TE ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Κληρώσεις πρωταθλημάτων 2021-22

23 Σεπτεμβρίου 2021 στο 01:11 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, κλήρωση | Σχολιάστε

Πραγματοποιήθηκαν την Τρίτη 21 Σεπτεμβρίου σε αίθουσα θεάτρου των εγκαταστάσεων του Ροδίων άθλησις, παρουσία εκπροσώπων σωματείων, διαιτητών και ΜΜΕ, οι κληρώσεις των φετινών πρωταθλημάτων βόλεϊ που διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου.

  

Κλήρωση κυπέλλου ανδρών

Δήλωσαν συμμετοχή οι ομάδες ΠΑΟΚ, Φοίνικας, Αθλοπαιδιές και Φλόγα

Σε νέα συνεδρίαση θα γίνει η κλήρωση ορισθεί η ημερομηνία του Φιναλ-4 που θα διεξαχθεί στη Ρόδο.

 

Κλήρωση κυπέλλου γυναικών

Δήλωσαν συμμετοχή οι ομάδες Ροδίων άθλησις, Τελχινίς, Φοίνικας, ΠΑΟΚ, Ανταγόρας Κω, Διαγόρας και ΑΣΠΕΔ

 

Προκριματική φάση):

(α1) Διαγόρας-Ανταγόρας

(α2) Ροδίων άθλησις-Φοίνικας

(α3) ΠΑΟΚ-Τελχινίς

η ΑΣΠΕΔ προκρίνεται στην ημιτελική φάση χωρίς αγώνα

Ημιτελική φάση):

(α4): νικητής (α1)-ΑΣΠΕΔ

(α5): νικητής (α2)- νικητής (α3)

Τελικός:

νικητής (α4)-νικητής (α5)

 

Κληρώσεις πρωταθλημάτων

Άνδρες

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Φλόγα, ΠΑΟΚ και Φοίνικας

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Φοίνικας-Φλόγα

Αθλοπαιδιές-ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική             

Αθλοπαιδιές-Φοίνικας

ΠΑΟΚ-Φλόγα  

3η αγωνιστική 

Φλόγα-Αθλοπαιδιές

Φοίνικας-ΠΑΟΚ

 

Έφηβοι – K21 (πρωτάθλημα 2 γύρων)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Φοίνικας, Φλόγα

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Φοίνικας-Φλόγα

ρεπό οι Αθλοπαιδιές

2η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Φοίνικας

ρεπό η Φλόγα

3η αγωνιστική

Φλόγα-Αθλοπαιδιές

ρεπό ο Φοίνικας

 

 

Παίδες – K18 (πρωτάθλημα 2 γύρων)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Φοίνικας και Φλόγα

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Φλόγα

ρεπό ο Φοίνικας

2η αγωνιστική

Φοίνικας-Αθλοπαιδιές

ρεπό η Φλόγα

3η αγωνιστική

Φλόγα-Φοίνικας

ρεπό οι Αθλοπαιδιές

 

Παμπαίδες – K16 (πρωτάθλημα 2 γύρων)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Φοίνικας, Φλόγα και Τελχινίς

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Τελχινίς-Αθλοπαιδιές

Φοίνικας-Φλόγα

2η αγωνιστική

Φοίνικας-Τελχινίς

Φλόγα-Αθλοπαιδιές

3η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Φοίνικας

Τελχινίς-Φλόγα

 

 

Γυναίκες (πρωτάθλημα 2 γύρων και πλέι οφ)

Συμμετέχουν: Ροδίων άθλησις, Τελχινίς, Φοίνικας, ΠΑΟΚ, Ανταγόρας Κω, Διαγόρας και ΑΣΠΕΔ

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Φοίνικας-Τελχινίς

Διαγόρας-Ανταγόρας

Ροδίων άθλησις- ΠΑΟΚ

Ρεπό έχει ο ΑΣΠΕΔ

2η αγωνιστική

ΑΣΠΕΔ-Φοίνικας

Τελχινίς-Γ.Σ.Διαγόρας

Ανταγόρας-Ροδίων άθλησις

Ρεπό έχει ο ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική

Διαγόρας-ΑΣΠΕΔ

Ροδίων άθλησις-Τελχινίς

ΠΑΟΚ-Ανταγόρας

Ρεπό έχει ο Φοίνικας

4η αγωνιστική

ΑΣΠΕΔ.- Ροδίων άθλησις

Φοίνικας-Διαγόρας

Τελχινίς-ΠΑΟΚ

Ρεπό έχει ο Ανταγόρας

5η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-ΑΣΠΕΔ

Ροδίων άθλησις- Φοίνικας

Ανταγόρας -Τελχινίς

Ρεπό έχει ο Διαγόρας

6η αγωνιστική

ΑΣΠΕΔ.- Ανταγόρας

Φοίνικας-ΠΑΟΚ

Διαγόρας-Ροδίων άθλησις

Ρεπό έχει ο Τελχινίς

7η αγωνιστική

Τελχινίς- ΑΣΠΕΔ

Ανταγόρας – Φοίνικας

ΠΑΟΚ- Διαγόρας

Ρεπό έχει το Ροδίων άθλησις

 


Νεάνιδες – K20 (πρωτάθλημα 2 γύρων και final-4)

Συμμετέχουν: Τελχινίς,  Φοίνικας, Διαγόρας και Ροδίων άθλησις

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Διαγορας-Τελχινίς

Φοίνικας-Ροδίων άθλησις     

2η αγωνιστική

Φοίνικας-Διαγόρας

Ροδίων άθλησις-Τελχινίς

3η αγωνιστική             

Τελχινίς-Φοίνικας

Διαγόρας-Ροδίων άθλησις

 


Κορίτσια Κ18 (Κορασίδες – πρωτάθλημα 2 γύρων και final-4)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Διαγόρας, Ροδίων άθλησις, Τελχινίς και Φοίνικας

 

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές -Τελχινίς

Ροδίων άθλησις -Διαγόρας

Ρεπό ο Φοίνικας

2η αγωνιστική

Τελχινίς-Ροδίων άθλησις

Φοίνικας-Αθλοπαιδιές

Ρεπό έχει ο Διαγόρας

3η αγωνιστική

Ροδίων άθλησις -Φοίνικας

Διαγόρας-Τελχινίς

Ρεπό έχουν οι Αθλοπαιδιές

4η αγωνιστική

Φοίνικας-Διαγόρας

Αθλοπαιδιές-Ροδίων άθλησις

Ρεπό έχει ο Τελχινίς

5η αγωνιστική

Διαγόρας-Αθλοπαιδιές

Τελχινίς-Φοίνικας

Ρεπό έχει το Ροδίων άθλησις

 

 

Κορίτσια K16 (Παγκορασίδες- πρωτάθλημα 2 γύρων και final-4)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Διαγόρας, Ροδίων άθλησις, Τελχινίς και Φοίνικας

 

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Ροδίων άθλησις

Τελχινίς-Φοίνικας

Ρεπό έχει ο Διαγόρας

2η αγωνιστική

Ροδίων άθλησις-Τελχινίς

Διαγόρας-Αθλοπαιδιές

Ρεπό έχει ο Φοίνικας

3η αγωνιστική

Τελχινίς-Διαγόρας

Φοίνικας-Ροδίων άθλησις

Ρεπό έχουν οι Αθλοπαιδιές

4η αγωνιστική

Διαγόρας-Φοίνικας

Αθλοπαιδιές-Τελχινίς

Ρεπό έχει το Ροδίων άθλησις

5η αγωνιστική

Φοίνικας-Αθλοπαιδιές

Ροδίων άθλησις-Διαγόρας

Ρεπό έχει ο Τελχινίς

 

 

Για τις κατηγορίες παμπαίδων juniors, κορτασίδων Β΄, και  παγκορασίδων Β΄, μετά από  αίτημα σωματείων η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου αποφάσισε να δώσει νέα προθεσμία για δήλωση συμμετοχών έως το τέλος του χρόνου.

 

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου ευχαριστεί το σωματείο Ροδίων άθλησις για τη φιλοξενία και εύχεται στους αθλητές, τις αθλήτριες, τους προπονητές, τους παράγοντες και στους διαιτητές υγεία και καλή επιτυχία στους στόχους τους.

ΤΕ ΕΟΠΕ 12νήσου: Τουρνουά για μικτές ομάδες

31 Αυγούστου 2021 στο 12:01 | Αναρτήθηκε στις προκήρυξη, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αφίσα, μπιτς βόλεϊ, μικτό | Σχολιάστε

πηγή: www.12volley.gr

Τουρνουά μπιτς βόλεϊ για μικτές ομάδες (άνδρας / γυναίκα) διοργανώνει την Κυριακή 5 Σεπτεμβρίου  η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου.

Είναι το 4ο τουρνουά του φετινού Πανδωδεκανησιακού Σιρκουί Μπιτς Βόλεϊ, διοργανώνεται σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΡ και έχει την υποστήριξη των επιχειρήσεων,  BARDOS WOOD Ξυλουργικές Εργασίες, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, μεταφορική εταιρία Speedline, Ηλεκτροδομή ΑΕ, Ξυλεία Παπακαλοδούκας, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, Ηλεκτροδομή, Hotel and Wine bar 10 GR, Blue Star Ferries, ZTech Solutions και κάβα Κυριακούλης.

Το κυρίως ταμπλό του τουρνουά θα διεξαχθεί με 8 ομάδες. Αν δηλώσουν συμμετοχή περισσότερα ζευγάρια θα γίνουν προκριματικά το Σάββατο 4 Σεπτεμβρίου.

Οι δηλώσεις συμμετοχής λήγουν την Παρασκευή 3 Σεπτεμβρίου στις 2μμ και οι ομάδες που επιθυμούν να αγωνιστούν στο τουρνουά μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας την παρακάτω ηλεκτρονική φόρμα συμμετοχής

Ρέγκλης/Καλιόζης και Ζωγράφη/Γκιζέττη οι νικητές στο 3ο open της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου

12 Ιουλίου 2021 στο 16:21 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, άνδρες, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Με δύο θεαματικούς τελικούς ολοκληρώθηκε το 3o τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών & γυναικών που διοργάνωσε το σαββατοκύριακο 10 & 11 Ιουλίου η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΡ.

Στους άνδρες οι Ηλίας Ρέγκλης και Δημήτρης Καλιόζης επικράτησαν στις λεπτομέρειες με 2-1 σετ των έμπειρων Νικόλα Αρβανίτη και Αλμπάν Τερζίου ενώ στις γυναίκες η Ραφαέλλα Ζωγράφη με την Σταματίνα Γκιζέττη λύγισαν στο τάι μπρέικ την αντίσταση της Φαμπιόλας Τερζιου και της Άννας Καπετάν Γεωργίου.

 

Στο 3ο open της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου συμμετείχαν 14 γυναικείες και 5 ανδρικές ομάδες και διεξήχθησαν συνολικά 34 αγώνες.

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα με την ευγενική χορηγία των επιχειρήσεων,  BARDOS WOOD Ξυλουργικές Εργασίες, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, μεταφορική εταιρία Speedline, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, Ηλεκτροδομή, 10GR, Blue Star Ferries και κάβα Κυριακούλης

 Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου με την ολοκλήρωση των τριών open ανδρών και γυναικών  ευχαριστεί, όλους όσοι βοήθησαν στην πραγματοποίησή τους, τον ΔΟΠΑΡ, τον ΑΟ Αθλοπαιδιών, τους διαιτητές, τους χορηγούς και υποστηρικτές της διοργάνωσης και κυρίως τους πραγματικούς πρωταγωνιστές, τις αθλήτριες και τους αθλητές που αγωνίστηκαν.

 

Αναλυτικά η τελική κατάταξη και τα αποτελέσματα σε άνδρες και γυναίκες:

Άνδρες

Τελική κατάταξη

1οι Καλιοζης Δημήτρης/Ρέγκλης Ηλίας

2οι Αρβανίτης Νικόλαςς/Τερζίου Αλμπάν

3οι  Γκιζέττης Γιώργος/Μαθιουδάκης Στάθης

4οι Γκλάρας Βασίλης/Πάντσος Αλέξανδρος

5οι Βιτζηλαίος Δημήτρης/Μανώλης Δημήτρης

Αποτελέσματα

Α΄ γύρος

Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-17,21-11)

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-0 (21-15,21-17)

Β΄ γύρος

Καλιόζης/Ρέγκλης-Αρβανίτης/Τερζίου 2-1 (21-18,19-21,15-06)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η  θέση )

Γκλάρας/Πάντσος-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-1 (18-21,21-14,15-10)

Γ΄ γύρος

(οι νικητές προκρίνονται στον τελικό)

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 (21-23,15-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 4η  θέση )

Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-11,21-7)

Ταμπλό Ηττημένων-Ημιτελικός

(Οι νικητές  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένοι  κατατάσσονται στην 3η θέση)

Αρβανίτης/Τερζίου- Γκιζέττης/Μαθιουδάκης 2-0 (21-10,21-16)

Τελικός

Καλιόζης/Ρέγκλης- Αρβανίτης/Τερζίου- Γκιζέττης 2-1 (16-21,21-19, 15-13)

 

 

Γυναίκες

Τελική κατάταξη

1ες  Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα

2ες  Καπετάν Γεωργίου Άννα / Tερζίου Φαμπιόλα

3ες  Κακλαμάνου Ειρήνη/Σουσάρι Πάολα

       Γκίκα Νικολέτα/Θαρρενάκη Κάλλια

5ες  Καλιόζη Σταυρουλα/Τσερκές-Σουτζιού Σεβγκή

       Κουκιά Καλλιόπη/Κόρμπα Μαριέττα

7ες  Ξένου Λυδία/Τιόλη Δήμητρα

       Μαστόρου Ελένη/Μηλοπούλου Άννα

9ες  Αγγελή Αγγελική/Τσιράκου Βαλσαμίνα

       Κουκιά Καθολική/Μπεκίρογλου Γκιούλ

       Κυπριώτη Ρέα/Χαμίτ Μιχαέλα

         Γκίκα Άνθη/Κουφομανώλη Ραφαηλία

13ες  Γκιάτα Αλέξια/Τσιλιμίγκα Παρασκευή

         Γιακουμάρου Μελίνα/Μωραΐτη Κωνσταντίνα

 

Αποτελέσματα

Α΄ γύρος

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Κυπριώτη /Χαμίτ 2-1 (21-5.19-21,15-6)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Αγγελή/Τσιράκου 2-0 (21-19,21-18)

Γκίκα Ά/Κουφομανώλη-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (21-17,21-14)

Καλιόζη/Τσερκές-Σουτζιού-Ξένου/Τιόλη 2-0 (21-10,21-14)

Κουκια Καλ/Κορμπα-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-0 (21-7,21-10)

Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Μαστόρου/Μηλοπούλου 1-2 (20-22,21-17)

Β΄ γύρος

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στα προημιτελικά – 6αδα)

Γκιζέττη/Ζωγράφη-Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-1 (17-21,22-20,15-13)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-1 (12-21,21-14,15-10)

Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Κουκια Καλ/Κορμπα 2-0 (21-13,21-14)

Μαστόρου/Μηλοπούλου- / Καπετάν Γεωργίου Tερζίου 0-2 (9-21,8-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 13η  θέση )

Ξένου/Τιόλη-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-1 (17-21,21-17,10-15)

Αγγελή/Τσιράκου-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (8-21,19-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 9η  θέση )

Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Κακλαμάνου/Σουσάρι 0-2 (9-21,9-21)

Ξένου/Τιόλη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-0 αα

Αγγελή/Τσιράκου-Κουκια Καλ/Κορμπα 1-2 (21-11,15-21,7-15)

Κυπριώτη /Χαμίτ-Μαστόρου/Μηλοπούλου 0-2 (15-21,17-21)

Γ΄ γύρος

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στα ημιτελικά – 4αδα)

Γκιζέττη/Ζωγράφη-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-0 (21-15,21-6)

Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου 0-2 (9-21,8-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η  θέση )

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Ξένου/Τιόλη 2-0 (21-3,21-10)

Κουκια Καλ/Κορμπα-Μαστόρου/Μηλοπούλου 2-0 (21-14,21-19)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η  θέση ενώ οι νικήτριες προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού  2-0 (21-12,21-14)

Κουκια Καλ/Κορμπα-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 0-2 (16-21,16-21)

Ημιτελική φάση

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένες  κατατάσσονται στην 3η θέση)

Γκιζέττη/Ζωγράφη- Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-0 (21-16,21-15)

Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου- Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-1 20-22,21-09,15-12)

Τελικός

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου 2-1 (21-16,12-21,15-12)

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: 3ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών – γυναικών (1η ημέρα)

11 Ιουλίου 2021 στο 12:47 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ του Σαββάτου οι αγώνες της 1ης ημέρας του 3ου τουρνουά μπιτς βόλεϊ που διοργανώνει στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ του ΔΑΚ Καλλιπάτειρα η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΡ.

Οι 14 γυναικείες και οι 5 ανδρικές ομάδες που αγωνίσθηκαν στους 27 αγώνες της 1ης ημέρας πρόσφεραν πολύ καλό θέαμα και  επιβεβαίωσαν για άλλη μια φορά το υψηλό αγωνιστικό τους επίπεδο.

Στις γυναίκες αήττητες παραμένουν, η ομάδα Νο1 του ταμπλό Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλλα Ζωγράφη και οι Άννα Καπετάν Γεωργίου/Φαμπιόλα Τερζίου (Νο2) ενώ στους άνδρες οι Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης (Νο1) έχουν εξασφαλίσει αήττητοι τη συμμετοχή τους στον τελικό.

Το 3ο όπεν του φετινού καλοκαιριού γίνεται με τη χορηγία των επιχειρήσεων  BARDOS WOOD Ξυλουργικές Εργασίες, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, μεταφορική εταιρία Speedline, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, Ηλεκτροδομή, 10GR, Vargas Sport και την υποστήριξη των Blue Star Ferries και της κάβας Κυριακούλης και θα ολοκληρωθεί το βράδυ της Κυριακής με τους τελικούς ανδρών και γυναικών.

Το πρόγραμμα της 2ης ημέρας του τουρνουά είναι:

Κυριακή, 11 Ιουλίου 2021

17:00   προημιτελικοί Γυναικών (ταμπλό ηττημένων)

αγ25 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Καλιόζη/Τσερκές-Σουτζιού

αγ26 Κουκια Καλ/Κορμπα-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη

            Ημιτελικός Ανδρών (ταμπλό ηττημένων)

Αρβανίτης/Τερζίου-Γκιζέττης/Μαθιουδάκης

18:30   Ημιτελικοί Γυναικών

αγ27 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Νικητής Αγώνα Νο25

αγ28 Καπετάν Γεωργίου/Tερζίου-Νικητής Αγώνα Νο26

19:15   Τελικός Ανδρών

Καλιόζης/Ρέγκλης-Νικητής (Αρβανίτης/Τερζίου-Γκιζέττης/Μαθιουδάκης)

Τελικός Γυναικών

Νικητής Αγώνα Νο27- Νικητής Αγώνα Νο28

 

Αναλυτικά οι αρχικές λίστες και τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Άνδρες

Αρχική λίστα

1 Καλιοζης Δημήτρης/Ρέγκλης Ηλίας200β

2 Γκιζέττης Γιώργος/Μαθιουδάκης Στάθης 120β

3 Αρβανίτης Νικόλαςς/Τερζίου Αλμπάν 80β

4 Γκλάρας Βασίλης/Πάντσος Αλέξανδρος 0β

5 Βιτζηλαίος Δημήτρης/Μανώλης Δημήτρης 0β

Αποτελέσματα

Σάββατο

Α΄ γύρος

1 Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 21-17,21-11

2 Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-0 21-15,21-17

Β΄ γύρος

3 Καλιόζης/Ρέγκλης-Αρβανίτης/Τερζίου 2-1 21-18,19-21,15-06

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η  θέση )

4 Γκλάρας/Πάντσος-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-1 18-21,21-14,15-10

Γ΄ γύρος

(οι νικητές προκρίνονται στον τελικό)

5 Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 21-23,15-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 4η  θέση )

6 Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 21-11,21-7

Αγώνες Κυριακής (11 Ιουλίου)

Ταμπλό Ηττημένων-Ημιτελικός

(Οι νικητές  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένοι  κατατάσσονται στην 3η θέση)

7 Αρβανίτης/Τερζίου- Γκιζέττης/Μαθιουδάκης

Τελικός

8 Καλιόζης/Ρέγκλης-Νικητής Αγώνα Νο7

 

Γυναίκες

Αρχική λίστα

1 Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα 180β

2 Καπετάν Γεωργίου Άννα / Tερζίου Φαμπιόλα 170β

3 Καλιόζη Σταυρουλα/Τσερκές-Σουτζιού Σεβγκή 160β

4 Γκιάτα Αλεξία/Τσιλιμίγκα Παρασκευή 160β

5 Γκίκα Νικολέτα/Θαρρενάκη Κάλλια 140β

6 Γιακουμάρου Μελίνα/Μωραΐτη Κωνσταντίνα 120β

7 Κουκιά Καθολική/Μπεκίρογλου Γκιούλ 120β

8 Κυπριώτη Ρέα/Χαμίτ Μιχαέλα 120β

9 Κακλαμάνου Ειρήνη/Σουσάρι Πάολα 100β

10 Μαστόρου Ελένη/Μηλοπούλου Άννα 70β

11 Κουκιά Καλλιόπη/Κόρμπα Μαριέττα 70β

12 Αγγελή Αγγελική/Τσιράκου Βαλσαμίνα 0β

13 Γκίκα Άνθη/Κουφομανώλη Ραφαηλία 0β

14 Ξένου Λυδία/Τιόλη Δήμητρα 0β

Αποτελέσματα

Σάββατο

Α΄ γύρος

2 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Κυπριώτη /Χαμίτ 2-1 21-5.19-21,15-6

3 Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Αγγελή/Τσιράκου 2-0 21-19,21-18

4 Γκίκα Ά/Κουφομανώλη-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 21-17,21-14

5 Καλιόζη/Τσερκές-Σουτζιού-Ξένου/Τιόλη 2-0 21-10,21-14

6 Κουκια Καλ/Κορμπα-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-0 21-7,21-10

7 Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Μαστόρου/Μηλοπούλου 1-2 20-22,21-17,

Β΄ γύρος

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στα προημιτελικά – 6αδα)

9 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-1 17-21,22-20,15-13

10 Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-1 12-21,21-14,15-10

11 Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Κουκια Καλ/Κορμπα 2-0 21-13,21-14

12 Μαστόρου/Μηλοπούλου- / Καπετάν Γεωργίου Tερζίου 0-2 9-21,8-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 13η  θέση )

14 Ξένου/Τιόλη-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-1 17-21,21-17,10-15

15 Αγγελή/Τσιράκου-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 8-21,19-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 9η  θέση )

17 Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Κακλαμάνου/Σουσάρι 0-2 9-21,9-21

18 Ξένου/Τιόλη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-0 αα

19 Αγγελή/Τσιράκου-Κουκια Καλ/Κορμπα 1-2 21-11,15-21,7-15

20 Κυπριώτη /Χαμίτ-Μαστόρου/Μηλοπούλου 0-2 15-21,17-21

Γ΄ γύρος

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στα ημιτελικά – 4αδα)

21 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-0 21-15,21-6

22 Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου 0-2 9-21,8-21

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η  θέση )

23 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Ξένου/Τιόλη 2-0 21-3,21-10

24 Κουκια Καλ/Κορμπα-Μαστόρου/Μηλοπούλου 2-0 21-14,21-19

Αγώνες Κυριακής (11 Ιουλίου)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η  θέση ενώ οι νικήτριες προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

25 Κακλαμάνου/Σουσάρι-Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού 

26 Κουκια Καλ/Κορμπα-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη

Ημιτελική φάση

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένες  κατατάσσονται στην 3η θέση)

27 Γκιζέττη/Ζωγράφη-Νικητής Αγώνα Νο25

28 Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου-Νικητής Αγώνα Νο26

Τελικός

29 Νικητής Αγώνα Νο27-Νικητής Αγώνα Νο28

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: 3ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών–γυναικών / δήλωση συμμετοχής

07 Ιουλίου 2021 στο 15:27 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, άνδρες, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Συνέχεια στην αγωνιστική δράση στην άμμο με το 3ο τουρνουά ανδρών και γυναικών που διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Δωδεκανήσου το διήμερο 10 και 11 Ιουλίου.

Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν με τη συνεργασία του ΔΟΠΑΡ στις εγκαταστάσεις μπιτς βόλεϊ του ΔΑΚ Καλλιπάτειρα και τη χορηγία των επιχειρήσεων BARDOS WOOD Ξυλουργικές Εργασίες, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, Vargas Sport, 10GR και την υποστήριξη των Blue Star Ferries και της κάβας Κυριακούλης.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο τουρνουά θα πρέπει να το δηλώσουν συμπληρώνοντας την παρακάτω ηλεκτρονική φόρμα συμμετοχής  έως την Παρασκευή 9 Ιουλίου στις 2μμ.

Απαραίτητη προϋπόθεση για να αγωνισθεί κάποιος στο τουρνουά είναι η επίδειξη στους διοργανωτές του αποδεικτικού αρνητικού rapid test που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 9/7 ή υπεύθυνη δήλωση αρνητικού αποτελέσματος self test του Σαββάτου 10/7

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών – γυναικών Τερζίου/Σουσάρι και Ρέγκλης/Καλιόζης τα χρυσά

05 Ιουλίου 2021 στο 15:10 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

 

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή το βράδυ στις εγκαταστάσεις μπιτς βόλεϊ του ΔΑΚ Καλλιπάτειρα το 2ο οπεν που διοργάνωσε η Τοπική Επιτροπή βόλεϊ Δωδεκανήσου.

Συνδιοργανωτής του τουρνουά ήταν ο ΔΟΠΑΡ, χορηγοί οι BARDOS WOOD Ξυλουργικές Εργασίες, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, Vargas Sport, 10GR και υποστηριχτές η Blue Star Ferries και η κάβα Κυριακούλης.

 

Στις γυναίκες η Φαμπιόλα Τερζίου και η Πάολα Σουσάρι επικράτησαν στον τελικό των Ραφαέλλα Ζωγράφη και Σταματίνας Γκεζέττη με 2-0 σετ (21-15,21-12) ενώ στους άνδρες το χρυσό μετάλλιο κέρδισαν ο Ηλίας Ρέγκλης και ο Δημήτρης Καλιόζης αφού νίκησαν στον τελικό τους Νίκο Μακρή και Γιώργο Γκιζέττη με 2-0 (21-10,21-16).

 

Συνέχεια στην αγωνιστική δράση με το 3ο τουρνουά Ανδρών & Γυναικών το επόμενο σαββατοκύριακο (10 & 11 Ιουλίου) και πάλι στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

 

 

Αναλυτικά η τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα του τουρνουά:

 

Άνδρες

Τελική Κατάταξη

1  Δημήτρης Καλιόζης / Ηλίας Ρέγκλης

2  Γιώργος Γκιζέττης / Νίκος Μακρής

3  Στάθης Μαθιουδάκης / Αλμπάν Τερζίου

4  Ευκλής Μαμαλίγκας / Χρήστος Χατζηκαλημέρης

 

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων

Μαθιουδάκης/Τερζίου-Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 (12-21,17-21)

Γκιζέττης/Μακρής – Μαμαλίγκας/Χατζηκαλημέρης 2-0 (21-08,21-09)

Γκιζέττης/Μακρής -Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 (14-21,14-21)

Μαθιουδάκης/Τερζίου – Μαμαλίγκας/Χατζηκαλημέρης 2-0 (21-10,21-15)

Μαθιουδάκης/Τερζίου-Γκιζέττης/Μακρής  1-2 (21-19,22-24,09-15)

Καλιόζης/Ρέγκλης-Μαμαλίγκας/Χατζηκαλημέρης 2-0 (21-03, 21-08)

Τελικός

Καλιόζης/Ρέγκλης- Γκιζέττης/Μακρής  2-0 (21-10,21-16)

Γυναίκες

Τελική Κατάταξη

1  Σουσάρι Πάολα/Τερζίου Φαμπιόλα

2  Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα

3  Καλιόζη Σταυρούλα/Τσερκές – Σουτζιου

    Σεβγκή Γκιάτα Αλέξια/Τσιλιμίγκα Παρασκευή

5  Καραγιαννη Μαρινα/Μηλοπούλου Άννα

    Γκίκα Νικολέτα/Θαρρενάκη Κάλλια

    Γεράκη Ειρήνη/Κορμπα Μαριέττα

    Ζντράβα Κριστιάνα/Καπετάν Γεωργίου Άννα

9  Κουκιά Καθολική/Μπεκίρογλου Γκιουλ

    Κυπριώτη Ρέα/Χαμίτ Μιχαέλα

    Γιακουμάρου Μελίνα/Μωραΐτη Κωνσταντίνα

 

Αποτελέσματα

Σάββατο

Αγώνες ομίλων

(Οι 2 πρώτες των ομίλων προκρίνονται στην 8αδα ενώ οι 3ες κατατάσσονται στην 9η θέση)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Κυπριώτη/Χαμίτ2-0 (21-12,21-13)

Καλιόζη Σταυρούλ/Τσερκές – Καραγιαννη/Μηλοπουλου 2-1 (17-21,21-13,15-12)

Γκίκα/Θαρρενάκη – Γιακουμάρου/Μωραΐτη  2-0 (21-7,21-15)

Ζντράβα/Καπετάν Γεωργίου – Κυπριώτη/Χαμίτ 2-0 (21-12,21-19)

Κουκιά/Μπεκίρογλου – Καραγιαννη/Μηλοπουλου   1-2 (21-,19-21,12-15

Σουσάρι/Τερζίου – Γιακουμάρου/Μωραΐτη   2-0 (21-15,21-9)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Ζντράβα/Καπετάν Γεωργίου 2-0 (21-15,21-13)

Καλιόζη Σταυρούλ/Τσερκές – Κουκιά/Μπεκίρογλου  2-1 (21-14,14-21,15-9

Γκίκα/Θαρρενάκη – Σουσάρι/Τερζίου0-2 (6-21,8-21)

Γεράκη/Κορμπα – Γκιάτα/Τσιλιμιγκα  0-2 (12-21,11-21)

Προημιτελική φάση

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στους ημιτελικούς ενώ οι ηττημένες  κατατάσσονται στην 5η θέση)

Γκιζέττη /Ζωγράφη – Γκίκα /Θαρρενάκη 2-0 (22-20,21-6)

Γκιάτα /Τσιλιμίγκα – Καραγιαννη Μαρινα/Μηλοπούλου 2-1 (18-21, 21-13,16-14)

Σουσάρι /Τερζίου – Ζντράβα /Καπετάν Γεωργίου 2-0 (21-12,21-8)

Καλιόζη /Τσερκές-  Γεράκη Ειρήνη/Κορμπα Μαριέττα 2-0 (24-22,21-15)

Ημιτελική φάση

(Οι νικήτριες  προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένες  κατατάσσονται στην 3η θέση)

Γκιζέττη /Ζωγράφη – Γκιάτα /Τσιλιμίγκα 2-0 (21-08,21-14)

Σουσάρι /Τερζίου – Καλιόζη /Τσερκές 2-0 (21-11,21-16)

Τελικός

Γκιζέττη /Ζωγράφη – Σουσάρι /Τερζίου 0-2 (15-21,12-21)

.

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: