ΡΣΦΠ Τελχινίς: Τουρνουά Μπιτς Βόλεϊ Ανδρών & Γυναικών (αποτελέσματα 1ης ημέρας – πρόγραμμα Κυριακής)

19 Ιουνίου 2022 στο 13:22 | Αναρτήθηκε στις πρόγραμμα, Τελχινίς, άνδρες, αποτελέσματα, γυναίκες, μπιτς βόλεϊ, Rodian Beach Volleyball Cup | Σχολιάστε

.

Συναρπαστικό θέαμα πρόσφεραν οι αθλητές και οι αθλήτριες μπιτς βόλεϊ στους αγώνες της 1ης ημέρας του τουρνουά ανδρών και γυναικών που διοργανώνει ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’.  .

Το τουρνουά πραγματοποιείται το σαββατοκύριακο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα, είναι υπό την αιγίδα του ΔΟΠΑΡ και της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και την υποστήριξη των επιχειρήσεων Κάβα Κυριακούλης (νερό ‘Μύλος’), Dodekanisos Seaways, Blue Star Ferries, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’ και Vargas Sport.

 

Το Σάββατο, στα 3 γήπεδα μπιτς βόλεϊ στο Κορακόνερο, πραγματοποιήθηκαν 22 αγώνες από τις   11 γυναικείες και 10 ανδρικές ομάδες που επιβεβαίωσαν για άλλη μια φορά το υψηλό αγωνιστικό τους επίπεδο των ομάδων του νησιού μας.

Σήμερα Κυριακή, στην 2η και τελευταία ημέρα της διοργάνωσης, οι άνδρες ξεκινούν στις 3:30μμ με τα ματς που θα διαμορφώσουν τα ζευγάρια των ημιτελικών ενώ στις 5μμ τη σκυτάλη θα πάρουν οι ημιτελικοί γυναικών.

.

Πρόγραμμα Κυριακής:

Προημιτελικοί Ανδρών

3:30μμ (α1) Βασίλης Γκλάρας / Μερκούρης Λυράς – Γιάννης Λάλουσης / Μιχάλης Χριστοφορίδης

3:30μμ (α2) Στάθης Μαθιουδάκης / Τάσος Παππάς – Βαγγέλης Παντέχης / Άγγελος Χατζία

4:15μμ (α3) Δημήτρης Καλιόζης / Γιάννης Φλεβάρης – Αλέξανδρος Δεληγιώργης / Νίκος Κυπραίος

4:15μμ (α4) Γιώργος Γκιζέττης / Νίκος Μακρής – Ευκλής Μαμαλίγκας / Αλέξανδρος Τζουμάκας

Ημιτελικοί Γυναικών

5:00μμ (γ1) Κριστιάνα Ζντράβα / Παρασκευή Τσιλιμίγκα – Σταυρούλα Καλιόζη / Σεβγκή Τσερκές

5:00μμ  (γ2) Νικολέτα Γκίκα / Κάλλια Θαρρενάκη – Ρέα Κυπριώτη / Πάολα Σουσάρι

Ημιτελικοί Ανδρών

6:00μμ (α5)Νικητές (α1)-Νικητές (α2)

6:00μμ (α6) Νικητές (α3)-Νικητές (α4)

Τελικός Γυναικών

7:00μμ Νικήτριες (γ1) – Νικήτριες (γ2)

Τελικός Ανδρών

7:45μμ Νικητές (α5) – Νικητές (α6)

.

Αναλυτικά οι αρχικές λίστες και τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Άνδρες

Αρχική λίστα

1 Δημήτρης Καλιόζης / Γιάννης Φλεβάρης 360β

2 Στάθης Μαθιουδάκης / Τάσος Παππάς               280β

3 Γιώργος Γκιζέττης / Νίκος Μακρής 230β

4 Ευκλής Μαμαλίγκας / Αλέξανδρος Τζουμάκας 70β

5 Βασίλης Γκλάρας /Μερκούρης Λυράς 70β

6 Γιάννης Λάλουσης /Μιχάλης Χριστοφορίδης 50β

7 Γιάννης Καραβάς / Νίκος Τυροβούζης 0β

8 Παντέχης Βαγγέλης/Χατζία Άγγελος 0β

9 Στέλιος Γκιοντίτσε / Σταμάτης Παπασάββας 0β

10 Αλέξανδρος Δεληγιώργης / Νίκος Κυπραίος 0β

 

Αποτελέσματα

Αγώνες Ομίλων

Καλιόζης /Φλεβάρης -Καραβας /Τυροβούζης 2-0(21-10,21-4)

Μαθιουδάκης /Παππάς -Δεληγιώργης /Κυπραίος 2-0(21-14,21-17)

Παντέχης /Χατζια -Καραβας /Τυροβούζης 2-1(21-13,21-23,15-11)

Γκιοντίτσε /Παπασάββας -Δεληγιώργης /Κυπραίος Νικός 0-2(17-21,13-21)

Καλιόζης /Φλεβάρης -Παντέχης /Χατζια 2-0(21-16,21-11)

Μαθιουδάκης /Παππάς -Γκιοντίτσε /Παπασάββας 2-0(21-7,21-7)

Γκιζέττης /Μακρής -Λαλουσης /Χριστοφοριδης 2-0(21-8,21-11)

Γκλάρας /Λυράς -Μαμαλίγκας /Τζουμάκας 2-0(21-15,21-15)

 

Γυναίκες

Αρχική λίστα

1 Νικολέτα Γκίκα / Κάλλια Θαρρενάκη 430β

2 Ρέα Κυπριώτη / Πάολα Σουσάρι 350β

3 Κριστιάνα Ζντράβα / Παρασκευή Τσιλιμίγκα 230β

4  Σταυρούλα Καλιόζη / Σεβγκή Τσερκές 200β

5 Μαρίνα Καραγιάννη / Άννα Μηλοπούλου 130β

6 Αγγελική Αγγελή/ Αγάπη Ευθυμίου 110β

7 Πέγκυ Σκαλτσά / Δήμητρα Τιόλη 60β

8 Μιχαέλα Ευσταθίου / Ευρυδίκη Μαθιουδάκη 50β

9 Γεωργία Γούδα / Λυδία Σκαλτσά 0β

10 Ηλέκτρα Σκαρτσίλη / Γεωργία Τριανταφύλλου  

11 Ραφαέλα Γενιμανώλη / Ηλιάνα Μαυρου 0β

 

Αποτελέσματα

Αγώνες Ομίλων

Γκίκα /Θαρρενάκη-Γούδα /Σκαλτσά  2-0 (21-3,21-4)

Κυπριώτη /Σουσάρι -Γενιμανώλη /Μαυρου  2-0 (21-8,21-9)

Ζντράβα /Τσιλιμίγκα-Σκαρτσίλη /Τριανταφύλλου  2-0 (21-14,21-13)

Ευσταθίου /Μαθιουδάκη-Γούδα /Σκαλτσά  2-0 (21-12,21)

Σκαλτσά/Τιόλη-Γενιμανώλη /Μαυρου  0-2 (19-21,19-21)

Αγγελή/Ευθυμίου-Σκαρτσίλη /Τριανταφύλλου  2-0 (21-18,21-7)

Γκίκα /Θαρρενάκη-Ευσταθίου /Μαθιουδάκη 2-0 (21-7,21-14)

Κυπριώτη/Σουσάρι -Σκαλτσά /Τιόλη 2-0 (21-9,21-9)

Ζντράβα /Τσιλιμίγκα- Αγγελή /Ευθυμίου 2-1 (17-21,21-15,15-8)

Καλιόζη /Τσερκές-Καραγιάννη /Μηλοπούλου 2-0 (21-5,21-6)

Προημιτελική Φάση

Ζντράβα /Τσιλιμίγκα-Γενιμανώλη /Μαυρου  2-0 (21-7,21-17)

Καλιόζη /Τσερκές-Ευσταθίου /Μαθιουδάκη 2-0 (21-14,21-19)

Γκίκα /Θαρρενάκη-Καραγιάννη /Μηλοπούλου 2-0 (21-14,21-14)

Κυπριώτη /Σουσάρι – Αγγελή /Ευθυμίου 2-0 (21-17,21-18)

Σχολιάστε »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s


Entries και σχόλια feeds.

Αρέσει σε %d bloggers: