3ο Τουρνουά Μπιτς Βόλεϊ Ανδρών & Γυναικών: Αποτελέσματα, πρόγραμμα 2ης ημέρας

17 Ιουλίου 2022 στο 13:27 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Μετά την ολοκλήρωση των προημιτελικών το Σάββατο το βράδυ, έγιναν γνωστά σε άνδρες και γυναίκες τα ζευγάρια των ημιτελικών του 3ου τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών και γυναικών που διοργανώνει ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ από 16-17 Ιουλίου στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

Στις γυναίκες στον Α΄ ημιτελικό θα βρεθούν αντιμέτωπες οι Φαμπιόλα Τερζίου / Ραφαέλλα Ζωγράφη με τις Σταυρούλα Μαργαρίτη / Ραφαηλία Κουφομανώλη.

Οι Τερζίου/Ζωγράφη πήραν την πρόκριση από τις Ειρήνη Κακλαμάνου / Πάολα Σουσάρι με 2-0 σετ (21-14,21-15) ενώ οι Μαργαρίτη/Κουφομανώλη νίκησαν Μιχαέλα Ευσταθίου / Ευρυδίκη Μαθιουδάκη επίσης με 2-0 (21-12,21-11)

Στο Β΄ ημιτελικό την πρόκριση στον τελικό θα διεκδικήσουν οι Κριστιάνα Ζντράβα / Γιουλ Μπεκίρογλου(απέκλεισαν τις Σταυρούλα Καλιόζη / Σεβγκή Τσερκές με 2-0 (21-15, 21-09) και οι Νικολέτα Γκίκα / Κάλλια Θαρρενάκη οι οποίες νίκησαν στον προημιτελικό τις Άννα Μηλοπούλου / Δήμητρα Τιόλη με 2-0 (23-21,21-11).

Στους άνδρες την πρόκριση στον τελικό θα διεκδικήσουν τα ζευγάρια, Γιάννης Λάλουσης / Γιάννης Φλεβάρης εναντίον των Μερκούρη Λυρά /Άγγελο Χατζία και Βασίλης Καφαντάρης / Σταύρος Ρουσέττος απέναντι  στους Γιώργο Γκιζέττη / Στάθη Μαθιουδάκη.

Οι Λάλουσης/Φλεβάρης και Καφαντάρης/Ρουσέττος είχαν κερδίσει απευθείας  την πρόκρισή τους στην τετράδα σαν 1οι των ομίλων ενώ οι αντίπαλοί τους προκρίθηκαν εις βάρος των Παναγιώτη Κουρέλη / Χρήστο Πατρώνα  και Αποστόλη Ανδρούτσο / Χρήστο Λανδρούτσο.

Στο τουρνουά που αγωνίζονται 11 ομάδες γυναικών και  8 ανδρών τους αγώνες σφυρίζουν η Μαίρη Παπαδούλη, η Ανθή Γκίκα και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

 

Η διοργάνωση πραγματοποιείται με τη συνεργασία του ΔΟΠΑΡ και της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και έχει την υποστήριξη του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και των επιχειρήσεων Κάβα Κυριακούλης (νερό ‘Μύλος’), Dodekanisos Seaways, Blue Star Ferries, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’, Vargas Sport και Αρτοδημιουργίες Ρόδου Νικολή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα το πρόγραμμα της 2ης και τελευταίας ημέρας:

(17:30)               Ημιτελικοί Γυναικών

(γ1) Ραφαέλλα Ζωγράφη/Φαμπιόλα Τερζίου-Σταυρούλα Μαργαρίτη/Ραφαηλία Κουφομανώλη

(γ2 Κριστιάνα Ζντράβα/Γκιουλ Μπεκίρογλου-Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

Ημιτελικοί Ανδρών

(α1) Γιάννης Λάλουσης/Γιάννης Φλεβάρης-Μερκούρης Λυράς /Άγγελος Χατζία

(α2) Βασίλης Καφαντάρης/ΣταύροςΡουσέττος-Γώργος Γκιζέτης/Στάθης Μαθιουδάκης

(19:00)               Τελικός Γυναικών

                             Τελικός Ανδρών

                             Απονομές

 

οι τελικοί θα μεταδοθούν  live streaming  από το www.telchinis.gr

 

Αρχικές λίστες και αποτελέσματα 1ης ημέρας (Σάββατο 25/6):

Γυναίκες

Αρχική λίστα:

1 Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές-Σουτζιου 300β

2 Μιχαέλα Ευσταθίου/Ευρυδίκη Μαθιουδάκη 210β

3 Άννα Μηλοπούλου/Δήμητρα Τιόλη 210β

4 Ειρήνη Κακλαμάνου/Πάολα Σουσάρι 200β

5 Σταυρούλα Μαργαρίτη/Ραφαηλία Κουφομανώλη 190β

6 Κριστιάνα Ζντράβα/Γκιουλ Μπεκίρογλου 170β

7 Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη 160β

8 Ραφαέλα Γενημανώλη/Ηλιάνα Μαύρου 120β

9 Ραφαέλλα Ζωγράφη/Φαμπιόλα Τερζίου 80β

10 Φωτεινή Γενναιοπούλου/Δέσποινα Μαστόρου 0β

11 Δέσποινα Μπάρκα/Μιχαέλα Χαμίτ 0β

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Καλιόζη/Τσερκές-Ζωγράφη/Τερζίου 0-2 (16-21,15-21)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Γενναιοπούλου/Μαστόρου 2-0 (21-12,21-13)

Μηλοπουλου/Τιόλη-Μπάρκα/Χαμίτ 2-0 (21-17,21-17)

 Γενημανώλη/Μαύρου-Ζωγράφη/Τερζίου 0-2 (9-21,10-21)

Γκίκα/Θαρρενάκη-Γενναιοπούλου/Μαστόρου 2-0 (21-12,21-10)

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Μπάρκα/Χαμίτ 2-1 (21-16,20-22,15-8)

Καλιόζη/Τσερκές-Γενημανώλη/Μαύρου 2-0 (21-16,21-18)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Γκίκα/Θαρρενάκη 1-2 (16-21,21-18,5-15)

Μηλοπουλου/Τιόλη-Ζντράβα/Μπεκίρογλου 0-2 (15-21,16-21)

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Μαργαρίτη/Κουφομανώλη 1-2 (21-19,19-21,10-15)

Προημιτελικοί:

Ζωγράφη/Τερζίου-Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-0 (21-14,21-15)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Μαργαρίτη/Κουφομανώλη 0-2 (12-21,11-21)

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Καλιόζη/Τσερκές 2-0 (21-15,21-9)

Γκίκα/Θαρρενάκη-Μηλοπουλου/Τιόλη 2-0 (23-21,21-11)

 

Άνδρες

Αρχική λίστα:

1Γιώργος Γκεζέττης/Στάθης Μαθιουδάκης 370β

2 Μερκούρης Λυράς/Άγγελος Χατζία 310β

3 Στέλιος Γκιουντίτσε/Σταμάτης Παπασάββας 260β

4 Γιάννης Λάλουσης/Γιάννης Φλεβάρης 170β

5 Γιώργος Βογιατζής/Δημήτρης Μανώλης 150β

6 Παναγιώτης Κουρέλης/Χρήστος Πατρώνας 60β

7 Βασίλης Καφαντάρης/Σταύρος Ρουσέττος

8 Αποστόλης Ανδρούτσος/Χρήστος Λαρδούτσος 0β

 

 

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Ανδρούτσος/Λανδρούτσος 2-1(16-21,21-16,15-04)

Λάλουσης/Φλεβάρης-Βογιατζής/Μανώλης 2-0 (22-20, 21-12)

Λυράς /Χατζία-Καφαντάρης/Ρουσέττος 0-2 (15-21,14-21)

Γκιουτίτσε/Παπασάββας-Κουρέλης/Πατρώνας 1-2 (22-20,15-21,11-15)

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Λάλουσης/Φλεβάρης 0-2 (7-21,19-21)

Ανδρούτσος/Λανδρούτσος-Βογιατζής/Μανώλης 2-0αα

Καφαντάρης/Ρουσέττος-Κουρέλης/Πατρώνας  2-0 (21-14,21-10)

Λυράς /Χατζία-Γκιουτίτσε/Παπασάββας  2-0 (21-09,21-11)

Προημιτελικοί:

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Ανδρούτσος/Λανδρούτσος 2-0(21-14,21-10,

Κουρέλης/Πατρώνας -Λυράς /Χατζία 0-2 (19-21,09-21)

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Πρόγραμμα & αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ 12 – 13 Μαρτίου

11 Μαρτίου 2022 στο 08:59 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

 

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου ορίσθηκαν οι αγώνες:

 

Κατηγορία

Γύρος

Ημερ/νια

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

Κορ, 16  Β΄

1ος γυρ

Σάβ.12/03

14:15

Ροδίων Άθλ

Ροδίων άθλ

Ανταγόρας

 

Γυναίκες

2ος γυρ

Σάβ.12/03

16:45

Κρεμαστής

Φοίνικας

Ανταγόρας

3-0

Κορ.16  Β΄

1ος γυρ

Σάβ.12/03

19:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Ανταγόρας

 

Γυναίκες

2ος γυρ

Σάβ.12/03

18:45

Κρεμαστής

Φοίνικας

Ροδίων άθλ

3-1

Γυναίκες

2ος γυρ

Σάβ.12/03

21:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ανταγόρας

3-0

Κορ.Κ16

1ος γυρ

Κυρ.13/03

16:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Φοίνικας

0-3αα

Γυναίκες

2ος γυρ

Κυρ.13/03

19:30

Βενετόκλειο

ΑΣΠΕΔ

ΠΑΟΚ

0-3

Κορ.Κ18

2ος γυρ

Κυρ.13/03

19:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

Τελχινίς

2-3

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ 26-27 Φεβ

24 Φεβρουαρίου 2022 στο 20:44 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

 

.

Κατηγορία

Γύρος

Ημε

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κορίτσια Κ16

1ος

Σάβ.26/2

15:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Διαγόρας

3-0

κορίτσια Κ18

2ος

Σάβ.26/2

18:30

Κω

Αθλοπ.Κω

Φοίνικας

0-3

Άνδρες

1ος

Σάβ.26/2

20:30

Κω

Αθλοπ.Κω

Φοίνικας

3-0

κορίτσια Κ16

2ος

Κυρ.27/2

09:00

Κω

Αθλοπ.Κω

Φοίνικας

0-3

Γυναίκες

2ος

Κυρ.27/2

11:00

Κω

Ανταγόρας

Φοίνικας

0-3

κορίτσια Κ16  Β΄

1ος

Κυρ.27/2

14:00

Πολ/ντρο Κω

Αθλοπ.Κω

Φοίνικας

2-3

κορίτσια Κ16  Β΄

2ος

Κυρ.27/2

16:00

Πολ/ντρο Κω

Ανταγόρας

Φοίνικας

0-3

κορίτσια Κ18

2ος

Κυρ.27/2

15:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Ήλιος

3-0

Γυναίκες

2ος

Κυρ. 27/2

18:30

Βενετόκλειο

ΠAOΚ

Τελχινίς

0-3

κορίτσια Κ18

2ος

Κυρ.27/2

20:30

Βενετόκλειο

Ροδίων άθλ

Τελχινίς

2-3

.

Πρόγραμμα & αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (16–19 Δεκ)

19 Δεκεμβρίου 2021 στο 16:35 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

 

Κατηγορία

Γυρ

Ημερ/νια

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

Γυναίκες

2ος γυρ

Πεμ 16 Δεκ

21:30

Διαγόρα

Διαγόρας

Ροδίων άθλ

0-3

κορίτσια κΚ20

2ος γυρ

Σάβ 18 Δεκ.

14:00

Ροδίων Άθλ

Ροδίων άθλ

Φοίνικας

0-3

κορίτσια κΚ20

2ος γυρ

Σάβ 18 Δεκ.

17:00

Διαγόρα

Τελχινίς

Διαγόρας

3-0

αγόρια αΚ21

2ος γυρ

Σάβ 18 Δεκ.

16:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

Αθλοπ.Κω

3-0

κορίτσια κΚ18

1ος γυρ

Σάβ 18 Δεκ.

18:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

Αθλοπ.Κω

0-3

Γυναίκες

2ος γυρ

Σάβ 18 Δεκ.

17:00

Βενετόκλειο

ΠΑΟΚ

Ανταγόρας

3-0

Γυναίκες

1ος γυρ

Σάβ 18 Δεκ.

19:00

Βενετόκλειο

ΑΣΠΕΔ

Ανταγόρας

3-0

Άνδρες

1ος γυρ

Σάβ 18 Δεκ.

21:00

Βενετόκλειο

Φλόγα

Αθλοπ.Κω

0-3

αγόρια αΚ21

1ος γυρ

Κυρ 19 Δεκ

10:30

Βενετόκλειο

Φλόγα

Αθλοπ.Κω

0-3

κορίτσια κΚ18

2ος γυρ

Κυρ 19 Δεκ

12:30

Βενετόκλειο

Διαγόρας

Αθλοπ.Κω

3-0

κορίτσια κΚ20

2ος γυρ

Κυρ 19 Δεκ

19:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ήλιος

3-1

Γυναίκες

1ος γυρ

Κυρ 19 Δεκ

20:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

ΠΑΟΚ

3-1

 

Πρόγραμμα & αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (11–12 Δεκ)

09 Δεκεμβρίου 2021 στο 22:47 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, αγώνες | Σχολιάστε

 

Κατηγορία

Γυρ

Ημ/νια

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες 

 

Άνδρες

1ος

Σάβ 11 Δεκ

16:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Φλόγα

3-0

Γυναίκες

1ος

Σάβ 11 Δεκ

17:00

Κω

Ανταγόρας

Τελχινίς

0-3

κορίτσια Κ18

2ος

Σάβ 11 Δεκ

18:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Ροδίων άθλ

3-2

αγόρια Κ21

1ος

Σάβ 11 Δεκ

18:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Φλόγα

3-1

κορίτσια Κ18

1ος

Σάβ 11 Δεκ

19:00

Κω

Αθλοπαιδ.Κω

Τελχινίς

0-3

Γυναίκες

1ος

Σάβ 11 Δεκ

21:00

Ροδίων Άθλ

Ροδίων άθλ

Φοίνικας

3-0

Άνδρες

1ος

Σάβ 11 Δεκ

21:00

Κω

Αθλοπαιδ.Κω

ΠΑΟΚ

3-0

κορίτσια Κ16

1ος

Σάβ 11 Δεκ

15:00

Κω

Αθλοπαιδ.Κω

Τελχινίς

0-3

κορίτσια Κ20

2ος

Κυρ 12 Δεκ

16:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Φοίνικας

1-3

κορίτσια Κ18

2ος

Κυρ 12 Δεκ

19:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Φοίνικας

0-3

Γυναίκες

1ος

Τρι 14 Δεκ

21:45

Βενετόκλειο

ΠΑΟΚ

ΑΣΠΕΔ  

3-0

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Πρόγραμμα και αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (13 & 14 Νοε)

10 Νοεμβρίου 2021 στο 22:25 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου ορίσθηκαν οι αγώνες:

 

Κατηγορία

Ημερ/νια

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

κορίτσια Κ16  Β΄

Σάβ 13 Νοε

17:30

Κω

Αθλοπαιδιές

Ροδίων άθλ

1-3

κορίτσια κΚ20

Σάβ 13 Νοε

18:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Διαγόρας

3-1

κορίτσια κΚ18

Σάβ 13 Νοε

19:00

Κω

Αθλοπαιδιές

Ροδίων άθλ

0-3

Γυναίκες

Σάβ 13 Νοε

20:30

Κω

Ανταγόρας

Ροδίων άθλ

0-3

κορίτσια κΚ16

Κυρ 14 Νοε

09:30

Κω

Αθλοπαιδιές

Ροδίων άθλ

0-3

Γυναίκες

Κυρ 14 Νοε

15:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Διαγόρας

3-0

κορίτσια κΚ20

Κυρ 14 Νοε

18:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Τελχινίς

0-3

Γυναίκες

Κυρ 14 Νοε

19:30

Κρεμαστής

ΑΣΠΕΔ

Φοίνικας

0-3

 

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: