ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αγώνες βόλεϊ 19 & 20 Οκτωβρίου

18 Οκτωβρίου 2019 στο 00:43 | Αναρτήθηκε στις Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου θα διεξαχθούν οι αγώνες:

 

Κατηγορία

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

σκορ

κορίτσια Κ20

Σαβ,19/10τ

15:00

Κω

Αθλοπ. Κω

Τελχινίς

 

κορίτσια Κ18

Σαβ,19/10

17:00

Κω

Αθλοπ. Κω

Τελχινίς

 

κορίτσια Κ20

Σαβ,19/10

19:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

Διαγόρας

 

κορίτσια Κ20

Σαβ,19/10

20:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Ρόδος

 

Κύπελ.Γυναικών

Κυρ,20/10

18:30

Βενετόκλειο

Ρόδος

Ροδίων Άθλησις

 

Κύπελ.υναικών

Κυρ,20/10

19:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

Τελχινίς

 

 

Γκίκα/Κουφομανώλη στις γυναίκες και Γεράκης/Ορμενάι στους άνδρες οι φετινοί Πρωταθλητές Δωδεκανήσου στο μπιτς βόλεϊ

05 Σεπτεμβρίου 2019 στο 15:53 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Ολοκληρώθηκε το σαββατοκύριακο που μας πέρασε το φετινό Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ.  Στο τελικό τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα ο Μιχάλης Γεράκης και ο Λέντσι Ορνμενάι, επαναλαμβάνοντας την επιτυχία τους το 2017, ανακηρύχτηκαν πρωταθλητές Δωδεκανήσου στους άνδρες αφού στον μεγάλο τελικό νίκησαν τους Στάθη Μαθιουδάκη και Τάσο Παππά με 2-0 σετ (21-14, 23-21).

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Γιώργος Γκιζέττης και Νίκος Μακρής που επικράτησαν στο τάι μπρέικ στον μικρό τελικό των Βασίλη Καφαντάρη και Στέλιου Χαριστή με 2-1 σετ (16-21,21-17,15-11.

Πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου για το 2019 είναι οι Ανθή Γκίκα με την Ραφαηλία Κουφομανώλη που νίκησαν στον τελικό τις Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου με 2-0 σετ (21-16,21-11) ενώ στο ματς για το χάλκινο μετάλλιο η Σταματίνα Γκιζέττη και η Φαίη Μίχου επικράτησαν των Νικολέτα Γκίκα και Ελένης Μαστόρου με 2-0 σετ (21-14,21-07).

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου συγχαίρει όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες που αγωνίσθηκαν και ευχαριστεί για την στήριξη τους στην πραγματοποίηση του φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ, την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, τον Δημοτικό Οργανισμό Πολιτισμού και Αθλητισμού Ρόδου (ΔΟΠΑΡ), την ναυτιλιακή εταιρία BLUE STAR FERRIES, τον Δήμο Κω και  τις επιχειρήσεις ‘10GR Hotel & Wine Bar’, ‘BARDOS WOOD – Εμπόριο Ξυλείας, ‘Ιβίσκος – Fine Foods’, ‘Ξυλοσοφία – ξυλουργικές εργασίες’, ‘Hedera Print House’, ‘Vargas Sport’, ‘Κυριακούλης – Νερά Μήλος’, ‘Exis – sport events’, ‘Ψητόπολις – ψητοπωλείο’, ‘Αντώνης – γενικές οικοδομικές εργασίες’ ‘G-Liv, Γιώργος Λιβανόπουλος – Εμπόριο τουριστικών ειδών’ και CIEL café και τον Νεκτάριο Γεράκη για τη μουσική επιμέλεια στα τουρνουά.

 

Ακολουθούν οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα του Τελικού Τουρνουά:

Άνδρες:

Τελική κατάταξη

1οι Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι

2οι Στάθης Μαθιουδάκης/Τάσος Παππάς

3οι Γιώργος Γκεζέττης/Νίκος Μακρής

4οι Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής

5οι Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης

     Γιώργος Κουτσογιαννόπουλος/Γιάννης Φλεβάρης

7οι Νεκτάριος Γεράκης/Δημήτρης Μανώλης

     Γιόχαν Βαργκας/Νίκος Τσιντομηνάς

 

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων

Στάθης Μαθιουδάκης/Τάσος Παππάς-Γιόχαν Βαργκας/Νίκος Τσιντομηνάς 2-1 (21-11,13-21,15-11)

Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι-Γιώργος Κουτσογιαννόπουλος/Γιάννης Φλεβάρης 2-1 (16-21,21-14,15-08)

Γιώργος Γκεζέττης/Νίκος Μακρής-Νεκτάριος Γεράκης/Δημήτρης Μανώλης 2-0 (21-05,21-16)

Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης-Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής 0-2 (18-21,23-25)

Στάθης Μαθιουδάκης/Τάσος Παππάς-Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι 2-1 (28-30,21-19,16-14)

Γιόχαν Βαργκας/Νίκος Τσιντομηνάς-Γιώργος Κουτσογιαννόπουλος/Γιάννης Φλεβάρης 0-2 (11-21,14-21)

Γιώργος Γκεζέττης/Νίκος Μακρής-Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής 2-0 (21-19,21-19)

Νεκτάριος Γεράκης/Δημήτρης Μανώλης-Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης 0-2 (10-21,07-21)

Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι-Γιώργος Κουτσογιαννόπουλος/Γιάννης Φλεβάρης 2-0 (20-21,14-21)

Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής-Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης 2-0 (28-26,20-22)

Ημιτελικοί     

Στάθης Μαθιουδάκης/Τάσος Παππάς-Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής 2-0 (21-17,21-14)

Γιώργος Γκεζέττης/Νίκος Μακρής-Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι 1-2 (21-17,15-24,13-15)

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)     

Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής-Γιώργος Γκεζέττης/Νίκος Μακρής 1-2 (21-16,17-21,11-15)

Τελικός (1η – 2η θέση)     

Στάθης Μαθιουδάκης/Τάσος Παππάς-Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι 0-2 (14-21,21-13)

 

Γυναίκες:

Τελική κατάταξη

1ες Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη (Πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου)

2ες Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου

3ες Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου

4ες Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου

5ες Ματίνα Αμερικάνου/Άννα Μηλοπούλου

     Βασιλική Ηράκλη/Σόνι Μπαλλίου

7ες Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές

     Σία Ζάγορα/Κριστιάνα Ζντράβα

 

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων

Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη-Βάσω Ηράκλη/Σόνι Μπαλλίου 2-0 (21-08,21-10)

Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου-Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκλη Τσερκές  2-0 (21-09,21-18)

Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου-Σία Ζάγορα/Κριστιάνα Ζντράβα 2-0 (21-05,21-07)

Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου-Ματίνα Αμερικάνου/Άννα Μηλοπούλου 2-0 (25-23,21-10)

Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη-Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου 2-0 (21-04,21-12)

Βάσω Ηράκλη/Σόνι Μπαλλίου-Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκλη Τσερκές  2-1 (12-21,21-18,15-12)

Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου-Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου 2-0 (21-09,21-12)

Σία Ζάγορα/Κριστιάνα Ζντράβα-Ματίνα Αμερικάνου/Άννα Μηλοπούλου 0-2 (11-21,12-21)

Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)    

Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου-Βάσω Ηράκλη/Σόνι Μπαλλίου 2-0 (21-07,21-11)

Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου-Ματίνα Αμερικάνου/Άννα Μηλοπούλου 2-0 (21-09,21-16)

Ημιτελικοί     

Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη-Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου 2-1 (15-21,21-09,15-13)

Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου-Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου 2-0 (21-10,21-18)

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)     

Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου-Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου 2-0 (21-14,21-07)

Τελικός (1η – 2η θέση)     

Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη-Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου 2-0 (21-16,21-11)

.

Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα Μπιτς βόλεϊ 2019: Αθανασιάδη/ Αθανασιάδη και Χατζηνικολάου/Φωλιάς οι νικητές στο 3ο Τουρνουά Ανδρών & Γυναικών

27 Αυγούστου 2019 στο 15:49 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα | Σχολιάστε

Με νικητές στις γυναίκες τις δίδυμες αδερφές Αθανασιάδη και στους άνδρες τον έμπειρο προπονητή Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου και  τον νεαρό Λευτέρη Φωλιά ολοκληρώθηκε το 3ο τουρνουά Ανδρών και Γυναικών του φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ. Το τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις μπιτς βόλεϊ στον Ναυτικό Όμιλο Κω  διοργάνωσε η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω με την στήριξη της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, της ναυτιλιακής εταιρίας BLUE STAR FERRIES, του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού και Αθλητισμού Ρόδου, του Δήμου Κω και των επιχειρήσεων ‘10GR Hotel & Wine Bar’, ‘BARDOS WOOD – Εμπόριο Ξυλείας, ‘Κυριακούλης – Νερά Μήλος’, ‘Ξυλοσοφία – ξυλουργικές εργασίες’, IBISKOSFINE FOODS, Vargas Srort-Κατάστημα αθλητικών ειδών, Πανεπιστήμιο Νεάπολης Πάφος, EXIS sport events

 

Στις γυναίκες συμμετείχαν 8 ζευγάρια ενώ στους άνδρες αγωνίστηκαν 12 ομάδες. Στον τελικό των γυναικών οι αδελφές Αθανασίου ενώ βρίσκονταν πίσω στο σκορ σχεδόν σε όλο το 1ο σετ κατάφεραν να το κερδίσουν και με ανεβασμένη ψυχολογία να πάρουν και το 2ο σετ αφήνοντας στις Γκίκα/ Κουφομανώλη τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο.

Στους άνδρες σε μία ενδοοικογενειακή κόντρα αφού πατέρας και γιος βρέθηκαν αντιμέτωποι ο Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου και ο Λευτέρης Φωλιάς μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρων απ’ την αρχή έως και τον τελευταίο πόντο νίκησαν με 2-1 σετ τους Δημήτρη Χατζηνικολάου και Παναγιώτη Υδραίο.   

Την απονομή των μεταλλίων στους νικητές έκανε ο πρόεδρος της Τοπικής Επιτροπής Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου Στάθης Μαθιουδάκης.

Το Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ θα ολοκληρωθεί το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 31 Αυγούστου & 1 Σεπτεμβρίου με το Τελικό Τουρνουά

από το οποίο θα βγουν και οι φετινοί πρωταθλητές Δωδεκανήσου σε άνδρες και γυναίκες.

 

Ακολουθούν οι τελικές κατατάξεις του 3ου τουρνουά:

Άνδρες:

Τελική κατάταξη

1οι Χατζηνικολάου Α. / Φωλιάς

2οι  Χατζηνικολάου Δ. / Υδραίος

3οι  Μπίλλης / Νικολάι

     Γαμβρέλης Α./ Παπαστεριάδης

5οι  Γαμβρέλης Π./ Περής

     Κεφαλιανός / Φωτόπουλος

    Μουλάς / Μπαρακάκης

    Αλεξούδης / Σαρίκιζης

9οι  Μαραγκός / Φιλίππου

     Γκιζέττης/ Μαθιουδάκης

     Θανόπουλος / Κυπριώτης

    Καρδούλιας / Σπύρου

 

Γυναίκες:

Τελική κατάταξη

1ες Αθανασίαδη Α. / Αθανασιάδη Δ.

2ες Γκίκα / Κουφομανώλη

3ες Ευθυμίου /Κυπριώτη

      Αϊβαλιώτη / Μισίρη

5ες Ματσούρη /Πισσάρη

     Μυρονίδη / Μυρονίδη

7ες Λάμπρου / Λιάλιου

     Γκιζέττη / Σουσάρη

 

3η θέση στο OLYMPIAN MASTERS για Τερζίου/Μάτιου.

22 Ιουλίου 2019 στο 13:57 | Αναρτήθηκε στις πανελλήνιο πρωτάθλημα, Μάτιου, Τερζίου, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Επανέλαβαν την επιτυχία τους στο Αντίρριο και κατέκτησαν την 3η θέση και στο Olympian Μasters η Διονυσία Μάτιου και η Φαμπιόλα Τερζίου.

Παίζοντας εξαιρετικά την 1η ημέρα του 3ου Masters του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ που πραγματοποιήθηκε στα ιερά χώματα της Αρχαίας Ολυμπίας (19-21/7) οι νεαρές αθλήτριες προκρίθηκαν αήττητες στη ημιτελική φάση.

Αναλυτικά, στους αγώνες του β΄ ομίλου επικράτησαν χωρίς να χάσουν σετ των Δήμητρας Ευθυμιοπούλου/Κατερίνας Καπόλου (21-17,21-11) και της ομάδας των Έφης Μυρίλλα και Λήδας Σαριδάκη (21-17,21-10) ενώ στον νοκ-άουτ αγώνα της προημιτελικής φάσης ξεπέρασαν με 2-0  σετ και το εμπόδιο της Μαρίας Αποστολάκη/Αλίκης Σπηλιωτοπούλου (25-23,21-17).

Την Κυριακή το  πρωί, στον ημιτελικό, συνάντησαν ξανά τις Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη τις οποίες είχαν νικήσει την προηγούμενη μέρα στα ματς των ομίλων. Η έλλειψη συγκέντρωσης όμως και το άγχος τους στέρησε τη συμμετοχή τους σε έναν τελικό Masters.  Η ροδίτισσα Φαμπιόλα Τερζίου και η συμπαίχτριά της Διονυσία Μάτιου από την Κατερίνη έπαιξαν μέτρια και ηττήθηκαν με 0-2 σετ (18-21,18-21).

Η 3η θέση που κατέλαβαν οι δύο αθλήτριες αποτελεί μια ακόμη επιτυχία τους, τις διατηρεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας των Γυναικών και τους εξασφαλίσει τη συμμετοχή στο κεντρικό ταμπλό του Τελικού Τουρνουά του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ που θα διεξαχθεί το ερχόμενο σαββατοκύριακο στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης αλλά και στο κυρίως ταμπλό του τελικού τουρνουά του πρωταθλήματος Κ22 (για αθλήτριες κάτω των 22 ετών) που θα διεξαχθεί από 9-11 Αυγούστου στις Ράχες Φθιώτιδας.

Οι Μάτιου/Τερζίου για να μπορούν να συμμετέχουν στα σημαντικά αυτά τουρνουά έχουν την υποστήριξη των οικογενειών τους, των επιχειρήσεων από τη Ρόδο, «G–Liv, Γιώργος Λιβανόπουλος – Εμπόριο τουριστικών ειδών» και «Special-Ψητοπωλείο» και της «ARLA PROTEIN – Επιδόρπια & Ροφήματα».

Τρίτη θέση στο ANTIRRION MASTERS και χρυσό μετάλλιο στο Regional κ19 για τις Φαμπιόλα Τερζίου και Διονυσία Μάτιου

16 Ιουλίου 2019 στο 15:28 | Αναρτήθηκε στις πανελλήνιο πρωτάθλημα, Μάτιου, Τερζίου, Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

 

Με πολλή μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το αγωνιστικό τριήμερο 13-15 Ιουλίου για τις νεαρές αθλήτριες Φαμπιόλα Τερζίου και Διονυσία Μάτιου. Για ακόμα μία φορά τα δυο κορίτσια επιβεβαιώνουν την διαρκή  αγωνιστική τους εξέλιξη σημειώνοντας όλο και μεγαλύτερες επιτυχίες. Στο δεύτερο στη σειρά τουρνουά Masters του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Γυναικών που πραγματοποιήθηκε στο Αντίρριο στις 13-14 Ιουλίου οι Τερζίου/Μάτιου κατάφεραν να προκριθούν στους ημιτελικούς της διοργάνωσης αήττητες, αφήνοντας πίσω τους πολύ δυνατά και έμπειρα ζευγάρια (29 συνολικά συμμετοχές), παρά τον εξαιρετικά δυνατό άνεμο που έκανε πολύ δύσκολες τις αγωνιστικές συνθήκες για τους αθλητές της διοργάνωσης και παρόλο που η Φαμπιόλα Τερζίου αγωνίστηκε ύστερα από μία αρκετά σοβαρή τροφική δηλητηρίαση.

Πιο συγκεκριμένα οι νεαρές αθλήτριες (Νο 2 στο ταμπλό) νίκησαν στα ματς του ομίλου τους αρχικά τις Διώτη Π./Σαμπάτη (Νο10) με 2-1 σετ (19-21,21-19,15-11) και στη συνέχεια τις Βλασερού Π./Πολίτη Ε.(Νο7) με 2-0 (21-15,21-16). Ως πρώτες του Β’ ομίλου αντιμετώπισαν στα προημιτελικά τις Τριανταφυλλίδη Ε./Σακελλαρίδη Π. (Νο11) τις οποίες και νίκησαν με 2-0 (21-16,21-14) και προκρίθηκαν αήττητες στις τέσσερεις καλύτερες ομάδες του τπυρνουά.

Στον ημιτελικό, απέναντι στις Καραγκούνη Δ./Κουρτίδου Π. (Νο5) προσπάθησαν πάρα πολύ να κερδίσουν το πρώτο σετ αλλά τελικά το έχασαν στις λεπτομέρειες 25-23, ενώ στο δεύτερο σετ δε βρήκαν ποτέ ρυθμό ώστε να γίνουν αρκετά ανταγωνιστικές προκειμένου να διεκδικήσουν την πρόκριση στον τελικό του τουρνουά και έχασαν με 25-10.

Η τρίτη θέση είναι η μεγαλύτερη τους επιτυχία σε διοργάνωση Masters ως τώρα, αφού στο προηγούμενο τουρνουά βγήκαν πέμπτες. Με αυτή τους της την επιτυχία είναι πλέον στη δεύτερη θέση της ομαδικής βαθμολογίας γυναικών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Αμέσως μετά το τέλος της διοργάνωσης οι δύο αθλήτριες που έχουν την υποστήριξη του των επιχειρήσεων από τη Ρόδο, «G–Liv, Γιώργος Λιβανόπουλος – Εμπόριο τουριστικών ειδών» και «Special-Ψητοπωλείο» και της «ARLA PROTEIN – Επιδόρπια & Ροφήματα» ταξίδεψαν στη Θεσσαλονίκη για να αγωνιστούν στο regional k19 της ΕΣΠΕΜ (Ένωση Σωματείων Βόλεϊ Μακεδονίας).

Στο τουρνουά αυτό που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα στις εγκαταστάσεις του Avant Garde στην Καρδία  κατέκτησαν, χωρίς να δυσκολευτούν, κύπελλο και χρυσό μετάλλιο γεγονός που τους εξασφαλίζει την πρόκριση στον τελικό του πανελληνίου πρωταθλήματος κ19 που θα πραγματοποιηθεί στη Ρόδο στις 2-4 Αυγούστου.

Η Φαμπιόλα Τερζίου αναφέρει: “Ήταν ένα πολύ δύσκολο και απαιτητικό τριήμερο και είμαι ενθουσιασμένη με το αποτέλεσμα. Στο Αντίρριο έπαιξα τον πρώτο αγώνα υποφέροντας από τροφική δηλητηρίαση. Έκανα εμετούς  πριν και μετά από το παιχνίδι, ενώ κατά τη διάρκεια του αγώνα ένιωθα άρρωστη και εξαντλημένη. Ήθελα απλώς να τελειώσει ο αγώνας ενώ ταυτόχρονα ήξερα ότι έπρεπε οπωσδήποτε να νικήσουμε γιατί θα ήταν πιο δύσκολο μετά να προκριθούμε στην τετράδα. Ευτυχώς το επόμενο παιχνίδι ήταν αρκετά αργότερα και είχα συνέλθει αρκετά. Στο τουρνουά αυτό είχε πάρα πολύ αέρα και δεν το ευχαριστήθηκα. Δεν έχω ξανά αγωνιστεί με τόσο αέρα. Ακόμα και όταν κερδίζαμε ένιωθα πως δεν παίζουμε ωραία. Στον ημιτελικό στο πρώτο σετ το παλέψαμε πολύ, αλλά στο δεύτερο οι αντίπαλες βρήκαν καλό ρυθμό και εκμεταλλεύτηκαν τον άνεμο ενώ εμείς αποσυντονιστήκαμε και χάσαμε εύκολα. Ωστόσο είμαι πολύ χαρούμενη με την τρίτη θέση. Επίσης είμαι ενθουσιασμένη που κερδίζοντας την πρώτη θέση στο regional Μακεδονίας εξασφαλίσαμε τη συμμετοχή μας στο τελικό τουρνουά κ19 που θα γίνει στην πόλη μου, τη Ρόδο, στο οποίο έχει ήδη προκριθεί και η αδερφή μου Αριέττα αφού κατέκτησε την πρώτη θέση στο regional κ19 που έγινε στην Κω”.

Ραφαηλία Κουφομανώλη και Μάνος Τάκος την 1η θέση στο Μικτό

10 Ιουλίου 2019 στο 07:27 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, μπιτς βόλεϊ, μικτό | Σχολιάστε

Η Ραφαηλία Κουφομανώλη και ο Μάνος Τάκος ήταν το ζευγάρι που πήρε το χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά μπιτς βόλεϊ για μικτές ομάδες που διοργάνωσε ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ το Σάββατο 6 Ιουλίου στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Στο μεγάλο τελικό οι Κουφομανώλη/Τάκος νίκησαν δύσκολα την Ασημίνα Προβατοπούλου και τον Μανώλη Κοκολάκη με 2-0 σετ (15-12,15-13). Οι νικητές είχαν αποκλείσει στον ημιτελικό το ζευγάρι των Αγγελική Αγγελή/Στέλιου Χαριστή ενώ η ομάδα Προβατοπούλου/Κοκολάκη προκρίθηκε εις βάρος των Αριέτα Τερζίου/Αλμπάν Τερζίου που αποχώρησαν λόγω τραυματισμού στην αρχή του 2ου ημιτελικού.

Το τουρνουά ήταν υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και έγινε με τη στήριξη του ΔΟΠΑΡ και των επιχειρήσεων “ΞΥΛΟΣΟΦΙΑ – ξυλουργικές εργασίες”, “G-Liv, Γιώργος Λιβανόπουλος – Εμπόριο τουριστικών ειδών”, “Ciellounge café –bar”,  “Special – Ψητοπωλείο” και  της κάβας “Κυριακούλης”.

 

 

Τελική κατάταξη και αποτελέσματα:

 

Τελική Κατάταξη

1η  θ. Ραφαηλία Κουφομανώλη / Μάνος Τάκος

2η  θ. Ασημίνα Προβατοπούλου / Μανώλης Κοκολάκης

3η θ. Αγγελική Αγγελή / Στέλιος Χαριστής

4η θ. Αριέτα Τερζίου / Αλμπάν Τερζίου

5η θ. Πάολα Σουσάρι / Αντώνης Χατζηγεωργίου

        Σταματίνα Γκιζέττη / Γιώργος Γκιζέττης

7η θ. Ελένη Μαστόρου / Γιώργος Μαστόρου

        Βαλσαμίνα Τσιράκου / Τάσος Παππάς

9η θ. Μαρία Λαμπρούση / Παναγιώτης Μαρκόπουλος

        Φανή Αργυροπούλου / Δημήτρης Καλιόζης

     

Αποτελέσματα

Α΄ Γύρος

Αργυροπούλου/Καλιόζης-Προβατοπούλου/Κοκολάκης 0-2 (11-15,16-18)

Αγγελή/Χαριστής-Λαμπρούση/Μαρκόπουλος 2-0 (15-08,15-09)

Β΄ Γύρος

Κουφομανώλη/Τάκος-Προβατοπούλου/Κοκολάκης 2-0 15-08,18-16)

Τσιράκου/Παππάς-Τερζίου/Τερζίου 1-2 (13-15,15-13,07-11)

Μαστόρου/Μαστόρου-Σουσάρι/Χ’γεωργίου 0-2 (10-15,12-15)

Γκιζέττη/Γκιζέττη- Αγγελή/Χαριστής 0-2 (13-15,05-15)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 9οι)

Λαμπρούση/ΜαρκόπουλοςΠροβατοπούλου/Κοκολάκης 1-2 (15-12,09-15,08-11)

Αργυροπούλου/Καλιόζης-Γκιζέττη/Γκιζέττη 1-2 (12-15,15-04,09-11)

Γ΄ Γύρος (οι νικητές προκρίνονται στον ημιτελικό)

Κουφομανώλη/Τάκος-Τερζίου/Τερζίου 0-2 (06-15,09-15)

Σουσάρι/Χ’γεωργίου-Αγγελή/Χαριστής 0-2 (15-17,12-15)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 7οι)

 

Προβατοπούλου/Κοκολάκης-Τσιράκου/Παππάς 2-1 (09-15,15-13,11-06)

Μαστόρου/Μαστόρου-Γκιζέττη/Γκιζέττης 0-2 (13-15,11-15)

Ταμπλό ηττημένων (οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται 5οι)

Προβατοπούλου/Κοκολάκης-Σουσάρι/Χ’γεωργίου 2-1 (15-12,10-15,11-08)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουφομανώλη/Τάκος 0-2 (09-15,10-15)

Ημιτελικοί (οι νικητές προκρίνονται στον τελικό)

Αγγελή/Χαριστής-Κουφομανώλη/Τάκος 0-2 (09-15,12-15)

Τερζίου/Τερζίου-Προβατοπούλου/Κοκολάκης 0-2 αα

Μικρός Τελικός

Τερζίου/Τερζίου-Αγγελή/Χαριστής 0-2 αα

Τελικός

Προβατοπούλου/Κοκολάκης-Κουφομανώλη/Τάκος 0-2 (12-15,13-15)

Δείτε το βίντεο του τελικού

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: