Δυναμικό ξεκίνημα για Φαμπιόλα Τερζίου στη Volley League

12 Οκτωβρίου 2020 στο 08:30 | Αναρτήθηκε στις Τερζίου, αποτελέσματα, βόλεϊ | Σχολιάστε

 

Η νεαρή αθλήτρια της Τελχινίδας, που φέτος αγωνίζεται με υποσχετική με τη φανέλα του Άρη Θεσσαλονίκης, έκανε το Σάββατο το  επίσημο αγωνιστικό της ντεμπούτο στα σαλόνια της πρώτης εθνικής κατηγορίας γυναικών, συμβάλλοντας με τη συμμετοχή και την απόδοση της στη νίκη της ομάδας της ενάντια στον πανίσχυρο Παναθηναϊκό.

Η ομάδα του Άρη, που βρέθηκε να χάνει εύκολα από το φαβορί με 0-2 μέσα στην έδρα του και βρέθηκε να απειλείται από έξι match point στο τρίτο σετ, κατάφερε να κερδίσει το τρίτο σετ με 32-30 και στη συνέχεια το παιχνίδι, σημειώνοντας μία επική -όπως χαρακτηρίστηκε – ανατροπή. 

Η νεαρή ροδίτισσα αγωνίζεται λίμπερο και ανταποκρίθηκε καλύτερα από το αναμενόμενο στο πρώτο της επίσημο ντέρμπι, σε έναν αγώνα πολύ υψηλού επιπέδου και απαιτήσεων, θέτοντας πλέον ακόμα πιο υψηλές προσδοκίες για το μέλλον.

Το ροδίτικο φίλαθλο κοινό που παρακολουθεί με ενδιαφέρον την πορεία της Φαμπιόλας Τερζίου όλα αυτά τα χρόνια είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει σε live streaming έναν αγώνα για γερά νεύρα.

Επόμενος αγώνας για τον Άρη και τη ‘Φάμπι’ το επόμενο Σάββατο (17/10) στη Νέα Ερυθραία κόντρα στις Αμαζόνες.

ΡΣΦΠ Τελχινίς: Princess of the Sand στο Καλλιπάτειρα (αποτελέσματα – φωτογραφίες – βίντεο)

15 Αυγούστου 2020 στο 17:38 | Αναρτήθηκε στις τελικός, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, ανακοινωση, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

 

Η στέψη της φετινής ‘Πριγκίπισσας της Άμμου’ πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (9/8) στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα. Η Μαρία Βομβύλα, ανάμεσα σε 12 αθλήτριες που προπονούνται στο αγωνιστικό τμήμα μπιτς βόλεϊ της Τελχινίδας, ήταν η νικήτρια  του τουρνουά “Princess of the Sand” και παρέλαβε με ..κάθε επισημότητα το χρυσό μετάλλιο και την πριγκιπική τιάρα.

Στο ιδιαίτερο αυτό τουρνουά οι αθλήτριες αλλάζουν συνεχώς συμπαίκτριες και ανάλογα με βαθμούς που συγκεντρώνουν προκρίνονται στις επόμενες φάσεις. Από αυτές που θα προκριθούν στις καλύτερες 4 (Final-4) βγαίνει, με την ίδια διαδικασία,  η αθλήτρια που θα πάρει τον τίτλο της “Princess of the Sand”.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Στον 1ο γύρο οι ‘υποψήφιες πριγκίπισσες’ χωρίστηκαν σε 3 ομίλους και σε κάθε όμιλο έγιναν 3 αγώνες.

Αποτελέσματα 1ου γύρου:

Α΄ όμιλος        Βομβύλα/Α.Τερζίου-Γκιάτα/Γκιζέττη 15-08

Βομβύλα/Γκιάτα-Γκιζέττη/Α.Τερζίου 15-11

Βομβύλα/Γκιζέττη-Γκιάτα/Α.Τερζίου 15-07

Β΄ όμιλος        Σουσάρι/Φ.Τερζίου-Γκίκα/Τσερκες 15-07

Τσερκές/Φ.Τερζίου-Γκίκα/Σουσάρι 17-15

Σουσάρι/Τσερκές-Γκίκα/Φ.Τερζίου 15-10

Γ΄όμιλος         Θαρρενάκη/Καλιόζη-Ζωγράφη/Στρατάκη 16-14

Ζωγράφη/Καλιόζη-Θαρρενάκη/Στρατάκη 15-10

Καλιόζη/Στρατάκη-Ζωγράφη/Θαρρενάκη 15-06

Οι πρώτες της ατομικής βαθμολογίας σε κάθε όμιλο (Βομβύλα, Σουσάρι, Καλιόζη) και η καλύτερη 2η (Φ.Τερζίου) προκρίθηκαν απευθείας στην οκτάδα (3ος γύρος)

Στον 2ο γύρο οι υπόλοιπες 8 αθλήτριες χωρίστηκαν σε 2 ομίλους για να προκριθούν οι 2 πρώτες από κάθε όμιλο στα ημιτελικά (8αδα).

Αποτελέσματα 2ου γύρου

Δ΄ όμιλος        Γκιζέττη/Ζωγράφη-Τσερκές/Θαρρενάκη 15-11

Γκιζέττη/Θαρρενάκη-Ζωγράφη/Τσερκές 17-15

Γκιζέττη/Τσερκές-Ζωγράφη/Θαρρενάκη 15-10

Ε΄ όμιλος       Στρατάκη/Α.Τερζίου-Γκιάτα/Γκίκα 15-11

Γκίκα/Α.Τερζίου-Γκιάτα/Στρατάκη 15-06

Γκιάτα/Α.Τερζίου-Γκίκα/Στρατάκη 15-13

Οι 3ες και 4ες των ομίλων του 2ου γύρου αγωνίστηκαν στον όμιλο κατάταξης για τις θέσεις 9 -12.

Θέσεις 9-12     Γκιάτα/Θαρρενάκη-Ζωγράφη/Στρατάκη 15-11

Γκιάτα/Στρατάκη-Ζωγράφη/Θαρρενάκη 15-08

Γκιάτα/Ζωγράφη-Θαρρενάκη/Στρατάκη 15-08

Στον 3ο γύρο, από τους 2 ομίλους των τεσσάρων αθλητριών οι δύο πρώτες στη βαθμολογία προκρίθηκαν στην τελική τετράδα ενώ οι υπόλοιπες έπαιξαν κατάταξη για τις θέσεις 5-8.

Θέσεις 5-8       Γκιζέττη/Καλιόζη-Γκίκα/Τσερκές 15-09

Γκιζέττη/Γκίκα-Καλιόζη/Τσερκές 15-12

Γκίκα/Καλιόζη-Γκιζέττη/Τσερκές 15-12

Στο final-4 προκρίθηκαν η Μαρία Βομβύλα, οι αδελφές Φαμπιόλα και Αριέτα Τερζίου και η Πάολα Σουσάρι.

Τελικά τον τίτλο που κρίθηκε με διαφορά 2 πόντων κατέκτησε η Μαρία Βομβύλα, 2η ήταν η Φαμπιόλα Τερζίου, το χάλκινο μετάλλιο πήρε η Πάολα Σουσάρι ενώ 4η κατατάχτηκε η Αριέτα Τερζίου

Θέσεις 1-4       Βομβύλα/Φ.Τερζίου-Σουσάρι/Α.Τερζίου 15-05

Βομβύλα/Σουσάρι-Α.Τερζίου/Φ.Τερζίου 15-10

Σουσάρι/Φ.Τερζίου-Βομβύλα/Α.Τερζίου 15-12

Τελική κατάταξη τουρνουα

1η θ        Μαρία Βομβύλα

2η θ        Φαμπιόλα Τερζίου

3η θ        Πάολα Σουσάρι

4η θ        Αριέτα Τερζίου

5η θ        Σταυρούλα Καλιόζη

              Σταματίνα Γκιζέττη

7ηθ        Νικολέτα Γκίκα

8η θ        Σεβγκή Τσερκές-Σουτζιου

9η θ        Αλέξια Γκιάτα

10η θ      Μίρκα Στρατάκη

             Ραφαέλλα Ζωγράφη

12η θ      Κάλλια Θαρρενάκη

Δείτε το βίντεο από τις απονομές

.

Στην ψηφοφορία που ακολούθησε ανάμεσα στις αγωνιζόμενες η Μαρία Βομβύλα εξελέγη η πιο ‘Δημοφιλής Συμπαίκτρια’.

Το ‘ιδιαίτερο’ αυτό τουρνουά που έδωσε την ευκαιρία σε αθλήτριες διαφορετικού αγωνιστικού επιπέδου και εμπειριών να αγωνισθούν μαζί, σαν ομάδα, ολοκληρώθηκε με την εντυπωσιακή τελετή απονομών και όλοι, αθλήτριες, προπονητές και θεατές εξέφρασαν την επιθυμία να επαναληφθεί σύντομα.

Τουρνουά μικτών ομάδων: Αμορανίτη και Ορμενάι οι νικητές

29 Ιουλίου 2020 στο 01:46 | Αναρτήθηκε στις τελικός, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, μπιτς βόλεϊ, μικτό | Σχολιάστε

Εντυπωσιακό θέαμα πρόσφεραν οι ομάδες που αγωνίσθηκαν στο τουρνουά μικτών ομάδων που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Διοργανωτής ήταν ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ και υποστηρικτές οι επιχειρήσεις, ‘Ξυλοσοφία – Στάθης Μαθιουδάκης’,  ‘Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών – Γιώργος Γκιζέττης’, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’, Vargas Sport, Blue Star Ferries και ‘παγωτά κρι-κρι’.

Στο τουρνουά που ήταν υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου, της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου  και του ΔΟΑΠΡ αγωνίσθηκαν 15 ζευγάρια σε 26 συνολικά αγώνες από τους οποίους οι 6 κρίθηκαν στο τάι μπρέικ.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν η Ελισάβετ Αμορανίτη και ο Λέντσι Ομενάι αφού στον τελικό επικράτησαν με 2-0 σετ (21-19,21-17) της Αγγελικής Αγγελή και του Μιχάλη Γεράκη.

Στον μικρό τελικό η Ραφαέλα Κουκιά και ο Δημήτρης Καλιόζης νίκησαν τους Καθολική Κουκιά και Ηλία Ρέγκλη και κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο.

Αναλυτικά:        

Τελική Κατάταξη  τουρνουά:

1η θ        Ελισάβετ Αμορανίτη/Λέντσι Ορμενάι

2η θ        Αγγελική Αγγελή/Μιχάλης Γεράκης

3η θ        Ραφαέλα Κουκια/Δημήτρης Καλιοζης

4η θ        Καθολική Κουκια/Ηλιας Ρεγκλης

5η θ        Πάολα Σουσάρι/Γιάννης Φλεβάρης

Σταματίνα Γκιζέττη/Γιώργος Γκιζέττης

Νένα Κουκουγκελη/Αντώνης Χατζηγεωργίου

Άννα Μηλοπούλου/Αλέξανδρος Πάντζος

9η θ        Κέλυ Δαουτοπούλου/Στάθης Μαθιουδάκης

Σταυρούλα Καλιόζη/Δημήτρης Μανώλης

Κόνη Κλαδίτη/Θεόφιλος Ζωίδης

Σταυρούλα Μαργαρίτη/Βασίλης Γκλάρας

13η θ      Σεβγκή Τσερκές/Στέλιος Χαριστής

Μαρία Λαμπρουση/Παναγιώτης Μαρκοπουλος

Μαρίνα Διακομανώλη/Βασίλης Μουρούτσος

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης-Κλαδίτη/Ζωίδης 2-0 (31-14,21-13)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Διακομανώλη/Μουρούτσος 2-0 (21-6,21-6)

Κουκια Ρ/Καλιοζης-Μηλοπούλου/Πάντζος 2-1 (19-21,21-13,15-7)

Τσερκές/Χαριστής-Αγγελική/Γεράκης 0-2 (9-21,13-21)

Σουσάρι/Φλεβάρης-Μαργαρίτη/Γκλάρας 2-0 (21-16,21-14)

Καλιόζη/Μανώλης-Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου 1-2 (21-18,17-21,17-19)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Λαμπρουση/Μαρκοπουλος 2-0 (21-18,21-17)

Ταμπλό νικητών

(ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)

Αμορανίτη/Ορμενάι-Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης 2-0 (21-14,21-11)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουκια Ρ/Καλιοζης 2-0 (25-23,21-10)

Αγγελική/Γεράκης-Σουσάρι/Φλεβάρης 2-0 (21-13,21-13)

Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου-Κουκια Κ/Ρεγκλης 2-0 (21-13,21-11)

Ταμπλό ηττημένων

(ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)

Μηλοπούλου/Πάντζος-Διακομανώλη/Μουρούτσος 2-0 (21-12,21-5)

Μαργαρίτη/Γκλάρας-Τσερκές/Χαριστής 2-0 (21-13,21-18)

Λαμπρουση/Μαρκοπουλος-Καλιόζη/ Μανώλης 1-2 (18-21,21-17,8-15)

Προκριματική φάση (12 ομάδες)

Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)

Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης-Μηλοπούλου/Πάντζος 0-2 (14-21,16-21)

Κουκια Ρ/Καλιοζης-Κλαδίτη/Ζωίδης 2-0 (21-9,21-10)

Σουσάρι/Φλεβάρης-Καλιόζη/ Μανώλης 2-1 (14-21,21-15,15-8)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Μαργαρίτη/Γκλάρας 2-1 (21-13,19-21,15-4)

Προημιτελική φάση (8 ομάδες)

(Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

Αμορανίτη/Ορμενάι-Σουσάρι/Φλεβάρης 2-0 (21-11,21-17)

Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου-Κουκια Ρ/Καλιοζης 0-2 (17-21,12-21)

Αγγελική/Γεράκης-Μηλοπούλου/Πάντζος 2-0 (21-12,21-14)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουκια Κ/Ρεγκλης 1-2 (21-15,14-21,12-15)

Ημιτελικοί

Αμορανίτη/ΟρμενάιvsΚουκια Ρ/Καλιοζης 2-0 (19-21,12-21)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Αγγελική/Γεράκης 0-2 (17-21,15-21)

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Κουκια Ρ/Καλιοζης 0-2 (19-21,12-21)

Τελικός (1η – 2η θέση)

Αμορανίτη/Ορμενάι-Αγγελική/Γεράκης 2-0 (21-19,21-17)

Δείτε φωτογραφίες από το τουρνουά

Τουρνουά μικτών ομάδων (1η ημέρα)

26 Ιουλίου 2020 στο 12:54 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ, μικτό | Σχολιάστε

Δυνατές μάχες στο φιλέ και συγκλονιστικές φάσεις πρόσφεραν στους φίλους του μπιτς βόλεϊ οι αγώνες της 1ης ημέρας του τουρνουά μικτών ομάδων που διοργανώνει το σαββατοκύριακο ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Το τουρνουά είναι υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου, της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου  και του ΔΟΑΠΡ και έχει την στήριξη των επιχειρήσεων, ‘Ξυλοσοφία – Στάθης Μαθιουδάκης’, ‘Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών – Γιώργος Γκιζέττης’, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’, Vargas Sport, Blue Star Ferries και ‘παγωτά κρι-κρι’.  

Στο τουρνουά δήλωσαν συμμετοχή 15 ζευγάρια και τους χθεσινοβραδινούς αγώνες προκρίθηκαν οι 8 ομάδες της προημιτελικής φάσης ενώ σήμερα το απόγευμα θα ξεκαθαρίσει η ‘τετράδα’ των ημιτελικών. Το τουρνουά θα συνεχισθεί με τον μικρό και τον μεγάλο τελικό και θα ολοκληρωθεί με την απονομή των μεταλλίων στους νικητές.

Το σημερινό πρόγραμμα:           

4μμ        προημιτελική φάση

Αμορανίτη/Ορμενάι-Σουσάρι/Φλεβάρης

Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου-Κουκια Ρ/Καλιοζης

Αγγελική/Γεράκης-Μηλοπούλου/Πάντζος

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουκια Κ/Ρεγκλης

5:30μμ  1ος και 2ος ημιτελικός

6:30μμ  μικρός τελικός

7:30μμ  Τελικός

                Απονομές

 

Αναλυτικά:        

Αρχική λίστα τουρνουά:

  1. Ελισάβετ Αμορανίτη/Λέντσι Ορμενάι
  2. Σταματίνα Γκιζέττη/Γιώργος Γκιζέττης
  3. Σεβγκή Τσερκές/Στέλιος Χαριστής
  4. Σταυρούλα Καλιόζη/Δημήτρης Μανώλης
  5. Καθολική Κουκια/Ηλιας Ρεγκλης
  6. Πάολα Σουσάρι/Γιάννης Φλεβάρης
  7. Ραφαέλα Κουκια/Δημήτρης Καλιοζης
  8. Κέλυ Δαουτοπούλου/Στάθης Μαθιουδάκης
  9. Κόνη Κλαδίτη/Θεόφιλος Ζωίδης
  10. Άννα Μηλοπούλου/Αλέξανδρος Πάντζος
  11. Σταυρούλα Μαργαρίτη/Βασίλης Γκλάρας
  12. Μαρία Λαμπρουση/Παναγιώτης Μαρκοπουλος
  13. Νένα Κουκουγκελη/Αντώνης Χατζηγεωργίου
  14. Αγγελική Αγγελή/Μιχάλης Γεράκης
  15. Μαρίνα Διακομανώλη/Βασίλης Μουρούτσος

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης-Κλαδίτη/Ζωίδης2-0(31-14,21-13)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Διακομανώλη/Μουρούτσος2-0(21-6,21-6)

Κουκια Ρ/Καλιοζης-Μηλοπούλου/Πάντζος2-1(19-21,21-13,15-7)

Τσερκές/Χαριστής-Αγγελική/Γεράκης0-2(9-21,13-21)

Σουσάρι/Φλεβάρης-Μαργαρίτη/Γκλάρας2-0(21-16,21-14)

Καλιόζη/Μανώλης-Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου1-2(21-18,17-21,17-19)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Λαμπρουση/Μαρκοπουλος2-0(21-18,21-17)

Ταμπλό νικητών

(ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)

Αμορανίτη/Ορμενάι-Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης2-0(21-14,21-11)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουκια Ρ/Καλιοζης2-0(25-23,21-10)

Αγγελική/Γεράκης-Σουσάρι/Φλεβάρης2-0(21-13,21-13)

Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου-Κουκια Κ/Ρεγκλης2-0(21-13,21-11)

Ταμπλό ηττημένων

(ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)

Μηλοπούλου/Πάντζος-Διακομανώλη/Μουρούτσος2-0(21-12,21-5)

Μαργαρίτη/Γκλάρας-Τσερκές/Χαριστής2-0(21-13,21-18)

Λαμπρουση/Μαρκοπουλος-Καλιόζη/ Μανώλης1-2(18-21,21-17,8-15)

Προκριματική φάση (12 ομάδες)

Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)

Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης-Μηλοπούλου/Πάντζος0-2(14-21,16-21)

Κουκια Ρ/Καλιοζης-Κλαδίτη/Ζωίδης2-0(21-9,21-10)

Σουσάρι/Φλεβάρης-Καλιόζη/ Μανώλης2-1(14-21,21-15,15-8)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Μαργαρίτη/Γκλάρας2-1(21-13,19-21,15-4)

Προημιτελική φάση (8 ομάδες)

(Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

21.Αμορανίτη/Ορμενάι-Σουσάρι/Φλεβάρης

22.Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου-Κουκια Ρ/Καλιοζης

23.Αγγελική/Γεράκης-Μηλοπούλου/Πάντζος

24.Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουκια Κ/Ρεγκλης

Ημιτελικοί

25.Νικητής Αγώνα Νο21-Νικητής Αγώνα Νο22

26.Νικητής Αγώνα Νο24-Νικητής Αγώνα Νο23

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)

Ηττημένος Αγώνα Νο26-Ηττημένος Αγώνα Νο25

Τελικός (1η – 2η θέση)

Νικητής Αγώνα Νο25-Νικητής Αγώνα Νο26

Κύπελλο Δωδεκανήσου Juniors 2020 (αποτελέσματα)

23 Ιουλίου 2020 στο 16:58 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, αγώνες, ανάπτυξη, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Με τις Ειρήνη Κακλαμάνου και Πάολα Σουσάρι να κάνουν το νταμπλ στις κατηγορίες Κ19 και Κ17, τους Γιάννη Καρδούλια και Κώστα Σπύρου να παίρνουν το χρυσό στην Κ17 αγοριών και τις Ευρυδίκη Μαθιουδάκη / Γιουστίνα Μαρτατζιου στα κορίτσια και τους Θεόφιλο και Μάξιμο Χατζηστέργο στα αγόρια να ανεβαίνουν στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στην κατηγορία Κ13 ολοκληρώθηκε με επιτυχία στην Κω το τριήμερο αναπτυξιακό τουρνουά μπιτς βόλεϊ.

Το ‘Κυπέλλο Δωδεκανήσου juniors 2020’ που περιλαμβάνεται στο επίσημο πανελλήνιο Καλεντάρι Ειδικών Διοργανώσεων της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης πραγματοποιήθηκε από 18-20 Ιουλίου στην εγκατάσταση μπιτς βόλεϊ του Ναυτικού Ομίλου στην Κω.

Στα πέντε επιμέρους τουρνουά που διεξήχθησαν, παρουσία του ομοσπονδιακού προπονητή μπιτς βόλεϊ Tie Santana, αγωνίσθηκαν συνολικά 51 ζευγάρια κοριτσιών και αγοριών.

Στα κορίτσια κάτω των 19 ετών, μετά από ένα συναρπαστικό τελικό που κρίθηκε στις λεπτομέρειες (17-15 στο τάι μπρέικ) η Πάολα Σουσάρι και η Ειρήνη Κακλαμάνου (Τελχινίς) νίκησαν τις Σταματίνα Γκιζέττη και Ραφαέλα Ζωγράφη (Τελχινίς) διπλασιάζοντας έτσι τις επιτυχίες τους, αφού στο τελικό του Κ17 που είχε προηγηθεί με αντιπάλους πάλι τις Γκιζέττη/Ζωγράφη  είχαν επικρατήσει με 2-0 σετ.

Στην κατηγορία Κ13 η Ευρυδίκη Μαθιουδάκη και η Γιουστίνα Μαρτατζίου (Τελχινίς) επικράτησαν σε έναν τελικό ‘θρίλερ’ της Βαρβάρας  Χατζημιχαήλ και της Πηνελόπης Χριστοφή (ΑΟ Αθλοπαιδιών) με 2-1 σετ.

Τα χάλκινα μετάλλια στα κορίτσια κατέκτησαν, στο τουρνουά Κ13 η Σαββίνα Γιαννάκου και Δέσποινα Καρπούζη (ΑΟ Αθλοπαιδιών) νικώντας 2-1 σετ τις Σεμά Παπουτσαλάκη και Μπριγκιούλ Τζην (ΑΟ Αθλοπαιδιών), στο Κ17 οι  Νικολέτα Γκίκα με την Κάλια Θαρρενάκη (Τελχινίς) που επικράτησαν με 2-1 σετ της Καλλιόπης και της Ραφαέλας Κουκιά (Φοίνικας) ενώ στην κατηγορία Κ19 η Άννα Καπετάν Γεωργίου με την Μιχαηλία Λαζαρίδου (Τελχινίς) πήραν την 3η θέση αφού νικήσαν στον μικρό τελικό με 2-1 σετ τις Δήμητρα Αϊβαλιώτη και Κατερίνα Ματσούρη (ΑΟ Αθλοπαιδιών).

Στα αγόρια Κ17 ο Γιάννης Καρδούλιας και ο Κώστας Σπύρου (ΑΟ Αθλοπαιδιών),  ‘έσπασαν’ την κυριαρχία των Κώστα Θανόπουλου και Σάββα Κυπριώτη (ΑΟ Αθλοπαιδιών) και πήραν το χρυσό νικώντας τους στον τελικό με 2-0 σετ (22-20,21-15).

Την 3η θέση πήραν οι ροδίτες Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης (Τελχινίς) χωρίς αγώνα αφού λόγω τραυματισμού δεν αγωνίσθηκαν στον μικρό τελικό οι Γιώργος Γεροβασίλης/Σταύρος Μαραγκός (ΑΟ Αθλοπαιδιών).

Στο Κ13 οι Θεόφιλος και Μάξιμος Χατζηστέργος (Αθλοπαιδιές) νίκησαν στον τελικό 2-0  τους ροδίτες Βασίλη Ιωακειμίδη /ΙουλιανόΞένο  (Τελχινίς) ενώ την 3η θέση κατέκτησαν οι Παναγιώτης Κονδράκης / Αντώνης Μανούσογλου που επικράτησαν στον μικρό τελικό, στο τάι μπρέικ, των Στράτου Λιάλιο / Νίκου Παραδείση.

 

Το τουρνουά διοργάνωσε άλλη μία χρονιά με επιτυχία η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω με την στήριξη των επιχειρήσεων: «Υιοί Ι. Καρδούλια ΟΕ – Μεταλλικά Κτίρια», «εστιατόριο Ο Λάμπρος», «ψαροταβέρνα Βοτσαλάκια», «μεζεδοπωλείο Γιαμεζέ» και «Blue Star Ferries».

 

Οι διοργανωτές ευχαριστούν τους Γιώργο Γκιζέττη, Γιάννη Λάλουση και Δημήτρη Χατζηνικολάου που συνέβαλαν στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων, τους χορηγούς του τουρνουά και ιδιαίτερα τους νεαρούς αθλητές και αθλήτριες που αγωνίσθηκαν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Κορίτσια Κ19:


Τελική Κατάταξη

1η θ      Ειρήνη Κακλαμάνου/ Πάολα Σουσάρι

2η θ      Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη

3η θ      Άννα Καπετάν Γεωργίου/Μιχαηλία Λαζαρίδου

4η θ      Δήμητρα Αϊβαλιώτη/Κατερίνα Ματσούρη

5η θ      Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές

Βασιλική Γιαννάκου/Χριστίνα Στραβοπόδη

Νικολέττα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

Αγγελική Θεοδωρέλου/Βασιλική Μυρωνίδη

9η θ      Αλέξια Γκιάτα/Παρασκευή Τσιλιμίγκα

Καλλιόπη Κουκιά/Ραφαέλα Κουκιά

Αναστασία Ζάγορα/Νεφέλη Ξένου

Λένια Διακογιώργη/Ιρλίντα Θανάση

Αποτελέσματα

Αγώνες Ομίλων

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ/ΘΑΝΑΣΗ 2-0 (21-7,21-6)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 2-0 (21-11,21-13)

ΘΕΟΔΩΡΕΛΛΟΥ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-1 (21-19,14-21,15-9)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0 (21-18,21-13)

ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ-ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ/ΘΑΝΑΣΗ 2-0 (21-3,21-14)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 2-0 (21-9,22-20)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-17,21-15)

ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 0-2(14-21,11-21)

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ 2-0(21-17,21-16)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-19,21-7)

ΘΕΟΔΩΡΕΛΛΟΥ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-0 (23-21,21-15)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ 2-0 (21-9,21-12)

Προημιτελικοί

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-8,21-13)

ΘΕΟΔΩΡΕΛΛΟΥ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ 0-2 (18-21,17-21)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-1 (18-21,21-15,15-12)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0 (21-13,21-7)

Ημιτελικοί

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ 2-0 (21-13,21-16)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ 1-2 (21-18,14-21,6-15)

Μικρός Τελικός

ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ-ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1 (18-21,21-16,15-10)

Τελικός

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ 2-1 (21-14,14-21,17-15)

 

Αγόρια Κ17:


Τελική Κατάταξη

1η θ      Γιάννης Καρδούλιας/Κώστας Σπύρου

2η θ      Κώστας Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης

3η θ      Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης

4η θ      Γιώργος Γεροβασίλης/Σταύρος Μαραγκός

5η θ      Αντώνης Κόπελλος/Γιώργος Σαλτζής

Αποστόλης Μαντούκος/Δημήτρης Παπαϊωάννου

7η θ      Αλέξανδρος Ιντρισλλάρι/Θάνος Καμπούρης

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ-ΚΟΠΕΛΛΟΣ/ΤΟΝΤΑΣ 2-0 (21-4, 21-17)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-4, 21-6)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ 2-0 (21-18, 21-15)

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ 2-0 (21-14, 22-20)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ 2-1 (29-31, 21-16, 15-13)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ 2-1 (16-21, 21-12, 15-7)

Προημιτελική φάση

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ-ΚΟΠΕΛΛΟΣ/ΤΟΝΤΑΣ 2-0 (2 1-12, 21-9)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-17, 21-160

Ημιτελικοί

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ 2-0 (23-21, 21-19)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ 2-0 (21-12, 21-19)

Μικρός Τελικός

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ 2-0αα  (21-0, 21-0)

Τελικός

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ 0-2 (20-22, 15-21)

 

Κορίτσια Κ17:


Τελική Κατάταξη

1η θ      Ειρήνη Κακλαμάνου/ Πάολα Σουσάρι

2η θ      Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη

3η θ      Νικολέττα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

4η θ      Καλλιόπη Κουκιά/Ραφαέλα Κουκιά

5η θ      Αλέξια Γκιάτα/Παρασκευή Τσιλιμίγκα

Στεργία Λάμπρου/Σταματία Λιάλιου

Βασιλική Μυρωνίδη/Μαρία Μυρωνίδη

Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές

9η θ      Λουκία Εξαρχοπούλου/Ειρήνη Ζερβού

Αναστασία Ζάγορα/Νεφέλη Ξένου

Χρύσα Αναστασίου/Αναστασία Ζερβού

Θάλεια Γεωργίου/Ιωάννα Ευθυμίου

13η θ    Στεφανία Γιαννάκου/Γεωργιάννα Κώστογλου

Παναγιώτα Ζωγράφου/Λυδία Ξένου

Πόπη Καρδούλια/Αγγελική Μαραγκού

Αγώνες ομίλων

ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ 2-0 (21-17,21-13) 

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΕΞΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ Ε 2-0 (21-7,21-2)

ΖΩΓΡΑΦΟΥ/ΞΕΝΟΥ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 0-2 (2-21,10-21)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ 2-0 (21-8,21-13)

ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ 2-0 (21-2,21-9)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 2-0 (21-5,21-7)

ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΘΥΜΝΙΟΥ 2-0 (21-8,21-10)

Ταμπλό νικητών

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ 2-0 (21-10,21-11)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-7,21-4)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ 2-0 (21-13,21-16)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (16-21,8-21)

Ταμπλό ηττημένων

ΖΩΓΡΑΦΟΥ/ΞΕΝΟΥ-ΕΞΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ Ε 0-2 (4-21,5-21)

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ 0-2 (8-21,15-21)

ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΘΥΜΝΙΟΥ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 2-0 (21-4,21-7)

Προκριματική φάση

ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΕΞΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ Ε2-0(21-16,21-15)

ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ-ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ2-0(21-9,21-12)

ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΘΥΜΝΙΟΥ 2-0 (21-16,24-22)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ 2- 1 (21-15,19-21,15-3)

Προημιτελική φάση

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ 2-0 (21-8,21-12)

ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 1-2 (14-21,21-12,9-15)ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ 2-0 (21-13,21-13)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-0 (21-10,21-14)

Ημιτελικοί

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-11,21-12)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-1 (21-23,22-20,15-8)

Μικρός Τελικός

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-1 (21-16,18-21,15-12)

Τελικός

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ 2-0 (21-11,21-19)

 

Αγόρια Κ13:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Θεόφιλος Χατζηστέργος / Μάξιμος Χατζηστέργος

2η θ      Βασίλης Ιωακειμίδης / Ιουλιανός Ξένος

3η θ      Παναγιώτης Κονδράκης / Αντώνης Μανούσογλου

4η θ      Στράτος Λιάλιος / Νίκος Παραδείσης

5η θ      Άγγελος Παπαϊωάννου / Χρήστος Χαραπάς

Άγγελος Δημητριάδης-Τσίτσος / Βασίλης Καλιόζης

7η θ      Κωνσταντίνος Πουλάς / Βασίλης Χατζημάρκος

Ορφέας Ξυπολυτάς / Γιώργος Χατζημιχαήλ

 

Αγώνες ομίλων

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Πουλάς/Χατζημάρκος 2-0 (15-11,15-6)

Παπαϊωάννου/Χαραπάς-Ιωακειμίδης/Ξένος 1-2 (9-15, 15-9,5-11)

Δημητριάδης-Τσίτσος/Καλιόζης-Ξυπολυτάς/Χατζημιχαήλ 2-0 (15-11,15-11)

Κονδράκης/Μανούσογλου-Λιάλιος/Παραδείσης 2-0 (15-3,16-4)

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Ιωακειμίδης/Ξένος 2-1 (6-15,15-9,11-8)

Πουλάς/Χατζημάρκος-Παπαϊωάννου/Χαραπάς 1-2 (10-15,15-10,8-11)

Δημητριάδης-Τσίτσος/Καλιόζης-Κονδράκης/Μανούσογλου 0-2 (14-16,7-15)

Ξυπολυτάς/Χατζημιχαήλ-Λιάλιος/Παραδείσης 0-2 (1-15,6-15)

Προημιτελική φάση

Ιωακειμίδης/Ξένος-Παπαϊωάννου/Χαραπάς 2-0 (15-6,15-8)

Δημητριάδης-Τσίτσος/Καλιόζης-Λιάλιος/Παραδείσης 1-2 (15-9,13-15,3-11)

Ημιτελικοί

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Λιάλιος/Παραδείσης 2-1 (15-12,13-15,11-9)

Κονδράκης/Μανούσογλου-Ιωακειμίδης/Ξένος 1-2 (16-14,16-18,8-11)

Μικρός Τελικός

Λιάλιος/Παραδείσης-Κονδράκης/Μανούσογλου 1-2 (13-15,15-13,9-11)

Τελικός

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Ιωακειμίδης/Ξένος 2-0 (15-11,15-4)

 

Κορίτσια Κ13:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Ευρυδίκη Μαθιουδάκη / Γιουστίνα Μαρτατζίου

2η θ      Βαρβάρα Χατζημιχαήλ / Πηνελόπη Χρηστοφή

3η θ      Σαββίνα Γιαννάκου / Δέσποινα Καρπούζη

4η θ      Σεμά Παπουτσαλάκη / Μπριγκιούλ Τζην

5η θ      Χριστίνα Διβόλη / Όλγα Ζαμάγια

Αγγελική Βήττου / Κριστα Ματρατζίου

Ηλέκτρα Μανσούρ / Πηγή Παρβαντώνη

Ηλιάνα Διβόλη / Μαριάνα Μπαρδάκη

9η θ      Ανδριάννα Αλαβάνου / Σταματία Γαλουζή

Αγώνες ομίλων

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Διβόλη Η/Μπαρδάκη 2-0 (15-8,15-11)

Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου-Διβόλη Χρ/Ζαμάγια 2-1 (11-15,15-5,11-5)

Βήττου/Ματρατζίου-Αλαβάνου/Γαλουζή 2-0 (15-5,16-14)

Παπουτσαλάκη/Τζην-Διβόλη Η/Μπαρδάκη 2-1 (10-15,16-14,11-9)

Μανσούρ/Παρβαντώνη-Διβόλη Χρ/Ζαμάγια 2-1 (13-15,15-12,11-8)

Γιαννάκου/Καρπούζη-Αλαβάνου/Γαλουζή 2-0 (15-7,15-5)

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Παπουτσαλάκη/Τζην 2-0 (15-5,15-10)

Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου-Μανσούρ/Παρβαντώνη 2 –1 (15-11,14-16,11-1)

Βήττου/Ματρατζίου-Γιαννάκου/Καρπούζη 0-2 (3-15,2-15)

Προημιτελικά

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Διβόλη Χρ/Ζαμάγια 2-0 (15-10,15-12)

Μανσούρ/Παρβαντώνη-Παπουτσαλάκη/Τζην 0-2 (10-15,8-15)

Γιαννάκου/Καρπούζη-Διβόλη Η/Μπαρδάκη 2-1 (9-15,15-9,11-6)

Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου-Βήττου/Ματρατζίου 2-0 (15.-8,15-11)

Ημιτελικοί

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Παπουτσαλάκη/Τζην 2-1 (10-15,15-13,5-11)

Γιαννάκου/Καρπούζη-Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου 1-2 (10-15,15-8,10-12)

Μικρός Τελικός

Παπουτσαλάκη/Τζην-Γιαννάκου/Καρπούζη 1-2 (15-11,12-15,8-11)

Τελικός

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου 1- 2 (15-10,8-15,9-11)


Κύπελλο Δωδεκανήσου 2020 – 1ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Ανδρών – Γυναικών Αρβανίτης/Ορμενάι και αδελφές Αμορανίτη τα χρυσά

13 Ιουλίου 2020 στο 23:47 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή το απόγευμα στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα το 1ο τουρνουά ανδρών και γυναικών που διοργάνωσε με επιτυχία η Τοπική Επιτροπή βόλεϊ.

Στις γυναίκες η Ελισάβετ και η Νικολέτα Αμορανίτη κατέκτησαν αήττητες το χρυσό μετάλλιο αφού στον τελικό επικράτησαν του δίδυμου Σταματίνα Γκιζέττη / Ραφαέλα Ζωγράφη με 2-0 σετ.

Ο Νικόλας Αρβανίτης και ο Λέντσι Ορμενάι νίκησαν με 2-0 στον τελικό τους Αλμπάν Τερζίου και Γιάννη Φλεβάρη και ανέβηκαν αήττητοι στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στην κατηγορία των ανδρών.

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε με την αρωγή της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και του ΔΟΠΑΡ, την χορηγία των επιχειρήσεων «Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών – Γιώργος Γκιζέττης» και «Ξυλοσοφία – Στάθης Μαθιουδάκης»  και την υποστήριξη των “Blue Star Ferries”, των παγωτών “κρι-κρι” και της κάβας “Κυριακούλης”.

Οι διοργανωτές ευχαριστούν ιδιαίτερα τον πρόεδρο του ΔΟΠΑΡ κ. Αλέξανδρο Κολιάδη και τον διευθυντή του ΔΟΠΑΡ κ. Θεόδωρο Θεοδώρου για την πολύτιμη συμβολή τους στην προετοιμασία της εγκατάστασης, την διαιτήτρια κ. Μαίρη Παπαδούλη, τους χορηγούς και υποστηρικτές του τουρνουά και φυσικά τις αθλήτριες και τους αθλητές που αγωνίσθηκαν.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Γυναίκες:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Αμορανίτη Ελισάβετ/Αμορανίτη Νικολέτα

2η θ      Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα

3η θ      Ευθυμίου Αγάπη/Κυπριώτη Ρέα

Γκίκα Νικολέτα /Θαρρενάκη Κάλλια

5η θ      Καλιόζη Σταυρούλα/Τσερκές Σεβγκή

Γκιάτα Αλέξια /Τσιλιμίγκα Παρασκευή

7η θ      Γεράκη Ειρήνη/Κορμπα Μαρριέτα

Καπετάν Γεωργίου Άννα  /Λαζαρίδου Μιχαηλία

9η θ      Κουκιά Καθολική/Κουκιά Καλιόπη

Αποτελέσματα

Αγώνες Ομίλων

1.Κουκιά/Κουκιά – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 0-2 (17-21,12-21)

2.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 2-1 (12-21,21-14,15-12)

3.Γκίκα /Θαρρενάκη – Καλιόζη/Τσερκές 2-0 (21-14,21-14)

4.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Γεράκη/Κόρμπα 2-0 (21-14,2107)

5.Αμορανίτη/Αμορανίτη – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (21-05,21-07)

6.Κουκιά/Κουκιά – Καλιόζη/Τσερκές 0-2 (19-21,11-21)

7.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Γκίκα /Θαρρενάκη 2-1 (13-21,21-09,15-06)

8.Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Καλιόζη/Τσερκές 1-2 (09-21,21-19,10-15)

9.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Αμορανίτη/Αμορανίτη 0-2 (17-21,15-21)

10.Γεράκη/Κόρμπα – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 1-2 (19-21,21-09,12-15)

Προημιτελικοί

11.Γκίκα /Θαρρενάκη – Καλιόζη/Τσερκές 2-0 (21-19,21-15)

12.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (21-09,21-09)

Ημιτελικοί

13.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Γκιζέττη/Ζωγράφη 1-2 (17-21,21-19,07-15)

14.Αμορανίτη/Αμορανίτη – Γκίκα/Θαρρενάκη 2-0 (21-08,21-09)

Τελικός

15. Γκιζέττη/Ζωγράφη – Αμορανίτη/Αμορανίτη 0-2 (18-21,14-21)

 

 

Άνδρες:

Τελική κατάταξη

1η θ  Αρβανίτης Νικόλας/Ορμενάι Λέντσι

2η θ  Τερζίου Αλμπαν/Φλεβάρης Γιάννης

3η θ  Καλιόζης Δημήτρης /Ρέγκλης Ηλίας

         Καφαντάρης Βασίλης /Χαριστής Στέλιος

5η θ  Γκιζέττης Γιώργος/Μαθιουδάκης Στάθης

         Μανώλης Δημήτρης/Λάλουσης Γιάννης

7η θ  Ζώκος Θωμάς /Σουλιτζής Νικόλας

 

Αποτελέσματα

Αγώνες Ομίλων

1.Καφαντάρης/Χαριστής – Τερζίου/Φλεβάρης 1-2 (21-10,20-22,08-15)

2.Αρβανίτης/Ορμενάι – Ζώκος/Σουλιτζής 2-0 (21-05,21-03)

3.Καλιόζης/Ρέγκλης – Μανώλης/Λάλουσης 2-0 (21-09,21-19)

4.Γκιζέττης/Μαθιουδάκης – Τερζίου/Φλεβάρης 0-2 (12-21,12-21)

5.Αρβανίτης/Ορμενάι – Καλιόζης/Ρέγκλης 2-0 (21-15,21-19)

6.Ζώκος/Σουλιτζής – Μανώλης/Λάλουσης 0-2 (03-21,06-21)

Προημιτελικοί

7.Γκιζέττης/Μαθιουδάκης – Καφαντάρης/Χαριστής 0-2 (16-21,13-21)

8.Καλιόζης/Ρέγκλης – Μανώλης/Λάλουσης 2-0 (21-17,22-20)

Ημιτελικοί

9.Τερζίου/Φλεβάρης – Καλιόζης/Ρέγκλης 2-0 (21-17,22-20)

10.Aρβανίτης/Ορμενάι – Καφαντάρης/Χαριστής 2-1 (21-23,21-11,15-04)

Τελικός

11. Τερζίου/Φλεβάρης – Aρβανίτης/Ορμενάι 0-2 (16-21,09-21)

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: