ΡΣΦΠ Τελχινίς: Ήττα για τους άνδρες στην πρεμιέρα

13 Δεκεμβρίου 2017 στο 23:21 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Η επανεμφάνιση της ανδρικής ομάδας της Τελχινίδας, μετά από μια αγωνιστική χρονιά, συνοδεύτηκε από ήττα από τους περσινούς πρωταθλητές Δωδεκανήσου, τον Φοίνικα Παραδεισίου.

Στο ματς που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (9/12) στο Βενετόκλειο, οι φιλοξενούμενοι ήταν γενικά καλύτεροι και παρά τις απουσίες τους επιβλήθηκαν με 1-3 σετ.

Η Τελχινίδα έδειξε πολύ καλά στοιχεία και το σίγουρο είναι ότι με τον καιρό θα μπορεί να διεκδικήσει περισσότερα από τους αντιπάλους της.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣΠ Φοίνικας 1-3 σετ σε 101΄(21-25 σε 25΄, 25-20 σε 27΄, 22-25 σε 27΄και 21-25 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Νίκος Καζαντζάκης, Νίκος Διακογεωργίου, Πάνος Μπαλής, Αλμπάν Τερζίου, Νίκος Σκλήβας, Γιάννης Σαρικάς, Γιάννης Φλεβάρης (λ), Αντώνης Χατζηγεωργίου, Σεβαστός Φιλίππου, Ηλίας Ρέγκλης και Δημήτρης Καλιόζης.

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Α. Σαράντης, Δ. Σαμπάνης, Π. Χατζηκυριαζής, Φ. Γιαννίκης, Ρ. Σαμπάνης, Μ. Ανθής, Ν. Πότσου, Λ. Παπακωνσταντίνου, Γ. Γιακουμάρος, Ι. Αναστασάς, Δ. Σαρικάς (λ) και Στέλιος Χαριστής (λ).

Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Σάββας Πάττας, η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ανδρέας Παπαδόπουλος.