Αναπτυξιακό Τουρνουά Μπιτς Βόλεϊ, Ρόδος 20 Νοεμβρίου 2010(αποτελέσματα)

21 Νοεμβρίου 2010 στο 11:18 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Ένα ακόμη επιτυχημένο αναπτυξιακό τουρνουά μπιτς βόλεϊ πραγματοποίησε το Σάββατο ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’. Οι αγώνες έγιναν  στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα με τη συνεργασία του ΡΟΑΝ και την ευγενική χορηγία του καφέ – εστιατορίου «Αμύθητα» (Κάμειρος Σκάλα).
Τα αγόρια και τα κορίτσια που δήλωσαν συμμετοχή χωρίστηκαν σε ηλικιακές κατηγορίες και προσπάθησαν να κάνουν  πράξη όλα όσα μαθαίνουν στις προπονήσεις. Το αποτέλεσμα ήταν θετικό και το θέαμα που πρόσφεραν στους θεατές  που βρέθηκαν στις κερκίδες των γηπέδων μπιτς βόλεϊ ιδιαίτερα εντυπωσιακό.

Τα αποτελέσματα του τουρνουά

Κάτω των 13 ετών (Κ13)Στην κατηγορία αυτή συμμετείχαν έξι ζευγάρια. Την 1η θέση κατέκτησαν η Νικολέτα Αμορανίτη με την Ελεάννα Κωσταντάκη που επιβλήθηκαν στον τελικό των Γεωργία Λεσιώβα / Σταμάτη Πελεκάνου.
Συμμετείχαν ακόμη οι ομάδες των Γιάννη Πελεκάνου / Παναγιώτη Τρέχα, Κατερίνας Κεφαλά / Χριστίνας Μάκρα, Σταματίας Πλαστρούγγη / Παρασκευής Σαρικά και Αγγελίνας Κώτη / Βάλιας Παρασκευά.

Κάτω των 17 ετών (Κ17)

Κορίτσια (8 ομάδες)
Η Νικολέτα Αμορανίτη και η Ελεάννα Κωσταντάκη ήταν οι νικήτριες και στην κατηγορία αυτή αφού νίκησαν στον τελικό τις Γεωργία Λεσιώβα και Χριστίνα Μάκρα. Αγωνίσθηκαν ακόμη τα ζευγάρια: Αγγελίνα Κώτη / Βάλια Παρασκευά, Στεφανία Αδαμάκη / Ίρις Σεβδαλάκη, Ζωή Αποστολίδη / Μαρία Κουφομανώλη, Λώρεν Γεροσάββα / Λουΐζα Τσαγκαράκη, Αναστασία Κωνσταντάκη / Έρσα Μεχμέτι και Έλντα Μεχμέτη / Παρασκευή Σαρικά.

Αγόρια (4 ομάδες)
Ο Μπάμπης Παϊζάνης με συμπαίκτη τον Κώστα Χειμωνέττο νίκησαν στον τελικό τους Λένσι Ορμενάι / Γιάννη Σαρικά και κατέκτησαν την 1η θέση. Συμμετείχαν ακόμη οι Χρήστος Μακρυαλέας / Γιώργος Χατζηγεωργίου και Σταμάτης Πελεκάνος / Αλέξης Πλαστρούγγης.

Κάτω των 20 ετών

Κορίτσια (6 ομάδες) Η Ελισάβετ Αμορανίτη με τη Νένα Κουκουγκέλη κατέκτησαν την 1η θέση νικώντας στον τελικό την Νικολέτα Αμορανίτη και την Αγγελική Παϊζάνη. Συμμετείχαν ακόμη οι ομάδες: Στεφανία Αδαμάκη  / Μαρία Χατζημιχαήλ, Τσαμπίκα Μανταδάκη / Αλεξάνδρα Πατσα, Σέβα Μαυρή / Λουΐζα Τσαγκαράκη και Ευτέρπη Μανταδάκη / Ίρις Σεβδαλάκη

Οι Ντάνιελ Γκένοφ και  Σταύρος Ρουσέττος δε δυσκολεύτηκαν να πάρουν την 1η θέση. Στο τελικό, επιβεβαιώνοντας το τίτλο του φαβορί, κέρδισαν τους Μπάμπη Παϊζάνη / Κώστα Χειμωνέττο. Αγωνίσθηκαν ακόμη οι Χρήστος Μακρυαλέας / Γιώργος Ματθαιόπουλος και Δημήτρης Διακουράκης / Νίκος Λουτζίδης.

Παράλληλα με τους αγώνες των μεγαλύτερων σε ηλικία αθλητριών, πέντε αθλήτριες που έχουν γεννηθεί μετά το 2000, αγωνίσθηκαν σε ένα δικό τους τουρνουά με κανόνες προσαρμοσμένους στις τεχνικές τους δεξιότητες.
Πρώτη κατετάγη η Ανθή Γκίκα ενώ συμμετείχαν και οι αθλήτριες Αρμονία Κακιού, Εριέττα Μπατζία, Ραφαηλία Κουφομανώλη και Τζίνα Πίτσου. Σε όλους τους αγωνιζόμενους μοιράστηκαν αναμνηστικά διπλώματα και t-shirts  προσφορά του καφέ – εστιατορίου «Αμύθητα» (Κάμειρος Σκάλα).  Στην εγκατάσταση παραβρέθηκε και ο έμπειρος διαιτητής μπιτς βόλεϊ Σάκης Κυπριώτης που έδινε στους συμμετέχοντες διευκρινίσεις σχετικά με τους κανονισμούς.

click1Δείτε: Φωτογραφίες   &  Βίντεο