Αποτελέσματα πρωταθλημάτων βόλεϊ (10-12 Δεκεμβρίου)

12 Δεκεμβρίου 2011 στο 18:06 | Αναρτήθηκε στις ΑΟ Αθλοπαιδιών, ΑΣ Ήλιος, Διαγόρας, Ζέφυρος, Κλεάνθης, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, άνδρες, έφηβοι, αποτελέσματα, βόλεϊ, γυναίκες, κορασίδες, νεανίδες | Σχολιάστε

Ανδρών

Έναν συναρπαστικό αγώνα βόλεϊ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν αυτοί  που βρέθηκαν την Κυριακή το βράδυ στο Βενετόκλειο.   Στην  αναμέτρηση Τελχινίς – Διαγόρας, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος ανδρών, το τελικό 3-0 σετ υπέρ των γηπεδούχων κάθε άλλο παρά εύκολα έγινε αφού το 2ο και το 3ο σετ κρίθηκαν στους δύο πόντους.

Στο 1ο σετ οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και δε δυσκολεύτηκαν να πάρουν το 1ο σετ με 25-15.

Ανάλογη εξέλιξη είχαμε και στην αρχή του 2ου σετ όπου η Τελχινίδα προηγήθηκε ακόμα και με 20-13. Στο σημείο αυτό ο Διαγόρας αντέδρασε και με επίθεση διαρκείας  έφερε το σκορ στο 23-23. Στο τέλος όμως οι ‘Τελχίνες’ ήταν αυτοί που πανηγύρισαν τη κατάκτηση του σετ με 27-25.

Και στο 3ο σετ όμως δεν έλειψαν οι ανατροπές αφού το 19-13 για τους γηπεδούχους έγινε 21-22 για τον Διαγόρα.  Πάλι όμως οι αθλητές του Νίκου Τσιντομηνά πιο ψύχραιμοι και αποτελεσματικοί στους τελευταίους πόντους πήραν τελικά το σετ με 25-23 και τον αγώνα με 3-0 σετ.

Τελχινίς – Διαγόρας  3-0 σετ σε 87΄(25-15 σε 27΄, 27-25 σε 30΄και 25-23 σε 30΄)

ΡΣΦΠ Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχάλης Τσιμισίρης, Γιάννης Καρύδας, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Γιάννης Φλεβάρης, Σταύρος Ρουσέττος, Γιάννης Λάλουσης, Ντάνιελ Σίμου, Κώστας Χειμωνέττος, Γιάννης Μακρής, Ευθύμης Καλημεράκης και Μιαούλης Χειμωνέττος (λίμπερο) ΓΣ Διαγόρας: (Αγάθη Μπόνη)  Γιώργος Καζουλάκης, Κώστας Μπόνης, Βασίλης Αλεξίου, Γιώργος Δεληγιώργης, Γιάννης Δικαστόπουλος, Χρήστος Κουλοχέρης, Κυριάκος σωτηρίου, Δημήτρης Μαστρογιάννης, Αντώνης Μεϊτανής , Μ. Κουλοχέρης, Στέλιος Δροσάκης και Αλέξης Παπαστάμος (λίμπερο)

Πολύ καλή η διαιτησία των Λάκη Λαζαράκη, Κώστα Τζάνου και Νίκου Χατζησταυρίδη.

Οι τελευταίοι πόντοι από το 2ο και 3ο σετ του αγώνα Τελχινίς – Διαγόρας

Στο πάλαι ποτέ ντέρμπι που έκρινε τον πρωταθλητή Δωδεκανήσου ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω δε συνάντησε αντίσταση από τη νεανική ομάδα του Κλεάνθη.

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω – ΑΕΣ Κλεάνθης 3-0 σετ σε 49’ (25-17, 25-12, 25-08)

Α Ο Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Χατζηπαυλής Σταμάτης, Γαμβρέλλης Παναγιώτης, Φουντωτός Γιώργος, Διακονικολής Μιχάλης, Τρούμπας Νίκος, Μωρές Μιχάλης, Παππούλης Κυριάκος, Τριανταφύλλου Γιάννης, Βραχνάς Γιάννης, Σαρίκιζης Νίκος, Χατζηνικολάου Δημήτρης.

ΑΕΣ Κλεάνθης (Μοσκιού Ανδρέας) Κώστας Βολονάκης, Μάριος Μουρατίδης, Μιχάλης Νικόλας, Στάμος  Μπότσης, Δημήτρης  Στεργενάκης , Βαλάντης Τσουρουνάκης, Γιάννης Λάος και Γιάννης  Στεργενάκης,

 

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1. Τελχινίς                   6β (6-0σετ)

2. ΑΟ Αθλοπαιδιών     3β (3-0) *

3. Διαγόρας                 2β (3-5)

4. Ήλιος                      1β (2-3)*

5. Κλεάνθης                -3 0β (0-6)**

*  Ήλιος και ΑΟ Αθλοπαιδιών έχουν 1 αγώνα λιγότερο

** αφαίρεση 3 βαθμών από τον Κλεάνθη λόγω αποβολής από το πρωτάθλημα της εφηβικής του ομάδας

 

Γυναικών

Διαγόρας – Κλεάνθης 3-0 σετ (25 – 17σε 35΄,25 – 19σε 29΄ και25 – 19σε 25΄)

Διαγόρας: (Πάνος Δικαστόπουλος) Γιαννέλλη Σταματία, Βαλσαμίδου Χριστίνα, Μπόνη Αγάθη, Λαγάκη Γαρυφαλλιά, Ζακίλα Φανή, Gabrusena Gunta, Μαρτίνα Ευαγγελία, Ορφανού Δικαία, Δικαστοπούλου Νεφέλη, Τσιτσιπά Αμαλία, Τσακίρη Μαρίνα και Καραγιάννη Μαριάννα.

Κλεάνθης: (Μανόλης Χατζημανώλης) Τσιράκου Βαλσαμίνα , Παναγίδου Χριστιάννα, Μαθιουδάκη Μαρία, Θεοδωράκη Παρασκευή, Βολονάκη Εμμανουέλα, Σίμου Μαρία, Γκαδάκη Δέσποινα, Τζανουδάκη Μαρίνα, Φλεβάρη Αντωνία, Μαθιουδάκη Χρυσάνθη, Παμπάκα Μαρία και Ακάι Γκιουν.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Χατζησταυρίδης Νίκος, Γκέκας Σταύρος και Τζάνος Κωνσταντίνος

Ζέφυρος – Ήλιος 3-0 σετ (25 – 3 σε 20΄,  25 – 10 σε 13 και 25 – 10 σε 18΄)
Ζέφυρος: Νεκταρία Τριάντου, Χρυσ. Σπυροπούλου, Μαρία Καζακίδου, Στυλιανή Μπουγιούρη, Νατάσα Κριτικού, Λία Μυτσκίκου και Ευμορ. Αγγελή.

 

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

1. Τελχινίς                   6β (6-0 σετ)

    Ζέφυρος                   6β (6-0)

3. Διαγόρας                 6β (6-3)

4. Κλεάνθης                 0β (0-6)

5. Ήλιος                       0β (0-9)

*  Τελχινίς, Ζέφυρος  και Κλεάνθης  έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Εφήβων

Ήλιος – Κλεάνθης  3-0 άνευ αγώνα.

Δεύτερος μηδενισμός για την ομάδα του Κλεάνθη που συνεπάγεται και την αποβολή του από το πρωτάθλημα. Ακόμα, σύμφωνα με τη Γενική προκήρυξη  η Τοπική Επιτροπή αναμένεται στην επόμενη συνεδρίασή της να επικυρώσεις και τις προβλεπόμενες κυρώσεις  για το σωματείο του Παραδεισίου που εκτός από την αποβολή της εφηβικής ομάδας από το πρωτάθλημα είναι και η αφαίρεση τριών βαθμών από την ανδρική ομάδα.

 

Νεανίδων

φάσεις από τον αγώνα Νεανίδων Τελχινίς – Ήλιος

Δε δυσκολεύτηκαν απέναντι στον Ήλιο οι νεανίδες της Τελχινίδας και το τέλος του α’ γύρου  του πρωταθλήματος τις βρίσκει αήττητες στην πρώτη θάση της βαθμολογίας.

Τελχινίς – Ήλιος   3-0 σετ σε 39΄(25-12 σε 17΄, 25-07 σε 12΄και 25-04 σε 10΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Αλεξάνδρα Πατσά, Μαρία Χατζημιχαήλ,  Γιούλα Χατζηγιαννάκη, Εύη Δημογεροντάκη, Αγγελική Παϊζάνη, Στεφανία Αδαμάκη, Ελισάβετ Αμορανίτη, Μαρία Βρατσάλη, Μαρία Κουφομανώλη, Ελίνα Πιερή και Λουΐζα Τσαγγαράκη (λίμπερο)

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Τσαμπίκα Σβύνου, Ελευθερία Ράιου, Μαρία Σκάγκα, Χριστίνα Σταμούλη, Ειρήνη Μουλιάτη και Αθηνά Μπούζη.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Σωτήρης Σταματίου και η Μαίρη Παπαδούλη.

 

Κλεάνθης – Διαγόρας 3-0 σετ

 

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

1. Τελχινίς                   6β (9-0σετ)

2. Κλεάνθης                4β (6-3)*

3. Διαγόρας                 4β (3-6)

4. Ήλιος                       3β (0-9)

*  Ο Κλεάνθης έχει ένα μηδενισμό

 

 

Κορασίδων

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα και της ομάδας των κορασίδων για το ΡΣΦΠ Τελχινίς.  Στον εξ’ αναβολής αγώνα για την 1η αγωνιστική επικράτησαν στην Κω του γηπεδούχου ΑΟ Αθλοπαιδιών  με 0-3 σετ σε 62΄ (11-25 σε 16΄, 18-25 σε 23΄και 20-25 σε 23΄)

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μαρία Δρέμπελα, Μαρία Παπαβασιλείου, Αγγέλα Ντινώρη, Ευγενία Γιαννοπούλου, Αικατερίνη Μαραγκού, Κορίνα Χριστοφοράκη, Αναστασία Βλάχου και Μιρέλα Καβαλάκη.

Τελχινίς: (Μιχάλης Τσιμισίρης) Ελισάβετ Αμορανίτη, Νένα Κουκουγκέλη, Στεφανία Αδαμάκη, Μαρία Χατζημιχαήλ, Αλεξάνδρα Πατσά, Ελίνα Πιερή, Λουΐζα Τσαγκαράκη και Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη.

Διαιτητές ήταν ο Θοδωρής Κόπελλος και η Αθανασία Μπαρπάτση.


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: