24 ‘τελχινάκια’ στο τουρνουά μίνι βόλεΐ του Ροδίων άθλησις

19 Νοεμβρίου 2018 στο 14:21 | Αναρτήθηκε στις Ροδίων Άθλησις, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Τουρνουά, ανάπτυξη, μίνι βόλεϊ, mini | Σχολιάστε

Με 24 αθλήτριες και αθλητές συμμετείχε η Τελχινίδα στο τουρνουά μίνι βόλεϊ που διοργάνωσε το Ροδίων άθλησις  στις εγκαταστάσεις του: Αγγελική Βήτου, Νομική Γενναιοπούλου, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Ιωάννα Γεωργιάδη, Βαγγέλης Γεωργιάδης, Χαρά Διακοσταματίου, Αθηνά Δογιάμα, Χριστίνα Δογιάμα, Νεφέλη Δουλγέρη, Βασίλης Καλιόζης, Δέσποινα Καλύβα, Αλεξία Λαμπριανού, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Κων/νος Μανωλάκης, Γκιούλ Μπεκίρογλου, Μπαρτού Μποζάτζη, Εμρέ Μποζάτζη Αντωνία Νέγκα, Κυριακή Νέγκα, Αγάπη Ροδίτη, Βασιλική Σταμούλη, Γιάννης Σταμούλης, Ορφέας Τσιντομηνάς και Μαίρη Χουρδά.

 

Ο ΡΣΦΠ Τελχινίς συγχαίρει το σωματείο Ροδίων άθλησις για την επιτυχημένη διοργάνωση και ευχαριστεί τους προπονητές Βασίλη Προδρομίδη, Τάσο Παππά, Γιάννη Παππά, Κέλυ Δαουτοπούλου, Κατερίνα Χειμωνέττου και Νίκο Τσιντομηνά.

Δείτε περισσότερες φωτογραφίες ΕΔΩ

Junior Regional 2108 (Κως, 14-15 Ιουλίου): 2 χρυσά, 1 αργυρό και 3 χάλκινα για Τελχινίδα

22 Ιουλίου 2018 στο 11:20 | Αναρτήθηκε στις παίδες, πανελλήνιο πρωτάθλημα, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Τουρνουά, έφηβοι, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη, κορασίδες, μπιτς βόλεϊ, νεανίδες, Regional | Σχολιάστε

Την καλή παράδοση σε ότι αφορά την συγκομιδή μεταλλίων στα Regional της Κω συνέχισαν και φέτος οι αθλήτριες και οι αθλητές της Τελχινίδας.

Κατέκτησαν 6 από τα 12 μετάλλια του επιτυχημένου τουρνουά που διοργάνωσαν 14 & 15 Ιουλίου η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου, ο ΔΟΠΑΒΣ Κω και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών στις φιλόξενες εγκαταστάσεις του Ναυτικού Ομίλου Κω.

Στην κατηγορία Κ19 (κάτω των 19 ετών) φετινές πρωταθλήτριες, χωρίς να χάσουν σετ, είναι η Φαμπιόλα Τερζίου με την Ιωάννα Αθανασίου. Για τη Φαμπιόλα είναι ο 4ος συνεχόμενος τίτλος στις νεάνιδες αφού τις 3 προηγούμενες χρονιές ήταν στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου με την Νικολέτα Αμορανίτη. Τρίτες στην κατηγορία (Κ19) ήταν Ανθή Γκίκα και η Κατερίνα Δεληγιώργη.

Στους έφηβους, ο Σεβαστός Φιλίππου και ο Αντώνης Χατζηγεωργίου πήραν την 1η θέση ενώ το χάλκινο κατέκτησαν οι ‘μικροί’ Δημήτρης Καλιόζης και Ηλίας Ρέγκλης. Να σημειωθεί ότι για τον Φιλλίπου ήταν το 2ο χρυσό στο Κ19 μετά την περσινή του επιτυχία με συμπαίκτη τον Αλμπάν Τερζίου.

Ο Σεβαστός Φιλίππου κατέκτησε και το αργυρό μετάλλιο στους παίδες (Κ17) με παρτενέρ τον κώο Στέφανο Σβουρένο ενώ 4οι κατατάχτηκαν οι Ηλίας Ρέγκλης / Δημήτρης Καλιόζης.

Στις κορασίδες (Κ17) η Αριέτα Τερζίου με την Πάολα Σουσάρι ήταν και φέτος 3ες ενώ άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις με την αγωνιστική τους παρουσία και τα ζευγάρια: Σταματίνα Γκιζέτη / Ραφαέλα Ζωγράφη (4η θέση), Ελένη Μαστόρου / Νοέμι Ντούσκου (9ες), Νικολέτα Γκίκα / Κάλια Θαρρενάκη (9ες) και Σταυρούλα Καλιόζη / Κριστιάνα Ζντράβα (13η θέση).

Η Φαμπιόλα Τερζίου με την Ιωάννα Αθανασίου και ο Σεβαστός Φιλίππου με τον Αντώνη Χατζηγεωργίου συνεχίζουν, με τις οδηγίες της Φαίης Μίχου, εντατικά τις προπονήσεις τους στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα αφού θα εκπροσωπήσουν τα Δωδεκάνησα στο Τελικό Τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων / Νεανίδων  που είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί στις Ράχες Φθιώτιδας από 3-5 Αυγούστου.

 

Συνολικά τα αποτελέσματα και οι τελικές κατατάξεις από φετινό πρωτάθλημα Juniors στην Κω είναι:

Κ19 Κορίτσια (8 ομάδες)

Τελική Κατάταξη

1 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ

2 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ

3 ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ

4 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ

5 ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε.

5 ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ

7 ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ

7 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Αποτελέσματα

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0(21-6,21-4)

ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε.-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 0-2(18-21,10-21)

ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0(21-10,21-4)

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ-ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ 2-0(21-15,21-10)

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-0(21-5,21-3)

ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε.-ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0(21-12,21-16)

ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ 2-1(17-21,21-10,15-10-)

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0(21-11,21-9)

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε. 2-0(21-14,21-15)

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0 (21-10,21-12)

ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ0-2(17-21,15-21)

ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-1(17-21,21-6)

Ημιτελικοί

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ 2-0(21-8,21-10)

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-0(21-15,21-14)

(3,4) ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1(21-19,18-21,16-14-)

(1,2) ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ 2-0(21-12,21-16)

 

 

Κ19 Αγόρια (6 ομάδες)

Τελική Κατάταξη

 1 ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ

2 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ

3 ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ

4 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ

5 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ

5 ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ

Αποτελέσματα

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  1- 2    (18- 21,21-11,12-15)

ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΡΕΓΚΛΗΣ/ΚΑΛΙΟΖΗΣ  2-0 (21-13,21-3)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  0- 2 (14- 21,13- 21)

ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΡΕΓΚΛΗΣ/ΚΑΛΙΟΖΗΣ  1- 2 (21-14,18- 21,10-15)

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ 2-0 (21-17,21-15)

ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ  2-0 (21-14,21-6)

Ημιτελικοί

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ  2-0 (21-10,21-19)

ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ  2-0 (21-19,21-17)

(3,4) ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ 2-0 (21-0,21-0αα)

(1,2) ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ          1- 2 (10- 21,21-18,12-15)

 

 

Κ17 Κορίτσια (16 ομάδες)

Τελική Κατάταξη

 1 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ

2 ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ

3 ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ

4 ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ

5 ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ

5 ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ

5 ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ

5 ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ

9 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ

9 ΜΑΣΤΟΡΟΥ/ΝΤΟΥΣΚΟΥ

9 ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ

9 ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ

13 ΚΑΛΙΟΖΗ/ΖΝΤΡΑΒΑ

13 ΓΙΟΥΣΕΜΟΓΛΟΥ/ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ

13 ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ/ΘΥΜΝΙΟΥ

13 ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ/ΒΛΑΧΟΥ

Αποτελέσματα

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ 2-0 (21-13,21-8)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΖΝΤΡΑΒΑ-ΝΤΟΥΣΚΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ 0- 2 (18- 21,11- 21 )

ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ-ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ/ΘΥΜΝΙΟΥ 2-0 (21-14,21-9 )

ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΚΙΚΑ Ν/ΘΑΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-11,21-4 )

ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΓΙΟΥΣΕΜΟΓΛΟΥ/ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ 2-0 (21-3,21- 2 )

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0 (21-9,21-8 )

ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ/ΒΛΑΧΟΥ 2-0 (21- 2,21-6                )

ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ-ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-1 (22- 24,21-10,15-4 )

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΝΤΟΥΣΚΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ 2-0 (21-12,21-13 )

ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ-ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1 (19- 21,21-15,15-7 )

ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ 2-0 (21-11,21-6 )

ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ 2-0 (21-5,21-18 )

ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΖΝΤΡΑΒΑ 2-0 (22- 20,21-10)

ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ/ΘΥΜΝΙΟΥ-ΓΚΙΚΑ Ν/ΘΑΡΕΝΑΚΗ 0- 2 (22- 24,17- 21 )

ΓΙΟΥΣΕΜΟΓΛΟΥ/ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 0- 2  (14- 21,16- 21 )

ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ/ΒΛΑΧΟΥ-ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 0- 2 (11- 21,12- 21-)

ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ-ΓΚΙΚΑ Ν/ΘΑΡΕΝΑΚΗ  2-1  (21-18,18- 21,15-10 )

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ-ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ 2-0  (21-16,21-5)

ΝΤΟΥΣΚΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ-ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ  0- 2(10- 21,13- 21 )

ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ  2-0 (21-16,21-10 )

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ  2-0 (21-12,21-5     )

ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ  2-1 (19- 21,21-17,15-10     )

ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1 (21- 23,21-11,15-12 )

ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ-ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ  2-0 (21-8,21-10 )

Ημιτελικοί

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ  2-0 (21-12,21-5)

ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ  2-0 (21-15,21-13 )

(3,4) ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ 0- 2 (19- 21,19- 21 )

(1,2) ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ  2-1 (12- 21,21-15,15-13 )

 

Κ17 Αγόρια (10 ομάδες)

Τελική Κατάταξη

1 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ

2 ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ

3 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ

4 ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ

5 ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ

5 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ

7 ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ/ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ

7 ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ

9 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ

9 ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ

Αποτελέσματα

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ  2-0 (21-18,21-12)

ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ  2-0 (21-9,21-5)

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ  2-0 (21-5, 21-9)

ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ/ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ-ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ  0- 2                (16-21, 11-21)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ  0- 2 (11-21, 14-21)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ  0- 2 (18-21,11-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ  2-0 (21-14, 21-9)

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ  0- 2 (13-21,7-21)

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ  2-1 (21-18, 14-21, 15-12)

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ 0- 2  (9-21, 14-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ/ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ  2-0  (21-18,21-14)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ0- 2 (5-21,3-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ  2-0 (21-17, 21-16)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ  2-0 (21-18, 21-18)

Ημιτελικοί

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ  2-1 (21-4, 21-23, 15-11)

ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ  2-0 (22-20, 21-12)

(3,4) ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ 0- 2 (20-22,17-21)

(1,2) ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ 2-1  (17-21, 21-6, 15-12)

 

Μπιτς βόλεϊ: Βγαίνουν οι πρωταθλητές junior το σαββατοκύριακο στην Κω

13 Ιουλίου 2018 στο 11:59 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, ανάπτυξη, μπιτς βόλεϊ, Regional | Σχολιάστε

 

Το διήμερο, 14-15 Ιουλίου, θα ανακηρυχτούν στην Κω οι πρωταθλητές μπιτς βόλεϊ Δωδεκανήσου στις αναπτυξιακές ηλικίες.

Τα τουρνουά Junior Regional 2108 για τις κατηγορίες Εφήβων  – Νεανίδων (Κ19) και Παίδων – Κορασίδων (Κ16) θα πραγματοποιηθούν και φέτος στο νησί του Ιπποκράτη, στα γήπεδα του Ναυτικού Ομίλου Κω, με οικοδεσπότη τον ΑΟ Αθλοπαιδιών.

Τα ζευγάρια αγοριών και κοριτσιών που θα κατακτήσουν την 1η θέση στις παραπάνω κατηγορίες θα εκπροσωπήσουν τα Δωδεκάνησα στα Τελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Junior 2018.

Συγκεκριμένα, οι πρωταθλήτριες ομάδες σε Παίδες και Κορασίδες θα βρεθούν στο Κυρίως Ταμπλό του Τελικού Τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach-Volley Juniors Κ17 που θα διεξαχθεί 27-29 Ιουλίου στην Κυανή Ακτή Πρέβεζας ενώ οι Έφηβοι και οι Νεανίδες θα ταξιδέψουν 3-5 Αυγούστου στις Ράχες Φθιώτιδας στο Τελικό Τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach-Volley Juniors Κ19.

Από τη Ρόδο θα ταξιδέψουν 14 ζευγάρια που μαζί με τις τοπικές ομάδες αγωνιστούν και να διεκδικήσουν το τίτλο του πρωταθλητή στις 4 κατηγορίες και διαιτητές από τον ΣΥΔΠΕ Δωδεκανήσου.

 

Η σημαντική αυτή διοργάνωση που την ευθύνη της έχουν η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω πραγματοποιείται με συνδιοργανωτή τον ΔΟΠΑΒΣ Κω και την υποστήριξη της ακτοπλοϊκής εταιρίας Blue Star Ferries.

Τα ζευγάρια που έχουν δηλώσει συμμετοχή είναι:

Κορίτσια:

(ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω) Ματσούρη/Μισίρη, Αϊβαλιώτη/Γέροντα, Διακογιώργη/Γιούσεμογλου, Γιαννάκου/Γεωργίου, Βλαχοκώστα/Θύμιου, Σουτζούμ/Στραβοπόδη, Θεοδωρέλου/Βλάχου, Χατζηνικολάου/Ματσούρη, Αθανασιάδη/Αθανασιάδη, Μισήρη/Αϊβαλιώτη, Στραβοπόδη/Γέροντα

(ΡΣΦΠ Τελχινίς) Ιωάννα Αθανασίου / Φαμπιόλα Τερζίου, Ανθή Γκίκα / Κατερίνα Δεληγιώργη, Πάολα Σουσάρι / Αριέτα Τερζίου, Σταματίνα Γκιζέτη / Ραφαέλα Ζωγράφη, Ελένη Μαστόρου / Νοέμι Ντούσκου, Νικολέτα Γκίκα / Κάλια Θαρρενάκη, Σταυρούλα Καλιόζη /Αλέξια Γκιάτα

(ΓΣ Διαγόρας) Ελίνα Αθανασίου /Γιώτα Τοτόνη, Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα / Βενετσιάνα Πανιέρα, Ασημίνα Προβατοπούλου / Αιμιλία Τάκο, Ρέα Κυπριώτη / Δέσποινα Μπάρκα

(Ροδίων Άθλησις) Ειρήνη Γεράκη / Αγάπη Ευθυμίου

 

Αγόρια:

(ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω)Κωνσταντόπουλος/Παπαστεριάδης, Παπούλης/Μαραγκός, Σβουρένος/Σιδηρόπουλος, Καρδούλιας/Σπύρου, Θανόπουλος/Κυπριώτης, Φιλίππου (Τελχινίς)/Σβουρένος, Μαραγκός/Τόπι, Καμπούρης/Κουτσουκας, Παπαϊωάννου/Φολιας, Μαντούκος/Παπούλης, Σιδηρόπουλος/Κόπελλος, Γεροβασίλης/Γιαννακός.        

(ΡΣΦΠ Τελχινίς) Σεβαστός Φιλλίπου / Αντώνης Χ’γεωργίου, Δημήτρης Καλιόζης / Ηλίας Ρέγκλης

 

Το πρώτο σφύριγμα στα τερέν του Ναυτικού  Ομίλου θα ακουστεί το Σάββατο στις 8πμ ενώ οι τελικοί είναι προγραμματισμένοι για το απόγευμα της Κυριακής.

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκάνησου εύχεται καλή επιτυχία στις αθλήτριες και στους αθλητές που θα πάρουν μέρος στους αγώνες και ευχαριστεί τον ΔΟΠΑΒΣ Κω, τον ΑΟ Αθλοπαιδιών και την Blue Star Ferries.  

                       

 

Προπονητικό Καμπ από τον ΔΟΠΑΡ (18-22 Ιουλίου)

28 Ιουνίου 2018 στο 14:21 | Αναρτήθηκε στις camp, προπόνηση, ΔΟΠΑΡ, ΤΕ Δωδεκανήσου, ανάπτυξη, βόλεϊ | Σχολιάστε

Ένα σπουδαίο και ιδιαίτερα επιμορφωτικό προπονητικό καμπ στο βόλεϊ, θα διοργανώσει ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού Αθλητισμού Ρόδου (ΔΟΠΑΡ), σε συνεργασία με την Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου.

Απευθύνεται σε κορίτσια από 13 έως 15 ετών και θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Καλλιθέας το διάστημα από 18 έως 22 Ιουλίου 2018, με πρωινές και απογευματινές προπονήσεις.

Θα διδάξουν διακεκριμένοι προπονητές και συγκεκριμένα, ο κ. Σπύρος Πρωτοψάλτης και η κα. Αλεξία Ροτσίδου.

Στο προπονητικό καμπ, που γίνεται στο πλαίσιο της ανάπτυξης του αθλήματος στο νησί της Ρόδου, η συμμετοχή θα είναι δωρεάν, ενώ η μετακίνηση των αθλητριών από και προς το γήπεδο θα γίνεται με λεωφορείο.

Για πληροφορίες κι εγγραφές στο τηλέφωνο 6946657001.

ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

·         Καθηγητής Φυσικής Αγωγής (διδάσκων στο Παν/μιο Κύπρου)

·         MscPE

·         Συντονιστής Φ.Α του Κυπριακού Οργανισμού Αθλητισμού

·         Προπονητής Πετοσφαίρισης (1987-σήμερα σε Ελλάδα & Κύπρο)

·         Πρώην διεθνής (εφήβων-ανδρών1979-1989)

·         Πρώην διεθνής beachvolley (5η θέση eurotour’92)

·         Πρωταθλητής – Κυπελλούχος Ελλάδος(7 ίτλοι ΠΑΟ 1980-1989)

·         Πρωταθλητής beach volley’92 (6 tournaments)

ΡΟΤΣΙΔΟΥ ΑΛΕΞΙΑ

·         Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής

·         Συντονίστρια Μαζικού Αθλητισμού

·         Προπονήτρια πετοσφαίρισης ((1989-σήμερα σε Ελλάδα & Κύπρο)

·         Πρώην διεθνής (Κύπρος)

·         Πρωταθλήτρια Ελλάδος (ΠΑΟ 6 τίτλοι)

·         Πρωταθλήτρια Ελλάδος (beachvolley 8 τίτλοι αήττητη)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΡΩΙ

Α΄ΓΚΡΟΥΠ  09:00 – 10:15

Β΄ΓΚΡΟΥΠ  10:15 – 11:30

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

18:00 -20:00

Αναπτυξιακό τουρνουά βόλεϊ στην Κω (13 & 14 Απριλίου)

10 Απριλίου 2018 στο 00:46 | Αναρτήθηκε στις Περιφέρεια Ν. Αιγαίου, ΤΕ Δωδεκανήσου, ανάπτυξη, βόλεϊ, κορασίδες | Σχολιάστε

Μια πολύ σημαντική διοργάνωση για το τοπικό βόλεϊ είναι προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί στην Κω στις 13 & 14 Απριλίου.

Πρόκειται για το Αναπτυξιακό Τουρνουά Βόλεϊ που συνδιοργανώνουν η Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου, η Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου και ο Δήμος Κω.

Είναι μία ακόμα δράση της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου που αποσκοπεί στην περαιτέρω ανάπτυξη του αθλήματος στην περιοχή μας στην οποία θα συμμετάσχουν ομάδες Κορασίδων (κορίτσια γεννημένα από 1.1.2001 και μετά) από σωματεία που ανήκουν στην δύναμη της Τ.Ε. Δωδεκανήσου.

Η Περιφέρειας Ν. Αιγαίου, με δεδομένη την ευαισθησία της στην ανάπτυξη του αθλητισμού στις μικρές ηλικίες, καλύπτει τα έξοδα μεταφοράς και διαμονής των αποστολών στο νησί του Ιπποκράτη ενώ ο Δήμος Κω αγκαλιάζει τη διοργάνωση και έγινε αρωγός στη μεγάλη αυτή γιορτή του βόλεϊ.

Επίσκεψη Ομοσπονδιακόυ προπονητή στη Ρόδο – Κλήσεις αθλητριών σε συγκεντρωτικές προπονήσεις

07 Μαρτίου 2018 στο 23:39 | Αναρτήθηκε στις πρόσκληση, Ε.Ο.ΠΕ., Π.Ο.Π., Τελχινίς, ανάπτυξη, βόλεϊ | Σχολιάστε

Την Κυριακή 11 Μαρτίου 2018 και ώρα 16:00 στο κλειστό γήπεδο Ροδίων Παιδία, θα πραγματοποιηθεί συγκεντρωτική  προπόνηση υπό την επίβλεψη του ομοσπονδιακού προπονητή κ. Γκούντα Κωνσταντίνου, ο οποίος θα είναι στο νησί αυτό το Σαββατοκύριακο.  Μετά από συνεννόηση με την Τ.Ε.Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου και τον περιφερειακό  ομοσπονδιακός προπονητή κύριο Ναλμπάντης  Απόστολο καλούνται οι κάτωθι κορασίδες γεννηθέντες  2002-2003:

Μαμαλίγκα Ελιζαμπέτα

Προβατοπούλου Ασιμήνα

Ντέλιου Άντζελα

Μάγκου Φιλίτσα

Γεράκη Ειρήνη

Βάρτζια Δήμητρα

Τερζή Μελίνα

Τερζιού Αριέτα

 

Το Σάββατο 10 Μαρτίου 2018 και ώρα 18:00 στο κλειστό γήπεδο Κρεμαστής θα πραγματοποιηθεί συγκεντρωτική προπόνηση υπό την επίβλεψη του ομοσπονδιακού προπονητή κ. Γκούντα Κωνσταντίνου, ο οποίος θα είναι στο νησί αυτό το Σαββατοκύριακο. Σκοπός της επίσκεψης του είναι να παρακολουθήσει την προπόνηση προκειμένου να επιλέξει κορίτσια για την στελέχωση της Εθνικής Ομάδας Παγκορασίδων.

Στο πλαίσιο αυτής της επίσκεψης και σε συνεννόηση με την Τ.Ε.Ε.Ο.ΠΕ ο περιφερειακός ομοσπονδιακός προπονητής κύριος Ναλμπάντης Απόστολος καλεί σε συγκεντρωτική προπόνηση τις κάτωθι κορασίδες γεννηθέντες 2004-2005:

Ζωγράφη Ραφαέλα

Κακλαμάνου Ειρήνη

Σουσάρι Πάολα

Καλιόζη Σταυρούλα

Κουνιου Κατερίνα

Πέρρου Χριστιάννα

Κυπριώτη Ρέα

Κυπριώτη Αναστασία

Γιακουμάκη Χριστίνα

Παπασάββα Αλεξάνδρα

Κουκιά Καλλιόπη

Κουκιά Καθολική

Μαμαλίγκα Μυρτώ

Κορμπα Μαριέττα

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: