Junior Regional 2108 (Κως, 14-15 Ιουλίου): 2 χρυσά, 1 αργυρό και 3 χάλκινα για Τελχινίδα

22 Ιουλίου 2018 στο 11:20 | Αναρτήθηκε στις παίδες, πανελλήνιο πρωτάθλημα, τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τελχινίς, Τουρνουά, έφηβοι, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, ανάπτυξη, κορασίδες, μπιτς βόλεϊ, νεανίδες, Regional | Σχολιάστε

Την καλή παράδοση σε ότι αφορά την συγκομιδή μεταλλίων στα Regional της Κω συνέχισαν και φέτος οι αθλήτριες και οι αθλητές της Τελχινίδας.

Κατέκτησαν 6 από τα 12 μετάλλια του επιτυχημένου τουρνουά που διοργάνωσαν 14 & 15 Ιουλίου η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου, ο ΔΟΠΑΒΣ Κω και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών στις φιλόξενες εγκαταστάσεις του Ναυτικού Ομίλου Κω.

Στην κατηγορία Κ19 (κάτω των 19 ετών) φετινές πρωταθλήτριες, χωρίς να χάσουν σετ, είναι η Φαμπιόλα Τερζίου με την Ιωάννα Αθανασίου. Για τη Φαμπιόλα είναι ο 4ος συνεχόμενος τίτλος στις νεάνιδες αφού τις 3 προηγούμενες χρονιές ήταν στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου με την Νικολέτα Αμορανίτη. Τρίτες στην κατηγορία (Κ19) ήταν Ανθή Γκίκα και η Κατερίνα Δεληγιώργη.

Στους έφηβους, ο Σεβαστός Φιλίππου και ο Αντώνης Χατζηγεωργίου πήραν την 1η θέση ενώ το χάλκινο κατέκτησαν οι ‘μικροί’ Δημήτρης Καλιόζης και Ηλίας Ρέγκλης. Να σημειωθεί ότι για τον Φιλλίπου ήταν το 2ο χρυσό στο Κ19 μετά την περσινή του επιτυχία με συμπαίκτη τον Αλμπάν Τερζίου.

Ο Σεβαστός Φιλίππου κατέκτησε και το αργυρό μετάλλιο στους παίδες (Κ17) με παρτενέρ τον κώο Στέφανο Σβουρένο ενώ 4οι κατατάχτηκαν οι Ηλίας Ρέγκλης / Δημήτρης Καλιόζης.

Στις κορασίδες (Κ17) η Αριέτα Τερζίου με την Πάολα Σουσάρι ήταν και φέτος 3ες ενώ άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις με την αγωνιστική τους παρουσία και τα ζευγάρια: Σταματίνα Γκιζέτη / Ραφαέλα Ζωγράφη (4η θέση), Ελένη Μαστόρου / Νοέμι Ντούσκου (9ες), Νικολέτα Γκίκα / Κάλια Θαρρενάκη (9ες) και Σταυρούλα Καλιόζη / Κριστιάνα Ζντράβα (13η θέση).

Η Φαμπιόλα Τερζίου με την Ιωάννα Αθανασίου και ο Σεβαστός Φιλίππου με τον Αντώνη Χατζηγεωργίου συνεχίζουν, με τις οδηγίες της Φαίης Μίχου, εντατικά τις προπονήσεις τους στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα αφού θα εκπροσωπήσουν τα Δωδεκάνησα στο Τελικό Τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων / Νεανίδων  που είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί στις Ράχες Φθιώτιδας από 3-5 Αυγούστου.

 

Συνολικά τα αποτελέσματα και οι τελικές κατατάξεις από φετινό πρωτάθλημα Juniors στην Κω είναι:

Κ19 Κορίτσια (8 ομάδες)

Τελική Κατάταξη

1 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ

2 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ

3 ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ

4 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ

5 ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε.

5 ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ

7 ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ

7 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Αποτελέσματα

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0(21-6,21-4)

ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε.-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 0-2(18-21,10-21)

ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0(21-10,21-4)

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ-ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ 2-0(21-15,21-10)

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-0(21-5,21-3)

ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε.-ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0(21-12,21-16)

ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ 2-1(17-21,21-10,15-10-)

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0(21-11,21-9)

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε. 2-0(21-14,21-15)

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-0 (21-10,21-12)

ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ0-2(17-21,15-21)

ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-1(17-21,21-6)

Ημιτελικοί

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ 2-0(21-8,21-10)

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-0(21-15,21-14)

(3,4) ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1(21-19,18-21,16-14-)

(1,2) ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ 2-0(21-12,21-16)

 

 

Κ19 Αγόρια (6 ομάδες)

Τελική Κατάταξη

 1 ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ

2 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ

3 ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ

4 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ

5 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ

5 ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ

Αποτελέσματα

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  1- 2    (18- 21,21-11,12-15)

ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΡΕΓΚΛΗΣ/ΚΑΛΙΟΖΗΣ  2-0 (21-13,21-3)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ/ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  0- 2 (14- 21,13- 21)

ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΡΕΓΚΛΗΣ/ΚΑΛΙΟΖΗΣ  1- 2 (21-14,18- 21,10-15)

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ 2-0 (21-17,21-15)

ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ  2-0 (21-14,21-6)

Ημιτελικοί

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ  2-0 (21-10,21-19)

ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ  2-0 (21-19,21-17)

(3,4) ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ 2-0 (21-0,21-0αα)

(1,2) ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ          1- 2 (10- 21,21-18,12-15)

 

 

Κ17 Κορίτσια (16 ομάδες)

Τελική Κατάταξη

 1 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ

2 ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ

3 ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ

4 ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ

5 ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ

5 ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ

5 ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ

5 ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ

9 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ

9 ΜΑΣΤΟΡΟΥ/ΝΤΟΥΣΚΟΥ

9 ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ

9 ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ

13 ΚΑΛΙΟΖΗ/ΖΝΤΡΑΒΑ

13 ΓΙΟΥΣΕΜΟΓΛΟΥ/ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ

13 ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ/ΘΥΜΝΙΟΥ

13 ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ/ΒΛΑΧΟΥ

Αποτελέσματα

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ 2-0 (21-13,21-8)

ΚΑΛΙΟΖΗ/ΖΝΤΡΑΒΑ-ΝΤΟΥΣΚΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ 0- 2 (18- 21,11- 21 )

ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ-ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ/ΘΥΜΝΙΟΥ 2-0 (21-14,21-9 )

ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ-ΓΚΙΚΑ Ν/ΘΑΡΕΝΑΚΗ 2-0 (21-11,21-4 )

ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΓΙΟΥΣΕΜΟΓΛΟΥ/ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ 2-0 (21-3,21- 2 )

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0 (21-9,21-8 )

ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ/ΒΛΑΧΟΥ 2-0 (21- 2,21-6                )

ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ-ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 2-1 (22- 24,21-10,15-4 )

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΝΤΟΥΣΚΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ 2-0 (21-12,21-13 )

ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ-ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1 (19- 21,21-15,15-7 )

ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ 2-0 (21-11,21-6 )

ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ 2-0 (21-5,21-18 )

ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ-ΚΑΛΙΟΖΗ/ΖΝΤΡΑΒΑ 2-0 (22- 20,21-10)

ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ/ΘΥΜΝΙΟΥ-ΓΚΙΚΑ Ν/ΘΑΡΕΝΑΚΗ 0- 2 (22- 24,17- 21 )

ΓΙΟΥΣΕΜΟΓΛΟΥ/ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 0- 2  (14- 21,16- 21 )

ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ/ΒΛΑΧΟΥ-ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ 0- 2 (11- 21,12- 21-)

ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ-ΓΚΙΚΑ Ν/ΘΑΡΕΝΑΚΗ  2-1  (21-18,18- 21,15-10 )

ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ-ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ 2-0  (21-16,21-5)

ΝΤΟΥΣΚΟΥ/ΜΑΣΤΟΡΟΥ-ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ  0- 2(10- 21,13- 21 )

ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ  2-0 (21-16,21-10 )

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ  2-0 (21-12,21-5     )

ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ  2-1 (19- 21,21-17,15-10     )

ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ 2-1 (21- 23,21-11,15-12 )

ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ-ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ  2-0 (21-8,21-10 )

Ημιτελικοί

ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ  2-0 (21-12,21-5)

ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ-ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ  2-0 (21-15,21-13 )

(3,4) ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ-ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ 0- 2 (19- 21,19- 21 )

(1,2) ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ-ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ  2-1 (12- 21,21-15,15-13 )

 

Κ17 Αγόρια (10 ομάδες)

Τελική Κατάταξη

1 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ

2 ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ

3 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ

4 ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ

5 ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ

5 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ

7 ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ/ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ

7 ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ

9 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ

9 ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ

Αποτελέσματα

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ-ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ  2-0 (21-18,21-12)

ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ  2-0 (21-9,21-5)

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ  2-0 (21-5, 21-9)

ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ/ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ-ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ  0- 2                (16-21, 11-21)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ  0- 2 (11-21, 14-21)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ  0- 2 (18-21,11-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ  2-0 (21-14, 21-9)

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ  0- 2 (13-21,7-21)

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ  2-1 (21-18, 14-21, 15-12)

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ 0- 2  (9-21, 14-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ/ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ  2-0  (21-18,21-14)

ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ0- 2 (5-21,3-21)

ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ  2-0 (21-17, 21-16)

ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ-ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ  2-0 (21-18, 21-18)

Ημιτελικοί

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ  2-1 (21-4, 21-23, 15-11)

ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ  2-0 (22-20, 21-12)

(3,4) ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ-ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ 0- 2 (20-22,17-21)

(1,2) ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ 2-1  (17-21, 21-6, 15-12)

 

Advertisements

Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα Μπιτς Βόλεϊ 2018: 2ο τουρνουά ανδρών (Κως 22 Ιουλίου)

17 Ιουλίου 2018 στο 23:11 | Αναρτήθηκε στις Δήλωση Συμμετοχής, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, άνδρες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

                                                                                                              

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου διοργανώνει την Κυριακή 22 Ιουλίου τουρνουά μπιτς βόλεϊ Ανδρών στην Κω.

Είναι το 2ο τουρνουά για την κατηγορία των ανδρών του  φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ και θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις μπιτς βόλεϊ του Ναυτικού Ομίλου Κω.

Οι ομάδες που επιθυμούν να αγωνιστούν στο τουρνουά θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα έως την Παρασκευή 20 Ιουλίου στις 2μμ.



Μπιτς βόλεϊ: Βγαίνουν οι πρωταθλητές junior το σαββατοκύριακο στην Κω

13 Ιουλίου 2018 στο 11:59 | Αναρτήθηκε στις ΤΕ Δωδεκανήσου, ανάπτυξη, μπιτς βόλεϊ, Regional | Σχολιάστε

 

Το διήμερο, 14-15 Ιουλίου, θα ανακηρυχτούν στην Κω οι πρωταθλητές μπιτς βόλεϊ Δωδεκανήσου στις αναπτυξιακές ηλικίες.

Τα τουρνουά Junior Regional 2108 για τις κατηγορίες Εφήβων  – Νεανίδων (Κ19) και Παίδων – Κορασίδων (Κ16) θα πραγματοποιηθούν και φέτος στο νησί του Ιπποκράτη, στα γήπεδα του Ναυτικού Ομίλου Κω, με οικοδεσπότη τον ΑΟ Αθλοπαιδιών.

Τα ζευγάρια αγοριών και κοριτσιών που θα κατακτήσουν την 1η θέση στις παραπάνω κατηγορίες θα εκπροσωπήσουν τα Δωδεκάνησα στα Τελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Junior 2018.

Συγκεκριμένα, οι πρωταθλήτριες ομάδες σε Παίδες και Κορασίδες θα βρεθούν στο Κυρίως Ταμπλό του Τελικού Τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach-Volley Juniors Κ17 που θα διεξαχθεί 27-29 Ιουλίου στην Κυανή Ακτή Πρέβεζας ενώ οι Έφηβοι και οι Νεανίδες θα ταξιδέψουν 3-5 Αυγούστου στις Ράχες Φθιώτιδας στο Τελικό Τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach-Volley Juniors Κ19.

Από τη Ρόδο θα ταξιδέψουν 14 ζευγάρια που μαζί με τις τοπικές ομάδες αγωνιστούν και να διεκδικήσουν το τίτλο του πρωταθλητή στις 4 κατηγορίες και διαιτητές από τον ΣΥΔΠΕ Δωδεκανήσου.

 

Η σημαντική αυτή διοργάνωση που την ευθύνη της έχουν η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω πραγματοποιείται με συνδιοργανωτή τον ΔΟΠΑΒΣ Κω και την υποστήριξη της ακτοπλοϊκής εταιρίας Blue Star Ferries.

Τα ζευγάρια που έχουν δηλώσει συμμετοχή είναι:

Κορίτσια:

(ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω) Ματσούρη/Μισίρη, Αϊβαλιώτη/Γέροντα, Διακογιώργη/Γιούσεμογλου, Γιαννάκου/Γεωργίου, Βλαχοκώστα/Θύμιου, Σουτζούμ/Στραβοπόδη, Θεοδωρέλου/Βλάχου, Χατζηνικολάου/Ματσούρη, Αθανασιάδη/Αθανασιάδη, Μισήρη/Αϊβαλιώτη, Στραβοπόδη/Γέροντα

(ΡΣΦΠ Τελχινίς) Ιωάννα Αθανασίου / Φαμπιόλα Τερζίου, Ανθή Γκίκα / Κατερίνα Δεληγιώργη, Πάολα Σουσάρι / Αριέτα Τερζίου, Σταματίνα Γκιζέτη / Ραφαέλα Ζωγράφη, Ελένη Μαστόρου / Νοέμι Ντούσκου, Νικολέτα Γκίκα / Κάλια Θαρρενάκη, Σταυρούλα Καλιόζη /Αλέξια Γκιάτα

(ΓΣ Διαγόρας) Ελίνα Αθανασίου /Γιώτα Τοτόνη, Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα / Βενετσιάνα Πανιέρα, Ασημίνα Προβατοπούλου / Αιμιλία Τάκο, Ρέα Κυπριώτη / Δέσποινα Μπάρκα

(Ροδίων Άθλησις) Ειρήνη Γεράκη / Αγάπη Ευθυμίου

 

Αγόρια:

(ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω)Κωνσταντόπουλος/Παπαστεριάδης, Παπούλης/Μαραγκός, Σβουρένος/Σιδηρόπουλος, Καρδούλιας/Σπύρου, Θανόπουλος/Κυπριώτης, Φιλίππου (Τελχινίς)/Σβουρένος, Μαραγκός/Τόπι, Καμπούρης/Κουτσουκας, Παπαϊωάννου/Φολιας, Μαντούκος/Παπούλης, Σιδηρόπουλος/Κόπελλος, Γεροβασίλης/Γιαννακός.        

(ΡΣΦΠ Τελχινίς) Σεβαστός Φιλλίπου / Αντώνης Χ’γεωργίου, Δημήτρης Καλιόζης / Ηλίας Ρέγκλης

 

Το πρώτο σφύριγμα στα τερέν του Ναυτικού  Ομίλου θα ακουστεί το Σάββατο στις 8πμ ενώ οι τελικοί είναι προγραμματισμένοι για το απόγευμα της Κυριακής.

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκάνησου εύχεται καλή επιτυχία στις αθλήτριες και στους αθλητές που θα πάρουν μέρος στους αγώνες και ευχαριστεί τον ΔΟΠΑΒΣ Κω, τον ΑΟ Αθλοπαιδιών και την Blue Star Ferries.  

                       

 

ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου- 2ο τουρνουά γυναικών Ελισάβετ Αμορανίτη και Νεφέλη Δικαστοπούλου οι νικήτριες

10 Ιουλίου 2018 στο 21:14 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

                                                                                                                  

Ένα δίδυμο ‘από τα παλιά’, η Ελισάβετ Αμορανίτη με τη Νεφέλη Δικαστοπούλου (3ες στην Ελλάδα το 2013, στις νεάνιδες) ήταν οι νικήτριες του τουρνουά γυναικών που διοργάνωσε η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου το σαββατοκύριακο 7 & 8 Ιουλίου.

Οι νικήτριες επικράτησαν στο τελικό της ομάδας Φαμπιόλα Τερζίου / Ιωάννα Αθανασίου με 2-0 σετ (21-11,21-14).

Μετά την απόφαση της Τοπικής Επιτροπής να μεταθέσει το αντίστοιχο τουρνουά ανδρών για τις 22 Ιουλίου στην Κω, οι γυναίκες ‘έπαιξαν μπάλα’ μόνες τους στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ στο Κορακόνερο.

Τα 11 ζευγάρια που αγωνίστηκαν στο 3ο τουρνουά του φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ πιστοποίησαν, για μια ακόμη φορά, το υψηλό επίπεδο του αθλήματος στο νησί μας αλλά και ότι το μπιτς βόλεϊ εκτός από παρόν έχει μέλλον αφού οι ‘μικρές’ αθλήτριες που αγωνίσθηκαν άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις.

Το φετινό ενδιαφέρον πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ που διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή πραγματοποιείται με την συμβολή του ΔΟΠΑΡ, των εταιριών Blue Star Ferries, Electoinvest, κάβα Κυριακούλης και Ξυλοσοφία και του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Ρόδου.

Τελική Κατάταξη τουρνουά

1. Ελισάβετ Αμορανίτη / Νεφέλη Δικαστοπούλου

2. Φαμπιόλα Τερζίου / Ιωάννα Αθανασίου

3. Αιμιλία Τάκο / Ασημίνα Προβατοπούλου

    Σταματίνα Γκiζέττη / Ραφαέλα Ζωγράφη

5. Ανθή Γκίκα / Μαρία Ρομπα

    Ελένη Γιακουμάκη / Κόνη Κλαδίτη

    Αριέτα Τερζίου / Πάολα Σουσάρι

    Ελίνα Αθανασίου / Γιώτα Τοτόνη

9. Ελένη Μαστόρου / Νοέμη Ντούσκου

    Ειρήνη Γεράκη / Εύη Μανωλάκη

    Νικολέτα Γκίκα / Κάλια Θαρρενάκη

 

Αποτελέσματα:

Α΄ Φάση (αγώνες ομίλων)

Φαμπιόλα Τερζίου/Ιωάννα Αθανασίου – Ελίνα Αθανασίου/Γιώτα Τοτόνη 2-0 (21-9,21-11)

Ελένη Γιακουμάκη/Κόνη Κλαδίτη – Νικολέτα Γκίκα/Κάλια Θαρρενάκη 2-0 (22-20,21-12)

Ειρήνη Γεράκη/Εύη Μανωλάκη – Αιμιλία Τάκο/Ασημίνα Προβατοπούλου 0-2 (7-21,15-21)

Ελένη Μαστόρου/Νοέμη Ντούσκου – Ελίνα Αθανασίου/Γιώτα Τοτόνη 1-2 (9-21,21-18,10-15)

Σταματίνα Γκiζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη – Νικολέτα Γκίκα/Κάλια Θαρρενάκη 2-1 (21-9,16-21,15-7)

Ελισάβετ Αμορανίτη/Νεφέλη Δικαστοπούλου – Αιμιλία Τάκο/Ασημίνα Προβατοπούλου 2-1 (21-14,15-21,15-7)

Φαμπιόλα Τερζίου/Ιωάννα Αθανασίου – Ελένη Μαστόρου/Νοέμη Ντούσκου 2-0 (21-8,21-13)

Ελένη Γιακουμάκη/Κόνη Κλαδίτη – Σταματίνα Γκiζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη 1-2 (7-21,21-15,12-15)

Ειρήνη Γεράκη/Εύη Μανωλάκη – Ελισάβετ Αμορανίτη/Νεφέλη Δικαστοπούλου 0-2 (11-21,6-21)

Ανθή Γκίκα/Μαρία Ρομπα – Αριέτα Τερζίου/Πάολα Σουσάρι 1-2 (22-20,14-21,11-14)

Β΄ Φάση (προημιτελική)

Φαμπιόλα Τερζίου/Ιωάννα Αθανασίου – Ελένη Γιακουμάκη/Κόνη Κλαδίτη 2-0 (21-10,21-3)

Αριέτα Τερζίου/Πάολα Σουσάρι – Αιμιλία Τάκο/Ασημίνα Προβατοπούλου 1-2 (21-13,11-21,5-15)

Ελισάβετ Αμορανίτη/Νεφέλη Δικαστοπούλου – Ανθή Γκίκα/Μαρία Ρομπα 2-0 (21-7,21-7)

Σταματίνα Γκiζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη – Ελίνα Αθανασίου/Γιώτα Τοτόνη 2-1 (21-18,18-21,15-12)

Γ΄ Φάση (ημιτελική)

Φαμπιόλα Τερζίου/Ιωάννα Αθανασίου – Αιμιλία Τάκο/Ασημίνα Προβατοπούλου 2-0 (21-11,21-13)

Ελισάβετ Αμορανίτη/Νεφέλη Δικαστοπούλου – Σταματίνα Γκiζέττη/Ραφαέλα Ζωγράφη 2-0 (21-8,21-7)

Δ΄ Φάση (Τελικός)

Φαμπιόλα Τερζίου/Ιωάννα Αθανασίου – Ελισάβετ Αμορανίτη/Νεφέλη Δικαστοπούλου 0-2 (11-21,14-21)

Δείτε περισσότερες φωτογραφίες από το τουρνουά


ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: 2ο τουρνουά ανδρών & γυναικών

04 Ιουλίου 2018 στο 15:21 | Αναρτήθηκε στις προκήρυξη, Δήλωση Συμμετοχής, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

                                                                                                              

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου διοργανώνει το σαββατοκύριακο 7 & 8 Ιουλίου το 2ο τουρνουά Ανδρών – Γυναικών στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Πρόκειται για τον 3ο σταθμό του  φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ και πραγματοποιείται με την αρωγή του ΔΟΠΑΡ, των εταιριών Blue Star Ferries, Electoinvest, κάβα Κυριακούλης και Ξυλοσοφία και του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Ρόδου.

Οι ομάδες που επιθυμούν να αγωνιστούν στο τουρνουά  θα πρέπει να δηλώσουν συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα:

Βομβύλα και Γεράκης το χρυσό στο Μεικτό

04 Ιουλίου 2018 στο 01:47 | Αναρτήθηκε στις τελικός, Τελχινίς, Τουρνουά, απονομές, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Η Μαρία Βομβύλα με τον Μιχάλη Γεράκη κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά μπιτς βόλεϊ για μεικτές ομάδες (γυναίκα/άνδρας) που διοργάνωσε η Τελχινίδα αφού στον τελικό νίκησαν με 2-0 σετ τους Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα / Στέλιο Χαριστή.

Στον μικρό τελικό η Ανθή Γκίκα με τον Σεβαστό Φιλλίπου επικράτησαν στο τάι μπρέικ της Ελένης Γιακουμάκη και του Γιώργου Καζαντζάκη και κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο

Το επιτυχημένο τουρνουά πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 30 Ιουνίου & 1η Ιουλίου στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα και ήταν υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου ενώ είχε την στήριξη του ΔΟΠΑΡ και των εταιριών: «ΞΥΛΟΣΟΦΙΑ – ξυλουργικές εργασίες», ζαχαροπλαστεία «Στάνη», κάβα «Κυριακούλης» – Νερά Μύλος και Electoinvest Ρόδου.

Η διοργάνωση είχε έντονο ‘οικογενειακό χρώμα’ αφού από τις 13 ομάδες που συμμετείχαν στα 6 ζευγάρια είχαμε πατέρα / κόρη και στο 1 αδελφό / αδελφή.

Πριν το μεγάλο τελικό η κλήρωση ανέδειξε τυχερή, ανάμεσα στους 26 αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στους αγώνες, την Ελευθερία Τερζή που κέρδισε μια μπάλα μπιτς βόλεϊ (Gala Smash Plush 10)

 

Οι τελική κατάταξη και τα αποτελέσματα του τουρνουά είναι:

Τελική Κατάταξη

1η θ         Μαρία Βομβύλα / Μιχάλης Γεράκης

2η θ         Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα / Στέλιος Χαριστής

3η θ         Ανθή Γκίκα / Σεβαστός Φιλίππου

4η θ         Ελένη Γιακουμάκη / Γιώργος Καζαντζάκης

5η θ         Ειρήνη Γεράκη / Νεκτάριος Γεράκης

6η θ         Σταυρούλα Καλιόζη / Δημήτρης Καλιόζης

7η θ         Μελίνα Τερζή / Ηλίας Ρέγκλης

8η θ         Σταματίνα Γκιζέττη / Γιώργος Γκιζέττης

9η θ         Ελένη Μαστόρου / Γιώργος Μαστόρου

                Κριστιάνα Ζντράβα / Γιάννης Ζντράβα

11η θ       Γιώτα Τοτόνη / Γιώργος Κοντοζαμάνης

12η θ       Ελευθερία Τερζή / Θανάσης Τερζής

                Ιφιγένεια Παγκοζίδη / Γιάννης Κεσίσογλου

Αποτελέσματα

Α΄ φάση (όμιλοι)

Οι ομάδες χωρίστηκαν σε 4 ομίλους και σε κάθε όμιλο έπαιξαν όλοι με όλους.

Α΄ Όμιλος

Γιακουμάκη/Καζαντζάκης – Τοτόνη/Κοντοζαμάνης 2-0 (21-05, 21-06)

Γιακουμάκη/Καζαντζάκης – Καλιόζη/Καλιόζης 2-0  (23-21, 21-18)

Καλιόζη/Καλιόζης – Τοτόνη/Κοντοζαμάνης 2-0 (21-12, 21-04)

Κατάταξη Α΄ ομίλου:

1. Γιακουμάκη/Καζαντζάκης

3. Καλιόζη/Καλιόζης

3. Τοτόνη/Κοντοζαμάνης

Β΄ Όμιλος

Γκίκα/Φιλίππου – Τερζή/Ρέγκλης 2-0 (21-12, 21-11)

Γκίκα/Φιλίππου – Τερζή/Τερζής 2-0 (21-07, 21-08)

Τερζή/Ρέγκλης – Τερζή/Τερζής 2-0 (21-12, 21-09)

Κατάταξη Β΄ ομίλου:

1. Γκίκα/Φιλίππου

2. Τερζή/Ρέγκλης

3. Τερζή/Τερζής

Γ΄ Όμιλος

Βομβύλα/Γεράκης Γκιζέττη/Γκιζέττης 2-0 σετ (21-12, 21-09)

Βομβύλα/Γεράκης – Μαστόρου/Μαστόρου 2-0 (21-07,21-10)

Γκιζέττη/Γκιζέττης – Μαστόρου/Μαστόρου 2-0 σετ (21-12, 21-09)

Κατάταξη Γ΄ Ομίλου

1. Βομβύλα/Γεράκης

2. Γκιζέττη/Γκιζέττης

3. Μαστόρου/Μαστόρου

Δ΄ Όμιλος

Γεράκη/Γεράκης – Ζντράβα/Ζντράβα 2-0 (21-14, 21-18)

Μαμαλίγκα / Χαριστής – Παγκοζίδη/Κεσίσογλου 2-0 (21-03, 21-03)

Γεράκη/Γεράκης – Παγκοζίδη/Κεσίσογλου 2-0 (21-04, 21-12)

Μαμαλίγκα / Χαριστής – Ζντράβα/Ζντράβα 2-0 (21-10, 21-07)

Μαμαλίγκα / Χαριστής – Γεράκη/Γεράκης 2-0 (21-13, 21-05)

Ζντράβα/Ζντράβα – Παγκοζίδη/Κεσίσογλου 2-0 (21-08, 21-05)

Κατάταξη Δ΄ Ομίλου

1. Μαμαλίγκα/Χαριστής

2. Γεράκη/Γεράκης

3. Ζντράβα/Ζντράβα

4. Παγκοζίδη/Κεσίσογλου

Οι δύο πρώτες βαθμολογικά ομάδες από κάθε όμιλο προκρίθηκαν στην προημιτελική φάση (οκτάδα) ενώ οι υπόλοιπες ομάδες έπαιξαν αγώνες κατάταξης για τις θέσεις 9-13. 

Β΄ φάση (κατάταξη για θέσεις 9-13)

Τοτόνη/Κοντοζαμάνης – Παγκοζίδη/Κεσίσογλου 2-0 (21-17, 21-11)

Ζντράβα/Ζντράβα – Τερζή/Τερζής 2-0αα

Μαστόρου/Μαστόρου – Τοτόνη/Κοντοζαμάνης 2-0 (21-12, 21-18)

Γ΄ φάση (προημιτελική)

Γιακουμάκη/Καζαντζάκης – Τερζή/Ρέγκλης 2-1 (20-22,21-03,15-07)

Μαμαλίγκα/Χαριστής – Καλιόζη/ Καλιόζης 2-0 (21-12,21-16)

Βομβύλα/Γεράκης Μ – Γεράκη/Γεράκης Ν 2-0 (21-07,21-14)

Γκίκα/Φιλίππου – Γκιζέττη/Γκιζεττης 2-0 (21-12,21-13)

Δ΄ φάση (κατάταξη για θέσεις 5-8)

Τερζή/Ρέγκλης – Καλιόζη/ Καλιόζης 16-21

Γεράκη/Γεράκης Ν – Καλιόζη/ Καλιόζης 21-10

Ε΄ φάση (ημιτελική)

Γιακουμάκη/Καζαντζάκης – Μαμαλίγκα/Χαριστής 1-2 (20-22,22-20,10-15)

Βομβύλα/Γεράκης Μ – Γκίκα/Φιλίππου 2-0 (21-16,21-13)

Στ΄ φάση (Τελική)

μικρός τελικός (3η-4η θ)

Γιακουμάκη/Καζαντζάκης – Γκίκα/Φιλίππου 1-2 (11-21,21-13,08-15)

Τελικός (1η-2η θ)

Βομβύλα/Γεράκης Μ – Μαμαλίγκα/Χαριστής 2-0 (21-14,21-16)

Δείτε περισσότερες ΕΔΩ φωτογραφίες από το τουρνουά

Επόμενη σελίδα: »


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: