Αήττητοι οι Έφηβοι

22 Δεκεμβρίου 2013 στο 21:14 | Αναρτήθηκε στις έφηβοι, αποτελέσματα, βόλεϊ | Σχολιάστε

Την Παρασκευή (20/12) στο Βενετόκλειο βρέθηκαν αντιμέτωποι η Τελχινίδα με τον Κλεάνθη Παραδεισίου. Ο αγώνας ήταν για το πρωτάθλημα εφήβων και οι γηπεδούχοι νίκησαν με 3-1 σετ.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣ Κλεάνθης 3-1 σετ σε 86΄ (25-17 σε 22΄, 23-25 σε 27΄, 25-20 σε 22΄και 25-15 σε 15΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γιάννης Σαρικάς, Φραντζής Αράπης, Λένσι Ορμενάϊ, Ντάνιελ Σίμου, Κώστας Χειμωνέττος, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Στέλιος Χαριστής και Σωκράτης Πρεσβύρης.

Κλεάνθης: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Κώστας Σταυριάς, Δημήτρης Κώτης, Γιώργος Μπακάλης, Μανώλης Λολάκης, Γιώργος Γιακουμάρος, Δημήτρης Σαρικάς και Γιάννης Λαός.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Νίκος Χατζησταυρίδης και Μαρ. Μάντζιου

Με το ματς αυτό ολοκληρώθηκε η α΄ φάση του πρωταθλήματος εφήβων στην οποία η Τελχινίδα κάνοντας έξι νίκες στους έξι αγώνες τερμάτισε αήττητη στην 1η θέση της βαθμολογίας. Η α΄ φάση περιελάμβανε αγώνες ανάμεσα στις 4 ομάδες από τη Ρόδο που δήλωσαν συμμετοχή στην κατηγορία ενώ στη β΄ φάση στις τρεις πρώτες ομάδες της βαθμολογίας (Τελχινίς, Διαγόρας και Κλεάνθης) θα προστεθεί και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω.

Στη φάση αυτή, η οποία θα αναδείξει τον πρωταθλητή Δωδεκανήσου, οι τρεις ροδίτικες ομάδες που προκρίθηκαν κρατούν τους βαθμούς από τις μεταξύ τους συναντήσεις (στην α΄   φάση) και θα παίξουν εκτός και εκτός έδρας με την ομάδα από την Κω.