Τελχινίδα και Ζαχαροπλαστεία ΣΤΑΝΗ ‘συμπαίκτες’ και στην Α2

08 Οκτωβρίου 2016 στο 11:56 | Αναρτήθηκε στις Α2, Τελχινίς, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

Για μια χρονιά ακόμη τα ‘Ζαχαροπλαστεία ΣΤΑΝΗ’ στηρίζουν τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Τελχινίδας. Με το λογότυπο της γνωστής ροδίτικης εταιρείας στη φανέλα τους, οι αθλήτριες της Τελχινίδας μονοπώλησαν τα έξι τελευταία χρόνια τους τίτλους στα και πέτυχαν πολλές διακρίσεις στη Ζ΄ Περιφέρεια.

Η φετινή συνεργασία με τα Ζαχαροπλαστεία ΣΤΑΝΗ επιτεύχθηκε σε ένα κρίσιμο χρονικό σημείο για το ροδίτικο σωματείο όταν μετά την αποχώρηση του Γιώργου Μιχαλάκη από τη διοίκηση έπρεπε να αναζητηθούν νέοι χορηγοί.

Οι αθλήτριες και η διοίκηση του ΡΣΦΠ Τελχινίς ευχαριστούν την οικογένεια Σαρρή Χασάν που για 7η συνεχή χρονιά στηρίζει την προσπάθειά τους.

Κυριακή, 9 Οκτωβρίου 2016: (Α2 Γυναικών) Τελχινίς-Αιγάλεω

08 Οκτωβρίου 2016 στο 00:03 | Αναρτήθηκε στις Α2, Ε.Ο.ΠΕ., Τελχινίς, αγώνες, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

Ιστορική μέρα αναμένεται να είναι για την Τελχινίδα η Κυριακή (9/10) αφού η γυναικεία ομάδα βόλεϊ θα κάνει ντεμπούτο στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Στην πρεμιέρα του 2ου υποομίλου του Α΄ ομίλου της Α2 γυναικών οι πρωταθλήτριες Αιγαίου θα υποδεχτούν στο Βενετόκλειο το φιλόδοξο ΑΟ Αιγάλεω, μια ομάδα που ενισχύθηκε σημαντικά στη μεταγραφική περίοδο και αναμένεται φέτος να πρωταγωνιστήσει.

Τα κορίτσια του Νίκου Τσιντομηνά, μετά από ενάμιση μήνα προπονήσεων, ανυπομονούν να αγωνισθούν μπροστά στο κοινό τους και δηλώνουν χαρούμενες που θα αγωνισθούν σε ένα πρωτάθλημα 20 αγωνιστικών. Όμως, ερωτηματικό για όλους είναι η αγωνιστική ετοιμότητα της ομάδας αφού δεν υπήρξε η δυνατότητα φιλικών αγώνων εντός ή εκτός Ρόδου.

Στόχος της νεοφώτιστης στην Α2 Τελχινίδας είναι η παραμονή στην κατηγορία σ’ έναν δύσκολο όμιλο στον οποίο από τις έντεκα ομάδες που συμμετέχουν υποβιβάζονται οι τέσσερεις.

…..

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 1ης αγωνιστικής του 2ου Υποομίλου του Α’ ομίλου της Α2 Γυναικών:

Σάββατο 8/10

Π. Σαλπέας   20.00    ΑΟΦ Πορφύρας – ΑΕ Αγίας Παρασκευής    Μιχαήλογλου-Λιάκου

Ζηρίνειο    18.00    ΖΑΟΝ – ΓΣ Πανιώνιος      Πρέντζας-Μαυρικίδου

Σάμου   16.00      ΑΣΣ Αναγέννηση – ΑΟ Ηλυσιακός      Χαμπιλού-Οικονομοπούλου

Κάντζας   20.00      ΑΟ Παλλήνη – ΑΣ Ηλιούπολης      Χρηστίδης-Ράντσιου

Κυριακή 9/10

Βενετόκλειο   13.00      ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Αιγάλεω   Μεταξά-Γεωργάκη


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: