Τελχινίς: 1 νίκη και 2 ήττες με Κω

20 Δεκεμβρίου 2018 στο 22:58 | Αναρτήθηκε στις παίδες, Τελχινίς, άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, κορασίδες | Σχολιάστε

Μία νίκη και δύο ήττες ήταν ο απολογισμός των αγώνων που έδωσαν στη Ρόδο τα τμήματα βόλεϊ της Τελχινίδας με αντίπαλο τον ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω.

Οι παίδες ξεκίνησαν με ήττα το πρωτάθλημα αφού ο ΑΟ Αθλοπαιδιών, πιο πλήρη και πιο έτοιμη αγωνιστικά ομάδα, δεν άφησε το δικαίωμα στους αθλητές του Νίκου Τσιντομηνά να αμφισβητήσουν την ανωτερότητά του.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 0-3 σε 76΄(20-25 σε 32΄,16-25 σε 27΄και 17-25 σε 17΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Τάσος Αμπλανίτης, Δημήτρης Καλιόζης, Ηλίας Ρέγκλης, Σεβαστός Φιλίππου, Εμρέ Μποζατζή, Δημήτρης Λαζαράκης και Δημήτρης Γκίκας.

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Σταύρος Μαραγκός, Κώστας Θανόπουλος, Δημήτρης Παπαϊωάννου,  Φραντζής Καζαμίας, Θανάσης Καμπούρης, Ιωάννης Καρδούλιας, Αποστόλης Μαντούκος, Στέφανος Σβουρένος (λ) και Κων/νος Σπύρου.

Τον αγώνα που λόγω της μη διαθεσιμότητας του Βενετοκλείου πραγματοποιήθηκεστο κλειστό της Καλλιθέας διαιτήτευσαν οι Σωτήρης Σταματίου και Ευθύμης Καλημεράκης.

Για το πρωτάθλημα κορασίδων η Τελχινίδα υποδέχτηκε, το πρωί της Κυριακής στο Βενετόκλειο, τον ΑΟ Αθλοπαιδιών. Οι ροδίτισσες ήταν καλύτερες και με εξαίρεση το 3ο σετ στο οποίο ο Νίκος Τσιντομηνάς έκανε αλλαγές στην 6αδα δε δυσκολεύτηκαν να πάρουν τους τρεις πόντους της νίκης.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-1σε 86΄(25-11 σε 17΄,25-11 σε 22΄, 16-25 σε 20΄και 25-18 σε 27΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Δήμητρα Βαρτζιά, Ειρήνη Κακλαμάνου, Σταματίνα Γκιζέττη, Αναστασία Δημητριάδη, Άννα Καπετάν Γεωργίου, Μιχαέλα Βογιατζή (λ), Ραφαέλα Ζωγράφη, Σταυρούλα Καλιόζη, Εύη Μανωλάκη (λ), Ελένη Μαστόρου, Νοέμη Ντούσκου, Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου.

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Δήμητρα Αϊβαλιώτη, Βασιλική Γιαννακου, Αγγελική Θεοδωρέλου, Στεργία Λάμπρου, Κατερίνα Ματσουρη, Ηλιάνα Μισιρι, Μηλίτσα Σουτζούμ και Χριστίνα Στραβοπόδι.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Μαίρη Ινγγλέση.

Την τριπλή αναμέτρηση της Τελχινίδας με τις Αθλοπαιδιές Κω έκλεισε ο αγώνας για το ανδρικό πρωτάθλημα.

Η Τελχινίδα ξεκίνησε το ματς δυνατά και κατέκτησε το 1ο σετ με 25-20 ενώ στις λεπτομέρειες κέρδισε και το 2ο σετ. Οι αθλητές του Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου αντέδρασαν και πήραν δύσκολα τα δύο επόμενα σετ. Στο τάι μπρέικ οι Κώοι ήταν καλύτεροι και πήραν δίκαια το σετ με 13-15 και το ματς με 2-3 σετ.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 2-3 σε 118΄(25-20 σε 22΄, 25-23 σε 22΄, 22-25 σε 25΄, 27-29 σε 27΄και 13-15 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Δημήτρης Καλιόζης, Σεβαστός Φιλίππου, Δημήτρης Βιτζιλαίος, Γιώργος Καζατζάκης, Ανδρέας Μοσκιού, Πάνος Μπάλής, Γιάννης Σαρικάς, Βασίλης Σπυρόπουλος, Στέλιος Χαριστής (λ) και Αντώνης Χατζηγεωργίου.

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Χαράλαμπος Δημόπουλος (λ), Σταύρος Μαραγκός, Κώστας Θανόπουλος, Δημήτρης Παπαϊωάννου,  Φραντζής Καζαμίας, Θανάσης Καμπούρης, Ιωάννης Καρδούλιας, Αποστόλης Μαντούκος, Παναγιώτης Περης, Αντώνης Σιμάτος, Στέφανος Σβουρένος και Κων/νος Σπύρου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σάββας Πάττας, η Μαρία Ινγγλέση και ο Νίκος Χατζησταυρίδης.