Final-4 Κυπέλλου Γυναικών – Πρόγραμμα

20 Οκτωβρίου 2020 στο 17:10 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, τελικός, Κυπελλο, ΤΕ Δωδεκανήσου, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου ορίσθηκαν οι αγώνες του Final-4 του κυπέλλου Γυναικών που θα πραγματοποιηθεί 24 & 25 Οκτωβρίου στο κλειστό της Κρεμαστής:

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Α΄ Ημιτελικός

Σαβ,24 Οκτ

17:00

Κρεμαστής

Ροδίων άθλησις

Τελχινίς

Β΄ Ημιτελικός

Σαβ,24 Οκτ

20:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

ΠΑΟΚ

Τελικός

Κυρ,25 Οκτ

18:00

Κρεμαστής

Νικητής  Α΄Ημιτ.

Νικητής  Β΄ Ημιτ.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Ορισμός αγώνας κυπέλλου (17 Οκτ)

15 Οκτωβρίου 2020 στο 19:51 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Κυπελλο, ΤΕ Δωδεκανήσου, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

 

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου το Σάββατο 17 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί η προημιτελική φάση του κυπέλλου Γυναικών:

 

Κατηγορία

Γύρος

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Κύπελλο Γυναικών

Προημ/κος

Σαβ,17 Οκτ

20:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

ΑΣΠΕΔ

 

Η νικήτρια ομάδα θα προκριθεί στο Final-4 του κυπέλλου που θα πραγματοποιηθεί στις 24 & 25 Οκτωβρίου.

Κύπελλο Δωδεκανήσου 2020 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ: Σφυρίου/Τερζίου και Χαριστής/Καλιόζης τα χρυσά

06 Αυγούστου 2020 στο 14:18 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, Φωτογραφίες, άνδρες, απονομές, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε


Η Ειρήνη Σφυρίου με τη Φαμπιόλα Τερζίου και ο Στέλιος Χαριστής με συμπαίκτη τον 15χρονο Δημήτρη Καλιόζη ήταν οι νικητές στο 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Ανδρών & Γυναικών του ‘Κυπέλλου Δωδεκανήσου 2020’ που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

Το τουρνουά διοργάνωσε με επιτυχία η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου με την αρωγή της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και του ΔΟΠΑΡ, τη χορηγία των επιχειρήσεων «Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης» και «Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης», «Vargas Sport” και την υποστήριξη των “Blue Star Ferries”, των παγωτών “κρι-κρι” και της κάβας “Κυριακούλης”.

Στις γυναίκες, η Ειρήνη Σφυρίου και η Φαμπιόλα Τερζίου αν και δυσκολεύτηκαν στο 2ο σετ του τελικού απέναντι στις Μαρία Βομβύλα και Κατερίνα Χανιωτάκη (25-23)κατέκτησαν, χωρίς να χάσουν σετ, το χρυσό μετάλλιο ανάμεσα σε 13 ομάδες.

Ο Στέλιος Χαριστής με τον Δημήτρη Καλιόζη έμειναν αήττητοι έως το τέλος και νικώντας στον τελικό τους κώους Στράτο Μπιλλή και Κώστα Κορδιστό κατέκτησαν την 1η θέση στους άνδρες.

Δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ 

Αναλυτικά:

Γυναίκες:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Φαμπιολα τερζιου/Ειρήνη σφυριου

2η θ      Μαρία Βομβύλα/Κατερίνα Χανιωτάκη

3η θ      Γκίκα Ανθή/Στρατάκη Μίρκα

Σουσάρι Πάολα/Τερζίου Αριέτα

5η θ      Άννα Καπετάν Γεωργίου/Μιχαηλία Λαζαρίδου

Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη

Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκες

9η θ      Αγγελική Αγγελή/Βαλσαμίνα Τσιράκου

Καθολική Κουκιά/Ραφαέλα Κουκιά

Γεράκη Ειρήνη Ελευθερία/Μαριεττα κορμπα

Σταυρούλα Μαργαρίτη/Μαριλιάνα Σούρδη

13η θ    Αλέξια Γκιάτα/Παρασκευή Τσιλιμίγκα

 

Αποτελέσματα:

Αγώνες Ομίλων

Αγγελή/Τσιράκου – Σουσάρι/Τερζίου Α 1-2 (21-14,18-21,6-15)

Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Μαργαρίτη/Σούρδη 2-1 (21-17,17-21,15-12)

Γεράκη/Kορμπα – Βομβύλα/Χανιωτάκη 0-2 (10-21,13-21)

Γκιάτα/Τσιλιμίγκα – Γκίκα Α/Στρατάκη 0-2 (2-21,16-21)

Κουκιά/Κουκιά – Σφυρίου/Τερζίου Φ 0-2 (14-21,16-21)

Ταμπλό νικητών (ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Σουσάρι/Τερζίου Α 0-2 (14-21,19-21)

Καλιόζη/Τσερκες – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 0-2 (14-21,20-22)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη – Βομβύλα/Χανιωτάκη 0-2 (6-21,10-21)

Γκίκα Α/Στρατάκη – Σφυρίου/Τερζίου Φ 0-2 (13-21,11-21)

Ταμπλό ηττημένων (ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)

Κουκιά/Κουκιά – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-1 (17-21,20-22,12-15)

Προκριματική φάση (12 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Μαργαρίτη/Σούρδη 2-0 (21-17,21-17)

Καλιόζη/Τσερκες – Αγγελή/Τσιράκου 2-1 (21-16,11-21,16-14)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη – Κουκιά/Κουκιά 2-0 (23-21,21-16)

Γκίκα Α/Στρατάκη – Γεράκη/Kορμπα 2-0 (21-8,21-17)

Προημιτελική φάση (8 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

Σουσάρι/Τερζίου Α – Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-0 (21-13,21-06)

Σφυρίου/Τερζίου Φ – Καλιόζη/Τσερκες 2-0 (21-06,21-06)

Βομβύλα/Χανιωτάκη – Γκιζέττη/Ζωγράφη 2-0 (21-12,21-17)

Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Γκίκα Α/Στρατάκη 0-2 (16-21,09-21)

Ημιτελικοί

Σφυρίου/Τερζίου Φ – Σουσάρι/Τερζίου Α 2-0 (21-11,21-13)

Βομβύλα/Χανιωτάκη – Γκίκα Α/Στρατάκη 2-0 (21-17,21-17)

Τελικός

Σφυρίου/Τερζίου Φ – Βομβύλα/Χανιωτάκη 2-0 (21-11,25-23)

 

 

Άνδρες:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Δημήτρης Καλιόζης/Στέλιος Χαριστής

2η θ      Κώστας Κορδιστός/Στράτος Μπιλλής

3η θ      Στάθης Μαθιουδάκης/Λέντσι Ορμενάι

            Γιώργος Γκιζέττης/Νίκος Μακρής

5η θ      Γιάννης Λάλουσης/Αλμπάν Τερζίου

Βασίλης Γκλάρας/Αλέξανδρος Πάντσος

7η θ      Γάννης Ζησιμόπουλος/Γώργος Ζησιμόπουλος

Φρατζέσκος Γεωργίου/Γιώργος Καρίπης

 

Αποτελέσματα

Αγώνες Ομίλων

Μαθιουδάκης/Ορμενάι -Ζησιμόπουλος/Ζησιμόπουλος 2-0 (21-16,21-15)

Γκιζέττης/Μακρής – Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-17,21-10)

Καλιόζης/Χαριστής – Κορδιστός/Μπιλλής 2-0 (21-18,21-19)

Λάλουσης/Τερζίου – Γεωργίου/Καρίπης 2-0 (21-08,21-06)

Μαθιουδάκης/Ορμενάι – Γκιζέττης/Μακρής 2-1 (21-19,17-21,19-17)

Ζησιμόπουλος/Ζησιμόπουλος – Γκλάρας/Πάντσος 0-2(19-21,17-21)

Καλιόζης/Χαριστής – Λάλουσης/Τερζίου 2-1 (21-15,19-21,15-06)

Κορδιστός/Μπιλλής – Γεωργίου/Καρίπης 2-0 (21-08,21-11)

Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

  1. Γκιζέττης/Μακρής – Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-16,21-14)
  2. Λάλουσης/Τερζίου – Κορδιστός/Μπιλλής 0-2 (19-21,11-21)

Ημιτελικοί

3        Μαθιουδάκης/Ορμενάι – Κορδιστός/Μπιλλής 1-2 (17-21,21-16,13-15)

4        Καλιόζης/Χαριστής – Γκιζέττης/Μακρής 2-0 (21-17,21-14)

Τελικός

Καλιόζης/Χαριστής – Κορδιστός/Μπιλλής 2-0 (21-08,21-15)


ΡΣΦΠ Τελχινίς: στον τελικό των play-offs οι γυναίκες

12 Μαρτίου 2020 στο 21:30 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

 

Την Τρίτη (10/3) στην Τέντα πραγματοποιήθηκε ο ημιτελικός των play offs για το πρωτάθλημα γυναικών ανάμεσα στην Τελχινίδα και τον Διαγόρα.

Οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά ήταν καλύτερες σε όλο το ματς, δε δυσκολεύτηκαν να κάνουν το 3-0 στις νίκες και προκρίθηκαν στον τελικό των φετινών play offs ενώ άφησαν τον ‘γηραιό’ στην 3η θέση της τελικής κατάταξης.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΓΣ Διαγόρας 3-0 σετ σε 79΄(21-25 σε 25΄,15-25 σε 27΄και 22-25 σε 27΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μαριλιάνα Σούρδη, Μίρκα Στρατάκη, Μαρία Βρατσάλη, Νικολέτα Γκίκα (λ), Κάλλια Θαρρενάκη, Νοέμη Ντούσκου, Σταματίνα Γκιζέττη, Ραφαέλα Ζωγράφη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Σταυρούλα Καλιόζη, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου.

Διαγόρας: (Νίκος Τρατσέλας) Φωτεινή Φιλίππου, Μ. Χαμιτ (λ), Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα, Μαρία Αγγελοκωνσταντή, Χ. Γιακουμάκη, Έλενα Ευσταθίου, Ελένη Μπουραμα, Ασημίνα Προβατοπούλου, Β. Καβουνίδη, Ρέα Κυπριώτη, Αιμιλία Τάκο και Ε. Βαρβεράκη.

Διαιτητές ήταν ο Λάκης Λαζαράκης, ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Εύα Ράπτη

 

Στον τελικό των play offs οι περσινές πρωταθλήτριες θα αντιμετωπίσουν το Ροδίων άθλησις. Οι δύο φιναλίστ έχουν από μία νίκη στα μεταξύ τους ματς στην κανονική περίοδο και πρωταθλήτρια θα αναδειχθεί η ομάδα που θα συμπληρώσει 3 νίκες.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ – Final-4 κορΚ18

25 Φεβρουαρίου 2020 στο 01:28 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, τελικός, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, γυναίκες, κορασίδες, νεανίδες, wU18 | Σχολιάστε

 

.

 

Γύρος

Ημερ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κΚ18

2ος

Τετ,26/2

17:15

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ήλιος

3-0

Ανδρών

2ος

Πέμ,27/2

21:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Φλόγα

3-1

κΚ18

F-4 Ημ-1

Σαβ,29/2

17:00

Κρεμαστής

Τελχινίς

Ροδ.Άθλ.

3-0

κΚ18

F-4 Ημ-2

Σαβ,29/2

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Διαγόρας

3-1

κΚ18

F-4 3η-4η

Κυρ,01/3

17:00

Κρεμαστής

Ροδ.Άθλ.

Διαγόρας

0-3

κΚ18

F-4 Τελικός

Κυρ,01/3

19:00

Κρεμαστής

Τελχινίς 

Φοίνικας

3-1

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (10-12 Ιαν)

07 Ιανουαρίου 2020 στο 23:10 | Αναρτήθηκε στις άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, ανακοινωση, βόλεϊ, γυναίκες, mU18, wU18, wU20 | Σχολιάστε

 

 

Γύρ.

Ημερ,νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κορ.Κ18

1ος

Παρ,10/1

21:30

Βενετόκλειο

Ροδ.Άθλησις

Ρόδος

3-1

Ανδρών

2ος

Σαβ,11/1

15:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

16:45

Ιαλυσού

Ήλιος

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

19:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φοίνικας

3-0

κορ.Κ18

1ος

Σαβ,11/1

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας 2

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

21:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Διαγόρας

0-3

αγόρ.Κ18

1ος

Κυρ,12/1

9:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

0-3

Ανδρών

2ος

Κυρ,12/1

11:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

1-3

κορ.Κ18

1ος

Κυρ,12/1

13:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς 2

Φοίνικας

1-3

κορ.Κ20

1ος

Κυρ,12/1

15:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Ήλιος

3-2

Γυναικών

2ος

Κυρ,12/1

17:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Διαγόρας

0-3

 

Νεάνιδες (K20):

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-0 σε 71΄(25-18 σε 26΄,25-12 σε 21΄και 25-18 σε 24΄)

ΡΣΦΠ Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Φαίη Μίχου) Αριέτα Τερζίου Πάολα Σουσάρι, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Ειρήνη Κακλαμάνου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Κατερίνα Γιωργά, Σταματίνα Γκιζέττη, Ελένη Μαστόρου (λ), Δήμητρα Βαρτζιά, Νοέμη Ντούσκου, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Σταυρούλα Καλιόζη, Άννα Καπετάν Γεωργίου, και Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Αρχαγγελίτη, Γεράκη, Γιάννη, Κορμπα, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη και Συμιακού

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάκης Λαζαράκης και η Μαρία Ινγγλέση.

Παίδες (Κ18):

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών 0-3 σετ σε 64΄(18-25 σε 22΄,16-25 σε 22΄και 17-25 σε 20΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Τάσος Αμπλιανίτης, Βασίλης Καλιόζης, Δημήτρης Καλιόζης, Άλμπι Σωτηρίου, Ηλίας Ρέγκλης, Βασίλης Ιωακειμίδης, Άγγελος Δημητριάδης – Τσίτσος  και Ιουλιανός Ξένος

Αθλοπαιδιές: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Θανόπουλος, Καμπούρης (λ), Κόπελλος (λ), Μαντούκος, Παπαϊωάννου, Ιντρισλάρι, Καρδούλιας, Κυπριώτης, Σαλτζής και Σπύρου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη και ο Νίκος Χατζησταυρίδης.

Άνδρες:

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών 1-3 σετ σε 83΄(25-10 σε 12΄,20-25 σε 27΄,19-25 σε 22΄και 17-25 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχάλης Γεράκης, Γιώργος Καζαντζάκης, Δημήτρης Καλιόζης, Πάνος Μπαλής, Γιώργος Γκιζέττης, Βασίλης Καφαντάρης, Λέντσι Ορμενάι, Βασίλης Σπυρόπουλος, Άλμπι Σωτηρίου, Γιάννης Σαρικάς, Στέλιος Χαριστής (λ), Ηλίας Ρέγκλης (λ).

Αθλοπαιδιές: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Ιντρισλάρι, Καμπούρης, Μαντούκος, Δημόπουλος, Θανόπουλος, Καρδούλιας, Κυπριώτης, Περής, Σιμάτος, Τρούμπας, Παπαϊωάννου, Σαλτζής, Σπύρου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης, η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Κορασίδες:

ΡΣΦΠ Τελχινίς 2 -ΑΕΣΠ Φοίνικας 1-3 σετ σε 81΄(04-25 σε 22΄,08-25 σε 17΄,25-29 σε 21΄και 15-25 σε 21΄)

Τελχινίς 2: (Νίκος Τσιντομηνάς) Παναγιώτα Ζωγράφου, Κάλλια Θαρρενάκη (λ), Άννα Καπετάν-Γεωργίου, Νικολέτα Γκίκα (λ), Κριστιάνα Ζντράβα, Βασιλική Ηράκλη, Σταυρούλα Καλιόζη, Σόνι Μπαλλίου, Όλγα Σακομήτρου, Νοέμι Ντούσκου, Νεφέλη Ξένου, Λυδία Ξένου, Δήμητρα Τιόλη και Σεβγκή Τσερκές-Σουτσιου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Γεράκη, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Γιάννη, Κορμπα, Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη, Συμιακού Χ. και Συμιακού Μ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης, η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: