ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Τελική Φάση Νεανίδων (Final-4)

19 Ιανουαρίου 2018 στο 14:42 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, βόλεϊ, νεανίδες | Σχολιάστε

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου για πρώτη φορά διοργανώνει FINAL 4 στην κατηγορία των Νεανίδων.

Στις 20-21 Ιανουαρίου στο Βενετόκλειο, οι 4 πρώτες ομάδες της Α΄ φάσης του πρωταθλήματος Νεανίδων, ο ΡΣΦΠ ΤΕΛΧΙΝΙΣ, ο ΓΣ ΔΙΑΓΌΡΑΣ, το ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ και ο ΑΕΣΠ ΦΟΙΝΙΚΑΣ  θα αγωνισθούν με έπαθλα το τίτλο του πρωταθλητή 2017-18 και το εισιτήριο για την επόμενη φάση (Αιγαίο) του πανελληνίου πρωταθλημάτος.

Το πρόγραμμα. ου Σαββάτου περιλαμβάνει τους ημιτελικούς μεταξύ των ομάδων Διαγόρα-Ροδίων Αθλησις (13:00) που τερμάτισαν στη δεύτερη και τρίτη θέση και και αμέσως μετά (15:00) θα παίξουν ο πρώτος ΡΣΦΠ Τελχινίς με τον τέταρτο ΑΕΣΠ Φοίνικας.

Την Κυριακή ο μικρός και ο μεγάλος τελικός είναι προγραμματισμένοι για τις 14:00 και 16:00 αντίστοιχα.

Περιμένουμε όλους τους φίλους του αθλήματος και όχι μόνο σε ένα διήμερο γεμάτο βόλεϊ    
πηγή: www.12volley.gr
Advertisements

Δωδεκάνησα: Πρόγραμμα αγώνων βόλεί (20 & 21 Ιαν)

17 Ιανουαρίου 2018 στο 23:02 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, βόλεϊ, νεανίδες | Σχολιάστε

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του βόλεϊ  για το σαββατοκύριακο περιλαμβάνει το Final-4 του πρωταθλήματος Νεανίδων και 6 αγώνες από τις υπόλοιπες κατηγορίες

 

Τελική φάση πρωταθλήματος Νεανίδων:

(Κλειστό Γήπεδο Βενετόκλειο)

 

Σάββατο, 20 Ιανουαρίου – Ημιτελικοί

13:00  (Α1)  Διαγόρας   Ροδίων Άθλησις

15:00  (Α2)  Τελχινίς – Φοίνικας

 

Κυριακή, 21 Ιανουαρίου

Μικρός  Τελικός – 3η ,4η θέση

14:00  Ηττημένος (Α1) – Ηττημένος (Α2)

 

Τελικός – 1η,2η θέση

16:00  Νικητής (Α1) – Νικητής (Α2)

 

Απονομές

 

Πρόγραμμα αγώνων (υπόλοιπες κατηγορίες)

 

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Παίδων

Σαβ, 20 Ιαν

17:00

Ροδ. Παιδεία

Ροδίων Άθλ

 Αθλοπ.Κω

Εφήβων

Σαβ, 20 Ιαν

21:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

Αθλοπ.Κω

Εφήβων

Κυρ, 21 Ιαν

10:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

Παίδων

Κυρ, 21 Ιαν

12:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

Γυναικών

Κυρ, 21 Ιαν

19:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φοίνικας

Ανδρών

Κυρ, 21 Ιαν

21:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

Τελχινίς

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Αποτελέσματα αγώνων και βαθμολογίες

17 Ιανουαρίου 2018 στο 08:22 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, βόλεϊ, βαθμολογία | Σχολιάστε

πηγή: http://www.12volley.gr

Άνδρες

Φοίνικας –  Φλόγα 3-0  (25-10, 25-12, 27-25)

Γυναίκες

Διαγόρας – Φλόγα  3- 0  (25-20, 25-16, 25-16)

Νεάνιδες 

Τελχινίς – Φοίνικας 3-1 (25-20, 25-17, 22-25,25-20)

Ροδίων – Διαγόρας 2-3 (14-25, 25-21, 17-25, 25-18, 09-15)

Παγκορασίδες

Φοίνικας  – Τελχινίς Α 3-1  (28-26, 26-24, 18-25,  25-18))

Διαγόρας  – Ροδίων  2-3   (22-25, 25-11, 15-25,26-24,6-15)

 

Bαθμολογία Ανδρών  ‘Blue Star Ferries’

 

Ομάδες

Αγ

Βαθμ

Nίκες

Ήττες

σετ +

σετ –

1

Φοίνικας

2

6

2

0

6

1

2

Τελχινίς

2

3

1

1

4

4

3

Φλόγα

1

0

0

2

1

6

 

 

 

 

 

 

 

 

Βαθμολογία Γυναικών  ( Α΄ φάση)

 

Ομάδες

Αγ

Βαθμ

Nίκες

Ήττες

σετ +

σετ –

1

Τελχινίς

4

12

4

0

12

0

2

Ροδίων Αθλ.

4

9

3

1

9

3

3

Διαγόρας

5

9

3

2

9

6

4

Φλόγα

5

2

1

4

3

14

5

Φοίνικας

4

1

0

4

2

12

Βαθμολογία Νεανίδων (Τελική α΄ φάσης)

 

Ομάδες

Αγ

Βαθμ

Nίκες

Ήττες

σετ +

σετ –

1

Τελχινίς

8

24

8

0

24

3

2

Διαγόρας

8

14

5

3

19

14

3

Ροδίων Αθλ.

8

8

2

6

11

19

4

Φοίνικας

8

5

2

6

9

20

5

Αθλ. Κω

6

3

3

5

11

18

 

* Ο ΑΟ Αθλοπαιδιών έκανε 2 μηδενισμούς (-6β) και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

 

 

 

 

 

 

 

 

Βαθμολογία Κορασίδων (α΄φάση)

 

Ομάδες

Αγ

Βαθμ

Nίκες

Ήττες

σετ +

σετ –

1

Τελχινίς

2

6

2

0

6

0

2

Διαγόρας

2

6

2

0

6

2

3

Αθλ. Κω

3

3

1

2

4

7

4

Φοίνικας

1

0

0

1

0

3

5

Ροδίων Αθλ.

2

0

0

2

2

6

 

 

 

 

 

 

 

 

Βαθμολογία Παγκορασίδων

 

Ομάδες

Αγ

Βαθμ

Nίκες

Ήττες

σετ +

σετ –

1

Φοίνικας

2

6

2

0

6

1

2

Ροδίων Αθλ.

1

2

1

0

3

2

3

Διαγόρας

1

1

0

1

2

3

4

Τελχινίς

1

0

0

1

1

3

5

Τελχινίς (Β)

1

0

0

1

0

3

 

Αθλ.Κω

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Από μία νίκη Τελχινίδα και Φοίνικας το σ/κ

15 Ιανουαρίου 2018 στο 20:37 | Αναρτήθηκε στις παγκορασίδες, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, βόλεϊ, νεανίδες | Σχολιάστε

Μοιράστηκαν τις νίκες στις δύο κατηγορίες που συναντήθηκαν το σαββατοκύριακο η Τελχινίδα και ο Φοίνικας.

Το Σάββατο για το πρωτάθλημα Παγκορασίδων, μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, η ομάδα του Παραδεισίου νίκησε στην Κρεμαστή την Τελχινίδα Α΄ με 3-1 σετ.

Οι νικήτριες πήραν στις λεπτομέρειες τα δύο πρώτα σετ (με 28-26 και 26-24), έχασαν το 3ο με 18-25 και επικράτησαν με το ίδιο σκορ σ το 4ο σετ.

ΑΕΣΠ Φοίνικας – ΡΣΦΠ Τελχινίς Α  3-1 σετ σε 112΄(28-26 σε 31΄,26-24 σε 30΄,18-25 σε 25΄και 25-18 σε 27΄)

Φοίνικας (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Κόρμπα, Κουκιά Ρ, Στρατάκη, Παντίδου, Κουκιά Καλ., Κουκιά Καθ., Μπαλάκη, Φούκα, Κουκιά Δ και Μαμαλίγκα

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Αλεξάνδρα Περγκίοκα, Μιχαέλα Βογιατζή, Μελίνα Τερζή, Δήμητρα Βαρτζιά, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Άννα Καπετάν Γεωργίου, Δέσποινα Μαστόρου και Ευρυδίκη Μαθιουδάκη.

Διαιτητές ήταν ο Σάββας Πάττας και η Ανθούλα Δόση.

Την Κυριακή οι νεάνιδες της Τελχινίδας υποδέχτηκαν στο Βενετόκλειο τον Φοίνικα. Ήταν ο τελευταίος τους αγώνας για την α΄ φάση του φετινού πρωταθλήματος και οι περσινές πρωταθλήτριες νίκησαν 3-1 σετ και τερμάτισαν αήττητες στην 1η θέση.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-1 σετ σε 98΄ (25-20 σε 28΄, 25-17 σε 22΄, 22-25 σε 24΄ και 25-20 σε 24΄)

Τελχινίς (Νίκος Τσιντομηνάς) Ντιλέκ Χουσεΐν, Φαμπιόλα Τερζίου, Ανθή Γκίκα, Κική Μυρωνίδου, Κατερίνα Δεληγιώργη, Μαριλιάνα Σούρδη, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Γιοζεφίνα Νταΐγια (λ), Αριέτα Τερζίου, Δέσποινα Κρητικού, Πάολα Σουσάρι, Εριέτα Μπατζία και Μελίνα Τερζή.

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Στεργία Λάου, Γεωργία Μαλιωτάκη, Βηθλεέμ Μπαλάκη, Καλλιόπη Κουκιά, Δέσποινα Βόλα, Χρυσάνθη Κάππα, Μαρία Σαΐτη, Δέσποινα Κουκιά, Κυριακή Χατζηβάσιλα, Ειρήνη Αρχαγγελίτη, Καθολική Κουκιά και Μυρτώ Μαμαλίγκα.

Διαιτητές ήταν ο Σάββας Πάττας και η Μαρίνα – Βάγια Παπαβασιλείου.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Αγώνες βόλεϊ 13 & 14 Ιανουαρίου

11 Ιανουαρίου 2018 στο 10:26 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου θα διεξαχθούν οι αγώνες:

Ημερ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Παγκορασίδων

Σαβ, 13 Ιαν

16:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Ροδίων Άθλ

Γυναικών

Σαβ, 13 Ιαν

18;00

Διαγόρα

Διαγόρας

Φλόγα

Παγκορασίδων

Σαβ, 13 Ιαν

19:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

Τελχινίς Α

Νεανίδων

Κυρ, 14 Ιαν

16:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φοίνικας

Νεανίδων

Κυρ, 14 Ιαν

18:00

Ροδ Παιδεία

Ροδίων Άθλ

Διαγόρας

Ανδρών

Blue Star Ferries’

Κυρ, 14 Ιαν

20:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Φλόγα


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: