Διεκδικούν την πρόκριση στα ημιτελικά

31 Ιουλίου 2022 στο 03:22 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς | Σχολιάστε


Με απολογισμό μια νίκη και μία ήττα ολοκλήρωσαν τους αγώνες τους στον 2ο όμιλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ Κορασίδων (Κ17) η Νικολέτα Γκίκα και η Κάλλια Θαρρενάκη.

Τα πολλά αβίαστα λάθη στον πρώτο τους αγώνα έφεραν την ήττα  από τις κρητικές Καλουτσάκη/Ματαλλιωτάκη. Οι νεαρές ροδίτισσες αν και πάλεψαν και στα δύο σετ  έχασαν με 0-2 (19-21,17-21) και έπρεπε να κερδίσουν στο επόμενο ματς τις θεσσαλονικές Γεωργιάδου/Σωτηροπούλου για να προκριθούν στις οχτώ καλύτερες ομάδες του τουρνουά.

Στο κρίσιμο αυτό ματς οι πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου μπήκαν αποφασισμένες και τελικά επικράτησαν εύκολα με 2-0 (21-11,21-12).

Ανάλογη πορεία είχαν και η Αγάπη Ευθυμίου και η Ραφαέλα Κουκιά, το 2ο ζευγάρι που εκπροσωπεί τη Ρόδο στο Λουτράκι. Αρχικά έχασαν από τις Αλεξόγλου/Πασχαλάκη (Θεσσαλονίκη) με 0-2 (18-21,05-21) αλλά στη συνέχεια κέρδισαν την πρόκριση στα προημιτελικά (8αδα) νικώντας άνετα τις Παρίση/Πατακιάρα με 2-0 (21-16,21-12).

Μετά από κλήρωση οι Γκίκα/Θαρρενάκη θα αντιμετωπίσουν σε αγώνα νοκ-άουτ στα προημιτελικά τις Αλεξόγλου/Πασχαλάκη ενώ οι Ευθυμίου/Κουκιά τις Καλουτσάκη/Ματαλλιωτάκη.

Οι κρίσιμες αυτές αναμετρήσεις θα ξεκινήσουν στις 9 το πρωί του Σαββάτου. Οι νικήτριες προκρίνονται στα ημιτελικά ενώ οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η πανελλήνια θέση.

Στα αγόρια ο Δημήτρης Παπαϊωάννου από την Κω και ο  συμπαίκτης του Μάνος Μουτάφης  νίκησαν στον 1ο γύρο τους Ντανίκα/Σταμούλη με 2-0 (2110,21-16) αλλά στο επόμενο ματς έχασαν στο τάι μπρέικ από τους Αυγερινίδη/Σδραυκάκη (2-1 σετ με 8-21,22-20,15-11). Τώρα έχουν μια 2η ευκαιρία για να προκριθούν στα ημιτελικά απέναντι στους Άρη και Ιάσωνα Γαλιάκη.

Οι πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου στο Λουτράκι

30 Ιουλίου 2022 στο 01:38 | Αναρτήθηκε στις παίδες, Ε.Ο.ΠΕ., Τελχινίς, Τουρνουά, αγώνες, κορασίδες, μπιτς βόλεϊ, mU17, wU17 | Σχολιάστε

Οι περσινές  πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου αφού υπερασπίστηκαν με επιτυχία τον τίτλο τους στο φετινό regional στην Κω έχουν στόχο να συνεχίσουν τις εξαιρετικές αγωνιστικές τους εμφανίσεις και απέναντι στις καλύτερες ελληνικές ομάδες της συγκεκριμένης ηλικιακής κατηγορίας.

Οι αθλήτριες της Τελχινίδας, Νικολέτα Γκίκα και Κάλλια Θαρρενάκη βρίσκονται με την προπονήτριά τους Φαίη Μίχου στις εγκαταστάσεις του Spotrcamp στο Λουτράκι για να αγωνιστούν  στο τελικό τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ στην κατηγορία κάτω των 17.

Μαζί τους στο Λουτράκι δύο ακόμη ροδίτισσες, η Αγάπη Ευθυμίου και η Ραφαέλα Κουκιά με τον προπονητής  τους Νίκο Μακρή που πήραν το εισιτήριο για το LOUTRAKI JUNIORS K17 FINALS  κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο στην Κω .

Ο Δημήτρης Παπαϊωάννου από την Κω (με συμπαίκτη τον κρητικό Μάνο Μουτάφη) και ο προπονητής Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου συμπληρώνουν τη εκπροσώπηση του δωδεκανησιακού μπιτς βόλεϊ στο τουρνουά που θα βγάλει τους φετινούς πρωταθλητές Ελλάδας σε παίδες και κορασίδες.

Regional Juniors 2022 (Κως 19-20 Ιουλίου)

22 Ιουλίου 2022 στο 01:33 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη, μπιτς βόλεϊ, mU17, mU19, Regional, wU17, wU19 | Σχολιάστε

 

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τουρνουά Regional Juniors που διοργάνωσε η Τ.Ε. ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου  σε συνεργασία με τον Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω.

Στο τουρνουά που πραγματοποιήθηκε για άλλη μια χρονιά στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ του Ναυτικού Ομίλου Κω αγωνίστηκαν στα κορίτσια 12 ομάδες στο Κ17 και 16 ομάδες στο Κ19 ενώ στα αγόρια   από 12 ομάδες σε κάθε κατηγορία (Κ17 και Κ19).

Συνολικά πραγματοποιήθηκαν συνολικά 88 αγώνες ενώ οι πρωταθλητές σε κάθε κατηγορία θα εκπροσωπήσουν τα Δωδεκάνησα στα τελικά τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

 

Οι αθλήτριες και οι αθλητές της Τελχινίδας πρωταγωνίστησαν και φέτος στα γήπεδα του Ναυτικού Ομίλου κατακτώντας στα κορίτσια, στο Κ17 1η και 3η θέση με  Νικολέτα Γκίκα / Καλλια Θαρρενάκη και Κριστιάνα Ζντράβα / Χρυσή Παρίση αντίστοιχα ενώ στο Κ19 και τις 3 θέσεις στο βάθρο με 1ες τις Σταματίνα Γκιζέττη / Ελπίδα Πιστιγκώνη (Θεσ/νίκη) στη 2η θέση τις Νικολέτα Γκίκα / Καλλια Θαρρενάκηκαι 3ες  τις Ειρήνη Κακλαμάνου / Πάολα Σουσάρι.

Στα αγόρια ο Δημήτρης  Καλιόζης με το Κώο Γιάννη Καρδούλια πήραν το χρυσό στο Κ19.

 

Αναλυτικά οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα ανά κατηγορία είναι:

Αγόρια Κ17

(12 συμμετοχές)

Αποτελέσματα

ΜΟΥΤΑΦΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ 2-0 (21-8,21-5)

ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-14,21-19)

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ/ΝΙΚΟΛΗΣ-ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ 0-2 (13-21,17-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΠΙΕΤΡΙ-ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ/ΞΕΝΟΣ 2-0 (21-17 21 21-14)

ΛΙΑΛΙΟΣ/ΞΥΠΟΛΥΤΑΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ 0-2 (9-21,7-21)

ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ/ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 0-2 (12-21,11-21)

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ-ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ 2-0 (21-12,21-10)

ΠΟΥΛΑΣ/ΤΑΜΠΟΥΡΑΣ-ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ/ΞΕΝΟΣ 0-2 (18-21,9-21)

ΜΟΥΤΑΦΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΛΙΑΛΙΟΣ/ΞΥΠΟΛΥΤΑΣ 2-0 (21-14,21-9)

ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ-ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ/ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ 2  – 0 (21-7,21-8)

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ/ΝΙΚΟΛΗΣ-ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ 0-2 (2-21,10-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΠΙΕΤΡΙ-ΠΟΥΛΑΣ/ΤΑΜΠΟΥΡΑΣ 2-0 (21-8,21-12)

ΜΟΥΤΑΦΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-5,21-12)

ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ 2-0 (21-12,21-16)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΠΙΕΤΡΙ-ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ 2-0 (21-18,21-9)

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ-ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ/ΞΕΝΟΣ 2-0 (21-4,21-6)

Ημιτελικοί

ΜΟΥΤΑΦΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΠΙΕΤΡΙ 2-0 (21-5,21-9)

ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ-ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ 2-0 (21-10,21-18)

Μικρός Τελικός

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΠΙΕΤΡΙ-ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ 0-2 (5-21,8-21)

Τελικός

ΜΟΥΤΑΦΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-0 (21-10,21-16)

 

Τελική Κατάταξη

1ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2 ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ / ΦΩΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

3 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ ΕΥΚΛΗΣ / ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4 ΚΑΛΙΟΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ / ΠΙΕΤΡΙ ΝΤΑΝΙΕΛ

5 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

5 ΔΑΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ

5 ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ / ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ

5 ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ / ΞΕΝΟΣ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ

9 ΛΙΑΛΙΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ / ΞΥΠΟΛΥΤΑΣ ΟΡΦΕΑΣ

9 ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ ΒΑΣΊΛΗΣ / ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΓΙΩΡΓΟΣ

9 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ /ΝΙΚΟΛΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

9 ΠΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ /ΤΑΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

Αγόρια Κ19

(12 συμμετοχές)

 

Αποτελέσματα

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-6,21-6)

ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΛΟΥΙΖΑΚΗΣ/ΜΑΝΟΥΣΟΓΛΟΥ 2-0 (21-18,21-4)

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ 2-0 (21-9,21-9)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΜΟΥΤΑΦΗΣ-ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-0 (21-8 21 21-10)

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 0-2 (20-22,15-21)

ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ-ΛΟΥΙΖΑΚΗΣ/ΜΑΝΟΥΣΟΓΛΟΥ 0-2 (17-21,5-21)

ΛΥΡΑΣ/ΧΑΤΖΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ 2-1 (15-21,21-16,22-20 )

ΠΑΝΤΕΧΗΣ/ΡΟΜΠΑΣ-ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 0-2 (20-22,9-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ-ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ 2-0 (21-7,21-5)

ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ 2  – 0 (21-9,21-3)

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΛΥΡΑΣ/ΧΑΤΖΙΑ 2-0 (21-13,21-14)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΜΟΥΤΑΦΗΣ-ΠΑΝΤΕΧΗΣ/ΡΟΜΠΑΣ 2-0 (21-15,21-15)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ-ΛΟΥΙΖΑΚΗΣ/ΜΑΝΟΥΣΟΓΛΟΥ 2-0 (21-7,21-9)

ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-5,21-6)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΜΟΥΤΑΦΗΣ-ΛΥΡΑΣ/ΧΑΤΖΙΑ 2-0 (21-15,21-12)

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-0 (21-9,21-17)

Ημιτελικοί  

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ-ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΜΟΥΤΑΦΗΣ 2-0 (21-14,21-19)

ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 1-2 (21-10,19-17,17-19 )

Μικρός Τελικός

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΜΟΥΤΑΦΗΣ-ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 1-2 (21-19,17-21,8-15 )

Τελικός

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 2-0 (21-13,21-13)

 

Τελική Κατάταξη

1 ΚΑΛΙΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ / ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

2 ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ / ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3 ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

4 ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ / ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

5 ΔΑΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ

5 ΛΟΥΙΖΑΚΗΣ ΕΚΤΩΡΑΣ / ΜΑΝΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ

5 ΛΥΡΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ / ΧΑΤΖΙΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

5 ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ / ΦΩΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

9 ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ / ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ

9 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

9 ΠΑΝΤΕΧΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ / ΡΟΜΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

9 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ ΕΥΚΛΗΣ / ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 

Κορίτσια Κ17

(16 συμμετοχές)

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων                

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΓΕΝΝΑΙΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ 2-0 (21-14,21-9)

ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ-ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ 1-2 (22-24,21-17,10-15 )

ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΚΟΥΚΙΑ 1-2 (21-18,17-21,12-15 )

ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 2-0 (21-7,21-14)

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ-ΕΛΕΖΙ/ΡΟΥΜΠΙΝΗ 1-2 (21-11,11-21,14-16 )

ΑΛΑΒΑΝΟΥ/ΜΑΝΣΟΥΡ-ΖΑΜΑΓΙΑ/ΠΑΡΒΑΝΤΩΝΗ 2-0 (21-19,21-16)

ΚΑΡΠΟΥΖΗ/ΜΠΑΡΔΑΚΗ-ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ 2-0 (21-9,21-14)

ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ/ΧΡΗΣΤΟΦΗ-ΓΕΝΗΜΑΝΩΛΗ/ΜΑΥΡΟΥ 0-2 (17-21,5-21)

Ταμπλό νικητών (ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)                 

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ 2-0 (21-13,21-14)

ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΚΟΥΚΙΑ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ 2-0 (21-17,21-13)

ΕΛΕΖΙ/ΡΟΥΜΠΙΝΗ-ΑΛΑΒΑΝΟΥ/ΜΑΝΣΟΥΡ 2-1 (20-22,21-15,16-14 )

ΚΑΡΠΟΥΖΗ/ΜΠΑΡΔΑΚΗ-ΓΕΝΗΜΑΝΩΛΗ/ΜΑΥΡΟΥ -2 (21-23,15-21,13-15 )

Ταμπλό ηττημένων (ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)                 

ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ-ΓΕΝΝΑΙΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ 2-0 (21-15,21-18)

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ-ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (10-21,3-21)

ΖΑΜΑΓΙΑ/ΠΑΡΒΑΝΤΩΝΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 0-2 (15-21,13-21)

ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ/ΧΡΗΣΤΟΦΗ-ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ 1-2 (21-19,11-21,5-15 )

Προκριματική φάση (12 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)                 

ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ-ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (16-21,8-21)

ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ-ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ 2-1 (17-21,21-16,15-13 )

ΑΛΑΒΑΝΟΥ/ΜΑΝΣΟΥΡ-ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ 2-0 (21-15,21-4)

ΚΑΡΠΟΥΖΗ/ΜΠΑΡΔΑΚΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 2-0 (21-7,21-14)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΑΛΑΒΑΝΟΥ/ΜΑΝΣΟΥΡ 2-0 (21-7,21-9)

ΓΕΝΗΜΑΝΩΛΗ/ΜΑΥΡΟΥ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ 0-2 (14-21,16-)

ΕΛΕΖΙ/ΡΟΥΜΠΙΝΗ-ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (11-21,5-21)

ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΚΟΥΚΙΑ-ΚΑΡΠΟΥΖΗ/ΜΠΑΡΔΑΚΗ 2-0 (23-21,21-12)

Ημιτελικοί                 

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ 2-0 (21-11,21-14)

ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΚΟΥΚΙΑ-ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 2-1 (21-14,19-21,15-12 )

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)                 

ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ 0-2 (23-25,13-21)

Τελικός (1η – 2η θέση)                 

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-8,21-10)

 

Τελική Κατάταξη

1 ΓΚΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ / ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

2 ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΓΑΠΗ / ΚΟΥΚΙΑ ΡΑΦΑΕΛΑ

3 ΖΝΤΡΑΒΑ ΚΡΙΣΤΙΑΝΑ / ΠΑΡΙΣΗ ΧΡΥΣΉ

4 ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ ΓΚΙΟΥΛ / ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ

5 ΑΛΑΒΑΝΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ / ΜΑΝΣΟΥΡ ΗΛΕΚΤΡΑ

5 ΓΕΝΗΜΑΝΩΛΗ ΡΑΦΑΕΛΑ / ΜΑΥΡΟΥ ΗΛΙΑΝΑ

5 ΕΛΕΖΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ / ΡΟΥΜΠΙΝΗ ΕΙΡΗΝΗ

5 ΚΑΡΠΟΥΖΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ / ΜΠΑΡΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΑ

9 ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ / ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΕΥΡΥΔΙΚΗ

9 ΜΠΑΡΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ / ΧΑΜΙΤ ΜΙΧΑΕΛΑ

9 ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ / ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

9 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΑ / ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

13  ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΒΑΡΒΑΡΑ / ΧΡΗΣΤΟΦΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ

13 ΖΑΜΑΓΙΑ ΟΛΓΑ / ΠΑΡΒΑΝΤΩΝΗ ΠΗΓΗ

13 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΣΑΒΒΙΝΑ / ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΆΝΑ

13 ΓΕΝΝΑΙΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ / ΜΑΣΤΟΡΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

 

Κορίτσια Κ19

(12 συμμετοχές)

Αποτελέσματα

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ-ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ 2-0 (21-9,21-7)

ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΜΑΥΡΟΥ/ΣΚΑΡΤΣΙΛΗ 2-0 (21-16,21-9)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ 2-0 (21-6,21-9)

ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΞΕΝΟΥ/ΣΚΑΛΤΣΑ 2-0 (21-16,21-2)

ΖΝΤΡΑΒΑ/ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ-ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ 2-0 (23-21,21-14)

ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ-ΜΑΥΡΟΥ/ΣΚΑΡΤΣΙΛΗ 2-0 (21-7,21-10)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΣ-ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ 2-0 (21-5,21-6)

ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΞΕΝΟΥ/ΣΚΑΛΤΣΑ 2-0 (21-7,21-6)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ 2-0 (21-8,21-13)

ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ 2  – 0 (21-16,21-16)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΣ 2-1 (17-21,21-11,15-6 )

ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (18-21,9-21)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ-ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ 2-0 (21-7,21-13)

ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ 2-0 (21-16,21-11)

ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 0-2 (15-21,9-21)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ 2-1 (18-21,22-20,15-6 )

Ημιτελικοί

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-0 (21-4,21-16)

ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 1-2 (21-15,16-21,13-15)

Μικρός Τελικός

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ 0-2 (13-21,14-21)

Τελικός

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-13,21-12)

 

Τελική Κατάταξη

1 ΓΚΙΖΕΤΤΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ / ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ ΕΛΠΙΔΑ

2 ΓΚΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ / ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

3 ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ / ΣΟΥΣΑΡΙ ΠΑΟΛΑ

4 ΚΑΛΙΟΖΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ / ΤΣΕΡΚΕΖ ΣΕΒΓΚΗ

5 ΚΥΠΡΙΩΤΗ ΡΕΑ / ΜΥΡΩΝΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

5 ΓΚΙΑΤΑ ΑΛΕΞΙΑ / ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

5 ΜΠΑΡΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ / ΧΑΜΙΤ ΜΙΧΑΕΛΑ

5 ΖΝΤΡΑΒΑ ΚΡΙΣΤΙΑΝΑ / ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ ΓΚΙΟΥΛ

9 ΛΑΜΠΡΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑ / ΛΙΑΛΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ

9 ΜΑΥΡΟΥ ΗΛΙΑΝΑ / ΣΚΑΡΤΣΙΛΗ ΗΛΕΚΤΡΑ

9 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ / ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

9 ΞΕΝΟΥ ΛΥΔΙΑ / ΣΚΑΛΤΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

 

Η Τ.Ε.Ε.Ο.ΠΕ. Δωδεκανήσου συγχαίρει όλους τους  αθλητές και τις αθλήτριες που πήραν μέρος σε αυτό το τουρνουά, ευχαριστεί το σωματείο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω, τον ΔΟΠΑΒΣ του Δήμου Κω, την ναυτιλιακή εταιρεία BLEU STAR FERRIES και εύχεται καλή επιτυχία στις ομάδες που θα συνεχίσουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στα πανελλήνια πρωταθλήματα.

Τερζίου / Ζωγράφη και Ρουσέττος / Καφαντάρης τα χρυσά στο τουρνουά της Τελχινίδας

18 Ιουλίου 2022 στο 10:05 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Τουρνουά, άνδρες, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ, Rodian Beach Volleyball Cup | Σχολιάστε

 

Η Φαμπιόλα Τερζίου με την Ραφαέλλα Ζωγράφη στις γυναίκες και ο Σταύρος Ρουσέττος με τον Βασίλη Καφαντάρη στους άνδρες ήταν οι νικητές του 3ου φετινού τουρνουά μπιτς βόλεϊ που διοργάνωσε με επιτυχία ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’.

