Final-4 Νεανίδων – Πρόγραμμα αγώνων βόλεϊ 28/1–2/2

25 Ιανουαρίου 2023 στο 09:21 | Αναρτήθηκε στις Final-4, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, ανάπτυξη, βόλεϊ, νεανίδες, wU20 | Σχολιάστε

 

Κατηγορία

Ημερ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομαδα Α

Ομάδα Β

κορ Κ20

F-4

Σ 28 Ιαν

16:00

Βενετόκλειο

Φοίνικας

Ροδίων άθλ

0-3

κορ Κ18 Β΄

1ος γυρ

Σ 28 Ιαν

16:30

Διαγόρα

Διαγόρας

Τελχινίς

1-3

κορ Κ20

F-4

Σ 28 Ιαν

17:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ήλιος

3-1

αγ Κ21

2ος γυρ

Σ 28 Ιαν

20:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

Φλόγα

0-3

κορ Κ16 Β΄

1ος γυρ

Κ 29 Ιαν

14:00

Ροδίων Παιδ

Ροδίων άθλ2

Τελχινίς2

κορ Κ20

3η-4η

Κ29 Ιαν

17:00

Βενετόκλειο

Ήλιος

Φοίνικας.

κορ Κ20

Τελικός

Κ 29 Ιαν

18:30

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Ροδίων άθλ.

Άνδρες

2ος γυρ

Π 2 Φεβ

21:30

Κρεμαστής

Φοίνικας

ΠΑΟΚ

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς: 3-0 τον Φοίνικα οι νεάνιδες

10 Ιανουαρίου 2023 στο 00:47 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, βόλεϊ, βαθμολογία, wU20 | Σχολιάστε

 

Συνεχίζει αήττητη, μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση και του 2ου γύρου, στο πρωτάθλημα Νεανίδων η Τελχινίδα. Οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά και της Κέλυς Δαουτοπούλου έκαναν το 5 στα 5 αφού επικράτησαν την Κυριακή στο Βενετόκλειο, του 2ου της βαθμολογίας Φοίνικα με 3-0 σετ. Με τη νίκη αυτή οι περσινές πρωταθλήτριες εξασφάλισαν την 1η θέση στην κανονική διάρκεια και θα αντιμετωπίσουν, πιθανότατα,  στον ημιτελικό του Final-4 τον Ήλιο Ιαλυσού.

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-0 σετ σε 64΄(25-20 σε 22΄,25-09 σε 22΄και 25-17 σε 20′)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Μελίνα Γιακουμάρου, Σταματίνα Γκιζέττη, Νικολέτα Γκίκα (λ), Ευσταθίου Μιχαέλα, Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Γκιούλ Μπεκίρογλου, Χρυσή Παρίση, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Πάολα Σουσάρι, Εβίτα Τσιλιμίγκα και Ιωάννα Χατζηδάκη.

Φοίνικας: (Γιώργος Σταυρόπουλος) Γιαννακουδάκη, Δ. Γιάννη, Ρ. Γιάννη, Ζερβού, Καραγιάννη (λ), Κόρμπα, Κουκιά, Μάλτσικ, Νόβα, Παπαδημήτρη (λ), Παπαοικονόμου, Τριανταφύλλου και Τοντόροβα.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Μαρίνα Παπαβασιλείου.

 

Βαθμολογία Νεανίδων

1. Τελχινίς:  15β σε 5 αγ.

2. Φοίνικας  9β σε 5 αγ.

3. Ροδίων άθλησις 3β σε 4 αγ.

4. Ήλιος 0β σε 4 αγ.

ΡΣΦΠ Τελχινίς: Αήττητες συνεχίζουν κορασίδες και νεάνιδες

20 Δεκεμβρίου 2022 στο 10:13 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ, κορασίδες, νεανίδες, wU18, wU20 | Σχολιάστε

 

Με νίκες ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2022 οι μικρές της Τελχινίδας.

Οι νεάνιδες, μετά την απώλεια του 1ου σετ από το Ροδίων άθλησις αφυπνίστηκαν, μείωσαν τα λάθη τους και έγιναν πιο αποτελεσματικές. Επικράτησαν στα 3 επόμενα σετ, πήραν την 4η νίκη του στο πρωτάθλημα και αήττητες έχουν 12β, τρεις περισσότερους από τον Φοίνικα. Στην 3η θέση βρίσκεται το Ροδίων άθλησις με 3β ενώ χωρίς βαθμό, ουραγός στη βαθμολογία παραμένει ο Ήλιος.

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς-Ροδίων άθλησις 3-1 σε 98΄(19-25 σε 25΄,25-22 σε 24΄, 25-16 σε 24΄και 25-17 σε 25΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Μελίνα Γιακουμάρου, Σταματίνα Γκιζέττη, Νικολέτα Γκίκα (λ), Ευσταθίου Μιχαέλα, Κριστιάνα Ζντράβα, Ιωάννα-Μαρία Ζωγράφη, Κάλλια Θαρρενάκη, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Δέσποινα Μαστόρου (λ), Γκιούλ Μπεκίρογλου, Χρυσή Παρίση, Πάολα Σουσάρι, Εβίτα Τσιλιμίγκα και Ιωάννα Χατζηδάκη.

Ροδίων άθλησις: (Νίκος Μακρής) Αγγελίτση, Γενιμανώλη, Ευθυμίου, Καλημεράκη, Κουλλάρου, Κρόκου, Μαλέ, Μλαχίτι, Μαύρου Η, Μαύρου Δ. Μαχραμά (λ), και Λυκοπάντη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και ο Λάμπης Δημόπουλος.

 

Στις κορασίδες, η Τελχινίδα φιλοξένησε την Κυριακή στο Βενετόκλειο τον Διαγόρα.

Οι περσινές πρωταθλήτριες βρέθηκαν σε καλή μέρα και δε δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν του Γηραιού με 3-0 σετ. Ήταν η 2η νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες.

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΓΣ Διαγόρας 3-0 σετ σε 74΄(25-13 σε 22΄,25-16 σε 22΄και 25-21 σε 30΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Δέσποινα Βαλταδώρου, Μελίνα Γιακουμάρου, Σταματίνα Γκιζέττη, Νικολέτα Γκίκα (λ), Ευσταθίου Μιχαέλα, Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Δέσποινα Μαστόρου (λ), Γκιούλ Μπεκίρογλου, Χρυσή Παρίση, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη Εβίτα Τσιλιμίγκα και Ιωάννα Χατζηδάκη.

Διαγόρας: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Ντερβίσι, Τσιριμπή, Μοσχίδη, Χαμίτ, Ζαμπετούλα, Χρυσοχοΐδη Β., Χρυσοχοΐδη Χρ, Σειμένη, Χατζησταυρίδη, Καραγιάννη, Μπάρκα και Μαυρίδου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Λάμπης Δημόπουλος, Ευθύμης Καλημεράκης και Ανθή Γκίκα.

ΡΣΦΠ Τελχινίς: Νίκησαν γυναίκες και νεάνιδες

15 Δεκεμβρίου 2022 στο 00:41 | Αναρτήθηκε στις αποτελέσματα, βόλεϊ, γυναίκες, νεανίδες, wU20 | Σχολιάστε

Συνεχίζουν αήττητες την πορεία τους φετινό πρωτάθλημα οι νεάνιδες της Τελχινίδας.  Μετά το νικηφόρο αποτέλεσμα την 1η αγωνιστική με το Ροδίων άθλησις, νίκησαν την Πέμπτη (8/12) εκτός έδρας τον Φοίνικα με 3-1 και την Κυριακή (11/12) στο Βενετόκλειο τον Ήλιο Ιαλυσού με 3-0 σετ.

Οι περσινές πρωταθλήτριες, στην Κρεμαστή, προηγήθηκαν του Φοίνικα με 2-0 σετ αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχες μείωσαν σε 2-1. Στο 4ο σετ οι αθλήτριες της Τελχινίδας ανέβασαν την απόδοσή τους και έκαναν το 3-1 σετ

 

ΑΕΣΠ Φοίνικας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 1-3 σετ σε 108΄(18-25 σε 27΄,18-23 σε 27΄,25-22 σε 27΄και 18-25 σε 27΄)

Φοίνικας: (Γιώργος Σταυρόπουλος) Γιαννακουδάκη, Δ. Γιάννη, Ρ. Γιάννη, Ζερβού, Καραγιάννη (λ), Κουκιά, Μάλτσικ, Νόβα, Παπαδημήτρη (λ), Παπαοικονόμου, Τριανταφύλλου και Τοντόροβα.

ΡΣΦΠ Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Γιακουμάρου Μελίνα, Σταματίνα Γκιζέττη, Νικολέτα Γκίκα (λ), Ευσταθίου Μιχαέλα, Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Γκιούλ Μπεκίρογλου, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Πάολα Σουσάρι και Εβίτα Τσιλιμίγκα

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Ευθύμης Καλημεράκης και ο Νίκος Χατζησταυρίδης.

 

Στο επόμενο ματς νεανίδων, την Κυριακή στο Βενετόκλειο, αν και η Τελχινίδα αγωνίστηκε με πολλές παγκορασίδες στη σύνθεσή της δε δυσκολεύτηκε απέναντι στην άπειρη ομάδα του Ήλιου, έκανε το 3 στα 3 και με την ολοκλήρωση του α΄ γύρου διατηρήθηκε μόνη στην 1η θέση της βαθμολογίας.

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς-Ήλιος 3-0 σετ σε 49΄(25-04 σε 17΄,25-09 σε 17΄ και 25-04 σε 13΄)

Τελχινίς: (Κέλυ Δαουτοπούλου, Νίκος Τσιντομηνάς) Δέσποινα Βαλταδώρου, Νομική Γενναιοπούλου, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Γεωργία Γούδα (λ), Ιφιγένεια Γούδα, Χριστίνα Δογιάμα, Μιχαέλα Ευσταθίου, Χρυσή Παρίση, Αγάπη Ροδίτη και Ηλέκτρα Σκαρτσίλη.

Ήλιος: Δημήτρης Δοξάκης: Ατσικνούδα, Δοξάκη, Ζυραράκη, Καστανάκη, Κλάδου, Αλέσι και Ορδουλίδου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαίρη Παπαδούλη και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

 

Νίκη και για τις γυναίκες της Τελχινίδας οι οποίες επικράτησαν στην Κρεμαστή της ΑΣΠΕΔ με 0-3 σετ. Οι νικήτριες ήταν πιο αποτελεσματικές επιθετικά με εξαίρεση τις αρχές του 1ου σετ  όπου οι γηπεδούχες έπαιξαν πολύ καλή άμυνα.

ΑΣΠΕΔ – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 75΄(17-25 σε 22΄,08-25 σε 22΄και 07-25 σε 15΄)

ΑΣΠΕΔ: (Ανδρέας Μοσκιού) Αναστασιάδη, Αντωνιάδη, Αργύρη. Καρβουνιάρη (λ), Καρεντζού Ε, Καρεντζού Σμ, Κωστοπούλου, Μπόνη, Μυρωνίδου, Ντάιγια και Χόνδρου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Μιχαέλα Ευσταθίου, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Σταυρούλα Μαργαρίτη, Γκιουλ Μπεκίρογλου, Θεοφανία Ραπατζίκου, Πέγκυ Σκαλτσά, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Σάββας Πάττας, Μαίρη Παπαδούλη και Μαρίνα Παπαβασιλείου.

Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Οι αντίπαλοι των εθνικών ομάδων στον 1ο γύρο των νοκ άουτ

16 Ιουλίου 2022 στο 07:12 | Αναρτήθηκε στις CEV, Γκιζέττη, Καλιόζης, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ, mU20, wU20 | Σχολιάστε

πηγή: www.telchinis.gr

Την 3η θέση κατέλαβαν τα ελληνικά δίδυμα στους ομίλους του κυρίως ταμπλό στο Ευρωπαϊκό Κ20 και το Σάββατο ξεκινούν την προσπάθεια στα νοκ άουτ ματς.

Οι Καρδούλιας/Καλιόζης μετά την ήττα στον τελικό της 1ης θέσης με την Ουκρανία, ηττήθηκαν κι από τους Φινλανδούς στον τελευταίο τους αγώνα και στην κλήρωση  που ακολούθησε για τη φάση των «24» βρέθηκαν αντίπαλοι των Μπράτσκο/Βίνκοβιτς (Σλοβενία) με τον αγώνα να διεξάγεται το Σάββατο 16/7 (09:00).

      

Αν καταφέρουν να τους κερδίσοουν τότε στις 12:20 θα αντιμετωπίσουν τους Κανέ/Ροτάρ από την Γαλλία

Στα κορίτσια με ήττα ολοκλήρωσαν την πορεία τους  στον Α’ όμιλο οι Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη που έχασαν με 2-0 από τις Μοντέιρο/Σάντος (Πορτογαλία).

Στην κλήρωση που ακολούθησε το ελληνικό δίδυμο βρέθηκε αντίπαλο με τις

Βασβάρι/Γκούμπικ (Ουγγαρία) με το πρώτο σερβίς να είναι προγραμματισμένο για τις 10:40.

Εφόσον καταφέρουν να προκριθούν τότε στους «16» θα αγωνιστούν κόντρα στις δίδυμες αδελφές από την Τσεχία Κατερίνα και Άννα Παβέλκοβα (14:00).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Αγόρια – Δ’ όμιλος

Αγκάσι/Λάουφερ (Ισραήλ)-Καρδούλιας/Καλιόζης 0-2 (12-21, 14-21)

Μπόικο/Σάβιν (Ουκρανία)-Πούλκινεν/Βαΐνιο (Φινλανδία) 2-0 (21-11, 21-12)

Παρασκευή 15/7

Μπόικο/Σάβιν (Ουκρανία)-Καρδούλιας/Καλιόζης 2-0 (21-15, 21-10)

Αγκάσι/Λάουφερ (Ισραήλ)-Πούλκινεν/Βαΐνιο (Φινλανδία) 1-2 (21-19, 15-21, 9-15)

Καρδούλιας/Καλιόζης-Πούλκινεν/Βαΐνιο (Φινλανδία) 0-2 (16-21, 14-21)

Μπόικο/Σάβιν (Ουκρανία)-Αγκάσι/Λάουφερ (Ισραήλ) 2-0 (21-13, 21-15)

Κορίτσια – Α’ όμιλος

Γκουάν/Ποτιέ (Γαλλία)-Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη 2-0 (21-19, 21-10

Γιλμάζ/Ακτσόι (Τουρκία)-Μοντέιρο/Σάντος (Πορτογαλία) 0-2 (17-21, 09-21)

Γιλμάζ/Ακτσόι (Τουρκία)-Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη 0-2 (11-21, 07-21)

Γκουάν/Ποτιέ (Γαλλία)-Μοντέιρο/Σάντος (Πορτογαλία) 0-2 (19-21, 13-21)

Παρασκευή 15/7

Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη-Μοντέιρο/Σάντος (Πορτογαλία) 0-2 (14-21, 10-21)

Γιλμάζ/Ακτσόι (Τουρκία)-Γκουάν/Ποτιέ (Γαλλία) 0-2 (14-21, 10-21)

Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ20 (1η ημέρα): Νίκη για Καλιόζη/Καρδούλια, μία νίκη και μια ήττα για Γκιζέττη/Πιτσιγκώνη

15 Ιουλίου 2022 στο 09:46 | Αναρτήθηκε στις CEV, Γκιζέττη, Καλιόζης, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, μπιτς βόλεϊ, mU20, wU20 | Σχολιάστε

 

Ο Δημήτρης Καλιόζης και ο Γιάννης Καρδούλιας ξεκίνησαν με το δεξί τους αγώνες τους για τον Δ΄ όμιλο αγοριών στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κάτω των 20 ετών που πραγματοποιείται αυτές τις μέρες στη Σμύρνη της Τουρκίας (14-17 Ιουλίου).

ΟΙ νεαροί αθλητές επικράτησαν άνετα με 2-0 σετ των Αγκάσι/Λάουφερ από το Ισραήλ ενώ τη 2η ημέρα του τουρνουά (Παρασκευή) θα αντιμετωπίσουν στις 09:45, τους Ουκρανούς Μπόικο/Σάβιν και λίγες ώρες αργότερα (στις 16:50) τους Πούλκινεν/Βαΐνιο από τη Φινλανδία.   

 

Στο αντίστοιχο τουρνουά των κοριτσιών η Σταματίνα Γκιζέττη με την Ελπίδα Πιτσιγκώνη ηττήθηκαν το πρωί της Πέμπτης από τις Γαλλίδες Γκουάν/Ποτιέ με 2-0 σετ (19-21,10-21). Στη συνέχεια επιβλήθηκαν της τουρκικής εθνικής ομάδας των Γιλμάζ/Ακτσόι (2-0 σετ) και θέλουν τη νίκη στο ματς με τις αήττητες του Α΄ Ομίλου Μοντέιρο/Σάντος από την Πορτογαλία για να διεκδικήσουν την πρόκριση στην επόμενη φάση (16αδα).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας:

Αγόρια – Δ’ όμιλος

Αγκάσι/Λάουφερ (Ισραήλ)-Καρδούλιας/Καλιόζης 0-2 (12-21, 14-21)

Μπόικο/Σάβιν (Ουκρανία)-Πούλκινεν/Βαΐνιο (Φινλανδία) 2-0 (21-11, 21-12)

 

Κορίτσια – Α’ όμιλος

Γκουάν/Ποτιέ (Γαλλία)-Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη 2-0 (21-19, 21-10

Γιλμάζ/Ακτσόι (Τουρκία)-Μοντέιρο/Σάντος (Πορτογαλία) 0-2 (17-21, 09-21)

Γιλμάζ/Ακτσόι-Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη 0-2 (11-21, 07-21)

Γκουάν/Ποτιέ-Μοντέιρο/Σάντος  0-2 (19-21, 13-21)

 

Οι επόμενοι αγώνες (Παρασκευή 15/7)

Αγόρια:

09:45, Μπόικο/Σάβιν (Ουκρανία)-Καρδούλιας/Καλιόζης

09:45, Αγκάσι/Λάουφερ (Ισραήλ)-Πούλκινεν/Βαΐνιο (Φινλανδία)

16:50, Καρδούλιας/Καλιόζης-Πούλκινεν/Βαΐνιο

16:50, Μπόικο/Σάβιν-Αγκάσι/Λάουφερ

 

Κορίτσια

12:30, Πιτσιγκώνη/Γκιζέττη-Μοντέιρο/Σάντος (Πορτογαλία)

12:30, Γιλμάζ/Ακτσόι (Τουρκία)-Γκουάν/Ποτιέ (Γαλλία)

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: