Σφυρίου και Αρβανίτης το χρυσό στο μεικτό τουρνουά

11 Ιουνίου 2018 στο 23:21 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, μπιτς βόλεϊ, μικτό | Σχολιάστε

                                                                                                                  

Ένα συναρπαστικό τελικό απόλαυσαν όσοι βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις Μπιτς Βόλεϊ του Αθλητικού Κέντρου Καλλιπάτειρα, στο τουρνουά για μεικτές ομάδες που διοργάνωσε η Τ.Ε.Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου.

Ο Νικόλας Αρβανίτης και η Ειρήνη Σφυρίου παίζοντας εξαιρετικά κατάφεραν να κερδίσουν στις λεπτομέρειες τους εξίσου μαχητικούς Αλμπάν και Φαμπιόλα Τερζίου.

Μετά από ένα διήμερο γεμάτο συγκινήσεις και πολύ μπιτς βόλεϊ η Τ.Ε. Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου ευχαριστεί για την υποστήριξη τους τον ΔΟΠΑΡ, τις  εταιρίες  Blue Star Ferries, Electoinvest, κάβα Κυριακούλης και Ξυλοσοφία καθώς επίσης και το  Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Ρόδου και ανανεώνει το ραντεβού της  με τους φίλους του μπιτς βόλεϊ για τις 16& 17 Ιουνίου, στον επόμενο σταθμό του Πανδωδεκανησιακού πρωταθλήματος, το 1ο τουρνουά Ανδρών – Γυναικών.

Στο τουρνουά που αγωνίσθηκαν 13 ζευγάρια με το σύστημα του διπλού αποκλεισμού  σε συνολικά 23 ματς, η τελική κατάταξη και τα αποτελέσματα των αγώνων είναι:

 

Τελική Κατάταξη

1οι        Ειρήνη Σφυρίου  / Νίκος Αρβανίτης

2οι        Φαμπιόλα Τερζίου / Αλμπάν Τερζίου

3οι        Ειρήνη Γεράκη  / Μιχάλης Γεράκης

Ιωάννα Αθανασίου  / Στέλιος Χαριστής

5οι        Κατερίνα Χειμωνέττου  / Δημήτρης Μανώλης

Ελένη Γιακουμάκη  / Γιώργος Καζατζάκης

7οι        Ανθή Γκίκα  / Γιώργος Γκιζέττης

Κατερίνα Δεληγιώργη  / Σεβαστός Φιλίππου

9οι        Κέλυ Δαουτοπούλου  / Στάθης Μαθιουδάκης

Μαρία Ινγγλέση  / Πάνος Μπαλής

Μαριλιάνα Σούρδη  / Αντώνης Χατζηγεωργίου

Κόνη Κλαδίτη  / Θεόφιλος Zωίδης

13οι      Αναστασία Μαστοράκη  / Φώτης Ταραράς

Αποτελέσματα

Α΄ Γύρος

Ινγγλέση /Μπαλής-Δαουτοπούλου /Μαθιουδάκης  1-2 21-16,19-21,7-15

Χειμωνέττου /Μανώλης-Κλαδίτη /Zωίδης 2-0 21-17,21-05

Μαστοράκη /Ταραράς-Δεληγιώργη /Φιλίππου 0-2 8-21,11-21

Σούρδη /Χατζηγεωργίου-Γιακουμάκη /Καζατζάκης  0-2 15-21,13-21

Γεράκη /Γεράκης-Σφυρίου /Αρβανίτης 0-2 14-21,16-21

Β΄ Γύρος

Τερζίου/Τερζίου-Δαουτοπούλου /Μαθιουδάκης 2-0 21-16,21-14

Χειμωνέττου /Μανώλης-Δεληγιώργη /Φιλίππου 2-1 21-9,15-21,15-13

Γκίκα /Γκιζέττης-Γιακουμάκη /Καζατζάκης 1-2 12-21,21-16,12-15

Σφυρίου /Αρβανίτης-Αθανασίου /Χαριστής 2-0 21-9,21-12

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 13οι)

Κλαδίτη /Zωίδης-Μαστοράκη /Ταραράς 2-0  21-08,21-18

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 9οι)

Γεράκη /Γεράκης-Δαουτοπούλου /Μαθιουδάκης 2-0 21-08,21-19

Σούρδη /Χατζηγεωργίου-Δεληγιώργη /Φιλίππου 0-2 16-21,13-21

Κλαδίτη /Zωίδης-Γκίκα /Γκιζέττης 0-2 17-21,12-21

Ινγγλέση /Μπαλής-Αθανασίου /Χαριστής 0-2 16-21,14-21

Β΄ Γύρος (οι νικητές προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

Τερζίου/Τερζίου-Χειμωνέττου /Μανώλης 2-0 21-12,21-11

Γιακουμάκη /Καζατζάκης-Σφυρίου /Αρβανίτης 0-2 10-21,13-21

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 7οι)

Γεράκη /Γεράκης-Δεληγιώργη /Φιλίππου 2-0 21-12,21-17

Γκίκα /Γκιζέττης-Αθανασίου /Χαριστής 0-2 16-21,20-22

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 5οι)

Γεράκη /Γεράκης-Γιακουμάκη /Καζατζάκης 2-0 21-11,21-13

Αθανασίου /Χαριστής-Χειμωνέττου /Μανώλης 2-1  21-11,15-21,15-3

Ημιτελικοί

Τερζίου/Τερζίου-Γεράκη /Γεράκης 2-0 21-19,21-15 

Σφυρίου /Αρβανίτης-Αθανασίου /Χαριστής  2-0 21-09,21-16         

Τελικός (1η-2η θέση)

Τερζίου/Τερζίου – Σφυρίου /Αρβανίτης 0-2 20-22,19-21

Advertisements

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Προγραμματισμός Μπιτς βόλεϊ 2018

02 Ιουνίου 2018 στο 07:49 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, ΤΕ Δωδεκανήσου, ανακοινωση, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Η Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου με αφορμή το τέλος όλων των πρωταθλημάτων βόλεϊ  που διοργάνωσε εύχεται σε όλους τους αθλητές, αθλήτριες, προπονητές, διαιτητές και παράγοντες καλό καλοκαίρι.

Η δράση τώρα μεταφέρεται στην άμμο και στο μπιτς βόλεϊ.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τρία (3)  Πανδωδεκανησιακά τουρνουά Ανδρών- Γυναικών καθώς και ένα (1) Μεικτό. Ακόμη θα διεξαχθούν στο νησί της Κω, όπως κάθε χρόνο τα τελευταία 6 χρόνια, τα πρωταθλήματα  Regional στις κατηγορίες Κ17 και Κ19 σε αγόρια και κορίτσια με σκοπό την αναδείξη των πρωταθλητών Δωδεκανήσου που θα εκπροσωπήσουν την περιοχή μας στα Πανελλήνια  πρωταθλήματα.

Οι ημερομηνίες διεξαγωγής των παραπάνω τουρνουά είναι οι εξής: 

 

  • 9 & 10 Ιουνίου Μικτό τουρνουά (Αθλητικό κέντρο Καλλιπάτειρα)
  • 16 & 17 Ιουνίου 1ο τουρνουά Ανδρών-Γυναικών (Αθλητικό κέντρο Καλλιπάτειρα)
  • 7-8 Ιουλίου στο 2ο τουρνουά Ανδρών-Γυναικών (Αθλητικό κέντρο Καλλιπάτειρα)
  • 14-15 Ιουλίου τουρνουά  Regional Κ17-Κ19 αγοριών και κοριτσιών (Ναυτικός Όμιλος Κω)
  • 11& 12 Αυγούστου τα τελικά τουρνουά Ανδρών-Γυναικών (Αθλητικό κέντρο Καλλιπάτειρα)

 

Στο πλάι της Τ.Ε. σε αυτή την προσπάθεια και τους ευχαριστεί θερμά  για αυτό θα βρίσκονται:

η ναυτιλιακή εταιρία BLUE STAR FERRIES

το κατάστημα ηλεκτρολογικού υλικού ΗΛΕΚΤΡΟΙΝΒΕΣΤ

ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού και Αθλητισμού Ρόδου και

ο Δήμος Κω

 

Ευχόμαστε σε όλους ένα καλό καλοκαίρι και σας περιμένουμε στην άμμο να παίξουμε το άθλημα που τόσο αγαπάμε.

Πρωταθλήτρια και στις παγκορασίδες η Τελχινίδα! (photo & video)

30 Μαΐου 2018 στο 01:47 | Αναρτήθηκε στις παγκορασίδες, ΑΟ Αθλοπαιδιών, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, αποτελέσματα, απονομές, βόλεϊ, βαθμολογία | Σχολιάστε

 

Μετά τις γυναίκες, τις νεανίδες και τις κορασίδες ήρθαν και οι παγκορασίδες να επιβεβαιώσουν τη φετινή κυριαρχία της Τελχινίδας στο γυναικείο βόλεϊ στα Δωδεκάνησα.

Το ροδίτικο σωματείο, τη χρονιά που συμπληρώνει 10 χρόνια ζωής αφού ιδρύθηκε το καλοκαίρι του 2008, κατέκτησε και τους τέσσερις τίτλους στα γυναικεία πρωταθλήματα βόλεϊ που διοργάνωσε φέτος η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου.

Στον τελευταίο τους αγώνα οι πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου επικράτησαν του ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω με 3-0 σετ και με συγκομιδή 8 νίκες και 2 ήττες κατέκτησαν τη 1η θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς αφήνοντας στη 2η θέση τον Φοίνικα με 21 και στην 3η το Ροδίων Άθλησις με 17. 4ες τερμάτισαν οι παγκορασίδες Β΄ της Τελχινίδας (15β), στην 5η θέση ο Διαγόρας (14β) και στην 6η οι Αθθλοπαιδιές Κω.

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-0 σετ σε 69΄(25-15 σε 22΄, 25-15 σε 19΄και 25-11 σε 18΄)

Τελχινίς Α’ : (Νίκος Τσιντομηνάς) Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Μελίνα Τερζή, Άννα Καπετάν Γεωργίου, Μιχαέλα Βογιατζή, Δήμητρα Βαρτζιά, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Δέσποινα Μαστόρου, Σόνι Μπαλλίου, Φλώρα Τσαβαρή, Σοφία Μεταξά και Ελευθερία Τερζή.

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μηλίτσα Σουτζούμ, Αναστασία Βλαχοκώστα, Βασιλική Γιαννακού, Φραγκ. Χατζηπαυλή, Τριαντ. Διακογιώργη, Θάλεια Γεωργίου και Ηλέκτρα  Σακελλάρη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Λάκης Λαζαράκης και η Μαρίνα Παπαβασιλείου.

Στο άλλον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Βενετόκλειο οι μικρές της Τελχινίδας (παγκορασίδες Β΄) δυσκολεύτηκαν μόνο στο 1ο σετ και νίκησαν κι αυτές με 3-0 σετ την ομάδα της Κω.

ΡΣΦΠ Τελχινίς Β΄- ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-0 σετ σε 69΄(25-22 σε 32΄, 25-14 σε 17΄ και 25-12 σε 20΄)

Τελχινίς Β΄: (Κατερίνα Χειμωνέττου) Ειρήνη Κακλαμάνου, Ελένη Μαστόρου, Αλέξια Γκιάτα, Σταματίνα Γκιζέτη, Ραφαέλα Ζωγραφή, Χριστίνα Παρασκευά, Νοέμη Ντούσκου, Κριστιάνα Ζντράβα (λ), Νικολέτα Γκίκα, Κάλλια Θαρρενάκη, Σταυρούλα Καλιόζη και Σία Ζάγορα.

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μηλίτσα Σουτζούμ, Αναστασία Βλαχοκώστα, Βασιλική Γιαννακού, Φραγκ. Χατζηπαυλή, Τριαντ. Διακογιώργη, Θάλεια Γεωργίου και Ηλέκτρα  Σακελλάρη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν η Μαρία Ινγγλέση και ο Νίκος Χατζησταυρίδης.

 

Τελική Βαθμολογία Παγκορασίδων

 

Ομάδες

Αγ

Βαθμ

Nίκες

Ήττες

σετ +

σετ –

1

Τελχινίς

10

23

8

2

26

9

2

Φοίνικας

10

21

7

3

22

14

3

Ροδίων Αθλ.

10

17

6

4

23

19

4

Τελχινίς (Β)

10

15

5

5

18

19

5

Διαγόρας

10

14

4

6

18

20

6

Αθλ.Κω

10

0

0

10

2

30

 

Μετά το τέλος των δύο αγώνων στο Βενετόκλειο η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου έκανε τη απονομή του κυπέλλου στην πρωταθλήτρια Τελχινίδα και των μεταλλίων στις αθλήτριες των τριών πρώτων θέσεων της βαθμολογίας.

Τις απονομές έκαναν ο Διευθυντής του ΔΟΠΑΡ κ. Θεόδωρος Θεοδώρου, ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Αποστόλης Ναλμπάντης, ο πρόεδρος της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και πρόεδρος του ΡΣΦΠ Τελχινίς κ.Στάθης Μαθιουδάκης και ο αντιπρόεδρος της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου κ. Νίκος Κουκιάς.

Δείτε περισσότερες φωτογραφίες από τους δύο αγώνες και τις απονομές (Click)

Δείτε βίντεο από τις απονομές

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδ/σου: Πρόγραμμα αγώνων βόλεϊ (26 & 27 Μαΐου)

24 Μαΐου 2018 στο 16:10 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, παγκορασίδες, ΑΟ Αθλοπαιδιών, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, βόλεϊ | Σχολιάστε

Με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος της Τ.Ε  Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου θα διεξαχθούν οι αγώνες:

 

Ημερ/νία

Ώρα

Γήπεδο

Ομάδες

Παγκορασίδων

Σαβ, 26 Μαϊ

15:00

Διαγόρα

Διαγόρας

Αθλοπαιδ.Κωιών

Παγκορασίδων

Σαβ, 26 Μαϊ

18:00

Κρεμαστής

Φοίνικας

ΑΟ Αθλοπαιδιών

Παγκορασίδων

Κυρ, 27 Μαϊ

12:00

Ροδ.Παιδεία

Ροδ.Άθλησις

ΑΟ Αθλοπαιδιών

Παγκορασίδων

Κυρ, 27 Μαϊ

17:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς Β

ΑΟ Αθλοπαιδιών

Παγκορασίδων

Κυρ, 27 Μαϊ

19:00

Βενετόκλειο

Τελχινίς

ΑΟ Αθλοπαιδιών

 

Μετά το τέλος του αγώνα Τελχινίς – ΑΟ Αθλοπαιδιών θα ακολουθήσουν απονομές στις 3 πρώτες ομάδες του πρωταθλήματος.

 

Τελχινίς: Μια ανάσα από τον τίτλο οι παγκορασίδες Α’

22 Μαΐου 2018 στο 22:08 | Αναρτήθηκε στις Τελχινίς | Σχολιάστε

 

Ακόμα πιο κοντά στην κατάκτηση του φετινού τίτλου στις παγκορασίδες βρίσκεται η Τελχινίς Α΄ αφού μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος πέτυχε την 6η σερί νίκη της.

Στο ματς που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (20/5) στο Βενετόκλειο αντίπαλες ήταν οι δύο ομάδες παγκορασίδων της Τελχινίδας.

Οι ‘μικρές’ της Κατερίνας Χειμωνέττου (β’ ομάδα) δυσκόλεψαν αρκετά τους πρωτοπόρους αφού αν και έχασαν εύκολα το 1ο σετ με 14-21 ανέκαμψαν και πήραν το 2ο με 26-24.

Και στο επόμενο σετ οι ‘μικρές’ ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν 13-8. Στη συνέχεια η Τελχινίδα Α΄ κάλυψε τη διάφορα αλλά μετά το 21-21 βρέθηκε πάλι πίσω στο σκορ με 23-21.

Ίσως στο καθοριστικό σημείο του αγώνα η ‘εμπειρία’ νίκησε τον ‘ενθουσιασμό’ και οι ‘μεγάλες’ με ένα 4-0 πήραν το σετ και προηγήθηκαν με 2-1 σετ.

Στο  4ο σετ η Τελχινίδα Α’ ήταν καλύτερη και με 17-25 πήρε το σετ και τον αγώνα με 3-1 σετ.

 

ΡΣΦΠ Τελχινίς Β΄-ΡΣΦΠ Τελχινίς Α΄ 1-3 σετ σε 111΄(14-27 σε 27΄,26-24 σε 29΄,23-25 σε 28΄και 17-25 σε 27′)

Τελχινίς Β΄: (Κατερίνα Χειμωνέττου) Ειρήνη Κακλαμάνου, Ελένη Μαστόρου, Αλέξια Γκιάτα, Σταματίνα Γκιζέτη, Ραφαέλα Ζωγραφή, Χριστίνα Παρασκευά, Νοέμη Ντούσκου, Κριστιάνα Ζντράβα (λ), Νικολέτα Γκίκα, Κάλλια Θαρρενάκη, Σταυρούλα Καλιόζη και Σία Ζάγορα.

Τελχινίς Α’ : (Νίκος Τσιντομηνάς) Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Μελίνα Τερζή, Άννα Καπετάν Γεωργίου, Μιχαέλα Βογιατζή, Δήμητρα Βαρτζιά, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Δέσποινα Μαστόρου, Σόνι Μπαλλίου, Φλώρα Τσαβαρή και Ελευθερία Τερζή.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Παπαδόπουλος και η Μαρία Ινγγλέση.

 

Βαθμολογία

 

Ομάδες

Αγ

Βαθμ

Nίκες

Ήττες

σετ +

σετ –

1

Τελχινίς

9

20

7

2

23

9

2

Φοίνικας

9

18

6

3

19

11

3

Ροδίων Αθλ.

9

14

5

4

20

18

4

Τελχινίς (Β)

9

12

4

5

15

19

5

Διαγόρας

9

11

3

6

15

20

6

Αθλ.Κω

5

0

0

5

0

15

Στην ‘οικογένεια Τερζίου’ το χρυσό του mix4x4

18 Μαΐου 2018 στο 13:37 | Αναρτήθηκε στις 4x4, Τελχινίς, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, μπιτς βόλεϊ, μικτό | Σχολιάστε

Συναρπαστικές αναμετρήσεις με θεαματικές φάσεις είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν όσοι παρακολούθησαν το τουρνουά μεικτών ομάδων 4x4 που διοργάνωσε ο ΡΣΦΠ Τελχινίς.

Την 1η θέση κατέκτησε αήττητη η ‘οικογένεια Τερζίου’ που νίκησε στον τελικό την δυνατή ομάδα ‘CIEL’. O Αγκρόν Τερζίου άφησε την εξέδρα από όπου καμαρώνει τα τελευταία χρόνια τα ταλαντούχα παιδιά του και έγινε συμπαίκτης τους, οδηγώντας τα μάλιστα στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου για να αφιερώσουν όλοι μαζί τη νίκη τους, ανήμερα της Γιορτής της Μητέρας, στην μητέρα τους Αφερντίτα.

Στο επιτυχημένο τουρνουά, που έχει γίνει πια θεσμός στο τέλος κάθε αγωνιστικής περιόδου βόλεϊ, δήλωσαν συμμετοχή 8 ομάδες οι οποίες αγωνίστηκαν αρχικά σε δύο ομίλους των τεσσάρων ομάδων (όλοι με όλους). Οι δύο πρώτες βαθμολογικά ομάδες προκρίθηκαν απευθείας στην ημιτελική φάση και περίμεναν τους νικητές των χιαστί αγώνων (2οι με 3ους ομίλων) ενώ οι 4ες της βαθμολογίας του κάθε ομίλου έπαιξαν αγώνα κατάταξης για 7η και 8η θέση.

       
       

Τελική κατάταξη:  

1η θέσηοικογένεια Τερζίου’ (Αγκρόν Τερζίου, Αλμπάν Τερζίου, Φαμπιόλα Τερζίου και Αριέτα Τερζίου)

2ηCiel’ (Μαρία Ινγγλέση, Ελένη Γιακουμάκη, Πάνος Μπαλής και Γιώργος Καζαντζάκης)

3η ‘4Κ’ (Κέλυ Δαουτοπούλου, Μαρία Βρατσάλη, Γιώργος Γκιζέττης και Στάθης Μαθιουδάκης)

4η ‘Άτσαλοι’ (Ελένη Μαστόρου, Σταυρούλα Καλιόζη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Δημήτρης Καλιόζης και Ηλίας Ρέγκλης)

5η Τρελοκόριτσα’ (Χριστίνα Παρασκευά, Νοέμι Ντούσκου, Ραφαέλα Ζωγράφη και Σταματίνα Γκιζέττη)

6η ‘Αστραπές’ (Ντάιγια Γιοζεφίνα, Μελίνα Τερζή, Μιχαέλα Βογιατζή και Πάολα Σουσάρι)

7η ‘Ανώνυμοι’ (Κρίστη Μεταξά, Καλλιόπη Πόγκα, Γιάννης Ιωσήφ και Δημήτρης Μανώλης)

8η ‘Παιχταράδες’ (Βενετσιάνα Πανιέρα, Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα, Στέλιος Χαριστής και Μιχάλης Ανθης)

       
       
     
       

Προκριματική Φάση:

Α΄ όμιλος

Αποτελέσματα:

Άτσαλοι – 0-2 σετ (13-15,11-15)

Ciel – Παιχταράδες 2-0 (15-13,15-12)

Άτσαλοι – Ciel 0-2 (10-15,8-15)

– Παιχταράδες 2-1 (16-14,5-15,11-6)

Παιχταράδες – Άτσαλοι 1-2 (15-12,13-15,8-15)

Ciel – 4K 2-0 (15-8,15-12)

Κατάταξη:

1η θ: Ciel

2η θ: 4Κ

3η θ: Άτσαλοι

4η θ: Παιχταράδες

Β΄ όμιλος

Αποτελέσματα:

Αστραπές – Τρελοκόριτσα 1-2 σετ (15-11,14-16,6-11)

Ανώνυμοι – οικ.Τερζίου 1-2 (15-13,5-15,3-11)

Αστραπές – Ανώνυμοι 2-1 (16-14,12-15,11-7)

οικ.Τερζίου – Τρελοκόριτσα 2-0 (15-8,15-12)

Τρελοκόριτσα – Ανώνυμοι 2-0 (15-8,15-13)

οικ.Τερζίου – Αστραπές  2-0 (15-5,15-9)

Κατάταξη:

1η θ: οικ.Τερζίου

2η θ: Τρελοκόριτσα

3η θ: Αστραπές

4η θ: Ανώνυμοι

 

Προημιτελική Φάση:

(2Α-3Β) -Αστραπές 21-14

(2Β-3Α) Τρελοκόριτσα-Άτσαλοι 21-11

 

Ημιτελική Φάση:

Ciel-4Κ 21-15

οικ.Τερζίου-Άτσαλοι 21-12

 

Αγώνες Κατάταξης:

7η-8η θέση: Ανώνυμοι-Παιχταράδες 21-0αα

5η-6η θέση: Τρελοκόριτσα-Αστραπές 21-12

Μικρός Τελικός (3η-4η)

-Άτσαλοι 21-12

Τελικός (1η-2η)

 οικ.ΤερζίουCiel 2-0 (15-11,15-12)

Μικρός Τελικός (3η-4η)

-Άτσαλοι 21-12

Τελικός (1η-2η)

οικ.ΤερζίουCiel 2-0 (15-11,15-12)

Οι διοργανωτές ευχαριστούν τους χορηγούς του τουρνουά, ‘ΞΥΛΟΣΟΦΙΑ΄ – ξυλουργικές εργασίες, τα ζαχαροπλαστεία ‘ΣΤΑΝΗ’, το Gazi club και το EPAVLIS café και τους υποστηρικτές Κάβα ‘ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΗΣ’, νερά ‘ΜΥΛΟΣ’ και ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΚΗ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΑΕΒΕ.

Ευχαριστούν ακόμα τον ΔΟΠΑΡ και την ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου για την παραχώρηση των γηπέδων, την Ηρώ Μαργαρώνη και το Φώτη Καστρουνή που κάλυψαν φωτογραφικά τους αγώνες, τον Νεκτάριο Γεράκη που ‘έντυσε’ μουσικά τη διοργάνωση, τους φίλους του μπιτς βόλεϊ που γέμισαν την κερκίδα αλλά κυρίως ευχαριστούν τους μεγάλους πρωταγωνιστές του τουρνουά, που δεν είναι άλλοι από τις αθλήτριες και τους αθλητές που αγωνίστηκαν.

 

Κατά τη διάρκεια των αγώνων οι συμμετέχοντες και οι φίλαθλοι, ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα των διοργανωτών, συγκέντρωσαν τρόφιμα για το Κοινωνικό Παντοπωλείο Φανών το οποίο τα τελευταία χρόνια στηρίζει οικογένειες που έχουν ανάγκη σε όλη τη Ρόδο.

Η συγκέντρωση των τροφίμων (συσκευασμένα προϊόντα και είδη διατροφής μακράς διάρκειας) θα συνεχιστεί και τις επόμενες ημέρες και η Τελχινίδα καλεί τα μέλη και τους φίλους της να συμβάλουν στο έργο του Κοινωνικού Παντοπωλείου Φανών. Σημεία παράδοσης των τροφίμων είναι τα γήπεδα μπιτς βόλεϊ στο Κορακόνερο (Παρασκευή 19/5 6μμ-11μμ, Σάββατο 4:30μμ-7:00μμ, Δευτέρα 21/5 9μμ-11μμ) και στο κλειστό γήπεδο ‘Βενετόκλειο’ (Κυριακή 20/5 4μμ-6:30μμ).

 Δείτε φωτογραφίες από το τουρνουά

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: