Κύπελλο Δωδεκανήσου 2020 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ: Σφυρίου/Τερζίου και Χαριστής/Καλιόζης τα χρυσά

06 Αυγούστου 2020 στο 14:18 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, Φωτογραφίες, άνδρες, απονομές, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε


Η Ειρήνη Σφυρίου με τη Φαμπιόλα Τερζίου και ο Στέλιος Χαριστής με συμπαίκτη τον 15χρονο Δημήτρη Καλιόζη ήταν οι νικητές στο 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Ανδρών & Γυναικών του ‘Κυπέλλου Δωδεκανήσου 2020’ που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

Το τουρνουά διοργάνωσε με επιτυχία η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου με την αρωγή της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και του ΔΟΠΑΡ, τη χορηγία των επιχειρήσεων «Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης» και «Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης», «Vargas Sport” και την υποστήριξη των “Blue Star Ferries”, των παγωτών “κρι-κρι” και της κάβας “Κυριακούλης”.

Στις γυναίκες, η Ειρήνη Σφυρίου και η Φαμπιόλα Τερζίου αν και δυσκολεύτηκαν στο 2ο σετ του τελικού απέναντι στις Μαρία Βομβύλα και Κατερίνα Χανιωτάκη (25-23)κατέκτησαν, χωρίς να χάσουν σετ, το χρυσό μετάλλιο ανάμεσα σε 13 ομάδες.

Ο Στέλιος Χαριστής με τον Δημήτρη Καλιόζη έμειναν αήττητοι έως το τέλος και νικώντας στον τελικό τους κώους Στράτο Μπιλλή και Κώστα Κορδιστό κατέκτησαν την 1η θέση στους άνδρες.

Δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ 

Αναλυτικά:

Γυναίκες:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Φαμπιολα τερζιου/Ειρήνη σφυριου

2η θ      Μαρία Βομβύλα/Κατερίνα Χανιωτάκη

3η θ      Γκίκα Ανθή/Στρατάκη Μίρκα

Σουσάρι Πάολα/Τερζίου Αριέτα

5η θ      Άννα Καπετάν Γεωργίου/Μιχαηλία Λαζαρίδου

Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη

Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκες

9η θ      Αγγελική Αγγελή/Βαλσαμίνα Τσιράκου

Καθολική Κουκιά/Ραφαέλα Κουκιά

Γεράκη Ειρήνη Ελευθερία/Μαριεττα κορμπα

Σταυρούλα Μαργαρίτη/Μαριλιάνα Σούρδη

13η θ    Αλέξια Γκιάτα/Παρασκευή Τσιλιμίγκα

 

Αποτελέσματα:

Αγώνες Ομίλων

Αγγελή/Τσιράκου – Σουσάρι/Τερζίου Α 1-2 (21-14,18-21,6-15)

Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Μαργαρίτη/Σούρδη 2-1 (21-17,17-21,15-12)

Γεράκη/Kορμπα – Βομβύλα/Χανιωτάκη 0-2 (10-21,13-21)

Γκιάτα/Τσιλιμίγκα – Γκίκα Α/Στρατάκη 0-2 (2-21,16-21)

Κουκιά/Κουκιά – Σφυρίου/Τερζίου Φ 0-2 (14-21,16-21)

Ταμπλό νικητών (ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Σουσάρι/Τερζίου Α 0-2 (14-21,19-21)

Καλιόζη/Τσερκες – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 0-2 (14-21,20-22)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη – Βομβύλα/Χανιωτάκη 0-2 (6-21,10-21)

Γκίκα Α/Στρατάκη – Σφυρίου/Τερζίου Φ 0-2 (13-21,11-21)

Ταμπλό ηττημένων (ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)

Κουκιά/Κουκιά – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-1 (17-21,20-22,12-15)

Προκριματική φάση (12 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Μαργαρίτη/Σούρδη 2-0 (21-17,21-17)

Καλιόζη/Τσερκες – Αγγελή/Τσιράκου 2-1 (21-16,11-21,16-14)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη – Κουκιά/Κουκιά 2-0 (23-21,21-16)

Γκίκα Α/Στρατάκη – Γεράκη/Kορμπα 2-0 (21-8,21-17)

Προημιτελική φάση (8 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

Σουσάρι/Τερζίου Α – Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-0 (21-13,21-06)

Σφυρίου/Τερζίου Φ – Καλιόζη/Τσερκες 2-0 (21-06,21-06)

Βομβύλα/Χανιωτάκη – Γκιζέττη/Ζωγράφη 2-0 (21-12,21-17)

Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Γκίκα Α/Στρατάκη 0-2 (16-21,09-21)

Ημιτελικοί

Σφυρίου/Τερζίου Φ – Σουσάρι/Τερζίου Α 2-0 (21-11,21-13)

Βομβύλα/Χανιωτάκη – Γκίκα Α/Στρατάκη 2-0 (21-17,21-17)

Τελικός

Σφυρίου/Τερζίου Φ – Βομβύλα/Χανιωτάκη 2-0 (21-11,25-23)

 

 

Άνδρες:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Δημήτρης Καλιόζης/Στέλιος Χαριστής

2η θ      Κώστας Κορδιστός/Στράτος Μπιλλής

3η θ      Στάθης Μαθιουδάκης/Λέντσι Ορμενάι

            Γιώργος Γκιζέττης/Νίκος Μακρής

5η θ      Γιάννης Λάλουσης/Αλμπάν Τερζίου

Βασίλης Γκλάρας/Αλέξανδρος Πάντσος

7η θ      Γάννης Ζησιμόπουλος/Γώργος Ζησιμόπουλος

Φρατζέσκος Γεωργίου/Γιώργος Καρίπης

 

Αποτελέσματα

Αγώνες Ομίλων

Μαθιουδάκης/Ορμενάι -Ζησιμόπουλος/Ζησιμόπουλος 2-0 (21-16,21-15)

Γκιζέττης/Μακρής – Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-17,21-10)

Καλιόζης/Χαριστής – Κορδιστός/Μπιλλής 2-0 (21-18,21-19)

Λάλουσης/Τερζίου – Γεωργίου/Καρίπης 2-0 (21-08,21-06)

Μαθιουδάκης/Ορμενάι – Γκιζέττης/Μακρής 2-1 (21-19,17-21,19-17)

Ζησιμόπουλος/Ζησιμόπουλος – Γκλάρας/Πάντσος 0-2(19-21,17-21)

Καλιόζης/Χαριστής – Λάλουσης/Τερζίου 2-1 (21-15,19-21,15-06)

Κορδιστός/Μπιλλής – Γεωργίου/Καρίπης 2-0 (21-08,21-11)

Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

  1. Γκιζέττης/Μακρής – Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-16,21-14)
  2. Λάλουσης/Τερζίου – Κορδιστός/Μπιλλής 0-2 (19-21,11-21)

Ημιτελικοί

3        Μαθιουδάκης/Ορμενάι – Κορδιστός/Μπιλλής 1-2 (17-21,21-16,13-15)

4        Καλιόζης/Χαριστής – Γκιζέττης/Μακρής 2-0 (21-17,21-14)

Τελικός

Καλιόζης/Χαριστής – Κορδιστός/Μπιλλής 2-0 (21-08,21-15)


ΡΣΦΠ Τελχινίς: στον τελικό των play-offs οι γυναίκες

12 Μαρτίου 2020 στο 21:30 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

 

Την Τρίτη (10/3) στην Τέντα πραγματοποιήθηκε ο ημιτελικός των play offs για το πρωτάθλημα γυναικών ανάμεσα στην Τελχινίδα και τον Διαγόρα.

Οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά ήταν καλύτερες σε όλο το ματς, δε δυσκολεύτηκαν να κάνουν το 3-0 στις νίκες και προκρίθηκαν στον τελικό των φετινών play offs ενώ άφησαν τον ‘γηραιό’ στην 3η θέση της τελικής κατάταξης.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΓΣ Διαγόρας 3-0 σετ σε 79΄(21-25 σε 25΄,15-25 σε 27΄και 22-25 σε 27΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μαριλιάνα Σούρδη, Μίρκα Στρατάκη, Μαρία Βρατσάλη, Νικολέτα Γκίκα (λ), Κάλλια Θαρρενάκη, Νοέμη Ντούσκου, Σταματίνα Γκιζέττη, Ραφαέλα Ζωγράφη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Σταυρούλα Καλιόζη, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου.

Διαγόρας: (Νίκος Τρατσέλας) Φωτεινή Φιλίππου, Μ. Χαμιτ (λ), Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα, Μαρία Αγγελοκωνσταντή, Χ. Γιακουμάκη, Έλενα Ευσταθίου, Ελένη Μπουραμα, Ασημίνα Προβατοπούλου, Β. Καβουνίδη, Ρέα Κυπριώτη, Αιμιλία Τάκο και Ε. Βαρβεράκη.

Διαιτητές ήταν ο Λάκης Λαζαράκης, ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Εύα Ράπτη

 

Στον τελικό των play offs οι περσινές πρωταθλήτριες θα αντιμετωπίσουν το Ροδίων άθλησις. Οι δύο φιναλίστ έχουν από μία νίκη στα μεταξύ τους ματς στην κανονική περίοδο και πρωταθλήτρια θα αναδειχθεί η ομάδα που θα συμπληρώσει 3 νίκες.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ – Final-4 κορΚ18

25 Φεβρουαρίου 2020 στο 01:28 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, τελικός, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, γυναίκες, κορασίδες, νεανίδες, wU18 | Σχολιάστε

 

.

 

Γύρος

Ημερ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κΚ18

2ος

Τετ,26/2

17:15

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ήλιος

3-0

Ανδρών

2ος

Πέμ,27/2

21:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Φλόγα

3-1

κΚ18

F-4 Ημ-1

Σαβ,29/2

17:00

Κρεμαστής

Τελχινίς

Ροδ.Άθλ.

3-0

κΚ18

F-4 Ημ-2

Σαβ,29/2

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Διαγόρας

3-1

κΚ18

F-4 3η-4η

Κυρ,01/3

17:00

Κρεμαστής

Ροδ.Άθλ.

Διαγόρας

0-3

κΚ18

F-4 Τελικός

Κυρ,01/3

19:00

Κρεμαστής

Τελχινίς 

Φοίνικας

3-1

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (10-12 Ιαν)

07 Ιανουαρίου 2020 στο 23:10 | Αναρτήθηκε στις άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, ανακοινωση, βόλεϊ, γυναίκες, mU18, wU18, wU20 | Σχολιάστε

 

 

Γύρ.

Ημερ,νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κορ.Κ18

1ος

Παρ,10/1

21:30

Βενετόκλειο

Ροδ.Άθλησις

Ρόδος

3-1

Ανδρών

2ος

Σαβ,11/1

15:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

16:45

Ιαλυσού

Ήλιος

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

19:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φοίνικας

3-0

κορ.Κ18

1ος

Σαβ,11/1

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας 2

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

2ος

Σαβ,11/1

21:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Διαγόρας

0-3

αγόρ.Κ18

1ος

Κυρ,12/1

9:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

0-3

Ανδρών

2ος

Κυρ,12/1

11:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

1-3

κορ.Κ18

1ος

Κυρ,12/1

13:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς 2

Φοίνικας

1-3

κορ.Κ20

1ος

Κυρ,12/1

15:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Ήλιος

3-2

Γυναικών

2ος

Κυρ,12/1

17:00

Βενετόκλειο

Ρόδος

Διαγόρας

0-3

 

Νεάνιδες (K20):

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-0 σε 71΄(25-18 σε 26΄,25-12 σε 21΄και 25-18 σε 24΄)

ΡΣΦΠ Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Φαίη Μίχου) Αριέτα Τερζίου Πάολα Σουσάρι, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Ειρήνη Κακλαμάνου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Κατερίνα Γιωργά, Σταματίνα Γκιζέττη, Ελένη Μαστόρου (λ), Δήμητρα Βαρτζιά, Νοέμη Ντούσκου, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Σταυρούλα Καλιόζη, Άννα Καπετάν Γεωργίου, και Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Αρχαγγελίτη, Γεράκη, Γιάννη, Κορμπα, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη και Συμιακού

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάκης Λαζαράκης και η Μαρία Ινγγλέση.

Παίδες (Κ18):

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών 0-3 σετ σε 64΄(18-25 σε 22΄,16-25 σε 22΄και 17-25 σε 20΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Τάσος Αμπλιανίτης, Βασίλης Καλιόζης, Δημήτρης Καλιόζης, Άλμπι Σωτηρίου, Ηλίας Ρέγκλης, Βασίλης Ιωακειμίδης, Άγγελος Δημητριάδης – Τσίτσος  και Ιουλιανός Ξένος

Αθλοπαιδιές: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Θανόπουλος, Καμπούρης (λ), Κόπελλος (λ), Μαντούκος, Παπαϊωάννου, Ιντρισλάρι, Καρδούλιας, Κυπριώτης, Σαλτζής και Σπύρου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη και ο Νίκος Χατζησταυρίδης.

Άνδρες:

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών 1-3 σετ σε 83΄(25-10 σε 12΄,20-25 σε 27΄,19-25 σε 22΄και 17-25 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχάλης Γεράκης, Γιώργος Καζαντζάκης, Δημήτρης Καλιόζης, Πάνος Μπαλής, Γιώργος Γκιζέττης, Βασίλης Καφαντάρης, Λέντσι Ορμενάι, Βασίλης Σπυρόπουλος, Άλμπι Σωτηρίου, Γιάννης Σαρικάς, Στέλιος Χαριστής (λ), Ηλίας Ρέγκλης (λ).

Αθλοπαιδιές: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Ιντρισλάρι, Καμπούρης, Μαντούκος, Δημόπουλος, Θανόπουλος, Καρδούλιας, Κυπριώτης, Περής, Σιμάτος, Τρούμπας, Παπαϊωάννου, Σαλτζής, Σπύρου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης, η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Κορασίδες:

ΡΣΦΠ Τελχινίς 2 -ΑΕΣΠ Φοίνικας 1-3 σετ σε 81΄(04-25 σε 22΄,08-25 σε 17΄,25-29 σε 21΄και 15-25 σε 21΄)

Τελχινίς 2: (Νίκος Τσιντομηνάς) Παναγιώτα Ζωγράφου, Κάλλια Θαρρενάκη (λ), Άννα Καπετάν-Γεωργίου, Νικολέτα Γκίκα (λ), Κριστιάνα Ζντράβα, Βασιλική Ηράκλη, Σταυρούλα Καλιόζη, Σόνι Μπαλλίου, Όλγα Σακομήτρου, Νοέμι Ντούσκου, Νεφέλη Ξένου, Λυδία Ξένου, Δήμητρα Τιόλη και Σεβγκή Τσερκές-Σουτσιου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Γεράκη, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Γιάννη, Κορμπα, Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη, Συμιακού Χ. και Συμιακού Μ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης, η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Τελχινίς: Aήττητες παρέμειναν οι γυναίκες, 2η ήττα για τους άνδρες

18 Δεκεμβρίου 2019 στο 20:39 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, άνδρες, αποτελέσματα, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

 

Με νίκη ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2019 η γυναικεία ομάδα της Τελχινίδας. Οι περσινές πρωταθλήτριες επικράτησαν με 3-0 σετ του ελλιπή ΠΑΟΚ και συνεχίζουν, με την έναρξη του β’  γύρου, αήττητες στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΠΑΟΚ Ρόδου – Τελχινίς 0-3 σετ σε 69΄(16-25 σε 27΄, 19-25 σε 22΄και 11-25 σε 20΄)

ΠΑΟΚ: (Πάνος Δικαστόπουλος) Ειρήνη Δέμελου, Κόνη Κλαδίτη (λ), Λένα Πολυτάνου (λ), Μαρία Φραντζέσκου, Ματίνα Παπαμελετίου, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρίνα Μαραγιάννη,  Ιωάννα Μοστράτου, Ματίνα Αμερικάνου, Παναγιώτα Σωτηρλιου και Άννα Μηλοπούλου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς)  Μαρία Βρατσάλη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Πάολα Σουσάρι, Αριέτα Τερζίου, Μίρκα Στρατάκη, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Σταυρούλα Καλιόζη, Κέλυ Δαουτοπούλου (λ), Σταματίνα Γκιζέττη, Ραφαέλα Ζωγράφη, Δήμητρα Βαρτζιά και Ελένη Μαστόρου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Μαρία Ινγγλέση και Ευθύμης Καλημεράκης

 

Σε αντίθεση με τις γυναίκες συνεχίζει να προβληματίζει με τη μέτρια απόδοσή της η ανδρική ομάδα του ΡΣΦΠ Τελχινίς. Την Κυριακή στο Βενετόκλειο, υποχρεώθηκε στη 2η συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά από τον Φοίνικα.

Οι αθλητές του Νίκου Τσιντομηνά πήραν το 1ο σετ αλλά έχασαν εύκολα τα τρία επόμενα από έναν αντίπαλο που είχε συνοχή και ήταν επιθετικά πιο αποτελεσματικός.

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 1-3 σετ σε 91΄(25-17 σε 20΄,13-25 σε 19΄,20-25 σε 25΄και 19-25 σε 27΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Πάνος Μπαλής, Γιώργος Γκιζέττης, Γιώργος Καζαντζάκης, Δημήτρης Καλιόζης, Γιάννης Σαρικάς, Ηλίας Ρέγκλης (λ), Στέλιος Χαριστής (λ), Γκέντσι Ορμενάι, Νίκος Σκλήβας, Άλμπι Σωτηρίου, Γιάννης Φλεβάρης, Δημήτρης Βιτζηλαίος και Βασίλης Καφαντάρης.

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Μιχάλης Ανθης, Γιώργος Γιακουμάρος, Χρήστος Θύμιος, Γιώργος Κουκιάς, Δημήτρης Κώτης, Λουκάς Λουκαΐδης, Βαλεντίνο Ματβεεβ, Κ. Παρασκευάς (λ), Σταύρος Ρουσέττος, Δημήτρης Σαμπάνης, Ρικάρντο Σαμπάνις, Ευκλής Μαμαλίγκας (λ) και Άγγελος Χάνι.

Διαιτητές του αγώνα  ήταν ο Λάκης Λαζαράκης, Ανδρέας Παπαδόπουλος και Μαρία Ινγγλέση.

 

3 στα 3 η Τελχινίδα το σαββατοκύριακο (16 & 17 Νοε)

19 Νοεμβρίου 2019 στο 02:59 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ, γυναίκες, νεανίδες | Σχολιάστε

Νικηφόρα ξεκίνησαν το πρωτάθλημα οι άνδρες της Τελχινίδας. Μετά την κατάκτηση του κυπέλλου Δωδεκανήσου οι αθλητές του Νίκου Τσιντομηνά, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος επιβλήθηκαν εύκολα της Φλόγας με 0-3 σετ.

ΑΠΣ Φλόγα-ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 54΄ (07-25 σε 17΄, 08-25 σε 17΄και 13-25 σε 20΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Πάνος Μπαλής, Μιχάλης Γεράκης, Λέντσι Ορμενάι, Γιώργος Γκιζέττης, Άλμπι Σωτηρίου, Γιάννης Φλεβάρης, Δημήτρης Βιτσιλαίος, Γιώργος Καζαντζάκης, Ηλίας Ρέγκλης και Βασίλης Καφαντάρης.

Φλόγα: Σάββας Χατζηνικολάου, Μάριος Σπυρίδης, Διαμαντής Σπυρίδης, Παν. Σπυρίδης, Σάββας Γεράκης, Νεκτάριος Γεράκης, Μηνάς Λεντης, Μαρ. Χάλαρης και Νίκος Πεζουβάνης.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Σταμάτης Σωτηρίου, Μαίρη Παπαδούλη και Νίκος Χατζησταυρίδης.

 

Με βασικές απουσίες η Τελχινίδα δε δυσκολεύτηκε να συνεχίσει αήττητη στις νεάνιδες (κΚ20) και να κάνει το 6 στα 6.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΣ Ρόδος 3-0 σε 69′ (25-06,25-16,21-25)

Ρόδος: (Ανδρέας Μοσκιού) Ιωάννα Κρόκου, Σιμ. Κακούλη, Άννα Γιάννη, Κων/να Κρόκου, Μαρ. Βενετοκλή, Ελευθερία Αργύρη, Καθ. Καντή, Αλεξάνδρα Γιακάι και Κική Μυρονίδη.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Σταματίνα Γκιζέττη, Δήμητρα Βαρτζιά, Δημητριάδη-Τσίτσου Αναστασία, Ραφαηλία Κουφομανώλη, Άννα Καπετάν Γεωργίου, Ελένη Μαστόρου (λ), Νικολέτα Γκίκα (λ), Σία Ζάγορα, Κριστιάνα Ζντράβα, Βασιλική Ηράκλη, Νοέμι Ντούσκου και Αλέξια Γκιάτα.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Εύα Ράπτη.

 

Βαθμολογία κορίτσια Κ20 (κάτω των 20 ετών)

1. Τελχινίς               18β (18-2 σετ) σε 6 αγ.

2. Διαγόρας             11β (13-5 σετ) σε 5 αγ.

3. Φοίνικας              10β (12-6 σετ) σε 5 αγ.

4. Αθλοπαιδιές         3β (3-9 σετ) σε 4 αγ.

5. Ρόδος                   3β (3-13 σετ) σε 5 αγ.

6. Ήλιος                   0β (1-15 σετ) σε 5 αγ.

Νικήτρια στο ντέρμπι η Τελχινίδα

Μετά από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη ματς που διήρκησε περισσότερο από 2 ώρες η Τελχινίδα επικράτησε στο Βενετόκλειο πολύ δύσκολα του Ροδίων άθλησις με 3-2 σετ. Οι περσινές πρωταθλήτριες πήραν την άτυπη ρεβάνς του τελικού του κυπέλλου όταν ο αντίπαλος της είχε νικήσει στο τάι μπρέικ.

Οι αθλήτριες και των δύο ομάδων έκαναν αρκετά αβίαστα λάθη με αποτέλεσμα το κάθε σετ να κατακτά η ομάδα που έκανε τα λιγότερα λάθη.

Η Τελχινίδα έκανε το 1-0 κατακτώντας το 1ο σετ στις λεπτομέρειες με 25-23 αλλά το Ροδίων απάντησε παίρνοντας εύκολα το 2ο σετ. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες ήταν καλύτερες και προηγήθηκαν στο 3ο σετ με 4-9.  Οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά αντέδρασαν και έκαναν το 2-1 με 26-24.

Και το 4ο σετ όμως κρίθηκε στις λεπτομέρειες αφού το Ροδίων επικράτησε με 23-25 και έστειλε το ματς στο τάι μπέικ.

Οι αθλήτριες του Νίκου Μακρή ξεκίνησαν καλύτερα στο τελευταίο σετ και προηγήθηκαν με 4-7. Ακολούθησε η αντίδραση τις Τελχινίδας που κατέφερε ισοφάρισε σε 10-10 και πέρασε μπροστά με 12-11 και 14-13 για να πάρει τελικά το σετ με 15-13 και τη σημαντική αυτή νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος με 3-2 σετ.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – Ροδίων άθλησις 3-2 σετ σε 131΄ (25-23 σε 30΄,17-25 σε 27΄,26-24 σε 27΄,23-25 σε 27΄και 15-13 σε 20΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς)  Μαρία Βρατσάλη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Πάολα Σουσάρι, Μίρκα Στρατάκη, Αριέτα Τερζίου, Μαριλιάνα Σούρδη, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Κέλυ Δαουτοπούλου (λ), Ευγενία Μουρούτη, Σταματίνα Γκιζέττη, Ραφαέλα Ζωγράφη και Κατερίνα Γεωργά.

Ροδίων άθλησις: (Νίκος Μακρής) Αναστασία Μαστοράκη, Άντζελα Ντέμο, Μαρία Μαστρογιάννη, Ελένη Γιακουμάκη, Χεριφέ Νουδερίν, Μαρίνα Τζανουδάκη, Ελισάβετ Αμορανίτη, Στ. Τουλουντζίδου, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Χαρούλα Φραντζή, Αγάπη Ευθυμίου, Ρούλα Μαλούκου, Ρ. Γενημανώλη (λ) και Νικολέτα Αμορανίτη (λ).

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Σταμάτης Σωτηρίου, Μαίρη Παπαδούλη και η Μαρία Ινγγλέση.

Ο ΡΣΦΠ Τελχινίς ευχαριστεί τους φυσικοθεραπευτές Κυριάκο Κουτσουδάκη με τους συνεργάτες του και Γιάννη Φλέβάρη για την αποτελεσματική αντιμετώπιση τραυματισμού βασικής αθλήτριας της ομάδας μας ώστε να μπορέσει να αγωνιστεί στον σημαντικό αυτόν αγώνα.

 

 

Τουρνουά Μίνι Βόλεϊ  από τον Φοίνικα

Ο ΡΣΦΠ Τελχινίς συγχαίρει το Σωματείο ΑΕΣΠ Φοίνικας για την άρτια οργάνωση άλλου ένα τουρνουά μίνι βόλεϊ. Τέτοιες επιτυχημένες διοργανώσεις θα πρέπει να αποτελούν το πρότυπο για όλους τους συλλόγους που έχουν στόχο την ανάπτυξη του αθλήματος.

Ευχαριστούμε για τη φιλοξενία και περιμένουμε την επόμενη εκδήλωσή σας!

.

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: