Ραφαηλία Κουφομανώλη και Μάνος Τάκος την 1η θέση στο Μικτό

10 Ιουλίου 2019 στο 07:27 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, μπιτς βόλεϊ, μικτό | Σχολιάστε

Η Ραφαηλία Κουφομανώλη και ο Μάνος Τάκος ήταν το ζευγάρι που πήρε το χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά μπιτς βόλεϊ για μικτές ομάδες που διοργάνωσε ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ το Σάββατο 6 Ιουλίου στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Στο μεγάλο τελικό οι Κουφομανώλη/Τάκος νίκησαν δύσκολα την Ασημίνα Προβατοπούλου και τον Μανώλη Κοκολάκη με 2-0 σετ (15-12,15-13). Οι νικητές είχαν αποκλείσει στον ημιτελικό το ζευγάρι των Αγγελική Αγγελή/Στέλιου Χαριστή ενώ η ομάδα Προβατοπούλου/Κοκολάκη προκρίθηκε εις βάρος των Αριέτα Τερζίου/Αλμπάν Τερζίου που αποχώρησαν λόγω τραυματισμού στην αρχή του 2ου ημιτελικού.

Το τουρνουά ήταν υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και έγινε με τη στήριξη του ΔΟΠΑΡ και των επιχειρήσεων “ΞΥΛΟΣΟΦΙΑ – ξυλουργικές εργασίες”, “G-Liv, Γιώργος Λιβανόπουλος – Εμπόριο τουριστικών ειδών”, “Ciellounge café –bar”,  “Special – Ψητοπωλείο” και  της κάβας “Κυριακούλης”.

 

 

Τελική κατάταξη και αποτελέσματα:

 

Τελική Κατάταξη

1η  θ. Ραφαηλία Κουφομανώλη / Μάνος Τάκος

2η  θ. Ασημίνα Προβατοπούλου / Μανώλης Κοκολάκης

3η θ. Αγγελική Αγγελή / Στέλιος Χαριστής

4η θ. Αριέτα Τερζίου / Αλμπάν Τερζίου

5η θ. Πάολα Σουσάρι / Αντώνης Χατζηγεωργίου

        Σταματίνα Γκιζέττη / Γιώργος Γκιζέττης

7η θ. Ελένη Μαστόρου / Γιώργος Μαστόρου

        Βαλσαμίνα Τσιράκου / Τάσος Παππάς

9η θ. Μαρία Λαμπρούση / Παναγιώτης Μαρκόπουλος

        Φανή Αργυροπούλου / Δημήτρης Καλιόζης

     

Αποτελέσματα

Α΄ Γύρος

Αργυροπούλου/Καλιόζης-Προβατοπούλου/Κοκολάκης 0-2 (11-15,16-18)

Αγγελή/Χαριστής-Λαμπρούση/Μαρκόπουλος 2-0 (15-08,15-09)

Β΄ Γύρος

Κουφομανώλη/Τάκος-Προβατοπούλου/Κοκολάκης 2-0 15-08,18-16)

Τσιράκου/Παππάς-Τερζίου/Τερζίου 1-2 (13-15,15-13,07-11)

Μαστόρου/Μαστόρου-Σουσάρι/Χ’γεωργίου 0-2 (10-15,12-15)

Γκιζέττη/Γκιζέττη- Αγγελή/Χαριστής 0-2 (13-15,05-15)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 9οι)

Λαμπρούση/ΜαρκόπουλοςΠροβατοπούλου/Κοκολάκης 1-2 (15-12,09-15,08-11)

Αργυροπούλου/Καλιόζης-Γκιζέττη/Γκιζέττη 1-2 (12-15,15-04,09-11)

Γ΄ Γύρος (οι νικητές προκρίνονται στον ημιτελικό)

Κουφομανώλη/Τάκος-Τερζίου/Τερζίου 0-2 (06-15,09-15)

Σουσάρι/Χ’γεωργίου-Αγγελή/Χαριστής 0-2 (15-17,12-15)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 7οι)

 

Προβατοπούλου/Κοκολάκης-Τσιράκου/Παππάς 2-1 (09-15,15-13,11-06)

Μαστόρου/Μαστόρου-Γκιζέττη/Γκιζέττης 0-2 (13-15,11-15)

Ταμπλό ηττημένων (οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται 5οι)

Προβατοπούλου/Κοκολάκης-Σουσάρι/Χ’γεωργίου 2-1 (15-12,10-15,11-08)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουφομανώλη/Τάκος 0-2 (09-15,10-15)

Ημιτελικοί (οι νικητές προκρίνονται στον τελικό)

Αγγελή/Χαριστής-Κουφομανώλη/Τάκος 0-2 (09-15,12-15)

Τερζίου/Τερζίου-Προβατοπούλου/Κοκολάκης 0-2 αα

Μικρός Τελικός

Τερζίου/Τερζίου-Αγγελή/Χαριστής 0-2 αα

Τελικός

Προβατοπούλου/Κοκολάκης-Κουφομανώλη/Τάκος 0-2 (12-15,13-15)

Δείτε το βίντεο του τελικού


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: