ΡΣΦΠ Τελχινίς: 6 νίκες και 1 ήττα για τις ομάδες βόλεϊ

27 Φεβρουαρίου 2020 στο 17:31 | Αναρτήθηκε στις παγκορασίδες, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, ανάπτυξη, βόλεϊ, U16, wU18 | Σχολιάστε

Με απολογισμό 6 νίκες και 1 ήττα συνέχισαν τις αγωνιστικές υποχρεώσεις στα πρωταθλήματα που διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου.

Στον τελευταίο τους αγώνα πριν τα play offs οι γυναίκες της Τελχινίδας δε δυσκολευτήκαν απέναντι στον ελλιπή Φοίνικα να κάνουν την 9η νίκη τους σε 10 αγώνες και να διατηρηθούν στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος θα αντιμετωπίσουν τον 3ο Διαγόρα και χρειάζονται μία μόνο νίκη για να προκριθούν στον τελικό αφού έχουν ήδη δύο από την α΄ φάση. Το άλλο ζευγάρι των play offs είναι το Ροδίων άθλησις (1η θέση) με τον 4ο Φοίνικα (το Ροδίων προηγείται με 2-0 νίκες).

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-0 σετ σε 54΄(25-11 σε 17΄,25-11 σε 20΄και 25-14 σε 17΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς)  Μαριλιάνα Σούρδη, Μαρία Βρατσάλη, Πάολα Σουσάρι, Αριέτα Τερζίου, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Κέλυ Δαουτοπούλου, Ειρήνη Κακλαμάνου, Μίρκα Στρατάκη, Σταυρούλα Καλιόζη, Σταματίνα Γκιζέττη και Ραφαέλα Ζωγράφη.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Σωτήρης Σταματίου, Μαίρη Παπαδούλη και Εύα Ράπτη.

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Σεΐτη, Μπαλάκη, Αρχαγγελίτη, Συμιακού, Κορμπα, Γεράκη, Συμιακού, Αθανασάκη, Τριανταφύλλου, Κουτσούκου, Νόβα, Φούκα (λ) και Κουκιά (λ).

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σωτήρης Σταματίου, η Μαίρη Παπαδούλη και η Εύα Ράπτη.

 

Βαθμολογία Α΄ Φάσης Γυναικών

1. Ροδιων άθλησις  26β (28-8 σετ)    

2. Τελχινίς        25β (28-7)

3. Διαγόρας         21β (23-12)

4. Φοίνικας         11β (12-21)

5. ΠΑΟΚ               7β (11-24)

6. Ρόδος             0β (0-30)

.

.

Οι Κορασίδες Α΄ του ΡΣΦΠ Τελχινίς ολοκλήρωσαν αήττητες και χωρίς απώλεια σετ την α΄φάση του πρωταθλήματος κ18 και θα αντιμετωπίσουν στον ημιτελικό του Final-4 τον 3ο του β΄ ομίλου που είναι η ομάδα του Ροδίων άθλησις.

Η Β΄ ομάδα κορασίδων της Τελχινίδας αν και 2η στον όμιλό της (β΄) δεν έχει, βάσει προκήρυξης, δικαίωμα συμμετοχής στο F-4 αφού έχει προκριθεί από τον άλλο όμιλο η Τελχινίς Α΄.

Τα αποτελέσματα στους τελευταίους αγώνες των κορασίδων είναι:

Σάββατο 23/2

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣΠ Φοίνικας 2 3-0 σετ σε 55΄(25-10 σε 20΄,25-05 σε 12΄και 25-15 σε 23΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αθηνά Δογιάμα, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Ιωάννα-Μαρία Ζωγράφη, Ραφαέλα Ζωγράφη, Ελένη Μαστόρου (λ), Δέσποινα Μαστόρου, Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου, Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη και Ειρήνη Κακλαμάνου.

Φοίνικας 2: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Μενούχου, Νόβα, Τοντόροβα, Τύπου, Μωραΐτη, Δούλου, Κηπουρού, Τριανταφύλλου, Γιακουμάρου, Κουκιά (λ), Μπαλάκη (λ) και Κωνσταντίνου

Τον αγώνα διαιτήτευσαν η Μαρία Ινγγλέση και η Εύα Ράπτη.

Κυριακή 23/2

ΑΕΣΠ Φοίνικας-ΡΣΦΠ Τελχινίς 2  3-0 σετ σε 69΄(25-17 σε 27΄,25-11 σε 17΄και 25-19 σε 25΄)

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Κουκιά (λ), Κουτσούκου, Χ. Συμιακού, Κορμπα, Γιάννη, Γεράκη, Μπαλάκη, Μ. Συμιακού και Σεΐτη.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Νικολέτα Γκίκα, Κριστιάνα Ζντράβα, Βασιλική Ηράκλη, Σταυρούλα Καλιόζη, Μαρία Κορλου, Αλέξια Γκιάτα, Παναγιώτα Ζωγράφου (λ), Κάλλια Θαρρενάκη, Άννα Καπετάν Γεωργίου, Νοέμη Ντούσκου, Νεφέλη Ξένου, Δήμητρα Τιόλη και Σεβγκή Τσερκές-Σουτζίου.

Το ματς διαιτήτευσαν οι Μαρία Ινγγλέση και Μαρίνα Παπαβασιλείου.

Τετάρτη 26/2

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΣ Ήλιος 3-0 σετ σε 64΄(25-11 σε 20΄,25-17 σε 19΄και 25-19 σε 25΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αθηνά Δογιάμα, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Ιωάννα-Μαρία Ζωγράφη, Ραφαέλα Ζωγράφη, Ελένη Μαστόρου (λ), Δέσποινα Μαστόρου, Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη, Γκιούλ Μπεκίρογλου και Χριστίνα Δογιάμα.

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Αλιράι, Ντούρα, Πούντο, Συμελιδου, Παναγιώτη, Πολιτίδου, Σιδηροπούλου, Καμπούρη, Παπαδοπούλου, Τσανάι (λ) και Τζόγια.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Παπαδόπουλος και η Μαρίνα Παπαβασιλείου.

 

Βαθμολογία Α΄ Φάσης κ18 (Κορασίδων)

α΄ όμιλος

1. Τελχινίς        24β (24-0)

2. Διαγόρας         18β (18-7)

3. Αθλοπαιδιές       12β (13-12)

4. Φοίνικας 2        4β (5-21)

5. Ήλιος             2β (3-23)

 

β΄ όμιλος

1. Φοίνικας         18β (18-1)      

2. Τελχινίς 2       12β (13-8)

3. Ροδίων άθλησις     6β (8-13)

4. Ρόδος            -3β (1-18)

 

Β΄ Φάση – Final-4

1ος Ημιτελ.: Τελχινίς – Ροδίων άθλησις

2ος Ημιτελ.: Φοίνικας – Διαγόρας

 Στο πρωτάθλημα των παγκορασίδων Α οι μικρές της Τελχινίδας πέρασαν και από την Τέντα νικώντας τον Διαγόρα με 3-0 και έμειναν μόνες στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

ΓΣ Διαγόρας-ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ 77΄(24-26 σε 30΄,20-25 σε 29΄και 07-25 σε 18΄)

Διαγόρας: (Χαρούλα Ελευθεριάδου) Αναγνώστη, Δεμερτζή, Κυπριώτη, Μάλαμα, Μπάρκα, Ντερβίσι, Ουζούνη, Χαμίτ (λ) και Χατζησταυρίδη.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Σταματίνα Γκιζέττη, Δέσποινα Μαστόρου (λ), Αναστασία Ζάγορα, Αλέξια Γκιάτα, Νικολέτα Γκίκα, Κριστιάνα Ζντράβα, Σεβγκή ΤσερκέςΣουτζίου, Κάλλια Θαρρενάκη, Σόνι Μπαλλίου, Δήμητρα Τιόλη και Παρασκευή Τσιλιμίγκα.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Ανδρέας Παπαδόπουλος και η Μαρία Ινγγλέση.

 

Βαθμολογία Α΄ Φάσης κ16 (Παγκορασίδων)

1. Τελχινίς        15β (15-0) σε 5 αγώνες

2. Διαγόρας         12β (12-6) σε 6 αγώνες

3. Φοίνικας          10β (11-6) σε 5 αγώνες

4. Ροδίων άθλησις    8β (9-11) σε 6 αγώνες

5. Αθλοπαιδιές        0β (9-15) σε 5 αγώνες

6. Ρόδος              -3β (0-12) σε 4 αγώνες

 

 

Τέλος, οι δύο ομάδες της Τελχινίδας στο πρωτάθλημα παγκορασίδων Β΄ που συμμετέχουν πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις και νίκησαν στα ματς που αγωνίστηκαν:

ΡΣΦΠ Τελχινίς (3) – Ροδίων άθλησις (2) 3-2 σετ σε 108΄(23-25 σε 32΄,25-11 σε 20΄,25-21 σε 22΄, 15-25 σε 17΄και 15-11 σε 17΄)

Τελχινίς: (Κέλυ Δαουτοπούλου) Νομική Γενναιοπούλου, Βήτου Αγγελική, Χριστίνα Δογιάμα, Ιωάννα-Μαρία Ζωγράφη, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Γιουστίνα Μαρτατζίου, Ιζάουρα Σαχίνι,

Κρίστα Ματρατζιού και Αγάπη Ροδίτη

Ροδίων άθλησις: (Τάσος Παπάς) Αγγελίτση, Αμπελά,  Βαλτατσίου, Γκούμα, Κλαδογένη, Κλωνάρη, Μαύρου, Μπαχίτι, Σκούντου και Φυράι

Τον αγώνα διαιτήτευσε η Μαρία Ινγγλέση

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς (2) – ΑΕΣΠ Φοίνικας (2) 3-1 σετ σε 75΄(12-25 σε 18΄,25-11 σε 20΄,25-10 σε 18΄και 25-14 σε 18΄)

Τελχινίς: Φωτεινή Γενναιοπούλου, Αναστασία Ζάγορα, Δέσποινα Μαστόρου, Σονίλα Μπαλλίου, Γκιούλ Μπεκίρογλου, Λυδία Ξένου, Δήμητρα Τιόλη, Σεβγκή Τσερκές-Σουτζίου και Παρασκευή Τσιλιμίγκα.

Φοίνικας: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Γιακουμάρου, Δούρου, Κωνσταντίνου, Μπαλάκη, Νόβα, Μενούκου, Μωραΐτη, Πετράκη, Τριανατφύλλου, Τύπου, Σμαργδή και Τοντόροβα.

Τον αγώνα διαιτήτευσε η Μαρία Ινγγλέση.

Απονομές στις Παγκορασίδες Β΄

31 Μαΐου 2019 στο 00:46 | Αναρτήθηκε στις παγκορασίδες, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη | Σχολιάστε

 

Το περασμένο Σάββατο (25/5) ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του πρωταθλήματος Παγκορασίδων Β΄.

Ήταν ένα πρωτάθλημα εκτός συναγωνισμού που διοργανώθηκε για πρώτη φορά στα Δωδεκάνησα και έδωσε την ευκαιρία σε αθλήτριες που δεν αγωνιζόταν στο επίσημο πρωτάθλημα Παγκορασίδων να πάρουν αγωνιστικές εμπειρίες.

Συμμετείχαν συνολικά 5 ομάδες, 2 ομάδες από την Τελχινίδα και μία από τα σωματεία, Φοίνικας, Ροδίων άθλησις και ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω.

Μετά τη λήξη του τελευταίου αγώνα, ανάμεσα στην Τελχινίς 1 και τον Φοίνικα στο Βενετόκλειο, η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου απένειμε σε όλες τις αθλήτριες που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα αναμνηστικό μετάλλιο μαζί ένα tshirt και σορτς προσφορά του ΔΟΠΑΡ. Τη απονομή έκανε ο πρόεδρος του ΔΟΑΠΡ κ. Στέφανος Κυριαζής.

Δείτε το βίντεο από τις απονομές:

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Πρόγραμμα αγώνων βόλεϊ (24 & 25 Μαΐου)

23 Μαΐου 2019 στο 13:17 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, παγκορασίδες, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αγώνες, ανάπτυξη, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου θα διεξαχθούν οι αγώνες:

 

Κατηγορία

Γύρος

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Παγκορασίδες Β’

2ος

Παρ,24/5

12:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς 1

Τελχινίς 2

Παγκορασίδες Β’

2ος

Σαβ,25/5

11:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς 2

Ροδ. Άθλησις

Παγκορασίδες Β’

2ος

Σαβ,25/5

13:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς 1

Φοίνικας

Γυναίκες

3η-4η

Σαβ,25/5

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Διαγόρας

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: πρόγραμμα αγώνων βόλεϊ (17-19 Μαΐου)

16 Μαΐου 2019 στο 14:39 | Αναρτήθηκε στις παγκορασίδες, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου θα διεξαχθούν οι αγώνες:

                           

Κατηγορία

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Παγκορασίδες Β’

Παρ,17/5

20:00

Κω

Αθλοπαιδ.Κω

Ροδ. Άθλησις

Παγκορασίδες

Παρ,17/5

21:30

Κω

Αθλοπαιδ.Κω

Ροδ.Άθλησις

Παγκορασίδες Β’

Κυρ,19/5

12:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς 2

Φοίνικας

 

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Πρόγραμμα αγώνων βόλεϊ (14 Απριλίου)

13 Απριλίου 2019 στο 10:49 | Αναρτήθηκε στις παγκορασίδες, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου θα διεξαχθεί ο αγώνας:

 

Κατηγορία

Γύρος

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Παγκορασίδες

2ος

Κυρ,14/3

18:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φοίνικας

Παγκορασίδες Β΄: Τελχινίς – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-1 σετ

08 Απριλίου 2019 στο 19:36 | Αναρτήθηκε στις παγκορασίδες, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, βόλεϊ | Σχολιάστε

Συνεχίστηκε το πολύ ενδιαφέρον πρωτάθλημα εκτός συναγωνισμού με την αναμέτρηση της Τελχινίδας 2 με τον ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω.

Στο ματς που πραγματοποιήθηκε στο Βενετόκλειο το Σάββατο 6 Απριλίου οι ροδίτισσες ήταν καλύτερες και επικράτησαν με 3-1 σετ και παρέμειναν αήττητες.

ΡΣΦΠ Τελχινίς 1-ΑΟ Αθλοπαιδιών 3-1 σετ σε 73΄(25-17 σε 20΄,25-18 σε 22΄,07-25 σε 15΄και 25-10 σε 14΄)

Τελχινίς: (Κατερίνα Χειμωνέττου) Αναστασία Ζάγορα, Κριστιάνα Ζντράβα, Δέσποινα Μαστόρου, Χριστίνα Δογιάμα, Αθηνά Δογιάμα, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Σοφία Μεταξά, Δέσποινα Καλύβα, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Νομική Γενναιοπούλου και Γκιουλ Μπεκίρογλου.

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Ανδριάνα Αλαβάνου, Χρύσα Αναστασίου, Παρασκευή Βασιλακοπούλου, Στεφανία Γιαννίκου, Αναστασία Ζερβού, Ειρήνη Ζερβού, Καλλιόπη Καρδούλια, Γεωργία Κώστογλου και Ηλέκτρα Μανσούρ.

Τον αγώνα διαιτήτευσε η Μαρία Ινγγλέση.

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: