Παμπαίδες: Τελχινίς – Ήλιος 3-0

28 Μαΐου 2013 στο 10:14 | Αναρτήθηκε στις παμπαίδες, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, βόλεϊ | Σχολιάστε

Για το πρωτάθλημα παμπαίδων, την Κυριακή στο Βενετόκλειο, ο ΡΣΦΠ Τελχινίς φιλοξένησε τον Ήλιο Ιαλυσού. Μετά από ένα αδιάφορο 1ο σετ που πήραν εύκολα οι γηπεδούχοι με 25-11 οι θεατές παρακολούθησαν ένα πολύ καλό ματς με τους αθλητές και των δύο ομάδων να δίνουν συναρπαστικές μάχες στο φιλέ.  Στο 2ο σετ έως και το 20-22 ήταν μπροστά στο σκορ συνεχώς ο Ήλιος. Οι μικροί της Τελχινίδας κατάφεραν όμως στο τέλος με επίθεση διαρκείας να πάρουν το σετ με 25-22. Στο επόμενο σετ οι γηπεδούχοι ανέβασαν ακόμα την απόδοσή τους και επικράτησαν με 25-18.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΣ Ήλιος 3-0 σετ σε 72΄ (25-11 σε 27΄, 25-22 σε 22΄ και 25-18 σε 23΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γκέντσι Ορμενάι, Κώστας Χειμωνέττος, Φραντζής Αράπης, Ντάνιελ Σίμου, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Γιάννης Σαρικάς, Τίμος Πανταζής, Κρίστιαν Χατζημανώλης, Κωνσταντίνος Κεσίδης, Θεμιστοκλής Αρβανίτης, Άγγελος Μαγουλιώτης και Νίκος Διακομιχάλης.

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Κων. Κυρίτσης, Δημ. Βαβλάς, Ν. Βαβλάς, Αριστ. Μερτσάρης, Αγ. Κουρής, Εμ. Πανελέου, Ε. Νταϊα και Ιωαν. Καροφτής.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Μαρίνα Μάντζιου.