ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Κληρώσεις πρωταθλημάτων 2019-20 και κυπέλλου γυναικών

23 Σεπτεμβρίου 2019 στο 23:16 | Αναρτήθηκε στις Κυπελλο, ΤΕ Δωδεκανήσου, βόλεϊ, κλήρωση | Σχολιάστε

 

Πραγματοποιήθηκαν την πέμπτη (19/9) στην αίθουσα συνεδριάσεων του ΔΟΠΑΡ οι κληρώσεις για τα πρωταθλήματα βόλεϊ που διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου παρουσία εκπρόσωπων σωματείων και διαιτητών.

Τη φετινή αγωνιστική σεζόν θα ‘ανοίξουν’ οι νεάνιδες στις 12 Οκτωβρίου ενώ μερικές ημέρες αργότερα είναι προγραμματισμένος ο 1ος γύρος του κυπέλλου γυναικών (19 Οκτωβρίου). Το πρωτάθλημα των γυναικών ξεκινάει στις 9 Νοεμβρίου, μία εβδομάδα αργότερα (16/11) θα έχουμε το πρώτο σερβίς σε άνδρες, παίδες και παμπαίδες ενώ η πρεμιέρα στους έφηβους θα είναι στις 2 Νοεμβρίου. Το πρωτάθλημα των κορασίδων θα ξεκινήσει στις 7 Δεκεμβρίου, των παγκορασίδων στις 25 Ιανουαρίου και εκκρεμεί η κλήρωση και ορισμός ημερομηνιών του κυπέλλου ανδρών.

 

Κλήρωση κυπέλλου γυναικών

Προκριματική φάση (19-20/10):

(α1): Φοίνικας-Τελχινίς

(α2): Ρόδος-Ροδίων Άθλησις

Ημιτελική φάση (26/10):

(α3): ΠΑΟΚ-νικητής (α1)

(α4): Διαγόρας-νικητής (α2)

Τελικός (27/10):

Νικητής (α3) – νικητής (α4)

 

Κληρώσεις πρωταθλημάτων

Άνδρες (πρωτάθλημα 2 γύρων, έναρξη )

Συμμετέχουν: Φοίνικας, Αθλοπαιδιές Κω, Τελχινίς, Φλόγα, Ήλιος

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Τελχινίς-Αθλοπαιδιές Κω

Φοίνικας-Ήλιος

ρεπό η  Φλόγα

2η αγωνιστική

Φλόγα-Τελχινίς

Αθλοπαιδιές Κω-Φοίνικας

ρεπό  ο  Ήλιος

3η αγωνιστική

Φοίνικας-Φλόγα

Ήλιος-Αθλοπαιδιές

ρεπό η Τελχινίς

4η αγωνιστική

Φλόγα-Ήλιος

Τελχινίς-Φοίνικας

ρεπό  οι  Αθλοπαιδιές

5η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-φλόγα

Ήλιος-Τελχινίς

ρεπό ο  Φοίνικας

 

 

Γυναίκες (πρωτάθλημα 2 γύρων και πλέι οφ)

Συμμετέχουν: Τελχινίς, Ροδίων Άθλησις, Διαγόρας, Φοίνικας, Αθλοπαιδιές, ΠΑΟΚ, Ρόδος

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας

Διαγόρας-Ρόδος

Τελχινίς-ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική

Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις

Φοίνικας-Διαγόρας

ΠΑΟΚ-Ρόδος

3η αγωνιστική

Διαγόρας-Τελχινίς

Ρόδος-Φοίνικας

Ροδίων Άθλησις-ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική

Τελχινίς-Ρόδος

Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας

ΠΑΟΚ-Φοίνικας

5η αγωνιστική

Φοίνικας-Τελχινίς

Ρόδος-Ροδίων Άθλησις

Διαγόρας-ΠΑΟΚ

 

Έφηβοι – K21 (πρωτάθλημα 2 γύρων)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Φοίνικας, Ήλιος

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

 Αθλοπαιδιές-Ήλιος

ρεπό ο  Φοίνικας

2η αγωνιστική

Ήλιος-φοίνικας

ρεπό οι Αθλοπαιδιές

3η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Φοίνικας

ρεπό  ο  Ήλιος

 

Νεάνιδες –K20 (πρωτάθλημα 2 γύρων και final-4)

Συμμετέχουν: Τελχινίς, Διαγόρας, Φοίνικας, Αθλοπαιδιές, Ήλιος, Ρόδος

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Διαγόρας-Ήλιος

Ρόδος-Τελχινίς

Φοίνικας-Αθλοπαιδιές

2η αγωνιστική

Φοίνικας-Διαγόρας

Ήλιος-Ρόδος

Αθλοπαιδιές-Τελχινίς

3η αγωνιστική

Ρόδος-Φοίνικας

Τελχινίς-Ήλιος

Διαγόρας-Αθλοπαιδιές

4η αγωνιστική

Φοίνικας-Τελχινίς

Διαγόρας-Ρόδος

Αθλοπαιδιές-Ήλιος

5η αγωνιστική

Ήλιος-Φοίνικας

Τελχινίς-Διαγόρας

Ρόδος-Αθλοπαιδιές

 

Παίδες – K18(πρωτάθλημα 2 γύρων)

Συμμετέχουν: Αθλοπαιδιές, Τελχινίς

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Τελχινίς

 

Κορασίδες – K18 (2 όμιλοι, πρωτάθλημα 2 γύρων και final-4)

Συμμετέχουν: Διαγόρας, Ροδίων Άθλησις, Φοίνικας, Τελχινίς, Αθλοπαιδιές, Ήλιος, Ρόδος, Φοίνικας (2) και Τελχινίς (2)

Α΄ όμιλος

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Φοίνικας (2)

Διαγόρας-Ήλιος

ρεπό  η  Τελχινίς

2η αγωνιστική

Τελχινίς-Αθλοπαιδιές

Φοίνικας (2)-Διαγόρας

Ρεπό ο  Ήλιος

3η αγωνιστική

Διαγόρας-Τελχινίς

Ήλιος-Φοίνικας (2)

ρεπό  οι Αθλοπαιδιές

4η αγωνιστική

Τελχινίς-Ήλιος

Αθλοπαιδιές-Διαγόρας

Ρεπό  ο Φοίνικας (2)

5η αγωνιστική

Φοίνικας (2)-Τελχινίς

Ήλιος-Αθλοπαιδιές

ρεπό  ο  Διαγόρας

 

Β΄ όμιλος

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς (2)

Ρόδος-Φοίνικας

2η αγωνιστική

Τελχινίς (2)-Ρόδος

Φοίνικας-Ροδίων Άθλησις

3η αγωνιστική

Ροδίων Άθλησις-Ρόδος

Τελχινίς (2)-Φοίνικας

 

 

 

Παμπαίδες – K17 (πρωτάθλημα 2 γύρων)

Συμμετέχουν:  Αθλοπαιδιές, Φοίνικας

1η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Φοίνικας

 

Παγκορασίδες- K16 (πρωτάθλημα 2 γύρων και final-4)

Συμμετέχουν: Φοίνικας, Τελχινίς, Διαγόρας, Ροδίων Άθλησις, Αθλοπαιδιές, Ρόδος

Α΄ γύρος

1η αγωνιστική

Φοίνικας-Διαγόρας

Αθλοπαιδιές-Ροδίων Άθλησις

Τελχινίς-Ρόδος

2η αγωνιστική

Τελχινίς-Φοίνικας

Διαγόρας-Αθλοπαιδιές

Ρόδος-Ροδίων Άθλησις

3η αγωνιστική

Αθλοπαιδιές-Τελχινίς

Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας

Φοίνικας-Ρόδος

4η αγωνιστική

Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις

Φοίνικας-Αθλοπαιδιές

Ρόδος-Διαγόρας

5η αγωνιστική

Διαγόρας-Τελχινίς

Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας

Αθλοπαιδιές-Ρόδος

 

Παγκορασίδες – K17 B΄

Για την κατηγορία εκτός συναγωνισμού των παγκορασίδων Β΄ που οι αγώνες ξεκινούν τον Φεβρουάριο, μετά από  αίτημα των σωματείων, η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου αποφάσισε να δώσει νέα προθεσμία για δήλωση συμμετοχών έως τις 31 Δεκεμβρίου.

Γκίκα/Κουφομανώλη στις γυναίκες και Γεράκης/Ορμενάι στους άνδρες οι φετινοί Πρωταθλητές Δωδεκανήσου στο μπιτς βόλεϊ

05 Σεπτεμβρίου 2019 στο 15:53 | Αναρτήθηκε στις τελικός, ΤΕ Δωδεκανήσου, Τουρνουά, αποτελέσματα, απονομές, αγώνες, μπιτς βόλεϊ | Σχολιάστε

Ολοκληρώθηκε το σαββατοκύριακο που μας πέρασε το φετινό Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ.  Στο τελικό τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα ο Μιχάλης Γεράκης και ο Λέντσι Ορνμενάι, επαναλαμβάνοντας την επιτυχία τους το 2017, ανακηρύχτηκαν πρωταθλητές Δωδεκανήσου στους άνδρες αφού στον μεγάλο τελικό νίκησαν τους Στάθη Μαθιουδάκη και Τάσο Παππά με 2-0 σετ (21-14, 23-21).

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Γιώργος Γκιζέττης και Νίκος Μακρής που επικράτησαν στο τάι μπρέικ στον μικρό τελικό των Βασίλη Καφαντάρη και Στέλιου Χαριστή με 2-1 σετ (16-21,21-17,15-11.

Πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου για το 2019 είναι οι Ανθή Γκίκα με την Ραφαηλία Κουφομανώλη που νίκησαν στον τελικό τις Πάολα Σουσάρι και Αριέτα Τερζίου με 2-0 σετ (21-16,21-11) ενώ στο ματς για το χάλκινο μετάλλιο η Σταματίνα Γκιζέττη και η Φαίη Μίχου επικράτησαν των Νικολέτα Γκίκα και Ελένης Μαστόρου με 2-0 σετ (21-14,21-07).

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου συγχαίρει όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες που αγωνίσθηκαν και ευχαριστεί για την στήριξη τους στην πραγματοποίηση του φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ, την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, τον Δημοτικό Οργανισμό Πολιτισμού και Αθλητισμού Ρόδου (ΔΟΠΑΡ), την ναυτιλιακή εταιρία BLUE STAR FERRIES, τον Δήμο Κω και  τις επιχειρήσεις ‘10GR Hotel & Wine Bar’, ‘BARDOS WOOD – Εμπόριο Ξυλείας, ‘Ιβίσκος – Fine Foods’, ‘Ξυλοσοφία – ξυλουργικές εργασίες’, ‘Hedera Print House’, ‘Vargas Sport’, ‘Κυριακούλης – Νερά Μήλος’, ‘Exis – sport events’, ‘Ψητόπολις – ψητοπωλείο’, ‘Αντώνης – γενικές οικοδομικές εργασίες’ ‘G-Liv, Γιώργος Λιβανόπουλος – Εμπόριο τουριστικών ειδών’ και CIEL café και τον Νεκτάριο Γεράκη για τη μουσική επιμέλεια στα τουρνουά.

 

Ακολουθούν οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα του Τελικού Τουρνουά:

Άνδρες:

Τελική κατάταξη

1οι Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι

2οι Στάθης Μαθιουδάκης/Τάσος Παππάς

3οι Γιώργος Γκεζέττης/Νίκος Μακρής

4οι Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής

5οι Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης

     Γιώργος Κουτσογιαννόπουλος/Γιάννης Φλεβάρης

7οι Νεκτάριος Γεράκης/Δημήτρης Μανώλης

     Γιόχαν Βαργκας/Νίκος Τσιντομηνάς

 

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων

Στάθης Μαθιουδάκης/Τάσος Παππάς-Γιόχαν Βαργκας/Νίκος Τσιντομηνάς 2-1 (21-11,13-21,15-11)

Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι-Γιώργος Κουτσογιαννόπουλος/Γιάννης Φλεβάρης 2-1 (16-21,21-14,15-08)

Γιώργος Γκεζέττης/Νίκος Μακρής-Νεκτάριος Γεράκης/Δημήτρης Μανώλης 2-0 (21-05,21-16)

Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης-Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής 0-2 (18-21,23-25)

Στάθης Μαθιουδάκης/Τάσος Παππάς-Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι 2-1 (28-30,21-19,16-14)

Γιόχαν Βαργκας/Νίκος Τσιντομηνάς-Γιώργος Κουτσογιαννόπουλος/Γιάννης Φλεβάρης 0-2 (11-21,14-21)

Γιώργος Γκεζέττης/Νίκος Μακρής-Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής 2-0 (21-19,21-19)

Νεκτάριος Γεράκης/Δημήτρης Μανώλης-Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης 0-2 (10-21,07-21)

Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)

Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι-Γιώργος Κουτσογιαννόπουλος/Γιάννης Φλεβάρης 2-0 (20-21,14-21)

Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής-Δημήτρης Καλιόζης/Ηλίας Ρέγκλης 2-0 (28-26,20-22)

Ημιτελικοί     

Στάθης Μαθιουδάκης/Τάσος Παππάς-Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής 2-0 (21-17,21-14)

Γιώργος Γκεζέττης/Νίκος Μακρής-Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι 1-2 (21-17,15-24,13-15)

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)     

Βασίλης Καφαντάρης/Στέλιος Χαριστής-Γιώργος Γκεζέττης/Νίκος Μακρής 1-2 (21-16,17-21,11-15)

Τελικός (1η – 2η θέση)     

Στάθης Μαθιουδάκης/Τάσος Παππάς-Μιχάλης Γεράκης/Λέντσι Ορμενάι 0-2 (14-21,21-13)

 

Γυναίκες:

Τελική κατάταξη

1ες Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη (Πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου)

2ες Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου

3ες Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου

4ες Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου

5ες Ματίνα Αμερικάνου/Άννα Μηλοπούλου

     Βασιλική Ηράκλη/Σόνι Μπαλλίου

7ες Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές

     Σία Ζάγορα/Κριστιάνα Ζντράβα

 

Αποτελέσματα

Αγώνες ομίλων

Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη-Βάσω Ηράκλη/Σόνι Μπαλλίου 2-0 (21-08,21-10)

Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου-Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκλη Τσερκές  2-0 (21-09,21-18)

Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου-Σία Ζάγορα/Κριστιάνα Ζντράβα 2-0 (21-05,21-07)

Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου-Ματίνα Αμερικάνου/Άννα Μηλοπούλου 2-0 (25-23,21-10)

Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη-Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου 2-0 (21-04,21-12)

Βάσω Ηράκλη/Σόνι Μπαλλίου-Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκλη Τσερκές  2-1 (12-21,21-18,15-12)

Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου-Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου 2-0 (21-09,21-12)

Σία Ζάγορα/Κριστιάνα Ζντράβα-Ματίνα Αμερικάνου/Άννα Μηλοπούλου 0-2 (11-21,12-21)

Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)    

Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου-Βάσω Ηράκλη/Σόνι Μπαλλίου 2-0 (21-07,21-11)

Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου-Ματίνα Αμερικάνου/Άννα Μηλοπούλου 2-0 (21-09,21-16)

Ημιτελικοί     

Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη-Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου 2-1 (15-21,21-09,15-13)

Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου-Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου 2-0 (21-10,21-18)

Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)     

Σταματίνα Γκιζέττη/Φαίη Μίχου-Νικολέτα Γκίκα/Ελένη Μαστόρου 2-0 (21-14,21-07)

Τελικός (1η – 2η θέση)     

Ανθή Γκίκα/Ραφαηλία Κουφομανώλη-Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου 2-0 (21-16,21-11)

.


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: