Πρωταθλήτριες Αιγαίου οι κορασίδες και οι νεάνιδες της Τελχινίδας

26 Ιουλίου 2021 στο 00:54 | Αναρτήθηκε στις τελικός, Ζ΄ Περιφέρεια, Τελχινίς, αποτελέσματα, απονομές, ανάπτυξη, βόλεϊ, κορασίδες, νεανίδες | Σχολιάστε

 

Τον τίτλο της πρωταθλήτριας Αιγαίου 2020-21 σε κορασίδες και νεάνιδες κέρδισε η Τελχινίδα αφού στους τελικούς αγώνες της Ζ΄ Περιφέρειας που πραγματοποιήθηκαν στη Σάμο επικράτησε των αντίστοιχων τμημάτων του Νηρέα Καρδαμύλων.

Οι πρωταθλήτριες Χίου είχαν προκριθεί από τα μπαράζ του Βορείου ενώ η πρωταθλήτρια Δωδεκανήσου Τελχινίδα, εκπροσώπησε το νότιο τμήμα της Ζ΄ Περιφέρειας.

Η τελική φάση, μετά από συμφωνία των δύο ομάδων, ορίσθηκε να γίνει στο ΔΑΚ Πυθαγορείου Σάμου, την Πέμπτη 22 Ιουλίου.

 

Τα ‘χρυσά κορίτσια’ της Τελχινίδας που αγωνίστηκαν στα δύο ματς στη Σάμο ήταν:

Αλέξια Γκιάτα,  Σταματίνα Γκιζέττη, Νικολέτα Γκίκα, Ραφαέλλα Ζωγράφη, Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη, Σταυρούλα Καλιόζη, Γκιούλ Μπεκίρογλου, Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου

 

Στον τελικό κορασίδων (κ18) που διεξήχθη την Πέμπτη το πρωί, η Τελχινίδα μπήκε δυνατά στο ματς, ήταν πιο αποτελεσματική επιθετικά και δε δυσκολεύτηκε να πάρει το 1ο σετ με 25-18. Η υπεροχή των ροδιτισσών συνεχίστηκε και στο επόμενο σετ το οποίο και κατέκτησαν εύκολα με 25-13.

Ίδια ήταν η εικόνα των ομάδων αρχικά και στο 3ο σετ με την Τελχινίδα να προηγείται με 19-14. Οι αθλήτριες του  Φραγκούλη Κυλαδίτη αντέδρασαν και πλησίασαν στον πόντο (21-20).  Ακολούθησε μια άουτ επίθεση από τον Νηρέα που έγραψε το 22-20.  Στη συνέχεια η Ραφαέλλα Ζωγράφη  με τρεις άσους (!) έδωσε το σετ και τη νίκη στην Τελχινίδα.

 

ΑΣ Νηρέας Χίου – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 85΄(18-25 σε 30΄,13-25 σε 29΄και 10-25 σε 26΄)

Νηρέας: (Φραγκούλης Κυλαδίτης) Αντωνία Μπότσα, Ειρήνη Βελισσιανού, Ανιέζα Μπότσι, Μαρία Σαρρή, Μαριάννα Τσιαφίτσα, Στέηση Χοτζαλλάρη, Ευαγγελία Κινδύλα, Κατ. Σαμπανπλάρι και Μαρία Φραγκομίχαλου (Λ).

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Ευάγγελος Πατσιάς, Δημήτρης Χιώτης και Άννα Γαλανού

 

Ο τελικός Νεανίδων (κ20) πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Πέμπτης. Οι νεαρές ροδίτισσες ήταν πολύ καλύτερες στα 2 πρώτα σετ, τα οποία και κατέκτησαν εύκολα με 25-13 και 25-12.

Στο 3ο σετ ο Νηρέας ήταν μπροστά στο σκορ έως και το 14-8. Η Τελχινίδα  με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισε σε 14-14 για να προηγηθεί στη συνέχεια με 20-15 και 22-17.  Η πρωταθλήτρια Χίου εκμεταλλεύτηκε τα λάθη και τη χαλάρωση των αντιπάλων της και έφερε το ματς στα ίσια, με 24-24. Οι ροδίτισσες προηγήθηκαν διαδοχικά 25-24 και 26-25 και μετά από μια άουτ επίθεση των αντιπάλων τους πήραν το σετ και την νίκη με 27-25.

 

ΑΣ Νηρέας Χίου – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 78΄(13-25 σε 28΄,12-25 σε 20΄και 25-27 σε 30΄)

Νηρέας: (Φραγκούλης Κυλαδίτης) Αντωνία Μπότσα, Ειρήνη Βελισσιανού, Ανιέζα Μπότσι, Μαρία Σαρρή, Μαριάννα Τσιαφίτσα, Στέηση Χοτζαλλάρη, Ευαγγελία Κινδύλα, Κατ. Σαμπανπλάρι  (Λ) και Ευαγγελία Σαρρή.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Γ. Καραδημητρίου, Β. Ζαβού και Γ. Μάρκου

 

Στους δύο φιναλίστ έκαναν απονομές μεταλλίων και κυπέλλων ο Αντιπρόεδρος της Τ.Ε. ΕΟΠΕ Σάμου Αναστάσιος Νικολαΐδης και ο Αντιδήμαρχος Αν. Σάμου Ευάγγελος Καρράς. Επίσης στις αποστολές των δύο ομάδων και στους διαιτητές δόθηκαν αναμνηστικές κούπες του Πυθαγόρα και κρασιά του Ε.Ο.Σ.

Να σημειωθεί ότι και οι δύο τελικοί είχαν ζωντανή μετάδοση (live steaming) από το Samos Sport.

 

Το ΔΣ του Ροδιακού Συλλόγου Φίλων Πετοσφαίρισης Τελχινίς, με την ολοκλήρωση των αγώνων της τελικής φάσης κοριτσιών Κ20 & Κ18 της Ζ΄ Περιφέρειας θέλει να ευχαριστήσει:

       τον ιατρό Πνευμονολόγο – Φυματιολόγο κ. Ηλία Αμπλιανίτη

       την ακτοπλοϊκή εταιρεία Blue Star Ferries

       την πρόεδρο της Τοπικής Επιτροπής Βόλεϊ Σάμου κα Μέλπω Λάνδρου και τους συνεργάτες της για την άριστη οργάνωση των αγώνων

       το σωματείο ΑΟ Πολυκράτης Πυθαγορείου και τους προπονητές του τμήματος βόλεϊ Δημήτρη Νικολαϊδη και Ζωγραφιά Γκατζάκη για την εξαιρετική φιλοξενία στο ΔΑΚ Πυθαγορείου

       το σωματείο ΑΣ Νηρέας Καρδαμύλων για την άριστη συνεργασία στον ορισμό των αγώνων

       τον κ. Δημήτρη Χριστινίδη, manager του Samos Bay Hotel και τους συνεργάτες του που φρόντισαν για την αξέχαστη διαμονή και τις μετακινήσεις της ομάδας στη Σάμο

       τις οικογένειες των αθλητριών που για μία ακόμη φορά ήταν κοντά στο σωματείο μας

       και τέλος, τα ‘χρυσά κορίτσια’ που αποτελούν την ομάδα Κ20 και Κ18 και τους προπονητές τους Φαίη Μίχου και Νίκο Τσιντομηνά που τους τελευταίους μήνες συνδυάζοντας ιδανικά, προπονήσεις, αγώνες και τουρνουά βόλεϊ και μπιτς βόλεϊ μας έχουν κάνει υπερήφανους με τις μεγάλες τους επιτυχίες τους.

Ρέγκλης/Καλιόζης και Ζωγράφη/Γκιζέττη οι νικητές στο 3ο open της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου

12 Ιουλίου 2021 στο 16:21 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, άνδρες, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Με δύο θεαματικούς τελικούς ολοκληρώθηκε το 3o τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών & γυναικών που διοργάνωσε το σαββατοκύριακο 10 & 11 Ιουλίου η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΡ.

Στους άνδρες οι Ηλίας Ρέγκλης και Δημήτρης Καλιόζης επικράτησαν στις λεπτομέρειες με 2-1 σετ των έμπειρων Νικόλα Αρβανίτη και Αλμπάν Τερζίου ενώ στις γυναίκες η Ραφαέλλα Ζωγράφη με την Σταματίνα Γκιζέττη λύγισαν στο τάι μπρέικ την αντίσταση της Φαμπιόλας Τερζιου και της Άννας Καπετάν Γεωργίου.

 

Στο 3ο open της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου συμμετείχαν 14 γυναικείες και 5 ανδρικές ομάδες και διεξήχθησαν συνολικά 34 αγώνες.

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα με την ευγενική χορηγία των επιχειρήσεων,  BARDOS WOOD Ξυλουργικές Εργασίες, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, μεταφορική εταιρία Speedline, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, Ηλεκτροδομή, 10GR, Blue Star Ferries και κάβα Κυριακούλης

 Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου με την ολοκλήρωση των τριών open ανδρών και γυναικών  ευχαριστεί, όλους όσοι βοήθησαν στην πραγματοποίησή τους, τον ΔΟΠΑΡ, τον ΑΟ Αθλοπαιδιών, τους διαιτητές, τους χορηγούς και υποστηρικτές της διοργάνωσης και κυρίως τους πραγματικούς πρωταγωνιστές, τις αθλήτριες και τους αθλητές που αγωνίστηκαν.

 

Αναλυτικά η τελική κατάταξη και τα αποτελέσματα σε άνδρες και γυναίκες:

Άνδρες

Τελική κατάταξη

1οι Καλιοζης Δημήτρης/Ρέγκλης Ηλίας

2οι Αρβανίτης Νικόλαςς/Τερζίου Αλμπάν

3οι  Γκιζέττης Γιώργος/Μαθιουδάκης Στάθης

4οι Γκλάρας Βασίλης/Πάντσος Αλέξανδρος

5οι Βιτζηλαίος Δημήτρης/Μανώλης Δημήτρης

Αποτελέσματα

Α΄ γύρος

Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-17,21-11)

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-0 (21-15,21-17)

Β΄ γύρος

Καλιόζης/Ρέγκλης-Αρβανίτης/Τερζίου 2-1 (21-18,19-21,15-06)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η  θέση )

Γκλάρας/Πάντσος-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-1 (18-21,21-14,15-10)

Γ΄ γύρος

(οι νικητές προκρίνονται στον τελικό)

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 (21-23,15-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 4η  θέση )

Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-11,21-7)

Ταμπλό Ηττημένων-Ημιτελικός

(Οι νικητές  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένοι  κατατάσσονται στην 3η θέση)

Αρβανίτης/Τερζίου- Γκιζέττης/Μαθιουδάκης 2-0 (21-10,21-16)

Τελικός

Καλιόζης/Ρέγκλης- Αρβανίτης/Τερζίου- Γκιζέττης 2-1 (16-21,21-19, 15-13)

 

 

Γυναίκες

Τελική κατάταξη

1ες  Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα

2ες  Καπετάν Γεωργίου Άννα / Tερζίου Φαμπιόλα

3ες  Κακλαμάνου Ειρήνη/Σουσάρι Πάολα

       Γκίκα Νικολέτα/Θαρρενάκη Κάλλια

5ες  Καλιόζη Σταυρουλα/Τσερκές-Σουτζιού Σεβγκή

       Κουκιά Καλλιόπη/Κόρμπα Μαριέττα

7ες  Ξένου Λυδία/Τιόλη Δήμητρα

       Μαστόρου Ελένη/Μηλοπούλου Άννα

9ες  Αγγελή Αγγελική/Τσιράκου Βαλσαμίνα

       Κουκιά Καθολική/Μπεκίρογλου Γκιούλ

       Κυπριώτη Ρέα/Χαμίτ Μιχαέλα

         Γκίκα Άνθη/Κουφομανώλη Ραφαηλία

13ες  Γκιάτα Αλέξια/Τσιλιμίγκα Παρασκευή

         Γιακουμάρου Μελίνα/Μωραΐτη Κωνσταντίνα

 

Αποτελέσματα

Α΄ γύρος

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Κυπριώτη /Χαμίτ 2-1 (21-5.19-21,15-6)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Αγγελή/Τσιράκου 2-0 (21-19,21-18)

Γκίκα Ά/Κουφομανώλη-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (21-17,21-14)

Καλιόζη/Τσερκές-Σουτζιού-Ξένου/Τιόλη 2-0 (21-10,21-14)

Κουκια Καλ/Κορμπα-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-0 (21-7,21-10)

Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Μαστόρου/Μηλοπούλου 1-2 (20-22,21-17)

Β΄ γύρος

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στα προημιτελικά – 6αδα)

Γκιζέττη/Ζωγράφη-Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-1 (17-21,22-20,15-13)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-1 (12-21,21-14,15-10)

Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Κουκια Καλ/Κορμπα 2-0 (21-13,21-14)

Μαστόρου/Μηλοπούλου- / Καπετάν Γεωργίου Tερζίου 0-2 (9-21,8-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 13η  θέση )

Ξένου/Τιόλη-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-1 (17-21,21-17,10-15)

Αγγελή/Τσιράκου-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (8-21,19-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 9η  θέση )

Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Κακλαμάνου/Σουσάρι 0-2 (9-21,9-21)

Ξένου/Τιόλη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-0 αα

Αγγελή/Τσιράκου-Κουκια Καλ/Κορμπα 1-2 (21-11,15-21,7-15)

Κυπριώτη /Χαμίτ-Μαστόρου/Μηλοπούλου 0-2 (15-21,17-21)

Γ΄ γύρος

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στα ημιτελικά – 4αδα)

Γκιζέττη/Ζωγράφη-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-0 (21-15,21-6)

Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου 0-2 (9-21,8-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η  θέση )

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Ξένου/Τιόλη 2-0 (21-3,21-10)

Κουκια Καλ/Κορμπα-Μαστόρου/Μηλοπούλου 2-0 (21-14,21-19)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η  θέση ενώ οι νικήτριες προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού  2-0 (21-12,21-14)

Κουκια Καλ/Κορμπα-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 0-2 (16-21,16-21)

Ημιτελική φάση

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένες  κατατάσσονται στην 3η θέση)

Γκιζέττη/Ζωγράφη- Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-0 (21-16,21-15)

Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου- Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-1 20-22,21-09,15-12)

Τελικός

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου 2-1 (21-16,12-21,15-12)

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: 3ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών – γυναικών (1η ημέρα)

11 Ιουλίου 2021 στο 12:47 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ του Σαββάτου οι αγώνες της 1ης ημέρας του 3ου τουρνουά μπιτς βόλεϊ που διοργανώνει στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ του ΔΑΚ Καλλιπάτειρα η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΡ.

Οι 14 γυναικείες και οι 5 ανδρικές ομάδες που αγωνίσθηκαν στους 27 αγώνες της 1ης ημέρας πρόσφεραν πολύ καλό θέαμα και  επιβεβαίωσαν για άλλη μια φορά το υψηλό αγωνιστικό τους επίπεδο.

Στις γυναίκες αήττητες παραμένουν, η ομάδα Νο1 του ταμπλό Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλλα Ζωγράφη και οι Άννα Καπετάν Γεωργίου/Φαμπιόλα Τερζίου (Νο2) ενώ στους άνδρες οι Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης (Νο1) έχουν εξασφαλίσει αήττητοι τη συμμετοχή τους στον τελικό.

Το 3ο όπεν του φετινού καλοκαιριού γίνεται με τη χορηγία των επιχειρήσεων  BARDOS WOOD Ξυλουργικές Εργασίες, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, μεταφορική εταιρία Speedline, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, Ηλεκτροδομή, 10GR, Vargas Sport και την υποστήριξη των Blue Star Ferries και της κάβας Κυριακούλης και θα ολοκληρωθεί το βράδυ της Κυριακής με τους τελικούς ανδρών και γυναικών.

Το πρόγραμμα της 2ης ημέρας του τουρνουά είναι:

Κυριακή, 11 Ιουλίου 2021

17:00   προημιτελικοί Γυναικών (ταμπλό ηττημένων)

αγ25 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Καλιόζη/Τσερκές-Σουτζιού

αγ26 Κουκια Καλ/Κορμπα-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη

            Ημιτελικός Ανδρών (ταμπλό ηττημένων)

Αρβανίτης/Τερζίου-Γκιζέττης/Μαθιουδάκης

18:30   Ημιτελικοί Γυναικών

αγ27 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Νικητής Αγώνα Νο25

αγ28 Καπετάν Γεωργίου/Tερζίου-Νικητής Αγώνα Νο26

19:15   Τελικός Ανδρών

Καλιόζης/Ρέγκλης-Νικητής (Αρβανίτης/Τερζίου-Γκιζέττης/Μαθιουδάκης)

Τελικός Γυναικών

Νικητής Αγώνα Νο27- Νικητής Αγώνα Νο28

 

Αναλυτικά οι αρχικές λίστες και τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Άνδρες

Αρχική λίστα

1 Καλιοζης Δημήτρης/Ρέγκλης Ηλίας200β

2 Γκιζέττης Γιώργος/Μαθιουδάκης Στάθης 120β

3 Αρβανίτης Νικόλαςς/Τερζίου Αλμπάν 80β

4 Γκλάρας Βασίλης/Πάντσος Αλέξανδρος 0β

5 Βιτζηλαίος Δημήτρης/Μανώλης Δημήτρης 0β

Αποτελέσματα

Σάββατο

Α΄ γύρος

1 Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 21-17,21-11

2 Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-0 21-15,21-17

Β΄ γύρος

3 Καλιόζης/Ρέγκλης-Αρβανίτης/Τερζίου 2-1 21-18,19-21,15-06

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η  θέση )

4 Γκλάρας/Πάντσος-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-1 18-21,21-14,15-10

Γ΄ γύρος

(οι νικητές προκρίνονται στον τελικό)

5 Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 21-23,15-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 4η  θέση )

6 Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 21-11,21-7

Αγώνες Κυριακής (11 Ιουλίου)

Ταμπλό Ηττημένων-Ημιτελικός

(Οι νικητές  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένοι  κατατάσσονται στην 3η θέση)

7 Αρβανίτης/Τερζίου- Γκιζέττης/Μαθιουδάκης

Τελικός

8 Καλιόζης/Ρέγκλης-Νικητής Αγώνα Νο7

 

Γυναίκες

Αρχική λίστα

1 Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα 180β

2 Καπετάν Γεωργίου Άννα / Tερζίου Φαμπιόλα 170β

3 Καλιόζη Σταυρουλα/Τσερκές-Σουτζιού Σεβγκή 160β

4 Γκιάτα Αλεξία/Τσιλιμίγκα Παρασκευή 160β

5 Γκίκα Νικολέτα/Θαρρενάκη Κάλλια 140β

6 Γιακουμάρου Μελίνα/Μωραΐτη Κωνσταντίνα 120β

7 Κουκιά Καθολική/Μπεκίρογλου Γκιούλ 120β

8 Κυπριώτη Ρέα/Χαμίτ Μιχαέλα 120β

9 Κακλαμάνου Ειρήνη/Σουσάρι Πάολα 100β

10 Μαστόρου Ελένη/Μηλοπούλου Άννα 70β

11 Κουκιά Καλλιόπη/Κόρμπα Μαριέττα 70β

12 Αγγελή Αγγελική/Τσιράκου Βαλσαμίνα 0β

13 Γκίκα Άνθη/Κουφομανώλη Ραφαηλία 0β

14 Ξένου Λυδία/Τιόλη Δήμητρα 0β

Αποτελέσματα

Σάββατο

Α΄ γύρος

2 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Κυπριώτη /Χαμίτ 2-1 21-5.19-21,15-6

3 Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Αγγελή/Τσιράκου 2-0 21-19,21-18

4 Γκίκα Ά/Κουφομανώλη-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 21-17,21-14

5 Καλιόζη/Τσερκές-Σουτζιού-Ξένου/Τιόλη 2-0 21-10,21-14

6 Κουκια Καλ/Κορμπα-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-0 21-7,21-10

7 Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Μαστόρου/Μηλοπούλου 1-2 20-22,21-17,

Β΄ γύρος

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στα προημιτελικά – 6αδα)

9 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-1 17-21,22-20,15-13

10 Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-1 12-21,21-14,15-10

11 Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Κουκια Καλ/Κορμπα 2-0 21-13,21-14

12 Μαστόρου/Μηλοπούλου- / Καπετάν Γεωργίου Tερζίου 0-2 9-21,8-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 13η  θέση )

14 Ξένου/Τιόλη-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-1 17-21,21-17,10-15

15 Αγγελή/Τσιράκου-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 8-21,19-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 9η  θέση )

17 Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Κακλαμάνου/Σουσάρι 0-2 9-21,9-21

18 Ξένου/Τιόλη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-0 αα

19 Αγγελή/Τσιράκου-Κουκια Καλ/Κορμπα 1-2 21-11,15-21,7-15

20 Κυπριώτη /Χαμίτ-Μαστόρου/Μηλοπούλου 0-2 15-21,17-21

Γ΄ γύρος

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στα ημιτελικά – 4αδα)

21 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-0 21-15,21-6

22 Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου 0-2 9-21,8-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η  θέση )

23 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Ξένου/Τιόλη 2-0 21-3,21-10

24 Κουκια Καλ/Κορμπα-Μαστόρου/Μηλοπούλου 2-0 21-14,21-19

Αγώνες Κυριακής (11 Ιουλίου)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η  θέση ενώ οι νικήτριες προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

25 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού 

26 Κουκια Καλ/Κορμπα-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη

Ημιτελική φάση

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένες  κατατάσσονται στην 3η θέση)

27 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Νικητής Αγώνα Νο25

28 Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου-Νικητής Αγώνα Νο26

Τελικός

29 Νικητής Αγώνα Νο27-Νικητής Αγώνα Νο28

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών – γυναικών Τερζίου/Σουσάρι και Ρέγκλης/Καλιόζης τα χρυσά

05 Ιουλίου 2021 στο 15:10 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

 

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή το βράδυ στις εγκαταστάσεις μπιτς βόλεϊ του ΔΑΚ Καλλιπάτειρα το 2ο οπεν που διοργάνωσε η Τοπική Επιτροπή βόλεϊ Δωδεκανήσου.

Συνδιοργανωτής του τουρνουά ήταν ο ΔΟΠΑΡ, χορηγοί οι BARDOS WOOD Ξυλουργικές Εργασίες, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, Vargas Sport, 10GR και υποστηριχτές η Blue Star Ferries και η κάβα Κυριακούλης.

 

Στις γυναίκες η Φαμπιόλα Τερζίου και η Πάολα Σουσάρι επικράτησαν στον τελικό των Ραφαέλλα Ζωγράφη και Σταματίνας Γκεζέττη με 2-0 σετ (21-15,21-12) ενώ στους άνδρες το χρυσό μετάλλιο κέρδισαν ο Ηλίας Ρέγκλης και ο Δημήτρης Καλιόζης αφού νίκησαν στον τελικό τους Νίκο Μακρή και Γιώργο Γκιζέττη με 2-0 (21-10,21-16).

 

Συνέχεια στην αγωνιστική δράση με το 3ο τουρνουά Ανδρών & Γυναικών το επόμενο σαββατοκύριακο (10 & 11 Ιουλίου) και πάλι στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

 

 

Αναλυτικά η τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα του τουρνουά:

 

Άνδρες

Τελική Κατάταξη

1  Δημήτρης Καλιόζης / Ηλίας Ρέγκλης

2  Γιώργος Γκιζέττης / Νίκος Μακρής

3  Στάθης Μαθιουδάκης / Αλμπάν Τερζίου

4  Ευκλής Μαμαλίγκας / Χρήστος Χατζηκαλημέρης

 

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων

Μαθιουδάκης/Τερζίου-Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 (12-21,17-21)

Γκιζέττης/Μακρής – Μαμαλίγκας/Χατζηκαλημέρης 2-0 (21-08,21-09)

Γκιζέττης/Μακρής -Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 (14-21,14-21)

Μαθιουδάκης/Τερζίου – Μαμαλίγκας/Χατζηκαλημέρης 2-0 (21-10,21-15)

Μαθιουδάκης/Τερζίου-Γκιζέττης/Μακρής  1-2 (21-19,22-24,09-15)

Καλιόζης/Ρέγκλης-Μαμαλίγκας/Χατζηκαλημέρης 2-0 (21-03, 21-08)

Τελικός

Καλιόζης/Ρέγκλης- Γκιζέττης/Μακρής  2-0 (21-10,21-16)

Γυναίκες

Τελική Κατάταξη

1  Σουσάρι Πάολα/Τερζίου Φαμπιόλα

2  Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα

3  Καλιόζη Σταυρούλα/Τσερκές – Σουτζιου

    Σεβγκή Γκιάτα Αλέξια/Τσιλιμίγκα Παρασκευή

5  Καραγιαννη Μαρινα/Μηλοπούλου Άννα

    Γκίκα Νικολέτα/Θαρρενάκη Κάλλια

    Γεράκη Ειρήνη/Κορμπα Μαριέττα

    Ζντράβα Κριστιάνα/Καπετάν Γεωργίου Άννα

9  Κουκιά Καθολική/Μπεκίρογλου Γκιουλ

    Κυπριώτη Ρέα/Χαμίτ Μιχαέλα

    Γιακουμάρου Μελίνα/Μωραΐτη Κωνσταντίνα

 

Αποτελέσματα

Σάββατο

Αγώνες ομίλων

(Οι 2 πρώτες των ομίλων προκρίνονται στην 8αδα ενώ οι 3ες κατατάσσονται στην 9η θέση)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Κυπριώτη/Χαμίτ2-0 (21-12,21-13)

Καλιόζη Σταυρούλ/Τσερκές – Καραγιαννη/Μηλοπουλου 2-1 (17-21,21-13,15-12)

Γκίκα/Θαρρενάκη – Γιακουμάρου/Μωραΐτη  2-0 (21-7,21-15)

Ζντράβα/Καπετάν Γεωργίου – Κυπριώτη/Χαμίτ 2-0 (21-12,21-19)

Κουκιά/Μπεκίρογλου – Καραγιαννη/Μηλοπουλου   1-2 (21-,19-21,12-15

Σουσάρι/Τερζίου – Γιακουμάρου/Μωραΐτη   2-0 (21-15,21-9)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Ζντράβα/Καπετάν Γεωργίου 2-0 (21-15,21-13)

Καλιόζη Σταυρούλ/Τσερκές – Κουκιά/Μπεκίρογλου  2-1 (21-14,14-21,15-9

Γκίκα/Θαρρενάκη – Σουσάρι/Τερζίου0-2 (6-21,8-21)

Γεράκη/Κορμπα – Γκιάτα/Τσιλιμιγκα  0-2 (12-21,11-21)

Προημιτελική φάση

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στους ημιτελικούς ενώ οι ηττημένες  κατατάσσονται στην 5η θέση)

Γκιζέττη /Ζωγράφη – Γκίκα /Θαρρενάκη 2-0 (22-20,21-6)

Γκιάτα /Τσιλιμίγκα – Καραγιαννη Μαρινα/Μηλοπούλου 2-1 (18-21, 21-13,16-14)

Σουσάρι /Τερζίου – Ζντράβα /Καπετάν Γεωργίου 2-0 (21-12,21-8)

Καλιόζη /Τσερκές-  Γεράκη Ειρήνη/Κορμπα Μαριέττα 2-0 (24-22,21-15)

Ημιτελική φάση

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένες  κατατάσσονται στην 3η θέση)

Γκιζέττη /Ζωγράφη – Γκιάτα /Τσιλιμίγκα 2-0 (21-08,21-14)

Σουσάρι /Τερζίου – Καλιόζη /Τσερκές 2-0 (21-11,21-16)

Τελικός

Γκιζέττη /Ζωγράφη – Σουσάρι /Τερζίου 0-2 (15-21,12-21)

.

Πρωταθλήτρια και στις κορασίδες η Τελχινίδα

02 Ιουλίου 2021 στο 16:12 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, ανάπτυξη, βόλεϊ, κορασίδες, wU18 | Σχολιάστε

 

Νταπλ και φέτος για την Τελχινίδα στα πρωταθλήματα ‘ειδικών συνθηκών’ που διοργάνωσε η Τοπική Επιτροπή βόλεϊ Δωδεκανήσου αφού οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά και της Φαίης Μίχου επικράτησαν και στο τελικό της κατηγορίας κοριτσιών κ18 του Φοίνικα με 0-3 σετ. Είχε προηγηθεί πριν λίγες ημέρες η κατάκτηση του τίτλου στις νεάνιδες (κ20).

Να σημειωθεί ότι είναι η 4η κατάκτηση του τίτλου στις κορασίδες την τελευταία πενταετία για την Τελχινίδα ενώ στις νεάνιδες έχει 5 στα 5!

 

Ο σημαντικός αυτός αγώνας που πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Τετάρτης (30/6) στο κλειστό της Κρεμαστής ήταν ουσιαστικά ο τελικός, αφού οι δύο διεκδικητές ήταν 1-1 στις νίκες.

Οι μικρές της Τελχινίδας μπήκαν δυνατά στο ματς και με δύσκολο σερβίς και αποτελεσματικές επιθέσεις πήραν χωρίς; Να δυσκολευτούν το 1ο σετ με 16-25.

Άμεση ήταν η αντίδραση του Φοίνικα από την αρχή του επόμενου σετ που του έφερε με προβάδισμα 7 πόντων (12-5). Οι φιλοξενούμενες βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα, αντέδρασαν και από το 18-12 που έχαναν κατάφεραν αρχικά με ένα σερί 8 πόντων να προηγηθούν  με 18-20 και στη συνέχεια να κερδίσουν και το 2ο σετ με 20-25.

Στο 3ο σετ η αναγκαστική αλλαγή τακτικής (λόγω τραυματισμού) από τον Νίκο Αντωνιάδη δεν άλλαξε την κατάσταση και η Τελχινίδα πήρε άνετα το σετ (10-25) και μια σπουδαία νίκη που της χάρισε και τον τίτλο της πρωταθλήτριας κορασίδων.

 

ΑΕΣΠ Φοίνικας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 69΄(16-25 σε 25΄, 20-25 σε 30΄ και 10-25 σε 14΄)

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Ελένη Αθανασάκη, Ειρήνη Γεράκη, Ραφαέλλα Γιάννη, Μαριέττα Κορμπα, Καλλιόπη Κουκιά (λ), Ηλιάνα Νόβα, Καθολική Κουκιά, Αλεξάνδρα Τοντόροβα και Σωτηρία Τύπου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αλέξια Γκιάτα,  Νικολέτα Γκίκα, Ραφαέλλα Ζωγράφη, Σταυρούλα Καλιόζη, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη, Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη (λ), Σεβγκή Τσερκές-Σουτζίου, Παρασκευή Τσιλιμίγκα και Αριέτα Τερζίου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σωτήρης Σταματίου, Ευθύμης Καλημεράκης  και ο Μαρίνα Παπαβασιλείου.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: 1ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών–γυναικών (Κως, 26 & 27 Ιουνίου)

01 Ιουλίου 2021 στο 07:00 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, αγώνες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών γυναικών που συνδιοργάνωσαν ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω με την Τ.Ε. ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου.

Το τουρνουά έγινε το Σαββατοκύριακο 26-27 Ιουνίου στις άρτιες εγκαταστάσεις μπιτς βόλεϊ στον Ναυτικό Όμιλο Κω και συμμετείχαν 6 ομάδες γυναικών και 11 ανδρών.

Στις γυναίκες νικήτριες ήταν οι  Ευγενία Μήλα με τη Γιάννα Πισσάρη, οι οποίες νίκησαν στον τελικό τις Βάσω Δασκάλου / Ειρήνη Φεσσάρα με 2-0 σετ.

Στους άνδρες νικητές ήταν οι Παναγιώτης Γαμβρέλλης / Θεοδόσης Παπαστεριάδης που νίκησαν στο τελικό τους Λάμπη Δημόπουλο / Κυριάκο Παππούλη με 2-0 σετ.

Οι διοργανωτές απένειμαν μετάλλια στους πρώτους και δεύτερους του τουρνουά.

 

 

Τα αποτελέσματα του τουρνουά και οι τελικές κατατάξεις είναι:

 

Κατάταξη γυναικών

1 ΜΗΛΑ/ΠΙΣΣΑΡΗ

2 ΔΑΣΚΑΛΟΥ/ΦΕΣΣΑΡΑ

3 ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ

4 ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΛΑΜΠΡΟΥ

5 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ

5 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ

 

Αποτελέσματα γυναικών

ΜΗΛΑ/ΠΙΣΣΑΡΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 2 – 0 ( 21  6 , 21 – 1)

ΔΑΣΚΑΛΟΥ/ΦΕΣΣΑΡΑ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ 2-0 (21-4,21-5)

ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΛΑΜΠΡΟΥ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 2-0 (21-14,21-14)

ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ 2-0 (21-10,21-11)

ΜΗΛΑ/ΠΙΣΣΑΡΗ-ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΛΑΜΠΡΟΥ 2  – 0 (21-8,21-6)

ΔΑΣΚΑΛΟΥ/ΦΕΣΣΑΡΑ-ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ 2-0 (21-15,21-19)

Ημιτελικοί

ΜΗΛΑ/ΠΙΣΣΑΡΗ-ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ 2-0 (21-7,21-19)

ΔΑΣΚΑΛΟΥ/ΦΕΣΣΑΡΑ-ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΛΑΜΠΡΟΥ 2-0 (21-3,21-13)

3η – 4η θέση

ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΛΑΜΠΡΟΥ 2-0 (23-21,21-8)

Τελικός

ΜΗΛΑ/ΠΙΣΣΑΡΗ-ΔΑΣΚΑΛΟΥ/ΦΕΣΣΑΡΑ 2-0 (21-14,21-12)

 

 

Κατάταξη ανδρών

1 ΓΑΜΒΡΕΛΛΗΣ/ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ

2 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΠΟΥΛΗΣ

3 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΣΑΡΙΚΙΖΗΣ

3 ΜΠΙΛΛΗΣ/ΥΔΡΑΙΟΣ

5 ΔΡΟΣΟΣ/JACEK

5 ΗΛΙΟΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

5 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ

5 ΑΝΔΡΟΥΛΗΣ/ΜΟΥΛΑΣ

9 ΙΝΤΡΙΣΛΑΡΙ/ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ

9 ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΣΠΥΡΟΥ

9 ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ/ΜΠΑΡΑΚΑΚΗΣ

 

Αποτελέσματα ανδρών

ΓΑΜΒΡΕΛΛΗΣ/ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΠΟΥΛΗΣ 2-1(18-21,21-19,15-12)

ΜΠΙΛΛΗΣ/ΥΔΡΑΙΟΣ-ΙΝΤΡΙΣΛΑΡΙ/ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ 2-0 (21-11,21-10)

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ/ΜΠΑΡΑΚΑΚΗΣ-ΔΡΟΣΟΣ/JACEK 0-2 (18-21,10-21)

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΣΑΡΙΚΙΖΗΣ-BYE 2-0 (21-0,21-0)

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΠΟΥΛΗΣ 0-2 (14-21,15-21,-)

ΗΛΙΟΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΙΝΤΡΙΣΛΑΡΙ/ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ 2-0 (26-24,21-11)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΔΡΟΣΟΣ/JACEK 2-0 (21-18,21-17)

ΑΝΔΡΟΥΛΗΣ/ΜΟΥΛΑΣ-BYE 2-0 (21-0,21-0)

ΓΑΜΒΡΕΛΛΗΣ/ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΣΠΥΡΟΥ 2-0 (23-21,21-18)

ΜΠΙΛΛΗΣ/ΥΔΡΑΙΟΣ-ΗΛΙΟΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 2-0 (25-23,21-7)

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ/ΜΠΑΡΑΚΑΚΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 0-2 (9-21,15-21)

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΣΑΡΙΚΙΖΗΣ-ΑΝΔΡΟΥΛΗΣ/ΜΟΥΛΑΣ  2-0 (21-13,21-17)

ΜΠΙΛΛΗΣ/ΥΔΡΑΙΟΣ-ΑΝΔΡΟΥΛΗΣ/ΜΟΥΛΑΣ 2-0 (21-15,21-17)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΠΟΥΛΗΣ 1-2 (12-21,21-18,8-15)

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΣΑΡΙΚΙΖΗΣ-ΔΡΟΣΟΣ/JACEK 2-0 (21-12,21-9)

ΓΑΜΒΡΕΛΛΗΣ/ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ-ΗΛΙΟΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 2-0 (21-15,21-17)

Ημιτελικοί

ΜΠΙΛΛΗΣ/ΥΔΡΑΙΟΣ-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΠΟΥΛΗΣ 1-2 (16-21,15-21,6-15)

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΣΑΡΙΚΙΖΗΣ-ΓΑΜΒΡΕΛΛΗΣ/ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ 1-2 (21-19,19-21,4-15)

Τελικός

ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΠΟΥΛΗΣ-ΓΑΜΒΡΕΛΛΗΣ/ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ  2-0  ( 21-18 ,21 -15)

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: