Πανελλήνιο πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ17: Χάλκινοι οι Παπαϊωάννου/Μουτάφης, 5η θέση για Γκίκα/Θαρρενάκη και Ευθυμίου/Κουκιά

01 Αυγούστου 2022 στο 13:37 | Αναρτήθηκε στις παίδες, Ε.Ο.ΠΕ., Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη, κορασίδες, μπιτς βόλεϊ, mU17, wU17 | Σχολιάστε

Θετική η παρουσία σε ένα ακόμη τελικό τουρνουά Πανελληνίου Πρωταθλήματος για το Δωδεκανησιακό μπιτς βόλεϊ.
Στο LOUTRAKI JUNIORS K17 FINALS που πραγματοποιήθηκε 30-31 Ιουλίου στις εγκαταστάσεις του Sport Camp στο Λουτράκι στα αγόρια, ο Δημήτρης Παπαϊωάννου από την Κω και ο συμπαίκτης του Μάνος Μουτάφης (Κρήτη) νίκησαν στον μικρό τελικό τους Παύλο Αυγερινίδη/Μάριο Σδραυκάκη με 2-0 (21-11,21-12) και κατέκτησαν την 3η πανελλήνια θέση στους παίδες.
Πρωταθλητές Ελλάδας αναδείχθηκαν οι Κυριάκος Κεσκίνης και Ανδρέας Κοντοστάθης αφού επικράτησαν στον τελικό των Αθηναίων Νίκου Μάντζιου και Ανδρέα Μωραΐτη με 2 – 0 σετ (21-12, 21-16).
Αποτελέσματα ομάδας:
Ντανίκας / Σταμούλης -Μουτάφης / Παπαϊωάννου 0 – 2 (10-21,16-21)
Αυγερινίδης / Σδραυκάκης – Μουτάφης / Παπαϊωάννου 2 – 1 (8-21,22-20,15-11)
Γαλιάκης / Γαλιάκης vs Μουτάφης / Παπαϊωάννου 0-2 (12-21,19-21)
Ημιτελική φάση:
Κεσκίνης /Κοντοστάθης – Μουτάφης / Παπαϊωάννου 2 – 0 (21-18,21-15)
Μικρός τελικός:
Μουτάφης / Παπαϊωάννου – Αυγερινίδης / Σδραυκάκης 2 – 0 (21-11,21-12)

Στα κορίτσια φετινές πρωταθλήτριες Ελλάδας στις κορασίδες είναι η Ελένη Καλουτσάκη και η Θέμις Ματαλλιωτάκη από την Κρήτη που νίκησαν σε ένα συναρπαστικό τελικό, στο τάι μπρέικ, τις Θεσσαλονικιές Ελένη Αλεξόγλου και Μυρτώ Πασχαλάκη (2-1, 13- 21, 21-17, 15-12).
5ες στην Ελλάδα κατατάχτηκαν οι ροδίτισσες Νικολέτα Γκίκα / Κάλλια Θαρρενάκη και Αγάπη Ευθυμίου / Ραφαέλα Κουκιά.
Να σημειωθεί ότι τις δύο ήττες που έκαναν τα δύο ροδίτικα ζευγάρια ήταν από τις φιναλίστ του τουρνουά.
Αποτελέσματα αγώνων:
Φάση ομίλων:
Γκίκα / Θαρρενάκη – Καλουτσάκη / Ματαλλιωτάκη 0 – 2 (19-21,17-21)
Αλεξόγλου / Πασχαλάκη – Ευθυμίου / Κουκια 2 – 0 (21-18,21-5)
Γκίκα / Θαρρενάκη -Γεωργιάδου / Σωτηροπούλου 2 – 0 (21-10,21-12)
Παρίση / Πατακιάρα – Ευθυμίου / Κουκια 0 – 2 (16-21,12-21)
Προημητελικοί:
Αλεξόγλου / Πασχαλάκη – Γκίκα / Θαρρενάκη 2-1 (21-15,14-21,15-4)
Καλουτσάκη / Ματαλλιωτάκη – Ευθυμίου / Κουκια 2 – 0 (21-13,21-11)


Οι πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου στο Λουτράκι

30 Ιουλίου 2022 στο 01:38 | Αναρτήθηκε στις παίδες, Ε.Ο.ΠΕ., Τελχινίς, Τουρνουά, αγώνες, κορασίδες, μπιτς βόλεϊ, mU17, wU17 | Σχολιάστε

Οι περσινές  πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου αφού υπερασπίστηκαν με επιτυχία τον τίτλο τους στο φετινό regional στην Κω έχουν στόχο να συνεχίσουν τις εξαιρετικές αγωνιστικές τους εμφανίσεις και απέναντι στις καλύτερες ελληνικές ομάδες της συγκεκριμένης ηλικιακής κατηγορίας.

Οι αθλήτριες της Τελχινίδας, Νικολέτα Γκίκα και Κάλλια Θαρρενάκη βρίσκονται με την προπονήτριά τους Φαίη Μίχου στις εγκαταστάσεις του Spotrcamp στο Λουτράκι για να αγωνιστούν  στο τελικό τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ στην κατηγορία κάτω των 17.

Μαζί τους στο Λουτράκι δύο ακόμη ροδίτισσες, η Αγάπη Ευθυμίου και η Ραφαέλα Κουκιά με τον προπονητής  τους Νίκο Μακρή που πήραν το εισιτήριο για το LOUTRAKI JUNIORS K17 FINALS  κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο στην Κω .

Ο Δημήτρης Παπαϊωάννου από την Κω (με συμπαίκτη τον κρητικό Μάνο Μουτάφη) και ο προπονητής Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου συμπληρώνουν τη εκπροσώπηση του δωδεκανησιακού μπιτς βόλεϊ στο τουρνουά που θα βγάλει τους φετινούς πρωταθλητές Ελλάδας σε παίδες και κορασίδες.

Regional Juniors 2022 (Κως 19-20 Ιουλίου)

22 Ιουλίου 2022 στο 01:33 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη, μπιτς βόλεϊ, mU17, mU19, Regional, wU17, wU19 | Σχολιάστε

 

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τουρνουά Regional Juniors που διοργάνωσε η Τ.Ε. ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου  σε συνεργασία με τον Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω.

Στο τουρνουά που πραγματοποιήθηκε για άλλη μια χρονιά στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ του Ναυτικού Ομίλου Κω αγωνίστηκαν στα κορίτσια 12 ομάδες στο Κ17 και 16 ομάδες στο Κ19 ενώ στα αγόρια   από 12 ομάδες σε κάθε κατηγορία (Κ17 και Κ19).

Συνολικά πραγματοποιήθηκαν συνολικά 88 αγώνες ενώ οι πρωταθλητές σε κάθε κατηγορία θα εκπροσωπήσουν τα Δωδεκάνησα στα τελικά τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

 

Οι αθλήτριες και οι αθλητές της Τελχινίδας πρωταγωνίστησαν και φέτος στα γήπεδα του Ναυτικού Ομίλου κατακτώντας στα κορίτσια, στο Κ17 1η και 3η θέση με  Νικολέτα Γκίκα / Καλλια Θαρρενάκη και Κριστιάνα Ζντράβα / Χρυσή Παρίση αντίστοιχα ενώ στο Κ19 και τις 3 θέσεις στο βάθρο με 1ες τις Σταματίνα Γκιζέττη / Ελπίδα Πιστιγκώνη (Θεσ/νίκη) στη 2η θέση τις Νικολέτα Γκίκα / Καλλια Θαρρενάκηκαι 3ες  τις Ειρήνη Κακλαμάνου / Πάολα Σουσάρι.

Στα αγόρια ο Δημήτρης  Καλιόζης με το Κώο Γιάννη Καρδούλια πήραν το χρυσό στο Κ19.

 

Αναλυτικά οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα ανά κατηγορία είναι:

Αγόρια Κ17

(12 συμμετοχές)

Αποτελέσματα

ΜΟΥΤΑΦΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ 2-0 (21-8,21-5)

ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-14,21-19)

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ/ΝΙΚΟΛΗΣ-ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ 0-2 (13-21,17-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΠΙΕΤΡΙ-ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ/ΞΕΝΟΣ 2-0 (21-17 21 21-14)

ΛΙΑΛΙΟΣ/ΞΥΠΟΛΥΤΑΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ 0-2 (9-21,7-21)

ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ/ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 0-2 (12-21,11-21)

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ-ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ 2-0 (21-12,21-10)

ΠΟΥΛΑΣ/ΤΑΜΠΟΥΡΑΣ-ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ/ΞΕΝΟΣ 0-2 (18-21,9-21)

ΜΟΥΤΑΦΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΛΙΑΛΙΟΣ/ΞΥΠΟΛΥΤΑΣ 2-0 (21-14,21-9)

ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ-ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ/ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ 2  – 0 (21-7,21-8)

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ/ΝΙΚΟΛΗΣ-ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ 0-2 (2-21,10-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΠΙΕΤΡΙ-ΠΟΥΛΑΣ/ΤΑΜΠΟΥΡΑΣ 2-0 (21-8,21-12)

ΜΟΥΤΑΦΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-5,21-12)

ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ 2-0 (21-12,21-16)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΠΙΕΤΡΙ-ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ 2-0 (21-18,21-9)

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ-ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ/ΞΕΝΟΣ 2-0 (21-4,21-6)

Ημιτελικοί

ΜΟΥΤΑΦΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΠΙΕΤΡΙ 2-0 (21-5,21-9)

ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ-ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ 2-0 (21-10,21-18)

Μικρός Τελικός

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΠΙΕΤΡΙ-ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ 0-2 (5-21,8-21)

Τελικός

ΜΟΥΤΑΦΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-0 (21-10,21-16)

 

Τελική Κατάταξη

1ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2 ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ / ΦΩΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

3 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ ΕΥΚΛΗΣ / ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4 ΚΑΛΙΟΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ / ΠΙΕΤΡΙ ΝΤΑΝΙΕΛ

5 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

5 ΔΑΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ

5 ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ / ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ

5 ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ / ΞΕΝΟΣ ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ

9 ΛΙΑΛΙΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ / ΞΥΠΟΛΥΤΑΣ ΟΡΦΕΑΣ

9 ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ ΒΑΣΊΛΗΣ / ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΓΙΩΡΓΟΣ

9 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ /ΝΙΚΟΛΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

9 ΠΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ /ΤΑΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

Αγόρια Κ19

(12 συμμετοχές)

 

Αποτελέσματα

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-6,21-6)

ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΛΟΥΙΖΑΚΗΣ/ΜΑΝΟΥΣΟΓΛΟΥ 2-0 (21-18,21-4)

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ 2-0 (21-9,21-9)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΜΟΥΤΑΦΗΣ-ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-0 (21-8 21 21-10)

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 0-2 (20-22,15-21)

ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ-ΛΟΥΙΖΑΚΗΣ/ΜΑΝΟΥΣΟΓΛΟΥ 0-2 (17-21,5-21)

ΛΥΡΑΣ/ΧΑΤΖΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ 2-1 (15-21,21-16,22-20 )

ΠΑΝΤΕΧΗΣ/ΡΟΜΠΑΣ-ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 0-2 (20-22,9-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ-ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ/ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ 2-0 (21-7,21-5)

ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ 2  – 0 (21-9,21-3)

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΛΥΡΑΣ/ΧΑΤΖΙΑ 2-0 (21-13,21-14)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΜΟΥΤΑΦΗΣ-ΠΑΝΤΕΧΗΣ/ΡΟΜΠΑΣ 2-0 (21-15,21-15)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ-ΛΟΥΙΖΑΚΗΣ/ΜΑΝΟΥΣΟΓΛΟΥ 2-0 (21-7,21-9)

ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΔΑΡΙΔΗΣ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 2-0 (21-5,21-6)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΜΟΥΤΑΦΗΣ-ΛΥΡΑΣ/ΧΑΤΖΙΑ 2-0 (21-15,21-12)

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΩΤΣΑΚΗΣ/ΦΩΛΙΑΣ 2-0 (21-9,21-17)

Ημιτελικοί  

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ-ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΜΟΥΤΑΦΗΣ 2-0 (21-14,21-19)

ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 1-2 (21-10,19-17,17-19 )

Μικρός Τελικός

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΜΟΥΤΑΦΗΣ-ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ/ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 1-2 (21-19,17-21,8-15 )

Τελικός

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 2-0 (21-13,21-13)

 

Τελική Κατάταξη

1 ΚΑΛΙΟΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ / ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

2 ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ / ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3 ΙΝΤΡΙΣΛΛΑΡΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

4 ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ / ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

5 ΔΑΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ / ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ

5 ΛΟΥΙΖΑΚΗΣ ΕΚΤΩΡΑΣ / ΜΑΝΟΥΣΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ

5 ΛΥΡΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ / ΧΑΤΖΙΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

5 ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ / ΦΩΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

9 ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ / ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ

9 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ-ΤΣΙΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

9 ΠΑΝΤΕΧΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ / ΡΟΜΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

9 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑΣ ΕΥΚΛΗΣ / ΤΖΟΥΜΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 

Κορίτσια Κ17

(16 συμμετοχές)

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων                

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΓΕΝΝΑΙΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ 2-0 (21-14,21-9)

ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ-ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ 1-2 (22-24,21-17,10-15 )

ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΚΟΥΚΙΑ 1-2 (21-18,17-21,12-15 )

ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 2-0 (21-7,21-14)

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ-ΕΛΕΖΙ/ΡΟΥΜΠΙΝΗ 1-2 (21-11,11-21,14-16 )

ΑΛΑΒΑΝΟΥ/ΜΑΝΣΟΥΡ-ΖΑΜΑΓΙΑ/ΠΑΡΒΑΝΤΩΝΗ 2-0 (21-19,21-16)

ΚΑΡΠΟΥΖΗ/ΜΠΑΡΔΑΚΗ-ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ 2-0 (21-9,21-14)

ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ/ΧΡΗΣΤΟΦΗ-ΓΕΝΗΜΑΝΩΛΗ/ΜΑΥΡΟΥ 0-2 (17-21,5-21)

Ταμπλό νικητών (ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)                 

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ 2-0 (21-13,21-14)

ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΚΟΥΚΙΑ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ 2-0 (21-17,21-13)

ΕΛΕΖΙ/ΡΟΥΜΠΙΝΗ-ΑΛΑΒΑΝΟΥ/ΜΑΝΣΟΥΡ 2-1 (20-22,21-15,16-14 )

ΚΑΡΠΟΥΖΗ/ΜΠΑΡΔΑΚΗ-ΓΕΝΗΜΑΝΩΛΗ/ΜΑΥΡΟΥ -2 (21-23,15-21,13-15 )

Ταμπλό ηττημένων (ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)                 

ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ-ΓΕΝΝΑΙΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ 2-0 (21-15,21-18)

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ-ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (10-21,3-21)

ΖΑΜΑΓΙΑ/ΠΑΡΒΑΝΤΩΝΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 0-2 (15-21,13-21)

ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ/ΧΡΗΣΤΟΦΗ-ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ 1-2 (21-19,11-21,5-15 )

Προκριματική φάση (12 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)                 

ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ-ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (16-21,8-21)

ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ-ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ 2-1 (17-21,21-16,15-13 )

ΑΛΑΒΑΝΟΥ/ΜΑΝΣΟΥΡ-ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ/ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ 2-0 (21-15,21-4)

ΚΑΡΠΟΥΖΗ/ΜΠΑΡΔΑΚΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ/ΜΑΡΑΓΚΟΥ 2-0 (21-7,21-14)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΑΛΑΒΑΝΟΥ/ΜΑΝΣΟΥΡ 2-0 (21-7,21-9)

ΓΕΝΗΜΑΝΩΛΗ/ΜΑΥΡΟΥ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ 0-2 (14-21,16-)

ΕΛΕΖΙ/ΡΟΥΜΠΙΝΗ-ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (11-21,5-21)

ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΚΟΥΚΙΑ-ΚΑΡΠΟΥΖΗ/ΜΠΑΡΔΑΚΗ 2-0 (23-21,21-12)

Ημιτελικοί                 

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ 2-0 (21-11,21-14)

ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΚΟΥΚΙΑ-ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 2-1 (21-14,19-21,15-12 )

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)                 

ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΠΑΡΙΣΗ 0-2 (23-25,13-21)

Τελικός (1η – 2η θέση)                 

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΚΟΥΚΙΑ 2-0 (21-8,21-10)

 

Τελική Κατάταξη

1 ΓΚΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ / ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

2 ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΓΑΠΗ / ΚΟΥΚΙΑ ΡΑΦΑΕΛΑ

3 ΖΝΤΡΑΒΑ ΚΡΙΣΤΙΑΝΑ / ΠΑΡΙΣΗ ΧΡΥΣΉ

4 ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ ΓΚΙΟΥΛ / ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ

5 ΑΛΑΒΑΝΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ / ΜΑΝΣΟΥΡ ΗΛΕΚΤΡΑ

5 ΓΕΝΗΜΑΝΩΛΗ ΡΑΦΑΕΛΑ / ΜΑΥΡΟΥ ΗΛΙΑΝΑ

5 ΕΛΕΖΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ / ΡΟΥΜΠΙΝΗ ΕΙΡΗΝΗ

5 ΚΑΡΠΟΥΖΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ / ΜΠΑΡΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΑ

9 ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ / ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΕΥΡΥΔΙΚΗ

9 ΜΠΑΡΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ / ΧΑΜΙΤ ΜΙΧΑΕΛΑ

9 ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ / ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

9 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΑ / ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

13  ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΒΑΡΒΑΡΑ / ΧΡΗΣΤΟΦΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ

13 ΖΑΜΑΓΙΑ ΟΛΓΑ / ΠΑΡΒΑΝΤΩΝΗ ΠΗΓΗ

13 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΣΑΒΒΙΝΑ / ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΆΝΑ

13 ΓΕΝΝΑΙΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ / ΜΑΣΤΟΡΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

 

Κορίτσια Κ19

(12 συμμετοχές)

Αποτελέσματα

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ-ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ 2-0 (21-9,21-7)

ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΜΑΥΡΟΥ/ΣΚΑΡΤΣΙΛΗ 2-0 (21-16,21-9)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ 2-0 (21-6,21-9)

ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΞΕΝΟΥ/ΣΚΑΛΤΣΑ 2-0 (21-16,21-2)

ΖΝΤΡΑΒΑ/ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ-ΛΑΜΠΡΟΥ/ΛΙΑΛΙΟΥ 2-0 (23-21,21-14)

ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ-ΜΑΥΡΟΥ/ΣΚΑΡΤΣΙΛΗ 2-0 (21-7,21-10)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΣ-ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ 2-0 (21-5,21-6)

ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΞΕΝΟΥ/ΣΚΑΛΤΣΑ 2-0 (21-7,21-6)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ 2-0 (21-8,21-13)

ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ 2  – 0 (21-16,21-16)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΣ 2-1 (17-21,21-11,15-6 )

ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ-ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ 0-2 (18-21,9-21)

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ-ΜΠΑΡΚΑ/ΧΑΜΙΤ 2-0 (21-7,21-13)

ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΖΝΤΡΑΒΑ/ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ 2-0 (21-16,21-11)

ΓΚΙΑΤΑ/ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 0-2 (15-21,9-21)

ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ-ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΥΡΩΝΙΔΗ 2-1 (18-21,22-20,15-6 )

Ημιτελικοί

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ 2-0 (21-4,21-16)

ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 1-2 (21-15,16-21,13-15)

Μικρός Τελικός

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΤΣΕΡΚΕΖ-ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΙ 0-2 (13-21,14-21)

Τελικός

ΓΚΙΖΕΤΤΗ/ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ-ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-13,21-12)

 

Τελική Κατάταξη

1 ΓΚΙΖΕΤΤΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ / ΠΙΤΣΙΓΚΩΝΗ ΕΛΠΙΔΑ

2 ΓΚΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ / ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

3 ΚΑΚΑΛΜΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ / ΣΟΥΣΑΡΙ ΠΑΟΛΑ

4 ΚΑΛΙΟΖΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ / ΤΣΕΡΚΕΖ ΣΕΒΓΚΗ

5 ΚΥΠΡΙΩΤΗ ΡΕΑ / ΜΥΡΩΝΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

5 ΓΚΙΑΤΑ ΑΛΕΞΙΑ / ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

5 ΜΠΑΡΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ / ΧΑΜΙΤ ΜΙΧΑΕΛΑ

5 ΖΝΤΡΑΒΑ ΚΡΙΣΤΙΑΝΑ / ΜΠΕΚΙΡΟΓΛΟΥ ΓΚΙΟΥΛ

9 ΛΑΜΠΡΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑ / ΛΙΑΛΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ

9 ΜΑΥΡΟΥ ΗΛΙΑΝΑ / ΣΚΑΡΤΣΙΛΗ ΗΛΕΚΤΡΑ

9 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ / ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

9 ΞΕΝΟΥ ΛΥΔΙΑ / ΣΚΑΛΤΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

 

Η Τ.Ε.Ε.Ο.ΠΕ. Δωδεκανήσου συγχαίρει όλους τους  αθλητές και τις αθλήτριες που πήραν μέρος σε αυτό το τουρνουά, ευχαριστεί το σωματείο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω, τον ΔΟΠΑΒΣ του Δήμου Κω, την ναυτιλιακή εταιρεία BLEU STAR FERRIES και εύχεται καλή επιτυχία στις ομάδες που θα συνεχίσουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στα πανελλήνια πρωταθλήματα.


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: