και τώρα τελικός..

15 Μαΐου 2022 στο 07:23 | Αναρτήθηκε στις Final-4, τελικός, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ, Live Streaming, wU16 | Σχολιάστε

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Τελχινίδα στον ημιτελικό του Final-4 κοριτσιών Κ16 με αντίπαλο τον ΑΟ Αθλοπαιδιών. Τα κορίτσια της Κέλυς Δαουτοπούλου επικράτησαν άνετα με 3-0 σετ και θα αντιμετωπίσουν στον τελικό το Ροδίων άθλησις που νίκησε με 3-0 τον Φοίνικα.

Η τελική φάση του πρωταθλήματος παγκορασίδων που πραγματοποιείται το διήμερο 14 & 15 Μαΐου στο κλειστό γήπεδο Βενετόκλειο 

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών 3-0 σετ σε 64΄(25-15 σε 22΄,25-12 σε 22΄και 25-10 σε 20΄)

Τελχινίς: (Κέλυ Δαουτοπούλου) Φωτεινή Γενναιοπούλου, Νομική Γενναιοπούλου, Χρίστίνα Δογιάμα (8π), Κριστιάνα Ζντράβα (24π), Νεφέλη Δουλγέρη (1π), Μιχαέλα Ευσταθίου (4π), Ιωάννα-Μαρία Ζωγράφη (1π), Ευρυδίκη Μαθιουδάκη (9π), Δέσποινα Μαστόρου (λ), Αγάπη Ροδίτη (λ), Ιωάννα Χατζηδάκη (1π), Γκιούλ Μπεκίρογλου(15π) και Χρυσή Παρίση.

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Γιαννοπούλου, Καρπούζη, Μανσούρ, Παρβαντώνη, Γιαννάκου, Ζαμάγια, Μπαρδάκη, Παπουτσαλάκη, Χρηστοφή και Αλαβάνου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και ο Λάμπης Δημόπουλος .

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Πρόγραμμα και αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ 14-15 Μαΐου – Final-4 κοριτσιών Κ16

12 Μαΐου 2022 στο 06:42 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, παγκορασίδες, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη, βόλεϊ, wU16 | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου ορίσθηκαν οι αγώνες:

 

Κατηγορία

Γύρος

Ημερ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομαδα Α

 

Ομάδα Β

 

κορίτσια Κ16

F4 1ος Ημ.

Σαβ 14/05

18:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

 

Αθλοπ.Κω

3-0

κορίτσια Κ16

 F4 2ος Ημ

Σαβ14/05

16:00

Βενετόκλειο

Φοίνικας

 

Ροδίων άθλ

0-3

αγόρια Κ17

2ος γυρ

Σαβ14/05

20:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

 

Αθλοπ.Κω

3-1

αγόρια Κ17

2ος γυρ

Κυρ 15/05

09:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

 

Αθλοπ.Κω

2-3

κορίτσια Κ16

3η-4η θ

Κυρ15/05

11:00

Βενετόκλειο

Αθλοπ.Κω

 

Φοίνικας

1-3

κορίτσια Κ16

Τελικός

Κυρ15/05

13:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

 

Ροδίων άθλ

3-0

 

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Πρόγραμμα & αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ 19–20 Μαρτίου & Final-4 κοριτσιών Κ18

18 Μαρτίου 2022 στο 01:56 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, άνδρες, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, κορασίδες, wU18 | Σχολιάστε

.

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου ορίσθηκαν οι αγώνες:       

 

Κατηγορία 

Γύρος

Ημερ/νια

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κορίτσια Κ18

F-4 1ος Ημίτ.

Σάβ.19/03

16:30

Κρεμαστής

Τελχινίς

Διαγόρας

3-1

κορίτσια Κ18

 F-4 2ος Ημίτ.

Σάβ.19/03

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Ροδίων άθλ

3-0

κορίτσια Κ18

3η-4η θέση

Κυρ.20/03

16:00

Κρεμαστής

Διαγόρας

Ροδίων άθλ

0-3

κορίτσια Κ18

Τελικός

Κυρ.20/03

19:00

Κρεμαστής

Τελχινίς

Φοίνικας

3-1

Άνδρες

2ος γυρ

Κυρ.20/03

αναβλήθηκε

Φλόγα

ΠΑΟΚ

 

 

Final-4 Κυπέλλου Γυναικών – Πρόγραμμα

20 Οκτωβρίου 2020 στο 17:10 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, τελικός, Κυπελλο, ΤΕ Δωδεκανήσου, βόλεϊ, γυναίκες | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου ορίσθηκαν οι αγώνες του Final-4 του κυπέλλου Γυναικών που θα πραγματοποιηθεί 24 & 25 Οκτωβρίου στο κλειστό της Κρεμαστής:

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Α΄ Ημιτελικός

Σαβ,24 Οκτ

17:00

Κρεμαστής

Ροδίων άθλησις

Τελχινίς

Β΄ Ημιτελικός

Σαβ,24 Οκτ

20:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

ΠΑΟΚ

Τελικός

Κυρ,25 Οκτ

18:00

Κρεμαστής

Νικητής  Α΄Ημιτ.

Νικητής  Β΄ Ημιτ.

Πρωταθλητής και στις κορασίδες ο ΡΣΦΠ Τελχινίς

02 Μαρτίου 2020 στο 21:44 | Αναρτήθηκε στις Final-4, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, απονομές, ανάπτυξη, βόλεϊ, κορασίδες, wU18 | Σχολιάστε

 

Μετά τις νεάνιδες και οι κορασίδες της Τελχινίδας κατέκτησαν τον τίτλο στα Δωδεκάνησα.

Στο φετινό Final-4 που πραγματοποιήθηκε στην Κρεμαστή, το διήμερο 29/3-1/3, τα κορίτσια της Τελχινίδας αφού απέκλεισαν στον ημιτελικό με 3-0 σετ το Ροδίων άθλησις αντιμετώπισαν στον μεγάλο τελικό την ομάδα του Φοίνικα. Στο σημαντικό αυτό ματς οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά ήταν καλύτερες και με 3-1 σετ κατέκτησαν και τον 2ο αναπτυξιακό τίτλο κοριτσιών στα Δωδεκάνησα.

 

Σάββατο 29 Φεβρουαρίου

Ημιτελικοί Final-4  K18

Α:Φοίνικας – Διαγόρας 3-1 (23-25,25-16,25-17,25-11)

Β:ΡΣΦΠ Τελχινίς-Ροδίων άθλησις 3-0 σετ σε 69΄(25-09 σε 25΄,25-10 σε 17΄και 25-13 σε 27΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αθηνά Δογιάμα, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Γκιουλ Μπεκίρογλου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Ελένη Μαστόρου (λ), Δέσποινα Μαστόρου (λ), Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου, Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη και Ειρήνη Κακλαμάνου.

Ροδίων άθλησις: (Νικόλας Αρβανίτης) Μαχραμά, Μαύρου, Παπαδοπούλου, Φυράι, Μπαχίτι, Γενημανώλη, Αθανασίου, Αγγελίτση, Αμπελά, Λαχανιάτη, Πίττα, Αγαδάκη, Τζιτζικώστα και Μετσάι.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Μαρία Ινγγλέση και Εύα Ράπτη.

.

.

Κυριακή 1η Μαρτίου

Μικρός Τελικός Final-4 K18

Διαγόρας – Ροδίων άθλησις 3-0 σετ (25-4,25-12,25-23)

.

Τελικός Final-4 K18

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-1 σετ σε 106΄(25-22 σε 27΄,25-27 σε 32΄,25-13 σε 22΄και 25-20 σε 25΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αθηνά Δογιάμα, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Γκιουλ Μπεκίρογλου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Ελένη Μαστόρου (λ), Δέσποινα Μαστόρου (λ), Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου, Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη και Ειρήνη Κακλαμάνου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Γεράκη, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Γιάννη, Κορμπα, Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη, Συμιακού Χ. και Συμιακού Μ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Λάκης Λαζαράκης, ο Σάββας Πάττας και Ευθύμης Καλημεράκης.

.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ – Final-4 κορΚ18

25 Φεβρουαρίου 2020 στο 01:28 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, τελικός, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, γυναίκες, κορασίδες, νεανίδες, wU18 | Σχολιάστε

 

.

 

Γύρος

Ημερ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κΚ18

2ος

Τετ,26/2

17:15

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ήλιος

3-0

Ανδρών

2ος

Πέμ,27/2

21:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Φλόγα

3-1

κΚ18

F-4 Ημ-1

Σαβ,29/2

17:00

Κρεμαστής

Τελχινίς

Ροδ.Άθλ.

3-0

κΚ18

F-4 Ημ-2

Σαβ,29/2

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Διαγόρας

3-1

κΚ18

F-4 3η-4η

Κυρ,01/3

17:00

Κρεμαστής

Ροδ.Άθλ.

Διαγόρας

0-3

κΚ18

F-4 Τελικός

Κυρ,01/3

19:00

Κρεμαστής

Τελχινίς 

Φοίνικας

3-1

 

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: