Τελχινίδα: Πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου οι νεάνιδες

23 Ιανουαρίου 2020 στο 15:15 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Φωτογραφίες, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, βόλεϊ, wU20 | Σχολιάστε

 

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή το πρωτάθλημα Δωδεκανήσου στις νεάνιδες με τον ΡΣΦΠ Τελχινίς να κατακτά αήττητος τον τίτλο.

Στον τελικό του φετινού Final-4 που διεξήχθη στο Βενετόκλειο τα κορίτσια της Τελχινίδας επικράτησαν μετά από έναν συγκλονιστικό τελικό του Φοίνικα με 3-1 σετ και πανηγύρισαν την 4η συνεχόμενη κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου της κατηγορίας. Το χάλκινο μετάλλιο πήρε ο Διαγόρας που νίκησε στον μικρό τελικό τον ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω με 3-0.

Η Τελχινίδα που έχει φέτος χορηγό την επιχείρηση «Delicious Corner Coffee & Food» προκρίθηκε στον τελικό νικώντας την ομάδα της Κω με 3-0 σετ ενώ με το ίδιο σκορ ο Φοίνικας απέκλεισε τον Διαγόρα.

Ο τελικός πραγματοποιήθηκε την Κυριακή το μεσημέρι στο Βενετόκλειο παρουσία πάρα πολλών φιλάθλων οι οποίοι δημιούργησαν μια εκπληκτική ατμόσφαιρα.

Οι αθλήτριες της Τελχινίδας αιφνιδιάστηκαν στην αρχή του ματς από το δύσκολο σερβίς των αντιπάλων τους και έμειναν πίσω στο σκορ (2-5 και 12-16). Στη συνέχεια ισοφάρισαν σε 16-16 και κατάφεραν στους τελευταίους κρίσιμους πόντους να είναι πιο αποτελεσματικές και να πάρουν το σετ με 25-21.

Στο επόμενο σετ ο Φοίνικας ήταν καλύτερος και παίρνοντας από την αρχή το προβάδισμα ισοφάρισε σε 1-1 σετ (15-25).

Η Τελχινίδα αντέδρασε, ξέφυγε από την αρχή του 3ου σετ αρχικά με 6-3 και στη συνέχεια 12-8 και όταν ο Φοίνικας ισοφάρισε σε 13-13 το πολύ καλό σερβίς και η άμυνα τής έδωσαν πολλές επιτυχημένες κόντρα επιθέσεις και με 25-20 έκανε το 2-1 στα σετ.

Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα και στο 4ο σετ για τις αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά που έκαναν γρήγορα το 7-1 αλλά τα κορίτσια του Φοίνικα δεν τα παράτησαν, ροκάνισαν τη διαφορά, ισοφάρισαν σε 15-15 και οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ έως το 19-19. Πάλι όμως η Τελχινίδα κατάφερε να ξεφύγει την κατάλληλη στιγμή και στο ‘set pointmatch point’ ο άσσος της Ραφαέλας Ζωγράφη (25-20) αποτέλεσε το έναυσμα για ξέφρενους πανηγυρισμούς τόσο των αθλητριών στο παρκέ όσο και των φίλων του ροδίτικου σωματίου στις κατάμεστες εξέδρες του Βενετοκλείου.

Πολύ καλή η διαιτησία των Λάκη Λαζαράκη, Σάββα Πάττα και Μαρίας Ινγγλέση.

Η νίκη στον τελικό του πρωταθλήματος Κοριτσιών Κάτω των 20 ετών (Κ20 – νεανίδων) εκτός από τον τίτλο του πρωταθλητή στα Δωδεκάνησα έδωσε στον ΡΣΦΠ Τελχινίς και το εισιτήριο για την ημιτελική φάση της Ζ΄ Περιφέρειας (Αιγαίο) με αντίπαλο την πρωταθλήτρια Κυκλάδων. Θυμίζουμε ότι η Τελχινίδα το 2018-19 είχε κατακτήσει τον τίτλο της πρωταθλήτριας Αιγαίου στις νεάνιδες και την 9η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

 

Αποτελέσματα Final-4 Νεανίδων 2019-20

1ος Ημιτελικός: (1ος-4ος) Τελχινίς-Αθλοπαιδιές 3-0 σετ (25-06,25-17,25-15)

2ος Ημιτελικός: (2ος-3ος) Φοίνικας-Διαγόρας 3-0 (25-19,25-11,25-20)

Μικρός τελικός: Διαγόρας-Αθλοπαιδιές 3-0 σετ (25-18,25-12,25-15)

Τελικός: Τελχινίς-Φοίνικας 3-1 (25-21,15-25,25-20,25-20)

 

Μετά τον μεγάλο τελικό πραγματοποιήθηκε η κοπή της βασιλόπιτας της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και στην συνέχεια έγινε η απονομή των μεταλλίων στις τρεις πρώτες ομάδες του Final-4.

 

Τελική Κατάταξη Νεανίδων:

  1. ΡΣΦΠ Τελχινίς
  2. ΑΕΣΠ Φοίνικας
  3. ΓΣ Διαγόρας
  4. ΑΟ Αθλοπαιδιών
  5. ΑΣ Ρόδος
  6. ΑΣ Ήλιος

 

Συνθέσεις ομάδων Final-4:

ΡΣΦΠ Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Φαίη Μίχου) Αριέτα Τερζίου Πάολα Σουσάρι, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Ειρήνη Κακλαμάνου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Κατερίνα Γιωργά, Σταματίνα Γκιζέττη, Ελένη Μαστόρου (λ), Δήμητρα Βαρτζιά, Μιχαέλα Βογιατζή, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Σταυρούλα Καλιόζη, Άννα Καπετάν Γεωργίου, και Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Αρχαγγελίτη, Γεράκη, Κορμπα, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη, Συμιακού Μ και Συμιακού Χ.

ΓΣ Διαγόρας: (Νίκος Τρατσέλας) Μαμαλίγκα, Γιακουμάκη, Δεμερτζή, Προβατοπούλου, Χαμιτ (λ), Γιαντζίδη, Καβουνίδη, Κυπριώτη Ε, Κυπριώτη Ρ, Τάκο, Μπάρκα και Μπουρανα.

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μυρωνίδη Β, Μυρονίδη Μ, Σουτζούμ, Στραβοπόδη, Αϊβαλιώτη, Αναστασίου, Βλαχοκώστα, Γεωργίου, Γιαννακού, Διακογιώργη, Ζερβού, Θανάση και Λάμπρου.

 

Χρυσή βίβλος Νεανίδων

 

2019-20

ΡΣΦΠ Τελχινίς

2018-19

ΡΣΦΠ Τελχινίς

2017-18

ΡΣΦΠ Τελχινίς

2016-17

ΡΣΦΠ Τελχινίς

2015-16

ΓΣ Διαγόρας

2014-15

ΓΣ Διαγόρας

2013-14

ΓΣ Διαγόρας

2012-13

ΑΕΣ Κλεάνθης

2011-12

ΡΣΦΠ Τελχινίς

2010-11

ΑΕΣ Κλεάνθης

2009-10

ΑΕΣ Κλεάνθης

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (25-26 Ιαν)

21 Ιανουαρίου 2020 στο 23:27 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου θα διεξαχθούν οι αγώνες:

Κατηγορία

Γύρος

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κορ.Κ16

1ος

Σαβ,25/1

16:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ρόδος

3-0

κορ.Κ16

1ος

Σαβ,25/1

17:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Διαγόρας

3-0

κορ.Κ18

1ος

Σαβ,25/1

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας 2

Τελχινίς

0-3

κορ.Κ18

1ος

Σαβ,25/1

20:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Διαγόρας

3-0

Γυναικών

2ος

Κυρ,26/1

16:00

Ροδ.Παιδεία

Ροδ.Άθλησις

Τελχινίς

3-1

Γυναικών

2ος

Κυρ,26/1

17:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Φοίνικας

3-0

Γυναικών

2ος

Κυρ,26/1

19:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

ΠΑΟΚ

0-3

Ανδρών

2ος

Κυρ,26/1

20:30

Ιαλυσού

Ήλιος

Φοίνικας

0-3

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Πρόγραμμα αγώνων βόλεϊ (16-19 Ιαν)

15 Ιανουαρίου 2020 στο 21:59 | Αναρτήθηκε στις Final-4, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη, βόλεϊ, νεανίδες, wU20 | Σχολιάστε

.

 

Κατηγορία

Γύρος

Ημερ/’νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

Ανδρών

2ος

Πεμ,16/1

19:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φλόγα

3-0

κορ.Κ16

1ος

Σαβ,18/1

11:00

Ροδ.Παιδεία

Ροδ.Άθλησις

Αθλοπ.Κω

3-0

κορ.Κ18

2ος

Σαβ,18/1

17:30

Ιαλυσού

Ήλιος

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

F-4 Ημιτ-1

Σαβ,18/1

18:00

Βενετόκλειο

Φοίνικας

Διαγόρας

3-0

κορ.Κ20

F-4 Ημιτ-2

Σαβ,18/1

20:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

3-0

κορ.Κ20

F-4 3η-4η

Κυρ,19/1

11:00

Βενετόκλειο

Φοίνικας

Διαγόρας      

3-0

κορ.Κ20

F-4 Τελικός

Κυρ,19/1

13:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φοίνικας

3-1

αγορ.Κ21

2ος

Κυρ,19/1

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Ήλιος

3-0 

 

Αναμνηστική φωτογραφία από το final-4 των νεανίδων τον Ιανουάριο του 2019

Άνδρες (Βενετόκλειο, 16 Ιαν)

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΠΣ Φλόγα 3-0 σετ σε 81΄(25-18 σε 27΄,27-25 σε 32΄και 25-12 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Λέντσι Ορμενάι, Βασίλης Σπυρόπουλος, Γιώργος Γκιζέττης, Μιχάλης Γεράκης, Δημήτρης Καλιόζης, Βασίλης Καφαντάρης, Πάνος Μπαλής, Άλμπι Σωτηρίου και Νίκος Σκλήβας.

Φλόγα: Σάββας Γεράκης, Σάββας Χατζηνικολάου (λ), Μάριος Σπυρίδης, Διαμαντής Σπυρίδης, Παν. Σπυρίδης, Τριαντάφυλλος Ζερβός, Νεκτάριος Γεράκης, Μηνάς Λεντης, Μαρ. Χάλαρης και Νίκος Πεζουβάνης.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ανδρέας Παπαδόπουλος, Ευθύμης Καλημεράκης και Νίκος Χατζησταυρίδης.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (10-12 Ιαν)

07 Ιανουαρίου 2020 στο 23:10 | Αναρτήθηκε στις άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, ανακοινωση, βόλεϊ, γυναίκες, mU18, wU18, wU20 | Σχολιάστε

 

 

Γύρ.

Ημερ,νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κορ.Κ18

1ος

Παρ,10/1

21:30

Βενετόκλειο

Ροδ.Άθλησις

Ρόδος

3-1

Ανδρών

2ος

Σαβ,11/1

15:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

16:45

Ιαλυσού

Ήλιος

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

19:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φοίνικας

3-0

κορ.Κ18

1ος

Σαβ,11/1

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας 2

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

21:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Διαγόρας

0-3

αγόρ.Κ18

1ος

Κυρ,12/1

9:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

0-3

Ανδρών

2ος

Κυρ,12/1

11:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

1-3

κορ.Κ18

1ος

Κυρ,12/1

13:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς 2

Φοίνικας

1-3

κορ.Κ20

1ος

Κυρ,12/1

15:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Ήλιος

3-2

Γυναικών

2ος

Κυρ,12/1

17:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Διαγόρας

0-3

 

Νεάνιδες (K20):

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-0 σε 71΄(25-18 σε 26΄,25-12 σε 21΄και 25-18 σε 24΄)

ΡΣΦΠ Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Φαίη Μίχου) Αριέτα Τερζίου Πάολα Σουσάρι, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Ειρήνη Κακλαμάνου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Κατερίνα Γιωργά, Σταματίνα Γκιζέττη, Ελένη Μαστόρου (λ), Δήμητρα Βαρτζιά, Νοέμη Ντούσκου, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Σταυρούλα Καλιόζη, Άννα Καπετάν Γεωργίου, και Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Αρχαγγελίτη, Γεράκη, Γιάννη, Κορμπα, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη και Συμιακού

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάκης Λαζαράκης και η Μαρία Ινγγλέση.

Παίδες (Κ18):

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών 0-3 σετ σε 64΄(18-25 σε 22΄,16-25 σε 22΄και 17-25 σε 20΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Τάσος Αμπλιανίτης, Βασίλης Καλιόζης, Δημήτρης Καλιόζης, Άλμπι Σωτηρίου, Ηλίας Ρέγκλης, Βασίλης Ιωακειμίδης, Άγγελος Δημητριάδης – Τσίτσος  και Ιουλιανός Ξένος

Αθλοπαιδιές: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Θανόπουλος, Καμπούρης (λ), Κόπελλος (λ), Μαντούκος, Παπαϊωάννου, Ιντρισλάρι, Καρδούλιας, Κυπριώτης, Σαλτζής και Σπύρου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη και ο Νίκος Χατζησταυρίδης.

Άνδρες:

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών 1-3 σετ σε 83΄(25-10 σε 12΄,20-25 σε 27΄,19-25 σε 22΄και 17-25 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχάλης Γεράκης, Γιώργος Καζαντζάκης, Δημήτρης Καλιόζης, Πάνος Μπαλής, Γιώργος Γκιζέττης, Βασίλης Καφαντάρης, Λέντσι Ορμενάι, Βασίλης Σπυρόπουλος, Άλμπι Σωτηρίου, Γιάννης Σαρικάς, Στέλιος Χαριστής (λ), Ηλίας Ρέγκλης (λ).

Αθλοπαιδιές: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Ιντρισλάρι, Καμπούρης, Μαντούκος, Δημόπουλος, Θανόπουλος, Καρδούλιας, Κυπριώτης, Περής, Σιμάτος, Τρούμπας, Παπαϊωάννου, Σαλτζής, Σπύρου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης, η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Κορασίδες:

ΡΣΦΠ Τελχινίς 2 -ΑΕΣΠ Φοίνικας 1-3 σετ σε 81΄(04-25 σε 22΄,08-25 σε 17΄,25-29 σε 21΄και 15-25 σε 21΄)

Τελχινίς 2: (Νίκος Τσιντομηνάς) Παναγιώτα Ζωγράφου, Κάλλια Θαρρενάκη (λ), Άννα Καπετάν-Γεωργίου, Νικολέτα Γκίκα (λ), Κριστιάνα Ζντράβα, Βασιλική Ηράκλη, Σταυρούλα Καλιόζη, Σόνι Μπαλλίου, Όλγα Σακομήτρου, Νοέμι Ντούσκου, Νεφέλη Ξένου, Λυδία Ξένου, Δήμητρα Τιόλη και Σεβγκή Τσερκές-Σουτσιου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Γεράκη, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Γιάννη, Κορμπα, Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη, Συμιακού Χ. και Συμιακού Μ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης, η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Τελχινίς: Νίκες για τις κορασίδες

21 Δεκεμβρίου 2019 στο 21:24 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, βόλεϊ, wU18 | Σχολιάστε

Με νίκες συνέχισαν στο πρωτάθλημα κορασίδων και οι δύο ομάδες της Τελχινίδας. Οι Τελχινίς 2 την Πέμπτη στο Βενετόκλειο επικράτησε της Ρόδου με 3-0 σετ ενώ με το ίδιο σκορ  η Τελχινίς 1 νίκησε το Σάββατο στην Τέντα τον γηπεδούχο Διαγόρα.

Αναλυτικά:

ΡΣΦΠ Τελχινίς (2) -ΑΣ Ρόδος 3-0 σετ σε 60΄(25-09 σε 20΄,25-17 σε 20΄και 25-09 σε 20΄)

Τελχινίς 2: (Νίκος Τσιντομηνάς), Νικολέτα Γκίκα (λ), Παναγιώτα Ζωγράφου, Σόνι Μπαλλίου, Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη, Σταυρούλα Καλιόζη, Άννα Καπετάν-Γεωργίου, Νοέμι Ντούσκου, Νεφέλη Ξένου, Λυδία Ξένου, Δήμητρα Τιόλη και Σεβγκή Τσερκές-Σουτσιου.

Ρόδος: (Αγάθη Μπόνη) Ελευθερία Αργύρη, Μαρία Βενετοκλή, Σιμελα Κακουλη, Καθολική Καντη, Ιωάννα Κρόκου και Κων/να Κρόκου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ανδρέας Παπαδόπουλος και Μαρίνα Παπαβασιλείου

 

ΓΣ Διαγόρας-ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 74΄(19-25 σε 27΄,21-25 σε 22΄και 20-25 σε 25΄)

Διαγόρας: (Νίκος Τρατσέλας) Γιακουμάκη, Γιαντσίδη, Δεμερτζή, Σ. Κυπριώτη, Ρ. Κυπριώτη, Μπάρκα, Ουζούνη, Τάκο και Χαμίτ (λ).

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Ραφαέλα Ζωγράφη, Σταματίνα Γκιζέττη, Ελένη Μαστόρου (λ), Δήμητρα Βαρτζιά, Αναστασία Τσίτσου-Δημητριάδη, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Δέσποινα Μαστόρου, Γκιούλ Μπεκίρογλου και Φωτεινή Γενναιοπούλου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και ο Ανδρέας Παπαδόπουλος.

Τελχινίς: Aήττητες παρέμειναν οι γυναίκες, 2η ήττα για τους άνδρες

18 Δεκεμβρίου 2019 στο 20:39 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, άνδρες, αποτελέσματα, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

 

Με νίκη ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2019 η γυναικεία ομάδα της Τελχινίδας. Οι περσινές πρωταθλήτριες επικράτησαν με 3-0 σετ του ελλιπή ΠΑΟΚ και συνεχίζουν, με την έναρξη του β’  γύρου, αήττητες στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΠΑΟΚ Ρόδου – Τελχινίς 0-3 σετ σε 69΄(16-25 σε 27΄, 19-25 σε 22΄και 11-25 σε 20΄)

ΠΑΟΚ: (Πάνος Δικαστόπουλος) Ειρήνη Δέμελου, Κόνη Κλαδίτη (λ), Λένα Πολυτάνου (λ), Μαρία Φραντζέσκου, Ματίνα Παπαμελετίου, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρίνα Μαραγιάννη,  Ιωάννα Μοστράτου, Ματίνα Αμερικάνου, Παναγιώτα Σωτηρλιου και Άννα Μηλοπούλου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς)  Μαρία Βρατσάλη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Πάολα Σουσάρι, Αριέτα Τερζίου, Μίρκα Στρατάκη, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Σταυρούλα Καλιόζη, Κέλυ Δαουτοπούλου (λ), Σταματίνα Γκιζέττη, Ραφαέλα Ζωγράφη, Δήμητρα Βαρτζιά και Ελένη Μαστόρου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Μαρία Ινγγλέση και Ευθύμης Καλημεράκης

 

Σε αντίθεση με τις γυναίκες συνεχίζει να προβληματίζει με τη μέτρια απόδοσή της η ανδρική ομάδα του ΡΣΦΠ Τελχινίς. Την Κυριακή στο Βενετόκλειο, υποχρεώθηκε στη 2η συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά από τον Φοίνικα.

Οι αθλητές του Νίκου Τσιντομηνά πήραν το 1ο σετ αλλά έχασαν εύκολα τα τρία επόμενα από έναν αντίπαλο που είχε συνοχή και ήταν επιθετικά πιο αποτελεσματικός.

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 1-3 σετ σε 91΄(25-17 σε 20΄,13-25 σε 19΄,20-25 σε 25΄και 19-25 σε 27΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Πάνος Μπαλής, Γιώργος Γκιζέττης, Γιώργος Καζαντζάκης, Δημήτρης Καλιόζης, Γιάννης Σαρικάς, Ηλίας Ρέγκλης (λ), Στέλιος Χαριστής (λ), Γκέντσι Ορμενάι, Νίκος Σκλήβας, Άλμπι Σωτηρίου, Γιάννης Φλεβάρης, Δημήτρης Βιτζηλαίος και Βασίλης Καφαντάρης.

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Μιχάλης Ανθης, Γιώργος Γιακουμάρος, Χρήστος Θύμιος, Γιώργος Κουκιάς, Δημήτρης Κώτης, Λουκάς Λουκαΐδης, Βαλεντίνο Ματβεεβ, Κ. Παρασκευάς (λ), Σταύρος Ρουσέττος, Δημήτρης Σαμπάνης, Ρικάρντο Σαμπάνις, Ευκλής Μαμαλίγκας (λ) και Άγγελος Χάνι.

Διαιτητές του αγώνα  ήταν ο Λάκης Λαζαράκης, Ανδρέας Παπαδόπουλος και Μαρία Ινγγλέση.

 

« Προηγούμενη σελίδαΕπόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: