Final-4 Νεανίδων – Πρόγραμμα αγώνων βόλεϊ 28/1–2/2

25 Ιανουαρίου 2023 στο 09:21 | Αναρτήθηκε στις Final-4, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, ανάπτυξη, βόλεϊ, νεανίδες, wU20 | Σχολιάστε

 

Κατηγορία

Ημερ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομαδα Α

Ομάδα Β

κορ Κ20

F-4

Σ 28 Ιαν

16:00

Βενετόκλειο

Φοίνικας

Ροδίων άθλ

0-3

κορ Κ18 Β΄

1ος γυρ

Σ 28 Ιαν

16:30

Διαγόρα

Διαγόρας

Τελχινίς

1-3

κορ Κ20

F-4

Σ 28 Ιαν

17:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ήλιος

3-1

αγ Κ21

2ος γυρ

Σ 28 Ιαν

20:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

Φλόγα

0-3

κορ Κ16 Β΄

1ος γυρ

Κ 29 Ιαν

14:00

Ροδίων Παιδ

Ροδίων άθλ2

Τελχινίς2

κορ Κ20

3η-4η

Κ29 Ιαν

17:00

Βενετόκλειο

Ήλιος

Φοίνικας.

κορ Κ20

Τελικός

Κ 29 Ιαν

18:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ροδίων άθλ.

Άνδρες

2ος γυρ

Π 2 Φεβ

21:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

ΠΑΟΚ

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς: Αήττητες συνεχίζουν κορασίδες και νεάνιδες

20 Δεκεμβρίου 2022 στο 10:13 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ, κορασίδες, νεανίδες, wU18, wU20 | Σχολιάστε

 

Με νίκες ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2022 οι μικρές της Τελχινίδας.

Οι νεάνιδες, μετά την απώλεια του 1ου σετ από το Ροδίων άθλησις αφυπνίστηκαν, μείωσαν τα λάθη τους και έγιναν πιο αποτελεσματικές. Επικράτησαν στα 3 επόμενα σετ, πήραν την 4η νίκη του στο πρωτάθλημα και αήττητες έχουν 12β, τρεις περισσότερους από τον Φοίνικα. Στην 3η θέση βρίσκεται το Ροδίων άθλησις με 3β ενώ χωρίς βαθμό, ουραγός στη βαθμολογία παραμένει ο Ήλιος.

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς-Ροδίων άθλησις 3-1 σε 98΄(19-25 σε 25΄,25-22 σε 24΄, 25-16 σε 24΄και 25-17 σε 25΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Μελίνα Γιακουμάρου, Σταματίνα Γκιζέττη, Νικολέτα Γκίκα (λ), Ευσταθίου Μιχαέλα, Κριστιάνα Ζντράβα, Ιωάννα-Μαρία Ζωγράφη, Κάλλια Θαρρενάκη, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Δέσποινα Μαστόρου (λ), Γκιούλ Μπεκίρογλου, Χρυσή Παρίση, Πάολα Σουσάρι, Εβίτα Τσιλιμίγκα και Ιωάννα Χατζηδάκη.

Ροδίων άθλησις: (Νίκος Μακρής) Αγγελίτση, Γενιμανώλη, Ευθυμίου, Καλημεράκη, Κουλλάρου, Κρόκου, Μαλέ, Μλαχίτι, Μαύρου Η, Μαύρου Δ. Μαχραμά (λ), και Λυκοπάντη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και ο Λάμπης Δημόπουλος.

 

Στις κορασίδες, η Τελχινίδα φιλοξένησε την Κυριακή στο Βενετόκλειο τον Διαγόρα.

Οι περσινές πρωταθλήτριες βρέθηκαν σε καλή μέρα και δε δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν του Γηραιού με 3-0 σετ. Ήταν η 2η νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες.

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΓΣ Διαγόρας 3-0 σετ σε 74΄(25-13 σε 22΄,25-16 σε 22΄και 25-21 σε 30΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Δέσποινα Βαλταδώρου, Μελίνα Γιακουμάρου, Σταματίνα Γκιζέττη, Νικολέτα Γκίκα (λ), Ευσταθίου Μιχαέλα, Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Δέσποινα Μαστόρου (λ), Γκιούλ Μπεκίρογλου, Χρυσή Παρίση, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη Εβίτα Τσιλιμίγκα και Ιωάννα Χατζηδάκη.

Διαγόρας: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Ντερβίσι, Τσιριμπή, Μοσχίδη, Χαμίτ, Ζαμπετούλα, Χρυσοχοΐδη Β., Χρυσοχοΐδη Χρ, Σειμένη, Χατζησταυρίδη, Καραγιάννη, Μπάρκα και Μαυρίδου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Λάμπης Δημόπουλος, Ευθύμης Καλημεράκης και Ανθή Γκίκα.

ΡΣΦΠ Τελχινίς: Νίκησαν γυναίκες και νεάνιδες

15 Δεκεμβρίου 2022 στο 00:41 | Αναρτήθηκε στις αποτελέσματα, βόλεϊ, γυναίκες, νεανίδες, wU20 | Σχολιάστε

Συνεχίζουν αήττητες την πορεία τους φετινό πρωτάθλημα οι νεάνιδες της Τελχινίδας.  Μετά το νικηφόρο αποτέλεσμα την 1η αγωνιστική με το Ροδίων άθλησις, νίκησαν την Πέμπτη (8/12) εκτός έδρας τον Φοίνικα με 3-1 και την Κυριακή (11/12) στο Βενετόκλειο τον Ήλιο Ιαλυσού με 3-0 σετ.

Οι περσινές πρωταθλήτριες, στην Κρεμαστή, προηγήθηκαν του Φοίνικα με 2-0 σετ αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχες μείωσαν σε 2-1. Στο 4ο σετ οι αθλήτριες της Τελχινίδας ανέβασαν την απόδοσή τους και έκαναν το 3-1 σετ

 

ΑΕΣΠ Φοίνικας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 1-3 σετ σε 108΄(18-25 σε 27΄,18-23 σε 27΄,25-22 σε 27΄και 18-25 σε 27΄)

Φοίνικας: (Γιώργος Σταυρόπουλος) Γιαννακουδάκη, Δ. Γιάννη, Ρ. Γιάννη, Ζερβού, Καραγιάννη (λ), Κουκιά, Μάλτσικ, Νόβα, Παπαδημήτρη (λ), Παπαοικονόμου, Τριανταφύλλου και Τοντόροβα.

ΡΣΦΠ Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Γιακουμάρου Μελίνα, Σταματίνα Γκιζέττη, Νικολέτα Γκίκα (λ), Ευσταθίου Μιχαέλα, Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Γκιούλ Μπεκίρογλου, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Πάολα Σουσάρι και Εβίτα Τσιλιμίγκα

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Ευθύμης Καλημεράκης και ο Νίκος Χατζησταυρίδης.

 

Στο επόμενο ματς νεανίδων, την Κυριακή στο Βενετόκλειο, αν και η Τελχινίδα αγωνίστηκε με πολλές παγκορασίδες στη σύνθεσή της δε δυσκολεύτηκε απέναντι στην άπειρη ομάδα του Ήλιου, έκανε το 3 στα 3 και με την ολοκλήρωση του α΄ γύρου διατηρήθηκε μόνη στην 1η θέση της βαθμολογίας.

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς-Ήλιος 3-0 σετ σε 49΄(25-04 σε 17΄,25-09 σε 17΄ και 25-04 σε 13΄)

Τελχινίς: (Κέλυ Δαουτοπούλου, Νίκος Τσιντομηνάς) Δέσποινα Βαλταδώρου, Νομική Γενναιοπούλου, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Γεωργία Γούδα (λ), Ιφιγένεια Γούδα, Χριστίνα Δογιάμα, Μιχαέλα Ευσταθίου, Χρυσή Παρίση, Αγάπη Ροδίτη και Ηλέκτρα Σκαρτσίλη.

Ήλιος: Δημήτρης Δοξάκης: Ατσικνούδα, Δοξάκη, Ζυραράκη, Καστανάκη, Κλάδου, Αλέσι και Ορδουλίδου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

 

Νίκη και για τις γυναίκες της Τελχινίδας οι οποίες επικράτησαν στην Κρεμαστή της ΑΣΠΕΔ με 0-3 σετ. Οι νικήτριες ήταν πιο αποτελεσματικές επιθετικά με εξαίρεση τις αρχές του 1ου σετ  όπου οι γηπεδούχες έπαιξαν πολύ καλή άμυνα.

ΑΣΠΕΔ – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 75΄(17-25 σε 22΄,08-25 σε 22΄και 07-25 σε 15΄)

ΑΣΠΕΔ: (Ανδρέας Μοσκιού) Αναστασιάδη, Αντωνιάδη, Αργύρη. Καρβουνιάρη (λ), Καρεντζού Ε, Καρεντζού Σμ, Κωστοπούλου, Μπόνη, Μυρωνίδου, Ντάιγια και Χόνδρου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Μιχαέλα Ευσταθίου, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Σταυρούλα Μαργαρίτη, Γκιουλ Μπεκίρογλου, Θεοφανία Ραπατζίκου, Πέγκυ Σκαλτσά, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Σάββας Πάττας, Μαίρη Παπαδούλη και Μαρίνα Παπαβασιλείου.

Τελικό τουρνουά Κ19: συνεχίζουν Καλίοζης/Καρδούλιας και Γκιζέττη/Πιτσιγκώνη

07 Αυγούστου 2022 στο 10:09 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, πανελλήνιο πρωτάθλημα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, έφηβοι, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ, νεανίδες, mU19, wU19 | Σχολιάστε

 

Ολοκληρώθηκε εχθές (6/8) η 1η ήμερα του τελικού τουρνουά του πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ Εφήβων & Νεανίδων (Κ19)  που διεξάγεται το σαββατοκύριακο στο Ηράκλειο Κρήτης.

Στις σύγχρονες εγκαταστάσεις του Karteros Beach Sports Center πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 42 αγώνες σε αγόρια και κορίτσια.

Σήμερα Κυριακή οι αγώνες θα αρχίσουν με τα προημιτελικά και θα ολοκληρωθούν με τους τελικούς που θα ‘βγάλουν’ τους φετινούς πρωταθλητές Ελλάδας.

Από τα ζευγάρια με ‘δωδεκανησιακό’ ενδιαφέρον στα αγόρια ολοκλήρωσαν τους αγώνες τους και κατατάχτηκαν στην 9η πανελλήνια θέση οι Ηλίας Ρέγκλης (Ρόδος) / Βίκτωρας Μηλιώνης (Αθήνα),  Γιώργος Γεροβασίλης / Κωσταντίνος Θανόπουλος (Κως),  Αλέξανδρος Ιντρισλλάρι / Δημήτρης Παπαϊωάννου (Κως) και στη 13η θέση οι Κώστας Σπύρου (Κως) / Λεωνίδας Πετρόπουλος (Πάτρα). Στα κορίτσια την 13η πανελλήνια θέση κατέλαβαν οι ροδίτισσες Νικολέτα Γκίκα και Κάλλια Θαρρενάκη.

 

Έχουν προκριθεί αήττητοι στον ημιτελικό και περιμένουν τον αντίπαλό τους ο Δημήτρης Καλιόζης (Ρόδος) και Γιάννης Καρδούλιας (Κως) ενώ στα κορίτσια θα διεκδικούν θέση στην τετράδα η Σταματίνα Γκιζέττη (Ρόδος) και η Ελπίδα Πιτσιγκώνη (Θεσ/νίκη).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπα πρόγραμμα:

Ταμπλό κοριτσιών

Αγώνες ομίλων

Σάββατο

1.Γιαλαμά Ε. / Μιχαηλίδου Α.-Πιτσούλη Ε. / Πρινιωτάκη Π. 0-2 (12-21, 19-21)

2.Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε.-Αυγουστάτου Α. / Λούκα Σ. 2-0 (21-17, 21-08)

3.Μόκαλη Γ. / Μόκαλη Δ.-Γκίκα Ν. / Θαρρενάκη Κ. 2-0 (21-09, 21-12)

4.Καραδημήτρα Ε. / Σκουλούδη Α.-Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε. 0-2 (15-21, 20-22)

5.Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε.-Αναγνωστοπούλου Α. / Κοντούδη Α. 2-0 (21-16, 21-19)

6.Φανιουδάκη Ε. / Φανιουδάκη Ν.-Παρίση Κ. / Πατακιάρα Ζ. 2-0 (21-17, 21-11)

7.Κατέρη Κ. / Κοντακιώτη Α.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ. 2-1 (19-21, 21-19, 15-12)

8.Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ.-Βασιλειάδου Ε. / Ζειμπέκη Ο. 2-0 (21-05, 21-08)

9.Πιτσούλη Ε. / Πρινιωτάκη Π.-Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε. 2-0 (21-18, 21-16)

10.Αυγουστάτου Α. / Λούκα Σ.-Γιαλαμά Ε. / Μιχαηλίδου Α. 2-1 (21-18, 14-21, 15-10)

11.Μόκαλη Γ. / Μόκαλη Δ.-Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε. 2-0 (21-07, 21-11)

12.Καραδημήτρα Ε. / Σκουλούδη Α.-Γκίκα Ν. /Θαρρενάκη Κ. 2-0 (21-14, 21-18)

13.Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε.-Φανιουδάκη Ε. / Φανιουδάκη Ν. 0-2 (15-21, 18-21)

14.Παρίση Κ. / Πατακιάρα Ζ.-Αναγνωστοπούλου Α. / Κοντούδη Α. 0-2 (12-21, 17-21)

15.Κατέρη Κ. / Κοντακιώτη Α.-Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ. 2-0 (21-14, 21-17)

16.Βασιλειάδου Ε. / Ζειμπέκη Ο.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ. 0-2 (13-21, 09-21)

Προκριματική φάση

17.Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε.-Καραδημήτρα Ε. / Σκουλούδη Α 2-0 (21-14, 21-17)

18.Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε.-Αυγουστάτου Α. / Λούκα Σ. 2-0 (26-24, 21-13)

19.Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ. 0-2 (18-21, 17-21)

20.Κουκουδίτσκα Κ.Λιόφτη Κ.-Αναγνωστοπούλου Α./Κοντούδη Α. 2-1(07-21,21-18,15-11)

Κυριακή

Προημιτελικοί

21. Πιτσούλη Ε. / Πρινιωτάκη Π.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ.

22. Κατέρη Κ. / Κοντακιώτη Α.-Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε.

23. Φανιουδάκη Ε. / Φανιουδάκη Ν.-Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε.

24. Μόκαλη Γ. / Μόκαλη Δ.-Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ.

Α’ Ημιτελικός

25.Νικητής Αγώνα Νο21-Νικητής Αγώνα Νο22

Β’ Ημιτελικός

26.Νικητής Αγώνα Νο24-Νικητής Αγώνα Νο23

Αγώνας για θέσεις 3-4

27.Ηττημένος Αγώνα Νο26-Ηττημένος Αγώνα Νο25

ΤΕΛΙΚΟΣ

28.Νικητής Αγώνα Νο25-Νικητής Αγώνα Νο26

 

 

Ταμπλό αγοριών

Σάββατο

1.Μηλιώνης Β. / Ρέγκλης Η. bye

2.Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.-Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ. 0-2 (12-21, 17-21)

3.Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α.-Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι. 2-0 (21-10, 21-15)

4.Γεροβασίλης Γ. / Θανόπουλος Κ.-Γεωργιάδης Χ. / Ρουμελιώτης Φ. 2-0 (21-14, 21-10)

5.Πετρόπουλος Λ. / Σπύρου Κ.-Ιντρισλλάρι Α. / Παπαιωάννου Δ. 1-2 (24-22, 19-21, 15-17)

6.Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι.-Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β. 2-0 (21-12, 21-18)

7.Βένιος Κ. / Καρύκας Α.-Παξιμαδάκης Χ. / Πηλίτσης Π. 2-0 (21-18, 21-17)

8.Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ.-Γκουβάκης Β. / Φουμάκης Ν. 1-2 (14-21, 21-14, 13-15)

9.Μηλιώνης Β. / Ρέγκλης Η.-Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ. 0-2 (08-21, 07-21)

10.Κεσκίνης Κ./Κοντοστάθης Α.-Γεροβασίλης Γ./ Θανόπουλος Κ. 2-1 (22-24, 21-11, 15-13)

11.Ιντρισλλάρι Α. / Παπαιωάννου Δ.-Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι. 0-2 (12-21, 09-21)

12.Βένιος Κ. / Καρύκας Α.-Γκουβάκης Β. / Φουμάκης Ν. 2-0 (21-10, 21-05)

13.Παξιμαδάκης Χ. / Πηλίτσης Π.-Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ. 0-2 (18-21, 19-21)

14.Πετρόπουλος Λ./Σπύρου Κ.-Καραμανίδης Κ./ Σταυρόπουλος Β. 1-2 (29-27, 20-22, 7-15)

15.Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι.-Γεωργιάδης Χ. / Ρουμελιώτης Φ. 2-0 (21-19, 21-18)

16.bye-Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.

17.Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ.-Μηλιώνης Β. / Ρέγκλης Η. 2-0 (21-18, 21-12)

18.Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β.-Γεροβασίλης Γ. / Θανόπουλος Κ. 2-0 (22-20, 21-17)

19.Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι.-Ιντρισλλάρι Α. / Παπαιωάννου Δ. 2-0 (21-11, 21-14)

20.Γιαννόπουλος Α./Παπανικολάου Γ.-Γκουβάκης Β./ Φουμάκης Ν. 2-1(20-22,27-25,15-10)

21.Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ.-Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α. 2-0 (21-19, 21-15)

22.Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι.-Βένιος Κ. / Καρύκας Α. 2-0 (21-17, 21-13)

Κυριακή

23.Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ.-Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β.

24.Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι.-Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.

25.Νικητής Αγώνα Νο23-Βένιος Κ. / Καρύκας Α.

26.Νικητής Αγώνα Νο 24-Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α.

Α’ ημιτελικός

27.Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ.-Νικητής Αγώνα Νο 25

Β’ ημιτελικός

28.Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι.-Νικητής Αγώνα Νο 26

Αγώνας για θέσεις 3-4

29.Ηττημένος Αγώνα Νο 27-Ηττημένος Αγώνα Νο 28 –

Τελικός

30.Νικητής Αγώνα Νο 27-Νικητής Αγώνα Νο 28

ΡΣΦΠ Τελχινίς: Στο θρόνο τους οι νεάνιδες

09 Φεβρουαρίου 2022 στο 11:57 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, νεανίδες, wU20 | Σχολιάστε

Άξιες πρωταθλήτριες για μια για 6η συνεχόμενη χρονιά οι νεάνιδες της Τελχινίδας. Στο τελικό του φετινού Final-4 που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (6/2) στο Βενετόκλειο οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση επικράτησαν με 3-0 σετ του Φοίνικα, κατέκτησαν αήττητες τον τίτλο στα Δωδεκάνησα και κέρδισαν το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κοριτσιών κάτω των 20 ετών.

Οι περσινές πρωταθλήτριες Αιγαίου από την αρχή του ματς ξεκίνησαν δυνατά. Με δύσκολο σερβίς, πολύ καλά ποσοστά στην άμυνα και αποτελεσματική επίθεση πήραν αμέσως διαφορά στο σκορ και έφθασαν εύκολα στο 1-0 σετ (25-13).

Στη συνέχεια ο Φοίνικας αντέδρασε και ήταν ανταγωνιστικός αλλά αυτό κράτησε μόνο έως τα μέσα του επόμενου σετ. Τότε και πάλι η Τελχινίδα ξέφυγε στο σκορ και με 25-18 έκανε το 2-0.

Το 3ο σετ ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τις νικήτριες που τους έφερε εύκολη επικράτηση  με 25-09.

Ήταν η 2η  φετινή ‘κούπα’ για το ροδίτικο σωματείο, μετά την κατάκτηση του κυπέλλου γυναικών το Νοέμβριο,  που μετράει 24 νίκες σε 25 αγώνες την τρέχουσα αγωνιστική χρονιά.

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-0 σε 64΄(25-13 σε 22′, 25-18 σε 22΄ και 25-09 σε 20΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Πάολα Σουσάρι (2 πόντους), Σταματίνα Γκιζέττη (13π με 11 επιθέσεις), Ραφαέλλα Ζωγράφη (17π με 7 άσους και 4 μπλοκ), Αριέτα Τερζίου (7π), Σεβγκή Τσερκές (5π με 3 μπλοκ), Κάλλια Θαρρενάκη (4π), Νικολέτα Γκίκα (λ), Σταυρούλα Καλιόζη (1π), Παρασκευή Τσιλιμίγκα, Γκιουλ Μπεκιρογλου, Βασιλική Χρυσοβέργη (λ), Κριστιάνα Ζντράβα (1π), Μελίνα Γιακουμάρου  και Κων/να Μωραΐτη.

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Ειρήνη Γεράκη, Καλλιόπη Κουκιά (λ), Γεωργία Τριανταφύλου, Καθολοκή Κουκιά, Ραφαέλλα Κουκιά, Ραφαέλλα Γιάννη, Ηλιάνα Νόβα, Ελένη Πότσου, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Αλεξάνδρα Τοντόροβα, Μαρ. Μαλτσικ και Σωτηρία Τύπου

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σωτήρης Σταματίου, Νίκος Χατζησταυρίδης και Μαρίνα Παπαβασιλείου.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Κύπελλο Ανδρών και final-4 νεανίδων

04 Φεβρουαρίου 2022 στο 09:42 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, άνδρες, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, βόλεϊ, νεανίδες, wU20 | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου ορίσθηκαν οι αγώνες:

 

Φάση

Ημε/νια

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κορ.Κ20

F-4 1ος Ημίτ.

Σάβ.05/02

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Διαγόρας

3-0αα

κορ.Κ20

 F-4 2ος  Ημίτ.

Σάβ.05/02

16:30

Βενετόκλειο

Φοίνικας

Ροδίων άθλ

3-0

κύπ.Ανδ

F-4 1ος Ημίτ.

Σάβ.05/02

19:00

Βενετόκλειο

Φοίνικας

ΠΑΟΚ

3-0

κύπ.Ανδ

 F-4 2ος Ημίτ.

Σάβ.05/02

21:15

Βενετόκλειο

Φλόγα

Αθλοπαιδ,Κω

0-3

κύπ.Ανδ

Τελικός

Κυρ.06/02

12:00

Βενετόκλειο

Φοίνικας

Αθλοπαιδ.Κω

3-0

κορ.Κ20

3η-4η θέση

Κυρ.06/02

Βενετόκλειο

Διαγόρας

Ροδ.άθλησις  

0-3αα

κορ.Κ20

Τελικός

Κυρ.06/02

18:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

         

Φοίνικας

         

 

 

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: