Τελικό Τουρνουά Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ Βραβεύσεις και όλα τα αποτελέσματα

26 Αυγούστου 2015 στο 17:13 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς | Σχολιάστε

Κατά τη διάρκεια της τελετής απονομής των επάθλων στους νικητές του τουρνουά ο ΡΣΦΠ Τελχινίς τίμησε με αναμνηστική πλακέτα τις αθλήτριες και τους αθλητές του στο μπιτς βόλεϊ:

  • Λέντσι Ορμενάι και Μιγάλη Γεράκη για το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Κ19 στο Regional της Ζ΄ Περιφέρειας
  • τις πρωταθλήτριες Ζ΄ Περιφέρειας στην κατηγορία Κ19, Νικολέτα Αμορανίτη και Φαμπιόλα Τερζίου για την κατάκτηση της 9ης θέσης στην Ελλάδα και
  • τις πρωταθλήτριες Ζ΄ Περιφέρειας στην κατηγορία Κ16, Ανθή Γκίκα και Φαμπιόλα Τερζίου για την κατάκτηση της 5ης θέσης στην Ελλάδα.

Ακόμα  η Τελχινίδα τίμησε:

  • την ροδίτισσα Ειρήνη Σφυρίου που τα τέσσερα τελευταία χρόνια είναι πρωταθλήτρια στα North Area Beach Volleyball Circuit (πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Βορείου Ελλάδας)
  • τους πρωταθλητές Ελλάδας στην Κατηγορία των Εφήβων (Κ19) Δημήτρη Χατζηνικολάου και Στέφανο Κώστογλου από την Κω για την κατάκτηση της 9ης θέσης στην Ευρώπη στη κατηγορία Κ18 και
  • τον προπονητή Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου για τη μεγάλη του προσφορά στο Δωδεκανησιακό μπιτς βόλεϊ

Οι διοργανωτές ευχαριστούν τους πρωταγωνιστές των φετινών τουρνουά που δεν είναι άλλοι από τις αθλήτριες και τους αθλητές, τον ΔΟΠΑΡ, τις επιχειρήσεις: Beach Bar ASPRO (Φαληράκι), ‘Τρόπαιον’ και ‘Ξυλοσοφία’, την Ταμία της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου κ. Τασία Ζαμπετούλα – Καρπαθάκη και τον Νίκος Μακρή για τη συμβολή τους στην  επιτυχία του τουρνουά.

 Τα αποτελέσματα και η τελική κατάταξη

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και η τελική κατάταξη του Τελικού Τουρνουά του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ:

Γυναίκες:

Αποτελέσματα:

αα Φάση Ομάδα 1 vs Ομάδα 2 Αποτέλεσμα
1 I Αμορανίτη Ε / Δικαστοσπούλου vs Ζωάννου / Παναγίδου 2 0 21-4,21-9
2 I Μαστρογιάννη / Φραντζή vs Ρομπα / Τακο 2 0 21-16,21-11
3 I Βομβύλα / Σφυρίου vs Δεληγιώργη / Τοτόνη 2 0 21-8,21-5
4 I Κοτζάι/Ντίντα vs Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα 0 2 8-21.12-21
5 I Αμορανίτη Ν / Τερζίου vs Γεράκη / Ευθυμίου 2 0 21-5,21-7
6 I Ιωαννίδη / Μανωλάκη vs Γκίκα / Τσιράκου 0 2 17-21,17-21
7 I Μαθιουδάκη Μ / Μαθιουδάκη Χρ vs Αγγελή Κ / Αξιοτίδου Ν 2 1 21-11,19-21,15-9
8 I Αθανασίου Ε / Κρητικού vs Αγγελή Α / Χανιωτάκη 0 2 5-21,6-21
9 II Αμορανίτη Ε / Δικαστοσπούλου vs Μαστρογιάννη / Φραντζή 2 0 21-17,21-8
10 II Βομβύλα / Σφυρίου vs Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα 2 0 21-15,21-9
11 II Αμορανίτη Ν / Τερζίου vs Γκίκα / Τσιράκου 2 0 21-9,21-10
12 II Μαθιουδάκη Μ / Μαθιουδάκη Χρ vs Αγγελή Α / Χανιωτάκη 0 2 14-21,18-21
13 13 Αγγελή Κ / Αξιοτίδου Ν vs Αθανασίου Ε / Κρητικού 2 0 21-11.21-12
14 13 Γεράκη / Ευθυμίου vs Ιωαννίδη / Μανωλάκη 0 2 21-23,21-23
15 13 Δεληγιώργη / Τοτόνη vs Κοτζάι/Ντίντα 2 0 21-9,21-8
16 13 Ζωάννου / Παναγίδου vs Ρομπα / Τακο 2 1 19-21.21-19,20-18
17 9 Αγγελή Κ / Αξιοτίδου Ν vs Μαστρογιάννη / Φραντζή 0 2 21-11,17-21
18 9 Ιωαννίδη / Μανωλάκη vs Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα 0 2 4-21,11-21
19 9 Δεληγιώργη / Τοτόνη vs Γκίκα / Τσιράκου 1 2 17-21,21-19,7-15
20 9 Ζωάννου / Παναγίδου vs Μαθιουδάκη Μ / Μαθιουδάκη Χρ 0 2 αα
21 III Αμορανίτη Ε / Δικαστοσπούλου vs Βομβύλα / Σφυρίου 0 2 23-21,15-21
22 III Αμορανίτη Ν / Τερζίου vs Αγγελή Α / Χανιωτάκη 2 1 21-11,16-21,16-14
23 7 Μαστρογιάννη / Φραντζή vs Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα 1 2 12-21,21-15,10-15
24 7 Γκίκα / Τσιράκου vs Μαθιουδάκη Μ / Μαθιουδάκη Χρ 2 1 15-21,21-18,17-15
25 5 Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα vs Αγγελή Α / Χανιωτάκη 0 2 16-21,16-21
26 5 Γκίκα / Τσιράκου vs Αμορανίτη Ε / Δικαστοσπούλου 0 2 13-21,10-21
27 Ημ Βομβύλα / Σφυρίου vs Αγγελή Α / Χανιωτάκη 2 0 21-14,21-10
28 Ημ Αμορανίτη Ν / Τερζίου vs Αμορανίτη Ε / Δικαστοσπούλου 0 2 8-21,15-21
29 Τελ Βομβύλα / Σφυρίου vs Αμορανίτη Ε / Δικαστοσπούλου 2 1 18-21,21-10,15-9

Τελική Κατάταξη:

Κατάταξη Ομάδες
1 Βομβύλα / Σφυρίου
2 Αμορανίτη Ε / Δικαστοσπούλου
3 Αγγελή Α / Χανιωτάκη
3 Αμορανίτη Ν / Τερζίου
5 Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα
5 Γκίκα / Τσιράκου
7 Μαστρογιάννη / Φραντζή
7 Μαθιουδάκη Μ / Μαθιουδάκη Χρ
9 Αγγελή Κ / Αξιοτίδου Ν
9 Ιωαννίδη / Μανωλάκη
9 Δεληγιώργη / Τοτόνη
9 Ζωάννου / Παναγίδου
13 Ρομπα / Τακο
13 Κοτζάι/Ντίντα
13 Γεράκη / Ευθυμίου
13 Αθανασίου Ε / Κρητικού

Άνδρες:

Αποτελέσματα:

αα Φάση Ομάδα 1 vs Ομάδα 2 Αποτέλεσμα
1 I Γιώτης / Φλεβάρης vs bye 2 0 αα
2 I Λούσι / Σαβέλος vs Αναστασιάδης Α/ Φιλίππου 1 2 21-16,10-21,10-15
3 I Δεληγιώργης Α/ Γκλάρας vs Γκιζέτης / Τσιμισίρης 0 2 17-21,15-21
4 I Εργάς / Τσάνι vs Τερζίου / Χαριστής 0 2 10-21,11-21
5 I Γεράκης Μ/ Ορμενάι vs Drlagan / Nitriansky 2 0 21-6,21-6
6 I Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος vs Χ”νικολάου Δ / Χ”νικολάου Α 0 2 8-21,15-21
7 I Αλεξίου / Δικαστόπουλος vs Κάλας / Χ”γεωργίου 0 2 18-21,15-21
8 I Γεράκης Ν / Σαρικάς vs Genov / Μακρής 0 2 9-21,10-21
9 II Γιώτης / Φλεβάρης vs Αναστασιάδης Α/ Φιλίππου 2 0 21-11,21-16
10 II Γκιζέτης / Τσιμισίρης vs Τερζίου / Χαριστής 2 1 18-21,21-19,19-17
11 II Γεράκης Μ/ Ορμενάι vs Χ”νικολάου Δ / Χ”νικολάου Α 0 2 11-21,17-21
12 II Κάλας / Χ”γεωργίου vs Genov / Μακρής 1 2 21-13,15-21,11-15
13 13 Αλεξίου / Δικαστόπουλος vs Γεράκης Ν / Σαρικάς 2 0 21-12,21-17
14 13 Drlagan / Nitriansky vs Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος 0 2 13-21,9-21
15 13 Δεληγιώργης Α/ Γκλάρας vs Εργάς / Τσάνι 2 0 21-13,21-7
16 13 bye vs Λούσι / Σαβέλος 0 2 αα
17 9 Αλεξίου / Δικαστόπουλος vs Αναστασιάδης Α/ Φιλίππου 2 0 21-12,21-17
18 9 Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος vs Τερζίου / Χαριστής 0 2 19-21,16-21
19 9 Δεληγιώργης Α/ Γκλάρας vs Γεράκης Μ/ Ορμενάι 0 2 12-21,15-21
20 9 Λούσι / Σαβέλος vs Κάλας / Χ”γεωργίου 0 2 4-21.13-21
21 III Γιώτης / Φλεβάρης vs Γκιζέτης / Τσιμισίρης 2 0 21-14,21-10
22 III Χ”νικολάου Δ / Χ”νικολάου Α vs Genov / Μακρής 1 2 21-18,18-21,10-15
23 7 Αλεξίου / Δικαστόπουλος vs Τερζίου / Χαριστής 1 2 19-21,18-21,14-16
24 7 Γεράκης Μ/ Ορμενάι vs Κάλας / Χ”γεωργίου 2 0 21-16,21-15
25 5 Τερζίου / Χαριστής vs Χ”νικολάου Δ / Χ”νικολάου Α 0 2 13-21,15-21
26 5 Γεράκης Μ/ Ορμενάι vs Γκιζέτης / Τσιμισίρης 2 0 21-11,21-14
27 Ημ Γιώτης / Φλεβάρης vs Χ”νικολάου Δ / Χ”νικολάου Α 0 2 13-21,15-21
28 Ημ Genov / Μακρής vs Γεράκης Μ/ Ορμενάι 2 0 21-15,21-18
29 Τελ Χ”νικολάου Δ / Χ”νικολάου Α vs Genov / Μακρής 2 1 21-19,17-21,15-12

Τελική Κατάταξη:

Κατάταξη Ομάδες
1 Χ”νικολάου Δ / Χ”νικολάου Α
2 Genov / Μακρής
3 Γιώτης / Φλεβάρης
3 Γεράκης Μ/ Ορμενάι
5 Τερζίου / Χαριστής
5 Γκιζέτης / Τσιμισίρης
7 Αλεξίου / Δικαστόπουλος
7 Κάλας / Χ”γεωργίου
9 Αναστασιάδης Α/ Φιλίππου
9 Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος
9 Δεληγιώργης Α/ Γκλάρας
9 Λούσι / Σαβέλος
13 Εργάς / Τσάνι
13 Drlagan / Nitriansky
13 Γεράκης Ν / Σαρικάς

Βομβύλα / Σφυρου και Χατζηνικολάου / Χατζηνικολάου οι πρωταθλητές

26 Αυγούστου 2015 στο 16:40 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς | Σχολιάστε

Στο τάι μπρέικ κρίθηκαν οι φετινοί τίτλοι των πρωταθλητών  Δωδεκανήσου σε άνδρες και γυναίκες,

Στο Τελικό τουρνουά του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς βόλεϊ  που ήταν υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και του ΔΟΠΑΡ και διοργάνωσε με επιτυχία ο ΡΣΦΠ Τελχινίς με τη συνεργασία  των σωματείων ΓΣ Διαγόρας και Ροδίων Άθλησις, οι 31 ομάδες (16 γυναικών και 15 ανδρών) που αγωνίστηκαν  συνολικά σε 56 ματς διεκδίκησαν με πάθος το τίτλο του πρωταθλητή Δωδεκανήσου για το 2015.

Ήταν ένα χορταστικό διήμερο με μπιτς βόλεϊ που πρόσφερε συγκινήσεις και πλούσιο θέαμα στους φίλους του πιο δημοφιλούς καλοκαιρινού αθλήματος που  γέμισαν την κερκίδα των γηπέδων μπιτς βόλεϊ στο ‘Καλλιπάτειρα’.

Η Ειρηνη Σφυρίου και η Μαρία Βομβύλα, στον τελικό των γυναικών, αν και έχασαν το 1ο σετ με 18-21 από τις πολύ καλές Ελισάβετ Αμορανίτη και Νεφέλη Δικαστοπούλου, αντέδρασαν αποτελεσματικά και πήραν τα δύο επόμενα (21-10, 15-9) και κατέκτησαν αήττητες τον τίτλο της πρωταθλήτριας ομάδας στα Δωδεκάνησα.

Στους άνδρες, οι Αλκιβιάδης και  Δημητρης Χατζηνικολάου (πατέρας και γιος από την Κω) μετά από έναν συναρπαστικό τελικό πήραν τον τίτλο νικώντας στις λεπτομέρειες με 2-1 σετ (21-19,17-21,15-12) τους Νίκο Μακρή και Ντάνιελ Γκένοφ.


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: