Α2 Γυναικών: Αναγέννηση Σάμου – Τελχινίς 3-1

30 Νοεμβρίου 2016 στο 01:09 | Αναρτήθηκε στις Α2, Ε.Ο.ΠΕ., Τελχινίς, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

Μπορεί να πήρε το πρώτο της σετ η Τελχινίδα στη Σάμο αλλά η ήττα από την Αναγέννηση απομάκρυνε ακόμα πιο πολύ, για τις ροδίτισσες, τον στόχο της παραμονής στην Α2.

Τη Δευτέρα (28/11) οι πρωταθλήτριες Αιγαίου ταξίδεψαν στο νησί του Πυθαγόρα και βρέθηκαν αντιμέτωπες με την Αναγέννηση η οποία έψαχνε κι αυτή τη πρώτη της νίκη.

Πολύ καλύτερες οι γηπεδούχες στα δύο πρώτα σετ προηγήθηκαν εύκολα με 2-0 σετ. Στη συνέχεια η Τελχινίδα αντέδρασε, πίεσε στο σερβίς, κατάφερε να τελειώσει πολλές επιθέσεις και να πάρει τελικά το σετ με 22-25.

Στο 4ο σετ η Αναγέννηση βελτίωσε την υποδοχή της και δε δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη με 3-1 σετ.

ΑΣΣ Αναγέννηση – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-1 σετ σε 97΄(25-18 σε 27΄, 25-12 σε 21΄, 22-25 σε 26΄ και 25-15 σε 23΄)

Αναγέννηση: (Γιώργος Τουρνάκης) Ελισάβετ Σκούνα, Άσπα Πανταζή, Ναυσικά Μαραθοκαμπίτου,  Ειρήνη Μιχαλιού, Μαρία Φράγκου, Ελπινίκη Μαγγιρίδου, Ελεάννα Πολίτη (λ), Μαρία Βαλιδάκη, Σοφία Μαραθοκαμπίτου, Αγγελική Σπηλιωτοπούλου και Βασιλική Φράγκου

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μαρία Βρατσάλη, Γεωργία Βερβερίδη, Καρολίνα Χρυσοχού, Φαμπιόλα Τερζίου, Αναστασία Αποστολάκη, Ελένη Μητροπούλου,  Νικολέτα Αμορανίτη (λ) Ματίνα Γιαννέλη και Κέλυ Δαουτοπούλου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν η Έλενα Λιδωρικιώτη και η Κορίνα Μαυρικίδου.