Ήττα στο τάι μπρέικ για τις νεάνιδες στη Σύρο

28 Φεβρουαρίου 2018 στο 23:29 | Αναρτήθηκε στις Ζ΄ Περιφέρεια, Τελχινίς, βόλεϊ, νεανίδες | Σχολιάστε

Έχασαν την ευκαιρία να διεκδικήσουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος οι νεάνιδες της Τελχινίδας αφού έχασαν στον ημιτελικό του πρωταθλήματος Νεανίδων της Ζ΄ Περιφέρειας από το Νεώριο Σύρου.

Στο κλειστό του Αθλητικού Κέντρου ‘Δ. Βικέλας’ στη Σύρο, οι πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες, με 17-15 στο 5ο σετ, από την πρωταθλήτρια Κυκλάδων.

ΑΣΕ Νεωρίου – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-2 σετ σε 113΄(13-25 σε 17΄, 25-22 σε 24΄, 26-28 σε 31΄, 25-15 σε 21΄και 17-15 σε 20΄)

Νεώριο: (Χρήστος Σκρέτας) Παχη, Β. Κοκμοτού, Δεσύπρη, Τζέκα (λ), Φρέρη, Στεφάνου, Καραβάνα, Βύσσου, Συνοδινού, Λυγνού, Ν. Κοκμοτού, Ρούτσι, Γαδ (λ) και Πιτσικαλη.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Φαμπιόλα Τερζίου, Ανθή Γκίκα, Μαριλιάνα Σούρδη, Κατερίνα Δεληγιώργη, Ντιλέκ Χουσεΐν, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Δέσποινα Κρητικού, Κική Μυρωνίδου και Ηλέκτρα Βλαχοπούλου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Ευστάθιος Μαρμπούνης, ο Ιωάννης Βρούτσης και η Μαργαρίτα Χούτρα.

Ο ΡΣΦΠ Τελχινίς ευχαριστεί την ακτοπλοϊκή εταιρία Blue Star Ferries  που για άλλη μια φορά συνέβαλε σημαντικά στην πραγματοποίηση μιας αθλητικής αποστολής.

Δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα από την κάμερα του Αντώνη Σολάρη (προέδρου της ΤΕ ΕΟΠΕ Κυκλάδων)