ΡΣΦΠ Τελχινίς: Ακαδημία Μπιτς Βόλεϊ

28 Ιουνίου 2012 στο 19:21 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Τα ‘τελχινάκια’ λίγο πριν την προπόνηση στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ στο Καρακόνερο

Ρουσέττος – Γκένοφ στο 1ο open στο Σχοινιά

28 Ιουνίου 2012 στο 16:35 | Αναρτήθηκε στις Ε.Ο.ΠΕ., Τελχινίς, Τουρνουά, έφηβοι, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Στο Σχοινιά βρίσκονται  ο Σταύρος Ρουσέττος και ο Ντάνιελ Γκένοφ για να αγωνισθούν στο 1ο τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος LIPTON ICE TEA Juniors 2012.

Στον πρώτο σταθμό, της σημαντικής αυτής διοργάνωσης, που συνδιοργανώνουν η ΕΟΠΕ, ο Δήμος Μαραθώνος και το «ΚΑΡΑΒΙ Sports Club» στην παραλία του Σχοινιά το ροδίτικο ζευγάρι είναι Νο3 στο κυρίως ταμπλό της κατηγορίας των Εφήβων (Κ20).

Μετά τις πολύ καλές εμφανίσεις τους στο 1ο Περιφερειακό Τουρνουά Μπιτς Βόλεϊ Νοτίου Αιγαίου που πραγματοποιήθηκε στην Κάρπαθο το περασμένο Σαββατοκύριακο και έχοντας την υποστήριξη της Περιφέρειας Ν. Αιγαίου, οι δύο αθλητές του ΡΣΦΠ Τελχινίς φιλοδοξούν να προκριθούν στην τετράδα του τουρνουά στο Σχοινιά.

Εκτός από τους έφηβους στο 1ο open του Πανελληνίου Πρωταθλήματος LIPTON ICE TEA Juniors 2012 θα αγωνισθούν και αθλητές και αθλήτριες των κατηγοριών: Παίδων – Κορασίδων (Κ17) και νεανίδων (Κ20).

Οι αγώνες τους ξεκινούν την Παρασκευή (29/6) το πρωί και ο τελικοί σ’ όλες τις κατηγορίες έχουν προγραμματιστεί για το μεσημέρι του Σαββάτου.

 

 Αναλυτικά οι συμμετοχές των ομάδων και η βαθμολογία τους ανά κατηγορία είναι:

Έφηβοι (αγόρια κάτω των 20 ετών)

Βαθμολογία

 

ΑΘΛ. 1

ΑΘΛ. 2

ΣΥΝΟΛΟ

1.ΑΛΤΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ / ΚΟΥΤΣΟΥΡΗΣ ΣΤ.

110

60

170

2.ΚΑΒΑΡΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ / ΚΟΝΤΟΣΤΑΘΗΣ ΓΡ.

50

50

100

3.ΓΚΕΝΟΦ ΝΤΑΝΙΕΛ / ΡΟΥΣΕΤΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

80

0

80

4.ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ / ΝΑΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΣ

0

0

0

  ΓΑΖΗΣ ΧΑΡΗΣ / ΚΑΠΠΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

0

0

0

  ΠΛΑΓΙΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ / ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΣ Π.

0

0

0

  ΚΟΚΚΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ / ΡΟΥΣΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

0

0

0

  HUNTER ΜAT / SCOUT RYAN

0

0

0

Παίδες (αγόρια κάτω των 17 ετών)

Βαθμολογία

 

ΑΘΛ. 1

ΑΘΛ. 2

ΣΥΝΟΛΟ

1. ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ /ΚΟΥΤΣΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

80

0

80

    ΚΟΝΤΟΚΩΣΤΑΣ ΑΛΕΞ. / ΠΑΝΑΓΗΣ ΚΩΝ

0

80

80

3.ΔΕΛΙΠΡΙΜΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ / ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

20

20

40

4.ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ / ΣΦΥΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

10

10

20

   ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ / ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΓΕΩ.

20

0

20

6.ΖΩΓΡΑΦΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ / ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

0

20

20

   ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ / ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

0

20

20

ΝΕΑΝΙΔΩΝ (κορίτσια κάτω των 20 ετών)

Βαθμολογία

 

ΑΘΛ. 1

ΑΘΛ. 2

ΣΥΝΟΛΟ

1.ΒΛΑΧΑΚΗ ΚΩΝ. / ΣΠΑΝΟΥ Α.

0

90

90

   ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘ. / ΛΙΣΛΕΒΑΝΤ Β.

0

0

0

   ΛΙΑΓΚΗ ΑΘ. / ΣΟΥΡΑ Γ.

0

0

0

   ΠΕΡΡΑΚΗ Α. – ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ Α.

0

0

0

 

Κορασίδων (κορίτσια κάτω των 17 ετών)

Βαθμολογία

 

ΑΘΛ. 1

ΑΘΛ. 2

ΣΥΝΟΛΟ

1.ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ / ΜΟΛΔΟΒΑΝΙΔΗ ΤΑΤΙΑΝΑ

150

60

210

2.ΑΛΒΕΡΤΗ ΕΛΛΗ / ΚΑΤΣΙΚΑ ΣΟΦΙΑ

90

7

97

3.ΒΛΑΣΕΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ / ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

10

80

90

4.ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ / ΛΙΟΝΤΑ ΠΑΓΩΝΑ

60

0

60

5.ΒΕΡΝΑΡΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ / ΜΑΝΑΒΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

4

7

11

6.ΒΑΡΟΥΞΑΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ / ΚΑΡΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

7

0

7

7.ΚΙΟΥΡΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ / ΜΑΝΦΡΕΝΤΙ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

0

0

0

    ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ ΜΑΡΙΑ / ΠΟΛΙΤΗ ΕΛΕΑΝΑ

0

0

0

1ο Περιφερειακό Τουρνουά Νοτίου Αιγαίου (Αποτελέσματα)

28 Ιουνίου 2012 στο 15:33 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, άνδρες, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Το χρυσό στη Σύρο! 

 πηγή: www.12volley.gr

 Δείτε

 

20120623_Karpathos2012_047

Αρχική Λίστα

 

α/α

Ομάδες
Αθλητής 1/Αθλητής 2

1

Μάνος Τάκκος / Μιαούλης Χειμωνέττος (Ρόδος)

2

Γιάννης Βραχνάς / Κυριάκος Παππούλης (Κως)

3

Νίκος Μακρής / Λευτέρης Ριζούλης (Ρόδος)

4

Νικόλαος Αρβανίτης / Δομένικος Μαραγκός (Σύρος)

5

Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου / Παναγιώτης Γαμβρέλης (Κως)

6

Ντάνιελ Γκένοφ / Σταύρος Ρουσέττος (Ρόδος)

7

Αντώνης Δενδρινός / Άγγελος Δούναβης (Σύρος)

8

Μανώλης Κοκολάκης / Κυριάκος Μαυράκης (Ρόδος)

9

Παντελής Πουλλάς / Νικόλαος Γιαμαίος (Κάλυμνος)

10

Εμμανουήλ Καμπούρης / Πανορμίτης Χαλίκος (Κάλυμνος)

11

Ηλίας Αλεξίου / Μανώλης  Βιτορούλης  (Κάρπαθος)

12

Νίκος Παχής / Θανάσης Ρουσάκης  (Κάρπαθος)

13

Γιάννης Χατζημανώλης / Αλέξανδρος Χριστοδούλου (Κάρπαθος)

14

Γιώργος Γαλάνης / Γιάννης Κοτσονούρης (Κάρπαθος)

15

Γιώργος Διακόπουλος / Μανώλης Κρητικός (Κάρπαθος)

16

Μανώλης Διακομηχάλης / Γιάννης Λυριστής (Κάρπαθος)

 

 

20120622_Karpathos2012_05

 

Αποτελέσματα

αα

Φ

Ομάδα 1

vs

Ομάδα 2

Αποτέλεσμα

Δ

1

I

Τάκκος / Χειμωνέττος

vs

Διακομiχάλης / Λυριστής

2-0

21-10,21-13

30

2

I

Πουλλάς / Γιαμαίος.

vs

Κοκολάκης / Μαυράκης

0-2

07-21,10-21

25

3

I

Χατζηνικολάου / Γαμβρέλης

vs

Παχής / Ρουσάκης

2-0

21-04,21-11

25

4

I

Χατζημανώλης / Χριστοδούλου

vs

Αρβανίτης / Μαραγκός

0-2

05-21,05-21

18

5

I

Μακρής / Ριζούλης

vs

Γαλάνης / Κοτσονούρης

2-0

21-11,21-07

22

6

I

Αλεξίου / Βιτορούλης

vs

Γκένοφ /Ρουσέττος.

0-2

15-21,15-21

30

7

I

Δενδρινός / Δούναβης

vs

Καμπούρης / Χαλίκος

2-0

21-19,21-10

29

8

I

Διακόπουλος / Κρητικός

vs

Βραχνάς / Παππούλης

0-2

10-21,10-21

25

9

II

Τάκκος / Χειμωνέττος

vs

Κοκολάκης / Μαυράκης

2-0

21-17,21-15

37

10

II

Χατζηνικολάου / Γαμβρέλης

vs

Αρβανίτης / Μαραγκός

1-2

16-21,21-19,13-15

50

11

II

Μακρής / Ριζούλης

vs

Γκένοφ /Ρουσέττος

2-0

21-17,21-15

35

12

II

Δενδρινός / Δούναβης

vs

Βραχνάς / Παππούλης

0-2

12-21,08-21

30

13

13

Καμπούρης / Χαλίκος

vs

Διακόπουλος / Κρητικός

2-0

21-14,21-15

30

14

13

Γαλάνης / Κοτσονούρης

vs

Αλεξίου / Βιτορούλης

0-2

0-21,0-21

0

15

13

Παχής / Ρουσάκης

vs

Χατζημανώλης / Χριστοδούλου

0-2

16-21,18-21

30

16

13

Διακομiχάλης / Λυριστής

vs

Πουλλάς / Γιαμαίος.

0-2

14,-21,14-21

35

17

9

Καμπούρης / Χαλίκος

vs

Κοκολάκης / Μαυράκης

1-2

21-16,12-21,03-15

40

18

9

Αλεξίου / Βιτορούλης

vs

Χατζηνικολάου / Γαμβρέλης

0-2

11-21,16-21

30

19

9

Χατζημανώλης / Χριστοδούλου

vs

Γκένοφ /Ρουσέττος

0-2

07-21,04-21

23

20

9

Πουλλάς / Γιαμαίος

vs

Δενδρινός / Δούναβης

1-2

21-18,15-21,15-17

50

21

III

Τάκκος / Χειμωνέττος

vs

Αρβανίτης / Μαραγκός

2-0

15-21,14-21

30

22

III

Μακρής / Ριζούλης

vs

Βραχνάς / Παππούλης

0-2

17-21,18-21

40

23

7

Κοκολάκης / Μαυράκης

vs

Χατζηνικολάου / Γαμβρέλης

2-1

21-14,16-21,15-07

50

24

7

Γκένοφ /Ρουσέττος

vs

Δενδρινός / Δούναβης

2-0

21-11,21-12

25

25

5

Κοκολάκης / Μαυράκης

vs

Μακρής / Ριζούλης

0-2

13-21,13-21

35

26

5

Γκένοφ /Ρουσέττος

vs

Τάκκος / Χειμωνέττος

2-0

21-19,21-17

35

27

Ημ

Αρβανίτης / Μαραγκός

vs

Μακρής / Ριζούλης

2-1

21-18,17-21 15-12

55

28

Ημ

Βραχνάς / Παππούλης

vs

Γκένοφ /Ρουσέττος

2-1

21-12,19-21,15-10

50

29

3,4

Μακρής / Ριζούλης

vs

Γκένοφ /Ρουσέττος

2-0

21-16,21-17

40

30

Τελ

Αρβανίτης / Μαραγκός

vs

Βραχνάς / Παππούλης

2-0

21-17,21-13

33

 

Τελική Κατάταξη

 

θέση

Ομάδες

1

Νικόλαος Αρβανίτης / Δομένικος Μαραγκός

2

Γιάννης Βραχνάς / Κυριάκος Παππούλης

3

Νίκος Μακρής / Λευτέρης Ριζούλης

4

Ντάνιελ Γκένοφ / Σταύρος Ρουσέττος

5

Μάνος Τάκκος / Μιαούλης Χειμωνέττος

5

Μανώλης Κοκολάκης / Κυριάκος Μαυράκης

7

Αντώνης Δενδρινός / Άγγελος Δούναβης

7

Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου / Παναγιώτης Γαμβρέλης

9

Γιάννης Χατζημανώλης / Αλέξανδρος Χριστοδούλου

9

Παντελής Πουλλάς / Νικόλαος Γιαμαίος

9

Ηλίας Αλεξίου / Μανώλης Βιτορούλης

9

Εμμανουήλ Καμπούρης / Πανορμίτης Χαλίκος

13

Μανώλης Διακομηχάλης / Γιάννης Λυριστής

13

Νίκος Παχής / Θανάσης Ρουσάκης

13

Γιώργος Διακόπουλος / Μανώλης Κρητικός

13

Γιώργος Γαλάνης / Γιάννης Κοτσονούρης

 20120622_Karpathos2012_11


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: