9η πανελλήνια θέση για Αμορανίτη – Κουκουγκέλη στις Κορασίδες

31 Ιουλίου 2010 στο 16:53 | Αναρτήθηκε στις Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

20100718_bv_Regional (18) Με απολογισμό μία νίκη και δύο ήττες ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στο Πέραμα Ιωαννίνων η Ελισάβετ Αμορανίτη  και η Νένα Κουκουγκέλη.

Αν και ξεκίνησαν καλά νικώντας στον 1ο γύρo με 2-0 σετ τις Βερνάρδου / Μανάβη από τη Θεσσαλονίκη στη συνέχεια έχασαν, αρχικά, από το ζευγάρι των Κοκκινάκη / Παύλου (Νο1 του τουρνουά από Αθήνα και Πειραιά) με 2-0 σετ και στο ταμπλό των ηττημένων πάλι με 2-0 σετ από τις Βολιώτισσες Παπαθανασίου / Πόλη.

Οι νεαρές αθλήτριες του ΡΣΦΠ Τελχινίς εκπροσώπησαν τα Δωδεκάνησα στο τελικό τουρνουά Παίδων και Κορασίδων που πραγματοποιείται αυτό το Σαββατοκύριακο στο Πέραμα Ιωαννίνων όπου δώδεκα ζευγάρια κοριτσιών και άλλα τόσα αγοριών, όλα κάτω των 17 ετών, αγωνίζονται για την κατάκτηση του τίτλου του πρωταθλητή Ελλάδας στο μπιτς βόλεϊ για το 2010 σε Κορασίδες και Παίδες.

οι πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου στο Πέραμα Ιωαννίνων

30 Ιουλίου 2010 στο 00:36 | Αναρτήθηκε στις Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

20100718_bv_Regional (91)Έχοντας στις αποσκευές το κύπελλο και τα μετάλλια από την πρωτιά στις Κορασίδες (Κ17) στο τουρνουά Regional -Rhodes 2010 η Ελισάβετ Αμορανίτη και η Νένα Κουκουγκέλη θα ταξιδέψουν στο Πέραμα Ιωαννίνων για να πάρουν μέρος το Σαββατοκύριακο στο τελικό τουρνουά της κατηγορίας τους.

Στους αγώνες αυτούς που θα αποκηρυχθούν οι φετινοί πρωταθλητές Ελλάδας μπιτς βόλεϊ στους Παίδες και στις Κορασίδες θα αγωνισθούν 12 ζευγάρια αγοριών και 12 κοριτσιών.

Μαζί με τις πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου έχουν κερδίσει τη συμμετοχή λόγω βαθμολογίας ή λόγω πρωταθλήματος περιφέρειας οι παρακάτω αθλήτριες:

1. Κοκκινάκη Ε. / Παύλου Α. (Αθήνα / Πειραιάς)
2. Γούναρη Κ. / Ρήγα Ε. Αθήνα
3. Γεωργοπούλου Α. / Θαλασσινού Λίσλεβαντ Β. (Ηράκλειο)
4. Μολδοβανίδη Τ. / Οικονομοπούλου Ε. (Αθήνα)
5. Βουγιουκαλάκη Μ. / Ντουσάκη Ζ. (Χανιά)
6. Παπά Φ. / Παπαπάνου Α. (Αθήνα)
7. Βερνάρδου Α. / Μαναβή Δ. (Θεσσαλονίκη)
8. Παπαθανασίου Σ. / Πόλη Β. Βόλος
9. Καραμανλή Α. / Παπαδοπούλου Ζ. (Αλεξανδρούπολη)
10. Αναστασίου Η. / Παπαδοπούλου Χ. (Γιάννενα)
11. Αμορανίτη Ε. / Κουκουγκέλη Ο. (Ρόδος)
12. Βλαχάκη Κ. / Σπανού Α. (Χανιά / Χαλκίδα)

Βραχνάς και Παππούλης στο Πέραμα

Στα αγόρια τα Δωδεκάνησα θα εκπροσωπηθούν από τους φετινούς Πρωταθλητές Ελλάδας στους έφηβους, τα χρυσά παιδιά από την Κω, τον Κυριάκο Παππούλη και τον Γιάννη Βραχνά που αποτελούν και το μεγάλο φαβορί για το χρυσό μετάλλιο.

Αναλυτικά  οι συμμετοχές στα αγόρια είναι:

1. Βραχνάς Γ. / Παππούλης Κ. (Κως)
2. Αλτάνης Χ. / Τσαδήμας Θ. (Λαμία)
3. Βουρλάκης Δ. / Σκανδαλάκης Ν. (Χανιά / Ηράκλειο)
4. Κουτέλας Β. / Μπουρολιάς Β. (Καλαμάτα)
5. Γιαννέλης Σ. / Κουκούλης Α. (Λαμία)
6. Δεληπρίμης Μ. / Νικολακόπουλος Φ. (Αθήνα)
7. Ντοκάκης Μ. / Φραγκιαδάκης Μ. (Χανιά / Ηράκλειο)
8. Kimble N. / Πατμανίδης Τ. (Θεσσαλονίκη)
9. Γιαννόπουλος Δ. / Γιαννόπουλος Θ. (Ηράκλειο)
10. Γκίνης Ν. / Καβαρατζής Γ. (Αλεξανδρούπολη)
11. Ζήσης Β. / Θεοδωράκης Δ. (Πρέβεζα)
12. Θεοδωράκης Χ. / Μάντζιος Φ. (Γιάννενα)

Regional Rhodes 2010 – video και φωτογραφίες από τη διοργάνωση

28 Ιουλίου 2010 στο 10:40 | Αναρτήθηκε στις Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Δείτε και ‘κατεβάστε’ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ και ΒΙΝΤΕΟ από τη διοργάνωση

video & photo

Πρωταθλητές Ελλάδας στους εφήβους οι Βραχνάς – Παππούλης

28 Ιουλίου 2010 στο 03:41 | Αναρτήθηκε στις Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

raches42

Ο Γιάννης Βραχνάς και ο Κυριάκος Παππούλης, τα χρυσά παιδιά από την Κω, ανακηρύχθηκαν πρωταθλητές Ελλάδας στο μπιτς βόλεϊ για το 2010 στη κατηγορία των εφήβων στο τελικό τουρνουά που φιλοξενήθηκε στις Ράχες Φθιώτιδας από 23-25 Ιουλίου.

Μια πολύ μεγάλη επιτυχία για το Δωδεκανησιακό μπιτς βόλεϊ από δύο αθλητές που αποτελούν την επιλογή της Ελληνικής Ομοσπονδίας Βόλεϊ για την Εθνική ομάδα κάτω των 18 ετών.

Οι αθλητές του Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου, που είχαν αγωνισθεί μέχρι εκείνη τη στιγμή σε Κρήτη και Αθήνα στην κατηγορίας Κ17 κατακτώντας αήττητοι και στα δύο τουρνουά την 1η θέση, θέλοντας να προετοιμαστούν καλύτερα για τον τελικό των παίδων (Κ17) αλλά και ενόψει των υποχρεώσεών στο πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα για αθλητές κάτω των 18 ετών (Πόρτο, 5-8 Αυγούστου) αποφάσισαν να συμμετάσχουν και στο τελικό τουρνουά των εφήβων (Κ20) . Εκεί θα είχαν τη ευκαιρία να παίξουν δύσκολα παιγνίδια και θα αποκόμιζαν σίγουρα πολύτιμες αγωνιστικές εμπειρίες.

Όμως το ταλέντο τους και η σκληρή δουλειά στις προπονήσεις έκαναν τους ‘μικρούς’ να παίξουν στα ίσα και τελικά να κερδίσουν μεγαλύτερους σε ηλικία και πιο έμπειρους αθλητές. Στο πρώτο τους ματς νίκησαν εύκολα τους Βολιώτες Κούντρια / Παπαγεωργίου με 2-0 σετ (21-13, 21-17) ενώ στον επόμενο αγώνα ηττήθηκαν με 1-2 σετ (17-21, 21-18, 07-15) από τους Γούρμο / Ραβονίκου από τη Θεσσαλονίκη. Στο ταμπλό των ηττημένων νίκησαν αρχικά τους Βρύζα / Ρομπακίτζε (Θεσσαλονίκη) με 2-0 σετ (21-12, 21-15) και στη συνέχεια τους Κοντοστάθη / Μάμμο από την Αλεξανδρούπολη με 2-0 σετ (21-13, 21-15). Ακολούθησε ο αγώνας για την είσοδό τους στη τετράδα όπου κέρδισαν και τους Αθηναίους Αθανασιάδη / Κίγκα με 2-0 σετ (21-15, 21-17). raches42b Στον ημιτελικό υποκλίθηκαν στο ταλέντο τους και οι Κρητικοί Κοσκινάς / Φυντριλάκης (2-0 σετ, 21-16,21-16) ενώ στο μεγάλο τελικό συναντήθηκαν με την ομάδα που τους είχε νικήσει στον δεύτερο γύρο, τους Γούρμο / Ραβονίκου, τους οποίους όμως αυτή τη φορά νίκησαν καθαρά με 2-0 σετ (21-18, 21-13).

Με τη λήξη του τελικού, οι νέοι πρωταθλητές Ελλάδος δήλωσαν, εμφανώς ενθουσιασμένοι: ‘Ήταν μια δίκαιη επικράτηση και πραγματικά το αξίζαμε. Έχουμε δουλέψει πολύ και εντατικά όλο το καλοκαίρι και είναι η καλύτερη επιβράβευση της προσπάθειας μας. Την επόμενη εβδομάδα έχουμε και τον τελικό Παίδων στα Γιάννενα, όπου θα πάμε με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία.’

netto_raches2010Στο ίδιο τουρνουά αγωνίσθηκαν και άλλες δύο Ροδίτικες ομάδες. Η Μαρία Βομβύλα  και η Κατερίνα Χειμωνέττου στις νεανίδες αν και έπιασαν κατά διαστήματα σπουδαία απόδοσή έκαναν μία νίκη αλλά έχασαν δύο αγώνες στο 3ο σετ και έμειναν στην 5η θέση και τελικά μακριά από το στόχο τους που ήταν η τετράδα.

Στους έφηβους ο Μάνος Τάκκος και ο Μιαούλης Χειμωνέττος δεν επανέλαβαν τις καλές εμφανίσεις που μας είχαν συνηθίσει στα προηγούμενα τουρνουά, έχασαν και αυτοί στις λεπτομέρειες δύο αγώνες στο tie break και τελικά κατέκτησαν την 7η θέση στην Ελλάδα.

Regional – Rhodes 2010

20 Ιουλίου 2010 στο 12:53 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, αγώνες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τουρνουά μπιτς βόλεϊ Juniors Regional Rhodes 2010 που διοργάνωσε Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου το διήμερο 17 & 18 Ιουλίου στο Καρακόνερο.
Στο τουρνουά συμμετείχαν αγόρια και κορίτσια από την Ρόδο και την Κω και αφορούσε τις κατηγορίες Κ20 (ηλικίας κάτω των 20 ετών), Κ17 και Κ15.
Η διοργάνωση διεξάγεται για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά στην Ρόδο και συμπεριλαμβάνεται στις επίσημες διοργανώσεις της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης.
Νικητές στην κατηγορία Κ17 των αγοριών αναδείχτηκαν ο Μιαούλης Χειμωνέττος με τον Μπάμπη Παϊζάνη που επικράτησαν στον τελικό των Παναγιώτη Γαμβρέλη και Γιώγου Φουντωτού με 2-1 σετ ενώ στην αντίστοιχη κατηγορία των κοριτσιών (Κ17) νικήτριες ήταν η Ελισάβετ  Αμορανίτη και Νένα Κουκουγκέλη που κέρδισαν τις Αγγελική Παϊζάνη και Γιούλα Χατζηγιαννάκη με 2-0 σετ.
Στο Κ15, στα αγόρια ο Κωνσταντίνος Χειμωνέττος με συμπαίκτη τον Μπάμπη Παϊζάνη ήταν οι νικητές του τελικού με 2-0 σετ απέναντι στους Γιάννη Δικαστόπουλο και Γιώργο Δεληγιώργη ενώ στα κορίτσια (Κ15) 1η θέση για τις Νεφέλη Δικαστοπούλου και Μαριάννα Γρηγοράκη που κέρδισαν τις Κατερίνα Τζανουδάκη και Μαρία Μαθιουδάκη με 2-0 σετ.
Πρέπει να σημειωθεί ότι οι νικήτριες ομάδες σε αγόρια και κορίτσια έχουν δικαίωμα συμμετοχής στα Τελικά τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ LIPTON ICE TEA JUNIORS 2010 που θα πραγματοποιηθούν για την κατηγορία Κ20 στις Ράχες Φθιώτιδας (23-25 Ιουλίου) και για την κατηγορία Κ17 στο Πέραμα Ιωαννίνων (30 Ιουλίου έως 1 Αυγούστου). Στα τουρνουά αυτά θα αναδείξουν τους πρωταθλητές Ελλάδας.

animated_gif_download download-free animated_gif_download

Ακολουθούν αναλυτικά και η τελική κατάταξη και τα αποτελέσματα σε όλες τις κατηγορίες του Juniors Regional 2010:

Κορίτσια Κ15
Τελική Κατάταξη
1η  Μαριάννα Γρηγοράκη / Νεφέλη Δικαστοπούλου
2η  Κατερίνα Τζανουδάκη / Μαρία Μαθιουδάκη
3η  Νικολέτα Αμορανίτη / Ελεάννα Κωνσταντάκη και
      Άννα Γερολύμου / Γεωργία Λεσιώβα
5η  Στεφανία Αδαμάκη / Ειρήνη Παρασκευά και
      Μαρία Παμπάκα / Αντωνία Φλεβάρη
7η  Κατερίνα Χατζηπέτρου / Ελίνα Πιερή
      Ασημένια Μαλιάκα / Μαριάννα Καραγιάννη

Αποτελέσματα:
1ος Γύρος
Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη – Μαλιάκα / Καραγιάννη 2-0 σετ (15-06, 15-05)
Αμορανίτη / Κωνσταντάκη – Γερολύμου / Λεσιώβα 2-1 σετ (15-11, 13-15, 11-06)
Φλεβάρη / Παμπάκα – Αδαμάκη / Παρασκευά 1-2 σετ (13-15, 15-07, 07-11)
Χατζηπέτρου / Πιερή – Δικαστοπούλου /Γρηγοράκη 0-2 σετ (04-15, 03-15)

2ος Γύρος
Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη – Αμορανίτη / Κωνσταντάκη 2-0 σετ (15-11, 15-09)
Αδαμάκη / Παρασκευά – Δικαστοπούλου /Γρηγοράκη 0-2 σετ (02-15, 05-15)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η θέση
Μαλιάκα / Καραγιάννη – Γερολύμου / Λεσιώβα 0-2 σετ (12-15, 09-15)
Φλεβάρη / Παμπάκα – Χατζηπέτρου / Πιερή 2-0 σετ (15-13, 19-17)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η θέση
Γερολύμου / Λεσιώβα – Αδαμάκη / Παρασκευά 2-0 σετ (15-07, 15-04)
Αμορανίτη / Κωνσταντάκη – Φλεβάρη / Παμπάκα 2-0 σετ (15-10, 15-11)

Ημιτελικοί (οι νικητές προκρίνονται στον Τελικό και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 3η θέση)
Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη – Γερολύμου / Λεσιώβα 2-0 σετ (15-10, 15-08)
Δικαστοπούλου /Γρηγοράκη – Αμορανίτη / Κωνσταντάκη 2-0 σετ (15-03, 15-04)

Τελικός
Δικαστοπούλου /Γρηγοράκη – Τζανουδάκη / Μαθιουδάκη 2-0 σετ (15-13, 15-09)

Αγόρια Κ15

Τελική Κατάταξη
1η  Μπάμπης Παϊζάνης / Κώστας Χειμωνέττος
2η  Γιάννης Δικαστόπουλος / Γιώργος Δεληγιώργης
3η  Γιάννης Λαός / Παναγιώτης Τρέχας
4η  Αναστασιάδης / Παπαστάμος

Αποτελέσματα ομίλου:
Λαός / Τρέχας – Αναστασιάδης / Παπαστάμος 2-0 σετ (15-11, 15-11)
Παϊζάνης / Χειμωνέττος – Δικαστόπουλος / Δεληγιώργης  2-0 σετ (15-11, 15-12)
Παϊζάνης / Χειμωνέττος – Αναστασιάδης / Παπαστάμος 2-0 σετ (15-09, 15-03)
Δικαστόπουλος / Δεληγιώργης – Λαός / Τρέχας 2-1 σετ (15-09, 10-15, 11-04)
Παϊζάνης / Χειμωνέττος – Λαός / Τρέχας 2-0 σετ (15-12, 16-07
Δικαστόπουλος / Δεληγιώργης – Αναστασιάδης / Παπαστάμος 2-0 σετ (15-05, 15-09)

Τελικός
Παϊζάνης / Χειμωνέττος – Δικαστόπουλος / Δεληγιώργης  2-0 σετ (15-11, 15-12)

Κορίτσια Κ17

Τελική Κατάταξη
1η  Αμορανίτη Ελισάβετ / Νένα Κουκουγκέλη
2η  Αγγελική Παϊζάνη / Γιούλα Χατζηγιαννάκη
3η  Μαίρη Διαμαντοπούλου / Κλειώ Διαμαντοπούλου και
      Εμμανουέλλα Βολονάκη / Χρυσάνθη Μαθιουδάκη
5η  Στεφανία Αδαμάκη / Κατερίνα Χατζηπέτρου και
      Παρασκευή Τσιλιμίγκα / Αμαλία Τσιτσιπά
7η  Μαρία Χατζημιχαήλ / Ελίνα Πιερή
      Μαλιάκα / Νεφέλη Δικαστοπούλου

Αποτελέσματα:
1ος Γύρος
Τσιλιμίγκα / Τσιτσιπά – Βολονάκη / Μαθιουδάκη 0-2 σετ (05-15, 13-15)
Αμορανίτη / Κουκουγκέλη – Δικαστοπούλου / Μαλιάκα 2-0 σετ (15-06, 15-09)
Παϊζάνη / Χατζηγιαννάκη – Πιερή / Χατζημιχάλη 2-0 σετ (15-02, 15-05)
Αδαμάκη / Χατζηπέτρου – Διαμαντοπούλου / Διαμαντοπούλου 0-2 σετ (11-15, 11-15)

2ος Γύρος
Βολονάκη / Μαθιουδάκη – Αμορανίτη / Κουκουγκέλη 1-2 σετ (11-15, 16-14, 10-12)
Παϊζάνη / Χατζηγιαννάκη – Διαμαντοπούλου / Διαμαντοπούλου 2-1 σετ (15-13, 12-15, 11-15)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η θέση
Τσιλιμίγκα / Τσιτσιπά – Δικαστοπούλου / Μαλιάκα 2-0 σετ (15-10, 15-11)
Πιερή / Χατζημιχάλη – Αδαμάκη / Χατζηπέτρου 0-2 σετ (11-15, 11-15)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η θέση
Τσιλιμίγκα / Τσιτσιπά – Διαμαντοπούλου / Διαμαντοπούλου 1-2 σετ (15-06, 07-15, 08-11)
Αδαμάκη / Χατζηπέτρου – Βολονάκη / Μαθιουδάκη 0-2 σετ (10-15, 04-15)

Ημιτελικοί (οι νικητές προκρίνονται στον Τελικό και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 3η θέση)
Αμορανίτη / Κουκουγκέλη – Διαμαντοπούλου / Διαμαντοπούλου 2-0 σετ (15-05, 15-05)
Παϊζάνη / Χατζηγιαννάκη – Βολονάκη / Μαθιουδάκη 2-1 σετ (15-11, 10-15, 11-07)

Τελικός
Αμορανίτη / Κουκουγκέλη – Παϊζάνη / Χατζηγιαννάκη 2-0 σετ (15-08, 15-13)

Αγόρια Κ17

Τελική Κατάταξη
1η  Μπάμπης Παϊζάνης / Μιαούλης Χειμωνέττος
2η  Παναγιώτης  Γαμβρέλης / Γιώργος Φουντωτός
3η  Σταύρος Ρουσσέτος / Ντάνιελ Γκένωφ
4η  Μιχάλης Διακονικολής / Σταμάτης Χατζηπαυλής
5η  Γιάννης Δικαστόπουλος / Γιώργος Δεληγιώργης και
     Γιώργος Καραθανάσης / Μίλτος Τομάνι

Αποτελέσματα ομίλων:
α΄ όμιλος
Ρουσσέτος / Γκένωφ – Δικαστόπουλος / Δεληγιώργης 1-2 σετ (15-12, 10-15, 09-11)
Δικαστόπουλος / Δεληγιώργης – Γαμβρέλης / Φουντωτός 1-2 σετ (15-12, 04-15, 06-11)
Ρουσσέτος / Γκένωφ – Γαμβρέλης / Φουντωτός 2-1 σετ (16-14, 13-15, 11-09)

β΄ όμιλος
Καραθανάσης / Τομάνι – Διακονικολής / Χατζηπαυλής 0-2 σετ (09-15, 08-15)
Διακονικολής / Χατζηπαυλής – Χειμωνέττος / Παϊζάνης 0-2 σετ 13-15, 09-15)
Καραθανάσης / Τομάνι – Χειμωνέττος / Παϊζάνης 0-2 σετ (05-15, 00-15)

Ημιτελικοί (οι νικητές προκρίνονται στον Τελικό και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 3η θέση)
(1ος   α΄ ομίλου – 2ος  β΄ ομίλου)
Γαμβρέλης / Φουντωτός – Διακονικολής / Χατζηπαυλής 2-1 σετ (12-15, 15-08, 11-05)
(2ος   α΄ ομίλου – 1ος  β΄ ομίλου)
Ρουσσέτος / Γκένωφ – Χειμωνέττος / Παϊζάνης 0-2 σετ (10-15, 15-10, 10-12)

Τελικός
Γαμβρέλης / Φουντωτός – Παϊζάνης / Χειμωνέττος 1-2 σετ (15-11, 14-16, 11-13)

Κορίτσια Κ20

Τελική Κατάταξη
1η  Μαρία Βομβύλα / Κατερίνα Χειμωνέττου
2η  Αμορανίτη Ελισάβετ / Νένα Κουκουγκέλη
3η  Αγγελική Παϊζάνη / Μαρίνα Τζανουδάκη και
      Μαρία Βρατσάλη / Γιούλα Χατζηγιαννάκη
5η  Εμμανουέλλα Βολονάκη / Χρυσάνθη Μαθιουδάκη και
      Ιωάννα Σεχάι / Καθολική Μαλιάκα
7η  Μαίρη Διαμαντοπούλου / Κλειώ Διαμαντοπούλου
      Παρασκευή Τσιλιμίγκα / Αμαλία Τσιτσιπά

  Αποτελέσματα:
1ος Γύρος
Διαμαντοπούλου / Διαμαντοπούλου – Βολονάκη / Μαθιουδάκη 0-2 σετ (08-15, 13-15)
Βομβύλα / Χειμωνέττου – Σεχάι / Μαλιάκα 2-0 σετ (15-02, 15-01)
Τσιλιμίγκα / Τσιτσιπά – Βρατσάλη / Χατζηγιαννάκη 0-2 σετ (06-15, 09-15)
Παϊζάνη / Τζανουδάκη – Αμορανίτη / Κουκουγκέλη 0-2 σετ (16-18, 09-15)

2ος Γύρος
Βολονάκη / Μαθιουδάκη – Βομβύλα / Χειμωνέττου 0-2 σετ (05-15, 01-15)
Βρατσάλη / Χατζηγιαννάκη – Αμορανίτη / Κουκουγκέλη 1-2 σετ (15-13, 02-15, 05-11)

Ταμπλό Ητημμένων – Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η θέση
Διαμαντοπούλου / Διαμαντοπούλου – Σεχάι / Μαλιάκα 1-2 σετ (15-08, 09-15, 06-11)
Τσιλιμίγκα / Τσιτσιπά – Παϊζάνη / Τζανουδάκη 0-2 σετ (05-15, 02-15)

Ημιτελικοί (οι νικητές προκρίνονται στον Τελικό και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 3η θέση)
Βομβύλα / Χειμωνέττου – Βρατσάλη / Χατζηγιαννάκη 2-0 σετ (15-02, 15-04)
Αμορανίτη / Κουκουγκέλη – Παϊζάνη / Τζανουδάκη 2-0 σετ (χωρίς αγώνα)

Τελικός
Βομβύλα / Χειμωνέττου – Αμορανίτη / Κουκουγκέλη 2-0 σετ (15-03, 15-04)

Δείτε και ‘κατεβάστε’ φωτογραφίες από

την ιστοσελίδα της Τοπικής Επιτροπής Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου  (click here)

το photo Album του ΡΣΦΠ Τελχινίς (click here)

το slide show του ΡΣΦΠ Τελχινίς (click here)

video από τη διοργάνωση:

animated_gif_download download-new animated_gif_download

 

Ημιτελικός Κ15 Κοριτσιών   download this video

 

 

Τελικός Κ15 Κοριτσιών  download this video

 

 

Τελικός Κ15 Αγοριών   download this video

 

 

Τελικός Κ17 Κοριτσιών   download this video

 

 

Τελικός Κ17 Αγοριών    download this video

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς – εσωτερικό τουρνουά μπιτς βόλεϊ (15 & 16 Ιουλίου)

17 Ιουλίου 2010 στο 01:42 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

15 Ιουλίου 2010 – Καρακόνερο (Ρόδος)

Κ15 και Κ17

Κ15

16 Ιουλίου 2010 – Κρεμαστή

κλικ εδώ για  περισσότερες φωτογραφίες

κλικ εδώ για Photo Album 1 & Photo Album 2

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: