ΡΣΦΠ Τελχινίς – Κοπή Βασιλόπιτας, Κορακόνερο 25/2/2012

27 Φεβρουαρίου 2012 στο 23:22 | Αναρτήθηκε στις διάφορα | Σχολιάστε

Σε μια ζεστή τελετή που πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια της προπόνησης μπιτς βόλεϊ, το Σάββατο (25/2), τα τμήματα βόλεϊ και μπιτς βόλεϊ του ΡΣΦΠ Τελχινίς έκοψαν σε ‘στενό οικογενειακό κύκλο’ την Βασιλόπιτα για το 2012. Το φλουρί ‘έπεσε’ στο κομμάτι της Μαρίας Κουφομανώλη ενώ την εκδήλωση έκλεισε, η καθιερωμένη πια, ανταλλαγή δώρων μεταξύ των μελών του συλλόγου.

(click  εδώ για να δείτε όλες τις φωτογραφίες Κάμερα  από την εκδήλωση)

Advertisements

ΡΣΦΠ Τελχινίς – Μασκέ πάρτι (Quintal cafe bar, 24/2/2012)

27 Φεβρουαρίου 2012 στο 21:54 | Αναρτήθηκε στις διάφορα, party | Σχολιάστε

Δεν είχαν αγωνιστικές υποχρεώσεις το Σαββατοκύριακο οι αθλήτριες και οι αθλητές του ΡΣΦΠ Τελχινίς και πραγματοποίησαν την Παρασκευή το βράδυ, στη φιλόξενη ‘σάλα’ του Quintal cafe bar, το αποκριάτικο πάρτι τους. Χορός, τραγούδι και κέφι έως τις πρώτες πρωινές ώρες από τα μέλη του συλλόγου και τους φίλους τους σ’ ένα μασκέ πάρτι που θα μείνει αξέχαστο σ’ όλους.

(με click  εδώ θα δείτε όλες τις φωτογραφίες Κάμερα  από την εκδήλωση)

TE ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Τουρνουά Μίνι Βόλεϊ (19/2/2012)

21 Φεβρουαρίου 2012 στο 19:29 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, μίνι βόλεϊ | Σχολιάστε

(πηγή: www.12volley.gr)

20120218_vb_Telchinisl_040

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στο Βενετόκλειο το τουρνουά μίνι βόλεϊ που διοργάνωσε η Τοπική Επιτροπή Δωδεκανήσου.

Το τουρνουά απευθυνόταν σε αγόρια και κορίτσια που έχουν γεννηθεί από την 1.1.1999 έως τις 31.12.2001.

Δήλωσαν συμμετοχή και πήραν μέρος στους αγώνες τα σωματεία ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω, ΓΣ Διαγόρας, ΑΕΣ Κλεάνθης Παραδεισίου και ΡΣΦΠ Τελχινίς.

Συνολικά αγωνίστηκαν 40 μικροί αθλητές και αθλήτριες σε 7 ομάδες κοριτσιών και 4 αγοριών.

Αναλυτικά οι συμμετοχές, τα αποτελέσματα και η τελική κατάταξη των ομάδων είναι:

Αγόρια

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω  1: Κώστογλου Στέφανος, Αυγουλάς Κων/νος, Ζαμάγιας  Παντελής

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω  2: Χατζηνικολάου Δημήτρης, Γιαννόπουλος Χρήστος, Μωρές Δημήτρης

ΓΣ Διαγόρας: Δεληγιώργης Αλέξανδρος, Νικολαΐδης Νίκος, Πλατής Μπόλιγκ Μηνάς

ΡΣΦΠ Τελχινίς: Κυζάλας Γιάννης,  Αράπης Φραντζής, Κατσιφής Αριστείδης

 

Αποτελέσματα:

Τελχινίς – ΑΟ Αθλοπαιδιών 1   0-2 σετ   (13-21 , 5-21)

ΑΟ Αθλοπαιδιών 1 – Διαγόρας  2-0 σετ  (21-12 , 21-15 )

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)

Τελχινίς  – Διαγόρας  0-2 σετ (15-21 , 20-22 )

Τελικός

ΑΟ Αθλοπαιδιών 1 – ΑΟ Αθλοπαιδιών 2  1-2 σετ ( 20-22 ,21-19 13-15 )  

20120218_vb_Telchinisl_065

Τελική Κατάταξη:

1η θέση: ΑΟ Αθλοπαιδιών 2

2η θέση: ΑΟ Αθλοπαιδιών 1  

3η θέση: Διαγόρας

4η θέση: Τελχινίς

 

Κορίτσια

Διαγόρας 1: Έλληνα Ιωάννα, Δεληγιώργη Κατερίνα, Τσακίρη Βασούλα, Χατζηγεωργίου Ρόη

Διαγόρας 2: Χατζηγεωργίου Χαρά, Μαυρουδή Ηλέκτρα, Μουσάδη Δέσποινα, Φασουλάρη Ελένη, Πράντη Χρυσάνθη, Χατζηγεωργίου Σεβαστιανή

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω: Χατζηνικολάου Ευαγγελίνα, Πισσάρη Γιάννα, Κεφαλιανού Μαρία

Κλεάνθης: Χατζηβάσιλα Κυριακή, Γαβαλά Στυλιανή, Κάλφα Μαρία, Σπάρταλλη Παρασκευή, Κουκιά Δέσποινα, Χατζηβάσιλα Μαρία

Τελχινίς 1: Αμορανίτη Νικολέτα, Γεροσάββα Λόρεν, Κωνσταντάκη Ελεάννα

Τελχινίς 2: Κώτη Αντζελίνα, Παρασκευά Βάλια, Αντωνιάδου Χριστίνα

Τελχινίς 3: Κουφομανώλη Ραφαηλία, Καραμούζη Αγγελική, Ζέρβα Ελβίρα

 

Αποτελέσματα:

Διαγόρας 2 – Τελχινίς 3  0-2 σετ (11-21 , 7-21)

Τελχινίς 2  – Διαγόρας 1 2-0 σετ  (21-15 , 21-10 )

Κλεάνθης – ΑΟ Αθλοπαιδιών 0-2 σετ ( 15-21 , 8-21 )

Τελχινίς 1 (χωρίς αγώνα)

Ημιτελικοί:

Τελχινίς 1 – ΑΟ Αθλοπαιδιών  2-0 σετ ( 21-16 , 21-17 )

Τελχινίς 3 – Τελχινίς 2  0-2 σετ  ( 10-21 , 13-21)

 Τελικός:

Τελχινίς 1 – Τελχινίς 2  2-0 σετ  ( 22-20 ,21-09 )

20120218_vb_Telchinisl_071

Τελική Κατάταξη:

1η θέση: Τελχινίς 1

2η θέση: Τελχινίς 2

3η θέση: Τελχινίς 3

              ΑΟ Αθλοπαιδιών

5η θέση:  Διαγόρας 1

              Διαγόρας 2

              Κλεάνθης  

20120218_vb_Telchinisl_041     

TΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Αποτελέσματα βόλεϊ (18 & 19 Φεβρουαρίου)

20 Φεβρουαρίου 2012 στο 17:18 | Αναρτήθηκε στις παίδες, παγκορασίδες, παμπαίδες, άνδρες, αποτελέσματα, βόλεϊ, γυναίκες, κορασίδες | Σχολιάστε

Εννέα αγώνες βόλεϊ  και ένα τουρνουά μίνι βόλεϊ πραγματοποιήθηκαν το σαββατοκύριακο που μας πέρασε στα γήπεδα της Ρόδου.

Στους άνδρες ο ‘αναγεννημένος’ Κλεάνθης νίκησε στην Κρεμαστή τον ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω με 3-1 σετ ενώ ο πρωτοπόρος ΡΣΦΠ Τελχινίς έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την Τέντα νικώντας με 3-0 σετ το γηπεδούχο Διαγόρα.

Στις γυναίκες στο ντέρμπι της αγωνιστικής η Τελχινίδα νίκησε στο Βενετόκλειο  το μαχητικό Κλεάνθη με 3-1 σετ και αύξησε τη διαφορά του από το Ζέφυρο σε 9 βαθμούς (η Τελχινίδα έχει έναν αγώνα περισσότερο). Στο άλλο ματς ο Διαγόρας δε δυσκολεύτηκε και επικράτησε εύκολα του Ήλιου με 3-0 σετ.

Στις κορασίδες ο Κλεάνθης έμεινε αήττητος και απέναντι στην Κω (3-0 σετ) ενώ ο Διαγόρας νίκησε την Τελχινίδα με 3-1 σετ.

Στους παίδες  ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω κέρδισε τον Ήλιο με 3-0 και παμπαίδες του συλλόγου από την Κω τον Διαγόρα με 3-1 σετ.

Στο αγώνα που άνοιξε την αυλαία στις παγκορασίδες η Τελχινίδα νίκησε μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα με πολλές ωραίες φάσεις  στο tie brake τον ΑΟ Αθλοπαιδιών.

 

Αναλυτικά:

Άνδρες

ΑΕΣ Κλεάνθης – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω  3-1 σετ σε 101΄(25-19 σε 25΄, 25-19 σε 22΄, 25-27 σε 28΄και 25-20 σε 26΄)

Κλεάνθης (Μανώλης Χατζημανώλης) Νίκος Μακρής, Μ. Μουρατίδης, Βασίλης Μπαρδής, Χρήστος Μοσχούς, Γιάννης Άμαλος, Κυριάκος Μαυράκης, Δημήτρης Στεργενάκης, Αντώνης Σιμάτος και Άγγελος Νικόλας.

ΑΟ Αθλοπαιδιών (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Νίκος Σαρίκιζης, Γιάννης Τριανταφύλλου, Παναγιώτης Γαμβρέλης, Στέλιος Χατζηπαυλής, Κυριάκος Παππούλης, Αγ. Δράκος,  Δημήτρης Χατζηνικολάου, Μιχάλης Μωρές, Στέφανος Κώστογλου, Στέλιος Χριστοφοράκης και Γιάννης Βραχνάς.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάζαρος Λαζαράκης, Σταμάτης Σωτηρίου και Σάββας Πάττας

 

ΓΣ Διαγόρας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 66΄(23-25 σε 18΄, 17-25 σε 23΄και 22-25 σε 25΄)

Διαγόρας : (Αγάθη Μπόνη)  Αντώνης Μειτανής, Στέλιος Δροσάκης, Κωνσταντίνος Μπόνης,

Τάσος Κουλοχέρας, Χρήστος Κουλοχέρας, Γεώργιος Δεληγιώργης, Γιάννης Δικαστόπουλος,

Αλέξανδρος Παπαστάμος και Βασίλης  Αλεξίου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχάλης Τσιμισίρης, Γιάννης Καρύδας, Γιάννης Μακρής, Σταύρος Ρουσέττος, Γιάννης Λάλουσης, Ευθύμης Καλημεράκης, Κώστας Χειμωνέττος, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Ντάνιελ Γκένοφ, Ντάνιελ Σίμου, Γιάννης Φλεβάρης και Μιαούλης Χειμωνέττος (λιμπερο).

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Σάκης Κυπριώτης και Κώστας Τζάνος.

 

Γυναίκες

ΡΣΦΠ Τελχινίς –  ΑΕΣ Κλεάνθης  3-1 σετ σε 71΄(21-25 σε 20΄, 25-18 σε 20΄, 25-14 σε 19΄και 25-20 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Κέλυ Δαουτοπούλου, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Δήμητρα Αλαφάκη, Νικολέτα Αλαφάκη, Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Φαίη Μίχου, Αγλαΐα Σκορδά, Γιώτα Τρίκου, Παρί Σαρασουάτι – Δαλιάνι,  Στεφανία Αδαμάκη και Ελισάβετ Αμορανίτη (λίμπερο).

Κλεάνθης: (Μανώλης Χατζημανώλης) Δέσποινα Γκαδάκη, Κατερίνα Τζανουδάκη, Μαρία Μαθιουδάκη, Αντωνία Φλεβάρη, Εμμανουέλα Βολονάκη, Μαρίνα Τζανουδάκη, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Ζωή Χριστοδούλου, Αλίκη Σίμου και Χριστιάνα Παναγίδου

Διαιτητές ήταν ο Σωτήρης Σταματίου, Σάκης Κυπριώτης και Σταύρος Γκέκας.

 

ΓΣ Διαγόρας – ΑΣ  Ήλιος  3-0 σετ (25-08  σε 14΄, 25-07  σε 12΄ και  25-13  σε 18΄)

Διαγόρας: (Δικαστόπουλος Πάνος) Γιαννέλλη Σταματία,  Μπόνη Αγάθη,  Βαλσαμίδου Χριστίνα, Ζακίλα Φανή,Τσακίρη Μαρίνα, Gabruseva Gunta, Μαλλιάκα Ασημίνα,Τζανακάκη Κατερίνα, Δικαστοπούλου Νεφέλη, Χανιωτάκη Κατερίνα, Καραγιάννη Μαριάννα και Αρβανίτη Κων/να.

Ήλιος: (Δοξάκης Δημήτρης) Ράιου Ελίζαμπεθ, Σβύνου Τσαμπίκα,  Τζωρτζή Διαμάντω, Μαστρογιάννη Μαρία, Φύλλη Δεσποινα, Ράιου Ελευθερία, Θωμαίδου Μαρία, Θυριάκη Μαρία, Πουλλή Αγγ., Ισκά Παρασκευή.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Πάττας Σάββας, Τζάνος Κωνσταντίνος και Χατζησταυρίδης Νικόλαος.

 

Παίδων

ΑΣ Ήλιος – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 0-3 σε 49’ (11-25, 5-25, 16-25)

 Ήλιος (Δοξάκης Δημ.) Τουτουμτσές Χ., Βαβλάς Ν., Λέτσκα Ερ., Κόκας Π., ΜερτσάρηςΑρ., Μερτσάρης Αχ., Δήμας Κρ., Βούλκα Σ.

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Γαμβρέλλης Παναγιώτης, Τρούμπας Νίκος, Χατζηπαυλής Σταμάτης, Βραχνάς Γιάννης, Παππούλης Κυριάκος, Μωρές Μιχάλης.

 

Κορασίδες

ΓΣ Διαγόρας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-1 σετ σε 96΄(25-18 σε 22΄, 25-17 σε 22΄, 25-27 σε 27΄και 25-18 σε 25΄)

Διαγόρας: (Πάνος Δικαστόπουλος) Μαρίνα Τσακίρη, Μπίλιω Λαζοπούλου, Ασημίνα Μαλλιάκα,  Νεφέλη Δικαστοπούλου, Αμαλία Τσιτσιπά, Παρασκευή Παντελλίδη, Μαριάννα Καραγιάννη, Κατερίνα  Χανιωτάκη, Αντιγόνη Καρυδάκη και Καθολική Μαλλιάκα.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Ελισάβετ Αμορανίτη, Νένα Κουκουγκέλη, Στεφανία Αδαμάκη, Μαρία Χατζημιχαήλ, Αλεξάνδρα Πατσά, Μαρίκα Πατσά, Ελίνα Πιερή, Λουΐζα Τσαγκαράκη, Μαρίκα Πατσά, Ίρις Σεβδαλάκη, Δανάη Κατερέλου και Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Σάκης Κυπριώτης και Νίκος Χατζησταυρίδης.

 

ΑΕΣ Κλεάνθης – Α. Ο. Αθλοπαιδιών Κω 3-0 σε 59’ (25-16, 25-20, 25-10)

ΑΕΣ Κλεάνθης (Χατζημανώλης Εμ.) Βολονάκη Εμμ., Τζανουδάκη Αικ., Σίμου Μαρ., Χριστοδούλου Ζ., Θεοδωράκη Παρ., Ακάι Γκ., Μαθιουδάκη Μ., Σταματάκη Μ., Φλεβάρη Αν.

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μαραγκού Αικατερίνη, Χριστοφοράκη Κορίνα, Καβαδάκη Μιρέλλα, Νάτσιου Νίκη, Ανωγειανάκη Βίκυ, Δρεμπέλα Μαρία, Παπαβασιλείου Μαρία, Ντινώρη Αγγέλα, Γιαννοπούλου Ευγενία, Βλάχου Αναστασία, Μήλα Ευγενία.ΑΕΣ Κλεάνθης – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σάββας Πάττας και Σταύρος Γκέκας

 

Παμπαίδες

ΓΣ Διαγόρας – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω  1 –  3 σετ ( 17-25  σε 17΄,  23-25  σε 22΄, 25-21 σε 22΄ και 22-25 σε 30΄

Διαγόρας: (Δικαστόπουλος Πάνος)  Δικαστόπουλος Γιάννης , Παπαστάμος Αλέξανδρος , Δεληγιώργης Γεώργιος , Αλεξίου Βασίλης , Μπόλιγκ -Πλατής Ριχάρδος , Καζουλάκης Γεώργιος ,  Πάντσος Αλέξανδρος , Δεληγιώργης Αλέξανδρος , Νικολαίδης Νίκος  και Παπαδάκης Αχιλλέας .

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Γαμβρέλλης Παναγιώτης, Τρούμπας Νίκος, Χατζηπαυλής Σταμάτης, Χατζηνικολάου Δημήτρης, Κώστογλου Στέφανος, Μωρές Δημήτρης, Ζαμάγιας Παντελής, Δράκος Αριστοτέλης, Χατζηάμαλλος Στέλιος, Χριστοφοράκης Στέλιος, Γιαννόπουλος Χρήστος, Αυγουλλάς Κωνσταντίνος.

Διαιτητές ήταν οι Κυπριώτης Θεοδόσης  και Γιαννέλη Σταματία 

 

Παγκορασίδες

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-2 σετ σε 113΄(25-12 σε 27΄, 25-22 σε 25΄, 21-25 σε 20΄, 23-15 σε 26΄και 15-10 σε 15΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Νικολέτα Αμορανίτη, Αγγελίνα Κώτη, Λώρεν Γεροσάββα, Βάλια Παρασκευά, Ελεάννα Κωνσταντάκη, Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Δανάη Κατερέλου και Μαρίκα Πατσά.

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μαρία Δρεμπέλα, Μαρία Παπαβασιλείου, Αγγέλα Ντινώρη, Ευγενία Γιαννοπούλου, Αναστασία Βλάχου, Ευγενία Μήλα, Ευαγγελίνα Χατζηνικολάου, Γιάννα Πισσάρη και Μαρία Κεφαλιανού.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Κώστας Τζάνος και Ματίνα Γιαννέλη.

το βίντεο του αγώνα παγκορασίδων Τελχινίς–ΑΟ αθλοπαιδιών

Όλα τα αποτελέσματα

Άνδρες

Κλεάνθης – ΑΟ Αθλοπαιδιών 3-1 σετ σε 101΄(25-19 , 25-19, 25-27, 25-20)

Διαγόρας – Τελχινίς  0-3 σετ (23-25, 17-25, 22-25)

Γυναίκες

Τελχινίς – Κλεάνθης  3-1 σετ (21-25, 25-18, 25-14, 25-20)

Διαγόρας –  Ήλιος 3-0 σετ (25-08, 25-07, 25-13)

Παίδων

Ήλιος – ΑΟ Αθλοπαιδιών 0-3 σετ (11-25, 5-25, 16-25)

Κορασίδες

Διαγόρας – Τελχινίς 3-1 σετ (25-18, 25-17, 25-27, 25-18)

Κλεάνθης – ΑΟ Αθλοπαιδιών 3-0 σετ (25-16, 25-20, 25-10)

Παμπαίδες

Διαγόρας – ΑΟ Αθλοπαιδιών  1-3 σετ (17-25, 23-25, 25-21, 22-25)

Παγκορασίδες

Τελχινίς – ΑΟ Αθλοπαιδιών 3-2 (25-12, 25-22, 21-25, 23-25, 15-10)

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου – Ορισμοί αγώνων (18 & 19 Φεβ)

15 Φεβρουαρίου 2012 στο 15:49 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, αγώνες, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου θα διεξαχθούν οι αγώνες:

Κατηγορία

Ημερομηνία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Παμπαίδων

Σάβ,18 Φεβ

12:00

Βενετόκλειο

Διαγόρας

ΑΟ Αθλοπαιδιών

Παίδων

Σάβ,18 Φεβ

15:30

Ιαλυσού

Ήλιος

ΑΟ Αθλοπαιδιών

Κορασίδων

Σάβ,18 Φεβ

17:30

Διαγόρα

Διαγόρας

Τελχινίς

Κορασίδων

Σάβ,18 Φεβ

18:00

Κρεμαστής

Κλεάνθης

ΑΟ Αθλοπαιδιών

Ανδρών

Σάβ,18 Φεβ

20:00

Κρεμαστής

Κλεάνθης

ΑΟ Αθλοπαιδιών

Παγκορασίδων

Κυρ,19 Φεβ

12:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

ΑΟ Αθλοπαιδιών

mini volley

Κυρ,19 Φεβ

13:30

Βενετόκλειο

Τουρνουά

 

γεν.1999-2001

Γυναικών

Κυρ,19 Φεβ

17:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

Κλεάνθης

Γυναικών

Κυρ,19 Φεβ

18:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Ήλιος

Ανδρών

Κυρ,19 Φεβ

20:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Τελχινίς

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (11 & 12 Φεβ)

12 Φεβρουαρίου 2012 στο 13:35 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, άνδρες, αποτελέσματα, αγώνες, βόλεϊ, γυναίκες, κορασίδες | Σχολιάστε

Πέντε αναμετρήσεις βόλεϊ είχαμε αυτό το σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα που διοργανώνει η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου. Στις γυναίκες ο Ζέφυρος επικρατώντας στο ντέρμπι της αγωνιστικής του Διαγόρα με 3-1 σετ έμεινε μόνος στη 2η θέση ενώ ο πρωτοπόρος ΡΣΦΠ Τελχινίς συνέχισε την αήττητη πορεία του νικώντας εκτός έδρας τον Ήλιο με 3-0 σετ.

Στην κατηγορία των ανδρών και τα δύο ματς που έγιναν κρίθηκαν στο 5ο σετ. Ο τυπικά γηπεδούχος ΡΣΦΠ Τελχινίς νίκησε πολύ δύσκολα στην Κρεμαστή με 3-2 σετ τον Κλεάνθη ενώ με το ίδιο σκορ ο Διαγόρας επικράτησε του Ηλίου στην Ιαλυσό.

Για το πρωτάθλημα των Κορασίδων ο Διαγόρας νίκησε με 3-0 σετ τον Ήλιο.

Αναλυτικά:

Άνδρες

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣ Κλεάνθης 3-2 σετ σε 118΄(25-22 σε 28΄, 13-25 σε 20΄, 23-25 σε 27΄, 25-18 σε 26΄και 15-09 σε 17΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχάλης Τσιμισίρης, Γιάννης Καρύδας, Γιάννης Μακρής, Σταύρος Ρουσέττος, Γιάννης Λάλουσης, Ευθύμης Καλημεράκης, Κώστας Χειμωνέττος, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Ντάνιελ Γκένοφ, Γιάννης Φλεβάρης και Μιαούλης Χειμωνέττος (λιμπερο).

Κλεάνθης (Μανώλης Χατζημανώλης) Νίκος Μακρής, Λευτέρης Ριζούλης, Βασίλης Μπαρδής, Χρήστος Μοσχούς, Γιάννης Άμαλος, Κυριάκος Μαυράκης, Δημήτρης Στεργενάκης, Λευτέρης Λολάκης και Άγγελος Νικόλας.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Σταύρος Γκέκας και Ανθούλα Δόση.

Στιγμιότυπα από την αναμέτρηση Τελχινίς–Κλεάνθης στην Κρεμαστή

ΑΣ Ήλιος – ΓΣ Διαγόρας  2 -3 σετ  (20 -25 σε 22,΄  27-25  σε 25΄,  27-25  σε 30΄, 14-25 σε 20΄  και  07-15 σε 15΄)

Διαγόρας : (Αγάθη Μπόνη)  Αντώνης Μειτανής, Στέλιος Δροσάκης, Κωνσταντίνος Μπόνης,

Τάσος Κουλοχέρας, Χράστος Λουλοχέρας, Γεώργιος Δεληγιώργης, Γιάννης Δικαστόπουλος,

Αλέξανδρος Παπαστάμος, Α. Αυγερινός  και Βασίλης  Αλεξίου.

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης)   Νίκος Βαβλάς, Εράλντο Πέτσκα, Χρ. Δημας, Α.Νερτσάρης ,

Αυγ. Νερτσάρης, Πασκ. Τσίρκος, Πέτρος Κόκας, Μ.Μάτσης και Παρ. Λαός.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι  Σωτήρης Σταματίου, Σάκης Κυπριώτης και Σάββας Πάττας.

οι τελευταίοι πόντοι από το 1ο σετ του αγώνα Ανδρών Ήλιος – Διαγόρας

Γυναίκες

ΑΣ Ήλιος – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 52΄ (15-25 σε 22΄, 07-25 σε 17΄και 06-15 σε 13΄)

‘Ηλιος: (Δημήτρης Δοξάκης, Γιάννης Παπασταύρου) Δ. Τζωρτζή, Ελίζαμπεθ Ράιου, Τσαμπίκα Σβούνου, Δ. Φύλλη, Α. Πουλή, Μ. Κυριακή, Σ. Λέτσκα, , Χαρίκλεια Σούλη και Μ. Μαστρογιάννη.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Κέλυ Δαουτοπούλου, Γιώτα Τρίκου, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Παρί Σαρασουάτι, Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Αγλαΐα Σκορδά, Στεφανία Αδαμάκη, Ίρις Σεβδαλάκη και Αλεξάνδρα Πατσά (λίμπερο).

Διαιτητές ήταν οι Σωτήρης Σταματίου, Σάββας Πάττας και Σάκης Κυπριώτης.

 

ΣΣΑΔΑΝ Ζέφυρος – ΓΣ Διαγόρας 3-1 σετ

 

Κορασίδες

ΑΣ Ήλιος- ΓΣ Διαγόρας  0-3 σετ (11-25 σε 17΄, 15-25 σε 17΄και 16-25 σε 20΄)

 

Όλα τα αποτελέσματα

Άνδρες

Τελχινίς – Κλεάνθης 3-2 σετ (25-22, 13-25, 23-25, 25-18 και 15-09)

Ήλιος – Διαγόρας 2-3 σετ (20-25, 27-25, 27-25, 14-25 και 07 – 15)

Γυναίκες

Ήλιος – Τελχινίς 0-3 σετ (15-25, 07-25, 06-25)

Ζέφυρος – Διαγόρας  3-1 σετ

Κορασίδες

Ήλιος – Διαγόρας 0-3 σετ  (11-25, 15-25 και 16-25)

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: