ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: 3ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών – γυναικών (1η ημέρα)

11 Ιουλίου 2021 στο 12:47 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ του Σαββάτου οι αγώνες της 1ης ημέρας του 3ου τουρνουά μπιτς βόλεϊ που διοργανώνει στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ του ΔΑΚ Καλλιπάτειρα η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΡ.

Οι 14 γυναικείες και οι 5 ανδρικές ομάδες που αγωνίσθηκαν στους 27 αγώνες της 1ης ημέρας πρόσφεραν πολύ καλό θέαμα και  επιβεβαίωσαν για άλλη μια φορά το υψηλό αγωνιστικό τους επίπεδο.

Στις γυναίκες αήττητες παραμένουν, η ομάδα Νο1 του ταμπλό Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλλα Ζωγράφη και οι Άννα Καπετάν Γεωργίου/Φαμπιόλα Τερζίου (Νο2) ενώ στους άνδρες οι Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης (Νο1) έχουν εξασφαλίσει αήττητοι τη συμμετοχή τους στον τελικό.

Το 3ο όπεν του φετινού καλοκαιριού γίνεται με τη χορηγία των επιχειρήσεων  BARDOS WOOD Ξυλουργικές Εργασίες, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, μεταφορική εταιρία Speedline, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, Ηλεκτροδομή, 10GR, Vargas Sport και την υποστήριξη των Blue Star Ferries και της κάβας Κυριακούλης και θα ολοκληρωθεί το βράδυ της Κυριακής με τους τελικούς ανδρών και γυναικών.

Το πρόγραμμα της 2ης ημέρας του τουρνουά είναι:

Κυριακή, 11 Ιουλίου 2021

17:00   προημιτελικοί Γυναικών (ταμπλό ηττημένων)

αγ25 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Καλιόζη/Τσερκές-Σουτζιού

αγ26 Κουκια Καλ/Κορμπα-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη

            Ημιτελικός Ανδρών (ταμπλό ηττημένων)

Αρβανίτης/Τερζίου-Γκιζέττης/Μαθιουδάκης

18:30   Ημιτελικοί Γυναικών

αγ27 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Νικητής Αγώνα Νο25

αγ28 Καπετάν Γεωργίου/Tερζίου-Νικητής Αγώνα Νο26

19:15   Τελικός Ανδρών

Καλιόζης/Ρέγκλης-Νικητής (Αρβανίτης/Τερζίου-Γκιζέττης/Μαθιουδάκης)

Τελικός Γυναικών

Νικητής Αγώνα Νο27- Νικητής Αγώνα Νο28

 

Αναλυτικά οι αρχικές λίστες και τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Άνδρες

Αρχική λίστα

1 Καλιοζης Δημήτρης/Ρέγκλης Ηλίας200β

2 Γκιζέττης Γιώργος/Μαθιουδάκης Στάθης 120β

3 Αρβανίτης Νικόλαςς/Τερζίου Αλμπάν 80β

4 Γκλάρας Βασίλης/Πάντσος Αλέξανδρος 0β

5 Βιτζηλαίος Δημήτρης/Μανώλης Δημήτρης 0β

Αποτελέσματα

Σάββατο

Α΄ γύρος

1 Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 21-17,21-11

2 Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-0 21-15,21-17

Β΄ γύρος

3 Καλιόζης/Ρέγκλης-Αρβανίτης/Τερζίου 2-1 21-18,19-21,15-06

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η  θέση )

4 Γκλάρας/Πάντσος-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-1 18-21,21-14,15-10

Γ΄ γύρος

(οι νικητές προκρίνονται στον τελικό)

5 Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 21-23,15-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 4η  θέση )

6 Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 21-11,21-7

Αγώνες Κυριακής (11 Ιουλίου)

Ταμπλό Ηττημένων-Ημιτελικός

(Οι νικητές  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένοι  κατατάσσονται στην 3η θέση)

7 Αρβανίτης/Τερζίου- Γκιζέττης/Μαθιουδάκης

Τελικός

8 Καλιόζης/Ρέγκλης-Νικητής Αγώνα Νο7

 

Γυναίκες

Αρχική λίστα

1 Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα 180β

2 Καπετάν Γεωργίου Άννα / Tερζίου Φαμπιόλα 170β

3 Καλιόζη Σταυρουλα/Τσερκές-Σουτζιού Σεβγκή 160β

4 Γκιάτα Αλεξία/Τσιλιμίγκα Παρασκευή 160β

5 Γκίκα Νικολέτα/Θαρρενάκη Κάλλια 140β

6 Γιακουμάρου Μελίνα/Μωραΐτη Κωνσταντίνα 120β

7 Κουκιά Καθολική/Μπεκίρογλου Γκιούλ 120β

8 Κυπριώτη Ρέα/Χαμίτ Μιχαέλα 120β

9 Κακλαμάνου Ειρήνη/Σουσάρι Πάολα 100β

10 Μαστόρου Ελένη/Μηλοπούλου Άννα 70β

11 Κουκιά Καλλιόπη/Κόρμπα Μαριέττα 70β

12 Αγγελή Αγγελική/Τσιράκου Βαλσαμίνα 0β

13 Γκίκα Άνθη/Κουφομανώλη Ραφαηλία 0β

14 Ξένου Λυδία/Τιόλη Δήμητρα 0β

Αποτελέσματα

Σάββατο

Α΄ γύρος

2 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Κυπριώτη /Χαμίτ 2-1 21-5.19-21,15-6

3 Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Αγγελή/Τσιράκου 2-0 21-19,21-18

4 Γκίκα Ά/Κουφομανώλη-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 21-17,21-14

5 Καλιόζη/Τσερκές-Σουτζιού-Ξένου/Τιόλη 2-0 21-10,21-14

6 Κουκια Καλ/Κορμπα-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-0 21-7,21-10

7 Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Μαστόρου/Μηλοπούλου 1-2 20-22,21-17,

Β΄ γύρος

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στα προημιτελικά – 6αδα)

9 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-1 17-21,22-20,15-13

10 Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-1 12-21,21-14,15-10

11 Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Κουκια Καλ/Κορμπα 2-0 21-13,21-14

12 Μαστόρου/Μηλοπούλου- / Καπετάν Γεωργίου Tερζίου 0-2 9-21,8-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 13η  θέση )

14 Ξένου/Τιόλη-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-1 17-21,21-17,10-15

15 Αγγελή/Τσιράκου-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 8-21,19-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 9η  θέση )

17 Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Κακλαμάνου/Σουσάρι 0-2 9-21,9-21

18 Ξένου/Τιόλη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-0 αα

19 Αγγελή/Τσιράκου-Κουκια Καλ/Κορμπα 1-2 21-11,15-21,7-15

20 Κυπριώτη /Χαμίτ-Μαστόρου/Μηλοπούλου 0-2 15-21,17-21

Γ΄ γύρος

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στα ημιτελικά – 4αδα)

21 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-0 21-15,21-6

22 Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου 0-2 9-21,8-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η  θέση )

23 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Ξένου/Τιόλη 2-0 21-3,21-10

24 Κουκια Καλ/Κορμπα-Μαστόρου/Μηλοπούλου 2-0 21-14,21-19

Αγώνες Κυριακής (11 Ιουλίου)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η  θέση ενώ οι νικήτριες προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

25 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού 

26 Κουκια Καλ/Κορμπα-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη

Ημιτελική φάση

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένες  κατατάσσονται στην 3η θέση)

27 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Νικητής Αγώνα Νο25

28 Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου-Νικητής Αγώνα Νο26

Τελικός

29 Νικητής Αγώνα Νο27-Νικητής Αγώνα Νο28


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: