Κύπελλο Δωδεκανήσου 2020 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ: Σφυρίου/Τερζίου και Χαριστής/Καλιόζης τα χρυσά

06 Αυγούστου 2020 στο 14:18 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, Φωτογραφίες, άνδρες, απονομές, αγώνες, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε


Η Ειρήνη Σφυρίου με τη Φαμπιόλα Τερζίου και ο Στέλιος Χαριστής με συμπαίκτη τον 15χρονο Δημήτρη Καλιόζη ήταν οι νικητές στο 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Ανδρών & Γυναικών του ‘Κυπέλλου Δωδεκανήσου 2020’ που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

Το τουρνουά διοργάνωσε με επιτυχία η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου με την αρωγή της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και του ΔΟΠΑΡ, τη χορηγία των επιχειρήσεων «Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης» και «Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης», «Vargas Sport” και την υποστήριξη των “Blue Star Ferries”, των παγωτών “κρι-κρι” και της κάβας “Κυριακούλης”.

Στις γυναίκες, η Ειρήνη Σφυρίου και η Φαμπιόλα Τερζίου αν και δυσκολεύτηκαν στο 2ο σετ του τελικού απέναντι στις Μαρία Βομβύλα και Κατερίνα Χανιωτάκη (25-23)κατέκτησαν, χωρίς να χάσουν σετ, το χρυσό μετάλλιο ανάμεσα σε 13 ομάδες.

Ο Στέλιος Χαριστής με τον Δημήτρη Καλιόζη έμειναν αήττητοι έως το τέλος και νικώντας στον τελικό τους κώους Στράτο Μπιλλή και Κώστα Κορδιστό κατέκτησαν την 1η θέση στους άνδρες.

Δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ 

Αναλυτικά:

Γυναίκες:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Φαμπιολα τερζιου/Ειρήνη σφυριου

2η θ      Μαρία Βομβύλα/Κατερίνα Χανιωτάκη

3η θ      Γκίκα Ανθή/Στρατάκη Μίρκα

Σουσάρι Πάολα/Τερζίου Αριέτα

5η θ      Άννα Καπετάν Γεωργίου/Μιχαηλία Λαζαρίδου

Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη

Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκες

9η θ      Αγγελική Αγγελή/Βαλσαμίνα Τσιράκου

Καθολική Κουκιά/Ραφαέλα Κουκιά

Γεράκη Ειρήνη Ελευθερία/Μαριεττα κορμπα

Σταυρούλα Μαργαρίτη/Μαριλιάνα Σούρδη

13η θ    Αλέξια Γκιάτα/Παρασκευή Τσιλιμίγκα

 

Αποτελέσματα:

Αγώνες Ομίλων

Αγγελή/Τσιράκου – Σουσάρι/Τερζίου Α 1-2 (21-14,18-21,6-15)

Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Μαργαρίτη/Σούρδη 2-1 (21-17,17-21,15-12)

Γεράκη/Kορμπα – Βομβύλα/Χανιωτάκη 0-2 (10-21,13-21)

Γκιάτα/Τσιλιμίγκα – Γκίκα Α/Στρατάκη 0-2 (2-21,16-21)

Κουκιά/Κουκιά – Σφυρίου/Τερζίου Φ 0-2 (14-21,16-21)

Ταμπλό νικητών (ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Σουσάρι/Τερζίου Α 0-2 (14-21,19-21)

Καλιόζη/Τσερκες – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 0-2 (14-21,20-22)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη – Βομβύλα/Χανιωτάκη 0-2 (6-21,10-21)

Γκίκα Α/Στρατάκη – Σφυρίου/Τερζίου Φ 0-2 (13-21,11-21)

Ταμπλό ηττημένων (ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)

Κουκιά/Κουκιά – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-1 (17-21,20-22,12-15)

Προκριματική φάση (12 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Μαργαρίτη/Σούρδη 2-0 (21-17,21-17)

Καλιόζη/Τσερκες – Αγγελή/Τσιράκου 2-1 (21-16,11-21,16-14)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη – Κουκιά/Κουκιά 2-0 (23-21,21-16)

Γκίκα Α/Στρατάκη – Γεράκη/Kορμπα 2-0 (21-8,21-17)

Προημιτελική φάση (8 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

Σουσάρι/Τερζίου Α – Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-0 (21-13,21-06)

Σφυρίου/Τερζίου Φ – Καλιόζη/Τσερκες 2-0 (21-06,21-06)

Βομβύλα/Χανιωτάκη – Γκιζέττη/Ζωγράφη 2-0 (21-12,21-17)

Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Γκίκα Α/Στρατάκη 0-2 (16-21,09-21)

Ημιτελικοί

Σφυρίου/Τερζίου Φ – Σουσάρι/Τερζίου Α 2-0 (21-11,21-13)

Βομβύλα/Χανιωτάκη – Γκίκα Α/Στρατάκη 2-0 (21-17,21-17)

Τελικός

Σφυρίου/Τερζίου Φ – Βομβύλα/Χανιωτάκη 2-0 (21-11,25-23)

 

 

Άνδρες:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Δημήτρης Καλιόζης/Στέλιος Χαριστής

2η θ      Κώστας Κορδιστός/Στράτος Μπιλλής

3η θ      Στάθης Μαθιουδάκης/Λέντσι Ορμενάι

            Γιώργος Γκιζέττης/Νίκος Μακρής

5η θ      Γιάννης Λάλουσης/Αλμπάν Τερζίου

Βασίλης Γκλάρας/Αλέξανδρος Πάντσος

7η θ      Γάννης Ζησιμόπουλος/Γώργος Ζησιμόπουλος

Φρατζέσκος Γεωργίου/Γιώργος Καρίπης

 

Αποτελέσματα

Αγώνες Ομίλων

Μαθιουδάκης/Ορμενάι -Ζησιμόπουλος/Ζησιμόπουλος 2-0 (21-16,21-15)

Γκιζέττης/Μακρής – Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-17,21-10)

Καλιόζης/Χαριστής – Κορδιστός/Μπιλλής 2-0 (21-18,21-19)

Λάλουσης/Τερζίου – Γεωργίου/Καρίπης 2-0 (21-08,21-06)

Μαθιουδάκης/Ορμενάι – Γκιζέττης/Μακρής 2-1 (21-19,17-21,19-17)

Ζησιμόπουλος/Ζησιμόπουλος – Γκλάρας/Πάντσος 0-2(19-21,17-21)

Καλιόζης/Χαριστής – Λάλουσης/Τερζίου 2-1 (21-15,19-21,15-06)

Κορδιστός/Μπιλλής – Γεωργίου/Καρίπης 2-0 (21-08,21-11)

Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

  1. Γκιζέττης/Μακρής – Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-16,21-14)
  2. Λάλουσης/Τερζίου – Κορδιστός/Μπιλλής 0-2 (19-21,11-21)

Ημιτελικοί

3        Μαθιουδάκης/Ορμενάι – Κορδιστός/Μπιλλής 1-2 (17-21,21-16,13-15)

4        Καλιόζης/Χαριστής – Γκιζέττης/Μακρής 2-0 (21-17,21-14)

Τελικός

Καλιόζης/Χαριστής – Κορδιστός/Μπιλλής 2-0 (21-08,21-15)


Κύπελλο Δωδεκανήσου 2020 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ (1η ημέρα)

02 Αυγούστου 2020 στο 12:15 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Με μεγάλη συμμετοχή ομάδων (13 γυναικείες και 8 ανδρικές) ξεκίνησαν το Σάββατο το μεσημέρι στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα, οι  αγώνες του τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών και γυναικών που διοργανώνει η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου.

Το τουρνουά είναι το 2ο του ‘Κυπέλλου Δωδεκανήσου’ και πραγματοποιείται με την αρωγή της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και του ΔΟΠΑΡ, τη χορηγία των επιχειρήσεων «Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης» και «Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης», «Vargas Sport” και την υποστήριξη των “Blue Star Ferries”, των παγωτών “κρι-κρι” και της κάβας “Κυριακούλης”.

 

Το πρόγραμμα της 2ης και τελευταίας μέρας του τουρνουά είναι:

15:30   Προημιτελικοί Γυναικών

(γ1) Σουσάρι/Τερζίου Α – Γκίκα Ν/Θαρρενάκη

(γ2) Σφυρίου/Τερζίου Φ – Καλιόζη/Τσερκες

(γ3) Βομβύλα/Χανιωτάκη – Γκιζέττη/Ζωγράφη

(γ4) Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Γκίκα Α/Στρατάκη

16:30   Προημιτελικοί Ανδρών

(α1) Γκιζέττης/Μακρής –  Γκλάρας/Πάντσος

(α2) Λάλουσης/Τερζίου –  Κορδιστός/Μπιλλης

17:30   Ημιτελικοί Γυναικών

                    Νικητής Αγώνα (γ1) – Νικητής Αγώνα (γ2)

                    Νικητής Αγώνα (γ3) – Νικητής Αγώνα (γ4)

Ημιτελικοί Ανδρών

                    Μαθιουδάκης/Ομενάι – Νικητής Αγώνα (α2)

                    Καλιόζης/Χαριστής – Νικητής Αγώνα (α1)

19:00   Τελικός Γυναικών

             Τελικός Ανδρών

              Απονομές

Κύπελλο Δωδεκανήσου 2020 – 2ο τουρνουά Ανδρών-Γυναικών

29 Ιουλίου 2020 στο 11:59 | Αναρτήθηκε στις Δήλωση Συμμετοχής, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση για το 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Ανδρών & Γυναικών που θα διοργανώσει η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου το ερχόμενο σαββατοκύριακο στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

Στο κυρίως ταμπλό θα αγωνισθούν 8 ομάδες ανδρών και 8 γυναικών ενώ αν δηλώνουν περισσότερες ομάδες θα διεξαχθούν προκριματικά την Παρασκευή.

Όλα τα τουρνουά της Τοπικής Επιτροπής βόλεϊ είναι αναγνωρισμένα από την Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης και περιλαμβάνονται στο επίσημο πανελλήνιο Καλεντάρι Ειδικών Διοργανώσεων 2020.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο τουρνουά θα πρέπει να το δηλώσουν συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα συμμετοχής  έως την Πέμπτη 30 Ιουλίου στις 2μμ.


Πηγή! www12volley.gr

Τουρνουά μικτών ομάδων: Αμορανίτη και Ορμενάι οι νικητές

29 Ιουλίου 2020 στο 01:46 | Αναρτήθηκε στις τελικός, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, μπιτς βόλεϊ, μικτό | Σχολιάστε

Εντυπωσιακό θέαμα πρόσφεραν οι ομάδες που αγωνίσθηκαν στο τουρνουά μικτών ομάδων που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Διοργανωτής ήταν ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ και υποστηρικτές οι επιχειρήσεις, ‘Ξυλοσοφία – Στάθης Μαθιουδάκης’,  ‘Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών – Γιώργος Γκιζέττης’, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’, Vargas Sport, Blue Star Ferries και ‘παγωτά κρι-κρι’.

Στο τουρνουά που ήταν υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου, της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου  και του ΔΟΑΠΡ αγωνίσθηκαν 15 ζευγάρια σε 26 συνολικά αγώνες από τους οποίους οι 6 κρίθηκαν στο τάι μπρέικ.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν η Ελισάβετ Αμορανίτη και ο Λέντσι Ομενάι αφού στον τελικό επικράτησαν με 2-0 σετ (21-19,21-17) της Αγγελικής Αγγελή και του Μιχάλη Γεράκη.

Στον μικρό τελικό η Ραφαέλα Κουκιά και ο Δημήτρης Καλιόζης νίκησαν τους Καθολική Κουκιά και Ηλία Ρέγκλη και κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο.

Αναλυτικά:        

Τελική Κατάταξη  τουρνουά:

1η θ        Ελισάβετ Αμορανίτη/Λέντσι Ορμενάι

2η θ        Αγγελική Αγγελή/Μιχάλης Γεράκης

3η θ        Ραφαέλα Κουκια/Δημήτρης Καλιοζης

4η θ        Καθολική Κουκια/Ηλιας Ρεγκλης

5η θ        Πάολα Σουσάρι/Γιάννης Φλεβάρης

Σταματίνα Γκιζέττη/Γιώργος Γκιζέττης

Νένα Κουκουγκελη/Αντώνης Χατζηγεωργίου

Άννα Μηλοπούλου/Αλέξανδρος Πάντζος

9η θ        Κέλυ Δαουτοπούλου/Στάθης Μαθιουδάκης

Σταυρούλα Καλιόζη/Δημήτρης Μανώλης

Κόνη Κλαδίτη/Θεόφιλος Ζωίδης

Σταυρούλα Μαργαρίτη/Βασίλης Γκλάρας

13η θ      Σεβγκή Τσερκές/Στέλιος Χαριστής

Μαρία Λαμπρουση/Παναγιώτης Μαρκοπουλος

Μαρίνα Διακομανώλη/Βασίλης Μουρούτσος

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης-Κλαδίτη/Ζωίδης 2-0 (31-14,21-13)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Διακομανώλη/Μουρούτσος 2-0 (21-6,21-6)

Κουκια Ρ/Καλιοζης-Μηλοπούλου/Πάντζος 2-1 (19-21,21-13,15-7)

Τσερκές/Χαριστής-Αγγελική/Γεράκης 0-2 (9-21,13-21)

Σουσάρι/Φλεβάρης-Μαργαρίτη/Γκλάρας 2-0 (21-16,21-14)

Καλιόζη/Μανώλης-Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου 1-2 (21-18,17-21,17-19)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Λαμπρουση/Μαρκοπουλος 2-0 (21-18,21-17)

Ταμπλό νικητών

(ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)

Αμορανίτη/Ορμενάι-Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης 2-0 (21-14,21-11)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουκια Ρ/Καλιοζης 2-0 (25-23,21-10)

Αγγελική/Γεράκης-Σουσάρι/Φλεβάρης 2-0 (21-13,21-13)

Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου-Κουκια Κ/Ρεγκλης 2-0 (21-13,21-11)

Ταμπλό ηττημένων

(ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)

Μηλοπούλου/Πάντζος-Διακομανώλη/Μουρούτσος 2-0 (21-12,21-5)

Μαργαρίτη/Γκλάρας-Τσερκές/Χαριστής 2-0 (21-13,21-18)

Λαμπρουση/Μαρκοπουλος-Καλιόζη/ Μανώλης 1-2 (18-21,21-17,8-15)

Προκριματική φάση (12 ομάδες)

Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)

Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης-Μηλοπούλου/Πάντζος 0-2 (14-21,16-21)

Κουκια Ρ/Καλιοζης-Κλαδίτη/Ζωίδης 2-0 (21-9,21-10)

Σουσάρι/Φλεβάρης-Καλιόζη/ Μανώλης 2-1 (14-21,21-15,15-8)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Μαργαρίτη/Γκλάρας 2-1 (21-13,19-21,15-4)

Προημιτελική φάση (8 ομάδες)

(Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

Αμορανίτη/Ορμενάι-Σουσάρι/Φλεβάρης 2-0 (21-11,21-17)

Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου-Κουκια Ρ/Καλιοζης 0-2 (17-21,12-21)

Αγγελική/Γεράκης-Μηλοπούλου/Πάντζος 2-0 (21-12,21-14)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουκια Κ/Ρεγκλης 1-2 (21-15,14-21,12-15)

Ημιτελικοί

Αμορανίτη/ΟρμενάιvsΚουκια Ρ/Καλιοζης 2-0 (19-21,12-21)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Αγγελική/Γεράκης 0-2 (17-21,15-21)

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Κουκια Ρ/Καλιοζης 0-2 (19-21,12-21)

Τελικός (1η – 2η θέση)

Αμορανίτη/Ορμενάι-Αγγελική/Γεράκης 2-0 (21-19,21-17)

Δείτε φωτογραφίες από το τουρνουά

Τουρνουά μικτών ομάδων (1η ημέρα)

26 Ιουλίου 2020 στο 12:54 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ, μικτό | Σχολιάστε

Δυνατές μάχες στο φιλέ και συγκλονιστικές φάσεις πρόσφεραν στους φίλους του μπιτς βόλεϊ οι αγώνες της 1ης ημέρας του τουρνουά μικτών ομάδων που διοργανώνει το σαββατοκύριακο ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Το τουρνουά είναι υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου, της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου  και του ΔΟΑΠΡ και έχει την στήριξη των επιχειρήσεων, ‘Ξυλοσοφία – Στάθης Μαθιουδάκης’, ‘Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών – Γιώργος Γκιζέττης’, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’, Vargas Sport, Blue Star Ferries και ‘παγωτά κρι-κρι’.  

Στο τουρνουά δήλωσαν συμμετοχή 15 ζευγάρια και τους χθεσινοβραδινούς αγώνες προκρίθηκαν οι 8 ομάδες της προημιτελικής φάσης ενώ σήμερα το απόγευμα θα ξεκαθαρίσει η ‘τετράδα’ των ημιτελικών. Το τουρνουά θα συνεχισθεί με τον μικρό και τον μεγάλο τελικό και θα ολοκληρωθεί με την απονομή των μεταλλίων στους νικητές.

Το σημερινό πρόγραμμα:           

4μμ        προημιτελική φάση

Αμορανίτη/Ορμενάι-Σουσάρι/Φλεβάρης

Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου-Κουκια Ρ/Καλιοζης

Αγγελική/Γεράκης-Μηλοπούλου/Πάντζος

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουκια Κ/Ρεγκλης

5:30μμ  1ος και 2ος ημιτελικός

6:30μμ  μικρός τελικός

7:30μμ  Τελικός

                Απονομές

 

Αναλυτικά:        

Αρχική λίστα τουρνουά:

  1. Ελισάβετ Αμορανίτη/Λέντσι Ορμενάι
  2. Σταματίνα Γκιζέττη/Γιώργος Γκιζέττης
  3. Σεβγκή Τσερκές/Στέλιος Χαριστής
  4. Σταυρούλα Καλιόζη/Δημήτρης Μανώλης
  5. Καθολική Κουκια/Ηλιας Ρεγκλης
  6. Πάολα Σουσάρι/Γιάννης Φλεβάρης
  7. Ραφαέλα Κουκια/Δημήτρης Καλιοζης
  8. Κέλυ Δαουτοπούλου/Στάθης Μαθιουδάκης
  9. Κόνη Κλαδίτη/Θεόφιλος Ζωίδης
  10. Άννα Μηλοπούλου/Αλέξανδρος Πάντζος
  11. Σταυρούλα Μαργαρίτη/Βασίλης Γκλάρας
  12. Μαρία Λαμπρουση/Παναγιώτης Μαρκοπουλος
  13. Νένα Κουκουγκελη/Αντώνης Χατζηγεωργίου
  14. Αγγελική Αγγελή/Μιχάλης Γεράκης
  15. Μαρίνα Διακομανώλη/Βασίλης Μουρούτσος

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης-Κλαδίτη/Ζωίδης2-0(31-14,21-13)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Διακομανώλη/Μουρούτσος2-0(21-6,21-6)

Κουκια Ρ/Καλιοζης-Μηλοπούλου/Πάντζος2-1(19-21,21-13,15-7)

Τσερκές/Χαριστής-Αγγελική/Γεράκης0-2(9-21,13-21)

Σουσάρι/Φλεβάρης-Μαργαρίτη/Γκλάρας2-0(21-16,21-14)

Καλιόζη/Μανώλης-Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου1-2(21-18,17-21,17-19)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Λαμπρουση/Μαρκοπουλος2-0(21-18,21-17)

Ταμπλό νικητών

(ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)

Αμορανίτη/Ορμενάι-Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης2-0(21-14,21-11)

Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουκια Ρ/Καλιοζης2-0(25-23,21-10)

Αγγελική/Γεράκης-Σουσάρι/Φλεβάρης2-0(21-13,21-13)

Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου-Κουκια Κ/Ρεγκλης2-0(21-13,21-11)

Ταμπλό ηττημένων

(ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)

Μηλοπούλου/Πάντζος-Διακομανώλη/Μουρούτσος2-0(21-12,21-5)

Μαργαρίτη/Γκλάρας-Τσερκές/Χαριστής2-0(21-13,21-18)

Λαμπρουση/Μαρκοπουλος-Καλιόζη/ Μανώλης1-2(18-21,21-17,8-15)

Προκριματική φάση (12 ομάδες)

Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)

Δαουτοπούλου/Μαθιουδάκης-Μηλοπούλου/Πάντζος0-2(14-21,16-21)

Κουκια Ρ/Καλιοζης-Κλαδίτη/Ζωίδης2-0(21-9,21-10)

Σουσάρι/Φλεβάρης-Καλιόζη/ Μανώλης2-1(14-21,21-15,15-8)

Κουκια Κ/Ρεγκλης-Μαργαρίτη/Γκλάρας2-1(21-13,19-21,15-4)

Προημιτελική φάση (8 ομάδες)

(Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

21.Αμορανίτη/Ορμενάι-Σουσάρι/Φλεβάρης

22.Κουκουγκελη/Χατζηγεωργίου-Κουκια Ρ/Καλιοζης

23.Αγγελική/Γεράκης-Μηλοπούλου/Πάντζος

24.Γκιζέττη/Γκιζέττης-Κουκια Κ/Ρεγκλης

Ημιτελικοί

25.Νικητής Αγώνα Νο21-Νικητής Αγώνα Νο22

26.Νικητής Αγώνα Νο24-Νικητής Αγώνα Νο23

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)

Ηττημένος Αγώνα Νο26-Ηττημένος Αγώνα Νο25

Τελικός (1η – 2η θέση)

Νικητής Αγώνα Νο25-Νικητής Αγώνα Νο26

Κύπελλο Δωδεκανήσου Juniors 2020 (αποτελέσματα)

23 Ιουλίου 2020 στο 16:58 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, αγώνες, ανάπτυξη, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Με τις Ειρήνη Κακλαμάνου και Πάολα Σουσάρι να κάνουν το νταμπλ στις κατηγορίες Κ19 και Κ17, τους Γιάννη Καρδούλια και Κώστα Σπύρου να παίρνουν το χρυσό στην Κ17 αγοριών και τις Ευρυδίκη Μαθιουδάκη / Γιουστίνα Μαρτατζιου στα κορίτσια και τους Θεόφιλο και Μάξιμο Χατζηστέργο στα αγόρια να ανεβαίνουν στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στην κατηγορία Κ13 ολοκληρώθηκε με επιτυχία στην Κω το τριήμερο αναπτυξιακό τουρνουά μπιτς βόλεϊ.

Το ‘Κυπέλλο Δωδεκανήσου juniors 2020’ που περιλαμβάνεται στο επίσημο πανελλήνιο Καλεντάρι Ειδικών Διοργανώσεων της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης πραγματοποιήθηκε από 18-20 Ιουλίου στην εγκατάσταση μπιτς βόλεϊ του Ναυτικού Ομίλου στην Κω.

Στα πέντε επιμέρους τουρνουά που διεξήχθησαν, παρουσία του ομοσπονδιακού προπονητή μπιτς βόλεϊ Tie Santana, αγωνίσθηκαν συνολικά 51 ζευγάρια κοριτσιών και αγοριών.

Στα κορίτσια κάτω των 19 ετών, μετά από ένα συναρπαστικό τελικό που κρίθηκε στις λεπτομέρειες (17-15 στο τάι μπρέικ) η Πάολα Σουσάρι και η Ειρήνη Κακλαμάνου (Τελχινίς) νίκησαν τις Σταματίνα Γκιζέττη και Ραφαέλα Ζωγράφη (Τελχινίς) διπλασιάζοντας έτσι τις επιτυχίες τους, αφού στο τελικό του Κ17 που είχε προηγηθεί με αντιπάλους πάλι τις Γκιζέττη/Ζωγράφη  είχαν επικρατήσει με 2-0 σετ.

Στην κατηγορία Κ13 η Ευρυδίκη Μαθιουδάκη και η Γιουστίνα Μαρτατζίου (Τελχινίς) επικράτησαν σε έναν τελικό ‘θρίλερ’ της Βαρβάρας  Χατζημιχαήλ και της Πηνελόπης Χριστοφή (ΑΟ Αθλοπαιδιών) με 2-1 σετ.

Τα χάλκινα μετάλλια στα κορίτσια κατέκτησαν, στο τουρνουά Κ13 η Σαββίνα Γιαννάκου και Δέσποινα Καρπούζη (ΑΟ Αθλοπαιδιών) νικώντας 2-1 σετ τις Σεμά Παπουτσαλάκη και Μπριγκιούλ Τζην (ΑΟ Αθλοπαιδιών), στο Κ17 οι  Νικολέτα Γκίκα με την Κάλια Θαρρενάκη (Τελχινίς) που επικράτησαν με 2-1 σετ της Καλλιόπης και της Ραφαέλας Κουκιά (Φοίνικας) ενώ στην κατηγορία Κ19 η Άννα Καπετάν Γεωργίου με την Μιχαηλία Λαζαρίδου (Τελχινίς) πήραν την 3η θέση αφού νικήσαν στον μικρό τελικό με 2-1 σετ τις Δήμητρα Αϊβαλιώτη και Κατερίνα Ματσούρη (ΑΟ Αθλοπαιδιών).

Στα αγόρια Κ17 ο Γιάννης Καρδούλιας και ο Κώστας Σπύρου (ΑΟ Αθλοπαιδιών),  ‘έσπασαν’ την κυριαρχία των Κώστα Θανόπουλου και Σάββα Κυπριώτη (ΑΟ Αθλοπαιδιών) και πήραν το χρυσό νικώντας τους στον τελικό με 2-0 σετ (22-20,21-15).

Την 3η θέση πήραν οι ροδίτες Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης (Τελχινίς) χωρίς αγώνα αφού λόγω τραυματισμού δεν αγωνίσθηκαν στον μικρό τελικό οι Γιώργος Γεροβασίλης/Σταύρος Μαραγκός (ΑΟ Αθλοπαιδιών).

Στο Κ13 οι Θεόφιλος και Μάξιμος Χατζηστέργος (Αθλοπαιδιές) νίκησαν στον τελικό 2-0  τους ροδίτες Βασίλη Ιωακειμίδη /ΙουλιανόΞένο  (Τελχινίς) ενώ την 3η θέση κατέκτησαν οι Παναγιώτης Κονδράκης / Αντώνης Μανούσογλου που επικράτησαν στον μικρό τελικό, στο τάι μπρέικ, των Στράτου Λιάλιο / Νίκου Παραδείση.

 

Το τουρνουά διοργάνωσε άλλη μία χρονιά με επιτυχία η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω με την στήριξη των επιχειρήσεων: «Υιοί Ι. Καρδούλια ΟΕ – Μεταλλικά Κτίρια», «εστιατόριο Ο Λάμπρος», «ψαροταβέρνα Βοτσαλάκια», «μεζεδοπωλείο Γιαμεζέ» και «Blue Star Ferries».

 

Οι διοργανωτές ευχαριστούν τους Γιώργο Γκιζέττη, Γιάννη Λάλουση και Δημήτρη Χατζηνικολάου που συνέβαλαν στην ομαλή διεξαγωγή των αγώνων, τους χορηγούς του τουρνουά και ιδιαίτερα τους νεαρούς αθλητές και αθλήτριες που αγωνίσθηκαν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Κορίτσια Κ19:


Τελική Κατάταξη

1η θ      Ειρήνη Κακλαμάνου/ Πάολα Σουσάρι

2η θ      Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη

3η θ      Άννα Καπετάν Γεωργίου/Μιχαηλία Λαζαρίδου

4η θ      Δήμητρα Αϊβαλιώτη/Κατερίνα Ματσούρη

5η θ      Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές

Βασιλική Γιαννάκου/Χριστίνα Στραβοπόδη

Νικολέττα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

Αγγελική Θεοδωρέλου/Βασιλική Μυρωνίδη

9η θ      Αλέξια Γκιάτα/Παρασκευή Τσιλιμίγκα

Καλλιόπη Κουκιά/Ραφαέλα Κουκιά

Αναστασία Ζάγορα/Νεφέλη Ξένου

Λένια Διακογιώργη/Ιρλίντα Θανάση

Αποτελέσματα

Αγώνες Ομίλων

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ/ΘΑΝΑΣΗ 2-0 (21-7,21-6)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 2-0 (21-11,21-13)

ΘΕΟΔΩΡΕΛΛΟΥ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-1 (21-19,14-21,15-9)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0 (21-18,21-13)

ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ-ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ/ΘΑΝΑΣΗ 2-0 (21-3,21-14)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 2-0 (21-9,22-20)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-17,21-15)

ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 0-2(14-21,11-21)

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ 2-0(21-17,21-16)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-19,21-7)

ΘΕΟΔΩΡΕΛΛΟΥ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-0 (23-21,21-15)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ 2-0 (21-9,21-12)

Προημιτελικοί

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-8,21-13)

ΘΕΟΔΩΡΕΛΛΟΥ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ 0-2 (18-21,17-21)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-1 (18-21,21-15,15-12)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0 (21-13,21-7)

Ημιτελικοί

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ 2-0 (21-13,21-16)

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ 1-2 (21-18,14-21,6-15)

Μικρός Τελικός

ΚΑΠΕΤΑΝ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ-ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1 (18-21,21-16,15-10)

Τελικός

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ 2-1 (21-14,14-21,17-15)

 

Αγόρια Κ17:


Τελική Κατάταξη

1η θ      Γιάννης Καρδούλιας/Κώστας Σπύρου

2η θ      Κώστας Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης

3η θ      Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης

4η θ      Γιώργος Γεροβασίλης/Σταύρος Μαραγκός

5η θ      Αντώνης Κόπελλος/Γιώργος Σαλτζής

Αποστόλης Μαντούκος/Δημήτρης Παπαϊωάννου

7η θ      Αλέξανδρος Ιντρισλλάρι/Θάνος Καμπούρης

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ-ΚΟΠΕΛΛΟΣ/ΤΟΝΤΑΣ 2-0 (21-4, 21-17)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-4, 21-6)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ 2-0 (21-18, 21-15)

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ 2-0 (21-14, 22-20)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ 2-1 (29-31, 21-16, 15-13)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ 2-1 (16-21, 21-12, 15-7)

Προημιτελική φάση

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ-ΚΟΠΕΛΛΟΣ/ΤΟΝΤΑΣ 2-0 (2 1-12, 21-9)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-17, 21-160

Ημιτελικοί

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ 2-0 (23-21, 21-19)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ 2-0 (21-12, 21-19)

Μικρός Τελικός

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΜΑΡΑΓΚΟΣ 2-0αα  (21-0, 21-0)

Τελικός

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ 0-2 (20-22, 15-21)

 

Κορίτσια Κ17:


Τελική Κατάταξη

1η θ      Ειρήνη Κακλαμάνου/ Πάολα Σουσάρι

2η θ      Σταματίνα Γκιζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη

3η θ      Νικολέττα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

4η θ      Καλλιόπη Κουκιά/Ραφαέλα Κουκιά

5η θ      Αλέξια Γκιάτα/Παρασκευή Τσιλιμίγκα

Στεργία Λάμπρου/Σταματία Λιάλιου

Βασιλική Μυρωνίδη/Μαρία Μυρωνίδη

Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές

9η θ      Λουκία Εξαρχοπούλου/Ειρήνη Ζερβού

Αναστασία Ζάγορα/Νεφέλη Ξένου

Χρύσα Αναστασίου/Αναστασία Ζερβού

Θάλεια Γεωργίου/Ιωάννα Ευθυμίου

13η θ    Στεφανία Γιαννάκου/Γεωργιάννα Κώστογλου

Παναγιώτα Ζωγράφου/Λυδία Ξένου

Πόπη Καρδούλια/Αγγελική Μαραγκού

Αγώνες ομίλων

ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ 2-0 (21-17,21-13) 

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΕΞΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ Ε 2-0 (21-7,21-2)

ΖΩΓΡΑΦΟΥ/ΞΕΝΟΥ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 0-2 (2-21,10-21)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ 2-0 (21-8,21-13)

ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ 2-0 (21-2,21-9)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 2-0 (21-5,21-7)

ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΘΥΜΝΙΟΥ 2-0 (21-8,21-10)

Ταμπλό νικητών

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ 2-0 (21-10,21-11)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-7,21-4)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ 2-0 (21-13,21-16)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (16-21,8-21)

Ταμπλό ηττημένων

ΖΩΓΡΑΦΟΥ/ΞΕΝΟΥ-ΕΞΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ Ε 0-2 (4-21,5-21)

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ 0-2 (8-21,15-21)

ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΘΥΜΝΙΟΥ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 2-0 (21-4,21-7)

Προκριματική φάση

ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΕΞΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ Ε2-0(21-16,21-15)

ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ-ΖΑΓΟΡΑ/ΞΕΝΟΥ2-0(21-9,21-12)

ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ-ΓΕΩΡΓΙΟΥ/ΘΥΜΝΙΟΥ 2-0 (21-16,24-22)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΖΕΡΒΟΥ 2- 1 (21-15,19-21,15-3)

Προημιτελική φάση

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ 2-0 (21-8,21-12)

ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 1-2 (14-21,21-12,9-15)ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΜΥΡΩΝΙΔΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ 2-0 (21-13,21-13)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-0 (21-10,21-14)

Ημιτελικοί

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-11,21-12)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-1 (21-23,22-20,15-8)

Μικρός Τελικός

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΚΟΥΚΙΑ/ΚΟΥΚΙΑ 2-1 (21-16,18-21,15-12)

Τελικός

ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ 2-0 (21-11,21-19)

 

Αγόρια Κ13:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Θεόφιλος Χατζηστέργος / Μάξιμος Χατζηστέργος

2η θ      Βασίλης Ιωακειμίδης / Ιουλιανός Ξένος

3η θ      Παναγιώτης Κονδράκης / Αντώνης Μανούσογλου

4η θ      Στράτος Λιάλιος / Νίκος Παραδείσης

5η θ      Άγγελος Παπαϊωάννου / Χρήστος Χαραπάς

Άγγελος Δημητριάδης-Τσίτσος / Βασίλης Καλιόζης

7η θ      Κωνσταντίνος Πουλάς / Βασίλης Χατζημάρκος

Ορφέας Ξυπολυτάς / Γιώργος Χατζημιχαήλ

 

Αγώνες ομίλων

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Πουλάς/Χατζημάρκος 2-0 (15-11,15-6)

Παπαϊωάννου/Χαραπάς-Ιωακειμίδης/Ξένος 1-2 (9-15, 15-9,5-11)

Δημητριάδης-Τσίτσος/Καλιόζης-Ξυπολυτάς/Χατζημιχαήλ 2-0 (15-11,15-11)

Κονδράκης/Μανούσογλου-Λιάλιος/Παραδείσης 2-0 (15-3,16-4)

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Ιωακειμίδης/Ξένος 2-1 (6-15,15-9,11-8)

Πουλάς/Χατζημάρκος-Παπαϊωάννου/Χαραπάς 1-2 (10-15,15-10,8-11)

Δημητριάδης-Τσίτσος/Καλιόζης-Κονδράκης/Μανούσογλου 0-2 (14-16,7-15)

Ξυπολυτάς/Χατζημιχαήλ-Λιάλιος/Παραδείσης 0-2 (1-15,6-15)

Προημιτελική φάση

Ιωακειμίδης/Ξένος-Παπαϊωάννου/Χαραπάς 2-0 (15-6,15-8)

Δημητριάδης-Τσίτσος/Καλιόζης-Λιάλιος/Παραδείσης 1-2 (15-9,13-15,3-11)

Ημιτελικοί

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Λιάλιος/Παραδείσης 2-1 (15-12,13-15,11-9)

Κονδράκης/Μανούσογλου-Ιωακειμίδης/Ξένος 1-2 (16-14,16-18,8-11)

Μικρός Τελικός

Λιάλιος/Παραδείσης-Κονδράκης/Μανούσογλου 1-2 (13-15,15-13,9-11)

Τελικός

Χατζηστέργος/Χατζηστέργος-Ιωακειμίδης/Ξένος 2-0 (15-11,15-4)

 

Κορίτσια Κ13:

Τελική Κατάταξη

1η θ      Ευρυδίκη Μαθιουδάκη / Γιουστίνα Μαρτατζίου

2η θ      Βαρβάρα Χατζημιχαήλ / Πηνελόπη Χρηστοφή

3η θ      Σαββίνα Γιαννάκου / Δέσποινα Καρπούζη

4η θ      Σεμά Παπουτσαλάκη / Μπριγκιούλ Τζην

5η θ      Χριστίνα Διβόλη / Όλγα Ζαμάγια

Αγγελική Βήττου / Κριστα Ματρατζίου

Ηλέκτρα Μανσούρ / Πηγή Παρβαντώνη

Ηλιάνα Διβόλη / Μαριάνα Μπαρδάκη

9η θ      Ανδριάννα Αλαβάνου / Σταματία Γαλουζή

Αγώνες ομίλων

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Διβόλη Η/Μπαρδάκη 2-0 (15-8,15-11)

Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου-Διβόλη Χρ/Ζαμάγια 2-1 (11-15,15-5,11-5)

Βήττου/Ματρατζίου-Αλαβάνου/Γαλουζή 2-0 (15-5,16-14)

Παπουτσαλάκη/Τζην-Διβόλη Η/Μπαρδάκη 2-1 (10-15,16-14,11-9)

Μανσούρ/Παρβαντώνη-Διβόλη Χρ/Ζαμάγια 2-1 (13-15,15-12,11-8)

Γιαννάκου/Καρπούζη-Αλαβάνου/Γαλουζή 2-0 (15-7,15-5)

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Παπουτσαλάκη/Τζην 2-0 (15-5,15-10)

Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου-Μανσούρ/Παρβαντώνη 2 –1 (15-11,14-16,11-1)

Βήττου/Ματρατζίου-Γιαννάκου/Καρπούζη 0-2 (3-15,2-15)

Προημιτελικά

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Διβόλη Χρ/Ζαμάγια 2-0 (15-10,15-12)

Μανσούρ/Παρβαντώνη-Παπουτσαλάκη/Τζην 0-2 (10-15,8-15)

Γιαννάκου/Καρπούζη-Διβόλη Η/Μπαρδάκη 2-1 (9-15,15-9,11-6)

Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου-Βήττου/Ματρατζίου 2-0 (15.-8,15-11)

Ημιτελικοί

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Παπουτσαλάκη/Τζην 2-1 (10-15,15-13,5-11)

Γιαννάκου/Καρπούζη-Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου 1-2 (10-15,15-8,10-12)

Μικρός Τελικός

Παπουτσαλάκη/Τζην-Γιαννάκου/Καρπούζη 1-2 (15-11,12-15,8-11)

Τελικός

Χατζημιχαήλ/Χρηστοφή-Μαθιουδάκη/Μαρτατζίου 1- 2 (15-10,8-15,9-11)


Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: