Συνεχίζουν αήττητες οι γυναίκες του ΡΣΦΠ Τελχινίς

27 Νοεμβρίου 2011 στο 22:53 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, έφηβοι, αποτελέσματα, αγώνες, γυναίκες, νεανίδες | Σχολιάστε

Δυσκολεύτηκαν απέναντι σ’ έναν δυνατό Κλεάνθη οι γυναίκες του ΡΣΦΠ Τελχινίς αλλά τελικά έφυγαν με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το κλειστό της Κρεμαστής. Ο αγώνας ξεκίνησε τις Παραδεισιώτισσες να προηγούνται με 5-1 αλλά με όπλα το μπλοκ και το αποτελεσματικό σερβίς οι περσινές πρωταθλήτριες έκαναν γρήγορα το 7-13 και πήραν τελικά το σετ με 10-25.

Στο 2ο σετ ο Κλεάνθης ισορρόπησε το ματς και ήταν μπροστά στο σκορ έως το 19-18. Στο σημείο αυτό η εμπειρία των φιλοξενούμενων τους έδωσε και το 2ο σετ με 21-25.

Συναρπαστικό ήταν και το επόμενο σετ. Οι ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ έως το 21-20. Στη συνέχεια ο Κλεάνθης κατάφερε να προηγηθεί με 24-21. Το σερβίς της Τελχινίδας δυσκόλεψε την υποδοχή των νεαρών αθλητριών του Μανώλη Χατζημανώλη, της έφερε αντεπιθέσεις  και τελικά το 3ο σετ με 26-28.

ΑΕΣ Κλεάνθης – ΡΣΦΠ Τελχινίς με 0-3 σετ σε 84΄ (10-25 σε 25΄, 21-25 σε 29΄και 26-28 σε 30΄).

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Κέλυ Δαουτοπούλου, Μαρία Βρατσάλη, Βούλα Ευαγγελίδου, Ελένη Μητροπούλου, Δήμητρα Αλαφάκη, Νικολέτα Αλαφάκη, Ελισάβετ Αμορανίτη, Παρί Σαρασουάτι – Δαλιάνι, Γιώτα Τρίκου, Στεφανία Αδαμάκη, Αγλαΐα Σκορδά και Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη

Κλεάνθης: (Μανώλης Χατζημανώλης) Μαρία Παμπάκα, Κατερίνα Τζανουδάκη, Μαρία Μαθιουδάκη, Αντωνία Φλεβάρη, Εμμανουέλα Βολονάκη, Μαρίνα Τζανουδάκη, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Κατερίνα Ακάι και Χριστιάνα Παναγίδου

Διαιτητές ήταν ο Λάζαρος Λαζαράκης, Σάββας Πάττας και Μαίρη Παπαδούλη.

Στον άλλο αγώνας της αγωνιστικής ο Διαγόρας δε δυσκολεύτηκε στην Ιαλυσό με αντίπαλο τον Ήλιο.

Ήλιος  -  Διαγόρας    0  -   3 (13 – 25  σε 25΄,  06 – 25  σε 17΄ και  16 – 25  σε 17΄)
ΗΛΙΟΣ : ( Δημήτρης Δοξάκης )  Ράιου Ελίζαμπεθ, Σβύνου Τσαμπίκα,  Στάγκα Μαρία, Τζωρτζή Διαμάντω, Μαστρογιάννη Μαρία, Φύλλη Δεσποινα, Σούλη Χαρίκλεια, Ράιου Ελευθερία, Μπούζη Αθηνά.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ  : ( Δικαστόπουλος Πάνος) Γιαννέλλη Σταματία,  Μπόνη Αγάθη, Λαγάκη Γαρυφαλλιά, Ζακίλα Φανή, Μαρτίνα Ευαγγελία, Ορφανού Δικαία, Δικαστοπούλου Νεφέλη,  Χανιωτάκη Κατερίνα, Τσιλιμίγκα Παρασκευή, Τσιτσιπά Αμαλία, Καραγιάννη Μαριάννα.
Διαιτητές:  Χατζησταυρίδης Νικόλαος, Πάττας Σάββας, Τζάνος Κωνσταντίνος.