Αναπτυξιακό τουρνουά στο Beach Bar ASPRO

29 Ιουλίου 2015 στο 03:08 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, μπιτς βόλεϊ, Rodian Beach Volleyball Cup | Σχολιάστε

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 1ο Rodian Beach Volleyball Cup Juniors 2015 στις υπέροχες αθλητικές εγκαταστάσεις του Beach Bar ASPRO στην περιοχή Φαληράκι την Κυριακή 26 Ιουλίου. Κορίτσια και αγόρια των κατηγοριών Κ19 – Κ16 παίζοντας εκπληκτικούς αγώνες προσέφεραν θέαμα στους φίλους του μπιτς βόλεϊ.

Οι φιναλίστ σε εφήβους και νεανίδες

Στον τελικό Κ19 των αγοριών ,το ζευγάρι Γιώργος Χατζηγεωργίου – Λένσι Ορμενάι επικράτησαν δύσκολα των Μιχάλη Γεράκη – Κώστα Χειμωνέττου με 2-1 σετ ( 21-16, 16-21, 15-09) και κέρδισαν την πρώτη θέση στην κατηγορία.

Στον τελικό Κ19 κοριτσιών οι Νεφέλη Δικαστοπούλου Νεφέλη – Κατερίνα Δεληγιώργη νίκησαν εύκολα στον τελικό τις Κωνσταντίαν Λορένζου – Ντιλέκ Χουσείν με 2-0 σετ (15-07, 15-07) και πήραν το χρυσό μετάλλιο.

Στον Τελικό Κ16 κοριτσιών , οι Ελισαμπέτα Μαμαλίγκα – Κατερίνα Τοτόνη κέρδισαν δύσκολα τις Ανθή Γκίκα – Ραφαηλία Κουφομανώλη με 2-0 σετ (15-10, 17-15) και κατέκτησαν την πρώτη θέση στην κατηγορία.

οι νικήτριες στο Κ16 κοριτσιών

Ο ΡΣΦΠ Τελχινίς θέλει να δώσει συγχαρητήρια στις νικήτριες ομάδες άλλα και σε όλες τις ομάδες που έλαβαν μέρος στο τουρνουά. Σας περιμένουμε στο επόμενο Junior με πολύ όρεξη και δύναμη για συναρπαστικούς αγώνες στην άμμο.