Πρωταθλητής και στις κορασίδες ο ΡΣΦΠ Τελχινίς

02 Μαρτίου 2020 στο 21:44 | Αναρτήθηκε στις Final-4, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, απονομές, ανάπτυξη, βόλεϊ, κορασίδες, wU18 | Σχολιάστε

 

Μετά τις νεάνιδες και οι κορασίδες της Τελχινίδας κατέκτησαν τον τίτλο στα Δωδεκάνησα.

Στο φετινό Final-4 που πραγματοποιήθηκε στην Κρεμαστή, το διήμερο 29/3-1/3, τα κορίτσια της Τελχινίδας αφού απέκλεισαν στον ημιτελικό με 3-0 σετ το Ροδίων άθλησις αντιμετώπισαν στον μεγάλο τελικό την ομάδα του Φοίνικα. Στο σημαντικό αυτό ματς οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά ήταν καλύτερες και με 3-1 σετ κατέκτησαν και τον 2ο αναπτυξιακό τίτλο κοριτσιών στα Δωδεκάνησα.

 

Σάββατο 29 Φεβρουαρίου

Ημιτελικοί Final-4  K18

Α:Φοίνικας – Διαγόρας 3-1 (23-25,25-16,25-17,25-11)

Β:ΡΣΦΠ Τελχινίς-Ροδίων άθλησις 3-0 σετ σε 69΄(25-09 σε 25΄,25-10 σε 17΄και 25-13 σε 27΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αθηνά Δογιάμα, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Γκιουλ Μπεκίρογλου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Ελένη Μαστόρου (λ), Δέσποινα Μαστόρου (λ), Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου, Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη και Ειρήνη Κακλαμάνου.

Ροδίων άθλησις: (Νικόλας Αρβανίτης) Μαχραμά, Μαύρου, Παπαδοπούλου, Φυράι, Μπαχίτι, Γενημανώλη, Αθανασίου, Αγγελίτση, Αμπελά, Λαχανιάτη, Πίττα, Αγαδάκη, Τζιτζικώστα και Μετσάι.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Μαρία Ινγγλέση και Εύα Ράπτη.

.

.

Κυριακή 1η Μαρτίου

Μικρός Τελικός Final-4 K18

Διαγόρας – Ροδίων άθλησις 3-0 σετ (25-4,25-12,25-23)

.

Τελικός Final-4 K18

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-1 σετ σε 106΄(25-22 σε 27΄,25-27 σε 32΄,25-13 σε 22΄και 25-20 σε 25΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αθηνά Δογιάμα, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Γκιουλ Μπεκίρογλου, Ραφαέλα Ζωγράφη, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Ελένη Μαστόρου (λ), Δέσποινα Μαστόρου (λ), Αναστασία Δημητριάδη-Τσίτσου, Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη και Ειρήνη Κακλαμάνου.

ΑΕΣΠ Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Αθανασάκη, Γεράκη, Κουκιά Δ, Κουκιά Ρ (λ), Κουκιά Καθ, Κουκιά Καλ (λ), Γιάννη, Κορμπα, Κουτσούκου, Μαμαλίγκα, Μπαλάκη, Σεΐτη, Συμιακού Χ. και Συμιακού Μ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Λάκης Λαζαράκης, ο Σάββας Πάττας και Ευθύμης Καλημεράκης.

.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ – Final-4 κορΚ18

25 Φεβρουαρίου 2020 στο 01:28 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, τελικός, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, γυναίκες, κορασίδες, νεανίδες, wU18 | Σχολιάστε

 

.

 

Γύρος

Ημερ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

κΚ18

2ος

Τετ,26/2

17:15

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ήλιος

3-0

Ανδρών

2ος

Πέμ,27/2

21:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Φλόγα

3-1

κΚ18

F-4 Ημ-1

Σαβ,29/2

17:00

Κρεμαστής

Τελχινίς

Ροδ.Άθλ.

3-0

κΚ18

F-4 Ημ-2

Σαβ,29/2

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Διαγόρας

3-1

κΚ18

F-4 3η-4η

Κυρ,01/3

17:00

Κρεμαστής

Ροδ.Άθλ.

Διαγόρας

0-3

κΚ18

F-4 Τελικός

Κυρ,01/3

19:00

Κρεμαστής

Τελχινίς 

Φοίνικας

3-1

 

Final-4 Νεανίδων και κοπή βασιλόπιτας ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου

17 Ιανουαρίου 2020 στο 22:21 | Αναρτήθηκε στις Final-4, τελικός, Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη, βόλεϊ, νεανίδες | Σχολιάστε

 

Το σαββατοκύριακο 18 & 19 Ιανουαρίου θα πραγματοποιηθεί στο Βενετόκλειο η τελική φάση του πρωταθλήματος κοριτσιών κάτω των 20 ετών (νεανίδων).

Οι τέσσερις ομάδες με την υψηλότερη βαθμολογία στην α΄ φάση του πρωταθλήματος θα διεκδικήσουν τον τίτλο της φετινής πρωταθλήτριας Δωδεκανήσου.

Με βάση την βαθμολογική κατάταξη ορίσθηκαν τα ζευγάρια των ημιτελικών:

(Σάββατο 6μμ) 1ος Ημιτελικός: (2ος – 3ος) Φοίνικας – Διαγόρας

(Σάββατο 8μμ) 2ος Ημιτελικός: (1ος – 4ος) Τελχινίς – Αθλοπαιδιές Κω

ενώ το πρόγραμμα των τελικών είναι:

(Κυριακή 11πμ)  Μικρός τελικός

(Κυριακή 1μμ)    Τελικός

                           Απονομές

 

Μετά το τέλος του τελικού του Final-4, την Κυριακή γύρω στις 3μμ, η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου έχει προγραμματίσει την κοπή της Βασιλόπιτας παρουσία εκπροσώπων των σωματείων της, των διαιτητών και της τοπικής αυτοδιοίκησης.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Πρόγραμμα αγώνων βόλεϊ (16-19 Ιαν)

15 Ιανουαρίου 2020 στο 21:59 | Αναρτήθηκε στις Final-4, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη, βόλεϊ, νεανίδες, wU20 | Σχολιάστε

.

 

Κατηγορία

Γύρος

Ημερ/’νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

Ανδρών

2ος

Πεμ,16/1

19:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φλόγα

3-0

κορ.Κ16

1ος

Σαβ,18/1

11:00

Ροδ.Παιδεία

Ροδ.Άθλησις

Αθλοπ.Κω

3-0

κορ.Κ18

2ος

Σαβ,18/1

17:30

Ιαλυσού

Ήλιος

Αθλοπ.Κω

0-3

κορ.Κ20

F-4 Ημιτ-1

Σαβ,18/1

18:00

Βενετόκλειο

Φοίνικας

Διαγόρας

3-0

κορ.Κ20

F-4 Ημιτ-2

Σαβ,18/1

20:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Αθλοπ.Κω

3-0

κορ.Κ20

F-4 3η-4η

Κυρ,19/1

11:00

Βενετόκλειο

Φοίνικας

Διαγόρας      

3-0

κορ.Κ20

F-4 Τελικός

Κυρ,19/1

13:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Φοίνικας

3-1

αγορ.Κ21

2ος

Κυρ,19/1

19:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

Ήλιος

3-0 

 

Αναμνηστική φωτογραφία από το final-4 των νεανίδων τον Ιανουάριο του 2019

Άνδρες (Βενετόκλειο, 16 Ιαν)

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΠΣ Φλόγα 3-0 σετ σε 81΄(25-18 σε 27΄,27-25 σε 32΄και 25-12 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Λέντσι Ορμενάι, Βασίλης Σπυρόπουλος, Γιώργος Γκιζέττης, Μιχάλης Γεράκης, Δημήτρης Καλιόζης, Βασίλης Καφαντάρης, Πάνος Μπαλής, Άλμπι Σωτηρίου και Νίκος Σκλήβας.

Φλόγα: Σάββας Γεράκης, Σάββας Χατζηνικολάου (λ), Μάριος Σπυρίδης, Διαμαντής Σπυρίδης, Παν. Σπυρίδης, Τριαντάφυλλος Ζερβός, Νεκτάριος Γεράκης, Μηνάς Λεντης, Μαρ. Χάλαρης και Νίκος Πεζουβάνης.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ανδρέας Παπαδόπουλος, Ευθύμης Καλημεράκης και Νίκος Χατζησταυρίδης.

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Πρόγραμμα αγώνων βόλεϊ (15-17 Μαρτίου)

14 Μαρτίου 2019 στο 01:13 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου θα διεξαχθούν οι αγώνες:

 

Κατηγορία

Γύρος

Ημερ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Final-4 Κορασίδων

Ημιτ.

Παρ,15/3

19:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ροδ. Άθλησις

Final-4 Κορασίδων

Ημιτ.

Σαβ,16/3

18:00

Κρεμαστής

Διαγόρας

Φοίνικας

Παγκορασίδες Β’

1ος

Κυρ,17/3

13:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς 2

Τελχινίς 1

Final-4 Κορασίδων

3η-4η

Κυρ,17/3

17:00

Κρεμαστής

Ηττ 1ου Ημιτ.

Ηττ 2ου Ημιτ.

Final-4 Κορασίδων

1η-2η

Κυρ,17/3

19:00

Κρεμαστής

Νικ 1ου Ημιτ.

Νικ 2ου Ητιμ.

 

 

 

 

 

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Final-4 Κορασίδων

14 Μαρτίου 2019 στο 01:01 | Αναρτήθηκε στις Final-4, πρόγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Η Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου σε συνεργασία με το σωματείο Α.Σ.Ε.Π. Φοίνικα διοργανώνει στις 15,16 &17 Μαρτίου το FINAL FOUR Κορασίδων.
Στο τουρνουά εξασφάλισαν την συμμετοχή τους τα σωματεία ΓΣ Διαγόρας, ΡΣΦΠ Τελχινίς, Ροδίων Άθλησις και ΑΕΣΠ Φοίνικας.
Με βάση την τελική κατάταξη στο τακτικό πρωτάθλημα τα ζευγάρια των ημιτελικών είναι :
1ος Ημιτελικός Διαγόρας- Φοίνικας
2ος Ημιτελικός Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις

Η σειρά των αγώνων είναι :
Παρασκευή 15/3 (Βενετόκλειο) 19:00 Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις
Σάββατο 16/3 (Κρεμαστής) 18:00  Διαγόρας-Φοίνικας
Κυριακή 17/3 (Κρεμαστής) 17:00 Μικρός Τελικός
Κυριακή 17/3 (Κρεμαστής) 19:00 Μεγάλος  Τελικός
Θα ακολουθήσουν απονομές κυπέλλου και μεταλλίων στις τρεις πρώτες ομάδες του τουρνουά.

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: