Σφυρίου / Ιωαννίδου πρώτες και στην Ολυμπιάδα

22 Ιουλίου 2014 στις 17:16 | Αναρτήθηκε στις Σφυρίου, μπιτς βόλεϊ, North Area Circuit | Γράψτε ένα σχόλιο

Χρυσό μετάλλιο σ’ ένα ακόμα τουρνουά του North Area Beach Volley Circuit για τη ροδίτισσα Ειρήνη Σφυρίου και την θεσσαλονικιά συμπαίκτριά της Φλώρα Ιωαννίδου.

Μετά από μια μικρή απουσία από τα North λόγω της επιτυχημένης συμμετοχής τους  (2η θέση) στο διεθνές τουρνουά της Αλεξανδρούπολης, οι δύο αθλήτριες επικράτησαν δύσκολα με 2-0 σετ (25-23, 29-27) των Αποστολίδου / Τίλη στον τελικό του 4ου τουρνουά του North Area Beach Volley Circuit 2014 που πραγματοποιήθηκε  το τριήμερο 18 – 20 Ιουλίου στο Beach Bar "Peroquet" στην Ολυμπιάδα Χαλκιδικής.

Οι νικήτριες είχαν προκριθεί στον τελικό νικώντας με 2-0 σετ τις Οικονομίδου/Χατζηδημητρίου ενώ με το ίδιο σκορ κέρδισαν στο άλλο ημιτελικό οι Αποστολίδου / Τίλη τις  Αγγελοπούλου / Χρήστου.

Επόμενος σταθμός του North Area Beach Volley Circuit η Αλεξανδρούπολη.

Αμορανίτη / Δικαστοπούλου και Μακρής / Ριζούλης οι νικητές

22 Ιουλίου 2014 στις 15:26 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, μπιτς βόλεϊ | Γράψτε ένα σχόλιο

πηγή:    www.12volley.gr

Η Ελισάβετ Αμορανίτη με τη Νεφέλη Δικαστοπούλου και ο Νίκος Μακρής με τον Λευτέρη Ριζούλη ήταν οι νικητές στο 2ο Πανδωδεκανησιακό τουρνουά του φετινού καλοκαιριού.

Οι αγώνες πραγματοποιηθήκαν το περασμένο σαββατοκύριακο στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα και πρόσφεραν καλό θέαμα στους πολλούς φίλους του μπιτς βόλεϊ που τους παρακολούθησαν.

Στις γυναίκες η ομάδα των Αμορανίτη / Δικαστοπούλου μετά από έναν συγκλονιστικό τελικό που κρίθηκε στο τάι μπρέικ νικήσαν τις Βομβύλα / Χειμωνέττου (2-1 σετ, 18-21, 21-18, 19-17).

Στον τελικό ανδρών ο Νίκος Μακρής και Λευτέρης Ριζούλης δυσκολεύτηκαν μόνο στο 1ο σετ από τους ‘μικρούς’ Στέφανο Κώστογλου και Δημήτρη Χατζηνικολάου από την Κω που εντυπωσίασαν με τις εμφανίσεις τους στο τουρνουά (2-0 σετ, 21-18, 21-14).

 

Άνδρες

Αρχική λίστα

 

Θέση

Ομάδα

Βαθμοί

1

Γιώτης Δημήτρης / Φλεβάρης Γιάννης

300

2

Κώστογλου Στέφανος / Χατζηνικολάου Δημήτρης

255

3

Μαυράκης Κυριάκος / Χατζηνικολάου Αλκιβιάδης

252,5

4

Ορμενάι Λέντσι / Χειμωνέττος Κώστας

225

5

Μακρής Νίκος / Ριζούλης Λευτέρης

195

6

Γεράκης Μιχάλης / Χαριστής Στέλιος

190

7

Γκλάρας Βασίλης / Δεληγιώργης Αλέξανδρος

170

8

Δεληγιώργης Γιώργος / Παπαστάμος Αλέξανδρος

150

9

Γαμβρέλης Παναγιώτης / Χριστοφοράκης Στέλιος

140

10

Ζωίδης Θεόφιλος / Παπαδόπουλος Ανδρέας

15

11

Κελίδης Γιώργος / Κουτσιγιαννόπουλος Γιώργος

0

12

Βλάσσης Κώστας / Χαρισίδης Στέλιος

0

 

Αποτελέσματα

 

Φάση

Ομάδα 1

vs

Ομάδα 2

Αποτέλεσμα

1

Ι

Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος Α

vs

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

0

-

2

17-21, 17-21

2

Ι

Μακρής Ν / Ριζούλης Λ

vs

Βλάσσης Κ / Χαρισίδης Στ

2

-

0

21-7, 21-16

3

Ι

Γεράκης Μ / Χαριστής Στ

vs

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

0

-

2

17-21, 15-21

4

Ι

Γκλάρας Β / Δεληγιώργης Α

vs

Ζωίδης Θ / Παπαδόπουλος Α

2

-

1

19-21, 21-12, 15-6

5

ΙΙ

Γιώτης Δ / Φλεβάρης Γ

vs

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

2

-

1

21-15, 17-21, 15-12

6

ΙΙ

Ορμενάι Λι / Χειμωνέττος Κ

vs

Μακρής Ν / Ριζούλης Λ

0

-

2

17-21. 13-21

7

ΙΙ

Μαυράκης Κ / Χατζηνικολάου Α

vs

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

2

-

0

21-14, 13-21, 15-12

8

ΙΙ

Κώστογλου Στ / Χατζηνικολάου Δ

vs

Γκλάρας Β / Δεληγιώργης Α

2

-

0

21-7, 21-6

9

9

Ζωίδης Θ / Παπαδόπουλος Α

vs

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

0

-

2

19-21, 9-21

10

9

Γεράκης Μ / Χαριστής Στ

vs

Ορμενάι Λι / Χειμωνέττος Κ

2

-

1

19-21. 21-17,

11

9

Βλάσσης Κ / Χαρισίδης Στ

vs

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

0

-

2

13-21, 15-21

12

9

Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος Α

vs

Γκλάρας Β / Δεληγιώργης Α

2

-

1

21-17, 16-21, 15-12

13

ΙΙΙ

Γιώτης Δ / Φλεβάρης Γ

vs

Μακρής Ν / Ριζούλης Λ

0

-

2

14-21, 18-21

14

ΙΙΙ

Μαυράκης Κ / Χατζηνικολάου Α

vs

Κώστογλου Στ / Χατζηνικολάου Δ

1

-

2

21-18, 11-21, 14-16

15

7

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

vs

Γεράκης Μ / Χαριστής Στ

2

-

1

21-14, 10-21, 8-15

16

7

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

vs

Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος Α

2

-

0

21-13, 21-15

17

5

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

vs

Μαυράκης Κ / Χατζηνικολάου Α

1

-

2

21-18, 20-22, 12-15

18

5

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

vs

Γιώτης Δ / Φλεβάρης Γ

2

-

1

17-21,21-15,15-9

19

Ημ

Μακρής Ν / Ριζούλης Λ

vs

Μαυράκης Κ / Χατζηνικολάου Α

2

-

0

21-15, 21-17

20

Ημ

Κώστογλου Στ / Χατζηνικολάου Δ

vs

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

2

-

1

15-21,21-12,15-12

21

Τελ

Μακρής Ν / Ριζούλης Λ

vs

Κώστογλου Στ / Χατζηνικολάου Δ

2

-

0

21-18, 21-14

 

 

 

Τελική Κατάταξη

 

Κατάταξη

Ομάδες

Βαθμοί Ομάδας

Βαθμοί Αθλητή

1

Μακρής Ν / Ριζούλης Λ

200

100

2

Κώστογλου Στ / Χατζηνικολάου Δ

180

90

3

Μαυράκης Κ / Χατζηνικολάου Α

160

80

3

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

160

80

5

Γιώτης Δ / Φλεβάρης Γ

140

70

5

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

140

70

7

Γεράκης Μ / Χαριστής Στ

120

60

7

Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος Α

120

60

9

Ζωίδης Θ / Παπαδόπουλος Α

100

50

9

Ορμενάι Λι / Χειμωνέττος Κ

100

50

9

Βλάσσης Κ / Χαρισίδης Στ

100

50

9

Γκλάρας Β / Δεληγιώργης Α

100

50

13

Καραναστασηϛ Α / Καραναστασηϛ Στ

80

40

13

Θεουλάκης Κ / Κρητικός Δ

80

40

 

 

Γυναίκες

 

Αρχική Λίστα

Θέση

Ομάδες
Αθλήτρια 1/Αθλήτρια 2

Βαθμοί

1

Αμορανίτη Ελισάβετ / Δικαστοπούλου Νεφέλη

370

2

Αγγελή Αγγελική / Χανιωτάκη Κατερίνα

215

3

Αμορανίτη Νικολέτα / Κώτη Αγγελίνα

210

4

Φουντουραδάκη Κων.να / Χατζηνικολάου Ευαγγελίνα

100

5

Βομβύλα Μαρία / Χειμωνέττου Κατερίνα

190

6

Μαλλιάκα Αλίκη / Τσακίρη Μαρίνα

20

7

Μαλούκου Αγορή / Περίδη Φωτεινή

0

8

Γκίκα Ανθή / Τερζίου Φαμπιόλα

0

 

Αποτελέσματα

α

Φάση

Ομάδα 1

vs

Ομάδα 2

Αποτέλεσμα

1

I

Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου Ν

vs

Γκίκα Α / Τερζίου Φ

2

-

0

21-18, 21-8

2

I

Βομβύλα Μ / Χειμωνέττου Κ

vs

Φουντουραδάκη Κ / Χατζηνικολάου Ε

2

-

0

18-21, 21-7, 15-10

3

I

Αμορανίτη Ν / Κώτη Α

vs

Μαλλιάκα Α / Τσακίρη Μ

2

-

0

21-10, 21-15

4

I

Μαλούκου Α / Περίδη Φ

vs

Αγγελή Α / Χανιωτάκη Κ

1

-

2

6-21, 21-16, 10-15

5

II

Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου Ν

vs

Βομβύλα Μ / Χειμωνέττου Κ

0

-

2

14-21, 19-21

6

II

Αμορανίτη Ν / Κώτη Α

vs

Αγγελή Α / Χανιωτάκη Κ

2

-

0

21-19, 21-11

7

7

Γκίκα Α / Τερζίου Φ

vs

Φουντουραδάκη Κ / Χατζηνικολάου Ε

1

-

2

21-10, 18-21, 7-15

8

7

Μαλλιάκα Α / Τσακίρη Μ

vs

Μαλούκου Α / Περίδη Φ

0

-

2

19-21, 15-21

9

5

Φουντουραδάκη Κ / Χατζηνικολάου Ε

vs

Αγγελή Α / Χανιωτάκη Κ

1

-

2

15-21,21-17,9-15

10

5

Μαλούκου Α / Περίδη Φ

vs

Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου Ν

0

-

2

12-21,13-21

11

Ημ

Βομβύλα Μ / Χειμωνέττου Κ

vs

Αγγελή Α / Χανιωτάκη Κ

2

-

0

21-17,21-15

12

Ημ

Αμορανίτη Ν / Κώτη Α

vs

Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου Ν

0

-

2

12-21,9-21

13

Τελ

Βομβύλα Μ / Χειμωνέττου Κ

vs

Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου Ν

1

-

2

21-18,18-21,17-19

 

 

Τελική Κατάταξη

Κατάταξη

Ομάδες

Βαθμοί Ομάδας

Βαθμοί Αθλήτριας

1

Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου Ν

200

100

2

Βομβύλα Μ / Χειμωνέττου Κ

180

90

3

Αγγελή Α / Χανιωτάκη Κ

160

80

3

Αμορανίτη Ν / Κώτη Α

160

80

5

Φουντουραδάκη Κ / Χατζηνικολάου Ε

140

70

5

Μαλούκου Α / Περίδη Φ

140

70

7

Γκίκα Α / Τερζίου Φ

120

60

7

Μαλλιάκα Α / Τσακίρη Μ

120

60

9

Βαρδιδάκη Ευρύκλεια / Κλαδίτη Κόνη

100

50

11

Δεληγιώργη Κατερίνα / Ταμβακά Μαριέττα

80

40

11

Αθανασίου Ιωάννα / Μαμαλίγκα Ελιζαμπέτα

80

40

 

Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα Μπιτς Βόλεϊ 2014 – 2ο τουρνουά – Αποτελέσματα 1ης ημέρας

20 Ιουλίου 2014 στις 14:43 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, αγώνες, μπιτς βόλεϊ | Γράψτε ένα σχόλιο

Άνδρες

Αρχική λίστα

 

Θέση

Ομάδα

Βαθμοί

1

Γιώτης Δημήτρης / Φλεβάρης Γιάννης

300

2

Κώστογλου Στέφανος / Χατζηνικολάου Δημήτρης

255

3

Μαυράκης Κυριάκος / Χατζηνικολάου Αλκιβιάδης

252,5

4

Ορμενάι Λέντσι / Χειμωνέττος Κώστας

225

5

Μακρής Νίκος / Ριζούλης Λευτέρης

195

6

Γεράκης Μιχάλης / Χαριστής Στέλιος

190

7

Γκλάρας Βασίλης / Δεληγιώργης Αλέξανδρος

170

8

Δεληγιώργης Γιώργος / Παπαστάμος Αλέξανδρος

150

9

Γαμβρέλης Παναγιώτης / Χριστοφοράκης Στέλιος

140

10

Ζωίδης Θεόφιλος / Παπαδόπουλος Ανδρέας

15

11

Κελίδης Γιώργος / Κουτσιγιαννόπουλος Γιώργος

0

12

Βλάσσης Κώστας / Χαρισίδης Στέλιος

0

 

Αποτελέσματα

Νούμερο Αγώνα

Φάση

Ομάδα 1

vs

Ομάδα 2

Αποτέλεσμα

1

Ι

Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος Α

vs

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

0

-

2

17-21, 17-21

2

Ι

Μακρής Ν / Ριζούλης Λ

vs

Βλάσσης Κ / Χαρισίδης Στ

2

-

0

21-7, 21-16

3

Ι

Γεράκης Μ / Χαριστής Στ

vs

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

0

-

2

17-21, 15-21

4

Ι

Γκλάρας Β / Δεληγιώργης Α

vs

Ζωίδης Θ / Παπαδόπουλος Α

2

-

1

19-21, 21-12, 15-6

5

ΙΙ

Γιώτης Δ / Φλεβάρης Γ

vs

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

2

-

1

21-15, 17-21, 15-12

6

ΙΙ

Ορμενάι Λι / Χειμωνέττος Κ

vs

Μακρής Ν / Ριζούλης Λ

0

-

2

17-21. 13-21

7

ΙΙ

Μαυράκης Κ / Χατζηνικολάου Α

vs

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

2

-

0

21-14, 13-21, 15-12

8

ΙΙ

Κώστογλου Στ / Χατζηνικολάου Δ

vs

Γκλάρας Β / Δεληγιώργης Α

2

-

0

21-7, 21-6

9

9

Ζωίδης Θ / Παπαδόπουλος Α

vs

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

0

-

2

19-21, 9-21

10

9

Γεράκης Μ / Χαριστής Στ

vs

Ορμενάι Λι / Χειμωνέττος Κ

2

-

1

19-21. 21-17,

11

9

Βλάσσης Κ / Χαρισίδης Στ

vs

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

0

-

2

13-21, 15-21

12

9

Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος Α

vs

Γκλάρας Β / Δεληγιώργης Α

2

-

1

21-17, 16-21, 15-12

13

ΙΙΙ

Γιώτης Δ / Φλεβάρης Γ

vs

Μακρής Ν / Ριζούλης Λ

0

-

2

 

14

ΙΙΙ

Μαυράκης Κ / Χατζηνικολάου Α

vs

Κώστογλου Στ / Χατζηνικολάου Δ

1

-

2

 

15

7

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

vs

Γεράκης Μ / Χαριστής Στ

2

-

1

21-14, 10-21, 8-15

16

7

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

vs

Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος Α

2

-

0

21-13, 21-15

17

5

Γαμβρέλης Π / Χριστοφοράκης Στ

vs

Μαυράκης Κ / Χατζηνικολάου Α

 

-

 

 

18

5

Κελίδης Γ / Κουτσογιαννόπουλος Γ

vs

Γιώτης Δ / Φλεβάρης Γ

 

-

 

 

19

Ημ

Μακρής Ν / Ριζούλης Λ

vs

Νικητής Αγώνα Νο17

 

-

 

 

20

Ημ

Κώστογλου Στ / Χατζηνικολάου Δ

vs

Νικητής Αγώνα Νο18

 

-

 

 

21

Τελ

Νικητής Αγώνα Νο19

vs

Νικητής Αγώνα Νο20

 

-

 

 

 

Τελική Κατάταξη

Κατάταξη

Ομάδες

Βαθμοί Ομάδας

Βαθμοί Αθλητή

1

1η Θέση

200

100

2

2η Θέση

180

90

3

3η Θέση

160

80

3

3η Θέση

160

80

5

5η Θέση

140

70

5

5η Θέση

140

70

7

Γεράκης Μ / Χαριστής Στ

120

60

7

Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος Α

120

60

9

Ζωίδης Θ / Παπαδόπουλος Α

100

50

9

Ορμενάι Λι / Χειμωνέττος Κ

100

50

9

Βλάσσης Κ / Χαρισίδης Στ

100

50

9

Γκλάρας Β / Δεληγιώργης Α

100

50

13

Καραναστασηϛ Α / Καραναστασηϛ Στ

80

40

13

Θεουλάκης Κ / Κρητικός Δ

80

40

 

 

Γυναίκες

 

Αρχική Λίστα

Θέση

Ομάδες
Αθλήτρια 1/Αθλήτρια 2

Βαθμοί

1

Αμορανίτη Ελισάβετ / Δικαστοπούλου Νεφέλη

370

2

Αγγελή Αγγελική / Χανιωτάκη Κατερίνα

215

3

Αμορανίτη Νικολέτα / Κώτη Αγγελίνα

210

4

Φουντουραδάκη Κων.να / Χατζηνικολάου Ευαγγελίνα

100

5

Βομβύλα Μαρία / Χειμωνέττου Κατερίνα

190

6

Μαλλιάκα Αλίκη / Τσακίρη Μαρίνα

20

7

Μαλούκου Αγορή / Περίδη Φωτεινή

0

8

Γκίκα Ανθή / Τερζίου Φαμπιόλα

0

 

Αποτελέσματα

Νούμερο Αγώνα

Φάση

Ομάδα 1

vs

Ομάδα 2

Αποτέλεσμα

1

I

Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου Ν

vs

Γκίκα Α / Τερζίου Φ

2

-

0

21-18, 21-8

2

I

Βομβύλα Μ / Χειμωνέττου Κ

vs

Φουντουραδάκη Κ / Χατζηνικολάου Ε

2

-

0

18-21, 21-7, 15-10

3

I

Αμορανίτη Ν / Κώτη Α

vs

Μαλλιάκα Α / Τσακίρη Μ

2

-

0

21-10, 21-15

4

I

Μαλούκου Α / Περίδη Φ

vs

Αγγελή Α / Χανιωτάκη Κ

1

-

2

6-21, 21-16, 10-15

5

II

Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου Ν

vs

Βομβύλα Μ / Χειμωνέττου Κ

0

-

2

14-21, 19-21

6

II

Αμορανίτη Ν / Κώτη Α

vs

Αγγελή Α / Χανιωτάκη Κ

2

-

0

21-19, 21-11

7

7

Γκίκα Α / Τερζίου Φ

vs

Φουντουραδάκη Κ / Χατζηνικολάου Ε

1

-

2

21-10, 18-21, 7-15

8

7

Μαλλιάκα Α / Τσακίρη Μ

vs

Μαλούκου Α / Περίδη Φ

0

-

2

19-21, 15-21

9

5

Φουντουραδάκη Κ / Χατζηνικολάου Ε

vs

Αγγελή Α / Χανιωτάκη Κ

 

-

 

 

10

5

Μαλούκου Α / Περίδη Φ

vs

Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου Ν

 

-

 

 

11

Ημ

Βομβύλα Μ / Χειμωνέττου Κ

vs

Νικητής Αγώνα Νο9

 

-

 

 

12

Ημ

Αμορανίτη Ν / Κώτη Α

vs

Νικητής Αγώνα Νο10

 

-

 

 

13

Τελ

Νικητής Αγώνα Νο11

vs

Νικητής Αγώνα Νο12

 

-

 

 

 

Τελική Κατάταξη

Κατάταξη

Ομάδες

Βαθμοί Ομάδας

Βαθμοί Αθλητή

1

1η Θέση

200

100

2

2η Θέση

180

90

3

3η Θέση

160

80

3

3η Θέση

160

80

5

5η Θέση

140

70

5

5η Θέση

140

70

7

Γκίκα Α / Τερζίου Φ

120

60

7

Μαλλιάκα Α / Τσακίρη Μ

120

60

9

Βαρδιδάκη Ευρύκλεια / Κλαδίτη Κόνη

100

50

11

Δεληγιώργη Κατερίνα / Ταμβακά Μαριέττα

80

40

11

Αθανασίου Ιωάννα / Μαμαλίγκα Ελιζαμπέτα

80

40

 

Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα Μπιτς Βόλεϊ 2014 – 2ο τουρνουά – Αρχικές Λίστες

18 Ιουλίου 2014 στις 16:08 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Γράψτε ένα σχόλιο

Η οργανωτική επιτροπή του Πανδωκανησιακού πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ ανακοίνωσε τις αρχικές λίστες του 2ου τουρνουά που θα πραγματοποιηθεί στο Σάββατο και την Κυριακή 19 & 20 Ιουλίου στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Από τις δεκατέσσερις (14) ομάδες ανδρών και τις έντεκα (11) γυναικών δήλωσαν τελικά συμμετοχή οι 10 στους άνδρες και 6 στις γυναίκες προκρίθηκαν λόγω βαθμολογίας (βαθμολογία 2014 συν 50% της βαθμολογίας του 2013) απευθείας στο κυρίως ταμπλό.  

Από τα προκριματικά θα προκριθούν στο κυρίως ταμπλό 2 ομάδες ανδρών (από τις 4) και 2 γυναικών (από τις 5) ώστε να συμπληρωθούν 12αρι ταμπλό για τους άνδρες και 8αρι στις γυναίκες.

Το Σάββατο, η Τεχνική Σύσκεψη των προκριματικών για άνδρες και γυναίκες θα είναι στις 9πμ ενώ η Τεχνική Σύσκεψη του Κυρίως Ταπλό στις 3μμ.

Οι αγώνες θα διακοπούν περίπου στις 11μμ του Σαββάτου ενώ το αγωνιστικό πρόγραμμα θα συνεχισθεί από το πρωί της Κυριακής για να ολοκληρωθεί με τους μεγάλους τελικούς Γυναικών & Ανδρών (έναρξη τελικών Κυριακή 8μμ)

 

Άνδρες

Αρχική Λίστα

 

Σύν.

2014

50% (2013)

2013

 

 

Κυρίως Ταμπλό

1

Γιώτης Δημήτρης / Φλεβάρης Γιάννης

300

0

 

 

300

600

300

300

2

Κώστογλου Στέφανος / Χατζηνικολάου Δημήτρης

255

180

90

90

75

150

0

150

3

Μαυράκης Κυριάκος / Χατζηνικολάου Αλκιβιάδης

252,5

80

80

0

172,5

345

275

70

4

Ορμενάι Λέντσι / Χειμωνέττος Κώστας

225

0

 

 

225

450

210

240

5

Μακρής Νίκος / Ριζούλης Λευτέρης

195

0

 

 

195

390

390

0

6

Γεράκης Μιχάλης / Χαριστής Στέλιος

190

0

 

 

190

380

160

220

7

Γκλάρας Βασίλης / Δεληγιώργης Αλέξανδρος

170

0

 

 

170

340

130

210

8

Δεληγιώργης Γιώργος / Παπαστάμος Αλέξανδρος

150

0

 

 

150

300

150

150

9

Γαμβρέλης Παναγιώτης / Χριστοφοράκης Στέλιος

140

100

100

0

40

80

80

0

10

Ζωίδης Θεόφιλος / Παπαδόπουλος Ανδρέας

15

0

 

 

15

30

0

30

Προκριματικά

 

0

 

 

 

0

 

 

 

1

Κελίδης Γιώργος / Κουτσιγιαννόπουλος Γιώργος

0

0

 

 

0

0

0

0

2

Βλάσσης Κώστας / Χαρισίδης Στέλιος

0

0

 

 

0

0

0

0

3

Καραναστασηϛ Ανεστηϛ / Καραναστασηϛ Σταυροϛ

0

0

 

 

0

0

0

0

4

Θεουλάκης Κωνσταντίνος / Κρητικός Δημήτρης

0

0

 

 

0

0

0

0

 


Γυναίκες

Αρχική Λίστα

 

Σύν.

2014

50% (2013)

2013

Κυρίως Ταμπλό

1

Αμορανίτη Ελισάβετ / Δικαστοπούλου Νεφέλη

370

0

 

 

370

740

370

370

2

Αγγελή Αγγελική / Χανιωτάκη Κατερίνα

215

0

 

 

215

430

300

130

3

Αμορανίτη Νικολέτα / Κώτη Αγγελίνα

210

0

 

 

210

420

300

120

4

Πισσάρη Γιάννα / Χατζηνικολάου Ευαγγελίνα

200

200

100

100

0

0

0

0

5 ή 6

Γιαννέλη Ματίνα / Μπόνη Αγάθη

190

0

 

 

190

380

190

190

5 ή 6

Βομβύλα Μαρία / Χειμωνέττου Κατερίνα

190

0

 

 

190

380

280

100

Προκριματικά

 

0

 

 

 

0

 

 

 

1

Δεληγιώργη Κατερίνα / Ταμβακά Μαριέττα

45

0

 

 

45

90

50

40

2

Μαλλιάκα Αλίκη / Τσακίρη Μαρίνα

20

0

 

 

20

40

0

40

3

Μαλούκου Αγορή / Περίδη Φωτεινή

0

0

 

 

0

0

0

0

4

Βαρδιδάκη Ευρύκλεια / Κλαδίτη Κόνη

0

0

 

 

0

0

0

0

5

Αθανασίου Ιωάννα / Μαμαλίγκα Ελιζαμπέτα

0

0

 

 

0

0

0

0

Εσωτερικό τουρνουά Ακαδημίας μπιτς βόλεϊ ΡΣΦΠ Τελχινίς

17 Ιουλίου 2014 στις 11:08 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς, Τουρνουά, ανάπτυξη, μπιτς βόλεϊ, mini | Γράψτε ένα σχόλιο

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή (11/7) στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα το εσωτερικό τουρνουά της Ακαδημίας μπιτς βόλεϊ της Τελχινίδας

Περισσότεροι από εξήντα λιλιπούτειοι αθλητές και αθλήτριες (4 – 12 ετών) της σχολής μπιτς βόλεϊ του ροδίτικου αθλητικού συλλόγου εντυπωσίασαν με το ταλέντο και τις αγωνιστικές τους επιδόσεις αγωνιζόμενοι στα δεκατέσσερα ειδικά διαμορφωμένα γήπεδα που στήθηκαν στην εγκατάσταση μπιτς βόλεϊ στο Κορακόνερο.

Το τουρνουά ολοκληρώθηκε με αγώνες των μικρών ‘μπιτσαδόρων’ με συμπαίκτες τους γονείς τους. 

Στο τέλος της διοργάνωσης έγινε απονομή μεταλλίων σε όλους τους μικρούς αθλητές

το βίντεο του τουρνουά

    Δείτε περισσότερες φωτογραφίες από το τουρνουά

2η θέση για Σφυρίου και την Ιωαννίδου στην Αλεξανδρούπολη

17 Ιουλίου 2014 στις 01:27 | Αναρτήθηκε στις Σφυρίου, Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Γράψτε ένα σχόλιο

Τη 2η θέση κατέκτησαν η Ειρήνη Σφυρίου και η Φλώρα Ιωαννίδου στο Διεθνές Τουρνουά Αγώνων Επίδειξης Beach Volley Γυναικών που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο στην Αλεξανδρούπολη.

Στο beach bar Bousoulas της Αλεξανδρούπολης  οι φίλοι του μπιτς βόλεϊ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν σπουδαία ματς ανάμεσα σε κορυφαίες ομάδες από Τσεχία, Ρουμανία, Βουλγαρία και Ελλάδα.

Ο Φοίνικας Αλεξανδρούπολης προσκάλεσε 8 ομάδες για το τουρνουά αυτό, ανάμεσά τους οι Τσέχες Βόρλοβα και Τρεσνάκοβα (ζευγάρι με διακρίσεις σε πολλά διεθνή τουρνουά), η Παυλίνα Ντάτσεβα και η Μιλένα Κόστοβα (πρωταθλήτριες Βουλγαρίας κάτω των 22 ετών) και οι Ρουμάνες  Αρντελέαν/Κοτς.

Οι Σφυρίου / Ιωαννίδου παίζοντας πάρα πολύ καλά έφθασαν στον τελικό όπου και αντιμετώπισαν τις «παγκόσμιες» Τσέχες Βόρλοβα και Τρεσνάκοβα.

Μετά από έναν συγκλονιστικό αγώνα οι δύο ελληνίδες ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες  στο τάι μπρέικ με 14-16 (18-21, 21-16, 14-16).

Άλλη μια μεγάλη επιτυχία για τη ροδίτισσα αθλήτρια και τη συμπαίκτριά της  που τώρα στοχεύουν για 3η συνεχομένη χρόνιά τον τίτλο στο North Area Beach Volley Circuit.

Επόμενη σελίδα: »

Blog στο WordPress.com. | The Pool Theme.
Entries και σχόλια feeds.

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

%d bloggers like this: