Ορισμοί αγώνων και αποτελέσματα

27 Νοεμβρίου 2013 στο 14:37 | Αναρτήθηκε στις Κυπελλο, Τελχινίς, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της επιτροπής πρωταθλήματος θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω αγώνες:

Κατηγ.

γ

Ημερ.

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

Εφήβων

2ος

Σαβ,30/11

19:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Ήλιος

3-0

Εφήβων

2ος

Σαβ,30/11

20:00

Κρεμαστής

Κλεάνθης

Τελχινίς

1-3

Νεανίδων

1ος

Κυρ,1/12

16:00

Διαγόρα

Τελχινίς

Διαγόρας

0-3

Εφήβων

2ος

Κυρ,1/12

19:30

Ιαλυσού

Τελχινίς

Ήλιος

3-0

Ανδρών

1ος

Κυρ,1/12

20:00

Κρεμαστής

Κλεάνθης

Ροδίων Άθλ.

0-3

 

Για την 1η αγωνιστική της  2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας στις γυναίκες,την Κυριακή 1η Δεκεμβρίου στη 1μμ:

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Φοίνικας Σύρου

3  -  0 σετ

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Πρωτάθλημα Εφήβων

Κρεμαστή, Σάββατο 30 Νοεμβρίου

ΑΕΣ Κλεάνθης – ΡΣΦΠ Τελχινίς 1-3 σετ σε 89΄(19-25 σε 22΄, 19-25 σε 23΄, 25-23 σε 25΄και 10-25 σε 19΄)

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι   Σάκης Κυπριώτης και Σάββας Πάττας.

Κλεάνθης: (Παπακωνσταντίνου Λοίζος): Σαρικάς Δ., Γιακουμάρος Γ., Μπακάλης Γ., Κώτης Δ., Λαός Ι., Καρτσωνάκης Δ., Λολάκης Εμ.

Τελχινίς (Τσιντομηνάς Νίκος, Τσιμισίρης Μιχάλης): Πρεσβύρης Σ., Ορμενάϊ Γκ., Αράπης Φρ., Χειμωνέττος Κ., Χατζηγεωργίου Γ., Σαρικάς Ι., Σίμου Ντ., Διακομιχάλης Ν., Πανταζής Στ., Κεσίδης Κ., Χαριστής Στ. (λίμπερο)

 

Ιαλυσός, Κυριακή 1η Δεκεμβρίου

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΣ Ήλιος 3-0 σετ σε 60΄ (25-21 σε 20΄, 25-17 σε 20΄και 25-19 σε 20′) Διαιτητές: Σάββας Πάττας, Κώστας Τζάνος

Τελχινίς: (Τσιντομηνάς Νίκος, Τσιμισίρης Μιχάλης): Ορμενάϊ Γκ. Αράπης Φρ., Σίμου Στ., Χειμωνέττος Κ., Χατζηγεωργίου Γ., Σαρίκας Ι., Διακομιχάλης Ν., Πανταζής Στ. Κεσίδης Κ., Χειμωνέττος Ορφ., Χαριστής Στ.

Ήλιος: (Δοξάκης Δημήτρης) Βαβλάς Ν., Πιλατέρης Π., Σαπνάρας Ν., Βούλκα Σ., Δήμας Χρ., Κυρίστης Κ, Τρομπούκης Σ.

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Ρόδος, γήπεδο Διαγόρα, Κυριακή 1η Δεκεμβρίου

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΓΣ Διαγόρας 0-3 σετ σε 71΄ (24-26 σε 29΄, 14-25 σε 20΄και 17-25 σε 22΄)

Διαιτητές: Θ. Κυπριώτης, Στ. Γκέκας

Τελχινίς: (Τσιντομηνάς Νίκος, Τσιμισίρης Μιχάλης) Λορέντζου Κ., Χουσείν Ντ, Κώτη Αγγ., Παρασκευά Β., Αγγελή Αγγ., Κυπριώτη Αικ., Κωνσταντάκη Ελ., Λεσιώβα Γ., Μαθιουδάκη Μ., Μαθιουδάκη Χρ., Αντωνιάδη Χρ.

Διαγόρας: (Πάνος Δικαστόπουλος) Ταμβακά Μ., Φρατζέσκου Μ, Χανιωτάκη Αικ, ΧατζηδιάκουΜ., Τσακίρη Μ., Καραγιάννη Μ., Δικαστοπούλου Ν., Γιαλλουράκη Αικ, Τοτόνη Α, Καρυδάκη Α.

 

Κύπελλο Ελλάδας

Ρόδος, Κυριακή 1η Δεκεμβρίου

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Φοίνικας Σύρου 3-0 σετ σε 79΄ (25-16 σε 32΄, 25-20 σε 27΄και 25-14 σε 20′)    (περισσότερα)

 

Advertisements

Πρόγραμμα και αποτελέσματα αγώνων (23-25/11)

21 Νοεμβρίου 2013 στο 00:34 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αποτελέσματα, ανακοινωση, βόλεϊ | Σχολιάστε

ΠΡΟΣΟΧΗ: Λόγω της χθεσινής θεομηνίας και την ενδεχόμενη συνέχιση των δυσμενών καιρικών συνθηκών η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκάνησου αποφάσισε την  αναβολή όλων των προγραμματισμένων αγώνων για τις επόμενες ημέρες

Μετά από σχετικό αίτημα των ενδιαφερόμενων σωματείων η επιτροπή πρωταθλήματος τροποποίησε τις ώρες έναρξης  των δύο αγώνων που ήταν προγραμματισμένα για το Σάββατο (23/11) στο κλειστό Κρεμαστής.

Το νέο πρόγραμμα των αγώνων είναι : 

Κατηγ.

Γύρ.

Ημερ.

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

Εφήβων

2ος

Σαβ, 23/11

18:30

Κρεμαστής

Κλεάνθης

Τελχινίς

 

Νεανίδων

1ος

Σαβ, 23/11

16:30

Κρεμαστής

Κλεάνθης

Τελχινίς

 

Ανδρών

1ος

Σαβ, 23/11

19:00

Ροδιών Παιδ.

Ροδίων Άθλ.

Διαγόρας

 

Νεανίδων

1ος

Κυρ, 24/11

18:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Διαγόρας

 

Εφήβων

2ος

Κυρ, 24/11

19:30

Διαγόρα

Διαγόρας

Ήλιος

 

Ανδρών

1ος

Δευ, 25/11

20:00

Ιαλυσού

Τελχινίς

Ήλιος

 

2 στα 2 οι έφηβοι

17 Νοεμβρίου 2013 στο 02:17 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, έφηβοι, αποτελέσματα | Σχολιάστε

Σε ένα μέτριο ποιοτικά αγώνα που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο κλειστό της Ιαλυσού οι έφηβοι της Τελχινίδας επικράτησαν με 3-1 σετ του Ήλιου.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των αντιπάλων τους και προηγήθηκαν από νωρίς στο 1ο σετ το οποίο και κατέκτησαν με 25-20.

Οι μικροί της Τελχινίδας αντέδρασαν και με όπλα το δύσκολο σερβίς και την αποτελεσματική επίθεση πήραν άνετα το επόμενο σετ με 10-25.

Στο 3ο και στο 4ο σετ πάλι πρωταγωνιστές ήταν οι αθλητές της Τελχινίδας οι οποίοι τελικά δε δυσκολεύτηκαν να δώσουν τη νίκη στην ομάδα τους.

ΑΣ Ήλιος – ΡΣΦΠ Τελχινίς 1-3 σετ (25-20 σε 18΄, 10-25 σε 16΄, 18-25 σε 16΄και 13-25 σε 18΄)

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Βαβλάς, Πιλατέρης, Καποάρας, Βούλκα, Δήμας, Κυρίτσης, Τρομπούκης, Δανελλάκης και Μερτσάρης

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γκέντσι Ορμενάι, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Ντάνιελ Σίμου, Κώστας Χειμωνέττος, Γιάννης Σαρικάς, Φραντζής Αράπης, Σωκράτης Πρεσβύρης, Νίκος Διακομιχάλης, και Στέλιος Χαριστής (λίμπερο)

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σάββας Πάττας και Νίκος Χατζησταυρίδης.

Πρόγραμμα και αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ

14 Νοεμβρίου 2013 στο 01:40 | Αναρτήθηκε στις Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της επιτροπής πρωταθλήματος θα γίνουν τα παρακάτω παιχνίδια: 

Κατηγορία

Αγων

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

 

Εφήβων

Σαβ, 16 Νοε

16:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Τελχινίς

1-3

Ανδρών

Σαβ, 16 Νοε

18:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Κλεάνθης

2-3

Νεανίδων

Κυρ, 17 Νοε

17:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Κλεάνθης

3-0

Ανδρών

Κυρ, 17 Νοε

18:00

Ιαλυσού

Ήλιος

Ροδίων Άθλησις

3-0

Εφήβων

Κυρ, 17 Νοε

19:00

Κρεμαστής

Κλεάνθης

Διαγόρας

2-3

 

Ήττα για τους άνδρες, νίκησαν οι έφηβοι

11 Νοεμβρίου 2013 στο 20:07 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, άνδρες, έφηβοι, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Ήττα από το Ροδίων οι άνδρες

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη Β΄ Εθνική Κατηγορία η ανδρική ομάδα της Τελχινίδας. Στο Σαββατιάτικο ματς που άνοιξε την αυλαία στο όμιλο Δωδεκανήσου η νεανική ομάδα του ΡΣΦΠ Τελχινίς (μέσος όρος ηλικίας της εξάδας κάτω από 23 έτη) δυσκόλεψε την έμπειρη και φιλόδοξη ομάδα του Ροδίων Άθλησις.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στις λεπτομέρειες να πάρουν τα δύο πρώτα σετ και να βρεθούν πολύ κοντά στο να κατακτήσουν και το τρίτο. Όμως η καλή άμυνα και το αποτελεσματικό μπλοκ της Τελχινίδας της έδωσε το σετ και μαζί νέο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Στο τέταρτο σετ το Ροδίων Άθλησις ξέφυγε από την αρχή στο σκορ και πήρε τον αγώνα με 3-1 σετ.

Οι πολλοί φίλοι του βόλεϊ που γέμισαν την κερκίδα του κλειστού στο Ροδίων Παιδεία, χάρηκαν έναν αγώνα υψηλού επιπέδου με πολλές συναρπαστικές φάσεις και από τις δύο ομάδες.

Αναλυτικά:

Ροδίων Άθλησις – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-1 σετ (25 – 23 σε 22′,25 – 22 σε 30′, 24 – 26 σε 27′, 25 – 18 σε 22′).

Ροδίων Αθλησις: (Νίκος Μακρής) Νίκος Μακρής, Δημήτρης Κοτίτσας, Γιάννης Σκορδούλης, Γιάννης Άμαλος, Διονύσης Σκαρμούτσος, Χρήστος Μοσχούς, Ντάνιελ Γκένοφ, Γιώργος Καλαιτζής, Βασίλης Μπαρδής, Μανώλης Κοκολάκης και Κυριάκος Μαυράκης (λίμπερο)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γκέντσι Ορμενάι, Στέλιος Δροσάκης, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Μιχάλης Τσιμισίρης, Δημήτρης Γιώτης, Ντάνιελ Σίμου, Κώστας Χειμωνέττος, Γιάννης Σαρικάς, Στέλιος Χαριστής, Κώστας Κεσίδης, Ρωσσέτος Σταυλάς και Μιαόυλης Χειμωνέττος (λίμπερο)

Πολύ καλή η διαιτησία των Λάκη Λαζαράκη, Σωτήρη Σταματίου και Μαίρης Παπαδούλη.

 

Στο άλλο ματς της αγωνιστικής ο Κλεάνθης δε δυσκολεύτηκε απέναντι στον Ήλιο Ιαλυσού και κέρδισε με 3-0 σετ (25-10 σε 20’, 25-12 σε17’ και 25-13-13 σε 20’.

Κλεάνθης: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Γιακούμαρος, Λολάκης, Παπακωνσταντίνου, Μάνης, Βολοτσάκας, Κώτης, Πότσου, Σταυριανός και Τριχιάς.

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Βαβλάς, Πιλατέρης, Σαπνάρας, Βούλκα και Δήμας.

Διαιτητές ήταν οι Σάκης Κυπριώτης, Σάββας  Πάττας και Κώστας Τζάνος

 

Δύσκολα οι έφηβοι τον Διαγόρα

Πολύ καλό αγώνα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλοι του βόλεϊ και την στην Τέντα όπου για την κατηγορία των εφήβων η Τελχινίδα επικράτησε του Διαγόρα στην Τέντα με 1-3 σετ.

ΓΣ Διαγόρας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 1-3 σετ (21-125 σε 30΄, 23-25 σε 27΄, 25-22 σε 27΄και 06-25 σε 25΄)

ΓΣ Διαγόρας: (Κώστας Καρπαθάκης) Μιχάλης Ζουρούδης, Βασίλης Γκλάρας, Βασίλης Αλεξίου, Μιχάλης Γεράκης, Γιάννης Δικαστόπουλος, Αλέξανδρος Παπαστάος, Ριχάρδος Μπόλινγκ και Γιώργος Δεληγιώργης.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γκέντσι Ορμενάι, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Ντάνιελ Σίμου, Κώστας Χειμωνέττος, Γιάννης Σαρικάς, Φραντζής Αράπης, Κώστας Κεσίδης, και Στέλιος Χαριστής (λίμπερο)

Πολύ καλή η διαιτησία του Νίκου Χατζησταυρίδη και του Σταύρου Γκέκα.

 

Για το πρωτάθλημα των εφήβων ο Κλεάνθης νίκησε στην Κρεμαστή τον Ήλιο με 3-0 σετ (25- 16 σε 27’, 25-19 σε 20’ και 25-20 σε 20’).

Κλεάνθης: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Γιακουμάρος, Λολάκης, Καρτσωνάκης, Τάκκος, Λαός και Κώτης

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Βαβλάς, Πιλατέρης, Σαπνάρας, Βούλκα, Δήμας, Κυρίτσης και Τρομπούκης

Διαιτητές ήταν οι Σωτήρης Σταματίου, Κώστας Τζάνος.

Πρόγραμμα αγώνων βόλεϊ και αποτελέσματα (9 & 10 Νοεμβρίου)

06 Νοεμβρίου 2013 στο 20:55 | Αναρτήθηκε στις Προγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, άνδρες, έφηβοι, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της επιτροπής πρωταθλήματος θα γίνουν τα παρακάτω παιχνίδια: 

 

Κατηγορία

Γύρος

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Εφήβων

2ος

Σαβ, 9 Νοε

17:00

Κρεμαστής

Κλεάνθης

 

Ήλιος       3-0

Ανδρών

1ος

Σαβ, 9 Νοε

20:00

Ροδιών Παιδεία

Ροδίων Άθλησις

 

Τελχινίς   3-1

Ανδρών

1ος

Κυρ, 10 Νοε

17:00

Κρεμαστής

Κλεάνθης

 

Ήλιος

Εφήβων

2ος

Κυρ, 10 Νοε

18:00

Διαγόρα

Διαγόρας

 

Τελχινίς

 

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: