Ήττα 3-1 από τον Διαγόρα οι κορασίδες

24 Φεβρουαρίου 2013 στο 11:26 | Αναρτήθηκε στις Διαγόρας, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, κορασίδες | Σχολιάστε

Την εντός έδρας ήττα γνώρισαν οι κορασίδες της Τελχινίδας από τον Διαγόρα στο ματς που έγινε το Σάββατο το απόγευμα στο Βενετόκλειο.

Ο Διαγόρας καλύτερος σε άμυνα και επίθεση εκμεταλλεύτηκε την αφλογιστία των επιθετικών της Τελχινίδας και πήρε τη νίκη με 1-3 σετ που τον φέρνει πολύ κοντά στην κατάκτηση του φετινού τίτλου.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΓΣ Διαγόρας 1-3 σετ σε 96΄ (27-25 σε 30΄, 16-25 σε 19΄, 19-25 σε 25΄και 17-25 σε 22΄.

Τελχινίς (Μ. Τσιμισίρης, Ν. Τσιντομηνάς): Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Αγγελική Αγγελή, Νικολέτα Αμορανίτη, Λόρεν Γεροσάββα, Ελεάννα Κωνσταντάκη, Ντιλέκ Χουσεΐν, Βάλια Παρασκευά, Αγγελίνα Κώτη, Μαρία Μαθιουδάκη, Ελίνα Πιερή, Ελβίρα Ζέρβα και Λουΐζα Τσαγγαράκη (λίμπερο)

Διαγόρας (Πάνος Δικαστόπουλος): Δέσποινα Χατζηνικολάου, Ιωάννα Έλληνα, Μαρίνα Τσακίρη, Κατερίνα Χανιωτάκη, Μαριέτα Ταμβακά, Αντιγόνη Καρυδάκη, Καλ. Σμαράγδη, Πελαγία Καριδάκη, Μαριάννα Καραγιάννη, Δικαστοπούλου Νεφέλη και Ασημένια Μαλλιάκα (λίμπερο)

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σάκης Κυπριώτης, ο Σταύρος Γκέκας και η Νικολέτα Κρίτσα.