ΡΣΦΠ Τελχινίς: προπονητικά τουρνουά τζούνιορς

11 Σεπτεμβρίου 2020 στο 07:30 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Τουρνουά, ανάπτυξη, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Τουρνουά Κ15: νικήτρια η Αναστασία Ζάγορα

Την εβδομάδα που πέρασε οι αθλήτριες και οι αθλητές μπιτς βόλεϊ των τμημάτων Παγκορασίδων και Παμπαίδων (Κ15) του ΡΣΦΠ Τελχινίς αγωνίστηκαν σε ένα τουρνουά στο οποίο οι συμμετέχοντες αγωνίζονται σε κάθε σετ με διαφορετικούς συμπαίκτες.

Το αγωνιστικό αυτό σύστημα  δίνει την ευκαιρία στα νεαρά παιδιά, σε αγωνιστικές συνθήκες, να παίξουν – συνεργαστούν με αρκετούς συμπαίκτες διαφορετικής δυναμικότητας.

Μετά από αρκετούς γύρους οι καλύτεροι 4 στην ατομική βαθμολογία προκρίνονται στην τελική φάση (Final-4) από την οποία βγαίνει ο καλύτερος του τουρνουά.

Στο συγκεκριμένο τουρνουά η Αναστασία Ζάγορα κατέκτησε την 1η θέση και ήταν η MVP της διοργάνωσης, στη 2η θέση ισοβάθμησαν η Φωτεινή Γενναιοπούλου και η Γκιούλ Μπεκίρογλου ενώ 4η κατατάχθηκε η Αγάπη Ροδίτη.

Συμμετείχαν ακόμη: Αγγελική Βήτου, Νομική Γενναιοπούλου, Ιφιγένεια Γούδα, Άγγελος Δημητριάδης, Αθηνά Δογιάμα, Χριστίνα Δογιάμα, Κριστιάνα Ζντράβα, Ιωάννα-Μαρία Ζωγράφη, Σταυρούλα Ισκά, Βασίλης Ιωακιμίδης, Βασίλης Καλιόζης, Νικήτας Κατσαράς, Αλεξία Λαμπριανού, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Γιουστίνα Μαρτατζίου, Δέσποινα Μαστόρου, Κρίστα Ματραντζίου, Δήμητρα Τιόλη και Κλέα Χοτζάυ.

 

Τουρνουά ακαδημιών

Άλλη μία ευκαιρία να κάνουν πράξη αυτά που έχουν διδαχθεί στις προπονήσεις είχαν τα παιδιά του τμήματος ‘ακαδημία – μίνι’ της Τελχινίδας.

Στα 8 ειδικά διαμορφωμένα γήπεδα στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα τα 30 αγόρια και κορίτσια 5-11 ετών έδειξαν τις αγωνιστικές τους ικανότητες στο μπιτς βόλεϊ και ενθουσίασαν γονείς και προπονητές τους με τις επιδόσεις τους.

Συμμετείχαν: Ιρια Αζζάμ-Βογιατζή, Όλγα Θεοδωσίου, Διονυσία Θεοδωσίου, Καλλιόπη Καμπάκη, Δημήτρης Καρατζιούν, Λυδία Καρβούνη, Αφροδίτη Κατσαρά, Ελπίδα Μαλλιάκα, Χρύσα Μάντζιου, Ράνια Μαρτατζίου, Άννα Μασσόν, Βασιλική Μπαρλάβα, Νικόλας Ντεβολλάι, Τζένη Ντερβίση, Γιώργος Παπακαλοδούκας, Αμαλία Παπακαλοδούκα, Τσαμπίκα Πάππου, Ευγενία Σαββάτη, Πηνελόπη Σάρρου, Λαβίνα Σκορδίλη, Βασίλης Σκορδίλης, Βασιλική Σταμούλη, Γιάννης Σταμούλης, Κατερίνα Τσιάλτα, Ορφέας Τσιντομηνάς, Οδυσσεάς Τσιντομηνάς, Δανάη Χατζηγιάννη, Ορέστης Χατζηγιάννης, Θεοδοσία Χουστουλάκη και Δέσποινα Χρυσοστομίδη.

Στο τέλος του τουρνουά απονεμήθηκαν αναμνηστικά διπλώματα.

Δείτε περισσότερες φωτογραφίες από το τουρνουά

ΡΣΦΠ Τελχινίς: προπονητικό τουρνουά τζούνιορς

02 Αυγούστου 2020 στο 14:46 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη, μπιτς βόλεϊ, mini | Σχολιάστε

 

Την ευκαιρία να δείξουν όσα έχουν διδαχτεί από τους προπονητές τους είχαν στις αρχές της εβδομάδας τα παιδιά που προπονούνται στη Σχολή Μπιτς Βόλεϊ της Τελχινίδας.

Ο τίτλος της πρωταθλήτριας Ελλάδας στις νεάνιδες (Κ19), που κέρδισε πριν ένα χρόνο η συμπαίκτριά τους Φαμπίολα Τερζίου, είναι για τα παιδιά αυτά ισχυρό κίνητρο για σκληρή δουλειά ενώ μοναδικές είναι οι εμπειρίες και οι χαρές που προσφέρουν η προπόνηση και οι αγώνες στην άμμο.

Τη Δευτέρα (27/7) αθλητές και αθλήτριες από τα τμήματα παμπαίδων και παγκορασίδων, συνολικά 11 ομάδες (ζευγάρια), χωρίσθηκαν αρχικά σε δύο ομίλους και αγωνίσθηκαν όλοι με όλους στο ‘οικογενειακό’ αναπτυξιακό τουρνουά της Τελχινίδας.

Στη συνέχεια, ανάλογα με τη βαθμολογική τους κατάταξη έπαιξαν στην προημιτελική φάση αγώνες χιαστί με ομάδες από τον άλλο όμιλο.

Στους ημιτελικούς προκρίθηκαν, η Φωτεινή Γενναιοπούλου και η Γκιούλ Μπεκίρογλου που αντιμετώπισαν τις Αναστασία Ζάγορα και Δήμητρα Τιολή και η Νεφέλη Ξένου με τη Λυδία Ξένου απέναντι στις Δέσποινα Μαστόρου και Ευρυδίκη Μαθιουδάκη.

Μετά από συναρπαστικούς αγώνες στον μεγάλο τελικό προκρίθηκαν δύσκολα οι Γενναιοπούλου/Μπεκίρογλου και οι αδελφές Ξένου.

Την 3η θέση στο τουρνουά κατέκτησαν οι Ζαγορα/Τιόλη νικώντας με 2-1 σετ (13-15,15-08,4-11) τις Μαστόρου/Μαθιουδάκη ενώ το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν η Νεφέλη και η Λυδία Ξένου οι οποίες  στον τελικό νίκησαν στο τάι μπέικ τις Φωτεινή Γενναιοπούλου / Γκιούλ Μπεκίρογλου (09- 15,15-6,08-11)

 

Τελική κατάταξη τουρνου

1η θ        Νεφέλη Ξένου/Λυδία Ξένου

2η θ        Φωτεινή Γενναιοπούλου/Γκιούλ Μπεκίρογλου

3η θ        Αναστασία Ζάγορα/Δήμητρα Τιόλη

4η θ        Ευρυδίκη Μαθιουδάκη/Δέσποινα Μαστόρου

5η θ        Βασίλης Καλιόζης/ Ιουλιανός Ξένος

6η θ        Γιουστίνα Μαρτατζίου/Κρίστα Ματρατζίου

7ηθ        Άγγελος Δημητριάδης-Τσίτσος/Βασίλης Ιωακειμίδης

8η θ        Ιωάννα-Μαρία Ζωγράφη/Αγάπη Ροδίτη

9η θ        Παναγιώτα Ζωγράφου/Λουκάς Τρίγγας

10η θ      Νομική Γενναιοπούλου/Νικήτας Κατσαράς

11η θ      Αλεξία Λαμπριανού/Μαχπεκέρ Τσιγκίρ

 

Δείτε φωτογραφίες από το τουρνουά ΕΔΩ

Τουρνουά ακαδημιών

Αφού ολοκλήρωσαν τους αγώνες τους οι αθλητές και αθλήτριες του αναπτυξιακού τουρνουά συμμετείχαν στο 1ο μέρος και του επόμενου τουρνουά μπιτς βόλεϊ που αφορούσε τα παιδιά των ακαδημιών.

Δημιούργησαν  ζευγάρια (ομάδες),  μικρός με προχωρημένο, και αγωνίστηκαν με το σύστημα “side out” στα 6 ειδικά διαμορφωμένα γήπεδα.

Το αποτέλεσμα ήταν εκπληκτικό και όλες οι ομάδες χειροκροτήθηκαν για την προσπάθεια και το θέαμα που πρόσφεραν.

Στο β΄ μέρος τα παιδιά των ακαδημιών χωριστήκαν μόνα τους  ομάδες και συνέχισαν να παίζουν με πάθος το άθλημα που αγαπούν.

Το τουρνουά ολοκληρώθηκε με την απονομή αναμνηστικών ταυτοτήτων και μεταλλίων σε όλα τα ‘τελχινάκια’ που συμμετείχαν: Όλγα Θεοδωσίου, Διονυσία Θεοδωσίου, Μρία Ζαγοριανού, Καλλιόπη Καμπάκη, Αφροδίτη Κατσαρά, Σταυριανή Κάτσικα, Βάλια Κρητικού, Σήλια Λόη, Ελπίδα Μαλλιάκα, Άννα Μασσον, Ράνια Μαρτατζίου, Τζένη Ντερβίση, Τσαμπίκα Πάππου, Γιώργος Παπακαλοδούκας, Άγγελος Πλατέλλας, Εύα Πλατέλλα, Ευγενία Σαββάτη, Πηνελόπη Σάρρου, Βασιλική Σταμούλη, Κατερίνα Τσιάλτα, Οδυσσεάς Τσιντομηνάς, Ορφέας Τσιντομηνάς, Δανάη Χατζηγιάννη και Θεοδοσία Χουστουλάκη.

Κύπελλο Δωδεκανήσου Juniors 2020 (αποτελέσματα)

23 Ιουλίου 2020 στο 16:58 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, αγώνες, ανάπτυξη, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Με τις Ειρήνη Κακλαμάνου και Πάολα Σουσάρι να κάνουν το νταμπλ στις κατηγορίες Κ19 και Κ17, τους Γιάννη Καρδούλια και Κώστα Σπύρου να παίρνουν το χρυσό στην Κ17 αγοριών και τις Ευρυδίκη Μαθιουδάκη / Γιουστίνα Μαρτατζιου στα κορίτσια και τους Θεόφιλο και Μάξιμο Χατζηστέργο στα αγόρια να ανεβαίνουν στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στην κατηγορία Κ13 ολοκληρώθηκε με επιτυχία στην Κω το τριήμερο αναπτυξιακό τουρνουά μπιτς βόλεϊ.

Το ‘Κυπέλλο Δωδεκανήσου juniors 2020’ που περιλαμβάνεται στο επίσημο πανελλήνιο Καλεντάρι Ειδικών Διοργανώσεων της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης πραγματοποιήθηκε από 18-20 Ιουλίου στην εγκατάσταση μπιτς βόλεϊ του Ναυτικού Ομίλου στην Κω.

Στα πέντε επιμέρους τουρνουά που διεξήχθησαν, παρουσία του ομοσπονδιακού προπονητή μπιτς βόλεϊ Tie Santana, αγωνίσθηκαν συνολικά 51 ζευγάρια κοριτσιών και αγοριών.

Στα κορίτσια κάτω των 19 ετών, μετά από ένα συναρπαστικό τελικό που κρίθηκε στις λεπτομέρειες (17-15 στο τάι μπρέικ) η Πάολα Σουσάρι και η Ειρήνη Κακλαμάνου (Τελχινίς) νίκησαν τις Σταματίνα Γκιζέττη και Ραφαέλα Ζωγράφη (Τελχινίς) διπλασιάζοντας έτσι τις επιτυχίες τους, αφού στο τελικό του Κ17 που είχε προηγηθεί με αντιπάλους πάλι τις Γκιζέττη/Ζωγράφη  είχαν επικρατήσει με 2-0 σετ.

Στην κατηγορία Κ13 η Ευρυδίκη Μαθιουδάκη και η Γιουστίνα Μαρτατζίου (Τελχινίς) επικράτησαν σε έναν τελικό ‘θρίλερ’ της Βαρβάρας  Χατζημιχαήλ και της Πηνελόπης Χριστοφή (ΑΟ Αθλοπαιδιών) με 2-1 σετ.

Τα χάλκινα μετάλλια στα κορίτσια κατέκτησαν, στο τουρνουά Κ13 η Σαββίνα Γιαννάκου και Δέσποινα Καρπούζη (ΑΟ Αθλοπαιδιών) νικώντας 2-1 σετ τις Σεμά Παπουτσαλάκη και Μπριγκιούλ Τζην (ΑΟ Αθλοπαιδιών), στο Κ17 οι  Νικολέτα Γκίκα με την Κάλια Θαρρενάκη (Τελχινίς) που επικράτησαν με 2-1 σετ της Καλλιόπης και της Ραφαέλας Κουκιά (Φοίνικας) ενώ στην κατηγορία Κ19 η Άννα Καπετάν Γεωργίου με την Μιχαηλία Λαζαρίδου (Τελχινίς) πήραν την 3η θέση αφού νικήσαν στον μικρό τελικό με 2-1 σετ τις Δήμητρα Αϊβαλιώτη και Κατερίνα Ματσούρη (ΑΟ Αθλοπαιδιών).

Στα αγόρια Κ17 ο Γιάννης Καρδούλιας και ο Κώστας Σπύρου (ΑΟ Αθλοπαιδιών),  ‘έσπασαν’ την κυριαρχία των Κώστα Θανόπουλου και Σάββα Κυπριώτη (ΑΟ Αθλοπαιδιών) και πήραν το χρυσό νικώντας τους στον τελικό με 2-0 σετ (22-20,21-15).

Την 3η θέση πήραν οι ροδίτες Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης (Τελχινίς) χωρίς αγώνα αφού λόγω τραυματισμού δεν αγωνίσθηκαν στον μικρό τελικό οι Γιώργος Γεροβασίλης/Σταύρος Μαραγκός (ΑΟ Αθλοπαιδιών).

Στο Κ13 οι Θεόφιλος και Μάξιμος Χατζηστέργος (Αθλοπαιδιές) νίκησαν στον τελικό 2-0  τους ροδίτες Βασίλη Ιωακειμίδη /ΙουλιανόΞένο  (Τελχινίς) ενώ την 3η θέση κατέκτησαν οι Παναγιώτης Κονδράκης / Αντώνης Μανούσογλου που επικράτησαν στον μικρό τελικό, στο τάι μπρέικ, των Στράτου Λιάλιο / Νίκου Παραδείση.

 

Το τουρνουά διοργάνωσε άλλη μία χρονιά με επιτυχία η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω με την στήριξη των επιχειρήσεων: «Υιοί Ι. Καρδούλια ΟΕ – Μεταλλικά Κτίρια», «εστιατόριο Ο Λάμπρος», «ψαροταβέρνα Βοτσαλάκια», «μεζεδοπωλείο Γιαμεζέ» και «Blue Star Ferries».

 

Οι διοργανωτές ευχαριστούν τους Γιώργο Γκιζέττη, Γιάννη Λάλουση και Δημήτρη Χατζηνικολάου που συνέβαλαν στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων, τους χορηγούς του τουρνουά και ιδιαίτερα τους νεαρούς αθλητές και αθλήτριες που αγωνίσθηκαν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Κορίτσια Κ19:


Τελική Κατάταξη

1η θ      Ειρήνη Κακλαμάνου/ Πάολα Σουσάρι

2η θ      Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη

3η θ      Άννα Καπετάν Γεωργίου/Μιχαηλία Λαζαρίδου

4η θ      Δήμητρα Αϊβαλιώτη/Κατερίνα Ματσούρη

5η θ      Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές

Βασιλική Γιαννάκου/Χριστίνα Στραβοπόδη

Νικολέττα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

Αγγελική Θεοδωρέλου/Βασιλική Μυρωνίδη

9η θ      Αλέξια Γκιάτα/Παρασκευή Τσιλιμίγκα

Καλλιόπη Κουκιά/Ραφαέλα Κουκιά

Αναστασία Ζάγορα/Νεφέλη Ξένου

Λένια Διακογιώργη/Ιρλίντα Θανάση

Αποτελέσματα

Αγώνες Ομίλων

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ/ΘΑΝΑΣΗ 2-0 (21-7,21-6)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 2-0 (21-11,21-13)

ΘΕΟΔΩΡΕΛΛΟΥ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-1 (21-19,14-21,15-9)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0 (21-18,21-13)

ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ-ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ/ΘΑΝΑΣΗ 2-0 (21-3,21-14)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 2-0 (21-9,22-20)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-17,21-15)

ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 0-2(14-21,11-21)

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ 2-0(21-17,21-16)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-19,21-7)

ΘΕΟΔΩΡΕΛΛΟΥ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-0 (23-21,21-15)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ 2-0 (21-9,21-12)

Προημιτελικοί

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-8,21-13)

ΘΕΟΔΩΡΕΛΛΟΥ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ 0-2 (18-21,17-21)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-1 (18-21,21-15,15-12)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0 (21-13,21-7)

Ημιτελικοί

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ 2-0 (21-13,21-16)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ 1-2 (21-18,14-21,6-15)

Μικρός Τελικός

ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ-ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1 (18-21,21-16,15-10)

Τελικός

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ 2-1 (21-14,14-21,17-15)

 

Αγόρια Κ17:


Τελική Κατάταξη

1η θ      Γιάννης Καρδούλιας/Κώστας Σπύρου

2η θ      Κώστας Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης

3η θ      Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης

4η θ      Γιώργος Γεροβασίλης/Σταύρος Μαραγκός

5η θ      Αντώνης Κόπελλος/Γιώργος Σαλτζής

Αποστόλης Μαντούκος/Δημήτρης Παπαϊωάννου

7η θ      Αλέξανδρος Ιντρισλλάρι/Θάνος Καμπούρης

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ-ΚΟΠΕΛΛΟΣ/ΤΟΝΤΑΣ 2-0 (21-4, 21-17)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-4, 21-6)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ 2-0 (21-18, 21-15)

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ 2-0 (21-14, 22-20)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ 2-1 (29-31, 21-16, 15-13)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ 2-1 (16-21, 21-12, 15-7)

Προημιτελική φάση

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ-ΚΟΠΕΛΛΟΣ/ΤΟΝΤΑΣ 2-0 (2 1-12, 21-9)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-17, 21-160

Ημιτελικοί

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ 2-0 (23-21, 21-19)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ 2-0 (21-12, 21-19)

Μικρός Τελικός

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ 2-0αα  (21-0, 21-0)

Τελικός

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ 0-2 (20-22, 15-21)

 

Κορίτσια Κ17:


Τελική Κατάταξη

1η θ      Ειρήνη Κακλαμάνου/ Πάολα Σουσάρι

2η θ      Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη

3η θ      Νικολέττα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

4η θ      Καλλιόπη Κουκιά/Ραφαέλα Κουκιά

5η θ      Αλέξια Γκιάτα/Παρασκευή Τσιλιμίγκα

Στεργία Λάμπρου/Σταματία Λιάλιου

Βασιλική Μυρωνίδη/Μαρία Μυρωνίδη

Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές

9η θ      Λουκία Εξαρχοπούλου/Ειρήνη Ζερβού

Αναστασία Ζάγορα/Νεφέλη Ξένου

Χρύσα Αναστασίου/Αναστασία Ζερβού

Θάλεια Γεωργίου/Ιωάννα Ευθυμίου

13η θ    Στεφανία Γιαννάκου/Γεωργιάννα Κώστογλου

Παναγιώτα Ζωγράφου/Λυδία Ξένου

Πόπη Καρδούλια/Αγγελική Μαραγκού

Αγώνες ομίλων

ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ 2-0 (21-17,21-13) 

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΕΞΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ Ε 2-0 (21-7,21-2)

ΖΩΓΡΑΦΟΥ/ΞΕΝΟΥ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 0-2 (2-21,10-21)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ 2-0 (21-8,21-13)

ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ 2-0 (21-2,21-9)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 2-0 (21-5,21-7)

ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΘΥΜΝΙΟΥ 2-0 (21-8,21-10)

Ταμπλό νικητών

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ 2-0 (21-10,21-11)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-7,21-4)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ 2-0 (21-13,21-16)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (16-21,8-21)

Ταμπλό ηττημένων

ΖΩΓΡΑΦΟΥ/ΞΕΝΟΥ-ΕΞΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ Ε 0-2 (4-21,5-21)

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ 0-2 (8-21,15-21)

ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΘΥΜΝΙΟΥ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 2-0 (21-4,21-7)

Προκριματική φάση

ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΕΞΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ Ε2-0(21-16,21-15)

ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ-ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ2-0(21-9,21-12)

ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΘΥΜΝΙΟΥ 2-0 (21-16,24-22)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ 2- 1 (21-15,19-21,15-3)

Προημιτελική φάση

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ 2-0 (21-8,21-12)

ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 1-2 (14-21,21-12,9-15)ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ 2-0 (21-13,21-13)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-0 (21-10,21-14)

Ημιτελικοί

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-11,21-12)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-1 (21-23,22-20,15-8)

Μικρός Τελικός

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-1 (21-16,18-21,15-12)

Τελικός

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ 2-0 (21-11,21-19)

 

Αγόρια Κ13:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Θεόφιλος Χατζηστέργος / Μάξιμος Χατζηστέργος

2η θ      Βασίλης Ιωακειμίδης / Ιουλιανός Ξένος

3η θ      Παναγιώτης Κονδράκης / Αντώνης Μανούσογλου

4η θ      Στράτος Λιάλιος / Νίκος Παραδείσης

5η θ      Άγγελος Παπαϊωάννου / Χρήστος Χαραπάς

Άγγελος Δημητριάδης-Τσίτσος / Βασίλης Καλιόζης

7η θ      Κωνσταντίνος Πουλάς / Βασίλης Χατζημάρκος

Ορφέας Ξυπολυτάς / Γιώργος Χατζημιχαήλ

 

Αγώνες ομίλων

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Πουλάς/Χατζημάρκος 2-0 (15-11,15-6)

Παπαϊωάννου/Χαραπάς-Ιωακειμίδης/Ξένος 1-2 (9-15, 15-9,5-11)

Δημητριάδης-Τσίτσος/Καλιόζης-Ξυπολυτάς/Χατζημιχαήλ 2-0 (15-11,15-11)

Κονδράκης/Μανούσογλου-Λιάλιος/Παραδείσης 2-0 (15-3,16-4)

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Ιωακειμίδης/Ξένος 2-1 (6-15,15-9,11-8)

Πουλάς/Χατζημάρκος-Παπαϊωάννου/Χαραπάς 1-2 (10-15,15-10,8-11)

Δημητριάδης-Τσίτσος/Καλιόζης-Κονδράκης/Μανούσογλου 0-2 (14-16,7-15)

Ξυπολυτάς/Χατζημιχαήλ-Λιάλιος/Παραδείσης 0-2 (1-15,6-15)

Προημιτελική φάση

Ιωακειμίδης/Ξένος-Παπαϊωάννου/Χαραπάς 2-0 (15-6,15-8)

Δημητριάδης-Τσίτσος/Καλιόζης-Λιάλιος/Παραδείσης 1-2 (15-9,13-15,3-11)

Ημιτελικοί

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Λιάλιος/Παραδείσης 2-1 (15-12,13-15,11-9)

Κονδράκης/Μανούσογλου-Ιωακειμίδης/Ξένος 1-2 (16-14,16-18,8-11)

Μικρός Τελικός

Λιάλιος/Παραδείσης-Κονδράκης/Μανούσογλου 1-2 (13-15,15-13,9-11)

Τελικός

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Ιωακειμίδης/Ξένος 2-0 (15-11,15-4)

 

Κορίτσια Κ13:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Ευρυδίκη Μαθιουδάκη / Γιουστίνα Μαρτατζίου

2η θ      Βαρβάρα Χατζημιχαήλ / Πηνελόπη Χρηστοφή

3η θ      Σαββίνα Γιαννάκου / Δέσποινα Καρπούζη

4η θ      Σεμά Παπουτσαλάκη / Μπριγκιούλ Τζην

5η θ      Χριστίνα Διβόλη / Όλγα Ζαμάγια

Αγγελική Βήττου / Κριστα Ματρατζίου

Ηλέκτρα Μανσούρ / Πηγή Παρβαντώνη

Ηλιάνα Διβόλη / Μαριάνα Μπαρδάκη

9η θ      Ανδριάννα Αλαβάνου / Σταματία Γαλουζή

Αγώνες ομίλων

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Διβόλη Η/Μπαρδάκη 2-0 (15-8,15-11)

Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου-Διβόλη Χρ/Ζαμάγια 2-1 (11-15,15-5,11-5)

Βήττου/Ματρατζίου-Αλαβάνου/Γαλουζή 2-0 (15-5,16-14)

Παπουτσαλάκη/Τζην-Διβόλη Η/Μπαρδάκη 2-1 (10-15,16-14,11-9)

Μανσούρ/Παρβαντώνη-Διβόλη Χρ/Ζαμάγια 2-1 (13-15,15-12,11-8)

Γιαννάκου/Καρπούζη-Αλαβάνου/Γαλουζή 2-0 (15-7,15-5)

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Παπουτσαλάκη/Τζην 2-0 (15-5,15-10)

Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου-Μανσούρ/Παρβαντώνη 2 –1 (15-11,14-16,11-1)

Βήττου/Ματρατζίου-Γιαννάκου/Καρπούζη 0-2 (3-15,2-15)

Προημιτελικά

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Διβόλη Χρ/Ζαμάγια 2-0 (15-10,15-12)

Μανσούρ/Παρβαντώνη-Παπουτσαλάκη/Τζην 0-2 (10-15,8-15)

Γιαννάκου/Καρπούζη-Διβόλη Η/Μπαρδάκη 2-1 (9-15,15-9,11-6)

Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου-Βήττου/Ματρατζίου 2-0 (15.-8,15-11)

Ημιτελικοί

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Παπουτσαλάκη/Τζην 2-1 (10-15,15-13,5-11)

Γιαννάκου/Καρπούζη-Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου 1-2 (10-15,15-8,10-12)

Μικρός Τελικός

Παπουτσαλάκη/Τζην-Γιαννάκου/Καρπούζη 1-2 (15-11,12-15,8-11)

Τελικός

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου 1- 2 (15-10,8-15,9-11)


Ένα τρόπαιο και πολύτιμες εμπειρίες για τις νεάνιδες της Τελχινίδας

15 Μαρτίου 2020 στο 23:59 | Αναρτήθηκε στις τελικός, Ε.Ο.ΠΕ., Ζ΄ Περιφέρεια, Τελχινίς, αποτελέσματα, απονομές, ανάπτυξη, βόλεϊ, νεανίδες, sponsors, wU20 | Σχολιάστε

 

Ένα τετραήμερο γεμάτο βόλεϊ είχαν την ευκαιρία να ζήσουν οι νεάνιδες της Τελχινίδας στα γήπεδα της Αττικής από τις 4 έως τις 7 Μαρτίου.

Απολογισμός: ένα τρόπαιο, συμμετοχή σε τέσσερεις δυνατούς αγώνες νεανίδων, παρακολούθηση 3 αγώνων της προημιτελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος αλλά και του ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών ανάμεσα στο Ολυμπιακό και τον ΑΟ Θήρας.

 

Πρωταθλήτριες Αιγαίου

Οι αθλήτριες της Τελχινίδας για 2η συνεχόμενη φορά στέφτηκαν Πρωταθλήτριες Ζ΄ Περιφέρειας αφού στον τελικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 4 Μαρτίου στο Μοσχάτο νίκησαν με 3-0 σετ τον Νηρέα Χίου. Ταυτόχρονα πήραν και το εισιτήριο για την προημιτελική φάση (16 ομάδες) του πανελληνίου πρωταθλήματος Κ20.

Στο κλειστό γήπεδο του Μοσχάτου οι νεαρές ροδίτισσες βρήκαν απέναντί τους μια πολύ καλή ομάδα με αξιόλογες μονάδες. Στο 1ο σετ οι δύο ομάδες κράτησαν με επιτυχία το side out και πήγαιναν μαζί στο σκορ έως και το 18-18. Στο σημείο αυτό οι πρωταθλήτριες Χίου ξέφυγαν αρχικά με 18-20 και στη συνέχεα με 19-21. Η Τελχινίδα αντέδρασε και με μία επίθεση της Κακλαμάνου από την πίσω ζώνη μείωσε σε 20-21. Ακολούθησε το 21-21 μετά από επίθεση στο φιλέ του Νηρέα. Ο άσος της Τερζίου έκανε το 22-21 αλλά η Σκαπέλου με μπλοκ άουτ  ισοφάρισε σε 22-22. Η δυνατή επίθεση της Ζωγράφη σε λάθος επιστροφή των αντιπάλων έδωσε προβάδισμα στην Τελχινίδα (23-22) αλλά η ολιγωρία της ροδίτικης άμυνας σε πλασέ των αντιπάλων και η κακή υποδοχή της Τερζίου ανέτρεψαν το σκορ σε 23-24 για τον Νηρέα.

Οι ροδίτισσες όμως βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισαν σε μια φάση διαρκείας με πλασέ της Κακλαμάνου. Στη συνέχεια έκαναν το 25-24 με μπλοκ της Γεωργά σε άσχημη υποδοχή στο δύσκολο σερβίς της Σουσάρι και πήραν τελικά το σετ μετά από άουτ επίθεση των αντιπάλων.

Στο επόμενο σετ η ροδίτικη ομάδα με όπλο το σερβίς αποδιοργάνωσε την αντίπαλη υποδοχή, επικράτησε σε όλους τους τομείς και δε δυσκολεύτηκε να κάνει με 25-13 το 2-0 στα σετ.

Το 3ο σετ θύμισε σε πολλά την εξέλιξη του 1ου με τη διαφορά όμως ότι μετά το 18-18 η Τελχινίδα ήταν αυτή που προηγήθηκε, αρχικά με 21-18 και στη συνέχεια με 24-20.

Η λάθος άμυνα της Τερζίου έδωσε την ευκαιρία στις Χιώτισσες να μειώσουν σε 24-21. Στην τελευταία φάση η Τελχινίδα με δυνατές επιθέσεις έβαλε δύσκολα στην αντίπαλη άμυνα που ‘περνούσε απλά την μπάλα’ ώσπου το μπλοκ άουτ που πήρε η Κακλαμάνου έγραψε το 25-21 και το 3-0 σετ για την πρωταθλήτρια Δωδεκανήσου.

Την απονομή των μεταλλίων στις φιναλίστ έκανε ο προπονητής της Εθνικής Κορασίδων κ. Χρήστος Τριανταφυλλόπουλος ενώ το κύπελλο στην πρωταθλήτρια έδωσε ο Γενικός Γραμματέας του ΔΣ της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης (ΕΟΠΕ) κ. Νεκτάριος Χαλβατζής.

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΣ Νηρέας Χίου 3-0 σετ σε 81΄(26-24 σε 30΄,25-13 σε 24΄και 25-21 σε 17΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Βασίλης Προδρομίδης) Κατερίνα Γεωργά, Σταματίνα Γκιζέττη, Ραφαέλα Ζωγράφη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Σταυρούλα Καλιόζη, Ραφαηλία Κουφομανώλη, Ελένη Μαστόρου, Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου.

Νηρέας: (Φραγγούλης Κυλαδίτης) Σκαπέλου, Μαραθοκαμπίτου, Κολεντρεκάι, Μπότσι, Χοντζάλλαρη, Σαμπανάλλαρι, Φραγκομίχαλου (λ), Μαρατσου, Τσιαφιτσα, Σ. Σαρρή, Μ. Σαρρή και Αντωνιάδη.

Άριστη η διαιτησία των Βασίλη Νικάκη, Θωμά Παπαθανασίου και Ρίτσαρντ Άλλαν.

Προημητελική φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων (Κ20) – Γ΄ όμιλος

Η Τελχινίδα ως πρωταθλήτρια Ζ΄ Περιφέρειας προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων (Κ20).

Στον Γ΄ όμιλο στον οποίο η κλήρωση ‘έστειλε’ τη ροδίτικη ομάδα συμμετείχαν ακόμη ο Απόλλων Πάτρας (πρωταθλήτρια Πελοποννήσου), ο Ολυμπιακός ΣΦΠ (2η θέση στην ΕΣΠΕΔΑ – Πειραιά και Δυτ. Αττική) και η ομάδα του Μαρκόπουλου (πρωταθλήτρια ΕΣΠΑΑΑ-Αθηνών και Ανατολικής Αττικής).

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν από 5-7 Μαρτίου στο Μαρκόπουλο με την Τελχινίδα να σημειώνει 3 ήττες. Ήταν ένας πάρα πολύ δύσκολος όμιλος για τις νεαρές ροδίτισσες με πολύ δυνατές ομάδες. Να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες του ομίλου που πέρασαν στην επόμενη φάση, το Μαρκόπουλο και ο Απόλλωνας Πάτρας, είναι αυτές που τελικά προκρίθηκαν από τη νότια Ελλάδα στο Final-4 του πανελλήνιου πρωταθλήματος αφού νίκησαν την Κυριακή (8/3) στις χιαστή αναμετρήσεις τις δύο πρώτες ομάδες του Δ΄ ομίλου.

 

Αποτελέσματα Γ’ όμιλου – Βαθμολογία

Πέμπτη 5 Μαρτίου

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο. Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 19-25, 16-25)

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς – Α.Σ.Π. Απόλλων 0-3 (14-25, 11-25, 18-25)

Παρασκευή 6 Μαρτίου

Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (18-25, 14-25, 16-25)

Α.Σ.Π. Απόλλων – Α.Ο. Μαρκοπούλου 1-3 (19-25, 25-22, 16-25, 12-25)

Σάββατο 7 Μαρτίου

Α.Ο. Μαρκοπούλου – Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς 3-0 (25-15, 25-15, 25-22)

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Σ.Π. Απόλλων 2-3 (27-25, 25-22, 17-25, 20-25, 12-15)

 

Βαθμολογία

1. Α.Ο. Μαρκοπούλου 9β. (9-1)

2. Α.Σ.Π. Απόλλων 5β. (7-5)

3. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 4β. (5-6)

4. Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς 0β. (0-9)

 

Στα τρία ματς που έδωσε η Τελχινίδα στο κλειστό του Μαρκόπουλου αντιμετώπισε πολύ δυνατούς αντιπάλους με πλήρες ρόστερ και εμπειρίες από μεγάλα και ανταγωνιστικά πρωταθλήματα.

Μπορεί οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά να μη κατάφεραν να κερδίσουν κάποιο σετ αλλά απεκόμισαν πολύτιμες εμπειρίες και πολύ καλά σχόλια για την αγωνιστική τους παρουσία. Εξάλλου η ηλικία των 6 από τα 9 κορίτσια που συμμετείχαν στην αποστολή τους ‘επιτρέπει’ για τρία ακόμη χρόνια να αγωνίζονται στην κατηγορία των νεανίδων.

 

Στην πρεμιέρα με τον Απόλλωνα Πάτρας η Τελχινίδα βρέθηκε αντιμέτωπη με μια δυνατή ομάδα με αποτελεσματικές ακραίες, πολύ καλή πασαδόρο και καλή άμυνα με αποτέλεσμα να χάσει εύκολα και τα τρία σετ.

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΣΠ Απόλλων 0-3 σετ σε 60΄(14-25 σε 20΄,11-25 σε 17΄και 18-25 σε 23΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Κατερίνα Γεωργά, Σταματίνα Γκιζέττη, Ραφαέλα Ζωγράφη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Σταυρούλα Καλιόζη, Ραφαηλία Κουφομανώλη, Ελένη Μαστόρου, Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου.

Απόλλων: (Χρήστος Καράβολας) Μπρούμα, Παυλοπούλου, Λέκκα, Στεφανίδη, Σιδεράκη (λ), Σκούρα, Σουραλιώτη, Γ. Αγγελοπούλου, Κούρκουλου, Κουραχάνη (λ), Σπυροπούλου, Αλεξανδρίδη και Λ. Αγγελοπούλου.

Πολύ καλή η διαιτησία των Χριστίνα Κατερλή, Βασίλη Νικάκη και Αθανασίας Νυδριώτη.

 

Την Παρασκευή (6/3) οι ροδίτισσες αντιμετώπισαν τον Ολυμπιακό, μια ομάδα με υψηλό μέσο όρο ύψους και πολύ καλό σερβίς. Η Τελχινίδα ήταν ανταγωνιστική στο 1ο σετ έως το 16-16 αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να κοντράρει τις ερυθρόλευκες.

ΡΣΦΠ Τελχινίς-Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 σε 74΄(18-25 σε 27΄,14-25 σε 24΄και 16-25 σε 23΄)

Ολυμπιακός: (Ζωγραφάκης) Φουμάκη, Λιόλιου, Ατέσογλου, Μπακιρτζόγλου (λ), Ζιγκιτη, Χριστοπούλου (λ), Ανδρέου, Συμεωνίδη, Διότη, Δημοπούλου, Λαναρά, Συριστατίδη, Σακελαρίου και Μερακλή.

Διαιτήτευσαν η Κων/να Μαλιαρα, η Βίκυ Κυριαλάνη και η Αθανασία Νυδριώτη.

 

Την Πέμπτη η Τελχινίδα αντιμετώπισε το Μαρκόπουλο το οποίο είχε εξασφαλίσει την 1η θέση στον όμιλο και παρουσιάστηκε με αλλαγές στην εξάδα του. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στην Τελχινίδα να έχει καλύτερη απόδοση στην αρχή των δύο πρώτων σετ και σε ολόκληρο το τρίτο σετ.   

ΑΟ Μαρκόπουλο-ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 69΄(25-15 σε 25΄,25-15 σε 22΄και 25-22 σε 22΄)

Μαρκόπουλο: (Pasqualino) Καραγιάννη, Ανυφαντή, Ραντιτσέφσκι (λ), Κωσταρά, Χατζηγρηγορίου, Αλλαγιάννη, Γραβαρη, Δήμου (λ), Ευαγγελίου, Λεπενιώτη, Παπαδοπούλου, Μαρινάκη, Σπανάκη και Μποκη.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ιορδάνης Παγκοζίδης, Φανή Οικονομοπούλου και Κυριακή Κρανια.

 

Στο ‘Μελίνα Μερκούρη’ για το ντέρμπι Ολυμπιακός – Σαντορίνη

Το Σάββατο 7 Μαρτίου οι νεαρές αθλήτριες βρέθηκαν στις κερκίδες του ‘Μελίνα Μερκούρη’ και παρακολούθησαν από κοντά το ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών ανάμεσα στο Ολυμπιακό και τον ΑΟ Θήρας.

Μετά το τέλος του αγώνα δεν έχασαν την ευκαιρία, πήραν αυτόγραφα και φωτογραφήθηκαν με τα ινδάλματα τους.

 

Η Τελχινίδα ευχαριστεί

Η Τελχινίδα ευχαριστεί την επιχείρηση «Delicious Corner Coffee & Food» που είναι ο κύριος χορηγός της ομάδας των νεανίδων και τους υποστηρικτές της: ‘Γκιζέττης Γιώργος – Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών’, ‘Saki’s Pizza-Masamania’, ‘Ραφαήλ Ζωγράφης – χονδρικό εμπόριο φρούτων, λαχανικών και κρασιών’, Stadium – Αντωνία Βασιλάκη, Πρακτορείο ΟΠΑΠ’, ‘Αντώνης – γενικές οικοδομικές εργασίες’ και ‘Ξυλοσοφία – ξυλουργικές εργασίες’.

Τέλος ευχαριστεί την ακτοπλοϊκή  εταιρεία Blue Star Ferries, τις οικογένειες των αθλητριών που συμμετείχαν στην αποστολή και τις Τόνια Βασιλάκη, Κονστάντσα Ζωγράφη και Ντιλέκ Χουσεΐν που συνόδεψαν την ομάδα και φρόντισαν για όλες τις λεπτομέρειες του ταξιδιού.

Πρωταθλητής και στις κορασίδες ο ΡΣΦΠ Τελχινίς

02 Μαρτίου 2020 στο 21:44 | Αναρτήθηκε στις Final-4, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, απονομές, ανάπτυξη, βόλεϊ, κορασίδες, wU18 | Σχολιάστε

 

Μετά τις νεάνιδες και οι κορασίδες της Τελχινίδας κατέκτησαν τον τίτλο στα Δωδεκάνησα.

Στο φετινό Final-4 που πραγματοποιήθηκε στην Κρεμαστή, το διήμερο 29/3-1/3, τα κορίτσια της Τελχινίδας αφού απέκλεισαν στον ημιτελικό με 3-0 σετ το Ροδίων άθλησις αντιμετώπισαν στον μεγάλο τελικό την ομάδα του Φοίνικα. Στο σημαντικό αυτό ματς οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά ήταν καλύτερες και με 3-1 σετ κατέκτησαν και τον 2ο αναπτυξιακό τίτλο κοριτσιών στα Δωδεκάνησα.

 

Σάββατο 29 Φεβρουαρίου

Ημιτελικοί Final-4  K18

Α:Φοίνικας – Διαγόρας 3-1 (23-25,25-16,25-17,25-11)

Β:ΡΣΦΠ Τελχινίς-Ροδίων άθλησις 3-0 σετ σε 69΄(25-09 σε 25΄,25-10 σε 17΄και 25-13 σε 27΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αθηνά Δογιάμα, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Γκιουλ Μπεκίρογλου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Ελένη Μαστόρου (λ), Δέσποινα Μαστόρου (λ), Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου, Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη και Ειρήνη Κακλαμάνου.

Ροδίων άθλησις: (Νικόλας Αρβανίτης) Μαχραμά, Μαύρου, Παπαδοπούλου, Φυράι, Μπαχίτι, Γενημανώλη, Αθανασίου, Αγγελίτση, Αμπελά, Λαχανιάτη, Πίττα, Αγαδάκη, Τζιτζικώστα και Μετσάι.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Μαρία Ινγγλέση και Εύα Ράπτη.

.

.

Κυριακή 1η Μαρτίου

Μικρός Τελικός Final-4 K18

Διαγόρας – Ροδίων άθλησις 3-0 σετ (25-4,25-12,25-23)

.

Τελικός Final-4 K18

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-1 σετ σε 106΄(25-22 σε 27΄,25-27 σε 32΄,25-13 σε 22΄και 25-20 σε 25΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αθηνά Δογιάμα, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Γκιουλ Μπεκίρογλου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Ελένη Μαστόρου (λ), Δέσποινα Μαστόρου (λ), Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου, Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη και Ειρήνη Κακλαμάνου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Γεράκη, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Γιάννη, Κορμπα, Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη, Συμιακού Χ. και Συμιακού Μ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Λάκης Λαζαράκης, ο Σάββας Πάττας και Ευθύμης Καλημεράκης.

.

Την Τετάρτη (4/3) στο Μοσχάτο ο τελικός με τον Νηρέα Χίου

01 Μαρτίου 2020 στο 00:07 | Αναρτήθηκε στις πανελλήνιο πρωτάθλημα, τελικός, Ε.Ο.ΠΕ., Ζ΄ Περιφέρεια, Τελχινίς, ανάπτυξη, βόλεϊ, νεανίδες, wU20 | Σχολιάστε

 

Ανακοινώθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης (Ε.Ο.ΠΕ.) το γήπεδο που θα διεξαχθεί ο τελικός αγώνας του πρωταθλήματος Νεανίδων (κορίτσια κάτω των 20 ετών) της Ζ΄ Περιφέρειας.

Η πρωταθλήτρια Δωδεκανήσου Τελχινίδα θα αντιμετωπίσει την Τετάρτη 4 Μαρτίου, στη 1μμ τον Νηρέα Χίου στο κλειστό Γυμναστήριο Μοσχάτου, στο ίδιο γήπεδο που πριν έναν χρόνο οι ροδίτισσες είχαν νικήσει τον Πανναξιακό και είχαν στεφθεί πρωταθλήτριες Αιγαίου.

Ο νικητής του αγώνα θα προκριθεί στην προημιτελική φάση (16 ομάδες) του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Κ20, στον Γ΄ όμιλο.

Οι αγώνες της προημιτελικής φάσης έχουν προγραμματιστεί από 5-7 Μαρτίου σε 4 πόλεις στην Ελλάδα. Οι αγώνες του Γ΄ ομίλου θα διεξαχθούν στο Μαρκόπουλο Αττικής και εκτός από την πρωταθλήτρια Αιγαίου (Τελχινίδα ή Νηρέα) θα συμμετέχουν ακόμη ο Απόλλων Πάτρας (πρωταθλήτρια Πελοποννήσου), ο Ολυμπιακός ΣΦΠ (2η θέση στην ΕΣΠΕΔΑ – Πειραιά και Δυτ. Αττική) και η οικοδέσποινα ομάδα του Μαρκόπουλου που είναι η πρωταθλήτρια ΕΣΠΑΑΑ(Αθηνών και Ανατολικής Αττικής).

 

Αναλυτικά το Πρόγραμμα:

Τετάρτη, 4 Μαρτίου (κλειστό Γυμναστήριο Μοσχάτου)

Τελικός Ζ΄ Περιφέρειας

(13:00) ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΣ Νηρέας Χίου

 

Προημιτελική φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος κ20

Γ’ όμιλος (Μαρκόπουλο)

 

Πέμπτη 5 Μαρτίου

17.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο. Μαρκοπούλου

20.00: Πρωταθλητής Ζ’ Περιφέρειας – Απόλλων Πάτρας

 

Παρασκευή 6 Μαρτίου

17.30: Πρωταθλητής Ζ’ Περιφέρειας – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

20.00: Απόλλων Πάτρας – Α.Ο. Μαρκοπούλου

 

Σάββατο 7 Μαρτίου

17.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου – Πρωταθλητής Ζ’ Περιφέρειας

19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Απόλλων Πάτρας

 

Οι δύο πρώτες στη βαθμολογία του ομίλου θα προκριθούν στην ημιτελική φάση (8 ομάδες) του Πανελληνίου πρωταθλήματος Νεάνιδων.

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: