Αρχικές λίστες 3ου Πανδωδεκανησιακού τουρνουά μπιτς βόλεϊ

30 Αυγούστου 2013 στο 11:28 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

πηγή: www.12volley.gr

Τα προκριματικά για άνδρες και γυναίκες για το 3ο Πανδωδεκανησιακό τουρνουά μπιτς βόλεϊ θα διεξαχθούν την Παρασκευή 30 Αυγούστου.

Οι ομάδες των προκριματικών (ανδρών & γυναικών) θα πρέπει να παρουσιαστούν στην Τεχνική Σύσκεψη των προκριματικών την Παρασκευή στις 14:30 στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ στο Καρακόνερο.

Αρχική Λίστα Ανδρών:

 

Κυρίως Ταμπλό

     

1

Καρπαθάκης Κωνσταντίνος / Μακρής Νικόλαος

190

190

380

2

Γκένοφ Ντάνιελ / Ρουσέττος Σταυρός

190

140

330

3

Γιώτης Δημήτρης / Φλεβάρης Γιάννης

140

140

280

4

Κοτίτσας Δημήτριος / Μαυράκης Κυριάκος

140

140

280

5

Ορμενάι Γκέντσι / Χειμωνέττος Κωνσταντίνος

130

120

250

6

Δεληγιώργης Αλέξανδρος / Δεληγιώργης Γιώργος

100

100

200

7

Γιακουμάρος Γιώργος / Χαριστής Στέλιος

90

90

180

8

Γαμβρέλης Παναγιώτης / Χατζηνικολάου Δημήτρης (WC)

0

70

70

 

Προκριματικά (για 4 θέσεις)

     

1

Δικαστόπουλος Γιάννης / Χατζηγεωργίου Γιώργος

110

50

160

2

Αλεξίου Βασίλης / Γεράκης Μιχάλης

50

110

160

3

Μεϊτανής Αντώνης / Παπαστάμος Αλέξανδρος

50

100

150

4

Βούλκα Σίλβιο / Γκλάρας Βασίλης

30

30

60

5

Χαρισίδης Στέλιος / Χατζημαρκος Αποστόλης

0

50

50

6

Αράπης Φραντζής / Μιχαηλίδης Θησέας

0

30

30

7

Διακομιχάλης Νίκος / Πρεσβύρης Σωκράτης

0

0

0

8

Δροσάκης Στέλιος / Καρύδας Ιωάννης

0

0

0

9

Σαρικάς Γιάννης / Χατζημανώλης Κρίστιαν

0

0

0

10

Σιμελιτίδης Γιώργος / Τζιώλας Σπυρίδων

0

0

0

 

Αρχική Λίστα Γυναικών:

 

Κυρίως Ταμπλό

     

1

Αμορανίτη Ελισάβετ / Δικαστοπούλου Νεφέλη

180

180

360

2

Ευαγγελίδου Παρασκευή / Ντμίτριεβα Ταμάρα

150

150

300

3

Αγγελική Αγγελή / Αμορανίτη Νικολέτα

150

150

300

4

Βομβύλα Μαρία / Σφυρίου Ειρήνη

180

80

260

 

Προκριματικά (για 4 θέσεις)

     

1

Μαθιουδάκη Μαρία / Τσαγγαράκη Λουΐζα

50

130

180

2

Κουκουγκέλη Νένα / Μαθιουδάκη Χρυσάνθη

50

100

150

3

Καρυδάκη Αντιγάνη / Χανιωτάκη Κατερίνα

30

70

100

4

Γιαλλουράκη Κατερίνα / Τοτόνι Αλεξάνδρα

0

0

0

5

Βασιλοπούλου Αντωνία / Δεληγιωργη Κατερίνα

0

0

0

6

Γκίκα Ανθή / Κουφομανώλη Ραφαηλία

0

0

0

7

Κώτη Αγγελίνα / Παρασκευά Βάλια

0

0

0

8

Καραμούζη Αγγελική / Τοτόνη Κατερίνα

0

0

0

Advertisements

Ατομική Βαθμολογία Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ

30 Αυγούστου 2013 στο 01:12 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, βαθμολογία, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

πηγή: www.12volley.gr

ΑΝΔΡΕΣ:

Ατομική Βαθμολογία αθλητών
Μπιτς Βόλεϊ
ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου 
Τουρνουά Τουρνουά
Ρόδος, 27-28/7 Ρόδος, 17-18/8
1ο τουρνουά 2013 2ο τουρνουά 2013
θ. Ονοματεπώνυμο Αθλητή Συν.Βαθμ. θ.  Βαθμοί θ.3 Βαθμοί4
1 Γκένοφ Ντάνιελ 190 2 90 1 100
Καρπαθάκης Κων/νος 190 1 100 2 90
Μακρής Νικόλαος 190 1 100 2 90
4 Γιώτης Δημήτρης 140 3 80 7 60
Κοτίτσας Δημήτρης 140 5 70 5 70
Μαυράκης Κυριάκος 140 5 70 5 70
Ρουσέττος Σταύρος 140 3 80 7 60
Φλεβάρης Γιάννης 140 3 80 7 60
9 Ορμενάι Λέντσι 130 3 80 9 50
10 Χειμωνέττος Κώστας 120 5 70 9 50
11 Γερακης Μιχαλης 110 7 60 9 50
Δικαστόπουλος Γιάννης 110 9 50 7 60
13 Δεληγιωργης Αλεξανδρος 100 7 60 13 40
Δεληγιωργης Γιωργος 100 9 50 9 50
Παπασταμος Αλεξανδρος 100 9 50 9 50
Τσακογιάννης Ιωάννης 100     1 100
17 Γιακουμάρος Γιώργος 90 9 50 13 40
Χαριστής Στέλιος 90 9 50 13 40
Χειμωνέττος Μιαούλης 90 2 90    
20 Βραχνάς Γιάννης 80     3 80
Γεράκης Στέργος 80 15 30 9 50
Ζορπής Χαράλαμπος 80     3 80
Παπαντωνίου Μανώλης 80 13 40 13 40
Παππούλης Κυριάκος 80     3 80
Χρυσοστόμου Γεώργιος 80     3 80
26 Ρούσσος Αλέξανδρος 70 5 70    
Χατζηνικολάου Αλκιβιάδης 70     5 70
Χατζηνικολάου Δημήτρης 70     5 70
29 Πότσου Νίκος 60 7 60    
Σαρικάς  Δημήτρης 60 7 60    
31 Αλεξίου Βασίλης 50 9 50    
Μεϊτανής Αντώνης 50     9 50
Σταυλάς Ρωσσέτος 50 9 50    
Χατζηγεωργίου Γιώργος 50     9 50
Χατζημάρκος Αποστόλης 50 9 50    
36 Κώτης Δημήτρης 40 13 40    
Πάντσος Αλέξανδρος 40 13 40    
Φράνκε Σταύρος 40 13 40    
39 Βούλκα Σίλβιο 30     15 30
Γκλάρας Βασίλης 30     15 30
Διακονικολάου 30 15 30    
Ζιάκης Περικλής 30     15 30
Μιχαηλίδης Θησέας 30     15 30
Μιχαλάντος Νικόλαος 30     15 30
Μπαλής Παναγιώτης 30     15 30
Πανιέρας Παναγιώτης 30     15 30
Παπαδόπουλος Ανδρέας 30     15 30
48        

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

Ατομική Βαθμολογία αθλητριών
Μπιτς Βόλεϊ
ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου 
Τουρνουά Τουρνουά
Ρόδος, 27-28/7 Ρόδος, 17-18/8
1ο τουρνουά 2013 2ο τουρνουά 2013
θ. Ονοματεπώνυμο Αθλήτριας Συν.Βαθμ. θ.  Βαθμοί θ. Βαθμοί2
1 Αμορανίτη Ελισάβετ 180 1 100 3 80
Βοβμύλα Μαρία 180 3 80 1 100
Δικαστοπούλου Νεφέλη 180 1 100 3 80
4 Αγγελή Αγγελική 150 3 80 5 70
Αμορανίτη Νικολέτα 150 5 70 3 80
Ευαγγελίδου Βούλα 150 3 80 5 70
Ντμιτρίεβα Ταμάρα 150 3 80 5 70
8 Τσαγκαράκη Λουΐζα 130 5 70 7 60
9 Γιαννέλη Ματίνα 120 5 70 9 50
Λορένζου Κων/να 120 7 60 7 60
Μπόνη Αγάθη 120 5 70 9 50
12 Μαθιουδάκη Χρυσάνθη 100 9 50 9 50
Χειμωνέττου Κατερίνα 100     1 100
Χουσειν Ντιλέκ 100 7 60 11 40
15 Ζεμπύλα Έρικα 90     2 90
Κωνσταντοπούλου Ζωή 90     2 90
Τζανουδάκη Κατερίνα 90 2 90    
Τζανουδάκη Μαρίνα 90 2 90    
19 Σφυρίου Ειρήνη 80     3 80
20 Χανιωτάκη  Κατερίνα 70     5 70
21 Κατερέλου Δανάη 60     7 60
Κωνσταντάκη Ελεάννα 60     7 60
Παπαμελετίου Σταματία 60 7 60    
Φραντζή Χαρούλα  60 7 60    
25 Ζωάννου Ελένη 50 9 50    
Καραμαρίτη Παναγιώτα 50 9 50    
Κουκουγκέλη Νένα 50 9 50    
Μαθιουδάκη Μαρία 50     9 50
29 Ντουμάνογλου Φεράχ 40     11 40
Ταμβακά Μαριέττα 40     11 40
Τσακίρη Μαρίνα 40     11 40
32 Καρυδάκη Αντιγόνη 30     13 30
Καρυδάκη Πελίνα 30     13 30
Κατσαρέλη Ελένη 30     13 30
Χατζηκωνσταντά Βασιλική 30     13 30
36        

3o Τουρνουά Μπιτς βόλεϊ Ανδρών – Γυναικών (Ρόδος, 31/8 & 1/9)

29 Αυγούστου 2013 στο 00:10 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, ανακοινωση, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Η Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου σε συνεργασία με την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου διοργανώνει στις 31 Αυγούστου και 1η Σεπτεμβρίου στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα το 3ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Ανδρών – Γυναικών. Υποστηρικτές του τουρνουά είναι ο ΣΥΔΠΕ Δωδεκανήσου, το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και η αθλητική ιστοσελίδα http://www.news12.gr (χορηγός επικοινωνίας).

Το τουρνουά πραγματοποιείται στο πλαίσιο του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος και είναι εγκεκριμένο από την Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης (ΕΟΠΕ).

Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές έως και την Πέμπτη 30 Αυγούστου. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή ηλεκτρονικά ή συμπληρώνοντας χειρόγραφα την ειδική φόρμα.

 

  • Διαβάστε την προκήρυξη του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Beach Volley Ανδρών-Γυναικών (κλικ εδώ)
  • ΠΡΟΣΟΧΗ: Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή των αθλητών και αθλητριών στα τουρνουά η εγγραφή τους στο μητρώο μπιτς βόλεϊ της ΕΟΠΕ (κλικ εδώ)

πηγή: www.12volley.gr

Βομβύλα / Χειμωνέττου και Τσακογιάννης / Γκένοφ οι νικητές

19 Αυγούστου 2013 στο 13:07 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

πηγή: www.12volley.gr

Η Μαρία Βομβύλα με την  Κατερίνα Χειμωνέττου και ο Ιωάννης Τσακογιάννης με τον  Ντάνιελ Γκένοφ ήταν οι νικητές σε γυναίκες και άνδρες αντίστοιχα του 2ου Πανδωδεκανησιακού Τουρνουά Μπιτς Βόλεϊ που διοργάνωσε με επιτυχία η Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου και η Περιφέρεια Ν. Αιγαίου.

Στο τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις μπιτς βόλεϊ του Αθλητικού Κέντρου Καλλιπάτειρα το Σαββατοκύριακο 17 και 18 Αυγούστου  14 ομάδες γυναικών και 18 ανδρών πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στους πολλούς θεατές που παρακολούθησαν τους αγώνες.

Στις γυναίκες η Μαρία Βομβύλα και η Κατερίνα Χειμωνέττου νίκησαν στον τελικό τις Έρικα Ζεμπύλα / Ζωή Κωνσταντοπούλου (Εθνική ομάδα Νέων Γυναικών Κύπρου) με 2-0 σετ (21-14, 21-18)

Στους άνδρες οι Ιωάννης Τσακογιάννης / Ντανιελ Γκένοφ επικράτησαν με 2-0  (21-15, 21-19) των Κώστα Καρπαθάκη, Νίκο Μακρή.

Άνδρες

 

Αποτελέσματα

1

Ι

Δεληγιώργης / Χειμωνέττος

vs

Γεράκης M / Παπαστάμος

2

0

21-13, 21-13

2

Ι

Ζορπής / Χρυσοστόμου

vs

Γεράκης Στ. / Μειτανής

2

0

21-8,21-13

3

Ι

Χατζηνικολάου / Χατζηνικολάου

vs

Ορμενάι  / Χατζηγεωργίου

2

1

15-21,21-11,15-12

4

Ι

Βραχνάς / Παππούλης

vs

Γκένοφ / Τσακογιάννης

0

2

13-21,16-21

5

ΙΙ

Καρπαθάκης / Μακρής

vs

Δεληγιώργης / Χειμωνέττος

2

0

21-3,21-15

6

ΙΙ

Δικαστόπουλος / Ρουσσέτος

vs

Ζορπής / Χρυσοστόμου

0

2

9-21,14-21

7

ΙΙ

Κοτίτσας / Μαυράκης

vs

Χατζηνικολάου / Χατζηνικολάου

0

2

14-21,14-21

8

ΙΙ

Γιώτης / Φλεβάρης

vs

Γκένοφ / Τσακογιάννης

0

2

13-21,13-21

9

9

Βραχνάς / Παππούλης

vs

Δεληγιώργης / Χειμωνέττος

2

0

21-6,21-18

10

9

Ορμενάι  / Χατζηγεωργίου

vs

Δικαστόπουλος / Ρουσσέτος

1

2

15-21,21-15,13-15

11

9

Γεράκης Στ. / Μειτανής

vs

Κοτίτσας / Μαυράκης

0

2

αα

12

9

Γεράκης M / Παπαστάμος

vs

Γιώτης / Φλεβάρης

0

2

11-21,10-21

13

ΙΙΙ

Καρπαθάκης / Μακρής

vs

Ζορπής / Χρυσοστόμου

2

0

21-12,28-26

14

ΙΙΙ

Χατζηνικολάου / Χατζηνικολάου

vs

Γκένοφ / Τσακογιάννης

0

2

10-21,15-21

15

7

Βραχνάς / Παππούλης

vs

Δικαστόπουλος / Ρουσσέτος

2

0

21-8,21-10

16

7

Κοτίτσας / Μαυράκης

vs

Γιώτης / Φλεβάρης

2

0

21-18,21-23

17

5

Βραχνάς / Παππούλης

vs

Χατζηνικολάου / Χατζηνικολάου

2

1

18-21,25-23,19-17

18

5

Κοτίτσας / Μαυράκης

vs

Ζορπής / Χρυσοστόμου

0

2

αα

19

Ημ

Καρπαθάκης / Μακρής

vs

Βραχνάς / Παππούλης

2

0

21-18,21-17

20

Ημ

Γκένοφ / Τσακογιάννης

vs

Ζορπής / Χρυσοστόμου

2

0

21-13,21-19

21

Τελ

Καρπαθάκης / Μακρής

vs

Γκένοφ / Τσακογιάννης

0

2

15-21,19-21

 

 

 

Τελική Κατάταξη / Βαθμολογία

Βαθμοί Ομάδας

Βαθμοί Αθλητή

1

Γκένοφ / Τσακογιάννης

200

100

2

Καρπαθάκης / Μακρής

180

90

3

Βραχνάς / Παππούλης

160

80

3

Ζορπής / Χρυσοστόμου

160

80

5

Κοτίτσας / Μαυράκης

140

70

5

Χατζηνικολάου / Χατζηνικολάου

140

70

7

Δικαστόπουλος / Ρουσσέτος

120

60

7

Γιώτης / Φλεβάρης

120

60

9

Δεληγιώργης / Χειμωνέττος

100

50

9

Ορμενάι  / Χατζηγεωργίου

100

50

9

Γεράκης Στ. / Μειτανής

100

50

9

Γεράκης M / Παπαστάμος

100

50

13

Γιακουμάρος  / Χαριστής

80

40

13

Δεληγιώργης Αλ. / Παπαντωνίου

80

40

15

Μπαλής / Παπαδόπουλος

60

30

15

Βούλκα / Γκλάρας

60

30

17

Ζιάκης / Μιχαηλίδης

40

20

17

Μιχαλάντος / Πανιέρας

40

20

 

 

 

Γυναίκες

 

Αποτελέσματα

1

I

Αμορανιτη Ελ. / Δικαστοπουλου

vs

Κατερέλου / Κωνσταντάκη

2

0

21-4,21-10

2

I

Αμορανίτη Ν./ Σφυρίου

vs

Βομβύλα / Χειμωνέττου

2

1

19-21,21-16,15-8

3

I

Λορένζου / Τσαγγαράκη

vs

Ζεμπύλα / Κωνσταντοπούλου

0

2

11-21,8-21

4

I

Αγγελή / Χανιωτάκη

vs

Ευαγγελίδου / Ντμίτριεβα

0

2

17-21,18-21

5

II

Αμορανιτη Ελ. / Δικαστοπουλου

vs

Αμορανίτη Ν./ Σφυρίου

2

0

21-17,21-17

6

II

Ζεμπύλα / Κωνσταντοπούλου

vs

Ευαγγελίδου / Ντμίτριεβα

2

0

21-16,21-18

7

7

Κατερέλου / Κωνσταντάκη

vs

Βομβύλα / Χειμωνέττου

0

2

11-21,8-21

8

7

Λορένζου / Τσαγγαράκη

vs

Αγγελή / Χανιωτάκη

0

2

19-21,15-21

9

5

Βομβύλα / Χειμωνέττου

vs

Ευαγγελίδου / Ντμίτριεβα

2

0

21-10,21-14

10

5

Αγγελή / Χανιωτάκη

vs

Αμορανίτη Ν./ Σφυρίου

0

2

11-21,7-21

11

Ημ

Αμορανιτη Ελ. / Δικαστοπουλου

vs

Βομβύλα / Χειμωνέττου

1

2

21-13,11-21,8-15

12

Ημ

Ζεμπύλα / Κωνσταντοπούλου

vs

Αμορανίτη Ν./ Σφυρίου

2

1

19-21,21-19,15-10

13

Τελ

Βομβύλα / Χειμωνέττου

vs

Ζεμπύλα / Κωνσταντοπούλου

2

0

21-14,21-18

 

 

 

Τελική Κατάταξη / Βαθμολογία

Βαθμοί Ομάδας

Βαθμοί Αθλητή

1

Βομβύλα / Χειμωνέττου

200

100

2

Ζεμπύλα / Κωνσταντοπούλου

180

90

3

Αμορανιτη Ελ. / Δικαστοπουλου

160

80

3

Αμορανίτη Ν./ Σφυρίου

160

80

5

Ευαγγελίδου / Ντμίτριεβα

140

70

5

Αγγελή / Χανιωτάκη

140

70

7

Κατερέλου / Κωνσταντάκη

120

60

7

Λορένζου / Τσαγγαράκη

120

60

9

Γιαννέλη / Μπόνη

100

50

9

Μαθιουδάκη / Μαθιουδάκη

100

50

11

Χουσεΐν / Χατζηκωνσταντά

80

40

11

Ταμβακά / Τσακίρη

80

40

13

Κατσαρέλη / Ντουμάνογλου

60

30

13

Καρυδάκη / Καρυδάκη

60

30

2ο τουρνουά Ανδρών & Γυναικών: Συμμετοχές & Πρόγραμμα

16 Αυγούστου 2013 στο 17:04 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

πηγή: www.12volley.gr

Με τα προκριματικά ανδρών και γυναικών θα ξεκινήσει, το Σάββατο το πρωί, η αγωνιστική δράση στο 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Ανδρών & Γυναικών που διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου σε συνεργασία με την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου.

Οι μάχες στο φιλέ θα συνεχιστούν έως αργά το βράδυ του Σαββάτου με τους αγώνες της 1ης ημέρας του Κυρίως Ταμπλό ενώ πάρα πολλούς αγώνες περιλαμβάνει και το πρόγραμμα της Κυριακής με κορύφωση τους τελικούς Γυναικών και Ανδρών που έχουν προγραμματιστεί στις 8μμ.

Το τουρνουά που είναι το 2ο από τα 4 του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος που θα πραγματοποιηθούν στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα, υποστηρίζουν ο ΣΥΔΠΕ Δωδεκανήσου, το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και η αθλητική ιστοσελίδα http://www.news12.gr (χορηγός επικοινωνίας).

 

Στις γυναίκες δήλωσαν συμμετοχή 14 ομάδες απ’ τις οποίες 4 προκρίνονται απευθείας στο Κυρίως Ταμπλό ενώ για τις άλλες 4 θέσεις θα διεκδικήσουν οι υπόλοιπες 10 στα προκριματικά με το σύστημα του διπλού αποκλεισμού:

 

αα

Ομάδες Κυρίως Ταμπλό Γυναικών

Βαθμοί

 

1

1

Αμορανιτη Ελισαβετ / Δικαστοπουλου Νεφελη

200

1η  ομάδα βαθμολογίας

2

2

Ευαγγελίδου Παρασκευή / Ντμίτριεβα Ταμάρα

160

2η  ομάδα βαθμολογίας

3

wc

Αμορανίτη Νικολέτα / Σφυρίου Ειρήνη

70

wild card

4

wc

Ζεμπύλα Έρικα / Κωνσταντοπούλου Ζωή  (Κύπρος)

0

wild card

Ομάδες Προκριματικού τουρνουά

 

 

5

1

Γιαννέλη Ματίνα / Μπόνη Αγάθη

140

10 ομάδες για 4 θέσεις του Κυρίως Ταμπλό (Διπλός Αποκλεισμός)

6

2

Λορένζου Κωνσταντίνα / Τσαγγαράκη Λουΐζα

130

7

3

Αγγελή Αγγελική  / Χανιωτάκη  Κατερίνα

80

8

4

Βομβύλα Μαρία / Χειμωνέττου Κατερίνα

80

9

5

Χουσεΐν Ντελέκ / Χατζηκωνσταντά Βασιλική

60

10

6

Μαθιουδάκη Μαρία / Μαθιουδάκη Χρυσάνθη

50

11

7

Κατερέλου Δανάη / Κωνσταντάκη Ελεάννα

0

12

8

Ταμβακά Μαριέττα / Τσακίρη Μαρίνα

0

13

9

Καρυδάκη Αντιγόνη / Καρυδάκη Πελίνα

0

14

10

Κατσαρέλη Ελένη / Ντουμάνογλου Φεράχ

0

 

 

Στους άνδρες που δήλωσαν 18 ομάδες, τις  12 θέσεις του Κυρίως Ταμπλό θα συμπληρώσουν: 5 ομάδες από βαθμολογία, 3 ομάδες με Κάρτα Ελεύθερης Συμμετοχής (wild card) και 4 ομάδες από τα προκριματικά (σύστημα του διπλού αποκλεισμού):


 

 

αα

Ομάδες Κυρίως Ταμπλό Ανδρών

Βαθμοί

 

1

1

Καρπαθάκης Κωνσταντίνος  / Μακρής Νικόλαος

200

1η  ομάδα βαθμολογίας

2

2

Δημήτρης Γιώτης / Γιάννης Φλεβάρης

160

2η  ομάδα βαθμολογίας

3

3

Κοτίτσας Δημήτριος / Μαυράκης Κυριάκος

140

3η  ομάδα βαθμολογίας

4

4

Δικαστόπουλος Γιάννης / Ρουσσέτος Σταύρος

130

4η  ομάδα βαθμολογίας

5

5

Δεληγιώργης Γιώργος / Χειμωνέττος  Κωνσταντίνος

120

5η  ομάδα βαθμολογίας

6

wc

Βραχνάς Ιωάννης / Παππούλης Κυριάκος (Κως)

0

wild card

7

wc

Χατζηνικολάου Αλκιβιάδης/Χατζηνικολάου Δημήτρης (Κως)

0

wild card

8

wc

Ζορπής Χαράλαμπος / Χρυσοστόμου Γεώργιος (Κύπρος)

0

wild card

Ομάδες Προκριματικού τουρνουά

 

 

9

1

Γεράκης Μιχάλης / Παπαστάμος Αλέξανδρος

110

10 ομάδες για 4 θέσεις του Κυρίως Ταμπλό (Διπλός Αποκλεισμός)

10

2

Δεληγιώργης Αλέξανδρος / Παπαντωνίου  Μανώλης

100

11

3

Γιακουμάρος  Γιώργος / Χαριστής Στέλιος

100

12

4

Γκένοφ Ντάνιελ / Τσακογιάννης Ιωάννης

90

13

5

Λέντσι Ορμενάι  / Χατζηγεωργίου Γιώργος

80

14

6

Γεράκης Στέργος / Μειτανής Αντώνης

30

15

7

Βούλκα Σίλβιο / Γκλάρας Βασίλης

0

16

8

Ζιάκης Περικλής / Μιχαηλίδης Θησέας

0

17

9

Μπαλής Παναγιώτης / Παπαδόπουλος Ανδρέας

0

18

10

Μιχαλάντος Νικόλαος / Πανιέρας Παναγιώτης

0

 

 

Το πρόγραμμα του τουρνουά είναι:

 

Σάββατο, 17 Αυγούστου

09:00   Έλεγχος ομάδων προκριματικών Ανδρών – Τεχνική Σύσκεψη

09:30   Έναρξη αγώνων προκριματικών Ανδρών

10:30   Έλεγχος ομάδων προκριματικών Γυναικών – Τεχνική Σύσκεψη

11:00   Έναρξη αγώνων προκριματικών Γυναικών

 

15:00   Έλεγχος ομάδων Κυρίως Ταμπλό Ανδρών – Τεχνική Σύσκεψη

16:00   Έναρξη αγώνων ανδρών

17:00   Έλεγχος ομάδων Κυρίως Ταμπλό Γυναικών – Τεχνική Σύσκεψη

18:00   Έναρξη αγώνων Γυναικών

 

Κυριακή 18 Αυγούστου

11:00   Έναρξη αγώνων (2η ημέρα)

18:00   ημιτελικοί

20:00   τελικός Γυναικών

21:00   τελικός Ανδρών

            Απονομές

2o Τουρνουά Μπιτς βόλεϊ Ανδρών – Γυναικών (Ρόδος, 17-18/8)

13 Αυγούστου 2013 στο 17:33 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, ανακοινωση, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

πηγή: www.12volley.gr

Η Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου σε συνεργασία με την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου διοργανώνει στις 17 & 18 Αυγούστου στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα το 2ο τουρνουά μπιτς βόλεϊ Ανδρών – Γυναικών. Υποστηρικτές του τουρνουά είναι ο ΣΥΔΠΕ Δωδεκανήσου, το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και η αθλητική ιστοσελίδα http://www.news12.gr (χορηγός επικοινωνίας).

Το τουρνουά πραγματοποιείται στο πλαίσιο του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος και είναι εγκεκριμένο από την Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης (ΕΟΠΕ) και έχουν δηλώσει να αγωνισθούν ομάδες από την Κω αλλά και οι εθνικές ομάδες Νέων της Κύπρου που θα εκπροσωπήσουν τη Μεγαλόνησο στο Προολυμπιακό τουρνουά beach volley Νέων (Ρόδος, 24 & 25 Αυγούστου) στα πλαίσια της διαδικασίας πρόκρισης στην Ολυμπιάδα Νέων 2014.

Το Πανδωδεκανησιακό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ αποτελείται από τρία (3) Τουρνουά OPEN και ένα (1) ΤΕΛΙΚΟ Τουρνουά.  Στο 1ο τουρνουά που πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στις 27 & 28 Ιουλίου νικήτριες στις γυναίκες ήταν η Νεφέλη Διακστοπούλου και η Ελισάβετ Αμορανίτη ενώ το χρυσό στους άνδρες κατέκτησαν οι Νίκος Μακρής και Κώστας Καρπαθάκης.

Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές έως και την Πέμπτη 15 Αυγούστου. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή ηλεκτρονικά ή συμπληρώνοντας χειρόγραφα την ειδική φόρμα.

 

  • Διαβάστε την προκήρυξη του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Beach Volley Ανδρών-Γυναικών (κλικ εδώ)
  • ΠΡΟΣΟΧΗ: Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή των αθλητών και αθλητριών στα τουρνουά η εγγραφή τους στο μητρώο μπιτς βόλεϊ της ΕΟΠΕ (κλικ εδώ)

Η βαθμολογία των ομάδων σύμφωνα με την οποία θα γίνει και η αρχική κατάταξη στο τουρνουά είναι:

  Άνδρες Βαθμοί Ομάδας Βαθμοί Αθλητή
1 Μακρής / Καρπαθάκης 200 100
2 Γκένοφ / Χειμωνέττος Μ 180 90
3 Φλεβάρης / Γιώτης 160 80
3 Ρουσέττος / Ορμενάι 160 80
5 Μαυράκης / Κοτίτσας 140 70
5 Ρούσσος / Χειμωνέττος Κ 140 70
7 Σαρικάς / Πότσου 120 60
7 Γερακης / Δεληγιωργης Αλ 120 60
9 Γιακουμάρος  / Χαριστής 100 50
9 Δικαστόπουλος / Αλεξίου 100 50
9 Σταυλάς / Χατζημάρκος 100 50
9 Δεληγιώργης Γ / Παπασταμος 100 50
13 Παπαντωνίου Μανώλης / Πάντσος Αλέξανδρος 80 40
13 Φράνκε Σταύρος / Κώτης Δημήτρης 80 40
15 Διακονικολάου  / Γεράκης Στέργος 60 30

  Γυναίκες Βαθμοί Ομάδας Βαθμοί Αθλήτριας
1 Αμορανιτη Ελ. / Δικαστοπουλου 200 100
2 Τζανουδάκη Μ / Τζανουδάκη Κ 180 90
3 Βομβύλα / Αγγελή 160 80
3 Ευαγγελίδου / Ντμιτρίεβα 160 80
5 Τσαγγαράκη / Αμορανίτη Ν 140 70
5 Γιαννέλη / Μπόνη 140 70
7 Χουσειν / Λορένζου 120 60
7 Φραντζή / Παπαμελετίου 120 60
9 Καραμαρίτη / Ζωάννου 100 50
9 Κουκουγκέλη/ Μαθιουδάκη 100 50

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: