Έχασαν στο τάι μπρέικ οι παγκορασίδες

01 Απριλίου 2016 στο 12:33 | Αναρτήθηκε στις παγκορασίδες, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, βόλεϊ | Σχολιάστε

Μετά από ένα αμφίρροπο όσο και συναρπαστικό αγώνα οι παγκορασίδες της Τελχινίδας έχασαν στην ‘Τέντα’ από τον Διαγόρα. Το ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες στο τάι μπρέικ υπέρ του γηραιού, το παρακολούθησαν πάρα πολλοί θεατές και ήταν η πρώτη ήττα για τις μικρές της Τελχινίδας.

ΓΣ Διαγόρας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-2 σετ σε 123΄(25-15 σε 22΄,18-25 σε 27΄, 25-19 σε 27΄,22-25 σε 27΄και 15-13 σε 20΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Ειρήνη Γεράκη, Ανθή Γκίκα, Δέσποινα Καραγιάννη, Ραφαηλία Κουφομαλώλη, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Εύη Μανωλάκη, Χριστίνα Παπαδοπούλου, Ματίλντα Πέτσι, Πάολα Σουσάρι, Μελίνα Τερζή, Αριέτα Τερζίου, Φαμπιόλα Τερζίου και Άντα Φωτεινού.

Διαγόρας: (Πάνος Δικαστόπουλος) Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα, Ιωάννα Αθανασίου, Κατερίνα Δεληγιώργη, Αιμιλία Τάκο, Δ. Κρητικού, Ν. Τσακίρη, Μ. Ρομπα, Χρ. Σκοντράνι και Α. Προβατοπούλου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη και η Νικολέτα Κρίτσα.