Τρίποντο οι Παγκορασίδες Β΄ της Τελχινίδας στην Κω

05 Μαΐου 2018 στο 22:34 | Αναρτήθηκε στις παγκορασίδες, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι παγκορασίδες Β΄ της Τελχινίδας στον αγώνα πρωταθλήματος με αντίπαλο τις Αθλοπαιδιές Κω. Οι αθλήτριες της Κατερίνας Χειμωνέττου ήταν καλύτερες και στα τρία σετ και έκαναν την 4η νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Το ματς πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή το βράδυ στο κλειστό της Κω και τον διαιτήτευσε η Καλλιόπη Πόγκα.

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω-Τελχινίς 2 0-3 σετ σε 74΄(20-25 σε 27΄, 10-25 σε 22΄και 18-25 σε 25΄)

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Στραβοπόδη, Σουτζούνη, Χατζηπαυλή, Γιαννακού, Θεοδωρέλου, Διακογιώργη, Γιουσέμογλου (λ) και Βλαχοκώστα.

Τελχινίς: (Κατερίνα Χειμωνέττου) Νικολέτα Γκίκα, Σταματίνα Γκιζέττη, Αναστασία Ζάγορα, Ραφαέλλα Ζωγράφη, Κάλλια Θαρρενάκη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Σταυρούλα Καλιόζη, Ελένη Μαστόρου, Νοέμη Ντούσκου και Χριστίνα Παρασκευά.