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε από 16-17 Ιουλίου στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα με τη συνεργασία του ΔΟΠΑΡ και της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και είχε την πολύτιμη υποστήριξη του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και των επιχειρήσεων Κάβα Κυριακούλης (νερό ‘Μύλος’), Dodekanisos Seaways, Blue Star Ferries, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’, Vargas Sport και Αρτοδημιουργίες Ρόδου Νικολή.

Στον τελικό των γυναικών οι περσινές πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου στις κορασίδες, Νικολέττα Γκίκα / Κάλλια Θαρρενάκη δυσκόλεψαν τις έμπειρες  Φαμπιόλα Τερζίου και Ραφαέλλα Ζωγράφη που όμως έβρισκαν τις λύσεις στους τελευταίους πόντους κάθε σετ και τελικά επικράτησαν με 2-0 (21-17,21-17).

Στους άνδρες η επανεμφάνιση μετά από πολλά χρόνια στην άμμο των Σταύρου Ρουσέττου και Βασίλη Καφαντάρη συνοδεύτηκε με την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου απέναντι στους μαχητικούς Γιάννη Λάλουσης και Γιάννη Φλεβάρη  (2-0, 21-16,25-23)

Στο τουρνουά δεν έλειψαν και τα απρόοπτα αφού η Ραφαηλία Κουφομανώλη και η Σταυρούλα Μαργαρίτη δεν μπόρεσαν να παρουσιαστούν στον ημιτελικό λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων της πρώτης ενώ οι έντονες ενοχλήσεις στο πόδι του Γιώργου Γκιζέττη επέβαλαν την απόσυρση του διδύμου Γκιζέττη/Μαθιουδάκη από τον ημιτελικό ανδρών.

 

Στην έναρξη του τελικού των ανδρών κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για την απώλεια του Βαγγέλη Κουτουλέα, ενός σημαντικού ανθρώπου του ελληνικού και όχι μόνο βόλεϊ και μπιτς βόλεϊ.

Ο Βαγγέλης που έχει πολλούς και καλούς φίλους στο νησί μας, είχε αγωνιστεί μια χρονιά στον Κλεάνθη Παραδεισίου, ήταν προπονητής της ‘χάλκινης΄ ομάδας βόλεϊ της Ρόδου στα Island Games το 2007 και για τρεις χρονιές ήταν ο διοργανωτής καμπ μπιτς βόλεϊ στο νησί μας για ενήλικες, ερασιτέχνες αθλητές από όλη την Ευρώπη.

  

Οι διοργανωτές ευχαριστούν τον ΔΟΠΑΡ, την ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου, τους υποστηριχτές του τουρνουά, το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου, τους διαιτητές Μαίρη Παπαδούλη, Ανθή Γκίκα και Ευθύμη Καλημεράκη, όλους όσοι βοήθησαν στη διεξαγωγή των αγώνων και ειδικά τους πραγματικούς πρωταγωνιστές, τις αθλήτριες και τους αθλητές που αγωνίστηκαν  στο τουρνουά.

 

Ακολουθούν οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα σε άνδρες και γυναίκες:

Γυναίκες

Τελική κατάταξη

1 Ραφαέλλα Ζωγράφη/Φαμπιόλα Τερζίου Σταυρούλα

2 Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

3 Κριστιάνα Ζντράβα/Γκιουλ Μπεκίρογλου

   Σταυρούλα Μαργαρίτη/Ραφαηλία Κουφομανώλη

5 Ειρήνη Κακλαμάνου/Πάολα Σουσάρι

   Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές-Σουτζιου

   Μιχαέλα Ευσταθίου/Ευρυδίκη Μαθιουδάκη

   Άννα Μηλοπούλου/Δήμητρα Τιόλη

9 Ραφαέλα Γενημανώλη/Ηλιάνα Μαύρου

   Φωτεινή Γενναιοπούλου/Δέσποινα Μαστόρου

   Δέσποινα Μπάρκα/Μιχαέλα Χαμίτ

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Καλιόζη/Τσερκές-Ζωγράφη/Τερζίου 0-2 (16-21,15-21)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Γενναιοπούλου/Μαστόρου 2-0 (21-12,21-13)

Μηλοπουλου/Τιόλη-Μπάρκα/Χαμίτ 2-0 (21-17,21-17)

 Γενημανώλη/Μαύρου-Ζωγράφη/Τερζίου 0-2 (9-21,10-21)

Γκίκα/Θαρρενάκη-Γενναιοπούλου/Μαστόρου 2-0 (21-12,21-10)

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Μπάρκα/Χαμίτ 2-1 (21-16,20-22,15-8)

Καλιόζη/Τσερκές-Γενημανώλη/Μαύρου 2-0 (21-16,21-18)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Γκίκα/Θαρρενάκη 1-2 (16-21,21-18,5-15)

Μηλοπουλου/Τιόλη-Ζντράβα/Μπεκίρογλου 0-2 (15-21,16-21)

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Μαργαρίτη/Κουφομανώλη 1-2 (21-19,19-21,10-15)

Προημιτελικοί:

Ζωγράφη/Τερζίου-Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-0 (21-14,21-15)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Μαργαρίτη/Κουφομανώλη 0-2 (12-21,11-21)

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Καλιόζη/Τσερκές 2-0 (21-15,21-9)

Γκίκα/Θαρρενάκη-Μηλοπουλου/Τιόλη 2-0 (23-21,21-11)

Ημιτελικοί:

Ζωγράφη/Τερζίου-Μαργαρίτη/Κουφομανώλη 2-0 αα

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Γκίκα/Θαρρενάκη 1-2 (18-21,21-12,13-15)

Τελικός:

Ζωγράφη/Τερζίου-Γκίκα/Θαρρενάκη 2-0 (21-17,21-17)

 

 

Άνδρες

Τελική Κατάταξη:

1 Βασίλης Καφαντάρης/Σταύρος Ρουσέττος

2 Γιάννης Λάλουσης/Γιάννης Φλεβάρης

3 Μερκούρης Λυράς/Άγγελος Χατζία

   Γιώργος Γκεζέττης/Στάθης Μαθιουδάκης

5 Παναγιώτης Κουρέλης/Χρήστος Πατρώνας

    Αποστόλης Ανδρούτσος/Χρήστος Λαρδούτσος

7  Γιώργος Βογιατζής/Δημήτρης Μανώλης

6  Στέλιος Γκιουντίτσε/Σταμάτης Παπασάββαςψ

 

 

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Ανδρούτσος/Λανδρούτσος 2-1 (16-21,21-16,15-04)

Λάλουσης/Φλεβάρης-Βογιατζής/Μανώλης 2-0 (22-20, 21-12)

Λυράς /Χατζία-Καφαντάρης/Ρουσέττος 0-2 (15-21,14-21)

Γκιουτίτσε/Παπασάββας-Κουρέλης/Πατρώνας 1-2 (22-20,15-21,11-15)

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Λάλουσης/Φλεβάρης 0-2 (7-21,19-21)

Ανδρούτσος/Λανδρούτσος-Βογιατζής/Μανώλης 2-0αα

Καφαντάρης/Ρουσέττος-Κουρέλης/Πατρώνας  2-0 (21-14,21-10)

Λυράς /Χατζία-Γκιουτίτσε/Παπασάββας  2-0 (21-09,21-11)

Προημιτελικοί:

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Ανδρούτσος/Λανδρούτσος 2-0 (21-14,21-10,

Κουρέλης/Πατρώνας-Λυράς /Χατζία 0-2 (19-21,09-21)

Ημιτελικοί:

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Καφαντάρης/Ρουσέττος 0-2 αα

Λυράς /Χατζία-Λάλουσης/Φλεβάρης 1-2 (21-09,17-21,10-15)

Τελικός:

Καφαντάρης/Ρουσέττος / Λάλουσης/Φλεβάρης 2-0 (21-16,25-23)

.

Βίντεο από τους τελικούς ανδρών-γυναικών

3ο Τουρνουά Μπιτς Βόλεϊ Ανδρών & Γυναικών: Αποτελέσματα, πρόγραμμα 2ης ημέρας

17 Ιουλίου 2022 στο 13:27 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Μετά την ολοκλήρωση των προημιτελικών το Σάββατο το βράδυ, έγιναν γνωστά σε άνδρες και γυναίκες τα ζευγάρια των ημιτελικών του 3ου τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών και γυναικών που διοργανώνει ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ από 16-17 Ιουλίου στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

Στις γυναίκες στον Α΄ ημιτελικό θα βρεθούν αντιμέτωπες οι Φαμπιόλα Τερζίου / Ραφαέλλα Ζωγράφη με τις Σταυρούλα Μαργαρίτη / Ραφαηλία Κουφομανώλη.

Οι Τερζίου/Ζωγράφη πήραν την πρόκριση από τις Ειρήνη Κακλαμάνου / Πάολα Σουσάρι με 2-0 σετ (21-14,21-15) ενώ οι Μαργαρίτη/Κουφομανώλη νίκησαν Μιχαέλα Ευσταθίου / Ευρυδίκη Μαθιουδάκη επίσης με 2-0 (21-12,21-11)

Στο Β΄ ημιτελικό την πρόκριση στον τελικό θα διεκδικήσουν οι Κριστιάνα Ζντράβα / Γιουλ Μπεκίρογλου(απέκλεισαν τις Σταυρούλα Καλιόζη / Σεβγκή Τσερκές με 2-0 (21-15, 21-09) και οι Νικολέτα Γκίκα / Κάλλια Θαρρενάκη οι οποίες νίκησαν στον προημιτελικό τις Άννα Μηλοπούλου / Δήμητρα Τιόλη με 2-0 (23-21,21-11).

Στους άνδρες την πρόκριση στον τελικό θα διεκδικήσουν τα ζευγάρια, Γιάννης Λάλουσης / Γιάννης Φλεβάρης εναντίον των Μερκούρη Λυρά /Άγγελο Χατζία και Βασίλης Καφαντάρης / Σταύρος Ρουσέττος απέναντι  στους Γιώργο Γκιζέττη / Στάθη Μαθιουδάκη.

Οι Λάλουσης/Φλεβάρης και Καφαντάρης/Ρουσέττος είχαν κερδίσει απευθείας  την πρόκρισή τους στην τετράδα σαν 1οι των ομίλων ενώ οι αντίπαλοί τους προκρίθηκαν εις βάρος των Παναγιώτη Κουρέλη / Χρήστο Πατρώνα  και Αποστόλη Ανδρούτσο / Χρήστο Λανδρούτσο.

Στο τουρνουά που αγωνίζονται 11 ομάδες γυναικών και  8 ανδρών τους αγώνες σφυρίζουν η Μαίρη Παπαδούλη, η Ανθή Γκίκα και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

 

Η διοργάνωση πραγματοποιείται με τη συνεργασία του ΔΟΠΑΡ και της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και έχει την υποστήριξη του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και των επιχειρήσεων Κάβα Κυριακούλης (νερό ‘Μύλος’), Dodekanisos Seaways, Blue Star Ferries, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’, Vargas Sport και Αρτοδημιουργίες Ρόδου Νικολή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα το πρόγραμμα της 2ης και τελευταίας ημέρας:

(17:30)               Ημιτελικοί Γυναικών

(γ1) Ραφαέλλα Ζωγράφη/Φαμπιόλα Τερζίου-Σταυρούλα Μαργαρίτη/Ραφαηλία Κουφομανώλη

(γ2 Κριστιάνα Ζντράβα/Γκιουλ Μπεκίρογλου-Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

Ημιτελικοί Ανδρών

(α1) Γιάννης Λάλουσης/Γιάννης Φλεβάρης-Μερκούρης Λυράς /Άγγελος Χατζία

(α2) Βασίλης Καφαντάρης/ΣταύροςΡουσέττος-Γώργος Γκιζέτης/Στάθης Μαθιουδάκης

(19:00)               Τελικός Γυναικών

                             Τελικός Ανδρών

                             Απονομές

 

οι τελικοί θα μεταδοθούν  live streaming  από το www.telchinis.gr

 

Αρχικές λίστες και αποτελέσματα 1ης ημέρας (Σάββατο 25/6):

Γυναίκες

Αρχική λίστα:

1 Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές-Σουτζιου 300β

2 Μιχαέλα Ευσταθίου/Ευρυδίκη Μαθιουδάκη 210β

3 Άννα Μηλοπούλου/Δήμητρα Τιόλη 210β

4 Ειρήνη Κακλαμάνου/Πάολα Σουσάρι 200β

5 Σταυρούλα Μαργαρίτη/Ραφαηλία Κουφομανώλη 190β

6 Κριστιάνα Ζντράβα/Γκιουλ Μπεκίρογλου 170β

7 Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη 160β

8 Ραφαέλα Γενημανώλη/Ηλιάνα Μαύρου 120β

9 Ραφαέλλα Ζωγράφη/Φαμπιόλα Τερζίου 80β

10 Φωτεινή Γενναιοπούλου/Δέσποινα Μαστόρου 0β

11 Δέσποινα Μπάρκα/Μιχαέλα Χαμίτ 0β

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Καλιόζη/Τσερκές-Ζωγράφη/Τερζίου 0-2 (16-21,15-21)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Γενναιοπούλου/Μαστόρου 2-0 (21-12,21-13)

Μηλοπουλου/Τιόλη-Μπάρκα/Χαμίτ 2-0 (21-17,21-17)

 Γενημανώλη/Μαύρου-Ζωγράφη/Τερζίου 0-2 (9-21,10-21)

Γκίκα/Θαρρενάκη-Γενναιοπούλου/Μαστόρου 2-0 (21-12,21-10)

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Μπάρκα/Χαμίτ 2-1 (21-16,20-22,15-8)

Καλιόζη/Τσερκές-Γενημανώλη/Μαύρου 2-0 (21-16,21-18)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Γκίκα/Θαρρενάκη 1-2 (16-21,21-18,5-15)

Μηλοπουλου/Τιόλη-Ζντράβα/Μπεκίρογλου 0-2 (15-21,16-21)

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Μαργαρίτη/Κουφομανώλη 1-2 (21-19,19-21,10-15)

Προημιτελικοί:

Ζωγράφη/Τερζίου-Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-0 (21-14,21-15)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Μαργαρίτη/Κουφομανώλη 0-2 (12-21,11-21)

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Καλιόζη/Τσερκές 2-0 (21-15,21-9)

Γκίκα/Θαρρενάκη-Μηλοπουλου/Τιόλη 2-0 (23-21,21-11)

 

Άνδρες

Αρχική λίστα:

1Γιώργος Γκεζέττης/Στάθης Μαθιουδάκης 370β

2 Μερκούρης Λυράς/Άγγελος Χατζία 310β

3 Στέλιος Γκιουντίτσε/Σταμάτης Παπασάββας 260β

4 Γιάννης Λάλουσης/Γιάννης Φλεβάρης 170β

5 Γιώργος Βογιατζής/Δημήτρης Μανώλης 150β

6 Παναγιώτης Κουρέλης/Χρήστος Πατρώνας 60β

7 Βασίλης Καφαντάρης/Σταύρος Ρουσέττος

8 Αποστόλης Ανδρούτσος/Χρήστος Λαρδούτσος 0β

 

 

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Ανδρούτσος/Λανδρούτσος 2-1(16-21,21-16,15-04)

Λάλουσης/Φλεβάρης-Βογιατζής/Μανώλης 2-0 (22-20, 21-12)

Λυράς /Χατζία-Καφαντάρης/Ρουσέττος 0-2 (15-21,14-21)

Γκιουτίτσε/Παπασάββας-Κουρέλης/Πατρώνας 1-2 (22-20,15-21,11-15)

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Λάλουσης/Φλεβάρης 0-2 (7-21,19-21)

Ανδρούτσος/Λανδρούτσος-Βογιατζής/Μανώλης 2-0αα

Καφαντάρης/Ρουσέττος-Κουρέλης/Πατρώνας  2-0 (21-14,21-10)

Λυράς /Χατζία-Γκιουτίτσε/Παπασάββας  2-0 (21-09,21-11)

Προημιτελικοί:

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Ανδρούτσος/Λανδρούτσος 2-0(21-14,21-10,

Κουρέλης/Πατρώνας -Λυράς /Χατζία 0-2 (19-21,09-21)

Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Οι αντίπαλοι των εθνικών ομάδων στον 1ο γύρο των νοκ άουτ

16 Ιουλίου 2022 στο 07:12 | Αναρτήθηκε στις CEV, Γκιζέττη, Καλιόζης, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ, mU20, wU20 | Σχολιάστε

πηγή: www.telchinis.gr

Την 3η θέση κατέλαβαν τα ελληνικά δίδυμα στους ομίλους του κυρίως ταμπλό στο Ευρωπαϊκό Κ20 και το Σάββατο ξεκινούν την προσπάθεια στα νοκ άουτ ματς.

Οι Καρδούλιας/Καλιόζης μετά την ήττα στον τελικό της 1ης θέσης με την Ουκρανία, ηττήθηκαν κι από τους Φινλανδούς στον τελευταίο τους αγώνα και στην κλήρωση  που ακολούθησε για τη φάση των «24» βρέθηκαν αντίπαλοι των Μπράτσκο/Βίνκοβιτς (Σλοβενία) με τον αγώνα να διεξάγεται το Σάββατο 16/7 (09:00).

      

Αν καταφέρουν να τους κερδίσοουν τότε στις 12:20 θα αντιμετωπίσουν τους Κανέ/Ροτάρ από την Γαλλία

Στα κορίτσια με ήττα ολοκλήρωσαν την πορεία τους  στον Α’ όμιλο οι Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη που έχασαν με 2-0 από τις Μοντέιρο/Σάντος (Πορτογαλία).

Στην κλήρωση που ακολούθησε το ελληνικό δίδυμο βρέθηκε αντίπαλο με τις

Βασβάρι/Γκούμπικ (Ουγγαρία) με το πρώτο σερβίς να είναι προγραμματισμένο για τις 10:40.

Εφόσον καταφέρουν να προκριθούν τότε στους «16» θα αγωνιστούν κόντρα στις δίδυμες αδελφές από την Τσεχία Κατερίνα και Άννα Παβέλκοβα (14:00).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Αγόρια – Δ’ όμιλος

Αγκάσι/Λάουφερ (Ισραήλ)-Καρδούλιας/Καλιόζης 0-2 (12-21, 14-21)

Μπόικο/Σάβιν (Ουκρανία)-Πούλκινεν/Βαΐνιο (Φινλανδία) 2-0 (21-11, 21-12)

Παρασκευή 15/7

Μπόικο/Σάβιν (Ουκρανία)-Καρδούλιας/Καλιόζης 2-0 (21-15, 21-10)

Αγκάσι/Λάουφερ (Ισραήλ)-Πούλκινεν/Βαΐνιο (Φινλανδία) 1-2 (21-19, 15-21, 9-15)

Καρδούλιας/Καλιόζης-Πούλκινεν/Βαΐνιο (Φινλανδία) 0-2 (16-21, 14-21)

Μπόικο/Σάβιν (Ουκρανία)-Αγκάσι/Λάουφερ (Ισραήλ) 2-0 (21-13, 21-15)

Κορίτσια – Α’ όμιλος

Γκουάν/Ποτιέ (Γαλλία)-Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη 2-0 (21-19, 21-10

Γιλμάζ/Ακτσόι (Τουρκία)-Μοντέιρο/Σάντος (Πορτογαλία) 0-2 (17-21, 09-21)

Γιλμάζ/Ακτσόι (Τουρκία)-Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη 0-2 (11-21, 07-21)

Γκουάν/Ποτιέ (Γαλλία)-Μοντέιρο/Σάντος (Πορτογαλία) 0-2 (19-21, 13-21)

Παρασκευή 15/7

Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη-Μοντέιρο/Σάντος (Πορτογαλία) 0-2 (14-21, 10-21)

Γιλμάζ/Ακτσόι (Τουρκία)-Γκουάν/Ποτιέ (Γαλλία) 0-2 (14-21, 10-21)

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: