Rodian Beach Volleyball Cup 2017:Αμορανίτη/Τερζίου, Κάλας/Παππάς και Καλιόζης/Ρεγκλης οι νικητές στο 3ο τουρνουά

30 Αυγούστου 2017 στο 21:41 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, μπιτς βόλεϊ, Rodian Beach Volleyball Cup | Σχολιάστε

Η Νικολέτα Αμορανίτη με την Φαμπιόλα Τερζίου και ο Πέτρος Κάλας με τον Τάσσο Παππά ήταν οι νικητές του Satellite Ανδρών – Γυναικών που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο 26 & 27 Αυγούστου στη Ρόδο.

Ήταν το 3ο τουρνουά του φετινού Rodian Beach Volleyball Cup και πραγματοποιήθηκε με την ευγενική χορηγία των επιχειρήσεων: Ξυλοσοφία, Νέο Ροδογάλ, Kahlua HOTEL Apartments, COPYLAND, αρτοζαχαροπλαστείο ΕΙΡΗΝΗ και Σαλόνι Ομορφιάς M&N ενώ είχε τη στήριξη της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου, του ΔΟΠΑΡ, του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και των επιχειρήσεων ΒΑΠ Π. ΚΟΥΓΙΟΣ ΑΒΕΕ, Μελισσοκομική Δωδεκανήσου, Blue Star Ferries, Play Café και XL Energy .

Στο επιτυχημένο αγωνιστικά και οργανωτικά τουρνουά που ήταν στο επίσημο καλεντάρι της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης (κατηγορία Satellite) και  διοργάνωσε ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα, στην κατηγορία των γυναικών οι νικήτριες του 1ου σταθμού του φετινού Rodian Beach Volleyball Cup, Φαμπιόλα Τρζίου και Νικολέτα Αμορανίτη, επανέλαβαν την επιτυχία τους νικώντας σε έναν πολύ θεαματικό τελικό τις Κατερίνα Χειμωνέττου / Ελισάβετ Αμορανίτη με 2-0 σετ (23-21,23-11).

Στον τελικό των Ανδρών, ο Πέτρος Κάλας και ο Τάσσος Παππάς αν και έχασαν το 1ο σετ (13-21) από τους Γιάννη Φλεβάρη και Δημήτρη Γιώτη, έκαναν την ανατροπή και κατέκτησαν δίκαια στο τάι μπρέικ το χρυσό μετάλλιο (13-21,21-11,15-12).

Στο αναπτυξιακό τουρνουά (κάτω των 13 ετών) που διεξήχθη παράλληλα με το τουρνουά των ‘μεγάλων’, οι Δημήτρης Καλιόζης και Ηλίας Ρέγκλης ήταν οι νικητές επικρατώντας δύσκολα στον τελικό των Σταυρούλα Καλιόζη και Κατερίνα Μαχραμά με 2-1 σετ (13-15,15-7,11-8).

Τις απονομές των μεταλλίων στους νικητές έκαναν, ο Περιφερειακός Σύμβουλος Δημήτρης Τσοπανάκης, ο Πρόεδρος της Τελχινίδας και Γεν. Γραμματέας της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου Στάθης Μαθιουδάκης, η Περιφερειακή Ομοσπονδιακή προπονήτρια (ΠΟΠ Δωδεκανήσου) Κατερίνα Χειμωνέττου, η Αγγέλα Καρακατσάνη (Νέο Ροδογάλ) και ο Χαλής Μπεκίρογλου (Copyland).

Οι διοργανωτές ευχαριστούν, τους αθλητές και τις αθλήτριες που αγωνίσθηκαν, τους χορηγούς και τους υποστηρικτές του τουρνουά, τους διαιτητές του ΣΥΔΠΕ Δωδεκανήσου Στάθη Μαθιουδάκη και Ανδρέα Παπαδόπουλο και τους Φωτεινό Αττιτή, Χρήστο Μπάκα, Νεκτάριο Γεράκη, Κώστα Θεουλάκη, Αντώνη Γκίκα, Χαλή Μπεκίρογλου, Δημήτρη Μανώλη, Πέτρο Χειμωνέττο και Πόπη Καπερώνη για την πολύτιμη συμβολή τους στην επιτυχία του Rodian Beach Volleyball Cup 2017.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι τελικές κατατάξεις είναι:

Γυναίκες

Α΄ γύρος

Αθανασίου Ε/Τοτόνη- Βομβύλα/Αγγελή  0-2 (10-21,06-21)

Λορένζου/Χουσεΐν-Τερζή/Φεσάκη 2-0 (21-06,21-08)

Β΄ γύρος

Τερζίου Φ/Αμορανίτη Ν-Βομβύλα/Αγγελή 2-1 (19-21,22-20,15-13)

Χειμωνέττου/Αμορανίτη Ε-Ινγγλεση/Γιακουμάκη 2-0 (21-10,21-17)

Τερζίου Α/Σουσάρι-Δεληγιώργη/Φωτεινού 0-2 (15-21,17-21)

Γκίκα/Κουφομανωλη-Λορένζου/Χουσεΐν 2-0 (23-21,21-17)

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)

Τερζή/Φεσάκη-Βομβύλα/Αγγελή 0-2 (03-21,05-21)

Αθανασίου Ε/Τοτόνη-Λορένζου/Χουσεΐν 2-1 (23-21,18-21,15-13)

Γ΄ γύρος (οι νικητές προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

Τερζίου Φ/Αμορανίτη Ν-Χειμωνέττου/Αμορανίτη Ε 2-0 (21-15,21-16)

Δεληγιώργη/Φωτεινού-Γκίκα/Κουφομανωλη 0-2 (17-21,19-21)

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 7η θέση)

Βομβύλα/Αγγελή-Ινγγλεση/Γιακουμάκη 2-0 (21-11,21-11)

Τερζίου Α/Σουσάρι-Αθανασίου Ε/Τοτόνη (2-1 21-19,18-21,15-11)

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

Βομβύλα/Αγγελή-Δεληγιώργη/Φωτεινού 2-0 (21-8,21-15)

Τερζίου Α/Σουσάρι-Χειμωνέττου/Αμορανίτη Ε 0-2 (14-21,14-21)           

Ημιτελικοί

Τερζίου Φ/Αμορανίτη-Ν-Βομβύλα/Αγγελή 2-0 (21-17,21-15)

Γκίκα/Κουφομανωλη-Χειμωνέττου/Αμορανίτη Ε 0-2 (13-21,17-21)        

Τελικός

Τερζίου Φ/Αμορανίτη Ν-Χειμωνέττου/Αμορανίτη Ε 2-0 (23-21,21-11)

 

Τελική Κατάταξη:

1 Φαμπιόλα Τερζίου/Νικολέτα Αμορανίτη

2 Κατερίνα Χειμωνέττου/Ελισάβετ Αμορανίτη

3 Ανθή Γκικα/Ραφαηλία Κουφομανωλη

   Μαρία Βομβύλα/Αγγελική Αγγελή

5 Κατερίνα Δεληγιώργη/Άντα Φωτεινού

   Αριέτα Τερζίου/Πάολα Σουσάρι

7 Μαρία Ινγγλεση/Ελένη Γιακουμάκη

   Ελίνα Αθανασίου/Γιώτα Τοτόνη

9 Κων.να Λορένζου/Ντιλέκ Χουσεΐν

   Μελίνα Τερζή/Εμμανουέλα Φεσάκη

Άνδρες

Α΄ γύρος

Χαριστής/Φιλίππου-Κάλας/Παππάς 0-2 (12-21,12-21)

Τάκκος/Καλιακάτσος-Καζαντζάκης/Μανώλης 2-0 (21,10,22-20)

Μπαλής/Θεουλακης-Φλεβάρης/Γιώτης 0-2 (16-21,19-21)

Ταρκάσης/Τζανής-Μαθιουδάκης/Γκιζέττης 1-2 (21-14,19-21,07-15)

Β΄ γύρος (οι νικητές προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

Κάλας/Παππάς-Τάκκος/Καλιακάτσος 2-0 (21-05,21-11)

Φλεβάρης/Γιώτης-Μαθιουδάκης/Γκιζέττης 2-0 (21-19,21-16)

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 7η θέση)

Χαριστής/Φιλίππου-Καζαντζάκης/Μανώλης 2-0  (21-17,21-11)

Μπαλής/Θεουλακης-Ταρκάσης/Τζανής 2-0 (21-12,21-20)

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

Χαριστής/Φιλίππου-Μαθιουδάκης/Γκιζέττης 2-1 (21-12,10-21,13-11)   

Μπαλής/Θεουλακης-Τάκκος/Καλιακάτσος 2-0αα

Ημιτελικοί

Κάλας/Παππάς-Χαριστής/Φιλίππου 2-0 (21-14,21-16)               

Φλεβάρης/Γιώτης-Μπαλής/Θεουλακης 2-0 (21-15,21-14)                         

Τελικός

Κάλας/Παππάς-Φλεβάρης/Γιώτης 2-1 (13-21,21-11,15-12)

Τελική Κατάταξη

1 Πέτρος Κάλας/Τάσσος Παππάς      

2 Γιάννης Φλεβάρης/Δημήτρης Γιώτης

3 Στέλιος Χαριστής/Σεβαστός Φιλίππου

   Παναγιώτης Μπαλής/Κώστας Θεουλακης

5 Στάθης Μαθιουδάκης/Γιώργος Γκιζέττης

   Μάνος Τάκκος/Άγγελος Καλιακάτσος

7 Γιώργος Καζαντζάκης/Δημήτρης Μανώλης

  Δημήτρης Ταρκάσης /Κων.νος Τζανής

Juniors

Συμμετείχαν 6 ομάδες κάτω των 13 ετών.

Την 1η θέση κατέκτησαν ο Δημήτρης Καλιόζης με τον Ηλία Ρέγκλη που κέρδισαν στον τελικό τις Σταυρούλα Καλιόζη και Κατερίνα Μαχραμά με 2-1 σετ (13-15,15-7,11-8).

Τα αποτελέσματα και η τελική κατάταξη του τουρνουά είναι:

Α΄ γύρος

Παρασκευά/Ντούσκου-Γκιάτα/Ζντράβα  2-0  11-5,11-7)

Μαχραμά/Καλιόζη-Γκιζέτη/Ζωγράφη 2-0 11-9,11-8)

Γκίκα / Φαρμακίδη-Ρέγκλης/Καλιόζης 0-2 7-11,5-11)

Β΄ γύρος                                                                                 

Γκίκα / Φαρμακίδη-Παρασκευά/Ντούσκου (1-2 11-9,2-11,2-11)

Γκιάτα/Ζντράβα-Μαχραμά/Καλιόζη 0-2 (5-11,9-11)

Ρέγκλης/Καλιόζης-Γκιζέτη/Ζωγράφη 2-1 (7-11,11-8,11-7)

Γ΄ γύρος                                                                                                 

Μαχραμά/Καλιόζη-Γκίκα / Φαρμακίδη 2-0 (11-4,11-7)

Γκιζέτη/Ζωγράφη-Γκιάτα/Ζντράβα  2-0 (12-10,11-8)

Παρασκευά/Ντούσκου-Ρέγκλης/Καλιόζης 0-2 (7-11,7-11)

Δ΄ γύρος                                                                                                 

Γκίκα / Φαρμακίδη-Γκιζέτη/Ζωγράφη 0-2 (7-11,4-11)

Παρασκευά/Ντούσκου-Μαχραμά/Καλιόζη 0-2 (10-12,3-11)

Ρέγκλης/Καλιόζης-Γκιάτα/Ζντράβα   2-0αα

Ε΄ γύρος                                                                                 

Γκιάτα/Ζντράβα-Γκίκα / Φαρμακίδη 0-2αα

Γκιζέτη/Ζωγράφη-Παρασκευά/Ντούσκου 2-1 (10-12,11-6,11-7)

Τελικός

Μαχραμά/Καλιόζη-Ρέγκλης/Καλιόζης 1-2 (15-13,7-15,8-11)

 

Τελική Κατάταξη

  1. Ηλίας Ρέγκλης / Δημήτρης Καλιόζης
  2. Κατερίνα Μαχραμά / Σταυρούλα Καλιόζη
  3. Σταματίνα Γκιζέτη / Ραφαέλα Ζωγράφη
  4. Χριστίνα Παρασκευά / Νοέμη Ντούσκου
  5. Νικολέτα Γκίκα / Ζωή Φαρμακίδη
  6. Αλέξια Γκιάτα / Χριστιάνα Ζντράβα

Advertisements

Rodian Beach Volleyball Cup 2017: Αποτελέσματα 1ης ημέρας

27 Αυγούστου 2017 στο 12:04 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, αγώνες, μπιτς βόλεϊ, Rodian Beach Volleyball Cup | Σχολιάστε

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η 1η ημέρα του 3ου τουρνουά του Rodian Beach Volleyball Cup 2017 που πραγματοποιείται στο ‘Καλλιπάτειρα’. Οι φίλοι του μπιτς βόλεϊ, που βρέθηκαν στην κερκίδα της  όμορφης εγκατάστασης του Δήμου Ρόδου που φιλοξενεί αυτό το διήμερο το τουρνουά της Τελχινίδας, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν συναρπαστικές αναμετρήσεις με θεαματικές φάσεις.

Οι αγώνες που αφορούν τις κατηγορίες  ανδρών (8 ομάδες), γυναικών (10 ομάδες) και junior (6 ομάδες) πραγματοποιούνται με την αρωγή του ΔΟΠΑΡ, του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και των επιχειρήσεων Ξυλοσοφία, Νέο Ροδογάλ, Kahlua HOTEL Apartments, COPYLAND, αρτοζαχαροπλαστείο ΕΙΡΗΝΗ, Σαλόνι Ομορφιάς M&N., ΒΑΠ Π. ΚΟΥΓΙΟΣ ΑΒΕΕ, Μελισσοκομική Δωδεκανήσου, Blue Star Ferries, Play Café και XL Energy.

Στους θεατές και τους αγωνιζόμενους μοιράστηκαν δώρα από τους χορηγούς σε μια εκδήλωση που είναι υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και περιλαμβάνεται στο επίσημο καλεντάρι της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης (ΕΟΠΕ) στην κατηγορία Satellite.

 

Στις γυναίκες αήττητες παραμένουν οι ομάδες Νικολέτα Αμορανίτη / Φαμπιόλα Τερζίου και Ανθή Γκίκα / Ραφαηλία Κουφομανώλη ενώ για την πρόκριση στην ημιτελική φάση θα επιδιώξουν, από το ταμπλό των ομάδων με μία ήττα, οι Μαρία Βομβύλα / Αγγελική Αγγελη απέναντι στις Κατερίνα Δεληγιώργη / Άντα Φωτεινού και οι Κατερίνα Χειμωνέττου / Ελισάβετ Αμορανίτη κόντρα στις Αριέτα Τερζίου / Πάολα Σουσάρι.

 

Στο ταμπλό των ανδρών αήττητα είναι τα ζευγάρια Πέτρος Κάλας / Τάσσος Παππάς και Γιάννης Φλεβάρης / Δημήτρης Γιώτης. Την τετράδα (ημιτελική φάση) θα συμπληρώσουν οι νικητές των προημιτελικών ανάμεσα στους Στέλιο Χαριστή / Σεβαστό Φιλίππου – Στάθη Μαθιουδάκη / Γιώργο Γκιζέτη και Πάναγιώτη Μπαλή / Κώστα Θεουλάκη – Μάνο Τάκκο / Άγγελο Καλιακάτσο.

 

Στην αναπτυξιακή κατηγορία (juniors) οι έξι ομάδες που συμμετέχουν αγωνίζονται σε έναν όμιλο, «όλοι με όλους» και οι δύο πρώτες ομάδες της βαθμολογίας θα αγωνισθούν στον τελικό.

 

Το αγωνιστικό πρόγραμμα της 2ης και τελευταίας ημέρας του τουρνουά είναι:

Κυριακή (27/8)

17:00     προημιτελικοί γυναικών

17:45     προημιτελικοί των ανδρών

18:30     ημιτελικοί γυναικών

19:15     ημιτελικοί ανδρών

20:00     τελικοί τουρνουά

– τελικός juniors

– τελικός γυναικών

– τελικός ανδρών

– απονομές στους νικητές

 

Αποτελέσματα 1ης ημέρας

Γυναίκες

Α΄ γύρος

Αθανασίου Ε/Τοτόνη- Βομβύλα/Αγγελή          0-2 (10-21,06-21)

Λορένζου/Χουσεΐν-Τερζή/Φεσάκη 2-0 (21-06,21-08)

Β΄ γύρος

Τερζίου Φ/Αμορανίτη Ν     -Βομβύλα/Αγγελή 2-1 (19-21,22-20,15-13)

Χειμωνέττου/Αμορανίτη Ε-Ινγγλεση/Γιακουμάκη 2-0 (21-10,21-17)

Τερζίου Α/Σουσάρι-Δεληγιώργη/Φωτεινού 0-2 (15-21,17-21)

Γκίκα/Κουφομανωλη-Λορένζου/Χουσεΐν 2-0 (23-21,21-17)

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)

Τερζή/Φεσάκη-Βομβύλα/Αγγελή 0-2 (03-21,05-21)

Αθανασίου Ε/Τοτόνη-Λορένζου/Χουσεΐν 2-1 (23-21,18-21,15-13)

Γ΄ γύρος (οι νικητές προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

Τερζίου Φ/Αμορανίτη Ν-Χειμωνέττου/Αμορανίτη Ε 2-0 (21-15,21-16)

Δεληγιώργη/Φωτεινού-Γκίκα/Κουφομανωλη 0-2 (17-21,19-21)

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 7η θέση)

Βομβύλα/Αγγελή-Ινγγλεση/Γιακουμάκη 2-0 (21-11,21-11)

Τερζίου Α/Σουσάρι-Αθανασίου Ε/Τοτόνη (2-1 21-19,18-21,15-11)

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

(Αγώνας Νο17) Βομβύλα/Αγγελή-Δεληγιώργη/Φωτεινού

(Αγώνας Νο 18) Τερζίου Α/Σουσάρι-Χειμωνέττου/Αμορανίτη Ε  

Ημιτελικοί

(Ημ. Νο1) Τερζίου Φ/Αμορανίτη Ν-Νικητής Αγώνα Νο17

(Ημ. Νο2) Γκίκα/Κουφομανωλη-Νικητής Αγώνα Νο18  

Τελικός

Νικητής Ημιτελικού 1-Νικητής Ημιτελικού 2

 

Άνδρες

Α΄ γύρος

Χαριστής/Φιλίππου-Κάλας/Παππάς 0-2 (12-21,12-21)

Τάκκος/Καλιακάτσος-Καζαντζάκης/Μανώλης 2-0 (21,10,22-20)

Μπαλής/Θεουλακης-Φλεβάρης/Γιώτης 0-2 (16-21,19-21)

Ταρκάσης/Τζανής-Μαθιουδάκης/Γκιζέττης 1-2              (21-14,19-21,07-15)

Β΄ γύρος (οι νικητές προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

Κάλας/Παππάς-Τάκκος/Καλιακάτσος 2-0 (21-05,21-11)

Φλεβάρης/Γιώτης-Μαθιουδάκης/Γκιζέττης 2-0             (21-19,21-16)

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 7η θέση)

Χαριστής/Φιλίππου-Καζαντζάκης/Μανώλης 2-0           (21-17,21-11)

Μπαλής/Θεουλακης-Ταρκάσης/Τζανής            2-0 (21-12,21-20)

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

 (Αγώνας Νο9) Χαριστής/Φιλίππου-Μαθιουδάκης/Γκιζέττη         

(Αγώνας Νο10) Μπαλής/Θεουλακης-Τάκκος/Καλιακάτσος           

Ημιτελικοί

(Ημ. Νο1) Κάλας/Παππάς-Νικητής Αγώνα Νο9               

(Ημ. Νο2) Φλεβάρης/Γιώτης-Νικητής Αγώνα Νο10                       

Τελικός

Νικητής Ημιτελικού 1-Νικητής Ημιτελικού 2

 

Juniors

Συμμετέχουν 6 ομάδες κάτω των 13 ετών:

Νικολέτα Γκίκα / Φαρμακίδη Ζωή

Χριστίνα Παρασκευά / Νοέμη Ντούσκου

Κατερίνα Μαχραμά / Σταυρούλα Καλιόζη

Σταματίνα Γκιζέτη / Ραφαέλα Ζωγράφη

Ηλίας Ρέγκλης / Δημήτρης Καλιόζης

Αλέξια Γκιάτα / Χριστιάνα Ζντράβα

 

Την 1η ημέρα του τουρνουά πραγματοποιήθηκαν 8 αγώνες. Οι υπόλοιποι αγώνες και ο τελικός είναι προγραμματισμένοι για  τη 2η ημέρα (Κυριακή 26/8).

 

Α΄ γύρος

Παρασκευά/Ντούσκου-Γκιάτα/Ζντράβα  2-0  11-5,11-7)

Μαχραμά/Καλιόζη-Γκιζέτη/Ζωγράφη 2-0 11-9,11-8)

Γκίκα / Φαρμακίδη-Ρέγκλης/Καλιόζης 0-2 7-11,5-11)

Β΄ γύρος                                                                                 

Γκίκα / Φαρμακίδη-Παρασκευά/Ντούσκου (1-2 11-9,2-11,2-11)

Γκιάτα/Ζντράβα-Μαχραμά/Καλιόζη 0-2 (5-11,9-11)

Ρέγκλης/Καλιόζης-Γκιζέτη/Ζωγράφη 2-1 (7-11,11-8,11-7)

Γ΄ γύρος                                                                                                 

Μαχραμά/Καλιόζη-Γκίκα / Φαρμακίδη           

Γκιζέτη/Ζωγράφη-Γκιάτα/Ζντράβα  2-0 (12-10,11-8)

Παρασκευά/Ντούσκου-Ρέγκλης/Καλιόζης 0-2 (7-11,7-11)

Δ΄ γύρος                                                                                                 

Γκίκα / Φαρμακίδη-Γκιζέτη/Ζωγράφη

Παρασκευά/Ντούσκου-Μαχραμά/Καλιόζη

Ρέγκλης/Καλιόζης-Γκιάτα/Ζντράβα  

Ε΄ γύρος                                                                                 

Γκιάτα/Ζντράβα-Γκίκα / Φαρμακίδη                

Γκιζέτη/Ζωγράφη-Παρασκευά/Ντούσκου      

Μαχραμά/Καλιόζη-Ρέγκλης/Καλιόζης

Τελικός

(στον τελικό θα αγωνισθούν οι 2 πρώτες ομάδες της βαθμολογίας των 5 γύρων)

Αμορανίτη/Τερζίου και Γεράκης/ Ορμενάι οι νικητές

08 Αυγούστου 2017 στο 14:06 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, απονομές, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Πηγή: 12volley.gr

Η Νικολέτα Αμορανίτη με την Φαμπιόλα Τερζίου ήταν οι νικήτριες στις γυναίκες του 1ου τουρνουά του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ 2017  ενώ στους άνδρες την 1η θέση κατέκτησαν  ο Μιχάλης Γεράκης και ο Λέντσι Ορμενάι.

Στον τελικό των γυναικών οι νικήτριες επικράτησαν με 2-0 σετ (14-21,15-21) των Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα και Ιωάννα Αθανασίου. Στον τελικό των Ανδρών οι  Γεράκης / Ορμενάι κέρδισαν με 2-0 σετ τους Αλμπάν Τερζίου / Στέλιο Χαριστή.

 

Γυναίκες

ΜΑΛΛΙΑΚΑ  ΑΛ. / ΤΣΑΚΙΡΗ Μ. – ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε. / ΤΟΤΟΝΗ Γ 2 – 0  (21-16,21-4)

ΤΕΡΖΙΟΥ Φ. /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ Ν. – ΜΑΛΛΙΑΚΑ  ΑΛ. /  ΤΣΑΚΙΡΗ Μ. 2 – 0  (21-9,21-9)

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ι. / ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ  ΕΛ. – ΚΟΥΚΟΥΓΚΕΛΗ / ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ 2 – 0 (21-9,21-11)

ΤΕΡΖΙΟΥ ΑΡ. / ΣΟΥΣΑΡΗ Π.  – ΚΛΑΔΙΤΗ  Κ. / ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ Μ. 2 – 0 (21-10,21-17)

ΓΚΙΚΑ Α. / ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ  Ρ. – ΑΜΠΛΙΑΝΙΤΗ Μ. / ΜΟΣΧΟΥ  Γ. 2   – 0 (21-9,21-15)

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε. / ΤΟΤΟΝΗ  Γ. – ΑΜΠΛΙΑΝΙΤΗ Μ. / ΜΟΣΧΟΥ  Γ. 2 – 1 (21-17,19-21,15-9)

ΤΕΡΖΙΟΥ Φ. /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ Ν. – ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ι. / ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ  ΕΛ. 1 – 2 (21-15,17-21,9-15)

ΤΕΡΖΙΟΥ ΑΡ. / ΣΟΥΣΑΡΗ Π.  – ΓΚΙΚΑ Α. / ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ  Ρ. 2 – 1 (17-21,21-17,15-13)

ΜΑΛΛΙΑΚΑ  ΑΛ. / ΤΣΑΚΙΡΗ Μ. – ΚΟΥΚΟΥΓΚΕΛΗ / ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ 1 – 2  (21-13,19-21,8-15)

ΚΛΑΔΙΤΗ  Κ. / ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ Μ. – ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε. / ΤΟΤΟΝΗ  Γ. 0 – 2  (14-21,10-21)

ΚΟΥΚΟΥΓΚΕΛΗ / ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ – ΓΚΙΚΑ  Α. / ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ  Ρ.     0 – 2 (12-21,17-21)

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε. / ΤΟΤΟΝΗ  Γ. – ΤΕΡΖΙΟΥ Φ. /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ Ν. 0 – 2 (14-21,7-21)

Ημιτελικοί

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ι. / ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ  ΕΛ. – ΓΚΙΚΑ Α. / ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ  Ρ. 2 – 0 (21-10,22-20)

ΤΕΡΖΙΟΥ ΑΡ. / ΣΟΥΣΑΡΗ Π.  – ΤΕΡΖΙΟΥ Φ. /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ Ν. 0 – 2 (12-21,8-21)

Τελικός

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ι. / ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ  ΕΛ. – ΤΕΡΖΙΟΥ Φ. /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ Ν. 0   – 2 (14-21,15-21)

Τελική Κατάταξη

1ΤΕΡΖΙΟΥ Φ. /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ Ν.

2 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ι. / ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ  ΕΛ.

3 ΓΚΙΚΑ  Α. / ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ  Ρ.

3 ΤΕΡΖΙΟΥ ΑΡ. / ΣΟΥΣΑΡΗ Π.

5 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε. / ΤΟΤΟΝΗ  Γ.

5 ΚΟΥΚΟΥΓΚΕΛΗ / ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ

7 ΜΑΛΛΙΑΚΑ  ΑΛ. / ΤΣΑΚΙΡΗ Μ.

7 ΚΛΑΔΙΤΗ  Κ. / ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ Μ.

9 ΑΜΠΛΙΑΝΙΤΗ Μ. / ΜΟΣΧΟΥ  Γ.

 

Άνδρες:

ΣΙΜΕΛΙΤΙΔΗΣ / ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ – ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ / ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ 2     – 1 (21-8,16-21,15-9)

ΦΙΛΙΠΠΟΥ / ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ – ΜΑΥΡΑΚΗΣ / ΠΑΠΠΑΣ 0   – 2 (7-21,8-21)

ΧΑΡΙΣΤΗΣ / ΤΕΡΖΙΟΥ – ΣΙΜΕΛΙΤΙΔΗΣ / ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ 2 – 0 (21-14,21-10)

ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ –  ΜΠΑΛΗΣ / ΜΑΝΩΛΗΣ 2 – 0 (21-13,21-17)

ΓΕΡΑΚΗΣ / ΟΡΜΕΝΑΙ – ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ / ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ 2 –  0  (21-18,21-18)

ΦΛΕΒΑΡΗΣ / GENOF – ΜΑΥΡΑΚΗΣ / ΠΑΠΠΑΣ     0 – 2 (18-21,17-21)

ΦΙΛΙΠΠΟΥ / ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ – ΣΙΜΕΛΙΤΙΔΗΣ / ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ 2 – 0 (21-9,21-16)

ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ / ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ – ΦΛΕΒΑΡΗΣ / GENOF 0   – 2 (17-21,14-21)

ΧΑΡΙΣΤΗΣ / ΤΕΡΖΙΟΥ – ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ 2 – 0 (21-12,21-16)

ΓΕΡΑΚΗΣ / ΟΡΜΕΝΑΙ – ΜΑΥΡΑΚΗΣ / ΠΑΠΠΑΣ    2 – 0 (22-20,21-19)

ΦΙΛΙΠΠΟΥ / ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΜΠΑΛΗΣ / ΜΑΝΩΛΗΣ 2 – 0 (21-10,21-14)

ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ / ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ-ΦΛΕΒΑΡΗΣ / GENOF 0-2    (18-21,12-21)

ΦΙΛΙΠΠΟΥ / ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ – ΜΑΥΡΑΚΗΣ / ΠΑΠΠΑΣ 0   – 2 (12-21,4-21)

ΦΛΕΒΑΡΗΣ / GENOF – ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ 2 – 0 (21-8,21-19)

Ημιτελικοί

ΧΑΡΙΣΤΗΣ / ΤΕΡΖΙΟΥ – ΜΑΥΡΑΚΗΣ / ΠΑΠΠΑΣ 2-0 (21-18,21-17)

ΓΕΡΑΚΗΣ / ΟΡΜΕΝΑΙ – ΦΛΕΒΑΡΗΣ / GENOF 2   – 0 (21-10,21-16)

Τελικός

ΧΑΡΙΣΤΗΣ / ΤΕΡΖΙΟΥ – ΓΕΡΑΚΗΣ / ΟΡΜΕΝΑΙ 0   – 2 (13-21,23-25)

Τελική Κατάταξη

1 ΓΕΡΑΚΗΣ / ΟΡΜΕΝΑΙ

2 ΧΑΡΙΣΤΗΣ / ΤΕΡΖΙΟΥ

3 ΜΑΥΡΑΚΗΣ / ΠΑΠΠΑΣ

3 ΦΛΕΒΑΡΗΣ / GENOF

5 ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ

5 ΦΙΛΙΠΠΟΥ / ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ

7 ΜΠΑΛΗΣ / ΜΑΝΩΛΗΣ

7 ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ / ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

9 ΣΙΜΕΛΙΤΙΔΗΣ / ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ

9 ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ / ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ


Αμορανίτη – Γκένοφ οι νικητές του Μεικτού

31 Ιουλίου 2017 στο 17:43 | Αναρτήθηκε στις Ξυλοσοφία, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, μπιτς βόλεϊ, μικτό, Rodian Beach Volleyball Cup | Σχολιάστε

Η Ελισάβετ Αμορανίτη και ο Ντάνιελ ήταν οι νικητές στο μεικτό τουρνουά του Rodian Beach Volleyball Cup που διοργανώνει ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ αυτό το καλοκαίρι.

Τα εννέα ζευγάρια που αγωνίσθηκαν στο τουρνουά πρόσφεραν συναρπαστικές αναμετρήσεις και πολύ καλό θέαμα στους φίλους του μπιτς βόλεϊ που παρακολούθησαν τους αγώνες το σαββατοκύριακο, στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Στον τελικό η Ελισάβετ Αμορανίτη και ο Ντάνιελ Γκένοφ χρειάστηκαν το τάι μπρέικ για να κερδίσουν τα αδέλφια Φαμπιόλα και Αλμπάν Τερζίου (2-1 σετ 21-18/15-21/15-12) ενώ η Κατερίνα Χειμωνέττου και ο Μάνος Τάκκος κατέκτησαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο νικώντας στον μικρό τελικό τους Κωνσταντίνα Λορένζου / Σεβαστό Φιλίππου με 2-0 σετ (21-16,21-12)

Τις απονομές των μεταλλίων στις τρεις πρώτες ομάδες του τουρνουά έκαναν, ο Δημοτικός Σύμβουλος και πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού και Αθλητισμού Ρόδου (ΔΟΠΑΡ) κ. Στέφανος Κυριαζής και ο πρόεδρος της Τελχινίδας και Γεν. Γραμματέας της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου κ. Στάθης Μαθιουδάκης.

Το 2ο αυτό τουρνουά του φετινού Rodian Beach Volleyball Cup πραγματοποιήθηκε με την χορηγία της επιχείρησης «ΞΥΛΟΣΟΦΙΑ – ξυλουργικές εργασίες». Ήταν υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και είχε την πολύτιμη στήριξη του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού και Αθλητισμού Ρόδου (ΔΟΠΑΡ), του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου, του Play Café και του XL Energy.

 

Αποτελέσματα

Α΄ Γύρος

Χειμωνέττου / Τάκκος – Τερζιου / Τερζιου 0-2 (22-24,19-21)

Β΄ Γύρος

Ντέμο / Μακρής – Αμορανίτη / Γκένοφ 0-2  (12-21,16-21)

Λορέντζου / Φιλίππου – Ντουμάνογλου / Καζαντζάκης 2-1 (21-9,17-21,15-11)

Δαουτοπούλου / Μαθιουδάκης – Κουκουγκέλη / Χαριστής 1-2 (22-20,5-21,5-15)

Τερζιου / Τερζιου – Κουντζούκη / Μπαλής 2-0 (21-13,21-10)

Γ΄ Γύρος (οι νικητές προκρίνονται ημιτελικό)

Αμορανίτη / Γκένοφ – Λορέντζου / Φιλίππου 2-0 (21-17,21-16)

Κουκουγκέλη / Χαριστής – Τερζιου / Τερζιου 0-2 (14-21,13-21)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση

Χειμωνέττου / Τάκκος – Ντέμο / Μακρής 2-0 (21-18,21-17)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 7η θέση

Δαουτοπούλου / Μαθιουδάκης – Κουντζούκη / Μπαλής 2-0 (21-18,21-13)

Χειμωνέττου / Τάκκος – Ντουμάνογλου / Καζαντζάκης 2-0 (23-21,21-13)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση

Κουκουγκέλη / Χαριστής – Χειμωνέττου / Τάκκος 0-2 (12-21,11-21)

Δαουτοπούλου / Μαθιουδάκης –  Λορέντζου / Φιλίππου 1-2 (20-22,21-19,4-15)

Ημιτελικοί

Αμορανίτη / Γκένοφ – Χειμωνέττου / Τάκκος 2-0 (21-18,22-20)

Τερζιου / Τερζιου – Λορέντζου / Φιλίππου 2-0 (21-15,22-20)

Μικρός Τελικός (3η,4η θέση)

Λορέντζου / Φιλίππου – Χειμωνέττου / Τάκκος 0-2 (16-21,12-21)

Τελικός (1η,2η θέση)

Αμορανίτη / Γκένοφ – Τερζιου / Τερζιου 2-1 (21-18,15-21,15-12)

 

Τελική Κατάταξη

1 Ελισάβετ Αμορανίτη / Ντάνιελ Γκένοφ

2 Φαμπιόλα Τερζίου / Αλμπαν Τερζίου

3 Κατερίνα Χειμωνέττου / Μάνος Τάκκος

4 Κωνσταντίνα Λορέντζου / Σεβαστός Φιλίππου

5 Κέλυ Δαουτοπούλου / Στάθης Μαθιουδάκης

 Νένα Κουκουγκέλη / Στέλιος Χαριστής

7 Φεράχ Ντουμάνογλου / Γιώργος Καζαντζάκης

 Νίκη Κουντζούκη / Παναγιώτης Μπαλής

 ‘Αντζελα Ντέμο / Νίκος Μακρής

.

.

Το επόμενο επόμενο τουρνουά του Rodian Beach Volleyball Cup 2017 θα είναι Ανδρών – Γυναικών  και είναι προγραμματισμένο για τις 26 & 27 Αυγούστου.   

 

Δείτε περισσότερες φωτογράφιες από το τουρνουά

Μπιτς βόλεϊ: 5η πανελλήνια θέση για τις ροδίτικες ομάδες

30 Ιουλίου 2017 στο 17:28 | Αναρτήθηκε στις παίδες, πανελλήνιο πρωτάθλημα, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, αγώνες, ανάπτυξη, κορασίδες | Σχολιάστε

Άλλη μια μεγάλη επιτυχία για το Ροδίτικο μπιτς βόλεϊ αποτελεί η 5η που κατέκτησαν η Ανθή Γκίκα με τη Ραφαηλία Κουφομανώλη και η Ιωάννα Αθανασίου με την Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα στις Ράχες Στυλίδας.

Στα τελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ για αθλήτριες κάτω των 17 ετών  οι νεαρές ροδίτισσες έφθασαν ένα βήμα πριν στους ημιτελικούς και κατατάχτηκαν στην 5η θέση.

Οι Γκίκα/ Κουφομανώλη ηττήθηκαν από τις Μ. Πατρώνη / Χ. Σπυροπούλου με 0-2 σετ (12-21,6-21) ενώ οι Αθανασίου/Μαμαλίγκα έχασαν την πρόκριση στην τετράδα μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα από τις Μ. Πιέτα / Α. Σουρβίνου  με 1-2 σετ (19-21,24-22,15-17).

Οι διακρίσεις για το Δωδεκανησιακό βόλεϊ συνεχίστηκαν  στις Ράχες αφού 5οι κατατάχτηκαν και οι Γιάννης  Καρδούλιας / Σάββας  Κυπριώτης από την Κω που αποκλείστηκαν στον προημιτελικό από τους Χ. Ποιμενίδη / Λ. Χατζίδη με 0-2 σετ (7-21,9-21)

Γκίκα/Κουφομανώλη στην 8αδα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

30 Ιουλίου 2017 στο 06:07 | Αναρτήθηκε στις παίδες, πανελλήνιο πρωτάθλημα, Ε.Ο.ΠΕ., Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, αγώνες, κορασίδες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Τρεις ομάδες από τα Δωδεκάνησα, 2 κοριτσιών και 1 αγοριών,  έχουν προκριθεί στις 8 καλύτερες ομάδες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μπιτς βόλεϊ Κ17 που φιλοξενείται στις Ράχες Στυλίδας.

Σήμερα το απόγευμα θα αναδειχθούν οι φετινοί πρωταθλητές Ελλάδας στους Παίδες και στις Κορασίδες και οι εκπρόσωποι του Δωδεκανησιακού μπιτς βόλεϊ διεκδικούν με αξιώσεις νέες διακρίσεις.

Οι πολύ καλές εμφανίσεις έφεραν την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Τελικού τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ Κορασίδων (κάτω των 17 ετών) στις Ανθή Γκίκα και Ραφαηλια Κουφομανωλη.

Η μεγάλη αυτή επιτυχία των αθλητριών της Τελχινίδας ήρθε μετά την κατάκτηση της 2ης θέσης στον Δ΄ όμιλό αφού νίκησαν με 2-0 σετ (21-11,21-16) τις Ε. Μπαχλάβα / Π. Πουρλιοτοπούλου και ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες με 1-2 σετ (22-20,12-21,15-17) από τις Μ. Πιέτα / Α. Σουρβίνου.

Οι νεαρές ροδίτισσες θα αντιμετωπίσουν, για την πρόκριση στον ημιτελικό του τουρνουά, τις Μ. Πατρώνη / Χ. Σπυροπούλου (1ες του Β΄ ομίλου).

Στην σημαντική αυτή διοργάνωση οι πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου Ιωάννα Αθανασίου και Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα προκρίθηκαν κι αυτές σαν 2ες του Β΄ ομίλου (με μια νίκη και μία ήττα) στα προημιτελικά και θα αντιμετωπίσουν τις Μ. Πιέτα / Α. Σουρβίνου  για μια θέση στους ημιτελικούς.

Στα αγόρια, οι Γιάννης  Καρδούλιας / Σάββας  Κυπριώτης από την Κω έχουν περάσει στους 8 της διοργάνωσης (‘άφησαν’ έξω τους Κων/νος Θανόπουλος / Ζαχαρίας  Ήλιος επίσης από την Κω) και στην προσπάθειά τους να μπουν στην τετράδα θα βρεθούν απέναντι στους Χ. Ποιμενίδη / Λ. Χατζίδη.

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: