Κυπριώτη/Σουσάρι και Καλιόζης/Φλεβάρης τα χρυσά

20 Ιουνίου 2022 στο 16:31 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, άνδρες, αποτελέσματα, απονομές, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ, Rodian Beach Volleyball Cup | Σχολιάστε

Ο Γιάννης Φλεβάρης με τον Δημήτρη Καλιόζη και η Πάολα Σουσάρι με τη Ρέα Κυπριώτη ήταν οι νικητές στο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Αδρών και Γυναικών που διοργάνωσε με επιτυχία, το διήμερο 18& 19 Ιουνίου, ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ΄Τελχινίς΄.

Στον τελικό των γυναικών οι νικήτριες επικράτησαν με 2-0 σετ των Κριστιάνα Ζντραβα / Εβίτα Τσιλιμίγκα ενώ οι Καλιόζης / Φλεβάρης πήραν την νίκη στο τάι μπρέικ κόντρα στους έμπειρους Στάθη Μαθιουδάκη  και Τάσο Παππά.

Η διοργάνωση φιλοξενήθηκε στις εγκαταστάσεις μπιτς βόλεϊ στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα με τη συμμετοχή 11 γυναικείων και 10 ανδρικών ομάδων, ήταν υπό την αιγίδα του ΔΟΠΑΡ και της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και είχε την στήριξη των επιχειρήσεων Κάβα Κυριακούλης (νερό ‘Μύλος’), Dodekanisos Seaways, Blue Star Ferries, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’ και Vargas Sport.

 

Οι διοργανωτές ευχαριστούν τους διαιτητές Μαίρη Παπαδούλη, Ευθύμη Καλημεράκη και Σταυρούλα Μαργαρίτη, τους εθελοντές και τους υποστηριχτές του τουρνουά και τους μεγάλους πρωταγωνιστές, τους αθλητές και τις αθλήτριες που αγωνίσθηκαν.

 

Αναλυτικά οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα:

Άνδρες

Τελική Κατάταξη

1 Δημήτρης Καλιόζης / Γιάννης Φλεβάρης

2 Στάθης Μαθιουδάκης / Τάσος Παππάς

3 Γιώργος Γκιζέττης / Νίκος Μακρής

   Βασίλης Γκλάρας /Μερκούρης Λυράς

5 Ευκλής Μαμαλίγκας / Αλέξανδρος Τζουμάκας  

   Γιάννης Λάλουσης /Μιχάλης Χριστοφορίδης

   Αλέξανδρος Δεληγιώργης / Νίκος Κυπραίος

   Παντέχης Βαγγέλης/Χατζία Άγγελος

9 Γιάννης Καραβάς / Νίκος Τυροβούζης

   Στέλιος Γκιοντίτσε / Σταμάτης Παπασάββας

 

Αποτελέσματα

Σάββατο

Αγώνες Ομίλων

Καλιόζης /Φλεβάρης-Καραβας /Τυροβούζης 2-0(21-10,21-4)

Μαθιουδάκης /Παππάς-Δεληγιώργης /Κυπραίος 2-0(21-14,21-17)

Παντέχης /Χατζια-Καραβας /Τυροβούζης 2-1(21-13,21-23,15-11)

Γκιοντίτσε /Παπασάββας-Δεληγιώργης /Κυπραίος Νικός 0-2(17-21,13-21)

Καλιόζης /Φλεβάρης-Παντέχης /Χατζια 2-0(21-16,21-11)

Μαθιουδάκης /Παππάς -Γκιοντίτσε /Παπασάββας 2-0(21-7,21-7)

Γκιζέττης /Μακρής-Λαλουσης /Χριστοφοριδης 2-0(21-8,21-11)

Γκλάρας /Λυράς-Μαμαλίγκας /Τζουμάκας 2-0(21-15,21-15)

Κυριακή

Προημιτελικοί

Γκλάρας / Λυράς – Λάλουσης / Χριστοφορίδης  2-0(21-08,22-20)

Μαθιουδάκης / Παππάς – Παντέχης / Χατζία 2-0(21-13,21-17)

Καλιόζης / Φλεβάρης – Δεληγιώργης / Κυπραίος 2-0(21-06,21-16)

Γκιζέττης / Μακρής – Μαμαλίγκας / Τζουμάκας 2-0αα

Ημιτελικοί

Γκλάρας / Λυράς – Μαθιουδάκης / Παππάς 0-2(15-21,16-21)

Καλιόζης / Φλεβάρης – Γκιζέττης / Μακρής 2-0(21-15,21-15)

Τελικός

Μαθιουδάκης / Παππάς – Καλιόζης / Φλεβάρης 1-2(10-21,21-19,07-15)

 

 

Γυναίκες

Τελική Κατάταξη

1 Ρέα Κυπριώτη / Πάολα Σουσάρι

2 Κριστιάνα Ζντράβα / Εβίτα Τσιλιμίγκα

3 Σταυρούλα Καλιόζη / Σεβγκή Τσερκές

   Νικολέτα Γκίκα / Κάλλια Θαρρενάκη

5 Μαρίνα Καραγιάννη / Άννα Μηλοπούλου

  Αγγελική Αγγελή/ Αγάπη Ευθυμίου

  Πέγκυ Σκαλτσά / Δήμητρα Τιόλη

  Μιχαέλα Ευσταθίου / Ευρυδίκη Μαθιουδάκη

9 Γεωργία Γούδα / Λυδία Σκαλτσά

  Ηλέκτρα Σκαρτσίλη / Γεωργία Τριανταφύλλου

  Ραφαέλα Γενιμανώλη / Ηλιάνα Μαυρου

 

Αποτελέσματα

Σάββατο

Αγώνες Ομίλων

Γκίκα /Θαρρενάκη-Γούδα /Σκαλτσά  2-0 (21-3,21-4)

Κυπριώτη /Σουσάρι -Γενιμανώλη /Μαυρου  2-0 (21-8,21-9)

Ζντράβα /Τσιλιμίγκα-Σκαρτσίλη /Τριανταφύλλου  2-0 (21-14,21-13)

Ευσταθίου /Μαθιουδάκη-Γούδα /Σκαλτσά  2-0 (21-12,21)

Σκαλτσά/Τιόλη-Γενιμανώλη /Μαυρου  0-2 (19-21,19-21)

Αγγελή/Ευθυμίου-Σκαρτσίλη /Τριανταφύλλου  2-0 (21-18,21-7)

Γκίκα /Θαρρενάκη-Ευσταθίου /Μαθιουδάκη 2-0 (21-7,21-14)

Κυπριώτη/Σουσάρι -Σκαλτσά /Τιόλη 2-0 (21-9,21-9)

Ζντράβα /Τσιλιμίγκα- Αγγελή /Ευθυμίου 2-1 (17-21,21-15,15-8)

Καλιόζη /Τσερκές-Καραγιάννη /Μηλοπούλου 2-0 (21-5,21-6)

Προημιτελική Φάση

Ζντράβα /Τσιλιμίγκα-Γενιμανώλη /Μαυρου  2-0 (21-7,21-17)

Καλιόζη /Τσερκές-Ευσταθίου /Μαθιουδάκη 2-0 (21-14,21-19)

Γκίκα /Θαρρενάκη-Καραγιάννη /Μηλοπούλου 2-0 (21-14,21-14)

Κυπριώτη /Σουσάρι – Αγγελή /Ευθυμίου 2-0 (21-17,21-18)

Κυριακή

Ημιτελικοί

Ζντράβα / Τσιλιμίγκα – Καλιόζη / Τσερκές 2-0(21-14,17-21,15-11)

Γκίκα / Θαρρενάκη – Κυπριώτη / Σουσάρι 0-2αα

Τελικός

Ζντράβα / Τσιλιμίγκα – Κυπριώτη / Σουσάρι 0-2(17-21,11-21)

Σχολιάστε »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: