ΡΣΦΠ Τελχινίς: Princess of the Sand στο Καλλιπάτειρα (αποτελέσματα – φωτογραφίες – βίντεο)

15 Αυγούστου 2020 στο 17:38 | Αναρτήθηκε στις τελικός, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, ανακοινωση, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

 

Η στέψη της φετινής ‘Πριγκίπισσας της Άμμου’ πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (9/8) στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα. Η Μαρία Βομβύλα, ανάμεσα σε 12 αθλήτριες που προπονούνται στο αγωνιστικό τμήμα μπιτς βόλεϊ της Τελχινίδας, ήταν η νικήτρια  του τουρνουά “Princess of the Sand” και παρέλαβε με ..κάθε επισημότητα το χρυσό μετάλλιο και την πριγκιπική τιάρα.

Στο ιδιαίτερο αυτό τουρνουά οι αθλήτριες αλλάζουν συνεχώς συμπαίκτριες και ανάλογα με βαθμούς που συγκεντρώνουν προκρίνονται στις επόμενες φάσεις. Από αυτές που θα προκριθούν στις καλύτερες 4 (Final-4) βγαίνει, με την ίδια διαδικασία,  η αθλήτρια που θα πάρει τον τίτλο της “Princess of the Sand”.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Στον 1ο γύρο οι ‘υποψήφιες πριγκίπισσες’ χωρίστηκαν σε 3 ομίλους και σε κάθε όμιλο έγιναν 3 αγώνες.

Αποτελέσματα 1ου γύρου:

Α΄ όμιλος        Βομβύλα/Α.Τερζίου-Γκιάτα/Γκιζέττη 15-08

Βομβύλα/Γκιάτα-Γκιζέττη/Α.Τερζίου 15-11

Βομβύλα/Γκιζέττη-Γκιάτα/Α.Τερζίου 15-07

Β΄ όμιλος        Σουσάρι/Φ.Τερζίου-Γκίκα/Τσερκες 15-07

Τσερκές/Φ.Τερζίου-Γκίκα/Σουσάρι 17-15

Σουσάρι/Τσερκές-Γκίκα/Φ.Τερζίου 15-10

Γ΄όμιλος         Θαρρενάκη/Καλιόζη-Ζωγράφη/Στρατάκη 16-14

Ζωγράφη/Καλιόζη-Θαρρενάκη/Στρατάκη 15-10

Καλιόζη/Στρατάκη-Ζωγράφη/Θαρρενάκη 15-06

Οι πρώτες της ατομικής βαθμολογίας σε κάθε όμιλο (Βομβύλα, Σουσάρι, Καλιόζη) και η καλύτερη 2η (Φ.Τερζίου) προκρίθηκαν απευθείας στην οκτάδα (3ος γύρος)

Στον 2ο γύρο οι υπόλοιπες 8 αθλήτριες χωρίστηκαν σε 2 ομίλους για να προκριθούν οι 2 πρώτες από κάθε όμιλο στα ημιτελικά (8αδα).

Αποτελέσματα 2ου γύρου

Δ΄ όμιλος        Γκιζέττη/Ζωγράφη-Τσερκές/Θαρρενάκη 15-11

Γκιζέττη/Θαρρενάκη-Ζωγράφη/Τσερκές 17-15

Γκιζέττη/Τσερκές-Ζωγράφη/Θαρρενάκη 15-10

Ε΄ όμιλος       Στρατάκη/Α.Τερζίου-Γκιάτα/Γκίκα 15-11

Γκίκα/Α.Τερζίου-Γκιάτα/Στρατάκη 15-06

Γκιάτα/Α.Τερζίου-Γκίκα/Στρατάκη 15-13

Οι 3ες και 4ες των ομίλων του 2ου γύρου αγωνίστηκαν στον όμιλο κατάταξης για τις θέσεις 9 -12.

Θέσεις 9-12     Γκιάτα/Θαρρενάκη-Ζωγράφη/Στρατάκη 15-11

Γκιάτα/Στρατάκη-Ζωγράφη/Θαρρενάκη 15-08

Γκιάτα/Ζωγράφη-Θαρρενάκη/Στρατάκη 15-08

Στον 3ο γύρο, από τους 2 ομίλους των τεσσάρων αθλητριών οι δύο πρώτες στη βαθμολογία προκρίθηκαν στην τελική τετράδα ενώ οι υπόλοιπες έπαιξαν κατάταξη για τις θέσεις 5-8.

Θέσεις 5-8       Γκιζέττη/Καλιόζη-Γκίκα/Τσερκές 15-09

Γκιζέττη/Γκίκα-Καλιόζη/Τσερκές 15-12

Γκίκα/Καλιόζη-Γκιζέττη/Τσερκές 15-12

Στο final-4 προκρίθηκαν η Μαρία Βομβύλα, οι αδελφές Φαμπιόλα και Αριέτα Τερζίου και η Πάολα Σουσάρι.

Τελικά τον τίτλο που κρίθηκε με διαφορά 2 πόντων κατέκτησε η Μαρία Βομβύλα, 2η ήταν η Φαμπιόλα Τερζίου, το χάλκινο μετάλλιο πήρε η Πάολα Σουσάρι ενώ 4η κατατάχτηκε η Αριέτα Τερζίου

Θέσεις 1-4       Βομβύλα/Φ.Τερζίου-Σουσάρι/Α.Τερζίου 15-05

Βομβύλα/Σουσάρι-Α.Τερζίου/Φ.Τερζίου 15-10

Σουσάρι/Φ.Τερζίου-Βομβύλα/Α.Τερζίου 15-12

Τελική κατάταξη τουρνουα

1η θ        Μαρία Βομβύλα

2η θ        Φαμπιόλα Τερζίου

3η θ        Πάολα Σουσάρι

4η θ        Αριέτα Τερζίου

5η θ        Σταυρούλα Καλιόζη

              Σταματίνα Γκιζέττη

7ηθ        Νικολέτα Γκίκα

8η θ        Σεβγκή Τσερκές-Σουτζιου

9η θ        Αλέξια Γκιάτα

10η θ      Μίρκα Στρατάκη

             Ραφαέλλα Ζωγράφη

12η θ      Κάλλια Θαρρενάκη

Δείτε το βίντεο από τις απονομές

.

Στην ψηφοφορία που ακολούθησε ανάμεσα στις αγωνιζόμενες η Μαρία Βομβύλα εξελέγη η πιο ‘Δημοφιλής Συμπαίκτρια’.

Το ‘ιδιαίτερο’ αυτό τουρνουά που έδωσε την ευκαιρία σε αθλήτριες διαφορετικού αγωνιστικού επιπέδου και εμπειριών να αγωνισθούν μαζί, σαν ομάδα, ολοκληρώθηκε με την εντυπωσιακή τελετή απονομών και όλοι, αθλήτριες, προπονητές και θεατές εξέφρασαν την επιθυμία να επαναληφθεί σύντομα.

Eπανέναρξη των προπονήσεών του ΡΣΦΠ Τελχινίς

21 Μαΐου 2020 στο 00:53 | Αναρτήθηκε στις προπόνηση, Τελχινίς, ανακοινωση, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Ο ΡΣΦΠ Τελχινίς θα ξεκινήσει τις επόμενες ημέρες τις προπονήσεις των αθλητριών και αθλητών του μπιτς βόλεϊ στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα (Κορακόνερο) ακολουθώντας πιστά όλες τις οδηγίες και τα ειδικά πρωτόκολλα που ορίζονται από την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, την Ομοσπονδία Βόλεϊ  και τον Δ.Ο.Π.Α.Ρ.

.

 .

Δείτε λεπτομέρειες στο ‘πρόγραμμα προπονήσεων’

Μπλοκ στη διάδοση του Covid-19 και από την Τελχινίδα

28 Μαρτίου 2020 στο 14:16 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, ανακοινωση | Σχολιάστε

Ακολουθώντας τις οδηγίες των αρμοδιων φορέων που αφορούν τα προληπτικά μέτρα για τη μείωση της διασποράς του κορωνοϊού ο ΡΣΦΠ Τελχινίς αποφάσισε από τις 11/3/2020 την αναστολή των προπονήσεων για όλα τα τμήματα βόλεϊ και μπιτς βόλεϊ.

Αναστολή πρωταθλημάτων στα Δωδεκάνησα

12 Μαρτίου 2020 στο 01:36 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, αναβολή, ανακοινωση | Σχολιάστε

Η Τ.Ε. Ε.Ο.ΠΕ. Δωδεκανήσου με γνώμονα την ευθύνη για  την δημόσια υγεία και ακολουθώντας τις οδηγίες της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης αποφάσισε την αναστολή διεξαγωγής όλων των πρωταθλημάτων  που τελούν υπό την αιγίδα της έως και τις 22 Μαρτίου.

Τα περισσότερα σωματεία της δύναμης της Τ.Ε. έχουν ήδη ανακοινώσει την διακοπή των προπονήσεων όλων τους των τμημάτων και το ίδιο συμβουλεύουμε να κάνουν και όσα δεν έχουν προβεί ακόμα σε αυτό.

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα ενημερώνονται για τις εξελίξεις και για κάθε αλλαγή στις ημερομηνίες μέσο δελτίων τύπου που θα δημοσιεύει η Τοπική Επιτροπή.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (15 & 16 Φεβ)

14 Φεβρουαρίου 2020 στο 01:19 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, ανακοινωση, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου θα διεξαχθούν οι αγώνες:

 

Γύρος

Ημ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κΚ18

2ος

15/2

13:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Διαγόρας

3-0

κΚ16

2ος

15/2

14:00

Κω

Αθλοπ.Κω

Φοίνικας Β

3-0

κΚ16

1ος

15/2

15:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ροδ.Άθλησις

3-0

κΚ16

1ος

15/2

16:00

Κω

Αθλοπ.Κω

Φοίνικας

0-3

κΚ16

1ος

16/2

10:30

Ροδ.Παιδεία

Ροδ.Άθλησις Β

Τελχινίς Β

0-3

Γυναικ

2ος

16/2

12:30

Ροδ.Παιδεία

Ροδ.Άθλησις

Ρόδος

3-0

κΚ16

1ος

16/2

12:30

π.Ανταγόρα

Αθλοπ.Κω

Φοίνικας Γ

 

κΚ16

1ος

16/2

16:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Διαγόρας

0-3

Γυναικ

2ος

16/2

18:00

Βενετόκλειο

ΠΑΟΚ

Διαγόρας

1-3

κΚ18

2ος

16/2

18:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Τελχινίς

0-3

κΚ18

2ος

16/2

20:00

Κω

Αθλοπ.Κω

Φοίνικας 2

3-0

Ανδρών

2ος

16/2

22:00

Κω

Αθλοπ.Κω

Φλόγα

3-0

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (10-12 Ιαν)

07 Ιανουαρίου 2020 στο 23:10 | Αναρτήθηκε στις άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, ανακοινωση, βόλεϊ, γυναίκες, mU18, wU18, wU20 | Σχολιάστε

 

 

Γύρ.

Ημερ,νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κορ.Κ18

1ος

Παρ,10/1

21:30

Βενετόκλειο

Ροδ.Άθλησις

Ρόδος

3-1

Ανδρών

2ος

Σαβ,11/1

15:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

16:45

Ιαλυσού

Ήλιος

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

19:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φοίνικας

3-0

κορ.Κ18

1ος

Σαβ,11/1

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας 2

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

21:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Διαγόρας

0-3

αγόρ.Κ18

1ος

Κυρ,12/1

9:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

0-3

Ανδρών

2ος

Κυρ,12/1

11:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

1-3

κορ.Κ18

1ος

Κυρ,12/1

13:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς 2

Φοίνικας

1-3

κορ.Κ20

1ος

Κυρ,12/1

15:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Ήλιος

3-2

Γυναικών

2ος

Κυρ,12/1

17:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Διαγόρας

0-3

 

Νεάνιδες (K20):

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-0 σε 71΄(25-18 σε 26΄,25-12 σε 21΄και 25-18 σε 24΄)

ΡΣΦΠ Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Φαίη Μίχου) Αριέτα Τερζίου Πάολα Σουσάρι, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Ειρήνη Κακλαμάνου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Κατερίνα Γιωργά, Σταματίνα Γκιζέττη, Ελένη Μαστόρου (λ), Δήμητρα Βαρτζιά, Νοέμη Ντούσκου, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Σταυρούλα Καλιόζη, Άννα Καπετάν Γεωργίου, και Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Αρχαγγελίτη, Γεράκη, Γιάννη, Κορμπα, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη και Συμιακού

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάκης Λαζαράκης και η Μαρία Ινγγλέση.

Παίδες (Κ18):

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών 0-3 σετ σε 64΄(18-25 σε 22΄,16-25 σε 22΄και 17-25 σε 20΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Τάσος Αμπλιανίτης, Βασίλης Καλιόζης, Δημήτρης Καλιόζης, Άλμπι Σωτηρίου, Ηλίας Ρέγκλης, Βασίλης Ιωακειμίδης, Άγγελος Δημητριάδης – Τσίτσος  και Ιουλιανός Ξένος

Αθλοπαιδιές: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Θανόπουλος, Καμπούρης (λ), Κόπελλος (λ), Μαντούκος, Παπαϊωάννου, Ιντρισλάρι, Καρδούλιας, Κυπριώτης, Σαλτζής και Σπύρου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη και ο Νίκος Χατζησταυρίδης.

Άνδρες:

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών 1-3 σετ σε 83΄(25-10 σε 12΄,20-25 σε 27΄,19-25 σε 22΄και 17-25 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχάλης Γεράκης, Γιώργος Καζαντζάκης, Δημήτρης Καλιόζης, Πάνος Μπαλής, Γιώργος Γκιζέττης, Βασίλης Καφαντάρης, Λέντσι Ορμενάι, Βασίλης Σπυρόπουλος, Άλμπι Σωτηρίου, Γιάννης Σαρικάς, Στέλιος Χαριστής (λ), Ηλίας Ρέγκλης (λ).

Αθλοπαιδιές: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Ιντρισλάρι, Καμπούρης, Μαντούκος, Δημόπουλος, Θανόπουλος, Καρδούλιας, Κυπριώτης, Περής, Σιμάτος, Τρούμπας, Παπαϊωάννου, Σαλτζής, Σπύρου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης, η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Κορασίδες:

ΡΣΦΠ Τελχινίς 2 -ΑΕΣΠ Φοίνικας 1-3 σετ σε 81΄(04-25 σε 22΄,08-25 σε 17΄,25-29 σε 21΄και 15-25 σε 21΄)

Τελχινίς 2: (Νίκος Τσιντομηνάς) Παναγιώτα Ζωγράφου, Κάλλια Θαρρενάκη (λ), Άννα Καπετάν-Γεωργίου, Νικολέτα Γκίκα (λ), Κριστιάνα Ζντράβα, Βασιλική Ηράκλη, Σταυρούλα Καλιόζη, Σόνι Μπαλλίου, Όλγα Σακομήτρου, Νοέμι Ντούσκου, Νεφέλη Ξένου, Λυδία Ξένου, Δήμητρα Τιόλη και Σεβγκή Τσερκές-Σουτσιου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Γεράκη, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Γιάννη, Κορμπα, Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη, Συμιακού Χ. και Συμιακού Μ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης, η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: