Juniors Regional (Κ15,Κ17,Κ20) _ Ρόδος,18-19 Ιουλίου

19 Ιουλίου 2009 στο 23:49 | Αναρτήθηκε στις Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ | 1 σχόλιο

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τουρνουά μπιτς βόλεϊ Juniors Regional 2009 που διοργάνωσε ηJuniorsRegionalRhodes09_083 Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου το διήμερο 18 & 19 Ιουλίου στο Καρακόνερο.

Στο τουρνουά συμμετείχαν αγόρια και κορίτσια από την Ρόδο και την Κω και αφορούσε τις κατηγορίες Κ20 (ηλικίας κάτω των 20 ετών), Κ17 και Κ15.

Η διοργάνωση διεξάγεται για τρίτη συνεχόμενη χρονιά στην Ρόδο και περιλαμβάνεται στις επίσημες διοργανώσεις της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης.

Νικητές στην κατηγορία Κ17 των αγοριών αναδείχτηκαν ο Γιάννης Βραχνάς και ο Κυριάκος Παππούλης που επικράτησαν στον τελικό των Αναστάση Γαμβρέλη και Γιάννη Ζαμάγια με 2-0 σετ ενώ στην αντίστοιχη κατηγορία των κοριτσιών (Κ17) νικήτριες ήταν η Αγγελική Παϊζάνη και η Μαρίνα Τζανουδάκη που κέρδισαν τις Εμμανουέλλα Βολονάκη και Χρυσάνθη Μαθιουδάκη με 2-0 σετ.

JuniorsRegionalRhodes09_092Η Μαρίνα Τζανουδάκη και η Αγγελική Παϊζάνη ήταν οι νικήτριες και στην κατηγορία Κ20 των κοριτσιών αφού νικήσαν με 2-0 σετ τις Καρολίνα Χρυσοχού και Ευαγγελία Ελένη.

Στο Κ15, στα αγόρια ο Δημήτρης Χατζηνικολάου με συμπαίκτη τον Παναγιώτη Γαμβρέλη ήταν οι νικητές του τελικού με 2-1 σετ απέναντι στους Μιχάλη Διακονικολή και Γιώργο Φουντωτό ενώ στο τρίτο σετ κρίθηκε και η 1η θέση στα κορίτσια (Κ15) με τις Χρυσάνθη Μαθιουδάκη και Εμμανουέλλα Βολονάκη να κερδίζουν τις Νένα Κουκουγκέλη και Ελισάβετ Αμορανίτη.

Πρέπει να σημειωθεί ότι οι νικήτριες ομάδες στην κατηγορία Κ17 σε αγόρια και κορίτσια έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο Τελικό τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ LIPTON ICE TEA JUNIORS 2009 (Ράχες Φθιώτιδας, 2 & 3 Αυγούστου) που θα αναδείξει τους πρωταθλητές Ελλάδας στην κατηγορία αυτή.

Οι νικητές του τουρνουά

Ακολουθούν αναλυτικά οι συμμετοχές, τα αποτελέσματα και η τελική κατάταξη σε όλες τις κατηγορίες του Juniors Regional 2009: 

Κορίτσια Κ15

Συμμετοχές

1. Αντιγόνη Καρυδάκη / Δήμητρα Κουμνάκη

2. Μαριλένα Θυριάκη / Κυριακή Καραογλανίδη

3. Άρτεμις Μπότση / Ασημένια Μαλιάκα

4. Κατερίνα Τζανουδάκη / Μαρία Μαθιουδάκη

5. Μαρί-Νικολ Καμπούρη / Αλίκη Καμπούρη

6. Ελένη Τύπου / Κατερίνα Γερολύμου

7. Μαριάννα Γρηγοράκη / Νεφέλη Δικαστοπούλου

8. Παρασκευή Τσιλιμίγκα / Αμαλία Τσιτσιπά

9. Ελισάβετ Αμορανίτη / Νένα Κουκουγκέλη

10. Εμμανουέλα Βολονάκη / Χρυσάνθη Μαθιουδάκη

Αποτελέσματα:

1ος Γύρος

Καρυδάκη / Κουμνάκη – Θυριάκη / Καραογλανίδη 1-2 (15-07,04-15,03-11)

Μπότση / Μαλιάκα – Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη 1-2 (17-19,15-12,09-11)

2ος Γύρος

Καμπούρη / Καμπούρη – Τύπου / Γερολύμου 1-2 (04-15,15-11,04-11)

Γρηγοράκη / Δικαστοπούλου – Τσιλιμίγκα / Τσιτσιπά 2-0 (15-11,15-09)

Αμορανίτη / Κουκουγκέλη – Θυριάκη / Καραογλανίδη 2-0 (15-5,15-09)

Βολονάκη / Μαθιουδάκη – Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη 2-0 (15-11,15-06)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 9η θέση

Μπότση / Μαλιάκα – Καμπούρη / Καμπούρη 1-2 (14-16,15-06,07-11)

Τσιλιμίγκα / Τσιτσιμπα – Καρυδάκη / Κουμνάκη 2-0 (15-05,15-11)

3ος Γύρος

Αμορανίτη / Κουκουγκέλη – Τύπου / Γερολύμου 2-0 (15-04,15-13)

Βολονάκη / Μαθιουδάκη – Γρηγοράκη / Δικαστοπούλου 2-1 (06-15,15-08,11-06)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η θέση

Θυριάκη / Καραογλανίδη – Καμπούρη / Καμπούρη 2-1 (15-12,07-15,11-09)

Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη – Τσιλιμίγκα / Τσιτσιπά 2-0 (15-12,15-12)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η θέση

Γρηγοράκη / Δικαστοπούλου – Θυριάκη / Καραογλανίδη 2-0 (15-09,15-09)

Τύπου / Γερολύμου – Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη 2-0 (15-09,15-09)

Ημιτελικοί (οι νικητές προκρίνονται στον Τελικό και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 3η θέση)

Αμορανίτη / Κουκουγκέλη – Γρηγοράκη / Δικαστοπούλου 2-0 (15-05,17-15)

Βολονάκη / Μαθιουδάκη – Τύπου / Γερολύμου 2-0 (15-07,15-09)

Τελικός

Αμορανίτη / Κουκουγκέλη – Βολονάκη / Μαθιουδάκη 1-2 (21-23,21-14,10-15)

στο τρίτο σετ κρίθηκε και ο τελικός στα κορίτσια (Κ15) με τις Χρυσάνθη Μαθιουδάκη και Εμμανουέλλα Βολονάκη να κερδίζουν τις Νένα Κουκουγκέλη και Ελισάβετ Αμορανίτη

Τελική Κατάταξη

1η Εμμανουέλα Βολονάκη / Χρυσάνθη Μαθιουδάκη

2η Ελισάβετ Αμορανίτη / Νένα Κουκουγκέλη

3η Ελένη Τύπου / Κατερίνα Γερολύμου

Μαριάννα Γρηγοράκη / Νεφέλη Δικαστοπούλου

5η Κατερίνα Τζανουδάκη / Μαρία Μαθιουδάκη

Μαριλένα Θυριάκη / Κυριακή Καραογλανίδη

7η Μαρί-Νικολ Καμπούρη / Αλίκη Καμπούρη

Παρασκευή Τσιλιμίγκα / Αμαλία Τσιτσιπά

9η Αντιγόνη Καρυδάκη / Δήμητρα Κουμνάκη

Άρτεμις Μπότση / Ασημένια Μαλιάκα

Αγόρια Κ15

Συμμετοχές

1. Μιχάλης Διακονικολής / Γιώργος Φουντωτός

2. Μπάμπης Παϊζάνης / Κώνσταντίνος Χειμωνέττος

3. Γιάννης Δικαστόπουλος / Σταύρος Ρουσέττος

4. Παναγιώτης Γαμβρέλης / Δημήτρης Χατζηνικολάου

5. Μιχάλης Μωρές / Σταμάτης Χατζηπαυλής

6. Αλέξανδρος Παπαστάμος / Ανδρέας Χριστοδουλίδης

Αποτελέσματα:

Α΄ όμιλος

Διακονικολής / Φουντωτός – Παϊζάνης / Χειμωνέττος 2-1 (15-08,16-18,11-07)

Διακονικολής / Φουντωτός – Δικαστόπουλος / Ρουσέττος 2-0 (15-07,15-03)

Δικαστόπουλος / Ρουσέττος – Παϊζάνης / Χειμωνέττος 2-0 (15-15-09,14-04)

Β΄ όμιλος

Γαμβρέλης / Χατζηνικολάου – Μωρές / Χατζηπαυλής 2-1 (15-09,10-15,11-06)

Γαμβρέλης / Χατζηνικολάου – Παπαστάμος / Χριστοδουλίδης 2-0 (15-06,15-03)

Μωρές / Χατζηπαυλής – Παπαστάμος / Χριστοδουλίδης 2-0 (15-05,15-02)

Ημιτελικοί

Διακονικολής / Φουντωτός – Μωρές / Χατζηπαυλής 2-1 (13-15,15-13,11-09)

Γαμβρέλης / Χατζηνικολάου – Δικαστόπουλος / Ρουσέττος 2-0 (07-15,13-15)

Τελικός

Γαμβρέλης / Χατζηνικολάου – Διακονικολής / Φουντωτός 2-1 (21-12,19-21,15-12)

Στο Κ15, στα αγόρια ο Δημήτρης Χατζηνικολάου με συμπαίκτη τον Παναγιώτη Γαμβρέλη ήταν οι νικητές του τελικού με 2-1 σετ απέναντι στους Μιχάλη Διακονικολή και Γιώργο Φουντωτό

Τελική Κατάταξη

1η Παναγιώτης Γαμβρέλης / Δημήτρης Χατζηνικολάου

2η Μιχάλης Διακονικολής / Γιώργος Φουντωτός

3η Μιχάλης Μωρές / Σταμάτης Χατζηπαυλής

Γιάννης Δικαστόπουλος / Σταύρος Ρουσέττος

5η Μπάμπης Παϊζάνης / Κώνσταντίνος Χειμωνέττος

Αλέξανδρος Παπαστάμος / Ανδρέας Χριστοδουλίδης

Κορίτσια Κ17

Συμμετοχές

1. Μαρίνα Τζανουδάκη / Αγγελική Παϊζάνη

2. Κατερίνα Τζανουδάκη / Μαρία Μαθιουδάκη

3. Κυριακή Καραογλανίδη / Χριστιάνα Μαστροβασίλη

4. Ευαγγελία Ελένη / Κατερίνα Γερολύμου

5. Χρυσάνθη Μαθιουδάκη / Εμμανουέλλα Βολονάκη

6. Νεφέλη Δικαστοπούλου / Παρασκευή Τσιλιμίγκα

Αποτελέσματα:

Α΄ όμιλος

Τζανουδάκη / Παϊζάνη – Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη 2-0 (15-07,15-02)

Τζανουδάκη / Παϊζάνη – Καραογλανίδη / Μαστροβασίλη 2-0 (15-07,15-04)

Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη – Καραογλανίδη / Μαστροβασίλη 2-0 (15-09,15-11)

Β΄ όμιλος

Μαθιουδάκη / Βολονάκη – Ελένη / Γερολύμου 2-1 (09-15,16-14,11-08)

Μαθιουδάκη / Βολονάκη – Δικαστοπούλου / Τσιλιμίγκα 2-0 (15-13,15-09)

Ελένη / Γερολύμου – Δικαστοπούλου / Τσιλιμίγκα 2-0 (15-07,15-13)

Ημιτελικοί

Τζανουδάκη / Παϊζάνη – Ελένη / Γερολύμου 2-0 (15-07,15-04)

Μαθιουδάκη / Βολονάκη – Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη 2-0 (15-10,15-08)

Τελικός

Τζανουδάκη / Παϊζάνη – Βολονάκη/ Μαθιουδάκη 2-0 (21-04,21-09)

στην κατηγορία των κοριτσιών (Κ17) νικήτριες ήταν η Αγγελική Παϊζάνη και η Μαρίνα Τζανουδάκη που κέρδισαν στον τελικό τις Εμμανουέλλα Βολονάκη και Χρυσάνθη Μαθιουδάκη με 2-0 σετ.

Τελική Κατάταξη

1η Μαρίνα Τζανουδάκη / Αγγελική Παϊζάνη

2η Χρυσάνθη Μαθιουδάκη / Εμμανουέλλα Βολονάκη

3η Ευαγγελία Ελένη / Κατερίνα Γερολύμου

Κατερίνα Τζανουδάκη / Μαρία Μαθιουδάκη

5η Κυριακή Καραογλανίδη / Χριστιάνα Μαστροβασίλη

Νεφέλη Δικαστοπούλου / Παρασκευή Τσιλιμίγκα

Αγόρια Κ17

Συμμετοχές

1. Αναστάσης Γαμβρέλης / Γιάννης Ζαμάγιας

2. Μιχάλης Διακονικολής / Γιώργος Φουντωτός

3. Δημήτρης Σαρικάς / Κωνσταντίνος Σταυριάς

4. Κωνσταντίνος Χειμωνέττος / Μιαούλης Χειμωνέττος

5. Παναγιώτης Γαμβρέλης / Δημήτρης Χατζηνικολάου

6. Γιάννης Δικαστόπουλος / Σταύρος Ρουσέττος

7. Κυριάκος Καραγεωργίου / Γιάννης Ροδίτης

8. Γιάννης Βραχνάς / Κυριάκος Παππούλης

Αποτελέσματα:

1ος Γύρος

Γαμβρέλης / Ζαμάγιας – Διακονικολής / Φουντωτός 2-0 (15-08,15-08)

Σαρικάς / Σταυριάς – Χειμωνέττος / Χειμωνέττος 2-0 (15-08,15-13)

Γαμβρέλης / Χατζηνικολάου – Δικαστόπουλος / Ρουσέττος 2-0 (15-07,15-13)

Καραγεωργίου / Ροδίτης – Βραχνάς / Παππούλης 0-2 (11-15,08-15)

2ος Γύρος

Γαμβρέλης / Ζαμάγιας – Σαρικάς / Σταυριάς 2-0 (15-06,15-07)

Βραχνάς / Παππούλης – Γαμβρέλης / Χατζηνικολάου 2-0 (15-09,15-02)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 7η θέση

Διακονικολής / Φουντωτός – Χειμωνέττος / Χειμωνέττος 2-0 (15-01,15-05)

Δικαστόπουλος / Ρουσέττος – Καραγεωργίου / Ροδίτης 2-1 (17-19,15-11,11-7)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση

Γαμβρέλης / Χατζηνικολάου – Διακονικολής / Φουντωτός 2-1 (09-15,15-09,12-10)

Σαρικάς / Σταυριάς – Δικαστόπουλος / Ρουσέττος 0-2 (09-15,14-16)

Ημιτελικοί

Γαμβρέλης / Ζαμάγιας – Γαμβρέλης / Χατζηνικολάου 2-0 (15-12,15-07)

Βραχνάς / Παππούλης – Δικαστόπουλος / Ρουσέττος 2-0 (15-06,15-05)

Τελικός

Γαμβρέλης / Ζαμάγιας – Βραχνάς / Παππούλης 0-2 (19-21,12-21)

Νικητές στην κατηγορία Κ17 των αγοριών αναδείχτηκαν ο Γιάννης Βραχνάς και ο Κυριάκος Παππούλης που επικράτησαν στον τελικό των Αναστάση Γαμβρέλη και Γιάννη Ζαμάγια με 2-0 σετ

Τελική Κατάταξη

1η Γιάννης Βραχνάς / Κυριάκος Παππούλης

2η Αναστάσης Γαμβρέλης / Γιάννης Ζαμάγιας

3η Γιάννης Δικαστόπουλος / Σταύρος Ρουσέττος

Παναγιώτης Γαμβρέλης / Δημήτρης Χατζηνικολάου

5η Μιχάλης Διακονικολής / Γιώργος Φουντωτός

Δημήτρης Σαρικάς / Κωνσταντίνος Σταυριάς

7η Κωνσταντίνος Χειμωνέττος / Μιαούλης Χειμωνέττος

Κυριάκος Καραγεωργίου / Γιάννης Ροδίτης

Κορίτσια Κ20

Συμμετοχές

Καρολίνα Χρυσοχού / Ευαγγελία Ελένη

Μαρίνα Τζανουδάκη / Αγγελική Παϊζάνη

Νένα Κουκουγκέλη / Ελισάβετ Αμορανίτη

Μαρία Αντωνιάδη / Ματίνα Παπαμελετίου

Αποτελέσματα:

1ος Γύρος

Χρυσοχού / Ελένη – Αντωνιάδη / Παπαμελετίου 2-0 (15-04,15-07)

Τζανουδάκη / Παϊζάνη – Κουκουγκέλη / Αμορανίτη 2-0 (15-06,15-04)

2ος Γύρος

Χρυσοχού / Ελένη – Αντωνιάδη – Τζανουδάκη / Παϊζάνη 2-1 (10-15,15-10,11-09)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 4η θέση

Κουκουγκέλη / Αμορανίτη – Αντωνιάδη / Παπαμελετίου 2-0 (15-10,15-10)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 3η θέση

Τζανουδάκη / Παϊζάνη – Κουκουγκέλη / Αμορανίτη 2-0 (15-06,15-04)

Τελικός

Χρυσοχού / Ελένη – Τζανουδάκη / Παϊζάνη 0-2 (05-21,15-21)

Η Μαρίνα Τζανουδάκη και η Αγγελική Παϊζάνη ήταν οι νικήτριες και στην κατηγορία Κ20 των κοριτσιών αφού νικήσαν με 2-0 σετ τις Καρολίνα Χρυσοχού και Ευαγγελία Ελένη.

Τελική Κατάταξη

1η Μαρίνα Τζανουδάκη / Αγγελική Παϊζάνη

2η Καρολίνα Χρυσοχού / Ευαγγελία Ελένη

3η Νένα Κουκουγκέλη / Ελισάβετ Αμορανίτη

4η Μαρία Αντωνιάδη / Ματίνα Παπαμελετίου

για να δείτε φωτογραφίες από τη διοργάνωση κάνετε click στην εικόνα

Canon-EOS-Rebel-XSi-450D-Digital-SLR-Camera 

1 σχόλιο »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. axx makari na ginei pio grigora k t tournoua to diko mas!!


Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Google

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: