Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα Μπιτς βόλεϊ – Τελικό Τουρνουά (Φωτογραφίες και βίντεο από τους τελικούς και τις απονομές)

05 Σεπτεμβρίου 2018 στο 07:32 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, Φωτογραφίες, μπιτς βόλεϊ, video | Σχολιάστε

Βίντεο από τον τελικό Γυναικών:

Βίντεο από τον τελικό Ανδρών:

΄Βίντεο από τις απονομές:

Δείτε φωτογραφίες από το τουρνουά

Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα Μπιτς βόλεϊ – Πρωταθλητές Δωδεκανήσου για το 2018, στους άνδρες οι Αλκιβιάδης και Δημήτρης Χατζηνικολάου και στις γυναίκες η Φαμπίολα Τερζίου με την Ιωάννα Αθανασίου

29 Αυγούστου 2018 στο 03:13 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, Χατζηγεωργίου, αποτελέσματα, απονομές, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Ολοκληρώθηκε το σαββατοκύριακο το φετινό σιρκουί του Πανδωδεκανησιακού πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ 2018 που διοργάνωσε με επιτυχία η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου.

Ο τελευταίος σταθμός του, το Τελικό Τουρνουά του φετινού πρωταθλήματος, πραγματοποιήθηκε στις 25 & 26 Αυγούστου στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα και ανέδειξε τους πρωταθλητές Δωδεκανήσου σε άνδρες και γυναίκες για το 2018.

Στους άνδρες, ο Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου με τον γιο του Δημήτρη κατέκτησαν τον τίτλο αφού επικράτησαν στον τελικό της ομάδας του Γιώργου Γκιζέττη και του Στάθη Μαθιουδάκη. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Σεβαστός Φιλίππου και Αντώνης Χατζηγεωργίου που νίκησαν στον μικρό τελικό τον Γιώργο Μαστόρου και τον Στέλιο Χαριστή.

Στις γυναίκες, οι δευτεραθλήτριες Ελλάδας στις νεάνιδες Φαμπιόλα Τερζίου και Ιωάννα Αθανασίου στέφθηκαν πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου νικώντας σε έναν όμορφο τελικό τις Ειρήνη Σφυρίου και Κατερίνα Χειμωνέττου. Την 3η θέση κατέλαβαν οι Ανθή Γκίκα και Ραφαηλία Κουφομανώλη που επικράτησαν στον μικρό τελικό της Πάολας Σουσάρι και της Αριέτας Τερζίου.

Στο τελικό τουρνουά συμμετείχαν 10 γυναικείες και 8 ανδρικές ομάδες.

Η Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου ευχαριστεί τον ΔΟΠΑΡ, τις εταιρίες Blue Star Ferries, Electoinvest, κάβα Κυριακούλης και ‘Ξυλοσοφία’, τον διαιτητή μπιτς βόλεϊ Ανδρέα Παπαδόπουλο και τον Νεκτάριο Γεράκη και τον Πέτρο Χειμωνέττο για την πολύτιμη συμβολή τους στην πραγματοποίηση των φετινών αγώνων.

 

Ακολουθούν οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα του τουρνουά

ΑΝΔΡΕΣ

Τελική Κατάταξη

1η θ          Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου/Δημήτρης Χατζηνικολάου

2η θ          Γιώργος Γκιζέττης/Στάθης Μαθιουδάκης

3η θ          Σεβαστός Φιλίππου/Αντώνης Χατζηγεωργίου

4η θ          Γιώργος Μαστόρου/Στέλιος Χαριστής

5η θ          Βασίλης Γκλάρας/Αλέξανδρος Πάντσος

Δημήτρης Μανώλης/Παναγιώτης Μαρκόπουλος

7η θ          Θεόφιλος Ζωίδης/Κώστας Θεουλάκης

Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης

Αποτελέσματα

Α΄ Γύρος

 Γκιζέττης/ Μαθιουδάκης-Γκλάρας/Πάντσος 2-1(21-23,21-17,15-12)

Μανώλης/Μαρκόπουλος-Καλιόζης/Ρέγκλης 2-0(21-16,21-19)

Ζωίδης/ Θεουλάκης-Μαστόρου/Χαριστής 1-2(21-18,8-21,8-15)

Χατζηνικολάου/Χατζηνικολάου-Φιλίππου/Χατζηγεωργίου 2-0(21-13-21-11)-21)

Β΄ Γύρος (οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς)

Γκιζέττης/ Μαθιουδάκης-Μανώλης/Μαρκόπουλος 2-1(21-19,19-21,15-13)

Μαστόρου/Χαριστής-Χατζηνικολάου/Χατζηνικολάου 0-2(6-21,6-21)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 7οι)

Γκλάρας/Πάντσος-Καλιόζης/Ρέγκλης 2-1(23-25,22-20,,15-10)

Ζωίδης/ Θεουλάκης-Φιλίππου/Χατζηγεωργίου 0-2(10-21,10-21)

Ταμπλό ηττημένων (οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται 5οι)

Μανώλης/Μαρκόπουλος- Φιλίππου/Χατζηγεωργίου 0-2(7-21,19-21)

Μαστόρου/Χαριστής-Γκλάρας/Πάντσος 2-1(21-17,19-21,15-13)

Ημιτελικοί (οι νικητές προκρίνονται στον τελικό και οι ηττημένοι κατατάσσονται 3οι)

Γκιζέττης/ Μαθιουδάκης-Μαστόρου/Χαριστής 2-1(10-21,21-18,15-12)

Χατζηνικολάου/Χατζηνικολάου-Φιλίππου/Χατζηγεωργίου 2-0(21-7,21-12)

Μικρός Τελικός

Φιλίππου/Χατζηγεωργίου-Μαστόρου/Χαριστής 2-0(21-9,21-15)

Τελικός

Χατζηνικολάου/Χατζηνικολάου-Γκιζέττης/Μαθιουδάκης 2-0(21-10,21-9)

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Τελική Κατάταξη

1η θ         Ιωάννα Αθανασίου/Φαμπιόλα Τερζίου

2η θ         Ειρήνη Σφυρίου/Κατερίνα Χειμωνέττου

3η θ         Ανθή Γκίκα/ΡαΦαηλία Κουφομανώλη

4η θ         Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου

5η θ         Ελένη Γιακουμάκη/Κόνη Κλαδίτη

Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη

7η θ         Αγγελική Αγγελή/Ειρήνη Γεράκη

Αναστασία Δήμου/Ρέα Κυπριώτη

10η θ       Αλεξία Γκιάτα/Σταυρούλα Καλιόζη

Νικολέτα Γκίκα/Κάλια Θαρρενάκη

Αποτελέσματα

Α΄ Γύρος

Γκιάτα/Καλιόζη-Γκίκα/Θαρρενάκη2-0(21-16,21-11)

Γκιζέττη/Ζωγράφη-Δήμου/Κυπριώτη 2-0(21-18,22-20)

Β΄ Γύρος (οι νικητριες προκρίνονται στους ημιτελικούς)

Αθανασίου/Τερζίου-Γκιάτα/Καλιόζη 2-0(21-9,21-8)

Σφυρίου/Χειμωνέττου-Γκίκα/Κουφομανώλη 2-0(21-11,21-8)

Σουσάρι/Τερζίου-Αγγελή/Γεράκη 2-0(21-10,21-10)

Γιακουμάκη/ Κλαδίτη-Γκιζέττη/Ζωγράφη1-2 (21-23,13-21,15-11)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται 9ες)

Δήμου/Κυπριώτη-Γκιάτα/Καλιόζη 2-0(21-16,21-17)

Γιακουμάκη/ Κλαδίτη-Γκίκα/Θαρρενάκη2-0(21-8,21-10)

Γ΄ Γύρος (οι νικητές προκρίνονται στον ημιτελικό)

Αθανασίου/Τερζίου-Σφυρίου/Χειμωνέττου 2-0(21-17,21-15)

Σουσάρι/Τερζίου-Γκιζέττη/Ζωγράφη 2-0(21-9,21-16))

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται 7ες)

Δήμου/Κυπριώτη-Γκίκα/ Κουφομανώλη 0-2(16-21,13-21)

Γιακουμάκη/ Κλαδίτη-Αγγελή/Γεράκη 2-0(21-14,21-12)

Ταμπλό ηττημένων (οι νικήτριες προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένες κατατάσσονται 5ες)

Γκιζέττη/Ζωγράφη-Γκίκα/Κουφομανώλη 2-0αα

Σφυρίου/Χειμωνέττου-Γιακουμάκη/ Κλαδίτη 2-0(21-14,21-8)

Ημιτελικοί (οι νικήτριες προκρίνονται στον τελικό και οι ηττημένες κατατάσσονται 3ες)

Αθανασίου/Τερζίου-Γκίκα/Κουφομανώλη 2-0(21-10,21-8)

Σουσάρι/Τερζίου-Σφυρίου/Χειμωνέττου 0-2(14-21,14-21)

Μικρός Τελικός

Σουσάρι/Τερζίου-Γκίκα/Κουφομανώλη 0-2(9-21,20-22)

Τελικός

Αθανασίου/Τερζίου-Σφυρίου/Χειμωνέττου 2-0(21-14,21-15)

Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα Μπιτς βόλεϊ -Τελικό τουρνουά: Βγαίνουν απόψε οι πρωταθλητές Δωδεκανήσου

26 Αυγούστου 2018 στο 12:44 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, άνδρες, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

                                                                                                                  

Κορυφώνεται απόψε η δράση στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ του Αθλητικού Κέντρου Καλλιπάτειρα που πραγματοποιείται το τελικό τουρνουά Ανδρών και Γυναικών του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς βόλεϊ 2018. Όπως είναι γνωστό οι νικητές του τουρνουά θα είναι οι φετινοί πρωταθλητές Δωδεκανήσου.

Το τουρνουά διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου με την αρωγή του ΔΟΠΑΡ και των εταιριών Blue Star Ferries, Electoinvest, κάβα Κυριακούλης και ‘Ξυλοσοφία’.

Μετά από τους συναρπαστικούς αγώνες της 1ης ημέρας ανάμεσα στις 10 ομάδες γυναικών και 8 ανδρών που αγωνίστηκαν ξεχώρισαν τα ζευγάρια των ημιτελικών:

(αγωνιστικό πρόγραμμα της 2ης και τελευταίας ημέρας)

16:00     Ημιτελικοί γυναικών

Ιωάννα Αθανασίου/Φαμπιόλα Τερζίου – Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη

Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου -Ειρήνη Σφυρίου/Κατερίνα Χειμωνέττου

Ημιτελικοί ανδρών

Γιώργος Γκιζέττης/Στάθης Μαθιουδάκης – Γιώργος Μαστόρου/Στέλιος Χαριστής

Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου/Δημήτρης Χατζηνικολάου – Σεβαστός Φιλίππου/Αντώνης Χατζηγεωργίου

18:00     Μικρός Τελικός γυναικών

                Μικρός Τελικός γυναικών

19:30     Τελικός γυναικών

Τελικός ανδρών

Απονομές επάθλων

Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα Μπιτς βόλεϊ – Τελικό τουρνουά

22 Αυγούστου 2018 στο 02:26 | Αναρτήθηκε στις ΔΟΠΑΡ, Δήλωση Συμμετοχής, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, κορασίδες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

                                                                                                           

Το σαββατοκύριακο 25 και 26 Αυγούστου θα πραγματοποιηθεί, στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα, το τελικό τουρνουά Ανδρών και Γυναικών του φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς βόλεϊ. Οι νικητές του τουρνουά θα είναι οι πρωταθλητές Δωδεκανήσου για το 2018.

Το φετινό ενδιαφέρον πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου και πραγματοποιείται με την συμβολή του ΔΟΠΑΡ και των εταιριών Blue Star Ferries, Electoinvest, κάβα Κυριακούλης και ‘Ξυλοσοφία’.

Οι ομάδες που επιθυμούν να αγωνιστούν στο τουρνουά θα πρέπει να το δηλώσουν έως την Παρασκευή 24 Αυγούστου στις 2μμ συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα:


Αθανασίου / Τερζίου και Φιλίππου / Χαριστής τα χρυσά στο 3ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ της Τελχινίδας

13 Αυγούστου 2018 στο 15:24 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΔΟΠΑΡ, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Τουρνουά, άνδρες, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ, Rodian Beach Volleyball Cup | Σχολιάστε

 

Οι δευτεραθλήτριες Ελλάδας στις νεάνιδες, Ιωάννα Αθανασίου και Φαμπιόλα Τερζίου, κατέκτησαν αήττητες το χρυσό μετάλλιο Γυναικών στο τουρνουά μπιτς βόλεϊ που πραγματοποίησε η Τελχινίδα στις 11 & 12 Αυγούστου στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Οι νεαρές αθλήτριες επικράτησαν στον τελικό με 2-0 σετ της Φαίης Μίχου και της Κατερίνας Χειμωνέττου. Οι νικήτριες είχαν προκριθεί στον τελικό εις βάρος της Μαρίας Βομβύλας και της Κατερίνας Χανιωτάκη ενώ οι Μίχου/Χειμωνέττου είχαν αποκλείσει στο τάι μπρέικ τις Ανθή Γκίκα και Ραφαηλία Κουφομανώλη.

Στους άνδρες, ο Σεβαστός Φιλίππου και ο Στέλιος Χαριστής πήραν την 1η θέση νικώντας στον τελικό με 2-0 τους αήττητους έως εκείνη τη στιγμή Γιόχαν Βάργκας και Σεμπάστιαν Πολίτη. Οι φιναλίστ είχαν αποκλείσει στους ημιτελικούς, αντίστοιχα, τον αειθαλή Πάνο Δικαστόπουλο με τον συμπαίκτη του Μάνο Τάκκο και τους Βασίλη Γκλάρα / Αλέξανδρο Πάντσο.

Το τουρνουά ήταν αφιερωμένο στον θεσμό των Island Games και πραγματοποιήθηκε με την αρωγή της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου, του ΔΟΠΑΡ, των επιχειρήσεων «ΞΥΛΟΣΟΦΙΑ – ξυλουργικές εργασίες», ζαχαροπλαστεία «Στάνη», κάβα «Κυριακούλης», Electoinvest Ρόδου, ψητοπωλείο – fast food SPECIAL, των τεχνικών εταιρειών «Vast-MAKE I.K.E.-Ζαράνης Εμμανουήλ» Τεχνική και Σάββας Μακρής & ΣΙΑ Ε.Ε και της ακτοπλοϊκής εταιρείας Blue Star Ferries.

 

Ακολουθούν οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα του τουρνουά

Άνδρες

Τελική Κατάταξη

1η  Σεβαστός Φιλίππου / Στέλιος Χαριστής

2η  Γιόχαν Βάργκας / Σεμπάστιαν Πολίτης

3η Βασίλης Γκλάρας / Αλέξανδρος Πάντσος

     Πάνος Δικαστόπουλος / Μάνος Τάκκος

5η Γιώργος Γκιζέττης / Στάθης Μαθιουδάκης

     Ηλίας Καλιόζης / Ηλίας Ρέγκλης

7η Νεκτάριος Γεράκης / Δημήτρης Μανώλης

    Χρήστος Παγκράτης / Σταύρος Σμαραγδιός

Αποτελέσματα

Α΄ Γύρος

Φιλίππου/Χαριστής – Δικαστόπουλος/Τάκκος 1-2 (23-21,16-21,13-15)

Παγκράτης/Σμαραγδιός – Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 (15-21,19-21)

Γεράκης/Μανώλης – Βάργκας/Πολίτης 1-2 (8-21,21-17,2-15)

Γκλάρας/Πάντσος – Γκιζέττης/Μαθιουδάκης 0-2 (18-21,18-21)

Β΄ Γύρος (οι νικητές προκρίνονται στον ημιτελικό)

Δικαστόπουλος/Τάκκος – Καλιόζης/Ρέγκλης 2-0 (21-17,21-8)

Βάργκας/Πολίτης – Γκιζέττης/Μαθιουδάκης 2-1 (13-21,21-12,15-13)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 7οι)

Φιλίππου/Χαριστής – Παγκράτης/Σμαραγδιός 2-0 (21-5,21-12)

Γεράκης/Μανώλης – Γκλάρας/Πάντσος 0-2 (17-21,21-23)

Ταμπλό ηττημένων (οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται 5οι)

Φιλίππου/Χαριστής – Γκιζέττης/Μαθιουδάκης 2-0 (22-20,21-8)

Καλιόζης/Ρέγκλης – Γκλάρας/Πάντσος 0-2 (16-21,14-21)

Ημιτελικοί (οι νικητές προκρίνονται στον τελικό και οι ηττημένοι κατατάσσονται 3οι)

Δικαστόπουλος/Τάκκος – Φιλίππου/Χαριστής 1-2 (16-21,21-15,12-15)

Βάργκας/Πολίτης – Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-8,21-19)

Τελικός

Φιλίππου/Χαριστής – Βάργκας/Πολίτης 2-0 (21-10,21-18)

 

Γυναίκες

Τελική Κατάταξη

1η  Ιωάννα Αθανασίου / Φαμπιόλα Τερζίου

2η  Φαίη Μίχου / Κατερίνα Χειμωνέττου

3η  Ανθή Γκίκα / Ραφαηλία Κουφομανώλη

     Μαρία Βομβύλα / Κατερίνα Χανιωτάκη

5η  Πάολα Σουσάρι / Αριέτα Τερζίου

     Αγγελική Αγγελή / Ειρήνη Γεράκη

7η  Σταματίνα Γκιζέττη / Ραφαέλα Ζωγράφη

     Αγάπη Ευθυμίου / Χεριφέ Νουρεδίν  

9η Νικολέτα Γκίκα / Νοέμι Ντούσκου

Αποτελέσματα

Α΄ Γύρος

Βομβύλα/Χανιωτάκη – Ευθυμίου/ Νουρεδίν 2-0 (21-6,21-8)

Β΄ Γύρος

Αθανασίου/Τερζίου – Βομβύλα/Χανιωτάκη 2-1 (21-11,19-21,15-13)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Αγγελή/Γεράκη 1-2 (18-21,21-16,11-15)

Γκίκα/Κουφομανώλη – Μίχου/Χειμωνέττου 2-1 (21-18,11-21,15-8)

Γκίκα/Ντούσκου – Σουσάρι/Τερζίου 0-2 (8-21,9-21)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται 9ες)

Ευθυμίου/ Νουρεδίν – Γκίκα/Ντούσκου 2-0 (21-14,21-16)

Γ΄ Γύρος (οι νικητές προκρίνονται στον ημιτελικό)

Αθανασίου/Τερζίου – Αγγελή/Γεράκη 2-0 (21-3,21-4)

Γκίκα/Κουφομανώλη – Σουσάρι/Τερζίου 2-1 (16-21,21-6,15-10)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται 7ες)

Βομβύλα/Χανιωτάκη – Γκιζέττη/Ζωγράφη 2-0 (21-6,21-14)

Μίχου/Χειμωνέττου – Ευθυμίου/ Νουρεδίν 2-0 (21-11,21-9)

Ταμπλό ηττημένων (οι νικήτριες προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένες κατατάσσονται 5ες)

Βομβύλα/Χανιωτάκη – Σουσάρι/Τερζίου 2-0 (21-8,21-7)

Μίχου/Χειμωνέττου – Αγγελή/Γεράκη 2-0 (15-21,21-11,15-8)

Ημιτελικοί (οι νικήτριες προκρίνονται στον τελικό και οι ηττημένες κατατάσσονται 33ς)

Αθανασίου/Τερζίου – Βομβύλα/Χανιωτάκη 2-0 (21-16,21-9)

Γκίκα/Κουφομανώλη – Μίχου/Χειμωνέττου 1-2 (15-21,21-18,12-15)

Τελικός

Αθανασίου/Τερζίου – Μίχου/Χειμωνέττου 2-0 (21-9,21-10)

 

Οι πολυάριθμοι θεατές που παρακολούθησαν τους αγώνες και οι αθλητές και οι αθλήτριες που αγωνίστηκαν στους αγώνες ανανέωσαν το ραντεβού τους για τις 25 – 26 Αυγούστου που είναι προγραμματισμένο από την Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ το τουρνουά που θα αναδείξει τους φετινούς  πρωταθλητές Δωδεκανήσου σε άνδρες και γυναίκες.

Νικόλας Αρβανίτης και Τάσσος Παππάς το χρυσό στην Κω

27 Ιουλίου 2018 στο 00:18 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, απονομές, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

                                                                                                          

Μια εβδομάδα μετά το τουρνουά των μικρών (Junior Regional 2018) στα γήπεδα του Ναυτικού Ομίλου Κω φιλοξενήθηκε και το 2ο τουρνουά Ανδρών του φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς βόλεϊ.

Το ταλέντο των μικρών έδωσε τη σκυτάλη στην εμπειρία των μεγάλων με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα, πλούσιο θέαμα και συναρπαστικές αναμετρήσεις.

Στο τουρνουά αγωνίστηκαν 8 ομάδες (6 από Κω και 2 από Ρόδο) ενώ το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν ο Νικόλας Αρβανίτης με τον Τάσσο Παππά αφού επικράτησαν στον τελικό του Στράτου Μπιλλη και του Παναγιώτη Υδραίου με 2-0 σετ.

Οι φιναλίστ είχαν αποκλείσει, αντίστοιχα, στους ημιτελικούς τους Κυριάκο Παπούλη/Γιώργο Φουντωτό και Αλέξη Αλεξούδη/Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου.

Ακολουθούν η τελική κατάταξη και τα αποτελέσματα:

Τελική Κατάταξη

Νικόλας Αρβανίτης/Τάσσος Παππάς

Στράτος Μπίλλης/Παναγιώτης Υδραίος

Κυριάκος Παπούλης/Γιώργος Φουντωτός

Αλέξης Αλεξούδης/Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου

Σταύρος Καραναστάσης/Νίκος Σαρίκιζης

Παναγιώτης Μουλάς/Θανάσης Μπαρακάκης

Γιώργος Γκιζέττης/Στάθης Μαθιουδάκης

Αποστόλης Κουλιέρης/Φωλιάς

Αποτελέσματα:

Φάση ομίλων

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ/ΠΑΠΠΑΣ-ΚΟΥΛΙΕΡΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-0 (21-18,21-10)

ΜΠΙΛΛΗΣ/ΥΔΡΑΙΟΣ-ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ/ΣΑΡΙΚΙΖΗΣ 2-0  (21-19,22-20)

ΠΑΠΟΥΛΗΣ/ΦΟΥΝΤΩΤΟΣ-ΜΟΥΛΑΣ/ΜΠΑΡΑΚΑΚΗΣ  2-0 (21-17,21-18)

ΓΚΙΖΕΤΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ-ΑΛΕΞΟΥΔΗΣ/ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ  0-2 (2-21,6-21)

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ/ΠΑΠΠΑΣ-ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ/ΣΑΡΙΚΙΖΗΣ 2-0 (21-12,21-9)

ΜΠΙΛΛΗΣ/ΥΔΡΑΙΟΣ-ΚΟΥΛΙΕΡΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-1(21-13,18-21,15-9)

ΠΑΠΟΥΛΗΣ/ΦΟΥΝΤΩΤΟΣ-ΑΛΕΞΟΥΔΗΣ/ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ 1-2 (21-16,9-21,9-15)

ΓΚΙΖΕΤΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ-ΜΟΥΛΑΣ/ΜΠΑΡΑΚΑΚΗΣ            0-2 (9-21,10-21)

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ/ΠΑΠΠΑΣ-ΜΠΙΛΛΗΣ/ΥΔΡΑΙΟΣ 2-0 (21-16,21-18)

ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ/ΣΑΡΙΚΙΖΗΣ-ΚΟΥΛΙΕΡΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-1 (15-21,21-17,15-13)

ΠΑΠΟΥΛΗΣ/ΦΟΥΝΤΩΤΟΣ-ΓΚΙΖΕΤΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ 2-0 (21-8,21-8)

ΑΛΕΞΟΥΔΗΣ/ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΜΟΥΛΑΣ/ΜΠΑΡΑΚΑΚΗΣ 2-0 (21-14,21-15)

Ημιτελικοί

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ/ΠΑΠΠΑΣ-ΠΑΠΟΥΛΗΣ/ΦΟΥΝΤΩΤΟΣ 2-0(21-17,21-15)

ΑΛΕΞΟΥΔΗΣ/ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΜΠΙΛΛΗΣ/ΥΔΡΑΙΟΣ  1-2 (21-10,20-22,15-17)

Τελικός

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ/ΠΑΠΠΑΣ-ΜΠΙΛΛΗΣ/ΥΔΡΑΙΟΣ 2-0 (21-12,21-13)

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: