Νίκη με Φθία με 3-2 σετ

18 Φεβρουαρίου 2013 στο 20:04 | Αναρτήθηκε στις πανελλήνιο πρωτάθλημα, Ε.Ο.ΠΕ., Τελχινίς, έφηβοι, αποτελέσματα, βόλεϊ | Σχολιάστε

Τα κατάφεραν οι αθλητές του Μιχάλη Τσιμισίρη και πήραν, έστω και στο 5ο σετ, τη νίκη κόντρα στη Φθία Λαμίας.

Ο αγώνας που έγινε στο πλαίσιο της 2η αγωνιστικής της ημιτελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων στο κλειστό της Κερατέας άρχισε πολύ καλά για την Τελχινίδα αφού κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 σετ (25-17 και 25-15). Στη συνέχεια οι ροδίτες χαλάρωσαν, έχασαν το ρυθμό τους και οι έμπειροι αντίπαλοι πήραν τα δύο επόμενα σετ με 19-25 και 18-25 και έστειλαν το ματς στο τάι μπρέικ.

Εκεί η θέληση, αποφασιστικότητα και το ταλέντο των αθλητών της Τελχινίδας δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους αντιπάλους τους και πήραν το 5ο σετ με 15-10.

Τώρα ο ΡΣΦΠ Τελχινίς είναι με το ένα πόδι στην εξάδα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα του 3ου και τελευταίου αγώνα του με τον Ολυμπιακό αρκεί ο Παναθηναϊκός να κερδίσει, όπως αναμένεται, την Φθία.

Τελχινίς – Φθία Λαμίας 3-2 σε 103΄ (25-17 σε 20΄, 25-15 σε 20΄,19-25 σε 24΄, 18-25 σε 22΄, 15-10 σε 17΄)

Τελχινίς: (Μιχάλης Τσιμισίρης) Κώστας Χειμωνέττος, Σταύρος Ρουσέττος, Ντάνιελ Γκένοφ, Γιάννης Φλεβάρης, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Γιάννης Σαρικάς, Λέντζι Ορμενάι, Παναγιώτης Καριοφύλλης και Μιαούλης Χειμωνέττος (λίμπερο).

Φθία Λαμίας: (Χρ.Τσαδήμας) Πιτσογιάνης, Νάτσιος, Θ.Τσαδήμας, Κοντοκώστας, Σπαθάρας, Εμμανουήλ / Σταματόπουλος (λ.), Κούσουλας, Κατόπης