Α΄ όμιλος Πανελληνίου Πρωταθλήματος Βόλεϊ Εφήβων (2η μέρα)

18 Μαρτίου 2012 στο 02:03 | Αναρτήθηκε στις πανελλήνιο πρωτάθλημα, Ε.Ο.ΠΕ., Τελχινίς, έφηβοι | Σχολιάστε

Δεύτερη ήττα για τους εφήβους του ΡΣΦΠ Τελχινίς που συνοδεύτηκε όμως από μια πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στην έμπειρη ομάδα της Αναγέννησης Άρτας.

Οι ροδίτες μετά από ένα μέτριο ξεκίνημα έχασαν το 1ο σετ με 20-25 και το επόμενο με 16-25. Στη συνέχεια παίζοντας εξαιρετική άμυνα ξέφυγαν από την αρχή στο σκορ και κατέκτησαν εύκολα το 3ο σετ με 25-15. Ίδια ήταν η εικόνα και στο 4ο σετ έως το 17-14. Εκεί τα λάθη στην υποδοχή και η αναποτελεσματικότητα στην επίθεση έδωσαν εύκολους πόντους στην ομάδα της Άρτας και τελικά και το σετ με 22-25.

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-1 σετ σε 78΄ (25-20 σε 20΄, 25-16 σε 15΄, 15-25 σε 19΄και 25-22 σε 24΄)

το βίντεο του αγώνα Αναγέννηση Άρτας – Τελχινίς

Αναγέννηση Άρτας: (Αποστόλης Πορτοβάρας) Π. Αγγελής, Α. Κωστανίκος, Θ. Παυλάκης, Μ. Λουκάς, Α. Λέκκος, Α. Χυσα, Ε. Τζανή, Π. Δημοθεόδωρος και Δ. Κουτσουπάς (λίμπερο).

Τελχινίς (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Σταύρος Ρουσέττος, Γιάννης Καρύδας, Μιαούλης Χειμωνέττος, Ντάνιελ Γκένοφ, Γιάννης Φλεβάρης και Παναγιώτης Καριοφύλλης.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Παντελής Τοψιδέλης, Τάσος Μενεσλής και Ελένη Ρουμιάν.

 

Στο άλλο ματς που ήταν καθοριστικό και την 1η θέση του ομίλου μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα ο Πανελλήνιος επικράτησε δύσκολα του Ολυμπιακού με

3-2 σετ (25-17, 22-25, 25-21, 22-25, 15-8)

 Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του α΄ ομίλου της ημιτελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων στο κλειστό γυμναστήριο ΜΕΤΣ του Δήμου Αθηναίων είναι:

Παρασκευή (16/3)

Ολυμπιακός Πειραιώς – ΡΣΦΠ Τελχινίς  3-0 (25-13, 25-19, 25-18)

ΓΣ Πανελλήνιος – ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας 3-0 (25-18, 25-13, 25-23

Σάββατο (17/3)

ΓΣ Πανελλήνιος – Ολυμπιακός Πειραιώς 3-2 (25-17, 22-25, 25-21, 22-25, 15-8)

Αναγέννηση Άρτας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-1 (25-20, 25-16, 15-25, 25-22)

Κυριακή (18/3)

09:30 ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΓΣ Πανελλήνιος

11:30 Ολυμπιακός Πειραιώς – ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 2 αγώνες)

1. Πανελλήνιος 4 (6-2)

2. Ολυμπιακός 3 (5-3)

3. Αναγέννηση Άρτας 3 (3-4)

4. ΡΣΦΠ Τελχινίς 2 (1-6)


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: