Α2 Γυναικών: Παλλήνη – Τελχινίς 3-0 σετ

28 Μαρτίου 2017 στο 13:06 | Αναρτήθηκε στις Α2, Ε.Ο.ΠΕ., Τελχινίς, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

Για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας η Τελχινίδα αντιμετώπισε τον ΑΟ Παλλήνης. Στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (25/3) στο κλειστό της Κάντζας οι ροδίτισσες ηττήθηκαν με 3-0 σετ ενώ έπαιξαν χωρίς λίμπερο αφού η Νικολέτα Αμορανίτη είχε ενοχλήσεις στη μέση και δεν αγωνίστηκε.

ΑΟ Παλλήνη – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 64΄(25-16 σε 22΄, 25-19 σε 25΄και 25-13 σε 17΄)

Παλλήνη: (Βαγγέλης Οικονόμου) Κωνσταντίνα Νικολαΐδη, Δήμητρα Καραμπάγια, Χρ. Γιαννέλου,  Ελεάνα Μπάγια (λ), Ευαγγελία Χαραλάμπους (λ), Ελένη Νάνου, Αναστασία Τζίμα, Αλεξία Στάθη, Ιωάννα Κατσαντώνη, Ειρήνη – Αναστασία Μαυρογένη, Ι. Κουτσίκου,  Ντενίζ Στεργάκου – Νέλσον και Έλενα Βονόρτα

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς):  Αγλαΐα Σκορδά, Μαρία Βρατσάλη, Ματίνα Γιαννέλη, Ελένη Μητροπούλου, Φαμπιόλα Τερζίου, Καρολίνα Χρυσοχού, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Κέλυ Δαουτοπούλου, Κατερίνα Χειμωνέττου και Νίκη Κουτζούκη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Ιορδάνης Πγκοζίδης, Φανή Οικονομοπούλου και Κυριακή Κράνια.