Αμορανίτη/Δικαστοπούλου και Αρβανίτης/Παππάς οι νικητές στο 2ο Τουρνουά Ανδρών – Γυναικών

23 Ιουλίου 2019 στο 13:51 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, απονομές, αγώνες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

 

Με νικητές στις γυναίκες την Ελισάβετ Αμορανίτη και τη Νεφέλη Δικαστοπούλου και στους άνδρες τον Νικόλα Αρβανίτη και τον Τάσο Παππά ολοκληρώθηκε το 2ο τουρνουά Ανδρών και Γυναικών του φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ που διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου με την στήριξη της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, της ναυτιλιακής εταιρίας BLUE STAR FERRIES, του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού και Αθλητισμού Ρόδου, του Δήμου Κω και των επιχειρήσεων ‘10GR Hotel & Wine Bar’, ‘BARDOS WOOD – Εμπόριο Ξυλείας, ‘Κυριακούλης – Νερά Μήλος’ και ‘Ξυλοσοφία – ξυλουργικές εργασίες’.

 

Στις γυναίκες συμμετείχαν 11 ζευγάρια και οι Αμορανίτη/Δικαστοπούλου  χρειάστηκαν το τάι μπρέικ για να νικήσουν τις Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου.

Στους άνδρες ο Τάσος Παππάς και ο Νικόλας Αρβανίτης αν και συνάντησαν σθεναρή αντίσταση στο 1ο σετ του τελικού από τους Λέντσι Ορμενάι και Γιώργο Χατζηγεωργίου οι νικήτριες του τουρνουά κατέκτησαν δίκαια και το χρυσό μετάλλιο.   

Την απονομή των μεταλλίων στους νικητές στους ποίους μοιράστηκαν δώρα από τα κομμωτήρια Blowdrybar έκανε ο ροδίτης ¨δασκαλος¨ του βόλεϊ και του μπιτς βόλεϊ κ. Θανάσης Παπαγεωργίου.

Το Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ θα συνεχιστεί στις 10 και 11 Αυγούστου με τουρνουά για μικτές ομάδες ενώ το επόμενο ραντεβού των φίλων του μπιτς βόλεϊ στο Καλλιπάτειρα είναι το τριήμερο 2-4 Αυγούστου με την διεξαγωγή του τελικού τουρνουά του πανελληνίου πρωταθλήματος Εφήβων – Νεανίδων.

 

Ακολουθούν οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα του τουρνουά:

Άνδρες:

Τελική κατάταξη

1οι Νίκος Αρβανίτης/Τάσος Παππάς

2οι  Λέντσι Ορμενάι/Γιώργος Χατζηγεωργιου

3οι  Δημήτρης Καλιόζης/Σεβαστός Φιλίππου

     Γεώργιος Κουτσογιαννόπουλος /Ιωάννης Φλεβάρης

5οι  Μάνος Τάκος/Στέλιος Χαριστής

     Γιώργος Γκιζέττης/Στάθης Μαθιουδάκης

7οι  Βασίλης Γκλάρας/Ηλίας Ρέγκλης

     Γιώργος Ζησιμόπουλος/Δημήτρης Μανώλη

Αποτελέσματα:

Τάκος/Χαριστής-Ορμενάι/Χατζηγεωργιου                             1-2           14-21,14-26,09-15

ΓκλάραςΡέγκλης-Καλιόζης/Φιλίππου                                    1-2           21-16,08-15

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Κουτσογιαννόπουλος/Φλεβάρης  0-2           12-21,14-21

Ζησιμόπουλος/Μανώλη-Αρβανίτης/Παππάς                        0-2           08-21,11-21

Ορμενάι/Χατζηγεωργιου-Καλιόζης/Φιλίππου                       2-0           21-16,21-16

Κουτσογιαννόπουλος/Φλεβάρης-Αρβανίτης/Παππάς         0-2           08-21,14-21

Τάκος/Χαριστής-ΓκλάραςΡέγκλης                                          2-0           21-07,21-13

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Ζησιμόπουλος/Μανώλη                                2-0           21-17,21-18

Τάκος/Χαριστής-Κουτσογιαννόπουλος/Φλεβάρης               1-2           13-21,21-16,12-15

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Καλιόζης/Φιλίππου                       0-2           09-21,12-21

Ημιτελικοί

Ορμενάι/Χατζηγεωργιου-Κουτσογιαννόπουλος/Φλεβάρης2-1           13-21,21-17,15-07

Αρβανίτης/Παππάς-Καλιόζης/Φιλίππου                               2-0           21-11,21-13

Τελικός

Ορμενάι/Χατζηγεωργιου-Αρβανίτης/Παππάς                       0-2           20-22,15-21

 

Γυναίκες:

Τελική κατάταξη

1ες Ελισάβετ Αμορανίτη/Νεφέλη Δικαστοπούλου

2ες Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου

3ες Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανωλη

     Ασημίνα Προβατοπούλου/Αιμιλία Τάκο

5ες Αγάπη Ευθυμίου/Ρέα Κυπριώτη

     Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα/Άντζελα Ντέμο

7ες Ραφαέλλα Ζωγράφη/Ελένη Μαστόρου

    Αλέξια Γκίατα /Σταυρούλα Καλιόζη

9ες Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

     Αγγελική Αγγελή/Βαλσαμίνα Τσιράκου

     Μαρίνα Καραγιάννη/Αλίκη Μαλλιάκα

Αποτελέσματα:

Αγγελή/Τσιράκου-Προβατοπούλου/Τάκο                             0-2           19-21,17-21

Γκίκα/Θαρρενάκη-Μαμαλίγκα/Ντέμο                                   0-2           11-21,15-21

Αμορανίτη/Δικαστοπούλου-Καραγιάννη/Μαλλιάκα            2-0           21-11,21-09

Σουσάρι/Τερζίου-Προβατοπούλου/Τάκο                             1-2           21-08,16-21.12-15

Ευθυμίου/Κυπριώτη-Γκίατα /Καλιόζη                                   2-1           18-21.21-15,15-07

Ζωγράφη Μαστόρου-Μαμαλίγκα/Ντέμο                              0-2           20-22,07-21

Γκίκα/ Κουφομανωλη-Αμορανίτη/Δικαστοπούλου               1-2           19-21,21-14,15-11

Καραγιάννη/Μαλλιάκα-Σουσάρι/Τερζίου                             0-2           11-21,15-21

Γκίκα/Θαρρενάκη-Γκίατα /Καλιόζη                                        0-2           17-21,19-21

Αγγελή/Τσιράκου-Γκίκα/ Κουφομανωλη                               0-2           10-21,24-26

Προβατοπούλου/Τάκο-Ευθυμίου/Κυπριώτη                       2-1           11-21.21=15.15-08

Μαμαλίγκα/Ντέμο-Αμορανίτη/Δικαστοπούλου                   0-2           20-22,18-21

Σουσάρι/Τερζίου-Γκίατα /Καλιόζη                                         2-0           21,08,21-06

Ζωγράφη Μαστόρου-Γκίκα/ Κουφομανωλη                          0-2           10-21,15-21

Σουσάρι/Τερζίου-Μαμαλίγκα/Ντέμο                                    2-0           21-08,21-14

Γκίκα/ Κουφομανωλη-Ευθυμίου/Κυπριώτη                          2-0           21-11,21-06

Ημιτελικοί

Προβατοπούλου/Τάκο-Σουσάρι/Τερζίου                             0-2           21-23,16-21

Αμορανίτη/Δικαστοπούλου-Γκίκα/ Κουφομανωλη               2-1           20-22,21-16,15-09

Τελικός

Σουσάρι/Τερζίου-Αμορανίτη/Δικαστοπούλου                      1-2           21-16,13-21,05-15


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: