Πρωτάθλημα βόλεϊ ΤΕ Δωδεκανήσου – 23 & 24 Ιανουαρίου 2010

25 Ιανουαρίου 2010 στο 02:04 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ, κορασίδες | Σχολιάστε

Κατηγορία Γυναικών

Κως, Σάββατο 23/1 (1μμ)
Πολυβώτης Νισύρου – ΑΕΣ Κλεάνθης  (αναβολή)

 

Κατηγορία Κορασίδων

20091206_kKos Κως, Σάββατο 23/1 (4μμ) Α.Ο.Αθλοπαιδιών Κω – Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς 0-3 (8-25, 14-25, 17-25) σε 54′.
Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Χατζηνικολάου Αλκιβιάδης) Αυγουλλά Ελ., Καρπαθάκη Δ., Γεωργακοπούλου Άρ., Χριστοφοράκη Κ., Μαραγκού Κ., Καβαδάκη Μ., Πάττα Δ., Σακέρογλου Ελ., Δρεμπέλα Ν., Κώστογλου Αιμ., Παπαϊωάννου Σ., Παπαχρήστου Αφ., Δρεμπέλα Μ.
Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς (Τσιμισίρης Μιχάλης) Αμορανίτη Ελ., Βρατσάλη Μ., Κουκουγκέλη Ουρ., Παϊζάνη Αγ., Χατζηγιαννάκη Παν., Παρίση Χρ., Αμορανίτη Νικ.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κόπελλος Θεόδωρος, Σεγραίδος Κώστας και Μπαρπάτση Αθανασία.

Ιαλυσός, Κυριακή 24/1 (6μμ)kleanthis_wj20100124
ΑΣ Ήλιος – ΑΕΣ Κλεάνθης 0-3 σε 54΄(15-25 σε 19΄, 22-25 σε 23΄και 16-25 σε 12΄)
Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Χρ. Σταμούλη, Δ. Σιανίδου, Α. Μπιλλίρη, Κ. Παναγιώτη, Α. Τρύπα, Α. Παπαδοπούλου, Π. Αντωνάκη και Χρ. Παπαντωνίου.
Κλεάνθης: (Νίκος Τσιντομηνάς) Κατερίνα Τζανουδάκη, Μαρία Βερβέρογλου, Μαρία Μαθιουδάκη, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Κατερίνα Θεοδωράκη, Εμμανουέλλα Βολονάκη, Καθολική Χατζημιχάλη, Μαρίνα Τζανουδάκη, Αλίκη Σίμου και Ελευθερία Χατζημιχάλη.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Σάββας Πάττας και Κων/νος Τζάνος

Κατηγορία Εφήβων

kleanthis_mj20100124 Ιαλυσός, Κυριακή 24/1 (7:30μμ)
ΑΣ  Ήλιος – ΑΕΣ Κλεάνθης 0-3  σε 59΄ (12-25 σε 18΄, 23-25 σε 21΄ και  19-25 σε 20΄)
Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Χ. Κόνιαρης, Ν. Εμιραλι, Ε. Κιλασίν, Μ. Κιορμπεκίρ, Ι. Κιλασίν, Θ. Ντέσικας, Π. Ζαφείρης, Γ. Ραπτόπουλος, Β. Καστανάκης και Δ. Κύρης.
Κλεάνθης: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιαούλης Π. Χειμωνέττος, Βαλάντης Τσουρουνάκης, Δημήτρης Στεργιαννάκης, Κυριάκος Στεργιαννάκης, Στάμος Μπότσης, Μιαούλης Γ. Χειμωνέττος, Γιάννης Ροδίτης, Μανώλης Τάκκος, Λάζαρος Λαζαρίδης και Κων/νος Χειμωνέττος
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Σάββας Πάττας και Κων/νος Τζάνος.

 phoca_thumb_l_ilio-klea-efiv05

Κατηγορία Ανδρών

Βενετόκλειο, Σάββατο 23/1 (7μμ)
Ζεφυρος – ΑΣ Ήλιος 0-3 αα (δε συμπλήρωσε εξάδα η ομάδα του Ζέφυρου)

Κως, Κυριακή 24/1 (1μμ)
Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω – Γ.Σ. Διαγόρας 3-0 (25-13, 25-17, 25-18) σε 64′.
Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Χατζηνικολάου Αλκιβιάδης) Γαμβρέλλης Αν., Βραχνάς Γ., Ζαμάγιας Γ., Θεοδώρου Δ., Δημητρακιού Χαρ., Παππούλης Κ., Διακονικολής Μ., Φουντωτός Γ., Γαμβρέλλης Π., Χατζηπαυλής Σ.(λίμπερο), Σαρίκιζης Ν., Τριανταφύλλου Γ.
Γ.Σ. Διαγόρας (Αυγέρης Παναγιώτης) Αυγέρης Π., Τζουβάρας Ευσ., Μεϊτάνης Αν., Πακίδης Ηλ., Κουλοχέρας Νεκ., Μιχάλοβιτς Ν., Χατζηκαλημέρης Μ.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κόπελλος Θεόδωρος, Σεγραίδος Κώστας και Μπαρπάτση Αθανασία

Advertisements

NatWest Island Games XIV – Isle of Wight 25 June to 2 July 2011

19 Ιανουαρίου 2010 στο 21:45 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς | Σχολιάστε

Η επίσημη ιστοσελίδα των αγώνων Island Games του 2011

http://www.natwestislandgames2011.co.uk/

IWbv

Πρωτάθλημα βόλεϊ ΤΕ Δωδεκανήσου – 16 & 17 Ιανουαρίου 2010

17 Ιανουαρίου 2010 στο 02:30 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ, κορασίδες | Σχολιάστε

Κατηγορία Κορασίδων

Κρεμαστή, Σάββατο 16/1 (5μμ)

phoca_thumb_l_kela-diag-kor1ΑΕΣ Κλεάνθης – ΓΣ Διαγόρας 3-0 σετ σε 69΄ (25-16 σε 25΄, 25-14 σε 17΄ και 25-23 σε 27΄)
Κλεάνθης: (Νίκος Τσιντομηνάς) Κατερίνα Τσανουδάκη, Μαρία Μαθιουδάκη, Μαρίνα Τζανουδάκη, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Εμμανουέλλα Βολονάκη, Αλίκη Σίμου, Καθολική Χατζημιχάλη, Ελευθερία Χατζημιχάλη, Χρύσα Λιάσκα και Ευγενία Ιβανίδου.
Διαγόρας: (Πάνος Δικαστόπουλος) Ν. Δικαστοπούλου, Μ Γρηγοράκη, Α. Τσιτσιπα, Ε. Σεχάι, Κ. Μαλιάκα, Α. Μαλιάκα, Τσιλιμίγκα, Α. Κανατά, Δ. Ορφανού και Κ. Γιαλουράκη.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Μιχάλης Λαός και Κωνσταντίνος Τζάνος

Κρεμαστή, Σάββατο 16/1 (7μμ)20091213_kTelchinis

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΣ Ήλιος  3-0 σετ σε 58΄ (25-08 σε 22΄, 25-15 σε 19΄ και 25-13 σε 17΄)
Τελχινίς: (Φαίη Μίχου) Ελισάβετ Αμορανίτη, Χρυσούλα Παρίση, Αγγελική Παϊζάνη, Νικολέτα Αμορανίτη, Ευαγγελία Ελένη, Γιούλα Χατζηγιαννάκη, Νένα Κουκουγκέλη, Μαρία Βρατσάλη και Κατερίνα Γερολύμου.
Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης)  Χρ. Σταμούλη, Δ. Σιανίδου, Ε. Μουλιάτη, Κ. Παναγιώτη, Α. Τρυπα, Α. Παπαδοπούλου, Α. Μπιλλίρη και Π αντωνιάδη.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Σωτήρης Σταματίου και Κων/νος Τζανος

Κατηγορία Ανδρών

Διαγόρα, Σάββατο 17/1 (7μμ)

20091212_mkleanthisΓΣ Διαγόρας – ΑΕΣ Κλεάνθης 0-3 σετ σε 69΄ (20-25 σε 22΄, 23-25 σε 22΄ και 21-25 σε 25΄)
Διαγόρας: Π. Αυγέρης, Τζουβάρας, Α. Μεϊντάνης, Κουλοχέρας, Πακίδης, Μιχαήλοβιτς, Διακοπαναγιώτης και Β. Βακόντιος (λίμπερο)
Κλεάνθης: (Νίκος Τσιντομηνάς) Ανδρέας Μοσκιού, Βασίλης Μπαρδής, Μανώλης Τάκκος, Γιάννης Άμαλλος, Σταμάτης Σταυριανός, Γιάννης Λάλουσης, Μιαούλης Χειμωνέττος και Κυριάκος Μαυράκης (λίμπερο)
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Νίκος Χατζησταυρίδης, Σάκης Κυπριώτης και Αντώνης Παπαγεωργίου.

Κως, Κυριακή 17/1 (1μμ) kos_men

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω – Ζέφυρος  3-0αα (Δεν προσήλθε να αγωνισθεί ο Ζέφυρος)

Κατηγορία Γυναικών

Διαγόρα, Κυριακή 17/1 (7μμ)

phoca_thumb_l_diag-telx-wom01ΓΣ Διαγόρας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-1 σε 91΄ (27-20 σε 25΄, 25-06 σε 17΄, 23-25 σε 27΄ και 25-19 σε 22΄)
Διαγόρας: (Λία Μυτσκίδου) Ιωάννα Σεχάϊ, Grabseva  Gunda, Χριστίνα Βαλσαμίδου, Λένα Καντζίδου, Ματίνα Γιαννέλη, Αγάθη Μπόνη, Άννα Φραγκιαδάκη, Ματίνα Παπαμελετίου, Μαρία Αντωνιάδη, Μαρία Γιώτη,  Άννα Δακανάλη, Ταμάρα Ντιμιτρίεβα (λίμπερο)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχαλίτσα Βενετοκλή, Αγγελική Παϊζάνη, Γιούλα Χατζηγιαννάκη, Παρί Σαρασουάτι, Μαρία Βρατσάλη, Έφη Κατταβενού, Νικολέτα Αλαφάκη, Ελισάβετ Αμορανίτη, Νένα Κουκουγκέλη και Κατερίνα Γερολίμου (λιμπερο)
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Λάκης Λαζαράκης, Σωτήρης Σταματίου και Μαίρη Παπαδούλη.

Κατηγορία Παμπαίδων

20091205_pmTelKle Κρεμαστή, Κυριακή 16/1 (4μμ)

ΑΕΣ Κλεάνθης – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σε 50΄ (25-14 σε 20΄, 25-10 σε 10΄ και  25-14 σε 20΄)
Κλεάνθης: Κων/νος Τάκκος, Δήμος Καρτσωνάκης, Γιάννης Στεργενάκης, Κων/νος Χειμωνέττος, Ηλίας Πανταζής και Στάμος Μπότσης.
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γιάννης Κυζάλας, Αλέξης Πλαστρούγγης, Γιάννης Πελεκάνος, Σταμάτης Πελεκάνος, Παναγιώτης Τρέχας και Γιάννης Σαρικάς
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Σάββας Πάττας και Σάκης Κυπριώτης.

κοπή πίτας ΤΕ Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου

14 Ιανουαρίου 2010 στο 02:51 | Αναρτήθηκε στις βόλεϊ, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

logoΤο Σάββατο 9/1 η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα και βράβευσε τους πρωταθλητές σάλας και μπιτς βόλεϊ της περυσινής περιόδου

Την εκδήλωση της Τοπικής Επιτροπής τίμησε με την παρουσία του και ο Πρόεδρος της ΕΟΠΕ Στέλιος Προσαλίκας

Στην εκδήλωση έγιναν οι απονομές στους πρωταθλητές βόλεϊ της σαιζόν 2008-2009
Τιμήθηκε ο πρωταθλητής ανδρών, γυναικών και κορασίδων  Κλεάνθης Παραδεισίου και ο πρωταθλητής παίδων  ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω
Έγιναν επίσης οι απονομές στα ζευγάρια που πήραν τον τίτλο στις Κατηγορίες τους στο μπίτς βόλεϊ: Αγόρια Κ17   Γιάννης Bραχνάς – Κυριάκος Παπούλης
Αγόρια Κ15  Παναγιώτης Γαμβρελης – Δημήτρης Χατζηνικολάου
Κορίτσια Κ17 Μαρίνα Τζανουδάκη – Αγγελική Παϊζανη
Κορίτσια Κ15 Εμμανουέλα Βολωνάκη – Χρυσάνθη Μαθιουδακη

Η Τοπική Επιτροπή τον Θανάση Παπαγεωργίου και τον Άκη Χατζηιωαννίδη

Φωτογραφίες  καθώς λεπτομέρειες για την εκδήλωση μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα της ΤΕ Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου.

Πρωτάθλημα βόλεϊ ΤΕ Δωδεκανήσου – 9 & 10 Ιανουαρίου 2010

10 Ιανουαρίου 2010 στο 21:40 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Κατηγορία Παμπαίδων

20091205_pmTelΚρεμαστή, Σάββατο 9/1 (3:30μμ)

ΡΣΦΠ Τελχινίς – Α.Ο Αθλοπαιδιών 0-3 σε 49΄ (07-25 σε 17΄, 09-25 σε 15΄ και 16-25 σε 17΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γιάννης Κυζάλας, Αλέξης Πλαστρούγγης, Γιάννης Πελεκάνος, Σταμάτης Πελεκάνος, Παναγιώτης Τρέχας και Γιάννης Σαρικάς

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω : (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μ. Διακονικολής, Γ. Φουντωτός, Σ. ατζηπαυλής, Δ. Χατζηνικολάου, Σ. Χατζημάλλος, Α. Δράκος και Π. Φουντωτός

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Μιχάλης Λαός και Ανθούλα Δόση.

Κατηγορία Γυναικών

 20091212_wTelchinisΚρεμαστή, Σάββατο 9/1 (5μμ)

ΡΣΦΠ Τελχινίς – Πολυβώτης Νισύρου 3-1 σε 98΄ (27-25 σε 30΄, 25-21 σε 19΄, 24-26 σε 23΄ και 25-21 σε 24΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχαλίτσα Βενετοκλή, Αφροδίτη Κασταμούλα, Παρί Σαρασουάτι, Μαρία Βρατσάλη, Έφη Κατταβενού, Νικολέτα Αλαφάκη, Ελισάβετ Αμορανίτη, Νένα Κουκουγκέλη, Νικολέτα Αμορανίτη και Ελεάννα Κωνσταντάκη

Πολυβώτης: (Δημήτρης Ιντζές) Φλ. Πατρίκη, Δ. Κουμπιανού, Α. Πιερράκου, Στ. Πιντσούλη, Τ. Μπαιράμη, Ε. Χαρτοφύλη (λίμπερο), Α. Καρακωνσταντίνου, Μ. Ανδριώτη, Α. Χαρτοφύλη και Δ. Καφετσιδάκη

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Λάκης Λαζαράκης, Μαίρη Παπαδούλη και Ανθούλα Δόση.

 

20091206_wKleΚρεμαστή, Κυριακή 10/1 (5μμ)

ΑΕΣ Κλεαάνθης – ΑΣ Ήλιος 3-0 σε 43΄ (25-08 σε 15΄, 25-08 σε 14΄ και 25-06 σε 14΄)

Κλεάνθης: (Χαρούλα Ελευθεριάδου) Κέλλυ Δαουτοπούλου, Κατερίνα Λάππα, Κατερίνα Τσανουδάκη, Ζαφείρω Όθωνος, Μαρία Μαθιουδάκη, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Μαρίνα Τζανουδάκη και Εμμανουέλλα Βολονάκη

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Χ. Σταμούλη, Δ. Σιανίδου, Ε. Μουλιατη, Μ. Μαστρογιάννη, Κ. Παναγντή, Α. Παπαδοπούλου, Ε. Πότσου και Τρ. Αγλαιτς.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Σωτήρης Σταματίου, Σάββας Πάττας και Σάκης Κυπριώτης.

Κατηγορία Ανδρώνkos_men

Ιαλυσός, Σάββατο 9/1 (5:30μμ)

Α.Σ Ήλιος – Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω 0-3 σε 64΄ (13-25 σε 22΄ , 17-25 σε 22΄ , 10-25 σε 20΄)

Α.Σ Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Χ. Κόνιαρης, Ν. Εμιραλι, Ε. Κιλασίν, Μ. Κιορμπεκίρ, Ι. Κιλασίν, Π. Ζαφείρης, Δ. Κύρης, Γ. Ραπτόπυλος

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Α. Γαμβρέλλης, Γ. Βραχνάς, Γ. Ζαμάγιας, Δ., Θεοδώρου (λίμπερο), Μ. Διακονικολής, Γ. Φουντωτός, Χατζηπαυλής Σ., Δημητρακιού Χ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Πάττας Σάββας , Κων/νος Τζάνος , Παπαγεωργίου Αντώνης


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: